No. 19768. DINSDAG 19 AUGUSTUS Anno 1924 Officieeie Kennisgeving. STADSNOWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. GEMENGD NIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs, Kleine Advertenliën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cis., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 t> PRIJS DEZER COURANT: iVoor Leiden per 8 maanden ƒ,2.35, per week Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post ƒ2.35 rfi portokosten. KO.18, 0.18, Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. ita—i—m GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. (Aan den gemeentelijken visdhwinkel, ïViachmarkt- 18, Tel. 1225 is WOENSDAG verkrijgbaar SCHELVISCH k f 0.18—0.24 SCHOL A f 0.33, KABELJAUW A f 0.30f 0.35 (gehecle kabeljauw k f 0.22) per pond en NIEUWE HARING k f 0.03 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 19 Aug. 1924. Belangstelling voor onze 3-Oclober-feesten in den vreemde. Volgens „Le Petit Orangeois", een week blad, verschijnend in het arrondissement Orange, de .bakermat van ons Oranjehuis, waarvan het nummer van 7 Augustus jl, ter inzage werd gegeven, werd door de „Souvenir d'Orange", oen Vereeniging, die zich ten doel stelt mendsc'hapsbetrekkin gen te onderhouden met Nederland en Luxemburg, omdat in deze landen vorsten aan het hoofd slaan, stammende uit Orange, een lunch aangeboden, waarbij de voorzit ter in een feestrede ook onze a.s. feesten ter herinnering van de 350-jarige viering van het Ontzet van Leiden besprak. Tot deze lunch was ook ui'tgenoodigd de voorzitter der 3-October-Vereeniging, de heer Van der Laan. Dat deze hierbij niet aanwezig kon zijn, werd door den tafelpraeses zeer be treurd. Hij wees er op, dat men in Leiden feesten voorbereidt, waarvan oen van de at tracties zal zijn een ballet, gegeven door „dertig bekoorlijke danseressen, gekleed in oude kleederdracht van de kantons van Orange". Spr. stelde voor begin October een tocht te organiseeren van Orange naar Lei den, om daar de 3-October-feesten bij te wonen. Het denkbeeld vond onder de aanwezi gen bijval. De wensch werd daarbij uitge sproken, dat er, evenals in Augustus 1912, plei zierbreinen zouden 1'oopen lusschen OrangeDen Haag, Amsterdam en Rotter dam. Men zou dan Leiden ook kunnen aan doen en de 3-Ooiober-fëcsten bijwonen, waar, zooals nog nader werd gepresiseerd, 'de vorsten uit Oranje zullen worden her dacht. Er werd verder geklonken op de Fransch Hollandsche vriendschap, waarbij Orange zich als den schakel beschouwt zooals Nor- mandië dezen vormt tusschen Frankrijk en Engeland. Nederlanders naar de jaarbeurzen te Keulen Op 21 Augustus a.s. zal, zooals wij reeds eer in het kort meedeelden, de Vertegen woordiger van de Internationale Jaarbeur zen te Keulen, mr. J. G. L. Zuyderhoff, 'Korte-Voorhout 13, Den Haag, hier ter stede van twee lot vier uur in hot gebouw van de Kamer van Koophandel aanwezig zijn tot het aan belanghebbenden bij Landbouw, Handel en Industrie verstrekken van in lichtingen over de Landbouw-Jaaibeurs, die van 30 Augustus lot 7 September, en de Al- gemeene Jaarbeurs, die van 14 tot 19 Sep tember te Keulen worden gehouden. O. a. zullen inlichtingen verslrekl worden over hel kosteloos verkrijgen van toegangsbewij zen, reisfacllrteilen, goede huisvesting te Keulen, enz. Wij ontvingen een prospectus, vermel dende de groepeering van wal er op deze tentoonstelling geboden wordt, le uitvoerig om opgenomen be worden. Vermelden wij hier slechts enkele hoofdgroepen, zooals machinerieën, zaadteek, kunslmesl-pro- ducten, groenten- en fruitteelt, wijnbouw, met wijnproeflokaal, bijenteelt, visscherij, hou (teelt, bouwbeheer, wild, jachluitrus- ling, nijverheid, architectuur, veetentoon stelling, enz Over oen en ander geeft de heer Zuyderhoff Donderdagmiddag gaarne al de gewcnschte inlichtingen. Door het reisbureau Lindeman wordt waarschijnlijk een driedaagscht excursie ontworpen, die zeer zeker belangwekkend is, aangenaam en leerzaam. Behalve de Jaarbeurs worden namelijk dan nog oenige uitstapjes gemaakt langs dan Rijn en in het Zevengebergte. Men behoefl slechts den standaardprijs te betalen en heeft verder geen zorgen. Deelnemers zullen verstandig doen nu al vast te zorgen in het bezit te komen van een geldig Nederlandsch paspoort. Toegangskaarten tot de Jaarbeurs worden gratis door den vertegenwoordiger ver strekt. Om de aandacht op deze Jaarbeurs le vestigen zijn sprekende reclameplaten ver- vaaidigd. Door mevrouw Van II al lie—Van Emb- oen en de heeren Groeneveld en Sijlsma is een voorstel bij den Gemeenteraad aan-' bangig gemaakt, om te besluiten langs de Breestraat trottoirs aan te leggen. In Den Haag is geslaagd voor liet akte-examen nijverheidsonderwijs N II de heer P, J. J. van .Weerlee, alhier, Vandaag gaan de bruidsdagen in van een paar oudjes, die dezer dagen hun vijf tigjarige echtvereeniging zullen herdenken. Hol zijn onze stadgenooten Matl'heus Kok en Maria Overdijk, beiden 80 jaar, wonen de Suzanna-Klinkerslraat 2, een zijstraatje van de Langegracht. Tot voor korten tijd werkten de oudjes nog, maar nu is het uit en leven zij van de ouderdomsrente en van wat de kinderen doen. Langer dan 33 jaar diende de man als loopknecht bij eenzelfde firma en ont ving eerst f2.50 pensioen per week, dal lailer werd gehalveerd, om nog later geheel te worden ingehouden. Moeder de vrouw werkte tot hoogen leeftijd op een bleekcrij. (Wie zou het gouden echtpaar geen pret tige bruidsdagen loewenschen? De ondernemer van den autobus „Ceintuurbaan", de heer J. van der Kroft, heeft ter voorkoming van hinderlijk Gloo ien en hossen een verbetering aan zijn bu9 doen aanbrengen. Over de geheele lengte •van het voertuig is een nieuwe, zwaardere, onderbouw gekomen. Het werk is uitge voerd door den heer Den Holder alhier. Door Van H., wonende alhier, is aan gifte bij de politie gedaan dat hij in den af- geloopen nacht door een tot nog toe onbe kend gebleven persoon op de Lammermarkt met een ijzeren voorwerp op het hoofd is geslagen. Wat de aanleiding tot deze ver wonding is geweest en wat genoemde H, bewoog om in het nachtelijk uur nog alleen op straat te wandelen, vermeldt de geschie denis niel. Wel vernamen wij dat Van H., als hij geheel van den 6clirik bekomen is aan het politiebureau nadere mededeelin- gen zal doen. Door De H. alhier werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van 190 ten zijnen nadeele, waarvan zij-n eigen zoon wordt verdacht. Tweede hypotheek voot arbeiders woningbouw. Brj Kon. Besluit van 1 Augustus is bepaald: Voor zoover de benoodigde gelden bjj de wet beschikbaar z\jn gesteld, kunnen onze Ministers van Arbeid, Handel en Nij verheid en van Financiën, in samenwerking, met de gemeenten, ten behoeve van dem bouw van arbeiderswoningen, op nader door hen vast te stellen voorwaarden voorschot verleenen onder verband van tweede hypo theek. De voorschotten zullen in geen ge val een bedrag van f600 per woning mogen oversohrijden. Alleen voor de gemeente Amsterdam kan hierop een uitzondering worden gemaakt. De Ministers van Arbeid, Handel en N(j- verheid en van Financiën, gezien het Kon. besluit voornoemd, hebben regelen vastge steld betreffende het beschikbaar stellen van voorschotten onder verband van tweede hypotheek voor den bouw van arbeiders woningen. Aan deze regelen is het volgende ontleend: De voorschotten worden slechts verstrekt voor woningen, waarvan de inhoud niet meer bedraagt dan: a. voor eensgezinshuizen 260 kuh. M.; b. voor perceelen, waarin niet meer dan twee woningen boven elkander zijn ge legen, gemiddeld 200 kub. M. per woning. Voor winkelwoningen wordt in het al gemeen alleen dan voorschot verleend, wan neer zij deel uitmaken van een woning complex. Eer. voorschot kan worden toegezegd voor den bouw van landarbeiderswoningen met klemo bedrijfsruimte, mits daarvoor geen j steun kraohtens de Landarbeiderswet is ver leend. In dit verband zijo.m. verwezen naar de verzameling van Iandarbeiderswoningty- pen, uitgegeven door het Staatstoezicht op de Volksgezondheid (Volkshuisvesting). Voorschotten worden niet verleend voor woningen, waarvan de bouw reeds is aan gevangen op het tydstip van het indienen der aanvraag, noch voor woningen voor den bouw waarvan een bijdrage of premie is verleend. Bedrag der hypotheek. Het bedrag hypothecaire leeDing zat niet meer bedragen dan 20 pet. van de geschatte verkoopswaarde van het voltooide gebouw (de waarde van den grond, zoo deze eigendom is, inbegre pen) met dien verstande, dat de hypothecaire ieening gezamenlijk met de op andere wijze verkregen eerste hypotheek niet meer zaï bedragen den 85 pet. van de bovenbedoelde waarde. Het bedrag der hypothecaire woning zal voorts niet meer bedragen dan f500 per woning bij den bouw op erfpachtsgrond en f600 per woning bij bonw op eigen grond. De Minister kan het maximum op een lager bedrag vaststellen. Voor de gemeente Amsterdam worden de genoemde bedragen met X50 verhoogd. Duur van de hypotheek. De tweede hypotheek wordt verleend voor hetzelfde tijdvak als de eerste hypotheek, doch in geen gevat langer dan voor 10 jaar. In dien de termijn van de eerste hypotheek minder dan tien jaar bedraagt, doch na afloop wordt verlangd, kan eene verlenging van den termijn ook van de tweede hypo theek in overweging genomen worden. Ook in gevat van verlenging zat evewel do tweede hypotheek niet langer dan 10 jaar in totaal mogen duren. De gemeente geeft na het passeeren van de hypotheek-akte, aan het departement van financiën (generale the saurie) onverwijld kennis van den termjjn, waarvoor de hypotheek is verleend, en van den datum, waarop die termijn is ingegaan. Na beëindiging van den termijn der tweede hypotheek is de gemeente in elk gevaf ge- gehouden, bet door het Ryk verleende voor schot binnen acht dagen in 's Rijks ka3 terug te storten. Werktijd in veenderijen. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid, beschikkende op een op 14 Aug. bij zijn Departement ingekomen adres van den Bond van Verveners in Noord-Holland, van den R.-K. Bond van Verveners in Noord-Holland van den Neutralen Bond van Veenarbeiders, van den Chr. Landarbeidere- bond en van den R.-K. Landarbeidersbond, daartoe strekkende, dat door arbeiders van 16 jaar of ouder, werkzaam.in de veende rijen, gelegen in het 5e district der Arbeids inspectie, in afwijking van het bepaalde bij artikel 24 der Arbeidswet 1919, arbeid mag worden verricht; beeft dit verzoek in gewilligd, met dien verstande, dat arbeid mag worden verricht als volgt: tot en met 11 October 1924 gedurende ten hoogste 10 uren per dag en 55 uren per week; van 13 October tot on met 15 November 1924 gedurende ten hoogste 6 uren per dag en 34 uren per week; van 22 December 1924 tot en met 3 Januari 1925 gedurende ten hoog6te 6 uren per dag en 30 uren per week; van 5 Januari tot en met 7 Februari 1925 fedurende ten hoogste 6 uren per dag en 4 uren per week; van 9 Februari tot en met 14 Maart 1925 gedurende ten hoogste 8 uren j>er dag en 45 uren per week; een en ander onder voorwaarde: a. dat de arbeidstijd van genoemde ar beiders tot en met 11 October 1924} in Zjjn geheel gelegen is tusschen 6 uur des vooimiddags en 6 uur der. namiddags en in het tijdvak van 13 October 1924 tot en met 14 Maart 1925 in zijn geheelt geheel gelegen is tusschen 7 uur des voor middags en 6 uur des namiddags; b. dat in het tijdvak van 16 Jfaart 1924 tot en met 15 Maart 1925 de totale werkduur per arbeider ten hoogste 2500 uren bedraagt. In Den Haag is gisteren overleden de heer W. R. de Greve, gep. luitenant-gene raal, oud-commandant van het Nederl.In- dische leger. De ter-aarde-bestelling zal Donderdag geschieden op „Oud-Eik-en Duinen". De IHaagsche rechtbank telt, met den president en de vice-presidenten mede} 14 rechters, van wie één R.-K. is, terwijl het arrondissement 's-Gravenhage voor ruim 1/3 R.-K. is. De „Rsb.", die hierop wijst, verklaard gegronde hoop to hebben gehad, dat aan den wensch der R.-K. en aan hun rechtmatige aanspraken zou worden tege moet gekomen, toen de rechtbank met 1 rechter zou worden uitgebreid, terwjjl es één vacature is, zoodat twee nieuwe rech ters moesten worden aangewezen. Ook de rechtband deelde het gevoelen, dat er een tweede R.-K. benoemd moest worden en zette een R.-K., ml. mr. Flick, rechter te Breda, op de voordacht voor den 15den rechter, terwijl in de bestaande vacature een voordracht van drie niet R.-K, rechtere werd ingediend. Algemeen was dan, volgens het blad, ook de verwachting, dat de Minister ais nieuwen rechter den R.-K. eandidaat zou benoemen, te meer, daar van invloedrijke zijde bij den Minister deze benoeming was bepleit. Toen zijn twee liberale rechters benoemd. iWant van de voordracht, waarop mr. Flick stond, weid benoemd mr. Schollen, die pas zija ontslag, genomen had als redacteur van het liberale „Hbl." en zjjn sporen in de rech terlijke macht nog moest verdienen. Het blad wil de verdiensten van mr. Scholten allerminst ontkennen. Hjj is een hoogstaand man een knap jurist, maar zijn weinige sympathie voor de R.-K. heeft hjj vroeger nooit ondec stoeien of banken gestoken en het aarzelt niet deze benoe ming door den Minister van Justitie ais een voor de R.-K. zeer pijnlijke te noemen. Want hier Is als het ware met opzet de R.-K. eandidaat, die n.b. bovendien een voor. sprong had, wijl hij reeds jaren rechter was, gepasseerd. t Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft gisteravond in huize Couturier een maaltijd aangeboden aan den état-major van den Amerikaanschen kruiser „Pits- burgh", die in de haven vertoeft. Te Bussum is, 80 jaar oud, overleden de heer N. Glinderman, oud-rijksontvanger, oud-lid van de Tweede Kamer (waarin hij als anti-revolutionair heeft zitting gehad voor hel district Oosthurg tot 1891), van de Provinciale Staten van Noord-Holland en van den gemeenteraad van Alkmaar Het „Centrum" veraam bij iDformatio aan het Aartsbisdom, dat eeu stroom van telegrammen en brieven met gelukwenschen ia binnengekomen ter gelegenheid van het gouden Priesterfeest van den Aartsbisschop van Utrecht. De Paus zond een eigenhandig schrijven van gelukwenschen, in zeer waardeerende bewoordingen gesteld. Van de Koningin kwam een hartelijk felicitatietelogram bin nen. Ook zonden telegrammen van geluk- wensch kardinaal van Rossum en kardinaal Mercier. Voorts deden de Nederlandsche bisschoppen van hun hulde en waardeering blijken. Onder de overige gelukwenschen waren er van zeer veel kerkelijke en wereldlijke autoriteiten. In de parochiekerk van Hoogland, do geboorteplaats van Z.D.H. Henricus van de Wetering, is op 15 Augustus een marmeren gedenksteen geplaatst. Het ,,U. D." meldt, dat B. en W. van Utrecht hebben benoemd tot ingenieur- plaatsvervangend directeur bij den gemeen telijken bouw- en woningdiensl, met den titel van architect late klasse, den heer De Zwart, te 't-Gravenhage. Te Vlissingen is tot stationschef be noemd de heer Hartman, thans to Dieren- Docsburg. Te Deventer is overleden, 71 jaren oud de heer A. A. Stuurman, een bekende per soonlijkheid in de bakkcrswereld, o.a. vice- voorzitter van den raad vau commissarissen der N.V. Meelfabrieken der Ned. Bakkerij, 'eerelid van den Ned. Bakkersbond en eerc voorzitter van de Geld.-Overijs. Pakkers vereeniging. De Minister van Financiën maakt in de ,,Sts.-Crl." een regeling bekend van ét uitloling en aflossing der schuldbekentenis sen van de 6-pGt.-Staalsleening 1923 B, waaraan het volgende is ontleend: De schuldbekentenissen, uitgegeven krach-, tens de lecningwet 1923 tot een nominaal" bc-drag van 85,000,000 en te zamen vor mende de 6 pCt. Staatsleening 1923 B, wor den ien dienste van haar uilotingen, naar de volgorde barer nummers, verdeeld in 8500 reeksen, elk omvattende een kapitaal van f 10.000. De reeksen van de nummers der schuldbekentenissen van f 1000 bevat ten ieder 10 nummers (110, 1120, eriz., tot en met 76,61176,620), die van de num mers der schuldbekentenissen van f 500 be vallen ieder 20 nummers (100.001100,02o, 100,021—100,040, enz., lot en met 116,721— 116,740). De overige nummers der schuld bekentenissen, ie weten van f 1000 nas. 76.621—76,623 en van f500 Nos. 116,741— 116,754, worden fot één reeks samenge voegd. Telken jare op 1 April te beginnen met 1 April 1925 worden schuldbekente nissen voor haar nominaal bedrag aflos baar gesteld, ten beloope van 0,35 ten hon derd van het bedrag der leening, vermeer derd met het bedrag der door die aflossin gen vrijkomende rente, met dien verstande, dat de som der op 1 April 1928 en volgende jaren aflosbaar te stellen schuldbekente nissen niel lot genoemd beloop behoeft worden beperkt. De aflosbaar te stellen schuldbekentenissen worden telkens vooraf bij loling aangewezen. Elke uitloling ge schiedt ten minste 6 weken vóór den dag, waarop de schuldbekentenissen aflosbaar moeten gesteld worden. Het bedrag der uit tc loten schuldbekentenissen en de dag, waar op de uitloling plaats vindt, wordt ten minste één week to voren door middel van de Nederlandsche „Staatscourant" bekend gemaakt. De Rijksmiddelen hebben in Juli op gebracht f37,362,815 (raming per maand 133,078,083), tegen f34,656,680 in Juli 1923, dus 2,7 millioen meer. Opbrengst eer ste 7 maanden van 1924 i 246,325,978 (ra ming f231,546,583), legen f253,284,353 in de eerste 7 maanden van 1923. Onze gezant te Londen, jhr. mr. R. de Marees van Swindaren, heeft, naar Reu ter seint, op oen autotocht bij Deal een ongeval gehad; zijn auto is omgeslagen. De gezant is er gelukkig met een lichte verwonding aan een der sohouders afge komen. Reuter meldt nader uit Londen, dat by een onderzoek met x-stralen in het zieken huis to Dover gebleken is, dat jhr. De Marees van Swinderen zjjn sleutelbeen ge broken heeft. i Naar de „N. R. Crt," verneemt, bevindt zich de Nederlandsche gezant te IConslanli- nopel, mr. W. B. R. van Wclderen baron Rengers op hel oogenblik te Angora in ver band het het sluiten van een vriendschaps verdrag lusschen Nederland en Turkije. Dit verdrag strekt lot hel vestigen, na de ver anderingen, die zich in Turkije hebben vol- rokken, van normale diplomatieke betrek kingen tusschen de Regeeringen der beide landen en zal worden gevolgd door nadere verdragen tot regeling der handels- en an dere betrokkingen. De audiëntie van den Minister van Waterstaat zal Vrijdag 22 dezer niet plaats hebben. BINNENLAND. Het Kon. besluit inzake het verleenen Van voorschot onder verband van tweede hypo theek voor arbeiderswoningbouw. De opbrengst van de Rijksmiddelen ovof Juli. Werktijd ia veenderijen. BUITENLAND. Een brief van Mac Donald aan Herrlot en Theunis over de ontruiming van het Roer gebied. De Engelsche nota aan Egypte. De toestand der Spanjaarden in Marokko) is critiek. Do politie t.e ltottordaffl, heeft gisternacht een begin van brancl ont dekt in een perceel aan de Leuvehavon, zeer slecht bekend. Hier hadden den laat^ sten tijd aanhoudend beroovingen plaats. O.a. is een Zuidafrikaaneche kleermaker er van duizenden guldens ontlast. De brand werd onmiddellijk door do politie ontdekt. Uit het onderzoek bleek, dat do deur met petroleum was gedrenkt, terwijl in den brie venbus papier werd gevonden, dat met dezelfde vloeistof overgoten was. De poli tie kon onmiddellijk constateeren, dat hier van brandstichting door de bewoners geen sprake was. Zij wist echter, dat de eigenaar den laatsten herhaaldelijk was lastig geval len door zekeren T. D., van wien hij Vrijdag een pak slaag had gekregen. De reden hier van was, dat D's vrouw hem in den steek gelaten had en naar het beruchte perceel aan de Leuvenhaven de wijk genomen had. Eonigen tijd nadat de brand was ontdekt, werd D. door de politie in den omtrek van' de Leuvediaven aangehouden. Hij was in het bezit van eenigo flesschen petroleum. Hij ontkent, doch is naar het Huis van Bcwa- ring overgebracht. Een vrouw le Vlissingen wais sedert e enigen lijd lijdende aan een borstkwaal. Zij is daarvoor sinds drie maanden onder behandeling van een „na tuurgeneeskundige", zelreron B., die te Rot terdam een inrichting heeft voor natuur geneeswijze en o. m. ook .op gezette lijden spreekuur houdt te Middelburg. Dit heer schap vraagt als honorarium van f 20 tot f 40 per visite. De vrouw, die hij tc Vlissin* 'gen onderhanden had, is Vrijdag jl. over* leden. Begin Augustus moet do „geneeskun* dige" deze vrouw geadviseerd hebben een pas geboren hondje den hals af le snijden, het dan onmiddellijk open te snijden en daarna op de wond le leggen en het daarop 24 uur te laten liggen. De vrouw moet dit advies hebben opgevolgd; hel resultaat is geweest, dat zij, na hevig lijden, zonder verder eenige medische hulp 1e hebben ge kregen, is overleden. Itet lijk van de vrouw is door de politie in beslag genomen, en de heer B. is Zaterdag te Rotterdam gearres teerd en vervolgens naar Vlissingen over gebracht. Te Haarlem 19 de 4 7-jarigé vrouw O. M. R. B die handschoenen met benzine wilde schoonmaken, in de nabij heid van een brandend gascomfoor, in brand geraakt cn aan de gevolgen over leden. De recherche le Haarlem heeft een kantoorbediende aangehouden, wonende aldaar, verdacht zich ten nadeele van zijn patroon oen bedrag van f 1000 te hebben toegeëigend. Het grootste gedeelte van hel geld is in beslag genomen. De ver-, dachle is aan de justitie uitgeleverd. In den nacht van Zater-. dag op Zondag hebben inbrekers een be zoek gebracht aan het kantoorgebouw Heerengrachl 453, te Amsterdam. Zij zijn binnengekomen door een ruit te verbreken in het naastliggende gebouw, watir de Ber- litzschool gevestigd is. Door het frappen li u is kwamen zij op het dak en van daar konden zij gemakkelijk overstappen naar het kan toorgebouw. Ze zijn op alle verdiepingen ge weest en bij de drie firma's, die er geves- tigd zijn, hebben zij een onderzoek inge steld naar geld en geldswaarden. Op de derde verdieping en in hel souslerrain is een brandkast opengebroken; die arbeid heeft de moeite niel geloond; oen klein be drag aan geld cn enkele effecten, waarvan' de nummers bekend zijn, zijn eruit verdwe nen. Vermoedelijk hebben de ongenoode be zoeken? haastig gewerkt; een portefeuille» met geld hebben zij bijvoorbeeld laten lif* gen,

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1