De Klui uizenaar van Far-End. TWEEDE KAMER. Begrafenis-Onderneming KEERËWEER GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. 1 FEUILLETON. be stellen en ale de Arbeidswet 1919 ia het ontverp-Aalberae tot stand gekomen. De 8-nren werkdag en een werktijd van 45 uur per week werden vastgelegd. In 101 artike len werd veel geregeld, maar nog meer overgelaten aan de Koninklijke Besluiten, dio de Wet zouden flankeeren. Geheel ingevoerd is de wet nog niet en inmiddels is men op den 45-uren werkduur per week moeten terugkomen en is nu 48 uur arbeiden pér week toegestaan. Een reeks uitvoeringsbesluiten op de Arbeids wet 1919 betrekking hebbende zijn in wer king getreden en bij hen, die er mede te maken hebben, wèl bekend: het Werktij denbesluit; het Overgangsbesluithet Rust tijden- en Arbeidslijstenbesluithet Bazen- besluit het Arbeidsbesluit 1920 en de Re geling van den nachtarbeid der bakkers. Op invoering wachten o.a. de regeling voor winkel? ei^ kantoren en voor ziekenhuizen. Het laatste woord op het gebied der Ar beidswetgeving is dus nog niet gesproken en zelfs aJs alle Koninklijke Besluiten ge nomen zijn, die de Arbeidswet voorscurljft, zullen er nog wel wenscben overblijven op welker vervulling prijs gesteld wordt OI men echter zal blijven voortgaan op den weg van Overheidsbemoeiing en -uitvoe ring, dien men thans 60 jaar lang gevolgd heeft, is niet zekór; er zijn teekeneD, ojö er op wijzen, dat ook op dit gebied gezocht wordt om to ontkomen aan de i-eg«smen- teering en uitvoering door Overheidsorga nen. Maar wat de toekomst brengen zal is nu eenmaal verborgen, we moeten ons bepalen tot een terugblik. En nu kan men oordeelen, dat do huidige bepalingen te ver gaan, ze ker is, dat, als men terug denkt aan de toestanden, die, 60 jaar geleden bestonden, toegegeven moet worden, dat het thans be ter is en die verbetering mag tot blijdschap en tevredenheid stepamen van allen, die 'den arbeider een goed hart toedragen. t. D. H. (Zitting van gisteren). Openingsrede van den Voorzitter. Bij de opening dezer vergadering houdt !3e VOORZITTER de navolgende rede: Met een gevoel van groote erkentelijk heid aanvaard ik het Voorzitterschap der Kamer voor dit laatste jaar van de loopen- de zittingsperiode. Ik dank Hare Majesteit de Koningin voor haar benoeming, ik dank de Kamer voor haar voordracht. Met vol vertrouwen op u aller bereidwilligheid om "de mij opgelegde taak te verrichten, neem ik haar op met opgewektheid en frisschen moed. Veel zal wederom van u gevergd wor-1 den. Ik erken van niet iedereen evenveel. Ik geef toe, veel treedt niet naar buiten. Maar als uw Voorzitter, van meer nabij be kend met uwe werkzaamheden, wil ik wel «rkeniion eerbied te hebben voor den ar beid, door zoo menig uwer in stille werk zaamheid in het belang van het algemeen geleverd. Hoe menig gewijzigd wetsont werp brengt verbeteringen, door do Regee ring gaarne bevorderd naar aanleiding van de in de verslagen te berde giebraohte be denkingen 1 Wat zoudon de openbare beraadslagingen uitwerken, indien daaraan niet ten grond- alag lag het moeizame bijeenbrengen en verwerken der stof Degene die uw arbeid zóu afmeten naar Irat hij in het openbaar waarneemt, zou lioh wel eens schromelijk kunnen vergis ten. Laten wii dan, met onderlinge waardee ring van elkanders bedoelingen, ons weer opmaken voor den arbeid, dien iedere dag «eeft, opdat hij, onder Gods zegen, vruoht- baar zij voor het gemeencbest. Op deze rede volgt aan de reehterzijdo luid applaus. Installatie-Wij kamp. De heer Wijkamp, opvolger van wijlen SJen heer Hugenholtz, legt de vereischte beloften af en neemt zitting. Commissie-benoemingen. In de Commissie voor Buitenlandsche Za ken worden wederom aangewezen de heeren Troela tra, March an t, Rutgers, Nolens, Schokking, Dresselhuysin de Oommissie voor de Staatsuitgaven de heeren Van Vaa- ren, Vliegen, Do Monté VerLoren, v. Rijcke vorscl, Oud, van Gijn en Lovinck. Trekken der aldeelingen. De Kamer gaat over tot het trekken 'der afdeel in gen. Huishoudelijke Commissie Tot leden der Huishoudelijke Commissie worden herbenoemd de heeren Dresselhuys en v. d. Voort van Zijp. Gem. commissie Stenogzaphie. Tot leden der Gem. Commissie voor de Stenograph ie worden herbenoemd de hee ren Schokking, Van Vuuren en Marchant. Vragen-dag. Als tijdstip tot het doen van vragen over eenkomstig art. 112 van het Regl. van Orde wordt aangewezen Vrijdagmiddag kwart vóór vier, Afdeelingen. De Kamer gaat hierna in de afdeelingen ter beneeming van voorzitters en vice-roor- zitters. Na heropening deelt de Voorzitter mede, dat benoemd zijn tot voorzitters de heeren Marchant, Sohokking, Nolens, Sasse van Ysaelt en Rutgers. En tot ondervoorzitters de heeren: Scha per, De Monté VerLoren, Duymaer ran Twist, Bomans en De Wilde. Regeling van werkzaamheden. De VOORZITTER stelt voor 30 Septem ber te beginnen met het afdeelingsonderzoek der Staatsbegrooting 1925 en de daarbij be- hoorende wetsontwerpen. Conform besloten. Voorts stelt hij voor 9 Ootober eenige wetsontwerpen aan de orde te stellen en daarna de Tariefwet. De heer DRE-SELHUYS (V.-B.) heeft be zwaar tegen het tijdstip van de Tariefwet- behandeling. Feitelijk is het ontwerp op belangrijke punten zeer gewijzigd door de Nota van Wijziging en daarom is het ont werp niet te overzien. Ook kunnen belang hebbenden zich niet behoorlijk op de hoogte stellen en hun meening geven. Het beste ware geweest een nieuw afdeelingsonder zoek. Spr. doet daartoe geen voorstel orf»- dat dit geen kans zal hebben. Wel echter meent, hij, dat de Kamer op andere wijze moet tegemoet komen aan spr.'s wenschen. De opbrengst van de Tariefsherziening moet diepen om 15 millioen te leveren voor slui ting vap het budget 1925. Hiet is dus geen teohnisohe herziening meer, maar het houd* verband met den financieelen toestand en de begrooting voor 1925. Spr meent dub het dus van belang is eerst de begrooting te herzien en te behandelen. Het ia moge lijk. ,dat deze nog belangrijke wijzigingen ondergaat. Spr. wijst bijv. op zekere bro chure waarin 30 millioen bezuiniging op de weermacht wordt aangewezen. (Gelach). Als dat mogelijk blijft er een aanzienlijk be drag over. Spr. betoogt ten slotte, dat het bij het verband tusschen begrooting 1925 en Ta riefwet logisch is, dat deze laatste na de begrooting wordt behandeld. Het zou zonde en jammer zijn, de Tariefwet aan te neimen, als blijken zal, dat zij niet noodig was voor de dekking van het tekort. Spr. stelt dus voor om de Tariefwet te plaatsen achter de behandeling der Staatsbegrooting. De VOORZITTER zegt, dat 't voorstel be- teekent behandeling in het volgend jaar, omdat pas met Kerstmis de begrooting zal zijn afgehandeld. Van 18 September tot 14 October zal er tijd genoeg zijn om alle be langhebbenden in de gelegenheid te stellen hun meening te geven. Van wijzigingen van begrootingen verwacht spr. niet veel; ge woonlijk wordt een hoofdstuk ongewijzigd of ongeveer ongewijzigd aangenomen. Het is dus niet waarschijnlijk, dat daardoor veel gold zal worden uitgespaard. Voor monni kenwerk is spr. dus niet bevreesd. De heer SCHAPER (S.-D.) sluit zich aan bij den heer Itiesselhuys. Wanneer op 14 Oct. aan de Tariefwet wordt begonnen, blijft er geen lijd voor bestudeering van de begrooting, want de Tariefwet zal zeer veel tijd vorderen, gezien de vele moeilijke kwes ties, die daarbij aan de orde zullen komen* Spr. wil eens afwachten wal de 30 millioen gulden bezuiniging op de weermacht belee- kent, die do recblcrzijdc aankondigde. Of 'draait de heer Colijn weer om? Democrati scher en fatsoenlijker ware het de Tarief wet uit te stellen, want de Tariefwet was niet het sjibbolelh van de verkiezingen in 1922 Het gaat niet aan zoo'n diepgaande wijziging thans door te drijven. Daardoor is men niet verantwoord tegenover de kie zers. Spr. proteslcprt er Icgtn, dat door een afgeleefd Kabinet brutnshweg een derge lijke wijziging wordt doorgedreven, waardoor ons economisch stelsel wordt veranderd. Spr. 19 vóór uitstel tot na de verkiezingen en daartoe dient hij een voorstel in. De VOORZITTER zegt, dat hij blijkens zijn openingsrede, vandaag grooten eerbied heeft voor de werkzaamheid der Kamer. Zij kan dus dit werk ook wel verrichten. De heer SCHAPER (S.-D): 0, was dat de bedoelingl (Gelach.) De VOORZITTER zegt, dat het voorstel- Tariefwet klaar is' voor behandeling volgens de Commissie van Rapporteurs. De heer OUD (V.-D.) is hel eens met den heer Schaper, dat dit ontwerp niet mag be handeld worden vóór de verkiezingen van 1925. In 1905 en 1913 hebben de kiezers zich over de tariefsherziening duidelijk uit gelaten en in 1922 is dit punt niet aan de orde geweest. Uit het feit der groolere op brengst blijkt, dal deze wet geen technische herziening is. Als er nu nog periculum in mora bestond voor de financiën, dan was het nog iets anders. Maar dat is er niet en dus kan de behandeling worden uitgesteld tot na de verkiezingen. Spr. betoogt, dat dat men aan de rechterzijde groote bezui nigingen wenscht en het is dus gewenscht, dio af te wachten, Hij wijst nog op Enge land, waar Baldwin een algemeene verkie zing wenschte ter beslissing van het vraag stuk der tariefsherziening. De VOORZITTER wijst er op, dat de ro- geering hier ontkent, dat er principieele wijzigingen worden gebracht in ons econo misch stelsel. (Gelach). De heer VAN RAVESTEIJN (C. P.) sluit zich bij de vorige sprekers aan. Hij had in de openingsrede van den Voor zitter een anti-aclualislischen tendenz ge hoord, nl. een verdediging van het Parle ment, maar in de verdediging, die de Voor zitter thans gaf van zijn voorstel ligt een denigratie van het Parlement, dat eigenlijk geen invloed heeft op de samenstelling der begrooting. De VOORZITTER wijst dit laatste verwijt geheel af. De praktijk heeft geleeïd, dat er aan begrootingen weinig pleegt te worden veranderd. Do heer VAN GIJN (V.-B.) acht het ook niet behoorlijk dit ontwerp vóór de verkie zingen te behandelen- In elk geval is eenige tijd vóór de behandeling zeer gewenscht. Het karakter van de Tariefwet is een ver hooging en niets dan dat en het Is behoor lijk, die wijziging aan het oordeel van het publiek te onderwerpen. Spr. begrijpt niet, dat er zoo'n haast is bij dit ontwerp. De heer DRESSELHUYS (V.-B.) wenscht te verklaren, dat hij als lid der Commissie van Rapporteurs de openbare behandeling niet voldoende voorbereid achtte. Dit is bij het eindverslaag niet vermeld, omdat zoo iets niet vermeld pleegt te worden. Het voorstel-Schaper (niet behandelen vóór de verkiezingen) wordt verworpen mek 51 tegen 32 stemmen, rechts tegen links. Het voorslel-Dresselhuys (eerst Staatsbe grooting en dan Tariefwet) wordt verworpen met 51 tegen 32 stemmen, rechts tegen links Het voorstel van den Voorziztter wordt z. h. s. goedgekeurd. De vergadering wordt gesloten. RECLAME. CREMATIE, AUTO-TRANSPORT OPGERICHT 1871 AALMARKT 16 :-i TELEF. 861 7797 De internationale postse. gelteDtoonstelling in Den Haag is bezochl door 26.000 personen. Door de Rotterdamsche rechtbank werd het faillissement uttgeepro- ken der Commanditaire Vennootschap Broek huys' Sneeuwbalsysteem, ten vertoekc van de meubelfabriek Kieswl. Inmiddele la op gericht de Commanditaire Verinc-ot*cbftv;> We&tt'.dsniev.wbaloytfeei/), dl# blijkens een circulaire de verplichtingen tige.naver dteL nemers zal overnemen. Gistermiddag is in het Kleverpark te Haarlem een ernstig tram ongeluk gebeurd. De groote, met goederen beladen verhuiswagen van de firma Mulder, te Haarlem, wilde het Kleverpark inrijden, toen een tram uit Bloemendaal aankwam. De verhuiswagen, die jui9t dwars over de tramrails reed, werd op zij geworpen. De voorzijde van den tramwagen werd geheel vernield. De bestuurder van de tram liep dadelijk naar achter; hij en de passagiers bleven ongedeerd. Na de botsing reed de tram nog eenige tientallen meters door. De verhuiswagen werd ook beschadigd. De boom, waaraan de paarden den wagen voorttrokken, knapte als een rietje af. Twee mannen, Braam en Sipkes, werden van den bok geslingerd. De eerste bel wam kneuzin gen aan arm en heup. De tweede e«n vrij ernstige hoofdwonde door een traf van een der paardsn. Braam moe3l Daar het Si-Eli- sabethsgurihuis word&o vervoerd. De ver nielde tram is naar de remise gesleept. Wie schuld heeft aan dit ongeval is nog niet uit gemaakt. Het tramverkeer ondervond ver traging. De voor ruim twee weken uit^ gebroken staking onder een 18-tal jongens aan do scheepswerf Nicola as Witsen van de N.V. voorheen firma W. F. Stoel, te Alk maar, is Donderdagmiddag geëin'digd möt een prijsgeven van hun eisch (loonsverhoo- ging) door de stakers. Vijf der zes beklaagden, die voor het Arnhemsche Gerechtshof wer den veroordeeld in verband met de knoeie rijen te Radio-Asselt, hebben cassatie aan- geleekend. Alleen de ingenieur Van R., die In Italië verblijft, heeft in zijn vonnis be rust en zal trachten van de Koningin gratie te verkrijgen van de hem opgelegde straf. D e 60-j a r i g e schilder K„ die in de Emmastraat te Arnhem bezig was de glazen te wasschen, Is, doordat de ladder brak, van 8 meter hoogte op straat gevallen. De man was terstond dood. Te Apeldoorn werd Woens- dag een Nijverheids- en Handelstentoon stelling geopend. Na de openingsrede speelde een strijkje het „Wilhelmus", dat door allen staande werd aangehoord, be halve door den S. D. wethouder K. van Trigt en familie, die, het woord verkrijgen de, mededeelde, dat hoewel B. en W. niet waren uitgenoodigd, hij aan een tot hem persoonlijk gericht verzoek had gevolg ge geven om hier tegenwoordig te zijn. Hij maakte van deze gelegenheid gebruik om het bestuur der tentoonstelling er op te wijzen, dat het onbeleefd is, voor een ge zelschap, uit menschen van verschillende politieke kleur bestaande, het „Wilhelmus" te doen spelen. De heer G. van der Boojq verontschuldigde zich met de verklaring, dat dit „gedachteloos" was geschied en nies om den wethouder onaangenaam te zijn. Verduistering van ongeveep f 100.000? De vorige week liep te Nijme gen een gierucht, dat de heer D. G. M,, rentmeester van het Kroondomein, die sinds jaren aldaar een kantoor heeft, voortvluch tig was met medeneming van een groote som geld. Men sprak toen van eenige ton nen. „Do Tel." zegt nuWij hebben daarvan geen melding gemaakt, omdat bevestiging van het gerucht niet te krijgen was en do heer M., die veel op reis was, Maandag j.l. als naar gewoonte op zijn kantoor was ver schenen. Hij had daar het werk geregeld en de gewone bezoeken ontvangen. Na af loop is hij met zijn auto weder op reis go- gaan. Het kantoor waB tot op den lSden opengebleven en het personeel had alle pende zaken afgedaan. Intusschv'ö [p rju toch een bevel tot zjj aanhouding door de jusfcüle uitgevaardigd Wij vernamen, d*t de heor M wo^dt zocht, verdooKt van verdulsleGiiig in kwaliteit van <roro->>r van den heer J. J. f van Kluiten. De.ce iaateie was Lndertij zw gefortuneerd. Hij lief. o.a. het i.| ka-stee!^ op de Mookerheide bouwei^ 3a eenige jar^si geleden werd verkocht. In 1&| werd rie heer L. onder curateele gesteld de bewuste rentmeester als zijn curator h noemd. Deze moet het vermogen, van den heel L. slecht beheerd hebben, zoodat er laat stel ijk nog slechts f 100.000 onder zijn U rusting was. Het bevel tot aanhouding van M. is: uft gevaardigd omdat men hem verdenkt vsj verduistering van laatstgenoemd bedrag. De rentmeester, die omstreeks 50 jaar tl heeft zijn domicilie te Heemstede, waal zijn vrouw en twee kinderen wonen. HijaolJ was gewoonlijk op reis en vertoefde alleea to Nijmegen voor de behandeling van zaken, Vandaar, dat men -n zijn verdwijning Maant dag j.l. zelfs in zijn naaste omgeving nleU bijzonders heeft gezien. Belastingambtenaren, in menwerking met dc recherche, hebben gfi. teren in een perceel in de Capucijnerpoorj te 's-Hertogenbosch een geheime brander! ontdekt. Een hoeveelheid gedistilleerd ei ingrediënten zijn in beslag genomen. Het „Nederlandsch Week, blad voor den Handel in KruidenïerewareB meldt, dat in de afgeloopen week naat Engeland zijn verscheept 2.072,800 eieren Menu. Als we twintig ,z'ijff, vragen wo liefde h la carte wo moeteff een keuze kunnen doen zijn wo dertig, dan nemen wij de table d'hóte voor lief, eff is de veertig voorbij, dan zuchten wqj Breng maar wat je hebt. Alphen. Ten overslaan van notaris R, v. d. Berg alhier werd in hotel „De Ver* guide Wagen" afgeslagen de hofstede „Eli sabeth's Hoeve" met 27.83.33 H. A. weiland aan den Rijksstraatweg en Rielveldsche pad alhier. De perceelen slonden tezamen Iff bod op f 91.800. Na verschillende combina* ties werd het geheel verhoogd tot f 92.880, In massa geveild, werd de hofstede afge< mijnd op f 1 door den heer B. Hus, fabri* kant te Den Haag. Eveneens werd ten overslaan van notarif R. v. d. Berg het woon- en winkelhuis met aanhorigheden gelegen aan de v. Man* dersloostraat alhier. Het pand dat in bod stond op f 9300 werd niet afgemijnd. Het perceel is niet toegewezen. Een scholier van de H. B. School alhier geraakte gistermorgen op de Alphensche brug roet de trapper van zijn rijwiel knel met het spatbord van een auto Het rijwitf kwam onder de auto terecht en werd ernstlj beschadigd. Bodegraven. Bij het riet snijden vond een landbouwer uit het achterste gedeelte van de Meye in de Nieuwkoopsche plassen,; op 2 stuks na, de geheele, onlangs gestolen,; partij kaas. Waarschijnlijk hebben de die ven ze daar verborgen en door hun gevan genneming verhinderd geweest ze te halen* Woubrugge. Kerke 1. berichi Ned. Prot.-Bond: Zondagavond, te acht uur, dr. Van der Meulen, van Bergen-op- Zoom. In de vergadering van de afdeeling van het „Groene Kruis" alhier heeft de heer B. Luyt wegens vele werkzaamheden zijn functie als secretaris neergelegd. De voor zitter, dr. L. E. Loth, sprak, met instemming van alle leden, een woord van dank voor hetgeen de heer Luyt heeft verricht. Het bestuur benoemde in diens plaats den heer Van Hemessen, welke die werkzaam-, heden voor dit jaar op zich heeft genomen. Geklaagd werd dat vele leden het ge leende materiaal niet op tijd schoon en in orde terugbezorgen en het ongebruikt laten liggen. Aan den secretaris wordt opgedro- door MARGARET PEDLER. Geautoriseerde verlating van W. E. PONT, B9) Alles was goed, heerlijk, verrukkelijk. Daar was geen twijfel aan, dat korle, harts tochtelijke oogenhlik, dat Garth haar in zijn Wmen had gehoudenen de vreeselijke Bngst van die uren, die gevolgd wanen, toen niet wist ot hij dood was of levend, had- ton haar duidelijk haar eigen hart laten *len. Nu was liefde gekomen de liefde, die fatrick Lovell de eenige goede en volmaak te gitt had genoemd en daarmee kwam Bok een onrust, een zoet, heerlijk verlangen, 'dat haar door allo aderen trilde als een iriam ,die steeds verder kruipt. 'Zij voelde geen vrees of schaamte voor Liefde. Sara was er de persoon niet naar om bevreesd te zijn voor het leven en zijn Blschen en het scheen haar een zaak van yeinig belang, dat Gart'h haar niet op de ge bruikelijke manier zijn liefde had bekend. Zij maakte ztchzclve niet wijs, zooals vele Trouwen zouden hebben gedaan, dat haar tegen hart niet getroffen was, maar erkende Bn aanvaardde in allen mogclijken eenvoud pet feit, dat liefde tot haar was gekomen. Zij twijfelde ook niet of beredeneerde niet Barl'hs gevoelens voor haar. Zij wist, in teken vezel van haar wezen, dat hij haar ■afhad, en zij was bereid kalm en gelukkig ji wachten to weinige uren, die nog moes ten voorbijgaan, eer hij kon komen om het haar te zeggen. Maar toch verlangde zij, met het natuur lijk verlangen van een vrouw, om hem In woorden te hooren zeggen alles, wat zijn houding tegenover haar had te kennen gege ven zij smachtte naar het oogenblik, waar op de gelieldo stem zou vragen, om die overgave, die zij in den geest reeds gedaan had. Zij stond vroeg op met het belachelijke gevoel, dat to lijd dan wat gauwer zou op schieten, en Jane Grab staarde haar ver baasd aan, toen zij beneden verscheen, ter wijl de toebereidselen voor het ontbijt nog nauwelijks begonnen waren. „Dat uitstapje heeft u geen kwaad gedaan, juffrouw Tennant," merkte zij op en liet er ondeugend op volgen: „Ik zou eer zeggen, dat het goed voor u is geweest." Sara lachte en bloosde even. Eigenlijk vond zij het niet vervelend, dat In Janes kleine kralenoogjes een oolijk vermoeden van de waarheid flikkerdemaar zij hoopte hartelijk, dat de rest van d:e familie niet even helderziend zou blijken. Wat dat betreft behoefde zij echter geen vrees te hebben. Dr. Selwyn had nauwelijks tijd een kop koffie en een sneetje brood naar binnen te werken vfiór hij wegrende naar een patiënt, die dringend om hem had laten vragen; terwijl Molly geheel in beslag geno men scheen door ton inhoud van een brief, onmiskenbaar door een mannehand geschre ven, dien de morgenpost voor haar gebracht had. Wat mevrouw Selwyn aangaat, die was altijd veel te veel bezig met de symp tomen to bespieden van een of andere nieu we kwaal, die zij meende ontdekt te heb ben, om gevoelig te zijn voor een verande ring in to gemoedsgesteldheid van Kaar om geving. Haar eigen gewaarwordingen, of zij het te warm had, of niet warm genoeg, ol haar nieuwe tabletten haar hielpen of dat zij niet zoo goed geslapen had als gewoon lijk haar gedachtengang reikte niet verder. Dezen morgen was zij doodongelukkig, omdat de haarspelden, die Sara den vori- gen dag gekocht had, een klein beetje ver schilden van die zij gewoonlijk gebruikte. Sara legde haar uit, dat dit de eenige wa ren, die zij krijgen kon. „Bij Bioxhara, bedoel je. O, ja, natuurlijk, daar hebben ze ook geen andere. Misschien als je in een anderen winkel geprobeerd had." Mevrouw Selwyn zweeg even, om deze veronderstelling goed te laten doordrin gen; toen voegde zij er poeslief bij; „Maar natuurlijk, ik kon toch ook niet verwachten, dat je je heelen morgen zou doorbrengen met winkel in, winkel uit naar mijn speciale haarspelden té vragen, hè?" Sara, die meer dan eon uur aan die bezig heid had besteed, voelde heel goed het ver wijl, dat in deze woorden lag opgesloten. Maar zij deed of zij het niet bemerkte. Zoo als iedereen, die mevrouw Selwyn van na derbij leerde kennen, bad zij geleerd het feit aan te nemen, dat mevrouw Selwyn werke lijk geloofde, dat zij haar geheele leven lang met bewonderenswaardig geduld het volko men gebrek aan consideratie voor haar per; soon droeg. - Toen zij van mevrouw Selwyns kamer naar beneden kwam, was Sara verbaasd te zien, dat de klok pas halfelf aanwees. Geen ochtend was ooit zéé laDgzaam voorbij ge kropen, Om twee uur werden zij en Molly bij me vrouw Maynard op Green acres verwach t voot to lunch' en zij Koorde tot haar groote vreugde, dat Garth Trent ook tot de gaslen behoorde. Andrey, de Herricks en Sara onder elkaar waren er in geslaagd den kluizenaar in den kring van hun vriendschap te lokken en zij konden er nu op rekenen, dal hij bij hun huiselijke feesljes ook van de partij was, „mits", had hij vierkant aan Andrey gezegd, „mits je met mijn manieren en mijn moraal genoegen neemt," Mevrouw Maynard had alleen maar ge lachen. „Ik ben in het minst niet van plan je ma nieren af te keuren," had zij vriendelijk ge zegd. „Die zijn heel .normaal en wat je mo raal betreft, dat is je eigen zaak, besle yriend. In ieder geval hebben we één ding gemeen: Monkshaven ergert zich grondig aan elk van ons beiden." Geenacres was een prachlig buiten, eenigszins ais een Fransch landhuis ge bouwd, met zitkamers, die en suite naast elkaar lagen, en elk weer op een breedte veranda uitkwamen. Deze laalsle liep aan drie zijden langs het huis heen, en in den zomer vormden de zacht-rose Dorothy Per kins en de donkerder Crimson Rambler hier een waar rozenpriSel. Andrey stond op het terras om to beide meisjes te verwelkomen. Zij zag er aJs ge woonlijk uit alsof zij zoo uit de handen van een bekwame Fransche kamenier was geko men. Het was in groole mate door de ver fijnde verzorgdheid van baar uiterlijk, dal zij zich de oritiek van het vrouwelijk ge deelte van Monkshaven op den hals had ge haald. Het feü, dat zij heur haar verfde, haar toiletten uit Parijs liet komen, en een Franschten kok er op na hield, was voor de kleine stadsmensch'en een bewijs, dat zij een uiterst wereldseh en losbandig karakter moest hebben en misschien ook een be wijs van heimelijk benijden rijkdom -en de meer kwaadaardigen onder Audrey's las teraars leefden steeds in de hoop nog een maal te zullen ontdekken, wat volgens hun overtuiging in haar verleden verborgen lag. Andrey was zich al het geklets, waarvan zij het onderwerp was, heel goed bewust en was er volkomen onverschillig voor. Zij hebben er plezier in," zei ze meestal vroolijk, „en het hindert mij niets. Wan neer mijnheer Trent en ik hier weggingen, zou Monkshaven geen stokpaardje meer hebben om over te converseeren, tenzij ze uitmaakten, zooals ze waarschijnlijk ook wel zouden doen, dat we er samen vandoor waren gegaan I" Zijzelf stond ver boven de kleinzieligheid van het uiterlijk of de kleeding van een an dere vrouw te benijden en zij was één en al bewondering voor Molly's verschijning, ter wijl zij hen het huis binnenvoerde. „Moliy, hel is te mooi om waar le zijn," verklaarde zij, stilstaand in den hall, om het jonge meisje te bekijken, dat er bekoor lijk uitzag met haar geborduurd mousse linen japonnetje en breed garanden hoed. Groote goudbruine bloemen op den hoed en 'n ceintuur van dezelfde bruinige tint deden de buitengewone kleur van haar oogen nog meer uitkomen; die waren in de schaduw bruin als een blad in den herlst, maar in het zonlicht goud als amber; het effeot van het geheel was van een buitengewone be koring. „Je hebt al je duiten besleed aan kost baar purper en fijn tinnen," vervolgde An drey meedoogenloos. „Die japon is nooit in Oldhampton gemaakt; daar verwed ik een tientje om," (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6