buitenlandsch gemengd. reclame. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. dafc van hem geen heil te verwachten wu. De meisje© en jongens in den auto dio^gen allen naar achteren, zoodat het een gewel dig gedrang en geschreeuw wan. En het wae één vuurzee. Met grootc moeite is het ons ten slotte nog gelukt, een zestal inzit tenden door het achterraampje er uit te trekken Alleen Kemper, uit Raalte, waa door een zijruit gesprongen en kwam ei met een lichte wonde af. Nadat ik er twee uitgehaald had, was er niets meer aan te redden. Het was verschrikkelijk, het was een on uitsprekelijk drama en ik ben er nog zwaai van in mijn hoofd." Ruwe kwanten stonden met tranen in do oogen, toen zij 's nachts, nadat het vuur gedoofd was, de verkoolde lijken in de g^- heel uitgebrande carosscrie zagen zitten Ook sprak het blad eenige inzittenden, die zich echter weinig meer herinnerden. De chauffeur verkeerde in de meening, zelfs niet stilgestaan te hebben. Vermoed wordt echter, dat op een of andere manier, misschien bij het nazien van de lantaarn, benzine is gaan vloeien en in brand ge raakt. Ter plaatse, waar de auto gestald is, waren wij in de gelegenheid, het verbrande voertuig, waarin nog de verkoolde lijken door elkaar gewrongen voor de deur lagen, in oogensehouw te nemen. Van binnen «8 alles verbrand, de ruiten stuk, doch van bui ten is de carosserie vrij gaaf gebleven, ter wijl ook de machine weinig geleden heeft. In Heino en Raalte heerschte een ge drukte stemming en nog lang zal dit treu rige ölot van het Oranjefeest te Raalte den inwoners heugen. Nog wordt gemeld, dat het Dinsdag de laatste dag van het Oranjefeest te Raalte was en dat de autobus waarmee de fa. Doe- velaar met de feestgangers plezierritjes naai Heino en terug maakte, eerst j.l. Donder dag in gebruik was genomen. Allo slachtoffers waren tusschen 16 en ©n 22 jaar oud. Zes personen zijn omgekomen: mej. B. Kappert, uit Raaltede dames Oh. en A. Schaarsbergen, uit Raaltede heeren A. Brouwer, uit Raalte T. Neuzink, uit We- sope,'en Q. Wissink, uit Raalte. Aohter, in den hoek van den wagen, zaten twee dooden rechtop. Dat waren de eenige personen, die nog herkenbaar waren, n.l. mej. Kappert en de heer A. Brouwer, bei den uit Raalte; achter in het middenvak lag een verwarde massa. Het geheole gelaat van den heer Brou wer is verbrand, bijna zwart verkoold. De hitte werd zoo ontzettend, dat er van ver dere redding geen sprake was. De wagen stond wit-gloeiend. In vijf minuten had och de geheele tragedie afgespeeld. Toen de grootste hitte voorbij was, konden de gevolgen eerst overzien worden, Over de oorzaak van don brand is nog niets mot zekerheid te zeggen. Vast staat dat deze is aangekomen bij de zitplaats van den bestuurder, want de motor zelf is niet verbrand. Het waarschijnlijkst is wol. dat bij het bijvullen van benzine brand ont staan is. Een meisje, dat kort te voren den autobus verliet, klaagde tegen een viSen- din over de vreoselijke hitte en zei„Het is net of er iets brandt". De toestand van mej. Hageman en den heer W. Banning, die in het Sophia^zieken- huis tc Zwolle opgenomen zijn, ie niet zorgwekkend meer. De directie van de marine werf tc Willemsoord heeft gisteren in het openbaar verkocht het afgevoerde pantser- schip „De Ruyter" en het afgevoerde pant- serdekschip „Zeeland." Hoogste bieder Fr. Rijsdijk, te Hendrik-Ido-Ambaoht, voor de „De Ruyter" f 136.7l9.17 on voor de „Zee land" f 136.749.20; gecombineerd f 276.468.96 Over de gunning zal door den Minister van Marine nader worden beslist. Vermoedelijk d o o r verk e e r- den wisselstand 19 op het emplacement le Maastricht gistermiddag een trein, komende uit de richting Bunde, op bezet spoor tegen oen ander treindeel geloopen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor; de materieel© acbade is echter zeer aanzienlijk. Van de locomotief van den goederentrein werden de buffers aan voor- en achterzijde ingedrukt. Verschillende wagens reden op en in elkan der en werden gedeelteliijk versplinterd. Er ontstond geen treinvertraging. Praotiech a^lvertfierenl **9 Een advertentie uit de New-York Bun'' i „Ik veervul hiermede den droeven plicht vrienden en kennissen te verwittigen, dat mijn geliefde vrouw gestorven ie juist op het oogenblik, dat zij mij een toon schonk, voor wien ik nu een min zoek, in afwach ting, dat ik een nieuwe levenegezellin vind, J'ong, mooi en in het bezit van 20.000 dol ors, om mij te helpen In het leiden van mijn bekende lingeriezaak, waarin ik een uitverkoop ga houden tegen liquidatiepTij- zen, alvorens de zaak over te brengen naar bet huis, dat ik heb doen bouwen in de 18e 'Avenue No. 174, en waarin nog enkele prachtige appai-tementen open zijn, die ik Verhuren wil van vijfhonderd dollar af." KI Bij het station La Fouilleuse heet een bot sing plaats gehad tusschen een goederen trein die aan het rangeeren was. Door de groote zwaarte van den goederentrein was het onmogelijk gevolg te geven aan de sig- palen die op onveilig stonden. Er zijn 30 wagons gederailleerd en vernield, doch daar er zeer woinig personen op de beide treinen warén is het ongeluk af geloopen met S zwaar en 1 lichtgekwetste. Bi de badplaats Kellerhufer is dezer da- {en op 01-jarigen ouderdom de meubelma- er Heinrioh Feig overleden, die wegens fijn buitengewone dikte ver buiten de gren- xen en bij de talrjke badgasten een bekende persoonlijkheid mooht boeten. Hij woog B00 ^ond en Woest altijd op twee woelen zlt- Tijdens de werkzaamheden in een kolen mijn in Belgisch Limburg ontstond een aard storting. Drie arbeiders zijn gedood, een ie gewond. In de Pfeiffermijn bij Oheinmitz hebben neder vallende kolenmassa's 18 mijn werkers bedolven; de reddingswerkzaamheden zijn moeilijk; tot nu toe zijn slechts twee lijken geborgeD. Tengevolge van geweldige regenval zijn in de omgeving van Koningsbergen vele dijken doorgebroken en zijn groote stukken land ondergeloopen. Spoordijken en wegen zijn door het water ondermijnd. Eenige menschen zijn verdronken, terwijl veel vee is verloren gegaan. De verwoestingen zijn geweldig. Overal is de oogst vernield. De schade is nog niet te overzien. In het Zwitsersche kanton St. Gallen (Rijndal), dreigt een geweldige aardver schuiving. Ten gevolge der hevige regenval der laatste dagen is een stuk boschterrein, 1600 Meter lang en 100 Meter breed, onder mijnd en reeds in beweging geraakt. De twaalfde politie-rechtbank te Parijs heeft bij verstek tot twe© maanden gevan genisstraf en 200 frs. boete veroordeeld prinses Eugenie Galitzin, geboren in 1804 te Petrograd, wegens het zich toeëigenan van goederen uit verschillende groote win kels, zonder deze te betalen. De prinses had op de gewone wijze der winkeldievegges gehandeld, en werd op heeterdaad betrapt, terwijl zij bezig was een el of wat zijde onder haar mantel te verstoppen. Een huis zoeking leidde daarop tot de ontdekking van een aanzienlijken voorraad uit verschil lende winkels bijeengestolen stoffen en byouteriën. Men liet de prinses op vrije voeten, met het gevolg, dat toen de zaak voor kwam, zij ergens in Zwitserland woonde. De veroov- deeling moest derhalve bij verstek gaan. 24 passagiers van de White Starboot Ara bic van Hamburg naar New-York zijn ge wond, doordat het schip door een orkaan werd getroffen. De draadlooze van do „Ara bic" vraagt of acht ziekenauto's aanwezig kunnen zijn als het schip hedenmiddag landt De meeste passagiers waren immigranten, maar er waren ook veel Amerikanen aan boord. De meeste reddingbooten aan stuur boord werden vernield; de eerste-klas hut ten liepen onder. Een paniek kwam niet voor. De oholera-epidemie in Engelsch-Indië breidt zich steeds meer uit. De districten Gaya, Saran, Monghyr en Patna hebben zwaar onder deze epidemie te lijden. Er zijn thans meer dan 3500 dooden. De moordzaak te Chicago heeft geleid tot een alleropmerkelijkst pleidooi door een der advocaten van de verdediging, Clarence Darrow. Deze heeft de beide jeugdige moor denaars van den knaap Franks voorgesteld alsslachtoffers van hun veel te rijke ouders, waarop hij dan de bewering baseert dat de jongens niet volledig aansprakelijk zijn voor het gemeene stuk dat zij hadden uitgehaald. De jongens hadden naar ad vocaat Darrow betoogde zoo goed als geen leiding genoten van hun ouders. Zij waren de producten van een opleiding door betaalde onderwijzers. Dat had er toe ge leid, dat hun verstand als het ware was „ge forceerd" op de manier waarop men planten in de broeikas te snel laat rijpen. Him ver stand werd overmatig gevoed met boek na boek, terwijl hun gemoed verwaarloosd bleef Een van de rampen, die het leven van de jongens hadden bedorven, was, dat geen hartelijke betrekkingen hadden bestaan tusschen de jongens en hun ouders. „Mischien zouden de ouders beter hun plicht hebben gedaan, indien zij minder geld hadden gehad". De welsprekende advocaat ontwikkelde vervolgens de stelling, dar, evengoed als armoede en verzachtende om standigheid kan zijn bij de beoordeeling van misdrijven, ook te groote rijkdom als zoodanig behoorde te worden in aanmer king genomen. Volgens Darrow ondergaan alle kinderen den invloed van hun fantasie, zooals die zich in him jeugddroomen uit. „Misschien" zoo riep Darrow uit „is het mijn geluk geweest, dat ik toen ik jong was, geen geld had. Wij hebben er ons aan gewend, het als een ongeluk te be schouwen, geen geld te hebben; maar in deze vreeselijke zaak is het een vreeselijk ongeluk geweest, dat de betrokken personen wel geld hadden." Foster's Zalf verdrijft omiilstaanbaie kwellingen van aambeien en gaat ontsle. king tegen. Inderdaad een probaat genees middel. Per door f 1.76, per tube f 1. Alphen. De feestelijkheden dei Wll- deimina-Vereeniging. Scheen het aan vankelijk of „Pluvius", die zich de laatste dagen vooral zoo geducht liet gelden, ook dezen eersten dag der feestelijkheden zich niet onbetuigd zou laten en daardoor de feestelijke stemming zou versloren, het te gendeel was gelukkig het geval. Het koeste rend zonnetje brak zich meer en meer baan door bet dreigend wolkenfloers en overgoot het feestterrein gisteren met zijn verkwik kende stralen. Te ongeveer twee uur werden do feeste lijkheden ingezet met een rondgang over het feestterrein door de muziekvereeniging „Crescendo", waarachter zich de volgende zangvereenigingen schaarden: „Zanglust", „St-C&ecilia", „O. B. K." en het zangkoor van den Protestantenbond. Onder de opwek kende tonen der muziek marcheerde men tot voor de comrpissietent der „W. V.", waar genoemd muziekcorps nog eenige nummers ten gehoore bracht. Door de gezamenlijke zangvereenigingen werden vervolgens ge zongen de volgende nummers* „We willen Holland hou'en", „,'k Heb mijn wagen vol geladen", „Naar Zee", „Wilhelmue", „Twee Toerluien „In de lucht'", welke nummers met instemming door het talrijke publiek werden aangehoord. De voorzitter der „W. V.", de heer Ten Cate Brouwer, betrad nu het spreekgestoelte Spr. heetle de aanwezigen welkom. Als inleiding tot zijn openingswoord haal de spr. een stukje geschiedenis aan. Spr. memoreerde, hoe in 1666 Piet Hein met zijn vloot in de Middollandsche Zee met onge duld de Fransche vloot verbeidde; en hoe hij, na het doorbreken van de zon na veel somber weer zijn soldaten en matrozen toe voegde: „Mannen, deze zonnestralen zullen ons symbool der zegepraal zijn." En evenals Piot Hein in 1666, hoopte nu spr., dat ook deze verkwikkende zonnestra len bet symbool mogen zijn van het wel slagen van dit zoo heuglijk festijn. En ai be weren booze longen, aldus spr., dat de W. V. een kermisvereeniging is, de Alphensche burgerij weet beter zij houdt er van, om eens per jaar den verjaardag van onze Ko ningin op vroolijke, doch levens gepaste wijze te herdenken. De „W. V." houdt dzui ook, trots de tegenwerking van enkelen, goeden moed. Spr. laakte ben slotte nog het besluit van den burgemeester, waarbij deze verbood den door de resp. muziek- en zangvereeni gingen voorgenomen rondgang door het dorp. Spr. was echter overtuigd, dat Z. E. A. door onbekendheid met de Alphensche toe standen, zioh lot tot besluit had laten ver leiden en dat deze onwelwillende houding zich ten slotte tan goede zou keeren. Met den wensch, dat de beide feestdagen geheel ten goede zoudm slagen, verklaarde spr. de feestelijkheden voor geopend. Ten slotte dankte spr. de muziekvereeni ging „Crescendo" en de zangers en zange ressen voor haar prestaties en noodigde hun besturen uit tot een persoonlijk onderhoud met het bestuur der „W. V.". Inlusschen hadden de verschillende ver makelijkheden op het terrein een aanvang genomen. Het weer werd steeds beter en steeds werd het aantal feestgangers groolor. Verschillende inrichtingen van vermaak werden al spoedig met een druk bezoek vereerd. De volksspelen trokken echler mede vele nieuwsgierigen lot zich. De uitslag der ge houden volksspelen laten wij hier, voor zoo ver ons lot nog toe bekend, volgen. Kuipsteken: le prijs: L. Hogenes; 2e pr. C. Kummerman; 8e pr. C. de Vlaam; 4e pr. C. v. 't Woud; Be pr. W. Kummerman. Sleuteltrekken; le pr. D. Kieviet; 2e pr. J. de Graaf; 3e pr. A. v. Uxem; ie pr. N. v. Leeuwen; 5e pr. J. Zondag; 6e pr. H. Paar- dekooper. Sleuteltrekken (gekostumeerd): le pr. C. Naglegaal; 2e pr. H. Lamfers; 8e pr. J. de Jong; ie pr. J. de Graaf; Be pr. D. Kieviet. Behondigheidsloople pr. D. van Leeu wen; 2e pr. D. Mulder; 8e pr. A. Tuinen- burg; 4e pr. C. Zwaan; Be pr. G. Boer. Kringloopen door meisjes: le pr. A. Am sterdam: 2e pr. J. Seine; 8e pr. J. Zoutman; 4e pr. A. Bezuien; Be nr. T. v. Leeuwen; 6e pr. J. Brunne; 7e pr. A. Dunge. Zakloopen: le pr. J. Verkade; 2e pr. L. Ifouweling; 8e pr. P. Verkade; 4e pr. D. Noorlander; 5e pr. W. Ketel. Moge het vervolg der feestelijkheden even goed slagen als deze eerste dagl Lotmuiden. Met ingang van 1 Septem bor a.s. ie de heer Binnendijk, die reeds als zoodanig te Valkenburg werkzaam was, tot postbode alhier benoemd. Het feest ter herdenking van den ver jaardag van H.M. de Koningin zal niet op 4 September, zooate eerst bepaald was, maar op 1 September gehouden worden. Gemeenteraad. Tegenwoordig do heoron E. J. Visscher, W. Koot, J. van Dam, P. Rietdijk, O. van den Akker en J. A. Bernard. Afwezig de hear H. Heenk zonder kennisgeving. Voorzatter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester. Secretaris de heer W. li Diemont. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. De Voorzitter doet mededeeling van de navolgende ingekomen stukken; Proces-verbaal van de opneming van kas en boeken vaD den gemeente-ontvanger op 4 Augustus 1924; Maandstaat van den stand der kas van den Gemeente-ontvanger op 16 Augustus 1924. Een missive van Gedeputeerde Staten, d.d. 14/18 Juli 1924, waarbij wordt terug gezonden een goedgekeurd Raadsbesluit, be treffende wijziging van de Gemeente.begroo ting) dienst 1923. Alsvoren, d.d, 14/18 Juli 1924, betref fende goedkeuring van drie comptabele be sluiten, inzake wijziging van de Gemeente- bogrootdng, dienst 1924; Alsvoren, üd. 22 Juli 1924, betreffende goedkeuring van het Raadsbesluit, inzake ruiling van grond met O. J. van Berkel; Alsvoren, ld. 22 Juli 1924, betreffende afstand van grond achter het voormalig ziekenhuis aan de Vereenjging „Bet Groene Kruis''. Is ingekomen let jaarverslag van den Keuringsdienst van vee en vleesoh over het jaar 1923, opgemaakt door den Directeur van het Openhaar Slachthuis, Hoofd van den Centralen Keuringsdienst van vee en vleeeoh te Leiden. Eet verslag wordt voor de Raadsleden ter inzage gelegd. Is ingekomen een adres van J. Broek huizen en vier anderen, waarin verzocht wordt een gesohikte los- en laadplaats be schikbaar te stellen voor het afleveren van bieten. De Voorzitter merkt op, d^t met een beetje goeden wil best aan de bestaande los- en laadplaats bieten verscheept kun nen worden. De loe- en laadplaats is pas geheel in orde gemaakt en uitgediept. De Voorzitter stelt voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Rietdak vraagt, of er nog haven geld geheven wordt en of de losplaats zoo ondiep is, dat geen schuit aan den wal kan komen. De Voorzitter verstrekt hierover eenige inlichtingen. Op voorstel van B. en W, besluit de Raad het adres voor kennisgeving aan te nemen. Is ingekomen een verzoek van J. G, Egberts, om hem alsnog schadeloos te stel len voor de bij hem in Januari 1919 in beslag genomen 2565 K.G. bruine boonen. De Voorzitter deelt mede; dat deze kwestie heei moeiljjk is om op te lossen. Deze zaak is nog uit de distributiejaren. Had Egberts indertijd de zaak krachtiger aan gepakt, dan zon hij zjjta geld allicht ge kregen hebben. Namens B. en W. stelt spreker voor, afwijzend op het verzoek te beschikken. De heer Bernard, het woord verzoekende, merkt op, dat in de verg 1 i wing van B. pn W. iets anders is besloten. De Voorzitter verstrekt hierover nadere inlichtingen. Daarna besluit de Raad afwijzend op het verzoek te beschikken. Is ingekomen de rekening en verantwoor ding van de ontvangsten en uitgaven over 1923 van de Gezondheidscommissie te Al- phen aan den Rijn. Besloten wordt de rekening goed te keuren De Voorzitter deelt mede, een schreven te hebben van de firma Geesink, uit Weesp, over een motorbrandspm't. Zooals de heeren weten, is het Dage- lijksch Bestuur met den Commandant van de Brandweer naar Amersfoort geweest tot bijwoning van een Brandweerdemonstratie. AaDgezien de fabrikanten niet meer ter plaatse een demonstratie mogen geven, heeft ae firma de leden van den Raad nitgenoo- digd, om te Weesp een demonstratie bij te wonen. Nader kan dan besproken worden wanneer die beproeving kan worden bijge woond. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. het wensohelijk vinden een wegschaaf te koopen. Door een der Polderbesturen is ook een wegschaaf aangekocht en hiermede zijn proeven genomen op den HeereDweg, die zeer goed geslaagd zijn. De werkman, die anders ruim 2 weken op dien weg bezig is, zou dat met een wegschaaf in 1 Va dag kunnen doen. De heer Rietdijk vraagt of zulk een Bchaaf aan veel slijtage onderhevig is. De heer Bernard geeft hierover eenige inlichtingen. De heer Visser merkt op, dat voor znlk werk toch twee paarden gehnurd moeten worden. De Voorzitter licht dit punt nog nader toe en de Raad beslnit daarna zonder hoof delijke stemming een wegschaaf aan te koopen. Vastgesteld wordt een comptabel besluit, model D„ betreffende wijziging van de Ge- meentebegrooting, dienst 1924, in verband met de gesloten geldleening, groot f25000, voor den bijbouw van twee lokalen aan de bestaande R.-K. School. Deze zaak moet nog administratief op de begrooting ge regeld worden. Het comptabel besluit daarna zonder hoof delijke stemming goedgekeurd. Aangeboden wordt de gemeenterekening over het dienstjaar 1923. Uit de rekening bljjkt, dat de ontvangsten (gewone) hebben bedragen f 68404.75 en de gewone uitga ven r69130.10V2, zoodat een voordeolig saldo van f9274,64i/a aanwezig ïb. De bui tengewone ontvangsten hebben bedragen f Iin2.54i/a en de buitengewone uitgaven f9897.44, zoodat een voordeetig saldo aan wezig is van fl215.10i/2. In verband met een schrijven van Gedeputeerde Staten moet echter een bedrag van f1650, voorkomende op de Gemeenterekening, dienst 1922, be treffende voorschotten aan bijzondere scho len, krachtens artikel 103 der Lager-onder- wjjs-wet 1920, overgebracht worden op den dienst 1923, zoowel in ontvangst als in uitgaaf. Hiermede moet dus nog rekening gebonden worden in de Gemeenterekening over het jaar 1923. B. en W. stellen voor gan het verzoek van Gedeputeerde Staten te voldoen. Tot leden van de Commissie vpn onder zoek tot het nazien van de Gemeenterekening worden benoemd de heeren Visser, Van den Akker en Rietdijk. Aangezien niets meer aan de orde is, gaat de Voorzatte- tot de gebruikelijke rond vraag over. Niemand meer het woord ver langende, sluit de Voorzitter de vergadering. Bijnzaterwoude. De raad dezer gemeen te heeft besloten het paardenepoor op den Woudschendijk in deze gemeente, te ver nieuwen. De loting voor do dienstplichtigen der liohting 1925 zal op 6 September a.s. te Woubrugge te elf uur v.m. in het gebouw 'naast het gemeentehuis plaats hebben. Woubrugge. ln verband met het voor nemen van 'n blad te Alphen om 'n collecte te houden voor den redder van een knaap, van welk feit wij Maandag melding maak ten verzoekt de redder en zijn familie daarop niet in te gaan, het als een plicht rekenend, iemand zoo mogelijk te redden. Haarlemmermeer. Dat de bloembollen teelt en de rozenteelt in den Haarlemmer meerpolder met veel succes worden be proefd, moge blijken uit de omstandigheid, dat hel bouwen van bloembollenschuren en Tozenkassen in verschillende deelen van deze gemeente in toenemende mate valt waar te nemen en steeds meer gronden voor het beoogde doel worden aangekocht en ge huurd. De teelt van een en ander heeft in de laatste jaren bevredigende resultaten op geleverd en ook voot de toekomst worden daaromtrent goede verwachtingen gekoes terd. De heeren J. Roggeveen en O. Tit, on derwijzers aan de openbare lagere schooi No. 4 te Hoofddorp, zijn ie Wageningen ge slaagd voor de landbouwakie. Katwijk-aan Zee. Van de haringvissehe- rij kwam Woensdag te IJmuiden binnen de logger KW. 56 met 20 last pekelharing. Was aanvankelijk het Oranjefeest be paald op 3 September, thans zal dit op Donderdag 4 September worden gehoviden. Katwijk-aan-den-Rijn. Men meldt ooj Dinsdagavond had in het gebouw van Chr. JoDgelingsvereemg.np aan de V straat de samenkomst plaats van de ou met het bestuur en het personeel der 3j middag officieel geopende Geref. Schooi De Voorzitter, ds. Meyering, opende don gezellige samenkomst door te laten zinget van Ps. 105:3 en 4 en ging toen vcc: in het gebed, waarna hij een keurige opa nfngsrede hield, wijzende op het doet da sohool; hij beval haar in het gebed ei de liefde der ouders aan en stelde t« slotte het nieuw benoemde hoofd met die» vronw en personeel aan de aanwezigen vooi en liet toen zingen Ps. 72:11 Hierna gaf het dameskoor eeoigo mooi! liederen ten gehoore en werd na afloop daar. van door de dienende Mar'hi's koffie ij:et koek aangeboden. De heer Van Veen, oeiwemd Hoofd det school, het woord verkrijgende, hield eet toespraak tot de aanwezigen ftjj beval zich in liefde en trouw bij bestuur en ouden aan. Veel liefde had hg bjj het onderwijl ondervonden; maar toch is het niet altjjj zonneschijn, hetgeen hij door voorbeelden nit eigen ervaringen aanhaalde. Spr., ziel richtende tot het personeel der schoof maande hen aan tot eendrachteljjk samen, werken tot bloei der school en tot heil der kinderen. Laten wij altgd ons werk biddend beginnen en ais we dat doen, zal het steedB goed gaan. Spr., zich nu richtende tot de ouders, zei de, dat het buisgez.n niet Jot van de ^ohool staat, maar slechts een de»l is der opvoeding van de kinderen, waarvou de eerste plicht op de ouders rust. Wil hed goed zijn, dan moet er een band wezen tusschen ouders en ouderwijzend per soneel. Deze moeten steeds homogeen zjjn, Spr. haalde voorbeelden nit zijn ervaringen aan van meelevenede en niet-mselevende ouders. Wij moeten niet alleen een school boowen, maar haar ook onderhouden. Spr. besloot zjjn met veel aandacht gevolgde rede, die getuigde van paedagogische ken nis, dat genadig in vervulling moge gaai het woord van den Heer Jezus: „Laat de kinderkens tot Mij komen". Daarna werd door de vergadering hem staande toegezongen: „Dat 's Heeren zegel op U daal' De heer Holtrust, hoofd der Gerot School te Katwjjk-aan-Zee, als gast aanwezig, dankte voor de uitnoodiging en feliciteerde het het bestuur met de school en het nieuwe hoofd, alsmede het hoofd der school met zijn benoeming. Hij twijfelde niet of de sohool te Katwgk-aan-den-Rjjn heeft een goede toekomst en hij beval haar verder in 's Heeren zegen en hoede aan. Na deze toespraak kreeg het dameskoor weer de gelegenheid een paar mooie zangstukjes ten gehoore te brengen. De heer .Jao. Wasse naar vertelde iets uit de wederwaardig, heden, ondervonden bij het bezoeken van verechillendo scholen elders. De beer gobo- nevela bracht hartelijk dank aan den Voor zitter. ds. M.egering, voor den door hem verrichten arbeid, die tot verwezenlijking van het doel heeft geleid, waarna hij de ver gadering verzocht den herder en leeraar, tevens voorzitter van het Schoolbestuur, staande te willen toezingen Pa. 121:4. Nog voerden het woord de heeren G. van der Perk, namens de ouders, en J. van der Perk als penningmeester der Ver- eeniging. Nadat de eerewijn was rondgediend en ae dames een zangstukje hadden gezon gen, sprak ds. Meyering het slotwoord. Hij dankte allen, die hadden medegewerkt tot het welslagen, niet alleen van d ijzen avond, maar ook ter verkrijging van een eigen sohool, waar onderwijs zal worden gegeven naar de Geref. beginselen. Met zichtbare aandoennig verklaarde hij, dat hedenmiddag in vervuiling was gegaan een bartewensch, waarnaar hij reeds vele jaren had uitgezien Hierna eindigde de heer W. Schoneveld met dankgebed. Aangezien het sameDzjj-n een zeer intie«j en gezellig karakter droeg, was het geen wonder, dat er niemand aan dacht, dat het middernachtelijk uur reeds zoo dicht was genaderd. Ongetwijfeld is ,er dieD avond een Eand gelegd tusschen oiiaers, schoolbestuur en onderwijzend personeel. Als die band nn steeds nauwer wordt aangehaald, zal de school zeer zeker velen tot zogen zijn. Noordwijk-aan-Zee. Gisteravond werd door een der auto's van den dienst Noord- wijkHaarlem, bij de standplaats aan do Huia-ter-Duinstraat een lantaarnpaal aange reden, welke finaal afknapte. Het gas stroomde volop naar buiten. Er waren zeer velen aanwezig bij dit ongeval aanwezig. Gistermorgen vroeg werd de voerman v. d. B. met zijn zoontje door een motor aangereden. Beiden liepen ernstige kwets uren op, zoodat enkele toesebmiv/evs bun naar huis brachten. Noordwijkerhout. Burgert. Stand Geboren: AdriaDus z. van P. Barnhoorn en H. Satter; Catha. d. van G. SehreurB en' M. S. Brotms. 'OndertrouwdS. v. d. Berg 22 i, te Weesp en Johanna v. Eekeren, 20 j. alhier; Engel Bakker,-51 j. en Johanna den Elzen, 31 j. OverledenHermanns v. leeuwen, 40 j- van Amsterdam (St. Bavo); Johannes Bus 45 j. van Amsterdam (St. Bavo Hijnsbnrg. Op Woensdag 3 Sepl. a.s., nam. te kwart vóOr drieën, zal te Katwijk- aan-den-Rijn in het Raadhuis de loting wor den gehouden voor dienstplichtigen- dezer gemeente, voor de lichting 1926. Door de tentoonstellingscommissie van „Flora" is besloten in Februari een natio nale tentoonstelling te houden van bolge wassen, in het. nieuwe veilingsgebouw van „Flora". De tentoonstelling zal duren van 10 Februari, 's nam. te twee uren, tol 13 Februari, 's avonds le zeven uur. Eerstdaags zal een prijsvraag worden ge houden, waarbij ieder deelnemer zich kan verbinden lot deelneming, hetzij met een inzending enkele tulpen, dubbele tulpen, Jantasiegrnepen e.d. Sassenheim. De watertoren aan ds Wasbekerlaan vordert prachtig. Men i« reeds tot 22 V4 M. gekomen, op de hoogte waar het reservoir begint. Aan den vorm

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6