No. 19765. VRIJDAG 15 AUGUSTUS Anno 1924 Officieele Kennispgvinrm STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van giecfen. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN 30 Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en 1 Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor evenlueele opzending van brieven ;Ü0 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden 'ƒ.2.85, per week .vHSTV.WIT 0.13. Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per weelt ;7.0.18. Franco per post 2.35 -f- portokosten, 8!t nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. IAan den gemeentelijken visch winkel, Visc-hmarkt 18, Tel. 1225 is ZATERDAG en yoorzoover voorradig ook ZATERDAG AVOND verkrijgbaar SCHELVISCH A f 0.17 en SCHOL k f 0.11 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 15 Augustus 1924. RIJKSKEURING VAN HENGSTEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente 'Leiden; Gelet op de circulaire van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland van den AC Augustus 1924, B. no. 1197 (2e Afd.), ,G.S. no. 53; Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat. de gewone Rijkskeuringen van tot dek king bestemde hengsten, in het najaar van 1921 voor Zuid-Holland zullen gehouden worden to Rotterdam op 5 September, voor type- trekpaard. Gorinohem op 3 September, voor type- tuigpaard. Middelharnis op 4 September, voor type trekpaard. Dordrecht op 6 September, voor type trekpaard. Daarbij vestigen zij de aandacht van be langhebbende voor zooveel noodig op den inhoud der art. 21 tot en met 29 van het Koninklijk Besluit van 14 Augustus 1922 (Staatsblad no. 493), welk Koninklijk Be sluit voor belanghebbenden ter Secretarie dor gemeente (Kamer no. 10) ter inzage ligt. Tevens worden de belanghebbenden er op gewezen, dat de insehrijvingsbiljetten voor de keuringen op vrachtvrije, schriftelijke en onderteekende aanvragen aan eigenaren en houders van hengsten door den Secreta ris der Provinciale Regelingscommissie, den Heer J. C. RoocDant Kzn., Goudsbloemlaau 124, te 's-Gravcnhage, zullen verstrekt wor den. Burgemeester en [Wethouders voornoemd, AUG. L. RE1MERINGER, Weih. loco-Burgemeesler. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, lï Augustus 1924. Gouden Priesterfeest van den Haegeerw. Heer Deken P. L. Dessens. Gisteravond nam de feestviering ter ge legenheid van het vijftigjarig Priesterfeest, van den Hoogeerw. Heer P. L. Dessens, Pastoor der Parochie O. L. V. Hemelvaart (Man Père), Deken van Leiden en Eerc- Kanunnik van het Kathedraal Kapittel te Haarlem, een aanvang met een plechtig Lof. dat te ruim acht uur aanving. Vooraf was de jubilaris van het spoor station afgehaald in opeh rijtuigen en ver welkomd door een feestcommissie. De jubilaris werd gebracht naar de Mon- Père-Kerk, bij de Haven, door de in vlag gen looi (met den Pauselijken wimpel) zijn de Haarlemmerstraat, waar ook waren op gesteld, de vaandels van veertig R.-K. Ver- eenigingen. en werd aan de Kerk opge wacht en binnengeleid door een aantal bruidjes en koorknapen, met palmen en bloemen gelooid, en die verschillende schil den droegen, als de wapens van Delfshaven (geboorteplaats van den jubilaris) en Lei den, en zinnebeeldige voorstellingen van Priesterschap, H. Mis, enz. Bij zijn intrede word een welkomstlied gezongen, waarna een plechtig Lof met toe spraak werd gehouden door pater Blom, welke toespraak vergezeld ging van het aanbieden namens de Parochie van oen stol Misgewaden. Een enorme belangstelling was te consla- tecron. De Iverk was overvol, zonder dat de orde, waarvan de regeling in goede handen was, ook maar in het minst verstoord werd Door het Koor worden zeer lofwaardig liederen gezongen. Hedenmorgen reeds lang vóér den aan. vang te negen uren, had zicli weder hel kerkgebouw gevuld, en was ook op den weg de belangstelling weer groot, toen de ju bilaris in kanunnikenklced, per rijtuig voor de kerk aankwam, vergezeld van don wet- eerw. heer Blom, kapelaan der Parochie en Voorzitter van het feestcomité en wedjr mot denzelfden stoet het kerkgebouw be trad. om aan het versierde Hoogaltaar de Solemneele Hoogmis op te dragen. De jubilaris werd daarbij geassisteerd door de zeereerw heeren pastoors Crombag en •Beukers, resp. als diaken en sub-diaken en door den weleerw. heer Blom als ccremonia- ruis. Als cantores fungeerden de eenv Iieeren Damon en Blok, theologanten van 't Semi narie te Warmond. Door den zeercerw. heer E. van Mor.-:' pastoor te Botterdam, werd de feestrede gehouden naar aanleiding van den tekst: „Hei 50sle jaar zult gij vieren, want dat is een jubeljaar". De feestredenaar behandelde in een vloeiende redevoering eerst de macht en de beteekenis van het Priesterschap, nu een halve eeuw door den jubilaris uitgeoefend, om daarna een oogenhlik hel persoonlijke van den jubilaris en zijn werk naar voren te brengen, doch dat op uitdrukkelijk ver zoek van den jubilaris tot een minimum beperkt moest blijven. Ka de plechtigheid word den jubilaris onder het zingen van een Danklied de kerk weder uitgeleide gedaan naar de pastorie. Het Koor zong zeer verdienstelijk de Missa di Papo de Marcello, voor zes stem men van G. P. Palestrina, een zeker (e lo ven werk, evenals het „Fanlum Ergo" van denzelfden componist voor vijf stemmen. De Kerk was in het Priesterkoor met grijs-ltuweel en draperie behangen, getooid met roodo bloemen; terwijl ook van bet Koor grijze draperie athing. Verder waren een groot aantal vaandels aangebracht en palmen- en plantversiering aanwezig. Hedenmiddag was er van één lot drie uur een druk bezochte receptie, en vanavond wordt de feestdag tc zeven uur met een Solemneel Lof met Te Deum gesloten. Deken Dessens, is geboren tc Delfshaven op 15 October 1851. Hij werd Priester ge wijd 15 Augustus 1871, waarna hij achter eenvolgens werd benoemd lot assistent te Nootdorp en Brielle, en kapelaan te Am sterdam, Noordwijkerhout en Leiden, aan dezelfde Parochie van 10 September 1877 lot 19 December 1882, toen zijn benoeming volgde tol professor aan het Groot Semina rie Warmond. Meer dan achttien jaren was hij daar werkzaam als hooglceraar in de Liturgie en H. Schrift, waarvan op zijn initiatief be gonnen is geworden met de vertaling van de H. H. Boekon van het Oude Verbond, waarvoor hij zich de medewerking wist te verzekeren van de meest bekende perso nen op dat gebied. Op 11 Januari werd de jubilaris tot De ken van Leiden benoemd en hoe de jubila ris hier geacht is in en buiten zijn Parochie, brengt dfe spontane feeetuiling voldoende in beeld, De Maansverduistering. Met veel belangstelling is gisteravond de fraaie maansverduistering waargenomen. Men meldt ons van deskundige zijde hier-, omtrent nader het volgende: ■De maan werd gisteravond in het zuid oosten zichtbaar boven de nevelen aan den horizon. De verduistering was intusschen al totaal geworden. De noord-west rand is aanvankelijk nog het meest verlicht door het zonlicht, dat, gebroken door de aardalmospheer, de maan bereikt. Een donkerder schaduw trekt lang zaam van Oost naar West over de maan, het centrale gedeelte van den 6chaduw- kegel. Het z.g. koperkleurige licht is uitste kend zichtbaar, voorat als het wat later wordt en de achtergrond donkerder. Meor en meer wordt de westrand helderder, nog steeds in het rossige schijnsel. Vrijwel pre cies om hallelf schijnt het eerste randje van de maan in de eigen tint. De maan komt te voorschijn uit den schaduwkegel. Voor het bloole oog lijkt het alsof er een uitwasje aan den maanrand is ontslaan. Dit is optisch bedrog z.g. irradiatie. In een kleinen kijker zien wij nu verschillende kraters onder de schaduw vandaan komen. De helderheid van de maan neemt snel toe en duidelijk wordt het lichter. Omstreeks half twaalf was hel verschijn sel afgeloopen. Tijdens de totaliteit ging de maan over de sterren 44 en 15 van de Steenbok. J, S. Leidsche Winkelweek. Zooals wij vroeger reeds mededeelden, werd indertijd besloten tot hd houden van een Leidsche Winkelweek, ter gelegenheid van de 350ste herdenking van Leidens Ont zet, van 2G September tot 1 October, en tevens overeengekomen, dat die niet alleen zou uitgaan van de beslaande „L.A.W.E.T.", maar dat daaraan ook zouden medewerken de drie hier ter stede bestaande midden- siandsvereenigingen, waarvan elk van haar oen vertegenwoordiger uit haar bestuur af vaardigde en waaruit zich een commi-sio vormde, die de Winkelweek zou voorberei den en plannen aan de inmiddels bijeen te roepen winkeliers zou voorleggen. Deze commissie heeft zich van deze laak gekweten en had daarom gisteravond <fo belangstellende zakenmenschen tot een ver gadering in de kleine Stadszaal opgeroepen. Leek het eerst, dat de opkomst klein zou zijn, na halfnegen begon het drukker te loopen en weldra was de zaal goed bezet Er hadden met de commissieleden mee 83 aanwezigen de presentielijst geteekend. Uiteenzetting dor plannen. De vergadering werd gepresideerd door den heer II. W. Cahen, die baar opende met een hartelijk woord van welkom. Hij sprak den wensch uit, dat de besluiten, hedenavond te nomen in het belang van den winkelstand zouden zijn, want daar gaat het in laatste instantie om. De commissie, zich kwijlend van baar taak, had een drietal plannen ontworpen, welke hij achtereenvolgens meedeelde en toelichtte. lo. een winkelweek zonder wedstrijd. Iedere winkelier, die meedoet, spant zich in de étalage zoo goed mogelijk te maken, zonder meer; 2o. een étalage-wedstrijd met een deskundige jury en met prijzen in den vorm van medailles als anderszins; 3o. een élalage-wodslrijd, waarvan de beoordeeling wordt gegeven in handen van het publiek, Ter toelichting van het eerste plan be hoefde weinig te worden gezegd, 't Komt er dan maar op aan, dat er zooveel mogelijk deelnemers meedoen en elke winkelier zijn beste beentje voorzet. Hoe meer en hoe beter étalages, des (e drukker het bezoek zal wezen. De kosten zullen dan ook gering zijn. Het tweede plan zal niet geringe kosten meebrengen. De deskundige jury zal moin ten worden betaald en de bekroningen, die uit den aard der zaak niet gering zullen zijn, omdat de deelnemers in vakgroepen moeten worden verdeeld, komen ook duur. De crifiek, bij vorige gelegenheden op deze wijze van beoordeeling gevolgd, maakt een herhaling niet wenschelijk. Hot derde plan gaat uit van het principe, dat men bet van het publiek moet hebben. Hot publiek niet alleen uit Leiden, maar ook daarbuiten moet weten, wat de Leid sche neringdoenden kunnen presteeren. Daarvoor moeien zij in groole getale in Leiden komen, niet enkel op de feestdagen, wanneer de versierde straten en andere feestelijkheden de aandacht lot zich zullen trekken, maar reeds te voren. Daarvoor moet het publiek een prikkel hebben, die moet liggen in dc prijzen. Zoo zou, volgens de commissie bijv. ter illuslreering noemt epr. dit de hoofdprijs kunnen zijn een luxe-auto. (Uitroepen van verbazing). De commissie stelt zich voor de deelne mers slraats- of wijksgewijs te groepeeren, waardoor ook de kleine zaken tot haar relht zullen komen. Naast het programma zullen formulieren worden verstrekt, door de beoordeelaars te raadplegen. D_aarop zouden een vijftal vra gen voorkomen, door het bcoordeelend pu bliek le beantwoorden; Van welke élalage gaat do meeste koopkracht uit; welke trekt de meeste aandacht; wie heelt de mooiste en fijnste étalage; wie de aardigste en gees tigste; waar is het meesL effect met de minste hulpmiddelen verkregen? De antwoorden moeien" vóór 4 October ingezonden worden bij de commissie, die ze alle heeft na le gaan, en de inzenders, die hot algemeen oordeel van het medewerkend publiek het meest juist op de vragenlijst hebben opgegeven, komen voor de bekronin gen in aanmerking. De commissie erkent, dat daaraan voor haar veel werk i3 verbonden, doch zij ziet daar niet legen op; overtuigd, dat met dezen wedstrijd wordt bevorderd hot hoofddoel van elke étalage: reclame. Het uit te geven programma zal zoowel aan den winkelier als aan het publiek nut tige wenken geven. De kosten zullen voor den winkelier niet groot zijn. De commissie wilde deze stellen op f 1 per strekkenden Meier van de élalage aan de straatzijde gemeten met een mini mum van f2.50. Uit financieele overwogin gen behoeft niemand zich dus te onttrek ken. Ook de kleineren komen nu tot hun recht. Vroeger bleven verschillende groot 're zaken buiten mededinging, wat nu ook onmogelijk wordt. Dit acht de commissie mede een voordeel. Door de Vereen. „Ned. Fabricaal" was der commissie reeds bericht, dat zij medail les héschikbaar wenschle le stellen voor étalages, die uitsluitend met Nederlandsche fabrikaten uitkwamen. Deze kunnen in dit systeem niet zonder meer worden aan vaard. De commissie vraagt verlof om hierover mol de afdeeling Leiden van Ned. Fabr. nader overleg le plegen. Spr., hoewel de vergadering geboel de vrije keuze latend, beveell, namens de com missie, ten slotte bet laatste plan aan. De meening bestaat in sommige kringen, dat de Leidsche winkeliers de concurrentie met andere steden, mot name Den Haag, niet juist, naar spr.'s oordeel, en een reclame als door dit plan beoogt, is de beste remedie om die meening door het publiek zelf ie doen Iogenslraifen. Maar dan moot de deelneming ook zoo algemeen mogelijk zijn. (Applaus), Gedachtenwisseling. De hoer Bern. de Koning brengt hulde aan de commissie voor de uitnemende voor bereiding. Met zulk een commissie durft hij, met welk plan ook, in zee gaan (Applaus). Dit neemt niet weg, dat hij met do com missie in oordeel verschilt. Ook het tweede plan uitschakelend, maakt hij een vergelij king tusschon het eerste en het derde plan. (Inmiddels komt de eerste dame de zaal binnen, door den Voorzitter verwelkomd en met applaus begroet). Hij geeft aan bet eerste plan om zijn een voud de voorkeur. (Applaus). Rekenend, dat er 400 h C00 winkeliers aan deelnemen, hoe zal hot publiek tijd vinden deze allen een bezoek te vereeren? Zullen daardoor de kleine zaken niet ln het gedrang komen? De Voorzitter meent van neen; juist door de groepsgewijze indeeling. Dat de bezoekers tijd tekort zullen komen, vreest hij ook niet. In het programma kun nen practische wenken over de voordeelig- ste wijze van wandelen door de winkel straten worden opgenomen. De heer J. C, Hartman vroeg of de ooms missie het publiek in slaat acht te oordee- len, waarop de heer Cahen antwoordde, dat die vraag bij plan één evengoed kan worden gedaan. Het komt echter alleen aan op het maken van reclame bij het publiek en dit wordt immers bereikt. Men brengt de menschen op straat en voor de étalages. En als de heer H. vraagt of den menschen bij Hecht weer wet zullen komen, merkt de Voorzitter op, dat men het daarop moet wa gen. Dat doel de 3-October-Vereeniging im mers ook. (Teekenen van instemming). De heer G. Molkenboer beziet de zaak van twee kanten. Inderdaad zal men met plan drie veel menschen naar de étalages voeren. Dat is reclame. Maar zal de uitslag van de publieke opinie niet onbetrouwbaar moeten worden geacht en haar oordeel slecht? Zou dan de uilslag niet vernietigend zijn voor goede reclame? De hear Hoogenstraalen vroeg nog of 6e tijd van acht dagen voor étalages van pro ducten, die aan bederf onderhevig zijn, niet ie lang is, in welken geest ook de heer E. Oostendorp sprak. De Voorzitter meent, dat daartegen wel maatregelen le nemen zijn. Nadat de heer De Koning zich nogmaals legen plan drie had verklaard en dc heersn Meyer en Van Noort, als leden der com missie er voor, terwijl de heer Molkenboer ook nog eens op de bezwaren heelt gewe. zen, wordt tot stemming met gesloten brief jes overgegaan, waarbij de leden der com missie zich van stemming onthouden. Deu itslag was, dat 22 leden zich uit spraken voor het eerste plan, 13 voor hot tweede en 87 voor het derde, zoodat daar toe besloten werd. De Voorzitter merkte vóör de stemming op, dat ieder medestemmer morcei ver plicht is mee te doen, hoe ook de stemming moge uitvallen. Er werden nu nog verschillende opmer kingen gemaakt en vragen gedaan. O.a. werd bij de commissie er op aangedrongen om van B. en W. gedaan te krijgen, dat gedu rende de Winkelweek de winkels eenigen lijd na acht uur blijven geopend, en beraad slaagd over de beste wijze, waarop op -f October de winkels zullen open zijn. De commissie wil gaarne- daaromtrent na on derzoek bij en in overleg met belangheb benden later advies geven, opdal er zooveel mogelijk één lijn worde getrokken. Zij lioudl zich voor schriftelijke mededeelingen aan bevolen. Ten slotte wekle de Voorzitter op tot deelneming en verzocht den aanwezigen daarvoor onder hun collega's propaganda te maken. Reeds hebben 183 schriftelijk zich opgegeven en slaande dö vergadering gaven nog meerderen zich voor deelneming aan. Een spoedige opgave bij het bestuur is zeer gewenscht. Hierna sloot de Voorzitter te elf uur de geanimeerde vergadering. De ziekten der aardappelen. De vereeniging iol aanleggen en onder houden van volkstuintjes „Ons Belang" hield gisteravond een lodenvergadering in het Volksgebouw aan de Heerengracht. De hoer P. Sneeuw, teeraar aan de Rijks- landbouwwinterschool te Veendam, liield een inleiding over de ziekten der aardap pelen en walt hiermede samenhangt. Spreker begon met op te merken, dat hel niet de bedoeling zijn kan, de aardappel ziekten uitvoerig te behandelen. Hij stelde zich echter voor een kort overzicht te geven van de voornaamste ziekten, zoo mogelijk van haar bestrijding en wat door de land bouwers gedaan wordt om hun aardappel gewas zoo gezond mogelijk te kweeken. Twee verschijnselen trekken vooral de aandacht van bezitters van kleine tuintjes, die aardappelen leien, n.l. dat een bepaalde aardappelvariëteit onder zooveel mogelijs. gelijke omstandigheden een zeer verschil lend ziektebeeld vertoont, waardoor de op brengst ook ongelijk groot zal zijn. Hieruit blijkt, dat het van groot belang is, van welk pootgoed men uilgaal. Een tweede verschijnsel is, dal gezonde aardappelen, nadat zij eenige jaren door een verbouwen zonder bepaalde voorzorgsmaat regelen geteeld zijn, voortdurend zieker worden, voortdurend minder opleveren. Vroeger vond men een verklaring hiervoor in de z.g. verouderingstlieorie, doch tegen woordig weet men, dat liet gewas door ver schillende ziekten hoe langer hoe sterker worden aangetast. Achtereenvolgens werden nu eenige aard appelziekten nagegaan, zooals hladrolziekle, topborvt, rhizoctonia, zwarlbeenigheid, stip- pelstreepziekten, de aardappelziekte en wratziekte. Met eenige platen en met aan getaste aardappelstengels werden de ziekten gedemonstreerd en ten slotte eenige bestrij dingsmaatregelen aangegeven. Nu werd de vraag gesteld, hoe men een gezond gewas aardappelen telen kan. Vroe ger zocht men de poters uit den aardappel- hoop en daar aan een poter niét te zien is of er een gezonde dan wel een zieke aard appelplant uit groeien zal, kon men op deze wijze de ziekte niet bestrijden. Daar men bovendien vaak kleine knollen als poters gebruikt en door verschillende ziekten de aardappelen klein van stuk blijven, werkt men de ziekten juist in de hand. Tegenwoordig past men op dc z.g. seloc- iiebedrijven drie principes toe, n.l,. lo. se-. BINNENLAND. Gouden Priesterfeest van deken P. Ii. Dessens te Leiden. De plannen voor de a.s. Leidsche .Winkel week. Ontwerp tot wijziging van de Gemeento- wet met betrekking tot de plaatselijke be lastingen. Het advies van den Nijverheidsraad inza ke het ontwerp-Tariefwet. BUITENLAND. De Londensche conferentie in een cruieTt stadium. Coolidge aanvaardt de candidatuur yoor het Amerikaansche presidentschap met een rede. leslie, 2o. isotalie en 3o. vroeg rooien. Hierdoor is het op hel bedrijf van dr. Oort wijn Botjes, le Ooslwold, (Groningen) gelukt van vele aardappelrassen een volkomen gezond gewas te telen. Echter zijn deze maatregelen niet door te voeren door bezitters van kleine tuintjes. Naar het inzicht van spreker zouden dezen het beste doen gezamenlijk ieder jaar één of twee goedgekeurde aardappelvariëteiten tc koopen van onze groote landbouw-maat- schappijen, die zich bezighouden met de keuring van gewassen te velde. Men zou hiervoor een middelvroege en late variëteit, bijv. Eigenheimer en Kampioen, kunnen ne men en men heeft dan voldoende zekerheid good pootgoed te krijgen. Sprekers leerzame voordracht werd warm toegejuicht. Van de gelegenheid, om vragen tc stellen, werd druk gebruik gemaald, en spreker kon zoodoende nog veel practische wenken geven. De heer E. Th. Witte, horlulanus, sprak hierna de Vereeniging toe. Hij toonde naji, dat, hoe schoon de resultaten van de Vei- eeniging ook zijn, er nog voet meer te bo- reiken is. Spreker doelde een en ander mee over een bezoek aan de volkstuinen te Am sterdam en wekte op le probeeren deze na te volgen. De Voorzitter bracht den spreker en den heer Witte den dank der Vereeniging, voor hun geheel belanglooze voorlichting en sprak de hoop uit, dat de Vereeniging er veel vruchten in de toekomst van mocht pluk ken. Met algemeene slemmen werd besloten als lid toe te treden lol de Koninklijke Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Prof. dr. Van Wijk alhier is benoemd lol commandeur in de ordê van den Witten Leeuw van Tsjecho-Slowakije. Bij resolutie van den Minister van Financiën is benoemd lot tijdelijk adjunct accountant bij de directe belastingen alhier de heer E A. Enlrop, te Amsterdam. Namens de N.V Automobiel- en Mo torhandel „Het Motorhuis" alhier werd he den door liet architecten- en ingenieursbu reau Kraan Groenewcgen en Verwijs in een der lokalen van de Handelsbeurs aanbesteed:; het bouwen van een garage van ongeveer 700 viork. M. oppervlakte op een terrein aan den Morschsingel (e Leiden. Het aantal inschrijvingen bedroeg 1G en ieder der inschrijvers had drie opgaven ver strekt, zonder bevloering, met tegelvloer en met granito bevloering, welke wij hier achter elkaar talen volgen: A. Kadé Hz., Voorscho len f24300, f25800 en f26000; Th. Barlen Jr., f22300, (23300, 121.500; G. Ilillenaar, Ocgslgcest, f20800, f21800 cn f23450; C. V. d Vliet f19880, 121089 cn (21547; Jan Splinter 119390, f 20390, en f 21150; Jac. van Riett f 19000, f19225 en f21225; T. Kort, Hijnsburg, 18000, f18900, f20100; J. J. Hart en J. H. v. d. Blij f18940, f 19685 cn f 18860; Jac. Warnaar f 18000, f 19380 cn f21440, C. Corver 17999, f 19398 en f21297; G. v. d. Veen, Den Haag f 17945, f 19445 cn 122445; Gelrrs. S. F. Schmeemann Jaarsveld hij Utrecht, 1 17990, 19190 en f20365; M de Tombe Jr. cn D. II. Haak f 17755, 1 18755 en f 20053Zwanenburg en Van der Beril, Katwijk a. Zee, 116919, 17869 en 1 f9669 en Adr. den Ouden, Moerkapelle f 16810, f 17510 en 117810. Voor de in de Groote Stadszaal be legde vergadering van de Vereeniging van den Ilandcldrijvenden en Industricelen Mid denstand voor Leiden en Omstreken, waar de heer D. Manassen uit Amsterdam, zou spreken over Plaatselijke Keuze was slechts zeer weinig belangstelling. Er waren een 40 aanwezigen. De leider der vergadering, de heer C. Kor- teweg, betreurde dit. Hij weel de slechte op komst aan het feit, dal door niet voldoende voeling met andere winkeliersvereenigingen deze vergadering juist samenviel met die betreffende de winkelweek en dat deze voorging, kon hij begrijpen. Voorts was z.i. nog aanleiding voor zoo weinig belangstel-

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1