Recal Zeep FraiasclheZeep UIT DE OMSTREKEN. SPORT. KUNST EN LETTEREN. Ecgd dat een onderzoek zal plaafs hebben naar den toestand van het gezin. Tot tijdelijk Wethouder wordt bcntfernd met 6 stemmen: de heer J. Beijen; op den heer Hortemius worden 5 stemmen uitge bracht. Een voorstel van den heer P. Balelaan, gesteund door alle Raadsleden, om het ge deelte Goudsche weg vanaf de Zuidzijde tot den Spoorwegovergang, te noemen Burge meester Le Coultre straat, wordt met alge- meene stemmen aangenomen. De Voorzitter dankt voor deze vriendelijke attentie en zegt dat hij zich nog lot taak heeft gesteld om den geheelen Straatweg vanaf Bodegraven naar Gouda zoodanig te vernieuwen dat deze in aanmerking genomen de slappe onder grond en het groote verkeer met zware vrachtauto's, en berijdbaren weg zal worden De heer van der Marei wil ter sprake bren gen dat de Commissie voor publieke werken niet dpor den Raad is gerehabiliteerd; de be schuldiging van den heer P. Batelaan als zoude de Commissie buiten haar boekje zijn gegaan en eigenmachtig is opgetreden inzake het marktplan, blijft bestaan, daarom wenscht spreker een uitspraak van den Raad De heer Turkenburg zegt dat de Raad wel degelijk aan de Commissie de voorbereiding van het marklvraagsluk heeft opgedragen. Verder schijnt er bij de Raadsleden niet veel animo te zijn om op deze zaak in le gaan en aangezien niemand het woord wenscht en geen motie wordt voorgesteld, wordt het incident gesloten verklaard Daarna neemt de Voorzitter het woord en houdt een uitvoerige rede, waarin een terugblik wordt geworpen op zijn 40-jarigen loopbaan. Op de vraag, of zQn illusiën be vredigd zijn, kan spreker antwoorden, dat hij tevreden is en met genoegen op de 40 jaren kan terugzien. Spr. zegt, dat niet de burgemeester, maar de Raaa beslui ten neemt en dat vele gewichtige zaken worden tot stand gebracht, omdat de tijds omstandigheden er toe dringen en men het voorbeeld van andera omliggends gcrae-nten moet volgen. Over het burgemeestersambt zegt hft dat het een moeilijk ambt is, vooral in deze tijden, doch dat het gemakkelijk ia wanneer men geen „partijman" is, wan neer men boven de partijen kan staan en onpartijdig kan handelen. De burgemeester moet rekening houden met de politieke con stellatie, daar gaat niets van af; hij moet regeeren met de meerderheid van den Raad en met de meerderheid van B. en W".; kan hij dat niet, dan is hij niet op zijn plaats, dan moet hij heengaan. „Nu eens wordt men bewierookt, dan weer krijg je op je kop," zijn de woorden van een der politieke voorgangers, zeer plastisch uitgedrukt, en spreker kan zich vereenigen met diens be rustend: „beiden maar rustig aanvaarden". Verder herdenkt spr., dat de toon in den Raad steeds zoo waardig is geweest en nimmer aanleiding gaf tot het opnemen in de courantenverslagen van hatelijke, on wellevende, onaangename discuss es. Ook de toon in de wethouders vergaderingen was steeds gemoedelijk en waardeerend. Voorts brengt spr. dank aan verschillende personen en colleges, aan den secretaris, den ont vanger, het secretariepersoneel, aan den vorigen bode Oosterkefk, aan het school- personeel, den gemeente-opzichter, den ge meente- en den dierenarts Burggraaf, het politiepersoneel, aan den Ryksveldwacht, aan het brandweercollege met zjjn ijverigen chef de Vet, verder aan den nachtwacht, dood graver, wegwerkers, omroeper, om te eindi gen met den gemeente en kamerbewaarder Van der Kieft, die zoo uitstekend voor spreker gezorgd heeft. Hij geeft de ver zekering, dat ook zijn echtgenoote met groot genoegen te Bodegraven heeft gewoond en met leedwezen van hier gaat, niet te ver wonderen, wanneer men 30 jaren op één plaats heeft gewoond en met velen heeft meegeleefd. Hij wenscht Bodegraven alles goeds toe, ook de Raadsleden en hunne gezinnen en eindigt met te zeggen, dat er nu een nieuwe burgemeester zal ko men, die veel geschikter, veel knapper, veel meer populair zal zijn dan hij, m3ar dat deze hem op één punt niet zal kunnen eve naren, n.l. in zijn liefde voor Bodegraven. Daarna voert de Wethouder Batelaan en na hem de heeren Hortensius, van der Marei» Van Baren, Turkenburg en Bn. Batelaan het woord en zijn deze heeren alle vol lof voor de capaciteiten van den scheidenden Burgemeester, terwijl zij allen hem en z^jn echtgenoote zeer veel goeds toewenschen in hun nieuwe woonplaats. Do Voorzitter, onder den indruk van deze woorden, dankt de heeren en sluit de ver gadering. Hazerswoude. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin werden de kinderen van de Christelijke school op het dorp feestelijk onthaald. Op aangename wijze werd de jeugd, die met Oranje en met vlaggen gelooid waren, bezig gehouden, af gewisseld door het zingen van Vaderland- sche liederen. Het was voor de kinderen een genolvollen dag. Onze voormalige plaatsgenoot, de heer C. Tobcr, tot voor korten tijd onderwijzer aan de Christ, school alhier, is geslaagd voor de hoofdacte. Leiderdorp. Met het oog op de te houden Oranje-Kinderfeest, vervulde gistermorgen bange vreeze menig hart. Want toch, hoe wel de barometer naar goed weer was ge trokken, vielen de regendroppelen steeds nog maar neer. Doch wie er ook een be denkelijk gezicht trok, niet de kinderen, die met een gluneber gelaat, trots de neerval lende regen, naar „Voordorp" optrokken, om daar te worden opgesteld voor een op tocht door oen deel der gemeente. Te ongeveer twaalf uur werd, onder ge leide van de beide hoofden der scholen, en het onderwijzend personeel, o.a. den tocht aangevangen; allereerst naar het gemeente huis, alwaar de burgemeester, met zijn ge zin en familieleden tegenwoordig was, en aan wien oen aubade werd gebracht. Nadat de kinderen aldaar een versnapering had den genoten, werd de wandeling onder be geleiding van de muziek van „Devote" voortgezet, om ongeveer te halftwee op het feestterrein te arriveeren. Inmiddels had de regen opgehouden, en was het oranje-zon netje doorgebroken. De eerste helft der kin deren begaf zich naar Irene, om zich te ver lustigen in een voorstelling van Kellenbachs paedagogische poppenkast, alwaar hartelijk j werd gelachen en genoten; de andere helft bleef op het feestterrein om verschillende spelen, om fraaie prijzen, uit te voeren. Na ongeveer een uur werden de rollen verwis seld. Het Oranje-zonnetje hield zich goed, zoodat de kinderen verder een pretligen en genolvollen middag hadden De burgemees ter, die steeds blijk geeft, in droefheid en vreugde met zijn gemeenteleden, zoowel jong als oud mee te leven, was bijna den geheelen middag met enkele zijner familie leden en kleinkinderen onder de feestvie renden aanwezig. Ook een woord van dank is op zijn plaats aan „Devote" met haar onvermoeiden directeur, den heer Noorda- nus. Alles liep tot aller genoegen in de beste orde af. Nog zij vermeid dat de feestelijk heden geopend zijn met koraalmuziek, gege ven door genoemde muziekvereeniging. Leimniden. De Raad dezer gemeente heeft tot den aankoop van een tweewielige Magirus molorspuit besloten. Woabrugge. Ds. W. M. le Cointre, pre dikant bij de Geref. Kerk alhier, heeft het beroep naar de Geref. Kerk te Bergen op Zoom aangenomen. Mej. N. J. J. Geerlof alhier is te Rotter dam geslaagd voor het examen nuttige hand werken. RECLAME. de verraaard0<1^fili 6225 Haarlemmermeer. Bij de Vijfhuizen al hier is weder een groote aulo in brand ge vlogen. De chauffeur wist er intijds uil te springen, doch slaagde er niet in het vuur, dat zeer snel om zich heengreep, te blus- schen. Het motorrijtuig brandde geheel uil. Dit is in betrekkelijk korten tijd reeds de derde aulo, die binnen deze gemeente door brand werd vernield. Aan den Ringdijk nabij de Lijnden alhier geraakte een motorrijder zoodanig met zijn hand tusschen de raderen van een motor bekneld, dat een der vingers nagenoeg geheel weid afgesneden. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. Voor het tijdvak van 1 Oclober 1921 lot 1 Oclober 1925 is wederom benoemd tot leeraar aan de Rijksluinbouwwinterschool le Aalsmeer de heer J. Schaper, te Kudel- slaart, gemeente Aalsmeer. Hillegcm. Hel concert, dat de Harmonie in 't Hof heelt gegeven, was druk bezocht. Door de keus van hel programma droeg het don stempel van een feest-uitvoering ter ge legenheid van den Koninginnedag. Nietlegen- tegenetaande deze uitvoering dus wat laat was en nieltegenslaande er in het naburige Zilk feest gevierd werd, kon de Harmonie zicli toch verheugen in een groote belang stelling. Katwij!:-aan-Zee. De heer T. van der Plas alliicr is te 's-Gravenhage geslaagd voor het machinisten-examen (diploma A). Lisse. Het eerste rijwielplaatje is alhier gestolen, maar degene, welke er zich mede verrijken wilde, heeft buiten den waard, in casu, den brig. Rijksveldwachter J. v. d. Schans, gerekend, want deze spoorde het plaatje weer op en nam het in beslag. Pro ces-verbaal volgde natuurlijk. In ons blad maakten wij eenigen tijd geleden er melding van, dat de veiling-direc teuren van het H. B. G., afd. Lisse, een stuk grond hebben gekocht, loopende van den Grachtweg naar de Lisohbloemslraat. Waar deze veilingen echter steeds groo- ter afmetingen gaan krijgen en meer en meer het vertrouwen der kweekers winnen, hebben de directeuren thans besloten, om nog een tiental meters over de volle lengte er bij te koopen, wat dan ook inmiddels is geschied. De aanvoer was dit jaar zóó groot, dat de aangebrachte bollen geen onderdak kon den vinden, ondanks het feit, dat de hou ten loods met 100 procent was vergroot. Naar men ons mededeelde, is het bedrag van een half millioen al lang overschreden. Noordwijk. Door B. en W. is als kan toorbediende bij de gemeentebedrijven van gas- en waterleiding alhier benoemd de heer J. de Cler, te Leiden. Noordnijkerhout. De heer L. de Wilde, die per fiels tegen een boom werd geslin gerd, heeft zijn sleulelheen gebroken. Twee goneesheeren hebben 't gezet. De toestand van den patiënt is niet hopeloos. Z. D. H. W. de Bisschop van Haarlem benoemde tot kerkmeester den heer C. Kerk vliet. Onze algemeen, ook in Leiden, bekende schipper J. Broekhof, had het ongeluk met zijn hand tusschen den motor van de schuit te komen. Hij bezeerde zich ernstig. Vets Leidsche winkeliers zullen den eersten -tijd deze bekende figuur in hun zaken misten Op de aanstaande kermis zullen we moeten missen een der meest bekende kra mers, die nooit of nimmer onze kermis ver zuimde le bezoeken, n.l. de heer v. d. Hey- den met zijn koekkraam. Reeds als jongt n kwam hij met zijn vader en grootvader. Meer dan vijftig jaren heeft hij ons dorp met een bezoek vereerd. In plaats van koek-kramer is hij thans rentenier, wat wel zoo verkiese lijk is. Burg. Stand. Geboren: Adrianus, Z. van P. Barnhoorn en H. Salter Gatharina Maria, D. van H. Korlekaas en C. KaDtein Cornelia Maria Petronella, D van G J. H. Schreurs en S. M. Hrouns Jacobus Jo hannes Cornelia, Z. van C. Bergman en it. M. J Bonlje Johanna Maria, D. van J. van den Berg en M J. Lampe Geertruidu, D. van C. van der Pullen en J. Zuiderduln Adriana Maria Johanna, D. van G. van der Slol en C. Hermans Petronella Geer- Irulda, D. van P Kaplein en M. Geerlings Helena, D. van P. Geerlings en A. Meijer. Overleden: Herman II. van Leeuwen 31 j., le Schiedam Johannes M. J Bus 44 jte Amsterdam Leonardos M. Ruygrok 72 j. alhier, echlgenoot van Petronella J. van der Heijden. Ondertrouwd: Q. vander Slot en H. G. van Kampen. Gehuwd: E. van de Caslel en A. van den Burg E. J. Bakker en J. M. den Elzen S. van den Berg en J. A. van Eekeren. Oegstgeest. Terwijl C. B. uit Katwijk even vertoetde bij P. v. L. in de Dorpstraat en zijn rijwiel in een fietsrek liet staan, is door een tot heden onbekend persoon het belaslingplaatje medegenomen. Gistermorgen zijn, door verkeerd uit wijken en hard rijden, de heeren B. uit Den Haag en S. alhier per- rijwiel met elkander in botsing gekomen in de Dorpstraat. De bot sing was nog al hevig. Het voorwiel van 5. werd geheel vernield. Beide personen zijn er echter schikkelijk afgekomen. Tijdens het oranjefeest zijn alhier ge vonden en bij de politie aangegeven: een huissleutel en een portemonnaie, inhoudend een rozenkrans. Disdagavond kwam oen auto, bestuurd door I. H. over de Haagsche Schouw en wilde 3 met vischvaten beladen wagens passeeren. Dit beviel den voorsten koetsier niet en hij ging in slingerende beweging rijden, waardoor de auto moest stoppen. De koetsier sprong toen van z'n wagen en sloeg mot het dikke einde der zweep de voorruit der auto stuk, waardoor de inzittenden de scherven in het gelaat kregen. De bestuur der en de inzittende heer J. W. hebben van deze handeling aangifte gedaan bij de po litie, die deze zaak in onderzoek heeft ge nomen. Rijnsbnrg.De raad dezer gemeente ver gadert Vrijdagavond a.s. te zeven uur. De aanvoer aan de gToentenveiling al hier was gisteren weder overweldigend. Do prijzen bedroegen voor peen 78g ld., aard appelen f 1.60, bloemkoolf 44. De omzet be droeg meer dan f 10.000. Sassenheün. Alhier zijn uit een schuur tje twee fietsen ontvreemd: een nieuw da mes- en een gebruikt heerenrijwiel. De verscheping van de bloembollen is bij de meeste firma's zoo goed als afge- loopen-, een enkele is heelemaal klaar. Voorscholen. De Oranjefeesten. Gistermorgen reeds om 10 uur vingen de volksspelen aan, o.a. Ringrijden met sjees voor paren. Prijswinners waren: 1. Mej. L. Roden burg en W. Olieman; 2. Mej. M. Warmen- dam en W. Koot; 3. Mej. T. de Graaf en A. Bos. Kuipje steken. Prijswinners waren: 1. Jo- han Zolleveld, 2. Cor Anker, 3. Arie van Santen, 4. Cor v. Veen, 5. Piet Zonneveld, 6. Jacob Bekker, 7. Koen Wollenwinkel, 8. Cor Gerritsen, 9. Jac. v. d. Hoeven, 10. Ge rard Goeman, 11. Heinz Pirang, 12. Arie Waasdorp, 18. Oudshoorn. 2 pond carbonda voor 't meesle nat: Do- rus v. d. Meer. Ringrijden met hindernissen: 1. P. J. v. d Peet, 2. D. v. d. Giessen, 3. S. de Groot, 4. J. Luijnenburg, 5. B. v. d. Plas, 6. Hans Deurloo, 7. mej. G. Kadee Draadje knippen: 1. G. Kooyman, 2. L v. d Hoeven, 3. Mariska Knap, 4. Marie Vis ser, 5. Cor Hoogeveen, 6. Rika Noord, 7. Nellie Krocht, 8. Anno Kley, 9. Anna Hou- geveen, 10. Lena Niersman, 11. Cor Kle/. Des namiddags had de harddraver ij plaats op een land aan de Wijngaardenlaan. Het was er ontzettend druk. Aan de handelsdraverij namen deel 5 paarden. Winners werden: 1. „Bob", eige naar W. I.Riethoven, ber. eigenaar; '2. „Brammelje", eig. J. J. Dijkman, ber. A. O. Dijkman; 3. „Klaas", eig. W. T. Lekkerker- ker, ber. M. H. v. Sijs, 4 „Sneeuwwitje", eig. K. H. Sehmal, ber. eigenaar. Draverij voor bedrijfspaarden, aantal deel nemers 11. 1. „Bebbie", eig. A. C. Dijkman, ber. eigenaar; 2. „Betsie", eig. A. v. Santen, ber. eigenaar; 3. „Cato", eig. C. H. v. Vliet, ber. P. v. Vliet; 4. „Carola", eig. C. Grun- deken, ber. P. Grundeken; 5. „Gretha", eig. Jac. Hooymans, ber. eigenaar. Isle troostprijs„Nellie", eig. P. Hooymans Sr., ber. C Hooymans; 2de troostprijs: „Annie", eig. J. J. Dijkman., ber. eigenaar. 3de troostprijs: „Sofie", eig. C. II. v. San ten, ber. A. v. Vliet. Van de schietwedstrijde n waren de uitslagen: Personeele baan: 1. D. J. Limburg, 2. R. v. Mulligen, 3. W. A. A. J. Baron Schimmél- penninck v. d. Oye, 4. A. Oudshoorn, 5. C. Colle, 6. J. Smorenburg, 7. J. Zwaan, 8 Ds W. D. van Wijngaarden, 9. H. Breukink, 10. J. Luynenburg, 11. G. G. v. d. Plas, 12 Jac. v d. Lubbe. Rozenbaan: 1. G. S. Bailey, 2. J. v d. Ende, 3. A. G. J Elskamp, 4. N. v. d. Eist; 6. M. de Graaf, 6. Ds. 11. P. Fortgens, 7. L. J. Los. Vrije baan: 1. J. Luynenburg, 2. R. v. Mulligen, 3. Smorenburg. 4. C. v. Egniond, 6 J. Herberts, 6. S. de Groot, 7. Ds H P. Fortgens, 8. Jac. v. d. Lubbe. Vogelschieten: 1. C. Eggink Jr., 2. A. G. J. Elskamp, 3. G. G. v. d Plas, 4. R. v. d. Ende, 5. G. J. Yperlaan, 6. K. Bakker, 7. G. Knijnenburg. Omstreeks 8 uur had de uitdeeling plaats van de gewonnen prijzen door den Voorzit ter der Kon. Wilhelmina-Vereeniging, na dat door den heer E. Vernède de prijswin ners waren toegesproken. Tot slot ving hel avondfeest aan: muzies, en gelegenheid tot dansen om de muzlek- lenl. Ook hieraan werd ijverig deelgenomen. Het gehcele feest had een ploizierig ver loop. In het verslag van de pluimveclcntoon stelling is nog weggevallen, dat door een dochlerljc van den heer A. C. Dijkman bij de opening aan mevr. Vernède bloemen wer den aangeboden. Warmond. Voor het ringrijden voor pa ren was in den namiddag weder gooole be langstelling zoogoed als voor hel bekende kuipjesleken. Beide wedstrijden werden op geluisterd door muziek, waarvoor de belang stelling evenzeer groot was. Ook de versiering der rijtuigen gaf te zien, dat hiervoor ook nog al liefhebberij en smaak was. De namen van de prijswinners van beide spelen volgen hier: Tonnetje steken voor mannen boven 15 jaar: 1ste prijs Pathéfoon met 2 platen, G, Tijssen Snr.; 2de prijs, klok, H. van Blade!; 3de prijs, wekker, E. van Bin9bergen; 4de prijs, rookstel, G. Meskers; 5de prijs, tabaks pot, J. van Rijn Czn. Ringrijdcrij met paard en tilbury van pa ren: 1ste prijs, klok, J. Landman en A. Schaart; 2de prijs, takelkleed, B. Star en M. v. d. Struis; 3de prijs, kapstok, P. de Haas en P. Juffermans; 4de prijs, theeservies, H. Ravensbergen. Mooiste versiering: lste prijs, bitterstel, R. Kroon en M. Machen; 2de prijs, 2 schilder stukjes, Kees Papót en A. Lange. Door den Voorzitter der Oranjecommissie werden na afloop op hot Raadhuis de prijzen uitgereikt, en werd een rondgang door het dorp gemaakt, waarbij de beide muziekkorp sen hun beste beentje vcor zetten. Het mooie weer gaf ook het verdere van den avond ge legenheid voor feestvierenden om hun hart op te halen, waarvan ook volop gebruik ge maakt weid. Wassenaar. De uitslagen van de giste ren alhier gehouden harddraverijen zijn als volgt: Toekomstprijs. Handicap afstand max. 800 M. aaugespannen voor Nederlandsche gere gistreerde paarden die niet meer dan 3 prij zen hebben gewonnen op korle of lange baan Te rijden in series. Ingeschreven 9 paarden, opgekomen 8. le Serie, le Martinus S. 760 M., eig. W. F. Smits (B. Schippers), 2e Manhattan 720 M., eig. J. v. d. Graaf (eigenaar)n.g. Oclo- room B. 720 M., eig. Th. de Lange (P. de Boer) en Camelia 710 M., eig. A. v. d. Maa- rel (eig.). 2e Serie: le Lady O. 780 M., eig. J. N. Olieman (G. Ensing), 2e. Midi Brook 785 M., eig. A. Vriger (eig.); n. g. Madam 730 M., eig S. van Dam (L. Ensing) en Nightingale 720 M., eig. J. B. Kruijger (P. de Boer). Beslissing; le prijs Lady O. 780 M. (G. Ensing); 2e prijs Martinus S. 760 M. (B. Schippers), 4 lengten; 3e prijs Midi Brook 785 M. (A. Vringer); n.g. Manhattan 720 M (J. v. d. Graaf). Draverij A. Handicap afstand maximum 800 M. aangespannen voor alle in Nederland geregistreerde paarden. Te rijden in series. Ingeschreven 24 paarden, opgekomen 18. le serie: le Marie V. 750 M., eig. Stal Toekomst (Appel); n g. Meigroet 720 M., eig. A. J. v. Noort (P. de Boer) en Mareese 746 M., eig. Ph. Konijnenburg (eig.) die vele fouten maakte. 2e serie: le Fleetwood R 725 M eig. J. Paardenkooper (Hulsebosoh), n.g. Catherine Spier 790 M., eig. C. F. Oekhorat (eig.) en Mora R 750 M., eig, Jac. Lammens (J. v. d. Berg). 3e serie: le Aura 750 M., eig. H. Verde- gaat (N. v. Leeuwen), n.g. Karei de Groote 745 M., edg. J. Hulsboseh (eig.) en Emigré 800 M., eig. J. Kruithof (Kruithof jr.) 4e serie: le Kampioen B 790 M., eig. A. P. J. v. d. Kroon (P. de Boer), n.g. Raulen- krans 780 M., eig. A. P. Langendijk (eig.) en Madam 700 M eig. S. v. Dam (L. En sing). 5e serie: le Lady O 720 M eig. N. Olie man (G. Ensing) n.g. Midi Brook 725 M., eig. A. Vringer (eig.) en Express M. 710 M., eig. P. van Boekhoven (J. v. d. Berg). 6e serie: le Long Ago 775 M., eig. W. Kool (J. v. Leeuwen) n g. Nobilis Jimus 765 M., eig. M. J. Oppelaar (C. Ockhorsl) en Karla 745 M., eig. L. A. F. Prins (N. v. Leeu wen). le halve beslissing: le Fleetwood R 725 M. (Hulsebosch). 2e Marie V 750 M. (Appel) n.g. Aura 750 M. (N. v. Leeuwen). 2e halve beslissing: le Lady O 740 M. ^0. Ensing), 2c Long Ago 775 M. (J. v. Leeu wen n.g. Kampioen B 790 M. (P. de Boer). Beslissing: le prijs Fleetwood R 725 M. (Hulsebosch), 2e prijs Long Ago 775 M. (J. v. Leeuwen), 3e prijs Lady O 740 M. (G. Ensing), gedisqualificeerd wegens te veel galoppeeren Draverij B. Voor paaiden, die in Draverij A gestart zijn, behalve de lste-prijswinnaar. Handicap ongewijzigd. Te rijden in series. Ingeschreven 24 paarden, opgekomen 15. le serie, le Madam 700 M.eig. S. van Dam (L. Ensing); n.g. Nobilissimus 705 M. (Ockhorst), Kampioen B 790 M. (P. de Boer) en Midi Brook 725 M. (A. Vringer). 2e serie, le Express M. (71i) M. (J. v. d. Berg); n.g. Karei de Groote 745 M. (Hul sebosch) en Aura 750 M. (N. v. Leeuwen}. 3e serie, le Kampioen B 790 M. (P. de Boer); n. g. Mareese 745 M. (Konijnen burg), Rautenkranz 780 M. (N. v. Leeuwen) en Mora R. 750 M. (J. v. d. Berg). 4e serie, le Catharine Spier 790 M. (C. Ockhorst); n. g. Long Aga 775 M. (P. v. Leeuwen), Karala 745 M. (N. v. Leeuwen), en Lady O 720 M. (G. Ensing). Beslissing, le prijs Express M 710 M. (J. v d. Berg)2e pr. Catharine Spier 790 M. (C. Ockhorst) 3e prijs Kampioen B 790 M. (P. de Boer); n.g Madam 700 M. (L. En sing). Amateursprijs. Afstand 800 M., open voor alle paarden, die het eigendom zijn van de leden der Nederlandsche Heerrijdersclub, te rijden door de werkende leden dier club. De lste en 2de prijs worden aangevuld met eere-prijzen, uiigeloofd door de Koningin- WiIhel mina-Vereeniging Ingeschreven 16 paarden, opgekomen li lsle serie: le Karla 745 M. (Hr. PriDsjl n. g. Mora R., 750 M. (Hr. Jac. LammeJ en Rautenkranz 780 M. (Hr. Wassenaar)™ 2de serie: le Fleedwood R. 735 M. (Hj Paardekooper); n g. Nobilissimus 765 14. (Hr. Monchen). Gering verschil. 3de serie: le Aura 750 M. (Hr. Prins)-' a g. Kampioen B. 790 M. (Hr. De Lijsier) «g Long Ago 775 M. (Hr. Wassenaar). 4de serie, le Sabir 745 M. (Hr. MonchenJ' n. g. Catharine Spier 790 M. (Hr. Paarde, kooper) en Emigré 800 M. (Hr. Kruithof Sr.). Do beslissing vorderde twee ritten. In dt eerste toch werden zoovee] fouten gemaakt dal de jury besloot le laten overrijden. Ik uitslag werd toen: lste prijs Fleedwood H. 735 M. (Hr. Paardekooper), 2de prijs Karla 745 M. (Hr. Prins), 3de prijs Sabis 745 M. (Hr. Monchen), n. g. Aura 750 M. (Hr. De Lijster). Zocteiwoude. Gedurende de afgeloopen maand werden er bij het correspondentschap der Arbeidsbemiddeling 5 personen als- werk- loos ingeschreven. Er stonden bij het begin der maand nog 2 personen ingeschreven en op het einde waren er 6, nml. 4 losse art el ders en 2 opperlieden. Tol plaatsvervangend gemeente-secreta ris is door B. en W. aangewezen de heor L. van Dommelen, ambtenaar Ier secretarie alhier. Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen van E en L. alhier wegens ver. nieling van waterleidingbuizen. Afgekondigd is de nieuwe Bouw- en Woningverordening. We vernemen, dat aan de naleving ervan streng de hand gehouden zal worden. In de maand Augustus vestigden zicH alhier 20 personen, terwijl er eveneens 20 naar elders vertrokken. Er hadden 9 geboor ten en 2 overlijdens plaafs. Totale vermeer dering der bevolking 7. RECLAME. De jeuk en ontsteking van alle jeukende huidaandoeningen als gordelroos-, dauw worm, eczeem enz. moeien spoedig zwichten voor de antiseptische en genezende eigen schappen van Foster's Zalf. Inderdaad een probaat geneesmiddel Per lube f 1.6224 VOETBAL. Oefenwedstrijden van L.F.C.elitallen, Op uitnoodiging van de Velscroord-Sport Vereeniging trekt het le elftal van L.F.O* Zondag a.s. naar Velaen, om aldaar togen V.S.V. een oefenwedstrijd te spelen, Het vorig seizoen was deze club kampi oen der 3e klasse zoodat het zeker een zeer spannenden strijd zal worden. Door, L.F.C. wordt een autotocht georganiseerd.: Het elftal is als volgt saamgeateld Doel: L. Kruit; achter: J. Amoldus W.'v. d. Plas; midden: S. Kruit, J. Segaar en H. Neuteboom; voor: W. Wagemaker, H. de Heer, L. Neuteboom, J Carton en H. de Vries. Verder speelt: L.F.C. II tegon Quick Boys I, te Katwijk; L.F.C. III tegen D.L.V. I (op het L.F.C. terrein aanvang half drie), en L F.C. IV tegen Leidsche Boys I. Lugdunum I— Celeritas I. Zondagmiddag, te 3 uur, speelt Lugdu num I op eigen terrein een vriendschappelijj ken wedstrijd tegen Celeritas I (Den Haag)' LAWN-TENNIS. Tilden Amerikaansch kampioen. Tilden heeft zijn titel van Amerikaansch kampioen heeren-enkelspel terug gewon nen. Hij sloeg Johnston in den eindstijd 6— 1, 9—7, 6—2. Om den Davts-Cup. Heden begint de laatste rondo van de Davis-Cup-wcdstrijden Frankrijk komt uit tegen Australië, en de winner van dezen kamp komt in de finale tegen Amerika, den' houder van den Cup. BOKSEN. Dempsey. Volgens een bericht uit Amerika heeié Dempsey, de zwaargewicht wereldkampioen bokser, verklaard dat hij na zijn huwelijk met de Amerikaanschè filmactrice Estella1 Taylor waarschijnlijk nog aan een enkel ge vecht zal deelnemen om zich dan uit dé bokswereld terug te trekken. SCHAKEN. J. (H. Blackburne. t John Henry Blackburne, de Engelsohe ve teraanschaakspeler, is te Lewisham (Lon den), in den ouderdom van 83 jaar overle den. ,N. R Crt.'i WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toeristenvereen. „Vios." De Leidsche ren- en toeristenvereeniging „Vios" hield 2 September haar eerste leden vergadering. Statuten en reglement werden vastgesteld en goedgekeurd. Besloten werd om de renners zooveel mogelijk in do kleu ren van de vereeniging aan de start te doen verschijnen. De kleuren werden vastgesteld op blauw-zwart. De prijzen die deze jonge renvereeniging bezit, zijn tentoongesteld bij den heer Arnold, Breestraat. De tentoonstelling van A. H. Bakker Korft in „De Lakenhal". I. Van Bakker Korfi's werk is een tentoon- stelling geopend, die een vrij volledag over. zicht geeft van zijn oeuvre. Deze schilder die in 1824 te 's-Gravenhage werd geboren, stierf le Leiden, waar hij het grootste deel van zijn leven doorbracht, in 1882. Na gestudeerd te hebben onder leiding van Kruseman, aan de Haagsche Academie

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6