UIT DE OMSTREKEN. SPORT. RADIO-PROGRAMMA. Een zoon van den heer P. de G. alhier had het ongeluk le vallen, toen hij van een auto sprong, waardoor hij een arm brak, en zijn gelaat ernstig verwondde. Na door dr, Doorenbos alhier te zijn be handeld, werd hij naar het academisch Zie kenhuis te Leiden overgebracht Boskoop. In ons Blad van gisteren werd als directeur van de Chr. muziekver- eeniging „Concordia" genoemd de heer J. A. FI. Rijken, van Leiden. Dit is onjuist, en om misverstand te voorkomen deelen wij «ven mede dat bedoeld is de heer J. A. H. Ripken. Waddingsveen. Onze plaatsgenoot de heer M. Kwaak slaagde voor het diploma Mercurius. Het mannenkoor „Onvermoeid Voor uit" behaalde te Ouderkerk den eersten prijs in de eerste afdeeling met 328 punten. Burger 1. «tand. Geboren: Margaretha Agatha, D. v. N. Bontenbal en 0. Hoogendoorn. Anthonia, D. v. G. van Lange en J. van Os. Cornelia Wilhelmus Z. v. A. J. Janmaat en G. Heemskerk. Overleden: Quirinus de Korte 79 j., echt genoot van M. C. Klaverveld. Jan Albert Bron, 54 echtgenoot van D. de Groot. Gehuwd: H. A. Loei en A. van der Kroel. Woubrugpe. Gedurende de maand Au gustus tot op heden, zijn van hier vertrok ken de volgende personen: D. J. Kooiman, naar Alphen aan den Rijn-, G. J. Hillebrand naar Wassenaar; M. Klokkemeijer naar Lei den; J. Kop, naar Leimuiden; M. 11. van der Nagel naar Alphen aan den Rijn; D. Ver boom en gezin naar Zwammerdam; G. van der Horst naar Alphen aan den Rijn-, L. H. de Boer naar Valburg; J. Wiersma naar Amsterdam; A. Vis en gezin naar Schiedam en II. Slingerland naar Ter Aar. Gevestigd zijn: uit Alkemade: H. M. Zand vliet; uit Hazerswoude: P. J. Baak; uit titrecht: A. Bos; uit Ter Aar: E. Meerloo en uit Alphen aan den Rijn: G. Vromans. Haarlemmermeer. Naar wij vernemen, zijn de door de Haarlemsche recherche en de Haarlemmermeersche gemeentepolitie ge arresteerde individuen P. S. te Scholen en J. T. le Haarlem, die Dinsdagnaoht hebben Ingebroken bij den koopman en veehouder H. A. aan den Hillegomrnerdijk alhier, tor beschikking van de Justitie te Haarlem ge steld. Tijdens een hevig onweder, dat Dins dagmiddag boven dezen polder woedde, sloeg bij den landbouwer M. aan den Hooidweg al hier de blikeem in de telefonische geleidin gen waardoor eenige vernieling werd veroor zaakt. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Ook werden aan den Kruisweg bij den Slo- lerwcg de leleloongeleidingen door den blik sem gelrolfen, waardoor eenige draden al- knapten en op den grond vielen. Hdlegom. Onder bezoekers van een calé Jn de Nolenslraat is een twist ontslaan, welko zoo hoog liep, dat er klappen vielen. Een zekere v. H. is met een bierglas tegen de pols geslagen, welke zeer ernstig werd ver wond. De politie kwam aan het zaakje te pas. De gewonde is in het Ziekenhuis to Lei den verbonden. Noordwijk. Gemeenteraad. Aanwezig elf leden. Voorzitter jhr. Van Panhuys, burgemees ter. De notulen der vorige vergadering wor den goedgekeurd. De voorzitter deed mcdedeeling van eenige ingekomen slukken, w.o. een schrijven van hel Hooldbesluur cener Politieagenten-orga nisatie, houdende hel verzoek aan den agent Berben, na de uitkoering van do periodieke verhooging alsnog eene verhooging toe te kennen. Afwijzend beschikt. Adres van de Algemeene Vcreeniging voer Bloembollencultuur om, voor eene vanwege de vereeniging te houden tentoonstelling, een subsidie van 1 1000 le mogen ontvangen Na eenige gedacbtenwi6soling werd besloten, bij wijze van Sympathie met het streven der vereeniging en mot het nuttig doel der tentoonstelling een bijdrage van 1 100 te ver- Jeenen Dispositie van Ged. Stalen, houdende goedkeuring van de begrooling der gemeente yoor 1924. Een adres van de Noordwijksche Hotel-, Restaurant- en Vergunninghouders, om het betrekkelijke artikel in de polilieverordening aldus le wijzigen dat het sluitingsuur van hunne gelegenheden thans in de zomermaan den bepaald op 11 uur en in de wintermaan den op 10 uur met één uur le verlengen.. Adressanten verwachten van deze verlenging geen ongeregeldheden. De Voorzitler vreesl deze ook ïliet, maar herinnert er aan dat dit verzoek niet lang 'geleden ook al eens is behandeld en afge wezen. De heer Alkemade meent, dat het geen aanbeveling verdient het verzoek toe te staan. Hij gelooft dat de heeren zich voor bijzondere gelegenheden wel lot den Com- juissaris van Politie kunnen wenden en dal hen dan als regel vergund wordt langer open k© blijven. IIij zou echter het daarvoor verschuldigde recht van i 1 willen afschaffen. De heer Caspers zou ook wenschen dat geen recht meer werd geeischt, voor vergunnin gen en bepaalde gevallen. De voorzitler merkt op, dat ook het bedrag yan het recht is omschreven in de verorde ning. Hij ziel in het toeslaan van het verzoek geen kwaad. Het zal zich tot enkele bepalen. De meesten sluiten vroeger als- zij geen be zoekers hebben wel uit zich zelf. Er kan bovendien in het verleenen van een vergun ning toch allijd een schijn van willekeur liggen. De heer Van der Wiel merkt op dat de adressanten, die al weer met dil verzoek komen een zekeren dwang op den Raad wil len uitoefenen. Er is nadruk gelegd op ver gaderingen. Maar spr. meent dat het in het belang der gezinnen is dat de bezoe kers 10 uur naar huis gaan. De heer Vink vindt 11 uur laat genoeg. Hij wil echter ook des winters het sluitings uur ook op 11 uur bepalen en daartoe het voorstel, dal met 6 tegen 6 stemmen wordt verworpen. Vóér stemden de hoeren Lielfc- rink, Vink, Caspers, Van Eden en Den Hol lander. Het verzoek zelf werd vervolgens zonder hoofd, stemming afgewezen. Hierna werd met de punten der agenda begonnen. De rekening van het Weeshuis over 1923 werd z.h.s. goedgekeurd. De heer Liefferink heelt gemerkt dat het Weeshuis nog gelden heeft uitstaan tegen 4 en 4'/a procent en vraagt of niet meer rente kon worden bedongen? De Voorzitter meent dat de Weeshuis meesters reeds in den richting bezig zijn, wat de heert Meyer bevestigd. Na eenig "debat, waarbj) de vraag werd gesteld of niet een hooger bedrag kon worden bedongen, werd aan A. Stigter het gras langs de wegen in da gemeente ver pacht voor een bedrag van f 20 per jaar. Besloten werd tot de door B. en W. ontworpen wijziging in de voorwaarden voor het ophalen van asch en vuilnis, waardoor de pachtsom met f400 wordt verhoogd. Nadat de heer Van der Niet enkele opmerkingen over deze voorwaarden had gemaakt, gaf de heer Van der Wiel in overweging, dat de vuilnisman zjjn komst zal aankondigen met een bel. In sommige wjjken komt hij heel vroeg. De huisvrouwen hebben dan de asch- en vuilnisemmer nog niet buiten gezet Hierna werd zonder discussie van eenige beteekenis, wijziging aangebracht in de sa- larisregoling van het hoofd van den Vleescb- keuringsdienst, den dierenarts Van KlaveroD, zooals deze door B. en W. werd voorgesteld Het salaris zal nu belangrijk worden ver hoogd, doch de heer Van Klaveren zal dan geen particulier werk meer mogen doen, welko regeling zal worden geacht le zijn ingegaan 1 Sept. 1.1. De heer Vink zou er geen kwaad in zien, wanneer de heer Van Klaveren partioulier werk deed, mits binnen de gemeenta De Voorzitter zeides dat behandeling van huisdieren in do gemeente wordt vrijgelaten. Eerst dachten B. en W. ook, dat het wat al te veel zou kosten, maar de keurloonen kunnen het wel lijden. De heer Van Eden, wethouder, zeide nog, dat da veearts zelf en de slagersorganisctie zich met deze regeling hebben vertenigd. Verder werden na eenige gedachtenwissa- ling nog vastgesteld de salarissen van den beambte in algemeenen dienst en van den incasseorder voor de gemeontcb;d: ogen, ra p. op f 1534 en f 1450; van den incasseerder zal een zekerheidsstelling geëischt worden van f JOOO. De bijdrage voor de Burgeiwacht zal vol- giena den commandant in Den Haag voor aèze gemoente bedragen f63.90. Op voorstel van B. en W. wordt besloten déze bijdrage voor rekening der gemeente te nemen. Vervolgens kwam aan de orde het voorstel van B. en W. tot horstel van den kerktoren van Noordwijk-Binnen, waarvan de kosten zijn geraamd op f 7000. De Voorzitter merkte op, dat het reeds 12 jaar geleden is, dat daaraan herstellingen zijn verricht. De heer Vink wijst er op, dat het al licht eerder gebeurd zou zijn, ware do oorlog er niet tusschen gekomea De heer Alkemade stelt de vraag, of deze restauratie wel noodig is, en zoo ja, of het Rijk daarvoor geen subsidie moet gever.. De Voorzitter verzekert de hoeren, flat het herstel dringend noodig is. Naar aan leiding van een opmerking van den heer Balkenende verzekert de Voorzitter, dat men de uitvoering moet overlaten aan een des kundige. Voorgelezen werden nu de voorstellen van B. en W'. tot reorganisatie van den brandweer, noodig geworden doordat men in de gemeente verschillende brandkranen heeft aangebracht op do waterleiding. Men zal met veel minder personeel toe kunnen. B. en W. wenschen voor 'do bediening aan te wijzen, den directeur van den gemeente- dienst, den hoofdfitter en dezen menschen een vergoeding daarvoor toe te kennen van f60, f20 en f10. Men zal daarnevens nog eenig personeel moeten hebben, ook voor de buitenwijken. De heer Van der Niet meent, dat men ook personeel in Noordwjjk-aan-Zee moet hebben, wat de Voorzitter niet noodig acht. Men kan gebruik maken van de telefoon Men moet niet vergeten, dat het nu vast personeel is, dat altijd te bereiken valt. De heer Van der Wiel zou ook wen schen, dat er van het personeel in Noord- wjjk-aan-Zee moeten woonachtig zjjn. Men moet niet krampachtig vasthouden aan ge- meentepersoneel. De heer Liefferink, wethouder, verzekert den heer Van der Wiel, dat bij de benoe ming van het nevenpersoneel met zijn wensch rekening kan worden gehouden. De heer De Hollander zou ook het oud personeel willen behoudea De heer Casper3, die zelf ook bjj den brandweer is geweest, verzekert, dat men te weinig menschen zal hebben, waarop de Voorzitter er nogmaals aan herinnert, dat men over het personeel in gemeentedienst altjjd kan bescliikken. De oude brandspuit kan echter behouden blijven, Hoe het zij, B. en W. zullen de zaken nog nader onder do oogen zien. Daarna wordt bet voorstel zonder stern- pning aangenomen. Daarop kwam ter tafel het voorstel van B. en ,W. tot uitbreiding van bet pompsta tion in het Langeveld, waaruit blijkt d'ait noodig wordt geacht aamsohaffing een Gros- leyse-motor Ier waarde van f 15.000 en een gebouw van f 5000. De motor willen B, en W. doen leveren door de N. V. Grosleyse Motorenhandel te Den Haag en het gebouw doen aanbesteden. De beer Alkemaöe moest zijn teleurstel ling uitspreken dat na zoo korten tijd reedb lot een dure uitbreiding moet worden over gegaan. Men had dat moeten voorzien. De voorzitter zegt dat de plannen reeds in 1915 zijn gemaakt en sinds dien lijd is er heel wat bij gebouwd. Men denke maar aan de woningbouw van St. Jeroen en Patrimo nium. De bevolking is in die jaren zeer uit gebreid, het aantal badgasten er veel grooler geworden. De heer Alkemade herinnert er aan dat het bedrijf eerst in 1920 in werking is ge komen. De voorzitter voert nog aan dat de stich- tingskosten toen ook veel geringer zijn ge weest dan wanneer men direct het groote plan had uitgevoerd. Daarvoor zou in al die jaren rente moeten zijn betaald en gelden zijn afgelost geworden. Na nog eenige opmerkiDgen van den heer Van der Niet wordt het voorstel zonder h, s. aangenomen. Nu wordt voorgesteld de gasprijs met in gang van 1 October met 1 cent per M3. te verlagen. De heer Vink zou ook tegelijk de huur van de muntgasmeters willen verlagen, wat volgens hem wel kan. Bovendien wil hij ge durende den winter een 1500 H.L. cokes in reserve houden voor de ingezetenen, waar tegen de voorzitter opmerkt dat men er dan wel eens mee kan blijven zitten. De heer Caspers is het met den heer Vink eens. Men kan die cokes vasthouden voor de ingezetenen. De voorzitter, meent dat dit thans niet aan de orde is, waarna het voorstel zelf met algemeene stemmen werd aangenomen. Zonder discussie en hoofd, stemmen werd nu besloten tot vaststelling van rooilijnen, tot vaststelling van het kohier voor de riool rechten, lot overneming door de gemeente van enkele M3. grond aan de WiLhelmina- slraat en tot uitbreiding van het aantal leden van de Commissie tot wering van Schoolverzuim met één lid, waarvoor een tweetal zal worden aangeboden. Bij de rondvraag brengt de heer Van der Wiel in herinnering dat hij in de vorige zit ting heeft gewezen op den overlast die de Gerei. Kerkdienst ondervindt van de auto standplaats te Noordwijk aan Zee. Wat is daarvoor gedaan? De plaatsetijke overheid heeft toch ook tot laak l© zorgen dat de eeredienst ongestoord kan plaats hebben. De voorzitter heeft gelast dat de auto- houders zich daar van alle geraasmakende middelen moeten onthouden en wijst ex op dat achter de Kerk ook wol auto's slaan, die last kunnen veroorzaken. Ook andere ker ken, zooals de Hervormde en de R.-Katho lieke, die aan nauwe straten slaan onder vinden er last van. Zoolang er geen betere plaats is zal men zich moeten schikken. Hij zal er nauwkeu rig op laten loezien. De heer Van der Wicil meent dat de ge meente grond in huur is aangeboden. Hij doet daaromtrent pertinente vragen door den wethouder Van Eden beantwoord waar uit blijkt dat aan den heer Haak over den prijs van de bedoelden grond is gesproken. De heer Van der Niet wil ook nog eens spreken over de levering van cokes aan de gemeen ton aren en dringt er op aan dat in de Schoolsteeg en in de Ruiterslraal een betere straatverlichting wordt aangebracht en eipdolijk dat B. en W. er bij de Woning- vereoniging op aandringen dal zij vooral Noordwijksche arbeiders in dienst zullen nemen. Do heer Meyer yraagt waarom voor oen klerkenbctrekking iemand van builen is Be noemd. Dit acht hij niet in bel belang van dc gemeente. Hij wilde iemand uit Noord wijk hebben aajigewezen. De ingezetenen moeten in zulke zaken voor gaan. De voorzitter merkt hem op dat van de 163 sollicitanten zoo goed als dit was le doen de beste is uitgezocht en dat was ook noodig, omtrent een klerk die den boekhou der desnoods moet kunnen vervangen. De heer Alkemade vraagt ook nog eens voor do wintermaanden cokes voor de eigen ingezetenen te reserveeren. De voorzitter zal advies vragen van den directeur en dit overleggen. Hierna werd de openbare vergadering ge sloten en ging de Raad over tot een zitting met gesloten deuren. Noordwijk aan Zee. Ai kon alles niet zoo gaan als men 't wel had gewenecht, toch heeft, odanks het gure weer met enkele regenbuien, ons dorp Koninginnefeest ge vierd. 't Begon 's morgens om 8 uur al met regen toen de „Harpe Davids" van Noordwijker- hout, den kerktoren beklom om mei koraal- muziek bet feest plechtig te beginnen. Toen al was er veel volk voor de Herv. Kerk aanwezig om met belangstelling, te luiste ren ol ook mee le neuriën. Daarvoor de kerk was ook een podium geslagen, waar de drie Cbr. zangvereenigingen elk eenige nummers lieten hoorei). Hierna kwam een optocht door alle straten van ons dorp, de schoolkinderen getooid mot oranje en vlaggen zwaaiend, 't Was een aar dig gezioht, die lange sloel van kinderen. Na terugkeer in de scholen werden allen onthaald ('t waren er 846) op chocolade, krentenbrood, lolly's enelk een ilesch ranja, mei een rietje. Was er 's morgens veel volk op dc been, 's middags was het nog drukker; 't was im mers ringrijden met versierde tilbury's. Voor de mooiste versiering werden de prijzen gewonnen: le prijs L. v. d. Holst en J. van Rhijn; 2e prijs Kranenburg; 3e prijs P. Barnhoorn; 4e prijs P. Plug; 5e prijs KI. Passchier. De jury werd gevormd door de dames mevr. van Panhuys, mevr. Cremer en mevr. Reepmaker. Mevr. van Panhuys reikte met een toe passelijk woord de prijzen uit. Voor het ringsteken was de uitslag: le prijs P. v. d. Deil en Coba Cordol; 2e prijs C. Verloop en N. Janzen; 3e prijs C. Baai- bergen en Jansje Barnhoorn; 4e prijs Jac van Rijn en P. Ferwer; 6e prijs J. Kraan en N. Passchier; 6e prijs L. v. d. Holst en J. van Rijn, terwijl een extra troostprijs van „Impcfrtahuis" werd uitgereikt aan C de Ruiter en mej. Schaap. Terstond hierop volgden de volksspelen, waarvoor het strand was uitgekozen als zijn de de geschiksle plagls. Vooral hel tobbesteken bracht de lach spieren in beweging als er een de „volle laag" kreeg. Uilslag: ie prijs Jan Boon; 2e A. Passchier; 3e P. Haasnoot; 4© W. de Bruin Dz.; 5e Piel Bedijn; 6e M. van Duin; 7 e Cor Schol. Voor het zakloopen waren de resultaten: le prijs H. v. d. Berg; 2e Teun van Duin; 3e Maart van Putten; 4e Cor Tissing; 6e Jao Passchier; 6e P. v. d. Berg; 7e A. v. Rijn Pz. 8e M. v. d. Wiel; 9e KI. Passchier Nz.; 10e M. v. d. Niet Wz.. Bij het spoorloopen kwamen „op tijd" aan de prijswinnaars: 1. Jan Boon-, 2. Arie Barn- horn; 3. Piet Haasnoot; 4. W. de Bruin; P. Bedijn; 6. M. v. Duin; 7. Cor Schoi. Het eenige spel voor meisjes bracht de volgende uitslagen: balloopen: le prijs Ag. Commandeur; 2e Adr. v. "t Wout; 3e C. v. d. Bergh; 4e Arendje Spaanderman; 5e Jan netje v. d. Niet; 6e Pr. Brederode; 7e Antje v. d. Niet; 8e Marie Bedijn9e Jo Schreuder 10e M. van Zeist; 11e Jacoba Bedijn en 12e Dirkje Cramer. En 's avonds: ja, het vuurwerk blijft in t vat, en we zullen hopen, dat 't niet verteert. Maar daar de stemming er was, bleef men lang onder de vroolijke klanken van het muziekcorps, in de Hoofdstraat bijeen; zelfs een bui kon de menschen niet naar huls krijgen, en zoo eens een keertje met muziek voorop door 't dorp, dat doet men graag. We gelooven, dat juist met zulk weer, ae laak van de commissie niet gemakkelijk is, en daarom ook van dezen kant: Dank voor het werk en de moeite. Sassenheim. Maandag werd het brood met een cent verhoogd. Dinsdagmorgen kwa men de bakkers met de mededeeling, dat de opslag niet doorging. De te veel betaalde cen ten werden teruggegeven. jhr. P van Schuylenburcb slaat K. Peri Vlaanderen met 2 up, H. Horstman slaat D. Obren met 1 up; A. Diemer Kool slaai Orr. .Ewing op de 19c hole; E. Cremers slaat J. C. Smalt met 3 en 2; C. van der Sandi slaat mr. Everwijn met 7 en 6; E. Prather slaat jhr. Deulz van Lennep met 5 en 4; E. Vas Visser slaat C. L. Clarenbach mei 5 en 6; W. van Waveren slaat R. Butte»- worlh met 3 en 2; R. E. C. Butlerworth slaat J. Ramaer met 2 en 1. 2e ronde: Ridder van Rappard slaat J. C. Butterworth met 6 en 5; B. Lessley slaat H. H. Binnendijk op de 19e hole; S. Maneck slaat jhr. P. van Schuylenburcb met 3 en 2 E. Vas Visser slaat W. van Waveren met 3 en 2, P. Verschuil slaat R. E. C. Bulten, worth met 1 up. Mrs. Cremers Ladies Cup, Halve eindstrijd: Mevr. Sommerhoff slaat mevr. Henny met 5 en 4. Van Heukelom Wisselbeker lste ronde: mevr. Van Waveren slaat mevr. Smalt met 6 en 4; mej. A. van Tienhoven slaat mevr. Sommerhoff met 5 en 3; mevr. Henny slaat mevr. Verschuil met 2 en 1 mej. Schut slaat mevr. Schindhelm met 5 en 3; mevr. Noorduyn slaat mevr. Diemer Kool met 1 up; Frl. van Tets slaat mevr, Smidt van Gelder met 5 en 4; mej. B. van Tienhoven slaat mevr. Vas Visser met 6 en 4; mej. M. J. J. van Heukelom slaat mevr. E. Cremers met 4 en 3. De stevige wind bemoeilijkte het «pel is niet geringe male. BILJARTEN. PardonBeuk. A.s. Vrijdagavond le 8 uur zal een onh moeling plaats hebben tusschen de heeren I. Pardon (D. O. S.) kampioen van Leiden en Omslr. en J. Th. Beuk (De Pool) in café de Pool, Langebrug. Er worden 500 caram-> boles (cadre. 30 c.Mgespeeld. Op den eersten dag van het feest, des namiddags zal voor de kinderen zijn. Als gewoonlijk eerst een optocht door een deel der gemeente, waarna op het sportterrein verschillende spelletjes zullen worden ge daan. Voorschoten. Burger 1. Stand van 1—6 Sept. Geboren: Lucia Calharina Maria, D. van J. C. van der Peet en W. G. Oomen Calharina Maria, D. van C. W. Luylcn en J. C. Kerremans. Ondertrouwd: J. C. Tetlero en M. A. Berg man. Getrouwd: Geen. Overleden: Geen. Warmond. Mgr. H. J. M. Taskin, alhier, maakt deel uil van het landelijk comité voor; de oprichting van het dr. Schaepman-monu- ment in de Tubberga Esch, Wassenaar. Hoewel door twee raads leden aan Ged. Staten verzocht was, het raadsbesluit aankoop huize „De Pauw" voor raadhuis niet goed te keuren, is gisteren de goedkeuring van Ged. Staten van Zuid- Holland afgekomen. Eere-Comilé vooi een huldeblijk aan de reddingmaatschsppij. Voor Hillegom, Lisse, Sassenheim, De Kaag en Warmond is het volgende comité gevormd, ter aanbieding van een huldeblijk aan de Noord- en Zuid-Hollandsche Rcd- dingmaatschappij en de Maatschappij tot redding van drenkelingen, ter gelegenheid van beider 100-jarig bestaan: Eere-Comité: D. Wentholt, burgemeester van Hillegom; G. J. M. Eenhuis, burgemees ter van Lisse; J. P. Gouverneur, burge meester van Sassenheim; A. J. Schölvinck, burgemeester van Warmond. Het Comité: J. P. Gouverneur, Burgemees ter van Sassenheim, voorzitter; H. C. A M. Schölvinck, le Warmond, secretaris; Ger. Vlasveld Jr., te Sassenheim, penningmeester Joh. Bader, le Sassenheim; C. Westerbeek, te Sassenheim; K. Klijn, te Sassenheim; G. Ten Bruggencale, notaris, te Sassenheim; C. S. Sixma Baron van Heemstra, le Sas senheim; P. H. Romeijn, notaris, (e War mond; L. Oudshoorn, wethouder, te War mond; dr. H. Walenkamp, arls, te War mond; S. Baron van Heemstra, te War mond; J. C. de Haan, secretaris der ge meente Lisse, 1e Lisse; P. Warmerdam, wethouder te Lisse; L. Tol, architect, te Lisse; A. van Pelt, Notaris, 1e Lisse; drs. F. G. M. Haase, arls, te Lisse; J. Segers, bloe mist, te Lisse; Waller v. d. Schoot ACzn., bloemist, te Hillegom; G. Veldhuyzen van Zanten, bloemist, 1e Hillegom; mr. H. van Haastert, advocaat, te Hillegom; P. de Vreugd, directeur N V. Hilleg. Houthandel, te Hillegom, weihouder; A. Goldenberg, no taris, (e Hillegom; ds. van Balen, te Kaag-, J. Zwetsloot, te Kaag. VOETBAL. Leidsche Voetbalbond. Wegens uitsledigheid van den seerctaris- penningmeesler van den L. V. B., i9 het spreekuur vastgesteld op Donderdagavond van 910 uur. Oostelijke sckeidsiecbteisbond. Naar gemeld wc»rdt; hebben alls scheid6- rechtsvereenigingen, aangesloten bij den Oostelijken Soheidsreohtersbond, voor haar lidmaatschap bedankt, Ook bedanken tvree bestuursleden. De bond zal dus na een één jarig bestaan waarschijnlijk ontbonden wor den. GOLF. Wedstrijden te Noordwijk. Het was Dinsdag ïcer vol op de golf banen. Niet alleen de wedstrijden om den Palace-Hotelbeker, maar ook die om den Van Heukelombeker en den Mrs. Cremers Ladies Cup stonden op het programma, ter wijl ook een aanvang werd gemaakt met een Consolatiewedstrijd onder de verliezers in de eerste ronde van den Palace-Holel- beker. De uilslagen van Dinsdag luiden als volgt: P a 1 a c e-H o t e 1 b e k e r. le ronde: Orr. Ewing slaat Beels van Heemstede met 8 en 7; A. Diemer Kool slaat A. E. Dudok van Heel met 9 en 9; H. Binnendijk slaat W. J. Woldring van der Hoop met 4 en 3; WIELRENNEN. Meyei wint te Kopenhagen. Nadat Jaap Meyer in de Zondag j.l. gè^ houden sprintmatch tegen Edmund Hansen verloren had, vond gisteren op verzoek vaö onzen landgenoot een revanche-match tua» sohen hem en Edmund Hansen plaats, ver deeld in twee manches, beiden over 3 ron-> den of 1100 meter. Beide manches werden gemakkelijk met twee lengtes door Jaap Meyer gewonneD, die daardoor in het bezit kwam van eenzelfden prijs als Zondag was uitgeloofd, benevens van een mooien zilvgj ren beker met inscriptie. Meyer vertrekt nu, volgens de „Tel.'8 naar Warschau, maar zal op 21 en 23 Sep» tember opnieuw to Kopenhagen rijden. BCESEN. CarpentjerTtmney De Fiansehe bokser Carpentier zal vol gend ja$,r Maart opnieuw naar Amerikai gaan ten einde voor de tweede maal Tunnejj te ontmoeten. Een voorloopig contract 38 reeds geteekend. VOOR DONDERDAG 11 SEPTEMBER. Londen (365 M. 2LO) 1.20 Tijdsein van de Big Ben. Het wekelijksch concert van nieuwe grarnoloonplalen. 4.20 Tijdsein van Greenwich. Concert: Het ,,2LO" Trio. „De bekendste Fransche schrijvers (2). Victor Hugo", door Mme Alice de Walmont. Frank Patterson (bas). „Reisbeschrijvingen Polen", door Elise I. SprotL 8.20—10.20 „Mij Lady Molly", Komische Opera in twee acten. Tekst van G. H. Jessop. Muziek van Sidney Jones. Tijdstip der handeling: Het midden van de 18de eeuw. Eerste acte. Too- neel: Het binnenplein van het kasteel van Coverdale. Morgen. Tweede acle. Tooneel: De groote zaal van hel kasteel van Cover, dale. Avond. 10 50—11.20 Tweede acte van „Mij Lady Molly Birmingham (475 M. 51T) 3.50 The Sla. lion Quintet, Joseph Farrington (bas). 5 20 Voor de dames: Stanley Finchett (te. nor). 5 50 Vertellingen voor de kinderen. 8.20 Het gehccle verdere programma van Londen. Bournemouth (385 M. 6BM) 4.05 H<*{ „6BM" Trio: Reginald S. Mouat (viool), Thomas E. lllingworlh (cello), Arthur S, Marston (piano), Margot Rielly (tweede so. praan). Voor de dames: mrs. Falconer over „Honden". 5 35 Vertellingen voor de kinderen. 8.20 Het gehccle verdere pro gramma van Londen. Cardilf (351 M. 5WA) 3.20 The Slation Trio. Kalhleen M. Wills (tweede sopraan). 4.20 The Cnrllon Orcheslra. 5.20 „5WA's" Five o'clocks". 6.05 Vertellin. gen voor de kinderen. 8.20 Het gchcele verdere programma van Londen. Manchesier (375 M. 2ZY) 12.50 Concert door hel „2ZY"-Quartet. 4.50 Halluurtje voor de dames. 6.05 Vertellingen voor de kinderen. 8 20 Het gchcele verdere pro- gramma van Londen. Newcastle (400 M. 5NO) 4.05 Concert: Dorothey Helmrich (mezzo-sopraan). John Huntington (bas). 5.05 Halfuurtje voor de dames. 5.35 Vertellingen voor de kin deren. 8.20 Het geheele verdere pro< gramma van Londen. Aberdeen (495 M. 2BD>. 3.50 Concert: The Wireless Quartet Onderwerpen voor de dames. Ronald Courley (yoordrachlskunsle- naar). 6.20 Vertellingen voor de kinde ren (met zang). 8.20 Het geheele verdere programma van Londen. Glasgow (420 M. 5SC) 3.20 Viool en piano voordrachten. Albert Sammons (viool-solo). William Murdoch (piano-solo). 6.05 Voor de dames. (Een praatje over gezondheid). 5.35 Vertellingen voor de kinderen (Het wekelijksch poslzegelpraalje door oom Phil. 8.20 Het geheele verdere programma van Londen. Chelmsford (1600 M. 5XX) geeft het ge heele programma van Londen. Brussel (763 M. SBR) 5 20 en 820 Con cert. Parijs (1780 M. SFR) 1.05 Concert door het orkest Bottini. 5 05 Concert met me dewerking van de solisten van „Radio-Pari* 9.20 Concert „Revue de la Quinzaine door E. Bigot. -

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6