No. 19787. WOENSDAG 10 SEPTEMBER Anno 1924 QfficieeSe Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws vanïsecien. DAGBLAD PRIJS DER ADVERÏENTEN: i 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kieine Adverlentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en i Zaterdags 60 Cis., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven iJO Cis, porio te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindspfein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507, Postchèque- en Girodienst No, 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT» Yoor Leiden per 8 maanden 7.9.85, per week' .rtrrv-, .iits< Z 0.18. Buiten Leiden, .waar agenten gevestigd zijn, per wéék' .'$$T 0.18, Franco per post 72.35 portokosten, Bit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, .Viscbmarkt 18, tel. 1225 is DONDERDAG [verkrijgbaar SCHELVISCII A f 0.18f 0.45, SCHOL A f 0.21—f 0.42, MAKREEL A f 0.22, CARBONADEVISCII A f 0.43, KABELJAUW A f 0.40f 0.45 (Gelieele kabetj. A f 0.30) per pond en NIEUWE HARtNG (ook yoor den inleg) A f 0.06 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 10 September 1924. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, (brengen ter algemeene kennis, dat door hen .vergunning is verleend aan Gebre. W. F. en H Florisson en rechtverkrijgenden, tot op richting vair een motfelinrichting in het perceel Beschuitsteeg No. 6, Sectie I No. 246. N C DE GiJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 10 September 1924. De „Voordorp"-bazaar. In ons Blad van gisteren en vóór dien ook reeds hebben wij een en ander verteld over den bazaar van „Voordorp", wslke in den fover der Stadszaal gehouden wordt. iWij zullen er heden nog iels van mededcelcn en wel meer in 't bijzonder wat betreft de opening, welke gislernamiddag in de kleine zaal plaats bad na het ten gehoore brengen .van piano-spel (instrument uit bet magazijn yan den heer Mens). Met welkom werd bier den genoodigden, mede werksters en medewerkers en hun, die de Stichting te Leiderdorp zeer na staan, toegeroepen door dr. J. G. S. Locher, predi kant der Ned.-Herv. Gem. alhier. Wij verblijden ons, aldus sprekers ge- dacbtengang, dat alles gereed is gekomen cn dat wij met dank aan God den Heere dezen bazaar heden kunnen openen. Wat is eigenlijk een bazaar? Volgens jBommiger oordeel een pretje, een kermis met een Christelijk tintje; iels, om louter en alleen geld bij elkaar te krijgen, dat in den 'gewonen weg der Christelijke liefde niet bij elkaar te krijgen is. Ware dit oordeel juist, dan zou spreker niet bereid bevonden zijn hier tegenwoordig te wezen en bet'woord te voeren. Zeker, vroolijkheid mag er zijn; den dames, die verkoopen, is bet lachen niet verboden, en de kinderen mogen met blijde gezichten sjoelbakken en grabbelen in tonnen; maar die idee van zoo iel3 als ker- jnis mag op dezen bazaar niet van toepas sing zijn. Er wordt om geld gevraagd, zeker. Het zóó maar neer te leggen nu is wat koud. En ook op andere wijze als met geld kan mee geholpen worden. Een bazaar moet liet ge ven voor ieder gemakkelijk maken. Er zijn £r, 't is bewezen die er gaarne voor .Willen werken: de jongens en de meisjes yan „Voordorp" zelf, zooals men zien zal. Fabrikanten cn firma's gaven veel; de firma Van Nelle o.a. weer koffie en thee, evenals kort geleden nog, ook voor „Voordorp", waarvoor hartelijk dank. Veel voorbereiding was noodig om dit .werk tot stand te brengen Als voorzitter van bet bestuur dezer Stichting van de Leidsche Gemeente zou spr. bet niet ge kund hebben. Maar bet eère-comilé van dames wilde zijn namen er voor geven; dat gaf er cachet aan; en tal van dames werk ten er voor maandenlang, heuseh in goede harmonie .samen. Toch, toen spreker kort te voren de draden voor de buitengewone eleclrische verlichting, waaraan de beer Van Dis bezig was. door de zaal zag liggen, .vroeg bij zich af of alles wel op tijd gereed zou zijn. Hij vertrouwde echter dat hel goed terecht zou komen, en zijn vertrouwen is niet beschaamd geworden. Hij hoopt ook, dat al die beloonde ijver door anderer ijver zal worden beloond en dat, waar zoo heel veel is binnengekomen, toch hier geen sprake zal kunnen zijn van overproductie. Dat het opschrift van een ten geschenke ge geven koek: „Steunt Voordorp" voor velen niet tevergeefs moge gekozen zijn l Want deze arbeid aan en voor verwaarloosde kinderen dient gesteund te worden. Men denke daarom niet enkej aan den bazaar, maar ook aan „Voordorp" zelf. Spreker ie niet bij machte allen, die dank verdienen, te bedanken. Hij had namen op een lijstje geschreven; maar het lijstje heeft hij ongelukkigerwijs niet bij zich. Edoch, .niemand toch zeker heeft gewerkt om een bedankje te verwerven; maar wel uit liefde yoor de heerlijke zaak zelve, waarom het hier gaat. Moge dan deze bazaar in „de stad der ba zaars", zooals Leiden wel eens wordt ge noemd, goed gaanl Dat Leiden dezen naam ook thans geen oneer aandoe I Alsnu gaf dr. Locher het woord aan mevr. De GijselaarViruly, die als presidente van het eere-comité den bazaar officieel wilde openen. Zij wees allereerst pp. het tekort in de kas van deze nuttige Leidsche inrichting, waarin verwaarloosden en verlaten kinderen voed sel wordt verstrekt voor geest, lichaam en ziel; een tekort, mede ontslaan door de ver laging van het Rijkssubsidie. Daarom moest om gezien worden naar middelen om aan gel den te komen. Zoo kwam deze bazaar tot stand. Er is gewerkt met liefde en toewijding en spr. had dan ook volle vertrouwen in een goeden uitslag. De bazaar zal niet te leurstellen. Het ingekomene overtreft verre de verwachting. Men koope dus, vervuld van liefde voor de instelling, opdat, kan het zijn, haar nood voor jaren worden gelenigd. Wordt al het vele intijds verkocht, dan zal het be stuur van „Voordorp" tevreden zijn en aan veler kinderen nood worden te gemoet geko men. Mevrouw De Gijselaar verklaarde daarna den bazaar geopend. Na het applaus, dat op deze woorden volgde, dankte dr. Loc-her mevr. De Gijse laar voor het door deze gesprokene en ging voor in gebed. Toen werd door allen, bij wie zich weldra ook de burgemeester voegde, een wandeling langs de vele stands gemaakt. Het verknopen hetwelk in zich sluit koopen, begon; dames en heeren droken thee in een gezellig hoekje, gebruikten er ververschingen, enz. onz. De bazaar was dra in vollen gang. Zóó zij het verder onafgebroken, bij muziek en zang; onder drukke zaken aan het postkantoor in den foyer, nog wel zonder postchèque cn giro-dienst, maar toch heel aardig; henge lend naar geluk; radend naar een naam en loten koopend; heden en morgen, Donderdag alles onder de leuze: Voor „Voordorp"t Straatversieringen. Gisteravond lxi-edd«en de Morschslraat- bewon-ers, onder leiding van den heer Kou- wenberg, een vergadering in café „Zomcr- lusl", welke goed bezocht was. Ongeveer de helft van de be-woners toch was aanwezig De Voorzitter besprak het te bereiken doel en dc te gebruiken middelen, Vooral wees hij er op, dat ook de Morschslraat een win kelstraat is en dat het niet anders kan dun deze straat schitterend te versieren; want dan trekt zij vreemdelingen, wat natuurlijk voordeel afwerpt voor de zakenmenschen. De verkiezing van een bestuur had tot uitslag, dat gekozen werden tot voorzitter de heer Kouwenberg; tol secretaris de heer Van der Nat; tol penningmeester de heer Pera, terwijl de heeren W. van Leeuwen, Eradus en mej. Fruifcman als commissaris sen zullen fungeeren. Slaande de vergadering werd voor onge veer tweehonderd gulden op de kostenlijst geteekend, waarmede het bestuur tevreden was. Het achtte het tevens een aansporing voor de niet-aanwezigen om deze som wel driemaal zoo groot te ma-ken. Met moed gaat hel bestuur nu over lot het maken van plannen. Het zal deze overleg gen aan de bewoners en dan, niettegen staande de Morsohstraat een der laalsle is met de voorbereiding, zat zorgen een der eerste te wezen, die gereed zal zijn. De Commissie, gevormd ter versiering van de Mirakels teeg, bestaat uit de heeren J Pardon, H van Weeren, N. de Laaf, J. van Koperen en J. Schroef. De wijze, waar op door deze commissie de zaak wordt aan gepakt, en de offervaardigheid der bewoners verzekeren, dat de versiering aldaar zal slagen. De arts C. J. Kleiin, alhier is benoemd lol officier van gezondheid 2de klasse bij het leger in Ncd.-Indië. De lsle-luitenanl G. A. de Sloppelaar, van de cavalerie van hot O.-I. leger, wordt 30 dezer onthoven van zijn dclacheering bij het 6de reg. veld-artillerie alhier, om met ingang van 3 November zijn studiën aan de hoogere krijgsschool te 's-Graven- hage te vervolgen. De herdenking van het 139-jarig beslaan van het Genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix" door de Verec- niging van Oudleerlingen van di{ Ge, nootschap zal plaats hebben op Woens dagavond 17 September a.s. tn „Musis Sa- ctum". Gistermiddag had, in tegenwoordig heid van de familie, den architect en de aannemersfirma J. J. Zitman en Zonen de eerstc-sleen-legging plaats van liet groote landhuis, dat aan de Burggravenlaan voor rekening en ten behoeve van onzen stad genoot den heer J G. J- Verhey van Wijk zal worden gebouwd Met den eersten steen werd een oorkonde, vermeldende eenige bijzonderheden, inge metseld. Op de Dahlia-keuring van dc Alge meene Vereeniging voor Bloembollencultuur te Haarlem is weder een nieuwe dahlia, door den heer Jan Kriest Jzn., kweekerij „De Koepel", alhier, gewonnen, bekroond met het Getuigschrift van Verdienste. De naam van deze bloem is „Isis"; haar kleur is prachtig rood. De inschrijving voor den avondcursus voor volwassenen heeft plaats in de Am bachtsschool op Maandag, Dinsdag en Woensdag 15, 16 en 17 September a.s,, des avonds. Zie de advertentie. Ter Gemeentelijke Arbeidsbeurs zijn thans ingeschreven 685 werkzoekenden. De hevige wind van gistermiddag en avond en hedennacht heelt, voor zoover be-, kend, behalve de gebruikelijke kleine scha de, slechts één grootere schade aangericht Door het glazen dak van de sigarenfabriek van den heer J. P. de Bruyn, Hoogewoerd, is een ladder gevallen van den buurmanbe- woner, door den wind omgezweept. Twee sigarenmakers, die daaronder werkten P. V. en N. K. werden door glas aan de handen gewond; zoodanig, dat zij niet meer werken konden. Dc heeren Prooi en De Wever, bouw- niaterialenhandel, Oude Vest 113 (tel. 1340) hebben aan hun zaak verbonden een spe- cialen handel in wandtegcls met toonkamer en opslagplaatsen. Do firma stelde ons heden in de gelegen heid eens een kijkje te nemen en haar voor raad te bezichtigen. De heeren leidden onB allereerst in de monsterkamer, aan de Oude Vost gelegen, waar wij een even uit gebreide als fraaie collectie tegels in aller lei vorm, kleur en maat kregen te bewon deren, benevens tableaux voor slagerijen, visctiwinkels, enz., terwijl er ook kostbare exemplaren onder waren, die een plaats moeten vinden in de gangen van landhui zen en villa's. Verder zagen wij modellen voor schoor steenmantels, eenvoudig cn deftig, modern en in imitatie-antiek uitgevoerd. Van deze showroom werden wij gebracht in de werk plaats, waar de tegels op maat worden ge sneden en pasklaar gemaakt, waarna wij tenslotte de opslagplaats in oogenschouw namen, met de groote voorraden, waar voor iedere leverantie genoeg voorraad aanwe zig is. Men beboert nu in deze branche zijn bestellingen niet meer builen de stad te doen. Voor de Rijkspostspaarbank werd ten postkantore alhier in de maand Augustus op spaarbankboekjes ingelegd f 122.867,36 en terugbetaald 1119.220.74; derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 3.646.62. Hel aantal nieöw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 110. Door lusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op Staalssehuldboekjes inge schreven nominaal f 8000 en afgeschreven f 1100; derhalve meer in- dan afgeschre ven f 6900. Het aantal nieuw uitgegeven staalssehuldboekjes bedroeg 2. BINNENLAND. Dividend- en tantième-belasting. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van de wet op de dividend- en tan tième-belasting 1917 en herziening van de regelen voor de heffing van opcenten ten behoeve van de gemeenten op de dividend en tantième-belasting. Blijkens de memorie van toelichting strekt dit wetsvoorstel m de eerste plaats, om de wet van 28 Juli 1918, houdende vaststelling van regelen voor do heffing van opcenten ten behoeve der gemeenten op de dividend en tantième-belasting, te zuiveren van de gebreken, die bij haar toepassing aan het licht getreden zijn. Do bepaling, dat de belasting van de winstaandeelen der commissarissen of ge committeerden, bestuurders of beheereude vennooten en verder personeel van die aan- deelem en salarissen in mindering wordt ge bracht, zulks met de bedoeling te voorko men, dat die belasting ten laste van ce aandeelhouders zou worden gebracht, be hoort, zooals ook indertijd bij de beraad slagingen in dc Tweede Kamer is opge merkt, in de belastingwet niet thuis. Nu rij eenmaal in de wet staat, zou er geon aan leiding zijn haar to schrappen, ware het niet, dat haar naleving in de practijk groo te moeilijkheden oplevert. Volgens het arrest van den Hoogen Baad van 7 Januari 1920 moet de belasting, wat de tantièmes betreft, berekend worden over de som, die na aftrek der belasting aan de tantièmetrekkerz wordt uitgekeerd. Indion men het bedrag der tantièmes niet kan vaststellen, omdat men nog niet weet, hoe veel de belasting bedraagt, ie het gevolg, dat do winstvcrdceling niet anders dan met behulp van zeer ingewikkelde algebraïsche berekeningen, waarbij hooge machtsvergo- lijkingen te pas komen, kan worden vastge steld. Nog mooilijker wordt het wanneer ook rekening moet worden gehouden mot vrijstellingen, verminderingen en verschil van opcenten. Door de intrekking van het derde lid van art. 11, welke gepaard kan gaan met een belangrijke vereenvoudiging van art. 10, worden deze moeilijkheden uit den weg geruimd. Ook zal daardoor aan de met toe passing der wet belaste ambtenaren veel onproductief werk worden bespaard, het geen vooral in den tegenwoordigen tijd van buitengewoon belang is. Voorgesteld wordt art. 10 te lozen: De belasting bedraagt In verband met de wet, houdende vast stelling van regelen voor de heffing van opcenten ten behoeve der gemeenten op de 'dividend- cn tantième-belasting, is het wen- sohelijk, 'dat in de wet op de dividend- en in de wet op de tantième-belasting voorschriften nopens 'de plaats van aanslag worden opgenomen. De regeling, vervat in het nieuwe art. llbia, sluit aan by hetgeen in art. 3 der opcenten- wcfc met betrekking tot de verdeeling 'der gemeente-opcenten is be-paald. Genoemd art. ldbis luidt: ,,De aanslag in de belasting wordt opge legd ter plaatse, waar de vennootschap ver eeniging of maatschappij is gevestigd. Wel ke gemeente als plaats van vestiging is aan te merken, wordt naar do omstandig heden beoordeeld, met dien verstande, dat een vennootschap, vereeniging of maat schappij, die binnen 't Rijk een bedrijf uit- oe-fent, geacht wordt gevestigd te zijn ter plaatse, waar zij haar bedrijf, of het be langrijkste gedeelte van haar bedrijf, uit oefent.-' Volgens art 30 der wet op 'de dividend en tantième-belasting wordt de aftrek ter voorkoming van dubbele belasting toege past op het totaal der uitdeeling, zonder winstaandeelen van commissarissen of ge committeerden, bestuurders of beboerende vennooten en verder personeel. Omdat de aftrek ter voorkoming van dubbele belas ting niet op de tantièmes wordt toegepast, is in art. 3a der opeen ten wet een bepaling opgenomen, volgens wc-lke de gemeente- opcenten slechts voor de helft of voer een vierde geheven wordeu van de belasting der tantièmes van ondernomingen, die ten behoeve van haar bedrijf eigen kantoren of andere vaste inrichtingen in dc ko>oniën of bezittingen of in het buitenland bezigen. Werd deze regeling bestendigd, dan zou do omslachtige berekening van den aanslag al leen ter wille van de opcentenheffing be houden moeten blijven. Dit is niet wen- schelijk. Voorgesteld worde zoowel art. 30 der wet op de dividend- en tantièmebelas ting als art. 3a der opcentenwet te doen ver vallen. Het gevolg hiervan is, dat aftrek ter voorkoming van dubbele belasting voortaan ook op de tantièmes zal wórden toegepast en dat splitsing van den aanslag in een ge deelte, waarop het volle aantal en een an der gedeelte waarop een vierde of de helft van het aantal gemeente-opcenten geheven weidt, niet meer noodig is. De beperking, die in de wet van 1917 is opgenomen, om, zooveel mogelijk, to ge- moet te komen aan het bezwaar, dat ook dc gemeenten, die de heffing geenszins be hoeven, daarvan zouden profiteeren, heeft in den tegenwoordigen tijd geen reden van bestaan meer. Vandaar, dat voorgesteld wordt het betreffende artikel te doen ver vallen en het aantal gemeente-opcenten voor alle aanslagen te bepalen op 48. Het beginsel, dat slechts 30 opcenten eventueel voor verdeeling tusschen verschillende ge meenten in aanmerking komen, is daarbij gehandhaafd. Met een maand wordt verlengd de ter mijn van één maaDd na afloop van het boek jaar waarbinnen het gemeentebestuur van den inspecteur kennis moet geven van Je aanspraken der gemeente op een gedeelte van eed elders geheven bedrag aan op centen De salarissen van de hoogere post- en telegraafambtenaren. Het bestuur van de vereeniging van direc teuren en commiezen der posterijen en tele grafie meldt: Wij vernemen, dat, nu het overleg tus schen de centrale commissie voor georga niseerd overleg in ambtenaarszaken met de Rcgccring is afgebroken, deze zich niet meer verplicht rekent lot overleg over de salarisregelingen in de commissies van overleg van de onderscheidene dienstvak ken, De salarissen worden thans alleen door de Regeering vastgesteld. Het Koninklijk besluit, regelende dc sala rissen, voor posterijen en telegrafie, is ge reed. Voor de hoofdcommiezen en commie zen is de regeling als volgt: hoofdcommie zen: aanvangssalaris f 4200, maximum f 5000 na 6 jaar; commiezen: aanvangs salaris f 1800, maximum f 4000 na 18 jaar. Van deze salarissen gaat 87* pCt. pen sioenbijdrage af. De aftrek bedraagt voor gehuwden niet meer dan 15 pCt. van hel salaris van 1 Januari 1924. Ongehuwden ontvangen de laatste twee periodieke ver hoogingen niet. Voor de directeuren worden overeenkom stige verminderingen ingevoerd. Door de vermindering van dc bedragen en de verlenging van de schalen wordt, vergeleken met den toestand op 1 Januari 1924, het salaris voor alle gehuwde commie zen met minder dan 18 dienstjaren (verre weg de meesten) verlaagd met 15 pCt., voor gehuwde commiezen met 18 en meer dienst jaren met 11 pCt. Voor de ongehuwde com miezen gaat de verlaging tot 25 pCt. De vermindering voor de hoofdcommiezen wordt: gehuwden 8 tol 13 pCt., ongehuwden 13 tot 17 pet. Door den stilstand in de bevordering tot hoofdcommies en de opheffing van een groot aantal kantoren gaat voor velen het inkomstenverlies 80 pCt. te boven. Het bestuur, dat deze regeling als een ramp voor de hoogere post- en telegraaf ambtenaren beschouwt, heeft zich gewend lot de Ministers van Financién, van Marine en van Waterstaat en tot den directeur- generaal en heeft een onderhoud met deze autoriteiten aangevraagd. De vertegenwoordigers van alle afdeelin- gen der vereeniging zijn opgeroepen tot een spoedvergadering, waar over de te nemen maatregelen zal worden beraadslaagd. BINNENLAND. H.M. de Koningin zat 49 manoeuvres I tj Venlo Bijwonen. Ingediend is een wetsontwerp tol wijziging van de wel op de dividend* en tantiéme-bes lasting. De salarissen van de hoogere post- en tetegraaf-ambtenaren. Foorstel van de Vereeniging van Onder officieren „Ons Belang" inzake salarisver lagingen. BUITENLAND. De Dnltsch-nationale willen directe ver zending der nota over de schuldkwestie. De opstand in Geargie. De president van Chili is afgetreden. Vatsche handteekeningen. Volgens „Hot Volk" heeft liet Arnhem- 8che Raadslid, de lieer P. Ribius, aan IJ, cn VV. de volgende vragen gedaan: Is hel juist, dat liet R.-K. schoolbestuur „St.-WiUcbrord" onlangs twee adressen aan den Raad hoeft gericht, waarin aangedron gen werd op stichting van twee R.-K. scho len, één in de huurt van Spijkerslraat en Parkstraat en één in liet oostelijk deel van Klarendal; beide adressen voorzien van lijsten, waarop ouders dpor hun handteeke- ning verklaarden, dat zij voor hun kinderen onderwijs verlangden op een R.-K. school? 2o. Is het juist, dat een otticieel onder zoek hc-oll uilgewezen dat; a. verschillende dezer handteekeniugen niet geschreven zijn door de ouders en evenmin met hun mach tiging; b. verscheidene dezer handleekenin- gendoor de ouders alleen geplaatst zijn, om dat hun gezegd werd, dat zij daarmede een verzoek, om de school in tuin buurt te be houden, steunden, ot omdat hij, die de lijs ten ter teekening aanbood, voorgaf, dat de handteekeningen der ouders uitsluitend moest dienen om zijn lastgevers te bewij zen, dat hij aan de opgegeven adressen ge weest wasl 3e. Indien deze vragen bevestigend be antwoord worden, wat zijn B. en W. dan voornemens te doen, ook mot hol oog op het voorkomen van dergelijke handelingen in de lockomst? Het blad verneemt nog uit onderwijskrin gen het volgende over deze zaait: Toen eenige onderwijzers van openbare scholen de lijsten met handteekeningen van ouders, die tuin kinderen op een Katholieke school zouden willen hebben, onder liet oog kregen, gingen zij bij deze ouders op bezoek. Bij deze bezo.eken bleek hun, dat de handteekeningen onder allerlei voor wendsels afgetroggeld waren en er zelfs yalsche bij waren. Eenige van deze mensclien zijn naar den burgemeester gegaan, ontsteld, omdat hun handleckcning was nagemaakt en zij hun kinderen in 't geheel niet naar een Roomsch Katholieke school wilden sturen. B. en W. hebben toen een onderzoek in gesteld en daaruit bleek, dat van de eene lijst vijf en van de andere twee handteeke ningen volkomen in orde waren. Als men hierbij nu nagaat, dat, om in aanmerking te komen voor steun lot liet bouwen van ?en school minstens tachtig handteekeningen noodig zijn (dus voor deze twee minstens honderd zestig) van men sclien, die verklaren daarop gestold te zijn, dan krijgt men ongeveer een denkbeeld yan den omvang van dezen zwendel. Het ontwerp-Zarieiwet. Naar „De Maasbode" verneemt, zal bij de dezer dagen verschijnende Memorie van Antwoord op het ontwerp-Taricfwet een nota van wijziging worden gevoegd, welke de mogelijkheid zal openen, orn bij Alge- meenen Maatregel van Bestuur de 5 pCt. inkomende rechten voor die artikelen, vyelke thans belast zijn, maar volgens de regeling van hel wetsontwerp zouden wor den vrijgesteld van invoerrechten, voorloo- pig nog te heffen om de betrokken in dustrieën tegemoet te komen. De „Nieuwe Venl. Ot." meldt, dat H. M. de Koningin den 25sten dezer do ma noeuvres ia de buurt van Veulo zot hijwo nen. Zij zal dien dag met haar specialen trein i« Blerick aankomen en 's nachts in den trein overnachten. Den volgenden ochtend zal zij verder de militaire oefenin gen gadeslaan on daarna doorreizen naar Tilburg, voor de onthulling van het stand beeld van Koning Willem II. In Den Haag is begonnen de jaarlijk- sdhe vergadering van den IJederlandschon Bond van Gemeente-ambtenaren, waaraan Ongeveer 270 personen (leden en hun da lmes) deelnemen, Gistermiddag 'hebben zij

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1