irgeriljke Stand v. Leiden. SPORT. Do heer De Graal: „Dan is hgt klein- jjelig van U om dien eisch te steflen. Had den ze het U gevraagd, dan was het goed, au ze het niet gevraagd hebben kost het zooveel, tenminste dat begrijp ik eruit. Ik vergeel het de gemeente nooit als ze U een schadeloosstelling geven omdat U niets gevraagd is." De heer G. van Leeuwen: „IComt Ster renburg niet in conllict met zijn eed? Hij heeft toch gezegd en beloofd, dat hij de belangen van de gemeente zal behartigen en nu behartigt hijl zjfn eigen zaak.'' De heer Starrenburg: „Toen het proces begon was ik nog geen lid van den Raad. JVas ik dat wel geweest, dan had ik ook geweten, dat er in geheime zitting gezegd ia: „We wagen er f5000 aan"." De heer Stadhouder zegt, dat hij des tijds er voor was om 1200 te geven omdat dan meteen toestemming werd verleend tot het leggen van de zinkers langs de Vrouwen brug. Nog eenige discussie heelt plaats omlrent dit punt, waarna de voorzitter tenslotte een voorstel van B. en W, in stemming brengt om op do voorstellén van don advokaat van S. niet in te gaan en in flooger beroep gaan inzake het proces van de zinkers, t voorstel wordt met 8 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Wesselingh en Stadhouder. De beer Starrenburg blijft buiten stemming. Vastgesteld worden vervolgens eenige pensioensgrondslagen. Dan komt ter tafel een voorstel van B. en W. om wijziging aan te breijgen in het raadsbesluit tot verkoop van een gedeelte bouwterrein om daarop arbeiderswoningen te stichten, aan A H. Voileberg. Er staat eene bepaling in, dat de huizen de eerste 10 jaren niet verkocht mogen worden. Die voorwaarde accepteert V. niet. B. en W. Hadden aanvankelijk doze bepaling ook niet voorgesteld, aangezien bij hen de gedachte voorzat, dat de grond niet verkocht mag worden alvorens er woningen op staan. Z(j stellen dan ook voor om die bepaling van die 10 jaar te laten vervallen. Verder deelen aj mede, dat V. 4 woningen wil ver huren aan Zoeterwouders, een voor hem zeil wil behouden en een voor zjn com pagnon. Met algemeene stemmen wordt besloten de bewuste voorwaarden te wijzigen zooals door B. en W. voorgesteld. Ter vervulling van de vacature van 2 leden van het College van zetters moet de Raad den Commissaris der Koningin voor elko vacature een dubbeltal doen toe komen. B. en W. stellen voor voor de eerste vacature voox te dragen: 1. H. J. v. d. Krogt (allr.); 2. A. Straathof; voor de 2e vacature: 1. M. Th. Kompier (aftr.) en 2. C. H. de Boer. Do heer Stadhouder vraagt of alle zetters landbouwers zijn, waarop do voorzitter be vestigend antwoordt. De heer Stadhouder verzoekt dau in het vervolg ook rekening te houden, dat er buiten die landbouwers nog andere inwoners zjn. Do voorzitter zal bij eene vacature dat in overweging nemen. Bij meerderheid van stemmen'werd hier na de aanbeveling opgemaakt als door B. en W. voorgesteld. Rondvraag. De heer De Graaf vraagt den voorzitter om er eens speciaal op to laten letten, dat er aan den Hooge Rjndjjk niéf meer zoo woest gereden wordt met auto's enz., want er komen beslist onge lukken. De voorzitter antwoordt, dat er de laatste 2 maanden wel 30 processen verbaal zjn opgemaakt, doch blijkbaar storen ze W zich niet veel aan. De heer Stadhouder geeft in overweging aan B. en \V. om een voorstel te doen tot het Instellen van een schoonheid commissie, speciaal voor den Hooge Rijndijk. Het kan een commissie zjn van drie leden, buiten den Raad om, die advies geeft. Do voor- dtter zal eens op andere plaatsen infor- meereD. De heer Starrenburg zegt, dat er door de boeren zoo hard gereden wordt over den Zuldbuurtschen weg, hetgeen zeer gevaarlijk is, vooral des Zondags. Er is dan ook al eens 90n ongeluk daar gebeurd; van een is hj persoonlijk getuige geweest. Kan er geen bepaling in de Politieverordening worden opgenomen, waarbij bepaald wordt, dat men jgnaf de Kerk tot den Schenkelweg stap voets moet rijden? De voorzitter zegt, dat dit niet kan, want het is geen bebouwde kom. De heer Starrenburg: „Dan de weg maar verbreeden, want er rijdt nog een auto ook. Do heer De Boer: „Ik ben het met den heer Starrenburg eens, dat de boeren er veel te hard rijden en probeeren om eikaar voorby te rijden, zulks zeer ten koste van de veiligheid van het publiek. En wat die auto betreft, i? ook juist, want die snort, geladen met melkbussen tusschen het volk door." De voorzitter zal het adres trachten te Weten to komen van die auto en den eige naar eens aanschrijven en voor het overige eer,s overwegen wat er aan te doen is. Nog wijst de heer Starrenburg er op, dat het straatje in de wegen veel te hoog figt. Als men er met de fiets tegen aan komt, valt men. Het eenigste middel om een goeden toestand te krijgen is, dat het straatje zakt, want vult men het aan met grind, kan men nog wel eens voor f4000 grind koopen. De voorzitter zegt, dat de auto's het grind wegzuigen. Met den gemeente-opzichter zal besproken worden, wat er aan te doen is. De heer De Graaf wijst eveneens op het straatje in den Weipoortschen weg. Do heer Stadhouder releveert, dat er ongelukken gebeurd zijn; laatst nog op den Bocht op de Mioning. HJerna sluiting. ONDERTROUWD: G. P. v. Itterzon jm. 83 j. en K. Dregmans jd. 28 j.A. M. Con- •tandse wedr. 44 j. en H. W. Nieboer jd. $8 j. j J. C. Wezelenburg jm. 23 j. en C. Cfc t M. Mulder 21 j.A'. de Graaf jm, 25 j. en Gi de Koning jd. 24 j.A. de a Kle jm. 26 j. en J. Element jd. 22 j.J. Laterveer jm. 21 en P. Wassenaar jd. 21 j.H. H. Catin jm. 36 j. en H. M. Hoogeveen jd. 31 j.J. v. d. Brander jm. 27 j. en G. Gcrritse jd. 20 j.D. van Donk jm. 29 j. en A. E. S. Trago jd. 28 j.C. J. M. Hendriks jm. 24 j. en A. M. J. Jongmans jd. 23 j.J. Devilee wedr 51 j. en J. Zandvliet jd. 40 j.M. Vrecken jm. 24 j. en C. E. v. d. Meel jd. 25 j. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie]. Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Waarschuwing. Zeer Geachte Redactie, Veie van Uwe geachte lezers en lezeressen zullen zich het ingezonden stuk herinneren betreffende het boekwerk „Bilz de nieuwe natuurgeneeswijze". Daarin werden nadere inlichtingen verstrekt omtrent te wijze van colporteeren, de zeer geringe practische waarde en de absolute onbruikbaarheid van genoemd boekwerk voor den leek. Sinds dien tijd brengt het hooren van den naam alleen m(j in dezelfde conditie als een stier bi) het zien of ruiken van een sovjettist. Vanaf dien tijd echter werd de colportage geslaakt, hoewel echter velen in Leiden zich met het boek opgescheept zagen en tot heden toe tevergeefs gezocht hebben naar een recept om er weer met fatsoen af te komen. De gedachte bi) die gelukkige bezitters, dat zijl f30 zouden moeten be talen doet hun wegsmelten van akeligheid. Sedert eenige dagen echter is 'de malaise in de colportage verdwenen en doet men opnieuw een aanval op de veste Leiden. Het operatieterrein is Kanaalstraat en omgeving. Zijl (d. z. de colporteurs) trachten een plaats in de gemakkelijkste stoel van uw woon kamer te veroveren met een motto „pro paganda voor gezondheidsverzorgingf'. Mijn vriend, die hun antwoordde, dat ngl door gebruik van Nutricia's kindermeel over vloeide van gezondheid en het dus niet noodzakelijk "end zj'n leuningstoel aan hun af te staan, antwoordden v.,dat zij" hem dan wel eens een lesje in beleefdheid wilden geven, LeidenareD, alle gekheid ter zijde, Iaat ik u raden: houdt uw voordeur en beurs gesloten. Wilt ge per sé zoo'n boek bezitten, plaatst dan even een advertentie en vele gelukkige bezitters zullen n gaarne hun exemplaar over willen doen voor 10 h 15 gulden. En zelfs' dit bedrag zult ge later onder heete tranen betreuren. Neemt geen „Bilz" èn gij( èn uw portemonnafe blijven gezond. Nadere inlichtingen worden gaarne, via de redactie, door mij verstrekt. S. y. m. ZWEMMEN. De nieuwe zweminrichting geopend. Zaterdagmiddag heeft, in tegenwoordig heid van autoriteiten en genoodigden, de officieele opening plaats gevonden van de nieuwe bronwaterzweminrichling aan de Zijl, waarvan wij in ons blad van Vrijdag een uitvoerige beschrijving hebben gegeven. Alles was nu tip-top In orde en leder was het er dan ook volkomen mee eens, dat de zaak er inderdaad keurig en degelijk uit- zag. Feestelijk wapperden de nationale en Leidsche kleuren hoog boven de Inrichting, terwijl het zonnetje kans zag door het wol kenfloers te breken en aldus de gezellig heid te vergrooten. Op het terras bij het on diepe gedeelte der mannenafdeeling, waar do muziekvereeniging „Athalla" reeds eeni- gen tijd zat te wachten om haar vroolijke wijsjes te mogen verklanken, verzamelden zich tegen hallvier het gemcente-be9iuur, met vele raadsleden, het bestuur en leden van „De Zijl" en tal van andere belang stellenden, ten einde de ollicieele over dracht van het beheer der inrichting in handen van het bestuur van ,,De Zijl" te doen plaats vinden. Als plaatsvervangend burgemeester nam wethouder Reimeringer het woord. Hij heette namens hel gemeente bestuur de raadsleden hartelijk welkom en tevens de leden der gezondheidscommissie, de besturen van eenige zwemvereenigingen, de directeur van Gemeentewerken, doctoren, aannemers, opzichters en al die anderen, die in eenigerlei opzicht tot den bouw heb ben bijgedragen. Het is een verblijdend tee- ken, zeide spr., dat hier en nieuwe zwem inrichting noodig was. In ons waterlandje is het de plicht van leder te kunnen zwen* men. Maar het is tevens een zeer aange name sport, waaraan iedereen kan mee doen, en daarom ook vooral valt het zoo toe te juichen, dat deze inrichting Is gebouwd nabij een volkrijke buurt, zoodat zeer velen, zonder veel moeite, van deze gezonde sport kunnen genieten. Deze inrichting dient eigenlijk ter vervanging van de oude zwem school aan de Oude-Heerengracht, die ge heel onvoldoende was en bovendien geen gelegenheid om te zwemmen bood voor vrouwen. Het besluit tot afkeuring was spoedig genomen. Maar waar en hoe nu een andere te krijgen? Geruimen tijd heelt men zich moeten behelpen met de zwemplaats in het Poelmeer, die echleT veel le ver was voor het publiek en bovendien ongeschikt al was het water er zeer goed. Een gewone zweminrichting te maken In de nabijheid der stad bleek, in verband met de vuilheid van het water, onmogelijk, zells bij de Zijl. Vandaar dat men er ten slotte toe is overgegaan een bronwater-inrichting te bouwen. In Haarlem had men die al ja ren. Waarom zou Leiden niet volgen? Nogmaals wees spr. op de geschikte leg ging der zwemplaats, er bi] voegende, d(lt wellicht, na het doorvoeren der centrale rioleering, op de exploitatie aanzienlijk zal kunnen worden bezuinigd, doordat het wa ter van de Zijl dan kan worden gebruikt. Inmiddels laat deze nieuwï inrichting weinig te wenschen over, Hoe het water wordt opgepompt, verwarmd, aangevoerd en ververscht, zal spt. niet uiteenzetten. De plaatselijke bladen hebben zulks reeds in den breede gedaan. Over de kwaliteit van het bronwater valt momenteel eigenlijk nog niels te zeggen. Hier valt eenvoudig al te wachten. Mocht het ijzergehalte echter be zwaren opleveren, dan kan daarin gemak kelijk worden voorzien door een zuiverings installatie. Dat de nieuwe zweminrichting, aldus giDg spr. voort, ondanks de ijsperiode toch nog in Augustus kan worden geopend, is vooral le danken aan de personen, die aan den bouw hebbeif medegewerkt, waar voor in het hijzonder een woord van dank past aan den directeur' van gemeentewerken, den heer Dfiessen, den adjunchdirecteur, den heer Blauw en den lechnisch-ambte- naar, den heer De Haan. Het behepr komt ia handen van de ver- eeniging „De Zijl". Moge deze krachtig mee werken tot den bloei der inrichting en een waardige concurrente worden van die aan den Hooge-Rijndijk. Het moment der opening zeide spr. is nu aangebroken Ik stol de inrichting on der ioezicnt'van „De Zijl" en hoop en ver trouw, dat de exploitatie in goede handen zal zijn en aan het gestelde doel zal be antwoorden. Daarmede is dan een groot werk van socialen aard gedaan I (tromgeroffel en fanfares). Toen nu boven de loopbruggen de club- vlag van „De Zijl" geheschen en tegelijker tijd.een zestal zwemmers in het water wa ren gedoken, nam de heer Van der Mark, voorzitter van „De Zijl", het woord om te wijzen op het gToote gewicht dezer gebeur tenis voor zijn vereeniging in het bijzonder en voor de burgerij in1 het algemeen en zijn hartelijken dank le beluigen aan allen, die daartoe hebben meegewerkt. Het is een groote eer voor ons, zeide hij, dat wij het beheer mogen voeren, en wij zullen zorgen, met behulp van de Commissie van Beheer, dat het in ons gestelde vertrouwen niet zal worden beichaamd. Nadat het muziekgezelschap, dat welwil lend haar medewerking verleende, zich op nieuw had doen hooren, werd een rondgang gemaakt om de inrichting beter in oogen- schouw te nemen, terwijl Iwee zeventallen van de Haagsehe Zsyem- en Poloclub ver volgens een polo-demonstratie gaven. Toen wij tegen halfvijl huiswaarts keer den, werd de cassa reeds bestormd. En voortdurend spoedden weer tientallen an- dere zwemliefhebbers zich naar de nieuwe zwemplaatsl Wij hebben Vrijdag niet tevergeefs een beroep gedaanI Demonstraties te Bodegraven, Te Bodegraven zijn Zaterdag zwemdemon- straties gehouden op initiatief van de jonge vereeniging „De Waterrot" aldaar, welke onder leiding van den heer Burggraaf niets nalaat om de zwemsport meer populair te maken. De vereeniging had zich de mede werking verzekerd van den heer B. Plan ter, consul van den N. Z. B., te Leiden, en de Leidsche en Goudsche Zwemclub beTeid gevonden te demonstreeren. Het weer was uitstekend, terwijl het water goed was. Te ruim 2 uur werd begonnen met 50 M. baantjes vafi verschillende zwemslagen, voor Bodegravenaren, en vervolgens met pop- duiken. Het verloop dezer nummers was vlbt, doch goede leiding en instructie bleek zeer gewenscht. Het schoolslag-zwemmen was wel het beste. De demonstraties van de O. Z. C. en L. Z. C. hadden bij het publiek veel succes. De uitslagen waren: 50 M. snelzwemmen voor abonné's van de zweminrichting: 1. J. L. Weglau, in 80 2/5 sec.; 2. C. Bekker, in -10 1/5 sec. 60 M. rugzwemmen: 1. C. Bekker, in 48 sec.; 2. J. L. Weglau, in 49 1/5 sec. 25 M. snelzwemmen voor meisjes: 1. Jo van Ingen; 2. Beb van Aalst. 60 M. vrije slag: 1. L. Edelman, 41 sec.; 2. C. Bekker, 411/5 sec. 25 M. schoolslag dames: 1. A. Horlensius; J. Versloot. Popduiken: 1. B. Verpoorle; 2. S. de Vries. Een estafette-wedstrijd over 5 X 25 M. werd met weinig verschil door de G. Z. C. n gewonnen van „De Waterrat", Vervolgens won G. Z. C. I over denzellden afstand met niet waarneembaar verschil in 1 min. 11 1/5 sec. van L. Z. C. I. Ten slotte werd een walerpolo-wedstrijd gespeeld, welke door G. Z. C. I met 53 van L. Z. C. I werd gewonnen. De Leide- naars hadden een invaller voor Goekoop, terwijl G. Z. C. met invallers voor De Boo en Slop verscheen. De L. Z. C. was aan vankelijk meer in den aanval. Daarna ging de strijd gelijk op. G. Z. C. schoot echter harder en zuiverder en wist bijgevolg -te winnen. Na alloop werden de prijzen uitgereikt. Twee Ned. records verbeterd. Bij de gisteren te Breda gehouden nalio- nalè wedstrijden verbeterde mej. Baron het record 100 M. dames, vrije slag, door het le brengen op 1 min. 17 4/6 sec. Ook mej. M. Vierdag zwom binnen recordtijd, welke 1 m. 21 sec. bedraagt. Verder zwom mej. G. Klap wijk de 100 M. (rug) voor dames In 1 min. 88 2/5 sec., wat een verbetering van bet re cord met 4 8/5 sec. beteekeni. WATERPOLO. BelgisBolland 71. De polowedstrijd tusschen Belgis en Hol land, gisteren te Blankenberghe gehouden, is door de Belgen met 7—4 gewonnen. De ploegen waren a.ls volgt: België: Durant: d.: M. Blilz en Plelincx, p.; Blitz, m.; Dêwln, Vermeltën, CludtS, ♦opr. Holland: Struys, d.Muller en A, v. So nus, a.; Goedings, ffi.T Éöhler, G. Bohlan- der en P, v. Senus, y, Scheidsrechte! was de Eranschman Drigny. Over het verloop zegt „De Crt.": Dadelijk na het begin is België sterker en G, Blitz zorg! voor het e»ste doelpunt, ter wijl Dewln den Belgischen voorsprong lot 40 opyoert, In de tweede helft, nadat G. Blitz het vijfde doelpunt neefl getoaakt en Cjudis den stand op 6—0 heeft gebracht, weet Kohier voor Holland het eersle tegenpunt le scoren, waarna de Belgen weer aan het woord ko men en er 7—1 van maken. Tegen het einde slaagt Boblander er in twee doelpunten le fabriceeren, terwijl Van Senus, die naar vo ren is gekomen, nog een doelpunt er aan toevoegt. Het einde brengt dus een 7-4- overwinning voor de Belgen. Hel schieten en samenspelen der Belgen was veel beter dan dat van de Hollanders. Het lijstje dezer ontmoelingen ziet er als volgt uit: 1906 le Antwerpen: België wint met 3-2. 1907 niet gespeeld. 1908 te Antwerpen: België wint met 2-0. 1909 te Amsterdam: België wint met 71. 1910 le Antwerpen: België wint met 8-1. 1911 te Gouda: België wint met 4-1, 1912 le Antwerpen: België wint met 2-1. 1913 te Amsterdam: België wint met 5-2. 191-11920 niet gespeeld. 1921 le Antwerpen: België wint met 2-1. 1922 niet gespeeld. 1923 te Gouda: België wint met 6-1. 1924 te Blankenberghe: Belg. w. m. 7-4. Wij hebben dus nog geen enkelen wed strijd,tegen de Belgen gewonnen! CRICKET. AjaxV.R.A. Ajax heelt gisteren uitstekend werk ge daan door legen V.R.A. een draw te lorcee- ren. Ze schijnt er op uit te zijn spannende wedstrijden te spelen, wat op zich zeil een verdienste is. Schreven wij vorige week, dat wij zelden zoo'n spannenden wedstrijd gezien hadden als tegen V.O.C., het Leid sche publiek heeft gisteren een nog span nender wedstrijd bijgewoond, zoo zells dat het er zenuwachtig van werd, en toen Ajax dan ook gelijk maakte was er een donde rend applaus, iels wat wij anders zelden meemaken. Voor het Leidsche publiek was het jammer, dat de „winning hit" uitbleef, maar wij gelooven ten slotte dat iedereen nu met den uitslag tevreden was, want zoo wel in balten als in bowlen waren beide partijen even sterk. Rincker had niet zijn dag en bowlde nog al eens aan de leg-side, maar v. d. Chijs bowlde 24 overs achter elkaar en hield daarbij een prachtlengte, waardoor hij de gevaarlijkste man was. Bij Ajax had Rice weer veel succes. Het afwis selend last en slow bowlen maakte dat geen een V.R.A.-speler hem met gemak kon spe len. Door 'n paar keer gelukkig plaatsen en slecht fielden der Ajax-spelers op hem zag hij meer runs op zich slaan dan Eigeman, die, hoewel constant bowlend, ons niet zoo gevaarlijk leek. v. d. Reijden was slechts 3 overs aangezet en had 1 keer succes. Waar om hij afgezet werd, begrepen wij niet, want hij hield nog al goed zijn lengte. Om kwart over ell openden Leeser en Lobry de Bruyn de innings van V.R.A. Eerstgenoemde speler is de eenige die scoort De tweede batsman verdedigt hoofdzakelijk. Als er 17 runs zijn wordt Leeser voor even veel runs gebowied door Rice. Eilers scoort 12 runs eer hij l.b.w. is (229). Rincker valt als eerste slachtoffer van Eigeman na 1 run gescoord te hebben (330). Hambur ger met 16 brengt het lot 54, waarna Loby de Bruyn eindelijk voor 8 runs uitgaat (5 66). Ilisgen scoort 7 runs, de Meyere 5 runs, waardoor het 766 wordt. Meyers is er spoedig geweest, mooi door Wamsteker ge- slumped (871), de Koster en Stroeve ver- hoogen de score met 10 runs eer de laatste voor 9 runs gebowied wordt. Koster en v. d. Chijs houden het lot de lunch uit. Maar 6 min. na de lunch wordt de Koster voor 11 runs gebowied en blijlt v. d. Chijs met 6 not out. Hel totaal is dan 96 runs. Rice bowlde 552, Eigeman 339, v. d. Reij den 12. Ajax opende met Sigma en Wempe. Als er 7 runs zijn zet Wempe zijn been voor een rechten bal en kan gaan voor 5 runs. Eigeman en Sigma spelen zeer voorzichtig. Het bowlen is zeer goed, zoodat de runs langzaam komen. Als er 30 runs zijn gaat Eigempn voor 13 runs op dezelfde manier uit als Wempe. Sigma brengt het met IJs- seldijk tot 47 eer Sigma voor 19 runs ge bowied wordt. IJsseldijk gaat dan door eigon schuld run out na 10 runs gescoord te heb ben (4—53). Janssen maakt 1 run en is dan ook l.b.w. Wamsteker maakt 3 runs en wordt dan gevangen (664). Rice slaat een 4 en wordt dan gebowied (675). v. d. Reij den met 4 runs helpt de Laat de Kanier wat (883). Dan brengt de Kanier Ajax dicht bij het totaal van V.R.A door een 6 op Rincker le slaan. Met den volgenden bal echter wordt zijn wicket geschonden, als hij 19 runs heelt gemaakt (991). Onder groote spanning staan de laatste 2 batsmen op de mat. Met een 4 weet Hoogenstraalen de par tijen op gelijken voet le brengen, maar di rect daarop wordt Roem gebowied waardoor Ajax ook 86 runs heeft en de wedstrijd in een zuivere draw eindigt. Hoogenslraaten bleef met 9 not out. Rincker bowlde 450, v. d. Chijs 536, Hisgen 01. Vermelding verdient zeker, dat Wamste ker geen enkele bye door liet. Z.-H. G. B. Voor den Z.-H. C. B. won H.C.C. IV met innings en 3 runs van L.C.C., waardoor eerstgenoemde kampioen is dezer aldeeling. jOe stand is in deze comp.: Ver. gesp. g.m.i. g.m.r, v.m.i. v.m.r. p. H.C.C. IV 4 3 1 9 Aja* II 3 111—4 L.OD. 8 3 —3 L. 0. 0.—H. C. 0. IV. Voor de competitie van den Z. H. C. B. speelde gisteren L. C. C. tegen het vierde elftal van de groote Haagsehe. De Leide- naars verschenen met drie invallers, ter wijl H. 6. een sierk team in het veld braoht. De Hagenaars winnen den toss en kiezen Relden. (Je eerste baismen spelen het bowlen betrekkelijk makkelijk en als het eerste wicket neer is, ontslaat er tusschen Eich horn en Metsch een goede stand, die eindigt als Eichhorn op het bowlen van Soesman wordt gevangen. De stand Is dan 2 voor 24. Regelmatig vallen verder de wickels en de. Innings eindigt op 52 (Metsch 15, Eichhorn 12, v. Weizen 2 not out). De bowlingcijters waren Soesman 6—18, W. Kalff 1—16, v. Olm 1—16, Bölger 28. Nog voor de lunch trekt H. C. C. naar de wickets. Op 8 is het eerste wicket neer. W. v. d. Bosch staat safe le batten. De score rijst snel en als voor de lunch gestopt wordtj zijn slechts 4 wickels neer voor 77 runs. De pauze blijkt de besle change geweett te zijn. Het wordt van 4 voor 77, 10 voor 98. Hiervan had W. v. d. Bosch, die No. 8 inging, een keurige, door een enkel kansje onlsierde 46 not out achter zijn naam; ver* der Asman 10 en D. Semmelink 10. De bowling-cijfers waren: Beuk 426, Heemskerk 451. L. C. C. gaat nogmaals in. Voorzichtig spelen de baismen en om een inningsneder» laag te ontgaan, maar het baat niet. Tochi is het slot nog zeer spannend. Als L. C. O, nog 4 runs noodig heeft, valt het laatst# wicket. Het totaal is 43, waarvan J. Segaar met een solide 22 in de dubbele cijfer# kwam. Soesman nah 211, Bölger 317, Kalff 3—7. L. C. C. verioor dus dezen zeer vriend* schappelijk gespeelden wedstrijd met in* nings en 3 runs, waardoor II. C. C. IV dolf* nilief kampioen van doze afdeeling is, ATHLETIEK. De kampioenschappen dei N. A. U. Te Enschedé zijn gisteren de wedstrijden gehouden van de N.A.U.-kampioenschappen De deelneming was over het algemeen niet bevredigend. Inmiddels hebben deze wed strijden in zooverre een succes opgeleverd dat zij een record-verbetering 100 M. heb ben gebracht. Harry Broos slaagde er In he.t record van 10,8 sec. op 10,7 see. te bren* gen. De uilslagen waren volgens „De Crt,": 100 Meter hardloopen: (1ste halve beslie* sing): 1. H. A. Broos (Philips S. V.) 11.2; 2. M. v. d. Berghe (Holland, R'dam), 11.55 3. Visser (Rapiditas, Gron.), 11.6. 2de halve beslissing: 1. J. de Vries (V. en L.); 2. IC. Kempkes (Olympia, Gron.), 11.8J 3. Duisterwinkel (Rapiditas). Finale: 1. H. Broos (Philips S. V.) 10J (nieuw Nederl. record); 2. M. v. d. Borghe (Holland); 3. J. C. de Vries (V. en L.)#4. R, Kempkes (Olympia, Groningen); 5. DuysteT- winkel (Rapiditas). 100 Meier hordenloop: 1. L. Spel (Blauw Wit), 16.2; 2. P. Zwijnenberg (Rigtersbeeltf; 3. J. de Vos (Hercules, Mebe). 400 Meier h.-rdloopen: 1. J. Menso (V. en L.) 52.2; 2. J. L. Klop (De Tubanters) 6t.4f 3. W. V. van Botten (A. V. 1923) 63. 1500 Meter hardloopen: 1. J. Zeegers (A'. V. A. C.) 4.32.5; 2. G. ten Cale (Sportlust, Enschedé) 4.34.2; 3. S, B. van Zuiden (De Tubanters). 10 K M. hardloopen: 1. P. Dullaart (Hol land, R'dam) 35 4.3; 2. P. de Boer (Trekvo gels) 35.22; 3. J. Wagelaar (Sportclub En* schedé). Verspringen z. a.: 1. A. Ras (A.A.C.) 8 M,; 2. W. R. v. d. ICuyp (BI. Wit) 2.84 M.9. W, Peters (P.E.C., Zwolle) 2.8-4 M. Kogelslingeren: 1. H. Kamerbeek (Phi lips) 39.91 M.; 2. P. van Kooyck (idem)] 25.16 M.; 3. J. Selman (A.V. 1923) 23.49 M. Hoogspringen met a.: 1. W. R. v. d. Kuyp (BI. Wit) 1.85 M.; 3. K. Eveleens (Olympia, Aalsmeer). Hinkstapsprong; 1. W. Peters (P. E. CL Zwolle) 14.16 M.; 2. W. R. v. d. Kuyp (BJ, Wit) 12.81 M.; 8. H .A. Stilling (OlympiA, Gron.) 12.44 M. Polstokhoogspringen: 1. K. Runla (Zee* macht) 3.30 M.; 2. Jan Klop Jr. (Tubantefe, Enschedé) 3.20 M. Speerwerpen; 1. H. de Keyser (Z. A. O,, Zwolle) 49 57 M.; 2. J. Knol (A. P. S. V,), 48.95 M.; 3. G. W. Schild Jr. (BI. Wit)' 48.85 M. Touwtrekken (vedergewicht); 1. T. 0. V. O. L. (Wageningen)2. Achilles (Arnhem)l 3. Achilles II. Touwtrekken (middengcwicht): 1. Thor I (Doesburg); 2. Achilles II (Arnhem); 8. T, O. V. O. L. (Wageningen). 4 X 100 M. estafette: 1. Rapiditas (Orp* ningen) 463; 2. Olympia (Groningen; 48.81 3. De Tubanters (Hengelo) 46.8. 80 M. hardloopen (dames): 1. J. Brink Cf. en K., Gron10.8; 2. P. W. Mulder üdefo)] 11; 9. A. Kloosterman (idem) 11.1. SLINGERBAL. Wilskracht en Genie 11Excelsior 'l 5—0. Precies te halfelf blaast scheidsrechte Renee beginnen ,docli van de Excelslot* ploeg blijken Iwee spelers niet te zijn opgs* komen. Invallers hoeft Excelsior niet en (Je heer Renee is zoo bereidwillig, om In over* leg met Wilskracht den wedstrijd een half* uur uit te stellen. Om elf uur is de ploeg van Excelsior nog steeds niet volledig, en besluit de soheidsrechter met hel aanwezige kring* bestuurslid, den wedstrijd gewonnen tg ver klaren met 50 voor Wilskracht en Genie. Ons lijkt deze straf zeer juist en 't pint niet voor Excelsior om de zaak zoo laks oh te valten. Het Turnkring-bestuur dat al Rèt mogelijke doet oip de competitie goed doen slagen, heeft meer rech-t op waardéi" ring. 11 Met de aanwezige menschen van Excel* sior werd een ploeg gevormd en een vrtenjl* schappelijken wedstrijd gespeeld tegen Wilg- kracht. Het vijf-tal van Excelsior dat tegen wind speelde en de zon In 't gezicht had zag voor de rust vier maal z'n doel door boord. Nadat er gedraaid was verwachten wij dat ExcelsioT krachtig zou opzette®, maar spoedig was W. en G. weer in het of fensief en toen het einde kwam was M stand 60 in het voordeel van Wilskracht De stand na de 4e ontmoeting luidt: <&0iüpj gesp. gew, gel. yerl. v. I* Donar 2 2 0 0 14 2 4 Wilskracht-Genie II 1 1 0 Q 5 0 I Éxcelsior I 2101681 Wilskracht-Genie 11001 040 Excelsior II 2 0 0 2 0 11 0 LAWN-TENNIS. -J" Internationale wedstrijden A t te Noordwijk. Onder begunstiging van heerlijk zomeg- weder zijn de wedstrijden ook geëindlgrt Öe belangstelling werd steeds grooter naar mate helt einde naderde. ---

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 7