No. 19776. DONDERDAG 28 AUGUSTUS Anno 1924 Officieels Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het vnernaamste nieuws van heden. BINNENLAND. DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenliën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags eü Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cis. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: yoor Leiden per 3 maanden 'ƒ.2.35, per week trr.l..TT" 0 18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week" 0.1B. Franco per post 2.35 portokosten. 011 nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. 'Tinu n ii i itf GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Viscbmarkt 18, lel. 1225, is VRIJDAG ver krijgbaar SCHELVISCH a f 0.21f 0.30, SCHOL a 10.17—f 0.42, CARBONADE- VISCH a 10.40, KABELJAUW a 10.45— f 0 50 (geheele kabeljauw a 10.38), ZUI DERZEEBOT a 1 0.4510.50 per pond en NIEUWE HARING a 10.06 per stuk. N. C. De GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 28 Augustus 1924. GEMEENTELIJKE OPHAALDIENST VOOR SCHOOLGELDEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kenni9 van belanghebbenden, dat gedurende de maand Augustus de ge legenheid is opengesteld om zich, hetzij schriftelijk, hetzij mondeling, bij den GEMEENTE-ONTVANGER aan te melden, tot het wekelijks doen ophalen van ver schuldigde schoolgelden voor het helfings- jaar 19241925, aanvangende 1 Septem ber a.s. Deze ophaaldienst is uitsluitend voor diegenen, wier inkomen 2000 ol minder per jaar bedraagt. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 Augustus 1924. VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op Dinsdag 2 September 1324, des namiddags te twee nnr. De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezal. Te behandelen onderwerpen: ■lo. Benoeming van drie leden van de Commissie van Financiën eu uit dezen van den Voorzitter, (Mlredand: de H.H. B J. Huurman, H. W. Spaniel en E. van der iW all). 2o. Benoeming van twee leden van de Commissie van Fabricage, (altredend: de H.H. J. Splinter Gzn. en A. J Oosldani). 3o. Benoeming van Lwee leden van de Commissie voor bet Openbaar Slachthuis, (altredend: de H.H. J. Wilbrink en Th, M. iW. Bergers). 4o. Benoeming van lwee leden van de Commissie voor het Marktwezen, (aftre dend: de H.H. J. Wilbrink en T. Greene- veld). öo. Benoeming van twee leden van de Commissie voor liet Oud-Archief, (altre dend: de H.H. J. A. van Hamel en A. J. Oostdam). 6o. Benoeming van drie leden van de Commissie voor de Huishoudelijke verorde ningen en uit dezen van den Voorzitter, (aftredend: de II.II. K. Sijlsma, Mr. D. A. van Eek en Th. B. J. Wilmer). 7o. Benoeming van lwee leden van de Commissie voor de Strafverordeningen, (af tredend: de H.H. Mr. D. A. van Eek en E. van der Wall). 8o. Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electncifeit, (altredend: de H.H. F. Elkerbout. Mr. D. A. van Eek, B. J. Huurman en II. W. Spendcl). 9o. Benoeming van een lid van de Com missie van Beheer over de gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngcesl", (aftredend: de Heer A. J. Oostdam). (239) lOo. Benoeming van twee leden van de Commissie van Beheer over het Grondbe drijf, (aftredend: de H.H. J. Splinter Gzn. en A. J. Oostdam). 1 lo. Benoeming van vier leden van de Commissie voor den Geneeskundigen Dienst en den Keuringsdienst van Waren, (aftredend: de H.H. B. J. Huurman, Th. B. J. Wilmer, T. Groeneveld en Mevr. H. Die trichde Rooy). 12o. Benoeming van drie leden van de Commissie van onderzoek der bezwaar schriften tegen aanslagen in het Vergun ningsrecht en uit dezen van den Voorzitter, (aftredend: de H.H. Th. B. J. Wilmer, Dr. B. D. Errdmans en E. J. Coster). 13o. Benoeming van drie leden van de Commissie voor liet Stedelijk Museum „de Lakenhal", (altredend: de H.H. Dr. P. J. Biok, B. J. Huurman en F. H. Verster). (238) 14o. Benoeming van een lid van het Be stuur der Stedelijke Werkinrichting, buiten de leden van den Raad, (altredend: de heer A. Bisschop), (237) 16o. Benoeming van een lid en van een plaaisvervangcnd lid van de Commissie van onderzoek, bedoeld in arl. 22 van het Regle ment voor de werklieden in dienst van de gemeente Leiden, (aftredend, de H.H. P. Heemskerk en F. Eikerbout). 16o, Benoeming van een Voorzitter en van een plaatsvervangend Voorzitter der C'immissie van advies, bedoeld in arl. 35 van de verordening, regelende den rechts toestand van de ambtenaren der gemeente Leiden, (aftredend: de H.H. A. J. Oostdam en K. Sijlsma). 17o. Benoeming van een lid der Commis sie van Toezicht op het Middelbaar On derwijs. (236) ISo. Benoeming van een leeraar in ge schiedenis en aardrijkskunde aan de Kweek school voor onderwijzers en onderwijzeres sen. )240) 19o. Benoeming van oen leeraar in zang en spraakvorming aan de Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen. (240) 20. Voorstel om do Commissie van Be heer over de gestichten „Endegeest", „Voor geest" en „Rhijngeesl" te machtigen om over le gaan lot den bouw van 4 verple gerswoningen op het terrein dier gestich ten. (211) 21o. Verordening voor de Kweeksoliool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Leiden en voor de aan die Kweekschool ver bonden cursussen. (242) 22o. Verordening, lol helling van school geld aan de Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Leiden. (242) 23o. Veroidening, op de invordering van schoolgeld voor de Kweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen te Leiden. (242( 24o. Voorstel in zake de salari&ering van hel leerarenpersonoel aan de Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen le Leiden. (242) 25o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 17 December 1914 (Gcm.blad No. 36), betreffende de levering van gas door de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electricile.it (e Leiden. (Gasverorde- ning). (243) 2Go. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 17 December 1914 (Gem.blad No. 37), betreffende de levering van Eleclricitedl door de Stedelijke Fabrie ken van Gas en Electricileil. (Electricileils- verordening). (243) 27o. Verdeeling van den Raad in Sectiën. Verrieringsplarmen voor de Haarlemmerstraat Gisteravond kwam de versieringscommis sie voor de Haarlemmerstraat tijdens de 3-October-feesten met de belangstellende bewoners uit deze straat in de bovenzaal van „De Harmonie" bijeen. Aan den wand hingen de leekeningen van hel door de com missie ontworpen plan, dat een goeden in druk maakte. De vrij druk bezochte vergadering werd geleid door den voorzitter, den heer W. Brouwer, die na een welkomstwoord tot de aanwezigen opmerkte, dat de commissie ten deele teleurgesteld is wat aangaat de finan- cieele zijde. Wij hadden gehoopt met een reuzenbedrag voor den dag te komen en daardoor andere stralen de loei al te steken, zei hij. Vooral, daar de Haarlemmerstraat d e winkelstraat van Leiden genoemd wordt, wat voorzeker ieder winkelier, hier aanwezig, begrijpt, was het zaak met iets extra's voor den dag te komen en onze straat zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Over velen zijn wij uiterst tevreden, maar er zijn er ook eenigen en wel geen kleine winkeliers, die gemeend hebben zich in 't geheel geen enkel offer in deze te getroos ten en zich geheel hebben teruggetrokken. Misschien voelen deze heeren zich op het 'laatste oogenblik nog gedrongen een offer te brengen ot mogelijk zijn er ook nog, die hun bijdrage willen herzien en de commis sie willen verrassen met een supplement, waarvoor de penningmeester hun ten zeer ste zal dankbaar ziin. Het door den Voorzitter meegedeelde be drag. dat wij op zijn verzoek niet zullen mcedeelen, viel ons, hem daarover gehoord, nogal mee, al is het voor de Brcestraat bijeengebrachte bedrag belangrijk grooter. Met een blik op de teekeningen aan den wand moest zeker ieder erkennen, dat met het geld moet worden gewoekerd. De com missie was echter zoo gelukkig geweest de hand te kunnen leggen op een paar eere poorten, die de kapitale som van twee dui zend gulden vertegenwoordigen, die men voor een billijken prijs heelt kunnen over nemen en die aan beide uiteinden der straat geplaatst zullen worden. Voorts hebben wij, zei de Voorzitter, de toezegging der Eleclrische Centrale, dat wij de lampen van de straat in het versierings plan mogen betrekken, waarvan wij dan een dankbaar gebruik hebben gemaakt. In de versiering, welke zal bestaan uit slingers groen over de straat, zal ook wor den aangebracht een eleclrische verlichting, welke, naar wij hopen, bij avond zeer ef fectvol zal zijn. Ook een tweede plan heeft een punt van bespreking uitgemaakt, maar aangezien dit de financiën roet een bedrag van f 600 zou overschrijden, hebben wij dit plan moeten laten varen, tenzij de vergadering de toe zegging kon doen, dat dit bedrag er nog bij komt. Voorts kan ik nog mededeelen, dat de eleclrische stroom geleverd wordt tegen den prijs van 10 cts. per Kilo-walt. Hoe dit ge regeld wordt, zal nog door de Commissie onder de oogen worden gezien. Hij gaf daarna no£ een nadere verklaring van de tentoongestelde ontwerpen. De twee aangekochte vrij frissche eerepoorten zullen prijken aan de Prinsessekade en aan den Koudehoek. Bij de Hartebrug zal ook nog een eerepoort worden aangebracht. Verder zullen over de gansche lengte van de straat van af de booglampen in het midden der straat, forsche slingers groen naar de ge vels der huizen worden aangebracht, waar in een aantal kleurige lichten. Waar deze booglampen 15 Meter van elkaar verwijderd zijn, achtte de commissie de gapingen te groot en daarom zullen daarlusschcn nog paarsgewijze guirlandes van sparregroen slingeren, waardoor de straat als het ware geheel zal overwelfd worden mei kleurig, lichtend groen. De ontwerpen, de heer Schroder, tooneel- decorateur te 's-Gravenhage, zal zorgen, dat de versiering 26 September bij de opening der Winkelweek klaar is en tot het eindo der feestelijkheden intact blijft Dat de gemeente bereid was den electri- schen stroom tegen 10 cent per K.W. te le veren (de prijs is anders 23 cents) is een mooie concessie, doch daar komt nog iets bij. Wanneer de menschen, aan wier per- ceelen de guirlandes worden bevestigd, be reid zijn de aansluiting op hun leiding toe te staan, behoeven zij gedurende dien tijd ook slechts voor den overigen voor eigen gebruik benuttigden stroom 10 cents per K.W. te betalen, wat voor de administratie gemakkelijker is. Deze mededeeling werd met genoegen vernomen. Het ontwerp ondervond in het geheel geen critiek. Slechts enkelen maakten een kleine opmerkingen. De heer De Jong had gaarne gewild, dat een Leidenaar de versiering had gemaakt. De voorzitter merkte op, dat geen enkele stadgenoot een aanbieding had gedaan. In- tusschen kon hij verzekeren, dat het werk door Leidsche krachten zal worden uitge voerd en dal de leveringen ook in Leiden zullen geschieden, mits de prijsopgaven concurreercnd zijn. De heer Meyers, mede lid der commissie, zeide, dat cr voor de uitvoering nog f 150 te weinig is. Bovendien moet men. om het plan te aanvaarden, een reserve hebben van f 150. Er is dus feitelijk nog f 300 noodig. Dit bedrag moet er nog komen. Nu hebben de bewoners van de Ilarte- hrug af tot den Koudehoek naar evenredig heid het minst bijgedragen, hoewel de lengte van dit straalgedeelte 600 M. is, tegenover 400 M. aan den anderen kant. Op hen doet hij in de eerste plaats nog een beroep. De niet bijzonder tactische wijze, waarop de commissie daar bij de inzameling heeft ge werkt, geeft hij de schuld, dat de bijdragen niet grooter waren. De penningmeester deelt inlusschen mede dat bij hem al reeds weer f 100 is ingeko men, De commissie heelt dus goeden moed. Nadat de aanwezigen unaniem hadden verzekerd, dat d feestverlichting aan hun leidingen aangesloten mag worden, en uit de vergadering aan de commissie dank is gebracht voor de wijze, waarop zij haar laak tot dusverre heelt vervuld, werd hel ontwerp hij acclamatie goedgekeurd en de uitvoering verder aan de commissie toe vertrouwd. Comité van actie Overheidspersoneel. Gisteravond kwamen de afdeelincsfbeslu- ren van de vakbonden, aangesloten bij het A. C. O. P. en C. N. O. P., bijeen in het Volksgebouw ,ter bespreking van do plaat selijk te voeren actie en de daaraan ver bonden propaganda, een en ander naar aan leiding van de maatregelen der Regeering, inzake verlaging van de salarissen, ver lenging van den arbeidsdag en verslechte ring van de „Pensioenwet 1922". Aan de hand van ontvangen instructies van het landelijk comité van bovengenoemde vak- centralen werd een voorloopig comité ge vormd. Benoemd werden tot voorzitter de heer J. II. Schüller tot secretaris-penning meester de heer W. R. vam den Broeklol leden do heeren J. M. Vos Jz. en II. Ligl- voet, terwijl het comité nog nader aange vuld zal worden met twee aan te wijzen leden. Het comité ging vervolgens over tot Be raadslaging over de te nemen maatregelen, waaromtrent wij kunnen mededeeden dat op 17 September as. een openbare protest- vergadering zal worden gehouden in de groote zaal van hei Nufsgdbouw, waar twee sprekers van hel landelijk comité het woord zullen voeren. Het comité zal zich vervolgens met oen manifest richten tot het Overheidspersoneel ter opwekking voor het bezoek aan de pro testvergadering Ten slotte zullen er een aantal propagan da-platen op de aanplakborden worden ge plakt, welke platen zullen weergeven den algemeenen toestand waarin het oveiheids- personeel tihans is gebracht, door de geno men maatregelen der Regeering ten opzichte van hun arbeidsvoorwaarden. De protestvergadering dient ter voorberei ding en opwekking voor een op 25 October a.s. te houden demonstratief congres te 's-Gravenhage, in het gebouw van Kunsten en Wetenschappen, gevolgd door een straat- demonstratie. Benoemd is tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te De Lemmer, met ingang van 1 November a.s., de heer E. van de Wall, adjunot-commiee der dir. be lastingen, invoerrechten en accijnzen al hier, levens lid van den Gemeenteraad. In de laatste functie zal hij volgens de lijst op gevolgd worden door den heer Ph. P. Deu- mer, sigarenfabrikant Naar wij vernemen, zal de huldiging van prof. dr. G. Jelgersma, ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als hoogleeraar in de psychiatrie op Zaterdag 20 September plaats hebben in het klein-auditorium der Universiteit alhier, des namiddags te kwart over driecn. De huldigingscommissie, reeds door ons vermeld, is sedert nog uitgebreid met de volgende leden: prol. mr A. J. Blok, als dan rector-magnificus der Universiteit; prof. dr. P. Th. L. Kan, voorzitter van de medi sche facul;eit, alhier; dr. Muller, alhier, dr. Romboute, Oegslgeest; A. L. Reimeringer, voorzitter der commissie van beheer der ge-, meentelijke geslichten „Endegeest", „Voor geest" en „Rhijngeest" en wethouder van Leiden, en prof. Van Rijnberk, liooglecraar te Amsterdam. Met ingang van Maandag 1 September a.s. wordt de stations-ambtenaar, de heer K de Vries, overgeplaatst van slation H. S. M. alhier naar slation Broek-op-Langendijk. De 2de luitenant J Daniëls, van hel 6de reg. veld-artillerie alhier wordt voor den tijd van vijf maanden gedetacheerd bij de militaire gymnastiek- en sportschool te Utrecht. Te Rotterdam is geslaagd voor het examen nuttige handwerken mej. E. Brou wer, alhier. Naar wij uit de beste bron vernemen, zal de heer C. J. Verzijden alhier op den dag van zijn jubileum op 1 September a.s. niet in de stad zijn. Door de veilingsvoreeniging „Flora", te Rijnshurg, is een groote gouden medaille beschikbaar gestéld voor de weldra alhier te houden dahlia-tentoonstelling. Hedenvoormiddag werd door de direc tie van het Luxorlheater, Stationsweg, voor een aantal genoodigden, waaronder de bur gemeester jlir. De Gijselaar, de Gezond heidscommissie, het besluur der vereeniging „Eer en Deugd" en eenige medici, een po pulair wetenschappelijke film, met inleiding en vier aldeelingen, opgenomen in Duitsche klinieken en instituten. Natuurlijk was ook de Filmcommissie aanwezig, aan wier oordeel deze film moet worden onderworpen en die blijkbaar, véér zij er zich over uitspreckl, ook prijs stelt op hel oordeel van vooraanstaande personen en organisaties op dit gebied, mede tot oor- deelen bevoegd. Na een korte inleiding van algemeen hy- giënischen aard, worden de toeschouwers binnengevoerd In een orthopedisch hospi taal, zien er de behandeling van kinderen, die in meer of mindere mate afwijkingen verloonen, in inrichtingen voor moeder- schapszorg en zuigelingenbescherming, in een Consultatiebureau b.v. onderzoek véér het huwelijk en verder in verschillende an dere vrouwenklinieken hoofdzakelijk in Praag en In Weenen. Hetgeen verloond werdt, mag door vol wassen menschen gezien worden, het is zuiver wetenschappelijk, niet prikkelend noch aanleiding gevend tot sensatie. De film bedoelt, als wij haar Btrekking goed hebben begrepen, een pleidooi te wil len leveren voor een onderzoek vóór hel huwelijk en voorts het nut te willen aan- toonen van vroegtijdige en goede behande ling van physjsche afwijkingen hij kinde ren in de eerste plaats. De beelden zijn hel der en keurig afgewerkt. Voor volwassen personen zien wij in de vertooning, die een ernstige waarschuwing inhoudt voor onachtzaamheid en roekeloos heid op het gebied der hygiëne niet alleen geen gevaar, maar oordeelen wij haar inte gendeel zeer leerzaam en nuttig. Er heerscht op dit gebied een schrome lijke onkunde die aanleiding kan zijn lot veel kwaad voor het individu en de ge meenschap. Ook in de andere groote plaatsen van ons land, waar deze film verloond word, had zij succes. Hedenmorgen circa negen uur voer de schipper Corn. B., afkomslig uil Hekelingen met een met turf geladen vaartuig onder de Lammebrug door en poogde het schip zelf voort te duwen door staande op den hoven- last zich aan de brug vasl te houden. Op een gegeven oogenblik gleed de man uit en kwam op den rug op de schuit le liggen, ter wijl het vaartuig door de wet der traagheid voortdreef. B. geraakte tusschen hel boven dek van het schip en het onderdek van de brug vreeselijk in den knel en toen het schip even later weer aan den anderen kan te voorschijn kwam, kon hij niet weder opslaan en klaagde zeer over de pijn. Geconstateerd werd kneuzing van het heupbekken en spierscheuringen. De man werd naar het Academisch Zie - kenhuis vervoerd, waar zijn toestand als vrij ernstig werd beschouwd. Gisternamiddag had op het Steen- schuur een aanrijding plaats tusschen een hondenkar en een auto. De hondenkar, die bestuurd werd door II D., kwam van de Langebrug en wilde blijkbaar den hoek om- BINNENLAND. B. en W. van Leiden stellen verlaging van den electriciteitsprijr voor. Voorloopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot verhooging van den accijns op tabak. Bepalingen omtrent rente-zegels. Nadere bijzonderheden over het anotobns- ongelnk bij Heino. V -J- -»■ i BUITENLAND. Vechtpartijen in den Dnitschen Rijksdag. De Dawes-rapporten in 2de lezing aange nomen. Over de eindstemming nog altijd on zekerheid. Zweden, Noorwegen en Spanje ook tegen het veiligheidswaarborgverdrag van den Volkenbond. Frankrijk ratificeert het verdrag van Lau sanne. De opstand in Brazilië geëindigd? slaan naar de Itorevaarstraat. Hij reed echter links van den weg, terwijl de auto, bestuurd door den heer W. M., uit Dusseldorf, de Bree- slraat afreed en rechts hield. De autobe - stuurder geraakte door de verkeerde wijze van uitwijken van den bestuurder van den kar, aan hef wijfelen wat de man wilde en daardoor was een aanrijding onvermijdelijk. Beide voertuigen kregen eenig letsel, overi gens liep het geval nog goed of. De ommegang van de muziekvereni ging „Werkmans Wilskracht"^ gisteravond door een deel onzer gemeente, waaromtrent wij in ons vorig Blad eenige bijzonderheden hebben medegedeeld, heeft heel wat drukte en opgewektheid teweeg gebracht. De drom menschen en kinderen, die de muzikanten op hun vrij langen tocht vergezelde, was enorm. Het was de eerste maal, dat zulk een tocht plaats had zonder dat er politie bij tegenwoordig was. Er vielen wel geen on geregeldheden bij voor, maar het ging toch weinig ordelijk toe. Verhooging tabaksaccijns. Aan befc roorloopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp tob verhooging van den accijns op tabak wordt het volgen de ontleend Zeer vele leden ïadden tegen dit wets ontwerp ernstige bezwaren. Zij betreur den het zeer, dat reeds zoo kort na dc in voering van den tabaksaccijns een voorstel tot verhooging wordt gedaan. Bij de invoe ring gaf meer dan één lid, zij het aarzelend, zijn stem aan het desbetreffende wetsont werp, in het vertrouwen, dat het bij den toen voorgestelden accijns zou blijven. Dat reeds zóó spoedig een voorstel tot verhoo ging van dien accijns wordt ingediend, meenden de bedoelde leden destijds aller minst te behoeven te vreezen Te minder leek een zoodanig voorstel waarschijnlijk en te meer past daartegen thans een woord van protest, wijl de omstandigheden voor de tabak8nijverheid reeds geruimen lijd verre van gunstig zijn. Onze bij uitstek na tionale sigareninduslrie verschaft tegen woordig aan veel minder personen arbeid dan vroeger het geval was. Van 1910 lot Juli 1923 liep het aantal sigarenmakers van 15.090 tot 10.000 terug. Het verbruik van sigaren in het binnenland is sedert 1914 met bijna 30 pCt. verminderd. Nieuwe aecijnsverhoogóng zal nieuwe ver mindering van het gebruik ton gevolge hebben, met daaraan noodzakelijk verbon den vermeerdering der werkloosheid. Hierbij komt nog, dat er vooreerst niet aan valt te denken dat tegenover dc ver mindering van het binnenlandsch verbruik een vermeerdering van den uitvoer zal ko men to staan. Yeïe van deze leden zouden tegen net ontwerp een belangrijk bezwaar minder hebben, indien de daarin vervatte regeling niet bcteekende een handhaving cn toespit sing van de onjuiste verhouding tusschen dc heffing op sigaren ecnerziids cn die op rooktabak en sigaretten anderzijds Juist de sigaren industrie geeft den moesten han den werk. Hierbij komt, dat in dc sigaren- industrie ongeveer dc helft van het per soneel uit huisvaders bestaat, terwijl in de sigaretten-industrie en in de tabakskerve- rijen hoofdzakelijk door jeugdige personen wordt gewerkt. Mei klem werd door deze leden aange drongen op de door hen bepleite gelijkheid in heffing Voorts wenschton de/e leden

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1