- - No. 19798. DINSDAG 23 SEPTEMBER Anno 1924 Officieels Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws^ van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdvertentW, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags èn 'Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postreckt. Voor eventueele opzending van brieven i';10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts, Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER CODRANZi Voor Leiden per 3 maanden ƒ,2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per tfëek Franco per post 2,35 H* portokosten. K 0.18. 0,18, Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225 is Woensdag ver krijgbaar SCHELVISCH a 1 0.23—1 O.S8, SCHOL a 1 0.14—I 0,39, MAKREEL a 10.23 KLEINE POON a 10.14, KABELJAUW a f 0,40—10.45 (geheele kabelj. a 0.30) per pond en NIEÜWE HARING (ook voor den inleg) a f 0.06 per stuk. N. C DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 23 September 1924. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat W. Fs yan Wijk, te Leiden een verzoek heeft inge diend ter bekoming van verlof voor den ver koop van alcoholhoudenden anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van -.verkoop In het perceel Hoogewoerd no. 87. N C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. leiden, 23 September 1924. Bazaar van het Leger des Heiis. Het Leger des Heiis heeft in de groote taal van het Nutagebouw een bazaar ge opend, waarvan de opbrengst bestemd voor het nieuwe gebouw van het Leger al hier, dat in November geopend zal worden ti(in de Langebrug en de minder goed inge richte lokaliteiten aan de Lammermarkt zal vervangen. Het is altijd moeilijk iets bijzonders van ieea oazaar te zeggen. De een is wat groo- ter dan de anderde voorhanden artikelen kunnen meer of minder luxueus zijn, maar jdo aanwezige stands zijn over 't algemeen gevuld met handwerken, nuttige en fraaie, huishoudelijke en luxe-artikelen, chocolade, koek, banket en suikerwerken, jams, fru't. en limonades en verder meestal verschillen de attracties raadwedstrijd, grabbelton, sjoelbak, enz. Een ©n ander vindt men ook op den t>&- Eaar van het Leger des Hcils. Doch daar vindt men voorts artikelen van het Leger zelf, voor hen, die bij het Leger aangeslo ten zijn, van actueele en practische waar de maar ook voor buitenstaanders om de eigenaardigheid er van wel de moeite waard er kennis van te nemen. Een volledige fruitkraam van den fruithandelaar Ver- aiond, Groene-steeg alhier, maakt, heel veci indruk. Do heer Vermond is zelf Heilssol daat en is nu met zijn vrouw bezig eon zoet vuistje te makenvoor den bazaar. Een ander, oud-Heilssoldaat en oud-Lei- denaar, nu lid eener firma in waschartike- len, de hee:* Van Breeroo, schonk een be drag van f 100, waarvoor zeepen en aanver wante artikelen moesten worden aange kocht, zoodat ook deze stand er zeer ge vuld uitziet. Gisteravond te halfacht werd de bazaar op de wijze, zooals men dit van het Legor des Heiis kon verwachten, geopend, welke openingsplechtigheid geleid werd door ma joor J. P. Rawie, divisie-officier der Cen trale Divisie, waartoe ook Leiden behoort, waarvan G. Jouvenaar plaatselijk comman dant is. Nadat al de aanwezigen gemeenschappe lijk hadden gezongen lied 117 uit den Lie derenbundel 7: Komt laat ons zingen allen to zaam, God is goed", enz., ging de Ka- pi teine van Scheveningen voor in gebed, waarna majoor Rawie vertelde, dat het oude lokaal op de Lammermarkt niet meur aan het doel beantwoordde en voor de zich uitbreidende werkzaamheden te klein weid. Dank zij de activiteit van den heer Jou- venaar, gelukte het een ruimere locanteit te huren aan de Langebrug, welke ruimte genoeg biedt cn ook zeer geschikt gelegen is. Gaarne had men het pand gekocht, docu daarvoor waren de middelen niet aanwezig. Men heeft het nu gehuurd voor vijf jaar, met vijf op tie jaren, zoodat men voor tien jaar klaar is en de hoop mag koesteren, jïat het pand eenmaal eigendom van het Leger wordt. Men kan daarom overgaan tot een flinke restauratie, die echter f 3000 moet kosten. Het gebouwenfonds beeft voor 'dit doel een spaarpotje van f 1300, uit hot Hoofdkwartier rekent hij op f 1000. De reet moet uit do stad zelve komen en daarvan moet deze bazaar f500 bijdragen. Hij dankte den kapelmeester en de muzi kanten, die reeds een aardig bedrag bij eenbrachten, met bun korte muziek-uitvoe- ringen in Leiden en omgeving, waarbij werd gecollecteerd. Verder dankte bij kapitein 'Jouvenaar en de leden van het korps voor JÖe hulp aa<n den bazaar verleendde ver schillende personen, die voor den bazaar Werkten of bijdragen verleenden, en noem de bi dat verband in het bijzonder den zeep fabrikant Van Breeroo, die uit dankbaar heid. dat bij dertig jaar geleden in Leiden w®tcl wedergeboren en tot Christus gebracht f 100 aan den bazaar had geschonken. Na verder te hebben meegedeeld, dat bet zangkoor uit Scheveningen beide avonden zou zingen en bet Haagsohe Muziekkorps zou spelen, verklaarde bij onder aanroeping van Gods naam den bazaar geopend. De zaal was inmiddels zoo vol geloopen, dat men als bet ware geen voet kon verzet ten, en de temperatuur van dien aard werd, dat er van alle zijden om meerdere venit* latie werd gevraagd. Ook de burgemeester, jbr. Do Gijselaar, was aanwezig en werd door majoor Ra-wie ontvangen en rondgeleid. De vriendelijke verkoopsters maakten weldra goede zaken en het buffet, waarin thee werd geschonken, werd geregeld be stormd, terwijl met sjoelbak en grabbelton ook goede zaken werden gemaakt. Eerst te elf uur werd de bazaar gesloten. Als het op dezen bazaar blijft gaan als op den eersten 3ag komt de vijfhonderd gulden er wel. Geslaagd zijn voor het toelatings examen van het Seminarium der Remon- strantscho Boerdcrsohap de dames A. Bos, E. O. Kapteyn, J. M. van Leeuwen Boom kamp en W. S. Wiardi Beekman. Door B. en W. alhier is beden ten Raadhuize aanbesteed: het maken van een boordvoorziening aan den Lage-Rijndijk, na der in bet bestek omschreven. Er waren zes inschrijvingen ingekomen, n.l. J. Wanna ar f 1633; J. P. Straathof f 1729A. Kelfkcns, Dordrecht f 1739H Baks en H. Steenkist, Haarlem f 1698P. Teeuw, SliedrechK f 1790J. Parel, Slie- drecht, f 1950, en J. O. van Evert f 1580. Waar de plaatsnaam niet is vermeld, is deze Leiden. Het blijkt, dat in de modedeeling in ons Blad van gisteren over het Assendelft- hof aan de Langegracht een paar vergissin gen zijn geslopen. De oorspronkelijk aangebrachte steen met opschrift: De XV II. is sedert lang ver dwenen. Tot uitvoerders van den uitersten wil van den erflater wijlen Bartholomews Willemsz. van Assendelft werden niet drie, maar twee zwagers benoemd, n.l. Frans Duijts Pielersz. van der Werf en Barlholomeus Jansz. van Assendelft. Reeds eenigen tijd was op de plaats, waar het gedenkteeken ter herinnering aan de viering van Leidens Ontzet, 350 jaar na deze heuglijke gebeurtenis, zal verrijzen, een.groote zerk neergelegd, als fundeering voor het zware monument te beschouwen. Het werd al spoedig duidelijk, dat men en kel met die- zerk kon volstaan en er niet be hoefde te worden geheid, omdat de oude fundeering van den voormaiigen molen ,,De Kalf" een streng onderdek yormt. Daarop zal het voetstuk worden geplaatst waarvan gisteren al eenige fragmenten zijn aangekomen. Dat deze nogal zwaar zijn, blijkt wel hier uit, dat de sleeperswagen, waarop deze stukken werden vervoerd, op de Zijdgracht in de straat wegzakte. De paarden bleken niet in staat te zijn den wagen weder uit het ingezakte spoor te halen, zoodat tenslotte een motorwagen van de N.Z.H.T.M. te hulp werd geroepen, waar door het spoedig gelukte. Do tram verkreeg doordat een gedeelte van dien wagen tus- sclien de rails stond, een niet onbelangrijke vertraging. Naar men ons mededeelt zal geduren de de feestelijkheden op 2, 3 en 4 October ook de molen De Stier van de firma P. J. Couvée Zn., feestelijk verlicht worden. In bijzondorheden daarover kunnen wij thans nog niet treden; wel vernamen wij, dat in de wieken de jaartallen 1574 en 1921 in vurige cijfers zullen prijken. Gisteravond is een vergadering ge houden om plannen te beramen voor de versiering van de 1ste Grocnestecg (bij de Hooigracht). Een groote aantal belangstel lenden was aanwezig. Met algemeene stem men werd het volgende bestuur gekozen W, H. Meier, voorzitterJ. Muusse, secre taris (adres Groene&leeg 13); Joh. Th. van der Horst, penningmeester. Hierna werd breedvoerig over de versieringsplannen ge sproken. Aangezien de giften flink binnen kwamen, zelfs boven verwachting, zal do steeg zonder twijfel schitterend worden versierd en verlicht, zooals ook vroeger zoo dikwijls het geval is geweest. Tevens zullen de étalages bijzonder worden verzorgd, om zooveel mogelijk bezoekers te trekken. De collectie Leidschc feestconsumptie- artikelcn, is weder verrijkt. Wij hebben ho- den op aangename wijze kennis gemaakt met feestharingeri en met ontzetkoeken, de laatste heel netjes en feestelijk verpakt. De N.V. Banketfabriek „De Bij", alhier, brengt deze in den handel. Uit het proces-verbaal der bloemen- keuring van de Algemeene Vercenigiug voor Bloemencultuur te Haarlem blijkt, dat een getuigschrift eerste klasse werd toegekend aan: Dahlia (decoratief) Emma Groot, voor verhooging van getuigschrift, ingezon den door de heer J. G. Ballego, „Bloem- hove", alhier; Dahlia (decoratief) John Kingdon Smith, voor verhooging van getuig schrift, ingezonden door den heer J. Glas bergen Czn., alhier; Dahlia (decoratief) Secretaris Voors, voor verhooging van ge tuigschrift, ingezonden door de firma J. G. Ballego; Dahlia (pompon) Kokarde, voor verhooging van getuigschrift, ingezonden door den firma Ludwig Co. te Hillegom. Een getuigschrift van verdienste werd toe gekend aan: Dahlia (decoratief) Othello, ter beoordeeling als nieuwe verscheidenheid ingezonden door de firma J. G. Ballego. Vanwege de Leidsche Studenten-Alpen club zal a.s. Vrijdagavond in het Nutsge- bouw een lezing met lichtbeelden gehouden worden door den heer Ph. Visser over diens reis naar Himalaya en Kara Korum. Do opbrengst dezer lezing wordt gestort in de reiskas van de in October a.s. ver trekkende expeditie, die opnieuw onder leiding van den heer en mevrouw Visser een onderzoekingsreis zal maken. LEIDSCHE SCHOUWBURG. N.V. Vereenigd Tooneel. De zeven sleutels van Baldpate, geheimzinnig, melo-dramatisch blijspel van George M. Cohan. Eduard .Verkade en Dirk Verbeek, een der leiders van het gezelschap Comocdia, dat wij vorig seizoen in Leiden niet mochten zien optreden, hebben, gelijk men weet, ge combineerd en het gecombineerde gezel schap ten doop gehouden onder den naam „Vereenigd Tooneel". Gisteravond heeft dit hier het seizoen geopend met een blijspel en wat voor een blijspel. Geheimzinnig, melo dramatisch En warempel, het was beide en toch bleef hel door alles heen een blijspel. Op zich zelf al een tour de force, maar vooral de kostelijke vondst aan het slot is een juweeltje van blijspel-eindigen. Er is gesmuld van dit amusementswerk, zij het helaas door een slechts matig bezet Huis. In applaus heeft men echer gewoekerd en daverend zijn de vertolkers en vertolk sters toegejuicht, 't Was welverdiend, want de Comoedia-afdeeling deze hadden wij hier toch met dit dolle blijspel te gast heeft in een zeer vlot tempo alleraardigst deze geestige geschiedenis met het de kroon spannend slot over het voetlicht gebracht. De inhoud? Men vergeve het ons, dat wij slechts de lijn aangeven. Anders vreezen we de 10.000 woorden noodig te hebben van den roman, dien William Magee wedt in 24 uur te maken in de eenzaamheid van Baldpate en maakt. Aldus de wedden schap winnend en den inzet van 5000 p. st. In het op den top van een berg gelegen Baldpate zal de schrijver van tienstuiver- romans vol ijselijke romantiek, waaraan het publiek zich te goed doet, zijn wedden schap winnen of verliezen. Van Baldpate is slechts één sleutel en dien heeft Magee ln den zak. Rust is verzekerd Nauwelijks alleen, of de deur wordt geopend en nu speelt zich daar in het eenzame Baldpate af een allerkoddigst sensationeel-delcctivisch gekleurde geschiedenis van diefstal, ornkoo- perij, zelfs moord, brrr. Men huivert af en toe doch lacht. Men rilt soms doch gnuift. En dc schrijver is van alles het mid delpunt. Niet één sleutel van Baldpate is er, maar er blijken er zeven le bestaan, die alle zeven successievelijk gebruikt worden door een tiental personen, den schrijver builen be schouwing gelaten, die natuurlijk geen pen op papier of beter gezegd geen vinger bij kans op de tik-machine krijgt. De laatste sleutel-drager is de eigenaar van Baldpate, met wien de schrijver heeft gewed. Deze blijkt een troep tooneelspelers te hebben afgehuurd om den schrijver van het werk te houden. De heele fantastische geschiedenis is slechts tooneel geweest.... Op papier, want plotseling benemen een drietal scherpe lichten het publiek het ge zicht op het tooneel en wanneer deze hel- sclie oogen weer zijn gedoofd blijkt, dat vertoond is de griezel-lach inhoud van den roman, door Magee in 24 uur gelikt. Ziedaar in ruwe schets het dankbaar gegeven. Gelijk gezegd, het weid keurig gespeeld en hot lijkt ons niet noodig het programma aT le schrijven. Slechts één uitzondering: Magee werd door G. van Kerkhoven Jr., die ook uitstekend de regie verzorgd had, on- verbelerlijk gespeeld, al de dwaze situaties enz. door. Eén verandering had nog ongemerkt in de bezetting plaats gevonden. Paul Hul was als eigenaar van Baldpate vervangen door Dirk Verbeek, daar door plotselinge ongesteldheid van Verkade wij hopen niet ernstig Huf in Amsterdam noo dig was. Het strijkje 't Groene Zoodje verzorgde voor het eerst de entre-acle-muziek en deed dit keurig. Zijn werk werd ook wel ge waardeerd. De Tariefwet. De Nederlandsohe Verecniging van Huis vrouwen heeft, naar aanleiding van het ont werp van wet tot herziening van het tarief van invoerrechten een adres aan de Tweede Kamer gezonden, waarin zij zegt to voor zien, dat aannemen van dit wetsontwerp tot een verhooging van prijzen zal leiden bij allerlei artikelen, die dagelijkscbe le vensbehoeften zijn. Door de verhooging van invoerrecht wor den de artikelen duurder en dit zullen 'de verkoopers niet voor bun rekening nemen. Ieder van hen zal den verhoogden last op den ander verhalen en ten slotte krijgt de verbruiker dezen last te dragen. Hij krijgt dien echter in veel zwaarder mate te tor sen dan de verhooging van het invoerrecht bedraagt, omdat bij dergelijke afwentelin gen van lasten op anderen de te dekken meerdere kosten door ieder der schakels tusschen voortbrenger en verbruiker in zeer vele gevallen naar boven worden afgerond. Boyendien bestaat er groot gevaar, dat de prijzen der artikelen, welke in het bin nenland worden gemaakt ten gevolge dor stijging van de buitenlandsohe artikelen, ook zullen worden verhoogddit is in deze tijden uit een sociaal oogpunt voor leCfer hoogst bedenkelijk. Een verhooging der levenskosten is het allerergste voor lien, die van een vast in komen moeten leven en niet in staat zijn de opgelegde lasten op hun beurt op anderen af te wentelen zij worden niet alleen ge troffen door de prijsstijging van levensbe hoeften, die zij moeten koopen, maar zij worden op veel breeder gebied bezwaard, daar zij alle maatschappelijke diensten, welke zij behoeven door het duurder wor den van het leven, ook duur moeten be talen. Diensten, die zij eenigszins kunnen ontberen, zijn zij gedwongen tc vermijden. Het was daarom ook zeer begrijpelijk, dat de Minister van Financiën in 1922 ver klaarde, dat nieuwe laston niet meer zou den kunnen worden opgelegd. Niettegen staande deze verklaring zijn de verhooging van invoerrecht op thee, accijns op bier en tabak en nog onlangs de belasting op rijwielen ingevoerd en komt dc Regeering thans zelfs met een algemeene verhooging van het invoerrecht. Vooibijgaande aan vele andere bezwaren van technischen en internationaal-econo- misohen aard, welke het niet op onzen weg ligt hier aan te roeren, acht onze Verec niging het boven aangevoerde van zooveel gewicht, dat zij tegenover u de hoop uit spreekt, dat dit wetsontwerp niet door u zal worden aangenomen, daar het het hui selijk leven in groote moeilijkheden zal brengen en meer zal bijdragen tot voort gaande ontwrichting der maatschappij dan tot herstel er van. Wijziging van het werktijdenbesluit voor fabrieken of werkplaatsen. De Hooge Raad van Arbeid heeft zijn advies vastgesteld omtrent een voorontwerp van een algemeenen maatregel van bestuur tot wijziging van het werktijdenbesluit voor fabrieken of werkplaatsen 1923, in het bij zonder mot het oog op het vol-continu- bedrijf. Verscheidene leden, (e zamen de kleinst mogelijke meerderheid vormende, in den Raad (20 legen 19), gaven te kennen, dat zij aan een regeling, waarbij uitsluitend aan den Minister de bevoegdheid zou worden gegeven, in bepaalde ondernemingen, waar in dat onvermijdelijk is, een drieploegen- stelsel met een 56-urige werkweek voor hel vol-continubedrijf te veroorlooven, de voor keur zouden geven boven het thans bij de Tweede Kamer aanhangige wetsontwerp, dal bepaalt, dal bij algemeenen maatregel van bestuur bedoelde arbeid kan worden toegestaan. Eenige der tot de minderheid behoorende leden, die een deel van de door de meer derheid geopperde bezwaren als gegrond er kenden en daaraan zouden willen tegemoet komen, gaven daarom in overweging, in den algemeenen maatregel van bestuur onder scheid te maken tusschen: vol continube drijven, waarin om economische redenen de 56-urige werkweek moet worden toegeslaan, en vol continubedrijven, waarin de 48-urige werkweek gehandhaafd kan blijven. Het voor-ontwerp Ziekte- en Ongevallenwet De Hooge Raad van Arbeid, heeft in zijn jongste vergadering zijn advieB vastgesteld omtrent het bij den Raad aanhangig ge maakte wetsontwerp van een Ziekte- en Ongevallenwet 1925. De Raad heeft geconstateerd, dat het voor-ontwerp in zijn groote fijnen in over eenstemming is met de beginselen waarvoor de Raad zich in zijn advies van verleden jaar over vraagpunten betreffende dc her ziening der sociale verzekering heeft uit gesproken. Een overgroote meerderheid in den Raad bleek "thans, na van de uitwerking van die denkbeelden in het voorontwerp te hebben kennis genomen, van oordeel, dat een doelmatige ziekte- en ongevallenver zekering op den grondslag van het voor ontwerp mogelijk is. Terwijl de meeningen in den Hoogen Raad van Arbeid verdeeld bleven ten aan zien van don besten vorm van organisatie, heerschte er vrijwel eenstemmigheid: dat. wanneer men de Bedrijfsvereenigingen zoo zeer op den voorgrond wenscht te stellen als in het aanhangige voorontwerp wordt gedaan, op strenge wijze tegen versnippe ring van Bedrijfsvereenigingen dient te worden gewaakt, door maatregelen te tref fen, waardoor het aantal Bedrijfsvereeni gingen tot minimum wordt beperkt. Verscheidene leden, te zamen een min derheid vormende, gaven in overweging met het oog op deze gevreesde versnippering do uitvoering der sociale verzekering uit sluitend te doen geschieden door Bedrijfe- BINNENLAND. Advies van den Hoogen Raad van Arbeid inzake het voor-ontwerp van een ziekte- en ongevallenwet en een voor-ontwerp van een alg. maatregel van bestuur lol wijziging van een werktijdenbesluit De huldiging van Lodewijk van Deyssel J. L. Aiberdingk Thijm). Verlaging van Fransche invoerrechten voor eenige levensmiddelen. BUITENLAND. De Volkenbondsvergadering te Genevé. Kabinetszittingen in Londen en Berlijn* Amnestie in Znid-Slavië. vereenigingen, berustende op het verplichte lidmaatschap van alle werkgevers en ar beiders uit den betrokken bedrijfstak. Een groote meerderheid in den Raad stelde er prijs op te verklaren, dat zij, vasthoudende aan de denkbeelden, waar voor zij zich ter gelegenheid van de behan deling van de „Proeve" van een ziektewet had uitgesproken, er de voorkeur aan zou geven, boven de dienaangaande in het voor ontwerp vervatte regeling, wanneer dc uit voering van de verzekering der arbeiders in dienst van niet tot de bedrijfsvereeni gingen behoorende werkgevers zou ge schieden door een orgaan, dat onafhanke lijk zou zijn van de Raden van Arbeid en de Rijksverzekeringsbank. Voorts bepleitte een meerderheid het zie kengeld niet op 70 pOt., doch op 80 pOt. van het loon te bepalen, zooals ook in do „Proeve" van een ziektewet is geschied. Eenige leden hebben echter hun steun ten gunste van dit denkbeeld uitgebracht, on der voorwaarde, dat de organisatie van de ziektevereeniging zal geschieden overeen komstig 't stelsel, dat in die „proeve" is uit gewerkt. Ten slotte hebben enkele leden hun mea ning uitgesproken, dat de huidige omstan digheden niet geschikt zijn, om hetzij op den Staat, hetzij op de bedrijven, de finan- cieele lasten van een wettelijke ziektever zekering te leggen; bovendien is naar hun oordeel in verband met den feitelijken toe stand in den lande, ten aanzien van de uitbetaling van ziekengeld op grond van particulier initiatief, een wettelijke rege ling geenszins dringend noodzakelijk. Bij de Eerste Kamer is hot volgende wederantwoord van H. M. de Koningin op het adres van de Eerste Kamer ter beant woording van de Troonrede ingekomen: „Mijne Heenen. Ik vezroek u aan de Eerste Kamer mijn dank le betuigen voor haar adres van antwoord op de rede, waar- mede Ik de zitting der SI alen-Generaal ge opend heb. Met voldoening vernam ik de gevoelens van de Eerste Kamer ten aanzien i van de meer hoopvolle verwachtingen aan- gaande de toekomst." Voor den debat-avond op 30 dezer In Den Haag tusschen prof. dr. D. van Ernb- den en generaal Snijders bestaat enorme belangstelling. Thans zijn reeds alle 2500 kaarten verkocht. De belangstellenden ko men uit verschillende deelen des lands. Zelfs uit het buitenland kwamen aanvra gen tol bijwoning van de vergadering in. Ten behoeve van den gen er al en staf wer den 65 kaarten gekocht. Het debat wordt door den Ilitversumschen draadtoozen om roep aangesloten. Prof. Van Embden zal een aantal stellingen verdedigen, welke needs aan generaal Snijders zijn ter hand geste-W. Op de honden ten toonstelling in den Dierentuin in Den Haag is gisteren plotse ling, op 52-jarigen leeftijd, aan een hartver lamming overleden de heer P. Varen - kamp, arts, levens badarts te Zandvoort, die zich vooral op het gebied der studie van zeeslroomingen en het redden van drenkelingen zeer verdienstelijk heeft ge maakt. Bij Kon. besluit is benoemd £ot ridder in de orde van Oranje-Nassau de heer M. Gerdes, voorzitter van den Kon. Ned. Bond van Oud-Ondorofficiercnis toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eeremedaille, in zilver, aan J. M. Neaselaar, pakhuisbaas bij dc firma Carp en Co., to Rotterdam. De Koning van Italië heeft benoemd tot commandeur in de orde van de kroon prof. dr. J. J. Salverda de Grave; tot officier in die orde bij bevordering den heer W. A. van Leer, secretaris der vereeniging Dantei Alighierd, en tot ridder in die orde jhr. P. J4 Six, secretaris-penningmeester der lift-» 1 i aansoh - Neder 1 amdsch e Kamer van Koop* bande! fe An sterdam. LHdWl j

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1