Toch een bad. Corrie van Leeuwen, schrok je kleine broertje niet erg, toen dat hondje in zijn vingertje beet? Heeft hij erg gehuild en er nog pijn van gehad? Corrie Mens, hartelijk dank voor je mooie ansicht uit Alkmaar. Annie van Leeuwen, nu was het ditmaal maar één brief uit het couvert uit Nieuw- veen, nu Neeltje naar Den Briel is. Doe Jo eens mijn groeten; ik heb haar nog niet verge te; ze schreef mij vroeger zou trouw. Laen de Graaf, ben je nu weer terug uit Voorschoten, en waar ga je nu nog heen? heen? Ik heb ook niet veel gemerkt van den verjaardag van de Koningin-Moeder; ik was in Utrecht bij mijn broer en ben dien dag niet uit geweest. Hella ten Cate Brouwer, ja het i9 jam mer, dat het zóóvèel regent, zoowel voor alle menschen en kinderen, die vacantie hebben, als voor het land en alle planteu. Ik hoop dat het Vrijdag 8 Augustus mooi weer zal zijn, als de Koninklijke Familie hier op het dorp komt. Gerrit van der Horst, ik weet die groote speelgelegenheid in den omtrek van dezen molen wel, waar je over schrijft. Ik hoop, dat het nog eens goed vischweer zal wor den, dan kan je je daarmee vermaken. Naar yoor je moeder, dat ze nog zoo erg zwak is. Louis Hartkamp, wel bedankt voor je groet uit Amsterdam. Je logeert er zeker best naar je zin. Dat hoor ik dan later wel eens als je goed en wel weer thuis bent. Betsy de Graaf, dat was jammer, dat je die week op Scheveningen zulk slecht nat weer trof. Niesje de Gelder, dat tref je heerlijk hoor, dat het zilveren feest thuis nog net in de yacantie valt. Je zult mij dan, als het af- geloopen is, wel heel wat te vertellen heb ben. Ik hoop dat je prettige dagen zult hebben in Hazerswoude. Nel van Biezen, nu deze week zijn er toch een paar mooie dagen geweest en ik hoop toch zóó, dat het 8 Augustus ook mooi weer zal zijn als de Koninklijke Familie haar tocht hier door Zeeuwsch-Vlaanderen doét. Hendrik Jan Broeksema, ook al een slacht offer van de vele regendagen. Dat trof je dan niet in Noordwijk, al bleef je toch maar aan het strand, ondanks den regen. Haziena en Jan Voorbij, in dit pakje waren 2 brieven van jullie, dus is de brief verleden week misschien te laat bezorgd. Ik miste jullie al eem paar weken en was ook verwonderd, dat jullie niet mee hebt ge daan aan de prijsraadsels. Nico Kwestroo, als ik je de vorige week ,niet heb vermeld bij de goede oplossingen en niet heb geantwoord op je brief, kwam :dat doordat ik niets van je heb ontvangen. Is jé Vader al weer veel beter? Nelie Oostveen, heb je gelezen wat ik over mijn broer schreef; wamt je vraagt er ook dikwijls naar. Ben je deze week nog naar Katwijk geweest? Is Ina Houpt een vriendinnetje van je? Annie Bavelaar, het'is hier in Klooster- zaride net zoo goed veel slecht weer ge weest als in Leiden; er waren ook veel dagen, dat we niet buiten konden zitten, [doordat het te nat of te koud was; dus het is hier heusc'h niet veel beter dan overal elders-. Nelly Weyers, je hebt een heerlijk dagje (gehad in Arnhem. Het ia daar prachtig, [vindt je niet; de omstreken zijn er ook zóó mooi. Was je niet moe en slaperig van zoo'n langen dag? Zoo vroeg al op en pas in den nacht naar bed! Rika en Marie Meyers, weet je wat je eens moet doen, je "moet het raadsel en het antwoord er op achter elkaar in den briel schrijven, anders moekt ik weer gaan zoe ken in papieren van de vorige weken. Tonny en Ina Houpt, ben je allebei naar 'Den Haag en Scheveningen geweest of al leen Ina? Of ging de heele familie? Dat is altijd het gezelligste hè, allen met elkaar. Lientje Lefeber, je bent mij welkom als raadselnichtje; ga maar net zooals je vrien dinnetje Gor trouw meedoen. De vier zusjes De Haas, is het dagje naar Katwijk doorgegaan? Gingen toen .alle ooms en tantes, die heelemaai per fiets uit Am sterdam waren gekomen, ook mee? De Ko ningsstraat weet ik wel in Den Haag. Groeit de kleine Lena goed; hoe oud is ze nu al? Mien Boon, is je kleine neefje al zoo gToot, dat hij kan loopen naar het Plant soen en daar dan kan spelen, en zit jij dan op een bank om op hem te passen? Ga je ook wel met hem bij de zwanen en eenden kijken? Dat deed ik vroeger ook zoo graag en ik vond het heerlijk als ik dan wat brood mocht meenemen om dit hun te geven. Leendert Elderhorst, je moet mij de vol gende week toch vooral schrijven of je niets meer voelt van het van de trap vallen Ik feliciteer je nog wel met den 4den Augus tus; ik hoop, dat Moeders traktatie lekker heeft gesmaakt en het een vroolijke dag 1% geweest thuis. Rie van Staveren, ik ken Breda ook wel; ik heb er al meermalen een paar dagen gelogeerd; het Mastbosch vind ik heel mooi. Waar kan je studeeren voor piano-onder wijzeres en dan 10 klassen doorloopen? N. N., dank voor de toegezonden raad sels. Ik heb er nu nog veel in voorraad, die de jeugd mij toezond; dus moet even wach ten met ze te plaatsen. Zeker herinner ik ik mij de grootmoeder van uwe vrouw-. Allen hartelijk gegroet tot de volgende week, Mej. A. KOOPMANS VAN BOEEEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Wanneer de brand in den kelder be gint, want dan gaat de brand naar boven. 2. Dan laten ze het regenen, want er is toch niets te^en te doen. 3. Een zwarte kers. 4. Zomervacantiezomer, Anna, Ana, cacao, vee. 5. Wezèl, ezel. 6. Met de letter 7. Bark, krab. 8. Lepel. Goede oplossingen der raadsels ontvangen van: Hella ten Cate Brouwer, Lien de Graaf, Jetty du Croix, Annie van Leeuwen, Lien tje Lefeber, Mien Boon, Greta Sirag, Stiem Sirag, Adri van Biemen, Leendert Elder horst, Marietje de Haas- Ina Houpt, Tonnie Houpt, Nelie Oostveen, Rika Meyers, Marie Meyers, Rie van Staveren, Nico Mieloo, Nel ly Weyers, Ali van der Weyden, Annie Bavelaar, Bartje Jansen, Jan van der Hey- den, Nico Kwestroo, Betje Broeksema* Hen drik Jan Broeksema, Haziena Voorbij (2 brieven), Jan Voorbij (2 brieven), Gerda Boswinkel, Nel van Biezen, Niesje van der Horst, Semien Voorbrood, Johanna Voor brood, Corrie van Leeuwen, Henk Broers, Bernard Stikkelorum- Marie Kuivenhoven. Mientje Henny, Ida van Riet, Jan Hoope. RAADSELS. Voor allen, om uit te kiezen, de kleineren 3, de grooteren 4. I Ingezonden door Klazina Parlevliet, 't Ben balsem voor 't gewonde hart En schraag u steeds in lijdenssmart. Maar word ik wreedelijk onthoofd En van de eindletter ook beroofd, Dan komt een bloem voor uw gezicht Die menigeen prijst in 't gedicht. II. Ingezonden door Salomon van Wezel. Mijn geheel is 37 letters en is een groote oorlog geweest. 1, 2, 3, 4, 5, 19, 21, 12 is een land in den Atlanbischen Oceaan. 30, 31, 37 is een ander woord voor nauw. 22, 23, 24, 11, 11, 34 is aan vele huizen en bij alle boerderijen om brandstoffen of hooi m te bewaren. 10, 11, 12, 13 is het tegendee van Noord. 29, 11, 6, 5, 20, 21, 13 is een zeer groot land in Europa, 6, 7, 8, 27, 28 21 dragen de menschen aan de voeten. III Ingezonden door Maria Kuivenhoven. Ik ken een stad in Frankrijk van 9 let ters. 1, 2, 3, 6, 5 is een meisjesnaam. 7, 9, 4 leert men op school, 9, 6 is voedzaam. IV. Ingezonden do nT inorote Ingezonden door Tonnie Houpt. Welke kunst is het meest smaakvol? V. Ingezonden door Ina Houpt. In welke richting vliegen de vogels altijd f VI. Ingezonden door Jeannett^ Verhoog. De beginletters van de gevraagde 10 woorden vormen van boven naar beneden gelezen, den naam van een groote stad in Friesland. 1. gebruiken de kinderen op school. 2. is een klein vruchtje dat de varkem graag eten. 3. een lichaamsdeel. 4. hebben koeien. 5. is een drank. 6. is rond. 7. is een natuurverschijnseL 8. een wapen. 9. een jongensnaam. 10. een cijfer. VH. Ingezonden door Mientje Metselaar. Welk meubelstuk staat hier in deze 9 let. tere: o, e, e, a, t, t, f, 1, h. De brieven moeten Maandags vóór 5 uurj aan het bureau „Leidsch Dagblad" bezorgdj worden of naar Kloosterzande (Zeeland) opgezonden. Het was Zaterdagmorgen en dan moest. Jan altrjd vóór hij zich 's morgens aan kleedde, in bad, iets waar onze baas ver schrikkelijk op tegen had. Hij vond het altijd Weer even akelig en als hn er zich van afmaten kon, deed hij het. Ook had hij er een aardig middeltje op gevonden. Voor zijn moeder er op verdacht was, had hij zich zóó vlug en zóó handig aangekleed, dat hjj op eens kant en klaar vóór haar stond. „Maar jongen, al aangekleed? En je badjt Jan zette een gezicht, alsof hg van den prins geen kwaad wist en zei: „Och Moeder, ik ben nu al zoo netjes aangekleed „Nu ja, dan morgen maarl" Maar morgen was het Zondag, dacht Jantje, en dan komt er lekker niets van) Vroolijk lachte Jantje, dat hij op zoo'n slimme manier van zijn bad was afge komen. Hoera! Bij liep de kamer uit om met broer Piet, die ook reeds aangekleed was, nog een half uurtje te spelen, vóór zij naar school gingen. Beneden was Sientje bezig de gang te dweilen. Wacht, nn langs de trapleuning naar beneden glijden. Wat een pret! „Durf je niet?" vroeg Jan tartend aan Piet. „Moeder heeft het verboden, omdat het zoo gevaarlijk is!" „Ben-je-mal! Niet omdat bet gevaarlijk is, maar omdat onze broeken er zoo van slijten! Wat kan mij mijn broek schelen! Ik gig naar omlaag hoor! Wht fijn!" En de daad bij het woord voegende ging onze Jan als een ruiter te paard op de leuning zitten en gleed in een ommezien als de wind naar beneden, en rolde onverhoeds in een emmer met ijskoud water, dien Sientje in de gang had gezet! Wat een gegil en geschreeuw! Achter over was hij iu het ijskoude water terecht gekomen. Hij schreeuwde als een mager varken en al haalde Sientje hem er dadelijk uit en droogde zij hem zoo goed mogelijk af, de jongen was niet tot bedaren te krijgen. Broer Piet, die naast hem stond, zei droogweg: „Nu heb je toch een bad go nad en nog wel een koud!"

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 18