JOH. BEVELING, UIT DE OMSTREKEN. „Juliana III", eigen. A'. Zwanenburg, Boda- graven. Klasse VIII, Pinkvaarzen, geb. na 1 Dec. 1922: le pr. „Gradda", eigen. W. P. Brunt, Bedegraven; 2e pr. „Prinses II" en 3e pr. „Menta", eigen. W. J. de Vink, Bodegraven. Eerv. verm.: „Greta" en „Mientje", eigen, ,W. P. Brunt, Bodegraven. Klasse IX, Moeder met drie alatammelin- gen: le pr. groep Q, eigen. H. v. d, raaf Bodegraven; 2e pr. groep Aeigen. D. M. Binnendijk, Alphen a. d. Rijn. Klasse X, Vijf directe afstammelingen van één vader: le pr. groep Q, eigen. H. v. d. Graal en A. Zwanenburg, Bodegraven; 2e pr. gr. E„ inzendster Fokveever. „Nooit Gedacht", Sassenbeim; 3e pr. gr. S., eigen. JV. J. de Vink, Bodegraven; 4e pr. gr. T., eigen. W. P. Brunt, Bodegraven; 5e pr. gr. P., H. Heenk, G. Eikelenboom en J. Kosenboom, Rjjnsaterwoude. Eerv. verm.: gr. F., eigen. J. v, Noort, Ldsse; gr. J., oigen. P. M. v. Egmond, Aarlanderveen; gr. M., eigen. wed. G. Vergeer en H. v. d. Hulst, Alphen; gr. O., eigen. G. Eikelenboom en J. Rosenboom, Rijnsaterwoude; gr. R., eigen. H. v. d. Graaf, A. Zwanenburg, Bodegraven, en (H. H. v. d. Kloot Meijburg, Alphen. Klasse XI, Zes melkkoeienn uit een Fok. vereen.: le pr. gr. I, v. Fokvereen. „De Toekomst"; 2e pr. gr. II, v. Fokvereen. „Albeter"; 3e pr. gr. II v. Fokvereen. „Vooruitgang". Eerv. verm.: gr. II v. Fok vereen. „Steeds Beter"; gr. I v. Fokvereen. „Vooruitgang"; gr. 1 v. Fokvereen. „Al be ter". Klasse XII, Diploma Roodblaarde stier, eigen. M. v. Zwieton, Alphen. Diploma: „Marie", eigen. D. M. Binnen dijk, Alphen; „Anna II", eigen. Gebrs. Af- fourtit, Aarlanderveen. Aan de spooikruising bij de betont,i- brick der fa. v. D. alhier reed gistermiddag een luxe auto tcgon een kiepwagen die juist daar passeerde. Van de auto, die door den edhok in den slootkant terecht kwam brak de vooras terwijl ook een der wielen van het voertuig word afgerukt. De inzittenden be kwamen hoegenaamd geen letsel. Bij den landbouwer H. in het Rietveld alhier is gisternacht ingebroken. Een hoe veelheid levensmiddelen werd ontvreemd, terwijl van de aanwezige rijwielen de be lastingplaatjes werden verwijderd. Van de(n) dader(s) geen spoor. In de manufacturenzaak van den heer M. Hoogeveen te Aarlanderveen is in den naobt van Dinsdag op Woensdag ingebro ken Voor plm. f 60 werd aan geld ontvreemd terwijl ook een partij heerenklecding werd medegenomen. Blijkbaar is men gestoord want een gedeelte van het gestolcnc lag in 'de poort naast het huis. Bodegraven. ■Harddraverijen. lWoensdag werd hier op haar terrein in Oud-Bodegraven door de harddraverijver- eeniging weer een draverij gehouden. Daar er eerverlêden jaar oen tamelijk verlies ge leden was, werd er verleden jahr geen hard draverij georganiseerd, en was ook nu het feest niet al te grootsch opgezet. Niettegen staande verschillende omstandigheden niet medewerkten was er "s middags op het ter rein toch aardig wat publiek aanwezig Er werd heel goed gereden, soms was de strijd zeer spannend. Vooral om den derden prijs in afdceling A werd sterk gevochten. Niettegenstaande den regen was het terrein in uitstekende conditie. De uitslag der wed strijden was als volgtDraverij A. le prijs Gastro; 2 e prijs Lora Aubry; 3e prijs ge deeld door Tim en Froderika B. Draverij B. le prijs Lora Aubry; 2e Frcderika B; 3e Tm Aan de draverijen aan A en B namen 11 paarden deel. Aanmoedigingsdraverij (7 paarden) le pr Nonnie B. 2e prijs Leopold M.3e pr. My Love. 's Avonds werd er ouder gewoonte een openlucht-bioscoop-voorstelling gegeven Mocht er 's middags minder publiek zijn dan gewoon, nu was het bijzonder vol. Ze ker waren enkele duizenden aanwezig. Toch liep alles rustig af. Door de koude bleef men niet lang in feeststemming op de 6traten joelen, doc-h was kort na liet ontruimen der herborgen, om ongeveer 1 uur, de rust spoe dig weergekeerd. Hazerswonde. Woensdagavond kwam in het lokaal „Salvalori" de „Vereeniging Chr. Bibliotheek" in jaarvergadering bijeen. Nadat do voorzitter, ds. J. Luuring, het samenzijn met gebed had geopend, en in zijn welkomstwoord gewezen had op dm veelomvatienden arbeid in het afgelooprn jaar, op het nut wat de vereeniging beoogt, op de behoeften waarin zij voorziet, en op de plaats, die zij in deze gemeenle inneemt, werd de secretaris, de heer J. Blijleven, in de gelegenheid gesteld om zijn notulen en jaarverslag uit te brengen, waarin de lot gevallen van de vereeniging in het algeloo- pen boekjaar werden geschetst. Voorname lijk kwam hierin uit, dat van de bibliotheek een ruim gebruik werd gemaakt. Het aan tal loden bedraagt 70 en dat der donateurs 18. Het bestuur heelt zich een tweede boe kenkast doelen aanschaffen, doordal door gestadigen aankoop van nieuwe boeken, groot gebrek aan berging was ontslaan. Daarna gaf de penningmeester, de heer Js. van Pijlen, een overzicht betreffende de ontvangsten en uitgaven. De ontvangsten, gevoegd bij het batig saldo van het vorige jaar, bedroegen f 322,81 en de ditgaven I 220,77Va. Batig saldo van f 102,037a. De rekening, welke door de daar toe benoemde commissie, bestaande uit de heeren H. Bos en S. Huisman Jr. was na gezien, was accoord bevonden, en de pen ningmeester onder dankzegging gedechar geerd. Voorts werd medegedeeld, dat weer ongeveer 60 nieuwe, waaronder zeer kost bare, werken waren aangeschaft en ruim 80 boeken waren ingebonden, en dat op 10 Sept- de bibliotheek zal worden geopend. Overgaande tot de bestuursverkiezing Werden de aftredende leden, de heeren J. Dekker en Js. van Pijlen, met bijna alge meene stemmen herkozen,en lieten zich deze herbenoeming welgevallen. Nadat bij de rondvraag nog enkele zaken, de aanschaffing van nieuwe werken betref lende, besproken waren, sloot de voorzitler de vergadering met dankgebed. Aan den heer G. W. Jochem, verlegeu- woordiger van den Raad van Arbeid alhier, is met ingang van 16 Sept. a.s. op zijn ver zoek eervol onlslag verleend. Kerkelijk bericht, voor Zondag: Ned.-IIerv. Kerk, voorm. 10 uur (Doopsbe- diening) en nam. halfacht ds. J. Luuring. Gerei. Kerk: Voorm. halfelf en nam. half acht, ds. Velders, van Amsterdam. Beide diensten bediening van het H. Avondmaal. Wederom is de melkprijs met 1 cent per liter verhoogd en op 16 cent gebrach». Een tweetal jongedames, die voor de uilbreiding van het doofstommengesticht „Elatha" te Dordrecht, alhier een inzame ling langs de huizen hebben gehouden, zagen haar arbeid gekroond, door daarvoor op te halen de som van f 30. Vergadering van den Gemeenteraad op Dinsdag den 9den September, des voor middags te 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen slukken. 2. Vaststelling voorwaarden verpachting Gemeeneweg. 3. Vaststelling balans en verlies- en winst rekening van het Waterleidingbedrijf over 1923 4. Voorloopige vaststelling Gemeenlereke- ning, dienst 1923. 6. Opmaken voordracht College van Zet ters wegens periodieke aftreding van de heeren L. Noordam en N. J. Kaplein. B. en W. bevelen aan: L. Noordam en D. Buiten huis, N. J. Kaplein en C. de Boer. 6. Benoeming lid commissie tot Wering van Schoolverzuim aan het dorp, vacalurc- W. H. C. Duncker. B. en W. bevelen aan A. T. do Ruyler. 7. Wijziging en al- en overschrijving be groeiing, dienst 1924. 8. Verslag van den toestand der gemeenle over 1923. En heigeen verder door den Voorzitter of de leden mocht worden Ier lafel gebracht. Koudekerk. Dinsdag is de verjaardag van II.M. de Koningin alhier feestelijk her dacht. Door de Oranjevereeniging was een kinderoptocht georganiseerd. Van verschil lende scholen, ook van den Rijndijk, trok do stoet opgeluisterd door de muziekveree niging Arti van Alphen aan den Rijn door de gemeente. Op de plaats van den heer D. D. werden de kinderen onthaald, 's Avonds werd een bijeenkomst gehouden in de Ned. Herv Kerk voor alle gezindten waar ds. Schokking, uit den Haag voor een stampvol le Kerk oen feestrede hield. In korte woor den sohetstc spreker de liefde voor ons Oranjehuis. Do beide zangvereenigingen zongen eenige liederen. De secretaris van de Oranjevereeniging do heer O. van Door nik sprak nog een slotwoord en wekte een ieder op lid te worden van genoemde ver eeniging. Na bet zingen v.-in het 2e en 3e couplet van het Wilhelmus eindigde men met dankgebed. Leiderdorp. --- De'nieuwe Leiderdorpscho Brug is reeds defect. Do pont is weer in werking gesteld. Vermoedelijk zal bet re- pareeren der brug wel eenige dagen duren. Gemeenteraad. De voorzitler opent de vergadering met ge bed. Daarna worden de notulen der vorige gelezen en goedgekeurd. Wordt ter tafel gebracht en gelezen: lc. Een missive van Ged. Staten, ten ge leide van het goedgekeurd raadsbesluit tot wijziging der begrooling. 2. Een rekening van J. de Lange tot een bedrag van i 2207,60, wegene politiedienst 'e avonds van af 18 September 1920 lot 1 September 1924, volgens diens berekening 1443 uren h f 1 per uur, gevende bovenge noemd bedrag. B. en W. slellen voor geen gelden beschik baar le slellen tot voldoening van deze reke ning, daar de gemeente niels schuldig is en derhalve dc betaling te weigeren. Met algemeene slemmen wordt, zonder eenige bespreking, hiertoe besloten. 3. Prov. blad no. 79 van 1924, houdende wijziging der begroolingsvoorschritlen wordt mede voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde is nu de beëediging van den nieuw benoemden ontvanger, den beer L. A. J. Koning. De voorz. deelt mede, dat de Ontvanger de zekerheid heelt gesteld zoodat niete zijn be- eediging in den weg staal'. De heer Koning wordt ter vergadering bin nengeleid en legt in handen van den voorz. de vereischte eeden af. De voorz. wenscht hem geluk met het ver trouwen van den Raad en hoopt, dat hij zijne betrekking tot eer van God, lot tevre denheid van het gemeentebestuur en eigen genoegen zal waarnemen. Ook de leden van den Raad wenschen hem geluk met deze benoeming. Vervolgens wordt overgegaan tot het op maken van een voordracht voor het College van Zetters, wegens periodieke aftreding der heeren J. J. Koning en T. Rijnsburger. B. en W. bevelen voor de vacature J. J. Koning, die wegens ouderdom, niet meer in aanmerking wenscht te komen, aan de hee ren H. P. Koning en C. Bos en voor de vaca ture Rijnsburger: de heeren T. Rijnsburger en C. de Graaf. De voorz. wijst de heeren Klaver en Groe nendijk als stemopnemers aan. Bij de ge houden stemming blijkt, dat in tje vacature Koning zijn uitgebracht op de heeren H. P. Koning 4 en C. Bos 3 stemmenin de vaca ture Rijnsburger zijn op den heer T. Rijns burger 7 stemmen uitgebracht. Op de voordracht wordt dus als nummer één geplaatst de heeren Koning en Rijnsbur ger en de andere heeren als nummer twee. Vervolgens wordt een wijziging aange bracht in de begrooting van 1924; zulks in verband met de gratificatie, gelijkstaande aan twee maanden tractement, verleend aan den gewezen aschophaler en wordt het be trekkelijk besluit model D. vastgesteld. De voorzitter deelt daarbij mede, dat aan J. do Lange de aschophaling is gegund voor f 472.—. Daarna bieden B. en W. de begrooting voor 1925 aan, welke voor een ieder gedu rende 14 dagen ter lezing ligl en bij de leden zal circuleeren. De rondvraag niets opleverende, wordt de vergadering gesloten. Leimuiden. Gisteren ontstond brand in den hooiberg van den heer W. Kool. De handbrandspuit van de buurt Bilderdam was onmiddellijk tegenwoordig zoodat slechts een zeer-klein gedeelte van het hooi verbrandde. De spuit bleef nog den gehee- len nacht op de boerderij om bij een weer opbranden direct water te kunnen geven. De brand is waarschijnlijk ontslaan doordat kinderen met lucifers speelden. Gemeenteraad. Tegenwoordig alle ledefr; Voorzitter 'de heer J, A. Bakhuizen, bur gemeester. De vergadering wordt geopend met gebed. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen, goedgekeurd en geteekend. De voorzitter deelt mede dat er geen ingekomen stukken zijn en gaat over tot behandeling van punt 1 der agenda. De voorzitter stelt namens B. en W. voor over te gaan lot het aankoopen van een tweewielige Magirus-molorspuit met slangen enz. Dtt voorstel wordit gedaan naar aanlei ding van stemmen, die in een der Yorige vergaderingen opgegaan zijn, toen het brandweermaterieel Ier sprake werd ge bracht. Voor een week is het grootste gedeelte van den raad naar Weesp geweest tot het bij wonen van een demonstratie met een Ma- girns-motorspuit en loen is gebleken dat zulk een motor in alle opzichten voldoet. De totale uitgaven zullen f 3697 zijn. Deze uitgave slemt natuurlijk tot nadenken maar als wij de voordeelen overwegen, dan moeten wij wel tot aankoop van zulk een wagen besluiten. De voordeelen zijn o.a. het brandweerpersoneel kan aanmerkelijk wor den ingekrompen, en derhalve zullen de uit le betalen premies zeer zeker minder worden. De tegenwoordige handbrandspuiten vol doen niet meer, zooals ook wel degelijk bi) den brand bij Millenaar gebleken is. Wer kelijk als er oen ernstige brand in deze ge meenle uitbreekt zijn wij met ons tegen woordige brandweermaterieel niet verant woord. Spreker raadt dan ook ernstig aan zulk een wagen aan le koopen. De raadsleden, die de beproeving hebben bijgewoond achten aanschaffing zeer wen- sehelijk. Spreker meent deze kwestie vol doende te hebben toegelicht en hij vraagt oi een der leden hel woord wenscht. De heer Visser vraagt of hier in de om geving ook ergens zulk een molor aanwezig is. Als de molor van do gemeente Ter Aar er een van hetzelfde soort is als de bespro ken molor dan kan hij er niet over roemen. De voorzitter stelt den heer Visser gerust. De heer Rietdijk het woord verzoekend wil gaarne zijn meening (e kennen geven. Spre ker weet zeker, dat hij ook spreekt namens de heeren die mede naar de demonstratie ie Weesp zijn geweest, als hij zegt dat de motorspuit in alle opzichten voldoet. Wat de brand bij Millenaar betreft, daar is bewe zen dat de tegenwoordige hand'brandspuit heelemaal niet voldoet, deze is oud en afge leefd. Omdat de slangen bij de oude spuit toch bijna niet meer te gebruiken zijn acht spr. het geen bezwaar nieuwe slangen aan te sohaflon. Hij is daarom van oordeel, ge zien de gunstige resultaten dat de Raad tot aankoop der spuit moet besluiten. Spreker merkt nog even op dat de lirma Gcesink een zeer bekende en solicde firma is. Met het tegenwoordig materieel zijn wij, zegt spr., niet meer verantwoord bij een evenhicele brand. Mocht er in de kom van het dorp brand ontstaan dan is bij een ster ken wind met ons oude materieel zoo goed als niets uit te voeren. De heer Visser zegt dat ofschoon de prijs hen niet meevalt, hij, als men er van over tuigd is dat de machine met succes zal werken, voor aanschaffing is. De heer Van Dam het woord verkrijgend deelt mede, dat hij ook de demonstratie bij gewoond heeft. Vroeger was spr. er tegen een motor-spuit aan te schaffen, omdat hij vreesde dal de. molor niet goed zou aan slaan, maar hij is thans van opinie veran dert nu hij de molorspuil beeft zien werken, hij stelt daarom vpor tot den aankoop le be sluiten. Aangezien niemand hoofdelijke stemming verlangt, wordt het voorstel van B. en W. z. h. st. aangenomen. (Wij meldden dat reeds eerder). De voorzitter hoopt dat het niet te dik wijls zal gebeuren dal de molorspuil ge bruikt behoeft le worden, hij is er echter van overtuigd dat de nieuwe spuit bij even- tucele brand aanzienlijke diensten zal bo- wijzen. Nu het besluit genomen is wil spreker nog de mededeeling doen, dat de heer Gee- sink gratis een brancard aan do gemeenle wil aanbieden, die bij brand of andere onge vallen goede diensten zal kunnen bewijzen. Dit aanbod wil spreker in dankbaarheid aanvaarden. De raad betuigt hiermede zijn instemming. In verband met een circulaire van Ged. Staten dezer provincie betreffende de huur van de ambtswoning van het hoofd der openbare lagere school, wordt besloten met ingang van 1 Januari 1923, de huurwaarde nader vast te stellen op f 323. De voorzitter deelt nog mede, dat nu het Raadsbesluit genomen is tot aankoop van een molorbrandspurt, hiervoor een geldlee- ning moet worden gesloten. Spreker zou een geldleeming willen aangaan voor tien jaren. Hij heeft hierover reeds met de wethouders gesproken, de heer Van Dam is echter een andere meening toegedaan. De heer Van Dam zou de spuit uit het batig saldo der rekening 1923 willen be talen. De heer Van den Akker wijst eveneens op het batig saldo 1923. De voorzitter merkt op, dat hij aan het batig saldo een andere bestemming wil ge ven en wel een extra aflossing op de geld- leening gesloten voor het voormalig gasbe drijf en op de distribulieiecningen. De beer Rietdijk merkt op, dat voor de nieuw te sluiten leening het percentage hoog zal zijn. Door oen exlra aflossing op een andere leening zouden we dan nu gaan leenen legen hooger percentage. De voorziller zegt in een volgende verga dering met voorstellen te zu'.ien komen. Niemand meer hel woord verlangende en niels meer aan de orde zijnde sluit de voor zitler de vergadering. Waddingsveen. Aan het postkantoor alhier zijn in de tweede helft van AuguBtus terug ontvangen do volgende brieven en briefk.J. Schouten, Gouda; Mej. M. Nie- wenhuijzen, Gouda; en N.V. gebr. Dobbel- maD, Zeepfabriek Nijmegen. Bekend is gemaakt dat op de in Maart ën April 1.1. gehouden stierenkeuringen' in het 6e district Gouda zijn bekroond gewor den met Provinciale- en Rijkspremiën, de stier Albertus van den heer v. d. Dussen met f 75, de stier Adriaan eveneens van den heer V. d. Dussen met f 26 en de stier Jonge Dirk van den heer O. de Jong met f 50. Woubrngge. Woensdagavond le 8 uur verzamelde de Chr. Oranjevereeniging haar leden met hun gezinnen in „Immanuel", ter herdenking van den verjaardag van onze Vorstin. Na het zingen van Ps. 75 1, opende de de voorzitler, ds. Le Cointre, het samenzijn met gebed en las de J03de Psalm voor. In zijn openingswoord sprak hij zijn dank uit, dat de eeire-voorzitter, de burgemeester, deze vergadering met zijn tegenwoordigheid ver eerde en slelde voot ds. Joh. Kijne, voor hel eerst in ons midden, bij acclamatie tot lid van het besluur te benoemen, wat è'e algemeene goedkeuring wegdroeg. Daarna gaf de voorzitter het woord aan den heer II, de Boer, hoofd der Chr. School. Langs de wanden van het lokaal prijkten een dertigtal historische platen en procla maties enz. van ons Vorstenhnis, en daar bij de Prinsenvlag van 1813 met het op schrift: ,,'t Is gekeerdt, want Godt re- geerdi". Naar aanleiding van die spreuk hield spreker een interessante lezing, telkens wij zende op de waarheid van die spreuk. Hif herinnerde ook, hoe zelfs die vlag met op schrift het vorig jaar bij de huidebeiooging aan H. M. op Den Dam, de aandacht Iroz. Na het zingen van twee coupletten van Da Costa's lied: „Zij zullen liet niet heb ben", was de voorzitter de lolk der verga dering, toen hij spreker dankte voor zijn leerzame lezing. Nu kwam de zangvereeniging aan de beurt, welke zeer mooi een tweetal liederen ten gohoore bracht, waarna de secretaris der Vereeniging het woord verkreeg en aan do hand der historie een lezing hield over het Wilhelmuslied (ons nalionaal volkslied bij uitnemendheid), in verband met Prins Willem van Oranje. Spr. spoorde aan het anti-nationaal lied van Tollens, het „Wiens Neerlands Bloed'" als volkslied een af scheidsbrief le geven. De voorziller dankte ook dezen spreker en liet zingen twee coupletten van het Wilhelmus, dat door allen slaande werd aangeheven. De voorzitter herinnerde er aan, dat ln de plaatselijke bladen was aangekondigd, dal hedenavond een verrassing zou komen, en zeide: de naam van onzen plaatselijken historicus is zelfs in het paleis van H. M. niet onbekend en zoo is hel, dat hem voor dezen avond geschonken is het prachtige album, aan H. M. de Koningin aangeboden bij haar jubileum door den Bond van Chr. Oranjeverenigingen in Nederland; voor waar, het is een hoogst zeldzaam geval, dat zoo iels uit het paleis? wordt afgestaan. Hel kunstwerk van calligraphic werd door allen bezichtigd. Andermaal gaf de zangvereeniging een tweetal liederen len gehoore, dat de vreugde van het samenzijn zeer verhoogde en veel bijval oogsllo. De voorzitler sprak zijn dank tot directeur en leden der zangvereeniging uit voor hetgeen zij hadden gepresteerd de zen avond. Ds. Kijne had op zich genomen een slot woord te spreken, doch met het oog op het late uur zou hij dit bekorten. Er was ge noeg goeds gehoord. De liefde voor het Oranjehuis, was weer opnieuw opgewekt. Het was een goed geslaagden feestavond voor de leden. Na hel zingen van Ps 72 1 (gewijzigd) en vers 11 sloot spr met dank gebed. Zwammerdam. Kerkol. bericht. Remonst.-Geref. Gem.Zondagmorgen, te halfelf, ds. Rappold. RECLAME. LOOD- en ZINKWERKER, Haarl.weg 56. Werkpl. Voldersgr. 26a Solied en scherp concurreerend adres voor Lood- en Zinkwerken, etc. Vraagt prijsopgave zonder verbinding! 8498a Haarlemmermeer. Door de gemeente politie alhier is gearresteerd en naar Hoofd dorp overgebracht een drietal vrouwen, in verband met een vermoedelijk gepleegd ze denmisdrijf bij een 31-jarige vrouw van een aan den Akerdijk in deze gemeente woneu- den arbeider. Het slachtoffer is overleden en vanwege de Justitie le Haarlem gerechtelijk ge schouwd. De verdachten werden Donder dagmorgen ter beschikking van de Justitie gesteld. In de Badhoevebuurt en omgeving heeft men Donderdag onder begunstiging van vrij goed weder op waardige wijze den verjaardag van H. M. de Koningin gevierd. VooTal voor de schoolkinderen, die naar hartelust genoten, was 't een genotvolle dag. Met betrekking tot den Zaterdag op het gemeentelijk sportterrein alhier te houden groofen athletiekdag, vernemen we, dat de wedstrijden, waaraan meer dan 100 gy, nasten zullen deelnemen, zullen wordt opgeluisterd door 't bekende Fanfarekon van den Uilerweg te Aalsmeer. Burg. Stand. Geboren: Johai™ Maria, D. van Th. Smit en W. J. Person Jan, Z. van W. We3maas en G. van c Burg Johannes Leonardus en Mallhjj Theodorus, Zoons van J. Lammere en J Leiten Willem, Z. van T. Kulk en J. V81 der Stelt Pleunlje Wilhelmina, D. var J. L. C. Sepers en H. Möhlen Hendrik D. van P. J. Schreurs en H. C. van da Meer Cornelia, D. van W. Goede en W. van Someren Hermen Joris en Leendcil Wilhelm, Zoons van L W. Kniep en J Koer Hendrik Johannes. Z. van J N. Lieuw* en T. van Dasselaar. Ondertrouwd: H. Busscher wedr. 43 j. et E. Balk wede. 43 j. F. J. Sassen 23 j. ej M. E. Persoon 20 j. W. Lubert 28 j. i J. Th. van Dragt 23 j. T. Leenhouts 23 j, j. en E. J. van Dragt 20 j. P. J. van du Peet 37 j. en C. van Lieshout 35 j. N, van Berkel 22 j. en J. van der Horst 18 Gehuwd: W Dam 33 j. en G. C. Slroo, mer 22 j. F. A. van der Maden 27 j. en A. C. Kreike 26 j. C. Pijnaker 34 j. en M. Mesman 24 j. Overleden: Maria Cornelia Markus 31 gehuwd met J. Magchielse Joanna Po. tronella 4 mnd., D. van J. van Braak et C C. Bleijendaal Jan Agterhof 84 wedr. van F. Huizenga Johannes Bremer 67 j., wedr. van A. Koorenstra Johanna Josephus 4 j., Z. van J. van der Klauw en M. Twaalfhoven Trijntje Vetman 73 weduwe van C. van Zijverden. Hedenmorgen is bij het verrollen v( de buizen voor de waterleiding nabij Hal weg een arbeider uit Leimuiden uitgegleden en onder een buis geraakt, die 2400 K.Q, weegt. In hoogst zorgwekkende toestand hij opgenomen en naar het St.-Elizabeths ziekenhuis te Haarlem vervoerd Men vreeiï voor zijn leven. Donderdag is dc bestuurder van eet motorrijwiel, de schipper R., van den H1II4 gommerdijk alhidr, te Amsterdam, tenge volge van een hevige botsing met den motor over den kop geslagen en ernstig gewonfl naar een ziekenhuis vervoerd HUlegom. De lieer J. J A. van dej! Starre heeft afscheid genomen van de open bare school. Ongeveer 40 jaar is hij verton, den geweest aan deze school Ier plaatse. On langs verleende de raad hem op verzoek eer vol ontslag, met dankbetuiging voor de be. wezen diensten. De kinderen namen afscheid in zijn schoollokaal dat door hen versierd was. Een verrassing is hem aangeboden. De collega's namen afar beid in een samen komst, waarin het hoofd der school, de heel W .van der Wal een toespfaak hield. Na mens'het personeel der school bedankte hij voor de aangename samenwerking cn de col legiate hulpvaardigheid; hij wenschte hem een langdurig genot van zijn pensioen toe. Nevens deze wensch werd een stoffelijk blijs van waardeering aangeboden. De heer na der Starre bedankte men eenige gevoelvol woorden. In ons bericht over de samenkomst in de Ned.-Herv. Kerk is onwillekeurig uitgeval len de mededeeling dat ds. van Herksen heell gesproken en dat de vereeniging „Zingt den Heer" lieelt gezongen. Naast de in het be richt genoemde namen, mogen dze niet ver zwegen worden. Het departement vao 't Nul heelt een jaarvergaderinggehouden, waarin de jaar- versldgen van het departement en der instel lingen werden uitgebracht. Uit een en ander bleek, dat er 140 leden zijn. Door de Biblio theek zijn 3503 boeken voor volwassenen en 2129'boeken voor jeugdlezers uitgereikt. De resultaten van de spaarbank zijn gunstig. Het Nulsgebouw kan over een paar maanden in gebruik worden genomen. Verschillende periodiek allredende commissieleden werden herkozen, terwijl gekozen werden lot secre taris van hel departement de heer J. Schuur man, tot commissaris van de Spaarbank de heer Dievenbach, leden der commissie voor Volksontwikkeling de heeren J Schuurman (als bestuurslid), L. Burggraaf en dr. Ten Hopen. De voorzitter sprak woorden van hulde en dank lot den heer L Burggraaf, die wegens vertrek naar Leiden had bedankt als secretaris van het bestuur. Katwijk-aan-Zee. Van de haringvis- scherij kwamen Donderdag le IJmuiden bin nen de loggers KW. 25 met 20 last; KW, 105 met 22 last; KW. 149 met 19 last; KW. 160 met 23 last en KW. 178 met 22 las! pekelharing Leidscliendam. Mej. C. Th. Beyscns al- bier is te Rotterdam geslaagd voor het ex amen nuttige handwerken. Lisse. Kerkelijk bericht, voor Zondag. Nederl. ProleslantenbondVoorm. 10.15 uur in de zaal van „De Vereeniging", ds A Binncrls Sz., uil Haarlem. Noordwijk-aan-3ee. Een van de ver dronkenen van de ramp bij Vlissingen, wiens lijk hier is armgespoeld aan bet strand en op het algemeen kerkhof is begraven, 1« gisteren weer opgegraven om naar Vlissin gen te worden veroerd. Nooidwijkeihout. De buTgemceslcr met eenige leden der Oranje-Vereeniging bega ven zicli gisteren naar Ams'crdam, waar in verschillende groole magazijnen prachtige prijzen werden aangekocht voor het aan slaande Oranje-feest Wegens inkrimping van personeel werd aan mej. Remmers, onderwijzeres aan de St. Jozef-School, eervol onLsiag aange zegd legen Januari a.s. Tot Rijksveldwachter weid alhier be noemd legen 16 Sept a.s. de heer PaTquet, van Den Haag. Tegen het aanslaand kinderfeest oP Woensdagmiddag 17 Sept. maakt pasloor Quant bezwaar wegens den Quatertemper- vastendag. Ook het hoofd der R.-K. Jongens school maakt tegenwerpingen.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6