Be Kluizenaar van Far-End, LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 4 September Tweede Blad. Anno 1924. No. 29782 UIT DE RAADZAAL GEMENGD NIEUWS. FEUILLETON. UIT DE RIJNSTREEK. De verplichte raadszitting in September is in hoofdzaak altijd gewijd aan de benoe ming der oommissie. Hel was dit keer niet anders. Bijzonderheden hadden er echter dit maal niet plaats Zells bleef achterwege de stereotype klacht der S. D. A. P., dat deze partij niet naar evenredigheid in de oommissies is vertegenwoordigd. Volgens den stelregel: laait zitten, wat zit werden alle aftredenden zonder één herstemming, herkozen Het liep met deze benoemingen vlot van stapel, te meer, waar het stembureau, dat het Dinsdag niet gemakkelijk had, vlug werkte. Nadat de raadscommissies opnieuw in elkaar waren gezet, volgden nog eenigc andere benoemingen waarbij een geheime zitting van R.-K, zijde werd aangevraagd. Eigenaardig was 't fraaie schrijven van een sollicitant, no. 2 der voordracht, voor de functie van leeraar aan de Kweekschool voor Onderwijzersfessen), dat de voordracht geen rekening hield met de belangen van het onderwijs, waaraan gelukkig niet de minste aandacht werd geschonken. De enkele voorstellen, die de agenda completeerden, gaven, afgezien van de kwes tie der verlaging der electricileitsprijzen, geen aanleiding tot wrijving of bespreking. Mevr. v. Itallie maakte weer eens een goede beurt, door een op zich zelf mogelijk amen dement rauwelings te enlamecren en dus te verhaspelen. Gevolg: verwarring en in trekken van het amendement. D« electricibeitskwestie kostte een avond zitting o. i. totaal overbodig, 's Middags, even voor half zes, had de heer v. Eek al gerepliceerd, dus had men met een 20 mi nuten gereed kunnen zijn. De avondzitling Is feitelijk alleen er geweest om de heeren Huurman en Wilbrink in de gelegenheid tie stellen, ook hun stem te doen hooren, ter wijl deze heeren in eerste instantie niet hadden gesproken en 's middags ook wel hadden willen zwijgen, zoo men doorge gaan was. Over de kwestie zelf slechts weinig. Het lust ons niet, geregeld oude koeien uit de sloot te halen. Men ziet geregeld hetzelfde beeld: een groole winst der lichtfabrieken. Over 1923 van ruim 4 ton en over 1924 zal het weinig anders zijn, meenen wij reeds te kunmen verzekeren. Is deze winst eenmaal safe, dan komt men met verlaging der tarieven; echter zoo, dat zonder onverwachte gebeurlijkheden toch dezelfde winst vrij zeker staat, al raamt de begrooting dan heel wait lager. Deze winst dient ten voordeele der belas- langen. Zoovaak hebben wij daartegen ge opponeerd, dat wij het overbodig achten alle iioticven nog eens op te noemen hoe wel in den raad de voorstanders van het Systeem van B. en W. dat geregeld plegen te doen, mede door de verdere verlagings- yooretellén van den heer v. Eek, die mag lekenen zooveel hij wil, de winst moet gered. Ook nu weer wonnen B. en W. liet pleit én dit is In dit geval te minder te verwon deren, daar het nu eens, goed beschouwd, louter het principe gold en daarvoor loopt ïnen niet warm. De arbeiders zouden door yjirdere verlaging niet noemenswaard gebaat Zijn; waarom zich dan druk te maken? Met de begrooting is men heel vlug dit jaar. Mocht de behandeling daaraan eens évemredig zijnl Gistermorgen hebben zich in bet gezin van een politieagent, wonende aan de De-Kockstraal in Den Haag, ernstige ge- yallen van verschijnselen van vergiftiging Voorgedaan. Na het gebruik van voor de tweede maal gekookte oude melk, welke 'door toevoeging vaa suiker en beschuit sma kelijk was gemaakt, zijn drie kinderen uit bedoeld gezin, benevens een broer van de paoeder der kinderen, ziek geworden. Een 'geneesheer oordeelde te doen te hebben met Vergiftigingsverschijnselen en de kinderen werden naar het Gemeente-Ziekenhuis ver voerd. Daar is reeds een der kleinen, een kind van drie jaren, overleden. In het zie kenhuis wordt thans nagegaan, waarin de oorzaak van de vergiftiging schuilt, óf de melk ondeugdelijk was óf wel dat de pan, waarin de melk gekookt is, niet in goeden slaat verkeerde, óf dat de vergiftiging aan een andere oorzaak moet worden toegeschre ven. Gistermiddag is te '9 G r a v en- hage, Ier hoogle van de Hoefkade, een 7-ja- rig meisje, M. G., door een stoomtram van de Hollandsche Spoor overreden. Volgens ooggetuigen is het ongeval aan onvoorzich tigheid van het kind te wijten en treft den machinist geen schuld. Met verbrijzeld rech terbeen en een ernstige verwonding aan het hoofd is het kind naar het gemeentezieken huis vervoerd. Haar toestand was zorgwek kend. #Verwaarloozing. Men sohrijft uit Arnhem aan „Het Vad.": Een ergerlijk geval van verwaarloozing komt voor in het onder den rook van Arn hem gelegen oude stadje Huissen. Marie M., een 28-jarig zwakzinnig meis je, werd in Februari van dit jaar uit haar woning gezet, waar zij na den dood van haar ouders en het yertrek van haar broers alleen woonde, levende van aalmoezen. Het gemeentebestuur verzuimde om haar onder- d ik te verschaffen. Tot Mei hield zij ver blijf in de open lucht, 's nachts wel eens slapende in schuren, maar meestal in een oude kast, welke zij tegen een muur had gezet. Jonge kerels hebben het haar meer malen toen lastig gemaakt. De bewoners uit de omgeving, wien het ten slotte te bar werd, requestreerden aan den Raad, de burgemeester gTeep in en Marie werd een onderdak aangewezen in de Lange-Kerk- straat. Dit onderdak bestaat uit een bouw vallig, onbewoonbaar huisje, waarvan het da., is ingestort, zoodat alleen de vier mu ren nog staan. Binnen deze vier muren heerecht een onbeschrijflijke ellende en vuil heid Daar leeft de vrouw sindsdien. Waar eens een bedstede was, ligt wat rottend beddegoed en daar sliep Marie, onder den blooten hemel. Wanneer het regende, gut ste het water dadelijk op dit „becP\ Bij noodweer heeft de vrouw haar domein moe ten verlaten en verscheiden nachten sliep zij Ln het portaal van den Huissenschen bioscoop. Toen wij de vrouw zagen, was zij door en door nat Het gemeentebestuur heeft de vrouw rus tig in dezen toestand laten liggen. In een gesprek dat wij hadden met een der wet houders, ver klaarde deze, d?ft vrijwel de geheele Raad wel zou willen ingrijpen, maar dat alles afstuit op verzet van den burge meester. Na ons bezoek aan Huissen ontvingen wij nog bericht, dat de geestelijkheid thans maatregelen gaat nemen en dat getracht zal worden om Marie bij een weduwe onder dak te breDgen. TeLageZwaluwe" zijndoo rd e politie in zwervenden toestand aangehouden een oud-gemeen te-ontvanger uit een Zceuw- sche gemeente, en een oud-sergeant-maioor van hei O.-I. leger. Hoog water De zware regen val der laatste dagen heeft de Maas zeer sterk doen wassen. Is anders in dezen tjjd van het jaar de stand zoo laag, dat zj) doorwaadbaar is op vele plaatsen, thans heeft de rivier hoog winterpeil bereikt. Zon dagnacht alleen steeg zij 85 cM.; Maandag spoelde het water te Maastricht tot 1.60 I 1.65 meter boven N. A. P. Ondanks de enorm hooge Idezelbank ter plaatse, werd de, alleen bjj hoog water in den winter mogelftke vaart hervat. Een vlot met pei lingswerktuigen van den Waterstaat is na genoeg door elkaar geslagen. Ook de Geul is sterk gewassen en trad op enkele plaat sen buiten hare oevers. Gejukkig vief Dins dag eenige val te constateeren. Men meldt pit Zutphen: De IJssel stjjigt aanhoudend. Aan de Graafschapsche z§ae beginnen de uiterwaarden onder te Ioopeiï. Van gemeentewege wordt alles gedaan, om overstrooming der waarden te voorkomen, waterkeerende dpken worden opgehoogd en de pompinstallatie aan de Veluwsche z\jde werkt dag en nacht. Hollanders in den vreemde Uit het Brusselsch „Laatste Nieuws" nemen we het volgende straattooneeltje door MARGARET PEDLER. Geautoriseerde vertaling van W. E. PONT. 20) Zij was volstrekt niet mooi, maar de nauwsluitende rok, die in het voorjaar van 1914 mode was, maakte er geen geheim van, dat de lijnen van haar figuur bijna volmaakt waren. Haar gezicht was klein en Bmal, vrij bleek yn onder de gewelfde, wenk brauwen, die zeker niet door de natuur al leen zoo donker waren gemaakt, glinsterden pen paar groenuAhltg-grijze oogen, helder Als glas. Er was ook geen twijfel aan of de rijke kastanjebruine kleur van het haar, dat onder het kleine hoedje uitkwam, was afkomstig uit een f leech van den kapper en was niet aan de natuur toe te schrijven. Het was niet te verwonderen, dat het kleine, Eenvoudige Monfcöhavon stom van verba- Zing was geweest ovw zulk een ingrijpen in de bedoelingen van de Voorzienigheid. Maar niettegenstaande haar modern, kunstmatig uiterlflfk, had Andrey Mayaard iets buitengewoon aantrekkelijks. Achter al het kunstmatige voelde Sara de echte iVfouw, tactvol en met een nobel, warm hart. Alles wèl beschouwd, is de vrouw in al haar neigingen primitief en liet verlangen Qm te behagen mot al zijn dwaze uit in- HJe® is in werkelijkheid slechts het gevolg Tan haar aangeboren verlangen naar een tehuis en een man. Dit ligt ten grondslag Sah de meeste van haar kleine ijde'lheden en zwakheden en aan alle groote opoffe ringen, waartoe zij evengoed in staat is. Dus mag men haar de eerste wel vergeven en vertrouwen, dat zij slechts hoogst zelden te kort zal schieten in de laatste, wanneer de proef moet worden doorstaan. „Miles en ik hebben zooals gewoonlijk hevig gekibbeld," kondigde mevrouw May- nard aan. „Suiker alsjeblieft, een heele- boel," voegde zij er bij, toen Herrick haar thee overreikte. „Het was over dien man, die op Far-End woont," antwoordde zij in antwoord op den vragend en glimlach van de Lavendel-tante. „Miles was meer dan onuitstaanbaar en probeerde al maar mijn thorieën stuk fce slaan. Hij houdt vol, dat de kluizenaar een heel gewone jonge man is, waar niets geen kwaad in steekt." „Hij moest minstens veertig zijn," viel Herrick vriendelijk in de rede. Andrey fronste de wenkbrauwen, zoodat hij zweeg en vervolgde: „Dat lijkt nu zoo saai, wanneer half Monkshaven gelooft, dat hij een schurk van de eerste soort is, die zich voor de justitie verbergt, of misschien een Blauwbaard, die een ongelukkige vrouw ergens in dat grie zelige oude huis van hem gevangen houdt." Sara luisterde met ongeveinsde belang stelling. Het was vreemd, zooals zij die raadselachtige persoonlijkheid van (ten eigenaar van Far-End steeds weer op haar weg ontmoette. „En wat denkt u van hem, mevrouw Maynard?" vroeg zij. Audrey's heldere oogen wierpen haar een doordringenden blik toe. „Ik denk, dat hij eensphinx is," zei ze langzaam. „De sphinx was een vrouw," wierp Her rick met groote beslistheid tegen. over, waarbij weer een zoo gaarne builèn- landsche talen sprekende Nederlandsche een rol speelde: Te Brussel. Op den hoek van de straat, de politie agent. Hij ziet den regen vallen, en wacht kalm op de komende gebeurtenis. Ze komt. Uit den regen komt een stem. Marsé-aux-Grains. Mesjeu. De politieagent kijkt. Ziet een zeer bere gend gelaat onder een overgrensde regenpet, verlegen kijken Marché-aux-Grains, zegt Politie, le Nouveau ou le Vieux? Het beregend gelaat verroert geen vin. II y en a deux, herhaalt Politie. Het beregend gelaat krijgt een kleur. English? vraagt Politie medelijdend. Nonononl Italiano? NonononHolland Holland? Waarom hebt ge 't niet sef fens gezegd? We kennen hier Vlaamsch. Niemand spreekt het. Omdat gij zelf eerst met Fransch uit pakt. Probeer het maar gerust anders...." Professor: „Kentuden hoofdgrond van echtscheidingen?" Candidaat: „Ongclwijféld, echtverbin dingen." BUITENLANDSCH GEMENGD. Er rijn in Engeland opnieuw twee auto bussen in brand geraakt, waarbij echter dit maal geen menschenlevens zijn te betreu ren. De eene bus, die plaats voor 20 reizigers bood, onderhield een dienst van Newcastle a/d. Tyne naar Shopwell en geraakte bij Winlaton in brand. De tweede wagen ver ongelukte bij Olaytonhill. Bij het afdalen in de mijn Louise te Wit- kowitz in Moravië hoeft een troep van 35 mijnwerkers een ongeluk gekregen, waarbij 10 hunner zwaar en 14 licht gewond wer den. Een van de zwaar gewonden is reeds overleden. Er heeft te Pardubitz in Téjecho-Slowa- kije in een fabriek van ontplofbare stoffen een ontploffing plaats gehad. Een man werd op de plaats gedood en een ander stierf, toen hij naar het ziekenhuis werd overgebracht. Het aantal licht gewonden is niet vastgesteld, aangezien het personeel na de ramp uiteen stoof. Er is groote ma- terieele schade aangcrioht. Reuter meldt uit Saint Thomas (West- Indië): De orkaan, die op 28 en 20 Augus tus op de naburige eilanden woedde, doodde te Monterserrat tachtig personen. Tortola werd verwoest. Honderden menschen liepen verwondingen op. Dokters, voedsel en ge neesmiddelen zijn van hier naar de toonee- len der ramp onderweg. De slagregens van de laatste weken heb ben in Wést-Düitschland gróóte schade aan gericht, Dé Roer is op verscheidene plaat sen buiten haar oevers getreden. Blijkens berichten uit Mainz nemen ook in Rijn-Hessen de oVerstróomingen toe. De graanoogst is gedeeltelijk vernield, de aardappels verrotten in den grond, In Boven-Hessen staan tal van mijnon onder water. Een zekere Vincent Vicary verloor in Parijs Zaterdag j.l. een half millioen frs. Dit geld had hij in pakjes bankpapier in twee koffertjes bij zich in een taxi waar- meer hij verschillende bezoeken bracht. Bij zijn laatste bezoek liet hij de twee koffer tjes in de taxi achter, zeide den chauffeur even te wachten, maar toen hij na vijf kwar tier terug kwam, was de taxi weg. Het blijkt nu, dat de chauffeur, na ongeveer een uur wachten, voor de politie moest doorrijden. Hij besloot de vracht er maar r an te geven en naar zijn standplaats terug te keeren. Eerst een paar uur later vond hij in zijn wagen de beide koffertjes, die hij regelrecht naar de politie bracht. Vincent Vicary kreeg aldus zijn geld terug en de chauffeur had een goeden dag. Maandagavond omstreeks elf uur werden er op den hoek van de avenue des Ohamps Elysées en de Dutuitlaan te Parijs revol- „Dan is Trent een manlijke reïncarnatie van haar," antwoordde mevrouw Maynard, zonder zich uit 't veld te laten slaan. Herrick glimlachte goedig. Hij was een lange, slankgebouwde man met melancho lieke bruine oogen en den half-strengen t half-vriendelijke® mond van iemand, die veel lichaamspij® heeft doorslaan. „Homme incompris," veronderstelde hij luchtig. „Geef den kerel wal hem toekomt, hij is voor de vrouwelijke helft van Monks haven ten minste een punt van voortdu rende belangstelling." Andrey vatte dadelijk vuur op deze stil zwijgende uitdaging, en de twee schermut selden genoeglijk samen tot heit theeuurtje voorbij was .Toen vroeg zij een sigaret en nog een kussen en zond ten slotte Miles weg, om een paar kieken te halen, die zij samen hadden genome® en,die hij sinds hun laatste ontppojling had^ontwikkefld. Zij behandelde hem volkomen alsof hij niet in al zijn doen en late® belemmerd werd door zijn lichaamsgebrek, en vroeg hem alle kleine diensten, die zij van een ander, die physiek volkomen gezond was, zou hébben gevergd. Sara zelf, die gewend was geweest iede- ren wensch van Patrick Lovell te voorko men, zou geneigd zijn geweest, wed wat ge- welensknaging te voelen, wanneer zij zich zóó liet bedienen door een kreupele; maar toen zij de gretigheid zag, waarmee Miles aan de vele opdrachten van de bezoekster voldeed, begreep zij, dat Andrey juist met grooten tact handelde. Zij. maakte, dat Miles zich voelde als ieder ma®, niet als „maar een zielige kreupele," die vooral ontzien moest worden. En eens, toen een haarlok van Andrey langs zim wang streek, toe® hij zich over verschotoD en kreten gehoord. De politic vond er een man en een vrouw, badend in hun bloed, op den grond liggen. De man, advokaat bij het hof van appèl te Parijs, en de vrouw, zijn gewezen minnares, had den een woordenwisseling gehad, waaraan de vrouw een einde had gemaakt door uit een revolver schoten op den man te lossen. Deze had daarop teruggeschoten. De toe stand van beide menschen is zorgwekkend. Te Vierzon hebben arbeiders, die een arm van het riviertje de Yèvre tijdelijk hadden drooggelegd, de hout-en-steen en fundamen ten van een sluiswerk ontdekt. Men denkt, dat deze fundamenten overblijfsels zijn van een door Leonardo da Vinei gecon strueerde sluis, de eerste sluis in Frankrijk, die Leonardo ontworpen zou hebben nadat hij op verzoek des konings een middel had bedacht om de schepen, die met zout go- laden, uit Nantes over de Loire en den Cher naar Bourges wilden varen, maar te gen gehouden werden te Vierzon, bij de samenvloeiing met de Yèvre, doorvaart te verleenen. De reverend van St. Pauls in Covent Garden (Londen), die geld noodig had voor zijn goede werken, heeft dezer dagen een dansavond georganiseerd op het kerkhof. De muziek was in de vestibule van de kerk opgesteld. De entree bedroeg 9 pence. Het bal was goed bezocht. Te Ditton aan de Theems hebben spelende jongens onder een struik een zak gevonden met drie beenderen, die bij nader onder zoek twee me®schelijke onderbcenen en een dijbeen bleken te zijn. Men heeft dit eerst in verband willen brengen met het been, dat indertijd op Wimbledon Common is gevonden, maar het medisch onderzoek heeft uitgewezen, dat dit niet het geval is. Een antiquair uit Birmingham moest te Lewes terechtstaan, omdat hij met 'n auto, dien hij als alleen voor zakendoeleinden dienend had aangegeven, ook op een Zon dag personen i. o. zijn vrouw en zijn schoonmoeder had vervoerd. Een agent deelde mede, dat de verontschuldiging van den beklaagde deze was, dat hij gerechtigd was om den auto te gebruiken voor het vervoeren van antiquiteiten, en dat hij dus dacht, dat hij zijn schoonmoeder ook wel mocht vervoeren. De antiquair kreqg 1 p. st. boete. De autorenner Dario Resta is op de Brooklandsbaan bij een poging om een re cord te verbeteren mot een snelheid van 120 mijl uit de baan gevlogen. De auto vloeg over den kop. Resta en zijn helper werden or uit geworpen. Resta was ter stond dood, zijn helper, hoewel zwaar ge wond, zal wellicht in het leven blijven.. De auto vloog in brand en werd geheel ver nield. Naar het schijnt, is het ongeluk te wijten aan het 6pringen van een achter band, waardoor de -auto slipte. De prins van Wales is zeer ontstemd over den overlast, die hij van de Amcri- kaansche journalisten ondervindt. Een lid vim -'e prinsen gezelschap zeide, dat hij zich voelde als een hond met blikjes aan zijn staart gebonden. Als dit zoo voort gaat, zal de prins ergens anders heengaan, waar hij een rustige vacantie kan door brengen. Er is voorgesteld, dat men aan de pers tweemaal daags berichten zou verstrekken, mits de verslaggevers dan zouden nalaten, pen prins te achtervolgen. Dit voorstel is echter nog niet aangenomen. Eens op een avond is de prins ontsnapt, dineerde en bracht een vrpolijken avond door bij den heer Devereux-Milburn, den oaptain van de Amerikaanschc polo-team, en kwam pas 's ochtends om 6 uur terug, zonder dat één journalist er iets van had gemerkt. Alphen. Aan het postkantoor alhier en do daaronder ressorteerende hulppóstkanlo - ren werd gedurende de maand Augustus in gelegd f27196.49, terugbetaald f 16609.01 Het laatste door dat kantoor uitgegeven beekje draagt het nummer 16236. Kaar heen boog om haar een of andere bij zonderheid in de juist ontwikkelde foto's te wijzen, zag Sara een plotselinge vonk in de kalme, bruine ooge®, die haar verwonderd zich deed afvragen of misschien de voort durende schermutselingen tussohen Herrick en deze levendige, implusieve vrouw, die de ergernis van half Monkshaven was, niet een diepere oorzaak hadden dan vriend schap alleen. HOOFDSTUK VIII. Gast tegen wil en dank. Het was een van die wonderlijk-warme dagen, die Maart een enkele maal kan bren gen en die een voorsmaak geven van de zomersche dagen van Juni. De zo® straalde van af een wolkloozen hemel, er was geen wind en Sara, die lang zaam door de bosch- en rotsgedeelten tus sohen Selwyns huis en de Monniks rota wandelde, voelde de zilte lucht zoo zacht en warm langs haar gelaat strijken alsof de zomer reeds gekomen was. Molly was naar Oidhampton gegaan, want de arlistenkolonie zou natuurlijk pro- fiteeren van dezen heerlijken zomerschen dag om buiten te gaan schetsen. Zij zelve had met de morgenpost een brief van Elisa beth Durward gekregen, dde haar gemoed in beroering had gebracht, en zij had haar neiging gevolgd, om op een wandeling in de eenzaamheid de dingen uit te denken. Yan af de vroegste dage® op Barrow had zij altijd de kleine verdrietigheden van haar kinderleven naar een afgelegen hoekje van het bosoh gedragen om ze te verwer ken, e® die gewoonte was met haar ge groeid, zoodat zij, nu een grooter moeilijk heid zich voordeed, riph onwillekeurig naar In aanvulling op ons bericht van Dins dag deelen wij mede dat de dief die een rij wiel bij huize „De Heul" ontvreemdde zekere v. d. B. is en afkomstig uit Wilnis. Na op het politiebureau te zijn verhoord is hij ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie te 'sGravenhage. Bodegraven. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle raadsleden. Na opening wordt door de Secre taris het gebed gelezen. De Voorzitter wenscht even stil te staan bij de herdenking van den geboortedag van H M de Koningin en de eerbiedige wenschen van den Raad aan FT M. opdragen. Hij hoopt dat een lang. gelukkig leven Haar deel moge zijn pn Zij kracht moge vinden om Haar zware, moei lijke taak evenals lot nu toe te volvoeren. De nolulen van de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen zijn: bericht van den heer Turkenburg, houdende aanneming van zijn benoeming als Wethouder. De Voorzitter deelt naar aanleiding hiervan mede dat deze hec-r is opgetreden als Voorzitter van de Lichtcommissie en dat de Wethouder P Batelaan als Voorzitter van de Commissie voor publieke werken zal fungeeren Een schrijven van Gedcp. Stalen met bericht da: de beslissing isve rdaagd op de Raadsbeslui ten betreffende aankoop van grond van dc Firma Turkenburg en van de heeren Grif fioen c.s.; en missive van Gedcp. Staten met de goedgekeurde begrooting over 1924; een dankbetuiging van het Feestcomité voor 'de verleende subsidie; het verslag van den toe stand der gemeente over 1923. Al deze stui ken worden voor kennisgeving aangenomen In behandeling komt hel adres van de schielvereeniging, verzoekende vergrooting van het gymnastieklokaal dat tevens benut wordt voor de schietoefeningen, de Voorzit ter zegt, dat B. en W. geen advies kunneo uitbrengen, omdat dezer dagen een nieuw verzoek is ingekomen vergezeld van een plan lot vergrooting, welk plan is gesteld in har den van den gemeente-opzichter voor advies zoodat voorgesteld wordt de aanvraag te verdragen; wordt goedgevonden. Door B. en W. wordt voor gesteld aan hel Waterschap te Zegveld te berichten dat een subsidie zal worden verleend ad f 2850 voor hel verharden van den weg „de Hollandsche kade", mits alle gemeenten die daarvoor zijn aangezocht de hun toegedachte bijdrage zullen verleenen en de vergoeding door de verhoefslaagden le betalen, zal gebracht worden van f 0.60 op f 1 per strekkende Meter. De hoeren van de Marei en Beijwi sympalhiseeren zeer met plan om subsidie te verleenen, doch dan zonder eenige voor waarde. Na uitvoerige discussie, waarbij de heer P. Batelaan het voorstel van het dag. Bestuur bepleit en nadat dit College zich vereenigd heeft met de ideöen van den heer yan de Marei, wordt het voorstel aangeno men. De gemeente-rekening 1923 komt ter ta fel; de heer Bn. Balelaan brengt als rappor teur verslag uit; het blijkt dat er niets valt aan te merken en dat hel voordeelig saldo slechts f 1645.17 bedraagt, doch in werke lijkheid f 679-15.17 zou bedragen wanneer niet extra f 39000 ware afgelost en f 18000 ware betaald voor verharding van de Zuid zijde, f 3000 voor het dempen van de kleine Spoorput, f 5000 voor den dam in den weg van de Emmakade naar den Goudsche® straatweg en f 3000 voor afkoop van bcgru- fenisrechten. Spreker constateert dan ook dat Bodegraven er financieel zeer gunstig bij slaat, ook omdat er geenerlei opcenten gehe ven worden bhalve de verplichte voor de Grondbelasting en dat de hoofdelijke omslag zeer laag mag genoemd worden de Commis sie adviseert tot goedkeuring De rekening bedraagt in ontvangst f 459348.647a en in uilgaaf f 457703.477a en wordt met alge- meene stemmen vastgesteld; de Wethouders onthouden zich van stemming. Door den heer van der Marei is onlslag gevraagd als Ambtenaar van den Burgelijkm Stand; dit wordt verleend en in zijn plaais wordt benoemd de heer Turkenburg. Ewi schrijven van C. Dierks sleun verzoekende wordt voor kennisgeving aangenomen, nadat op verzoek van den heer Hortensius is loege- de eenzaamheid van de rotsen in Monksha ven wendde, waar zij liet gebruis van de zee kon hooren, dat haar in zijn klaag tonen een vage herinnering gaf aan het ge luid van den wind in haar lieve oude pijn- boomen. De lente komt vroeg aan de beschutte, tegen het zuiden gekeerde baai van Monks haven en de varens vertoonden reeds scheutjes van jong groen, samengedrongen als het vuistje van een klein kind, terwijl de primula's in kleine groepjes hun nieuws gierige gezichtjes boven het groote bosch tapijt uitstaken. Sara stond stil om een bosje te plukken en stak dit in haar cedntuur. Toen begon zij, uit het bosch gekomen, de steile helling le beklimmen, die naar het hoogste gedeelte van de kaap voerde. Een groot rotsblok, half begroeid met mos en kleine plantjes, bood een aanlokke lijke rustplaats, en neervallend op 't zachte gras er naast, leunde zij logen de rots aan en haalde Elisabeths brief voor den dag. Zij had zich wel eens afgevraagd of Eli sabeth eenig vermoeden had van hot feit, dat zij, vóór zij Barrow verliet, Tims aan zoek had geweigerd. De vriendschap en het onderling begrijpen van moedor en zoon was zóó groot, dat hel best mogelijk was, dat Tim haar in vertrouwen had genomen. En zelfs al had hij dit niet gedaan, het oog van liefde is buitengewoon scherp en het leed geen twijfel of Elisabeth zou geraden hebben, dat er iets met zijn geluk niet ln orde was (Woril vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 5