No, 19758. DONDERDAG 7 AUGUSTUS Anno 1924 Officleele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamst? nieuws van herten. BINNENLAND. LEIDSCH m DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIENi 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk (ageren prijs. Kleine AdvertentiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cta., bi) een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postreebt Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. f.i Bureau Noordeinrïspleln Telefoonnummer» voor Directie en Administratie t75 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No, 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COüRANTt Voor Leiden per 8 maanden ƒ.2.86, per week J50.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd tljn. per week 0.18, Franco per post 2.86 4- portokosten. Olt nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. I GEMEENTELIJKE VISGBVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18. tel. 1225 is Vrijdag ver baar SCHELVISCH a f 0.21—f 0.26-f 0.28 SCHOL a f 0.20—f 0.39, KABELJAUW a f 0.32—f 0.37 (Geh. Kabclj. a f 0.24) TAR BOT tl f 0.70 per pond en NIEUWE HA RING a f 0.06 per stuk. AUG. L. REIMERINGER. Weth- Lo-Burgemeester. Leiden, 7 Ar.justus 1924. GEMEENTELIJKE OPHAALDIENST VOOR SCHOOLGELDEN. Burgemeester en Weihouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat gedurende de maand Augustus de ge legenheid is opengesteld om zich, heizij Schriftelijk, heizij mondeling, bij den GEMEENTE-ONTVANGER aan le melden, tot het wekelijks doen ophalen van ver schuldigde schoolgelden voor het helfings- jaar 19241925, aanvangende 1 Septem ber a.s. Deze ophaaldienst is uitsluitend voor «diegenen, wier inkomen f 2000 of minder per jaar bedraagt. AUG. L. REIMERINGER. Weill Lo.-Burgemeesler. VAN STRïJEN, Secretaris. Leiden, 1 Augustus 1924. 7ERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN. op Maandag 11 Augustas 1924, des namiddags te twea uur. tie vergadering zal, zoo noodig, des avond* worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een Stadsgeneesheer voor het tijdvak 15 Augustus 192415 Aug. 1925. (224) 2o. Benoeming van een Amanuensis le klasse bij het onderwijs in dé natuur- en scheikunde aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (218) 3o. Idem als voren aan het Gymnasium. (218) 4o. Praeadvies op het verzoek van Prof. Dr. J .Huizinga om ontslag als lid der Com missie van Toezicht op het Middelbaar On derwijs. (214) 5o. Idem als voren van Mej G. M. W. Bos om eervol ontslag uit hare betrekking van onderwijzeres aan de Meisjesschool voor U. L. O. aan de Brèestraat. (215) 6o Voorstel lot overplaatsing van hoofden van scholen en van verder onderwijzend personeel bij het openbaar lager onderwijs. (219) 7o. Rekening, dienst 1923, van de Plaat selijke Schoolcommissie. (213) 8o. Rekening, dienst 1923, van de Ge zondheidscommissie. (213) 9o. Balans en Verlies- en Winstrekening, dienst 1923, van den Reinigings- en Ont- smettingsdienst. (213) lOo Balansen en Verlies- en Winstreke ningen, dienst 1923, van do Stedelijke Fa brieken van Gas en Eleclricileit. (213) llo. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst 1923, van het Vleesch- en Vischbedrijf. (213) 12o. Praeadvies op het verzoek van de Leidsche Duinwater-Maatschappij om en kele wijzigingen te mogen aanbrengen in de machinale installatie van haar bedrijf onder de gemeenten Katwijk en Wassenaar. (220) 13o. Voorstel lot het geven van namen aan een tweetal nieuwe straten. (221) 14o. Voorstel: a. tot verkoop aan de Woningbouw ver- eeniging ,,Ons Belang" van een terrein ge legen ten Zuiden van den Haagweg, Sec tie O. Nis. 914, 915, 916 en 1103, b. tot het aanvragen en aanvaarden van een voorschot uit 's Rijks kas in verband met de uitvoering van een plan der sub a genoemde vereeniging lot den bouw van G eengezinswoningen en 24 béneden- en 24 bovenwoningen; c. tot het verstrekken aan de sub a ge noemde vereeniging van het voorschot sub b bedoeld; d. tot vaststelling van den desbetreffen- den bcgroolingsslaat. (216) 15o. Voorstel lot verkoop aan de Nedcr- landsche Spoorwegen van eenige perceelen weg, water en weiland aan den Stations weg, den Rijnsburgerweg, de Pesthui slaan en den Lagen Morschweg in verband met de uitbreiding van het Slationsemplacement te Leiden van den spoorweg Amsterdam Rotterdam. (217) 16o. Praeadvies op het verzoek van W. Carree inzake ruiling en aankoop van strookjes grond aan en nabij de Korevaar- straat. (222) 17o. Verordening, tot heffing van school geld voor het Lager Onderwijs in de ge meente Leiden, (223) 18o. Verordening, op de invordering van schoolgeld voor het Lager Onderwijs in de gemeente Leiden. (223) 19o. Verordening, tot heffing van school geld voor het Buitengewoon Lager Onder wijs in de gemeente Leiden. (223) 20o. Verordening, op de invordering van schoolgeld voor het Buitengewoon Lager Onderwijs in de gemeente Leiden. (223) 21o. Interpellatie van den heer Van Stra len, in zake de pressie cloor het Burgerlijk Armbestuur uitgeoefend op een der vroe gere ondersteunden tot aanvaarding van werk beneden het normale loon. Adres Inzake het Rijksmkoopbureau. De Kamer van K. en F. voor Rijnland heeft een adres gezonden aan den Minister van Financiën, waarin de Kamer opmerkt dat zij met eenige bezorgdheid heeft gade geslagen de vlucht, welke het Rijksinkoop- bureau heeft genomen, waarom zij gemeend heeft hare houding tegenover deze instel ling te moeten bepalen en den Minister met hare opvattingen in kennis le stellen. Voorop dient te gaan, lat hel Rijk, even goed als elk particulier, de plicht heeft zoo concurrerend mogelijk zijne benoodig-dheden te koopen. Indien derhalve het Rijksinkoopbureau inderdaad tot gevolg heeft belangrijke be sparing op de uilgaven, door middel van het centraliseeren der bestellingen, dan zal deze instelling met vreugde begroet moeten wor den. Er zijn echter verschillende factoren, welke dwingen de noodige voorzichtigheid in deze te betrachten. In de allereerste plaats heeft de centrali satie van het Po9tchèque- en Giroverkeer geleerd, dat men zich niet blind moet sta ren op. de directe bezuinigingen, welke van centralisatie het gevolg zijn of kunnen zijn, daar' er dikwijls andere omstandigheden zijn, welke de bezuinigingen weer opheffen of in haar tegendeel doen omslaan. Ten tweede moet, alvorens het Rijksin koopbureau een artikel tot zich trekt, gezegd kunnen worde, dat er werkelijk op het eind cijfer, waarbij derhalve alle factoren in aclü genomen moeten worden, belangrijk zal worden bezuinigd. Indien dit toch niet hel geval zou zijn, zou hel hoogst onverantwoordelijk zijn, den Middenstand hare verdiensten, verkregen door de distributie der goederen over de ver schillende Rijkskantoren, te ontnemen door ambtelijke bemoeiingen. Voorts moet gerekend worden met de ver klaarbare, maar dikwijls noodlottige zucht van menigen tak van dienst om zich zoo veel mogelijk uit te breiden, waardoor steeds meer ambtenaren in dienst genomen moeten worden. Dit gevaar is in dit geval bijzonder groot, daar er praclisch aan de bemoeiingen van hel Bureau geen grenzen gesteld zijn. Ten aanzien van de factoren, welke de geraamde bezuinigingen zeer problematiek maken, meent de Kamer te moeten wijzen op de volgende punten: a) Men moet zeer lang van le voren b'e- slelien. Een tijdsverloop van vier maanden schijnt volgens meedeeling van den direc teur geen uitzondering te zijn. Men moet derhalve dikwijls groote hoeveelheden te gelijk bestellen, wat de zuinigheid zeker niet in dc hand zal werken. In het particuliere bedrijf acht men de nadeelen, verbonden aan liet lange wachten op de aflevering dan ook zóó groot, dat men veelal bereid is meer te betalen, indien men steeds van directe levering zeker is, en geenkw-anlums moet bestellen, welke grooter zijn, dan men voor- loopig noodig hoeft. b) De controle op de qualiteit is dikwijls uiterst lastig, wanneer het geen eenvormig massa-artikel betreft. De onderhandelingen met de ieveranciers toch, worden door het RijksLnkoopbureau gevoerd, op aanwijzing der plaatselijke Rijkskantoren. Misverstan den zullen daardoor niet altijd vermeden kunnen worden. Van meer gewicht is ech ter, dart de verantwoordelijkheid omtrent goede kwaliteit enz. tusschen hot Rijksin- koaphureau en de Rijkskanloren gedeeld wordt. c) Nu de oorspronkelijke opdrachtgevers niet zelf meer met de leveranciers onder handelen, zullen deze minder sterk hunne verantwoordelijkheid beseffen en is het meer dan ooit noodig, dat aan de ambtena ren op het Rijksinkoopbureau bijzonder hooge eisclien van bekwaamheid gesteld worden. Het zeer groot aantal soorten van artikelen, welke 6f reeds geleverd worden óf zullen worden, geeft hierbij eigenaardige moeilijkheden en eischt een veel grootere male van kennis en toewijding, dan in hel gewone particuliere bedrijf. Strenge beper king ten aanzien van het aantal artikelen is daarom een eerele noodzaak. d) Bij massa-ar£ikelen dreigt bovendien het gevaar, dat zeer specifieke eisclien ge steld worden, waaraan slechts één leveran cier kan voldoen, waardoor de concurrentie, zooaJs meer dan eens blijkt, uitgeschakeld wordt. De Kamer acht het bovenstaande vol doende moüveering den Minister te verzoe ken: lo. In overleg met het Rijksinkoopbureau liet aantal artikelen sterk ie beperken, op- dal het corps ambtenaren net nog meer zal behoeven te worden uitgebreid en de amb tenaren zich op die bepaalde artikelen zul len kunnen specialiseeren. 2o. Een buitengewone contróle in het leven te roepen, welke zooveel mogelijk zal kunnen vervangen de natuurlijke reacties van het particuliere bedrijf, zooals het ver loop der clientele, het werken met verlies enz., welke aldaar waarschuwend werken, indien er fouten begaan worden. Naar de meemng der Kamer zou het daar om overweging verdienen naast de bestaan de commissie van toezicht, waarvan de ge wone leden allen ambtenaren zijn, welke zitting hebbende, namens één der departe menten, eene nieuwe commissie te benoe men, welke de commercieele leiding zal hebben le controleeren Tot deze commissie zal dan tevens ieder, die meent klachten te hebben, zich, zoo noodig vertrouwelijk, mos ten kunnen wenden. Ook zou een der Kamers van Koophandel, krachtens haar wettelijke functie, als advi- seerend college deze taak op zich kunnen nemen. 3o. Ten slotte zou een zeer groote mate van publiciteit betracht moeten worden, op dat eventueele fouten zoo spoedig mogelijk gesignaleerd kunnen worden. Daatoe zullen naar de meening der Ka mer de instructies gepubliceerd, het orgaan en de bestel lijsten, welke reeds aan alle rijkskantoren worden toegezonden, bene vens alle andere daarvoor in aanmerking •komende stukken, toegezonden moeten wor den aan de Kamers van Koophandel en zoo nocdig ook aan andere lichamen. Ook zal den beheerders enz. der plaatselijke Rijks- kantoren uitdrukkelijk toegestaan moeten worden, aan de Kamers van Koophandel onder welker ressort zij behooren, inlichtin gen te verstrekken omtrent de praclische re sultaten door het Bureau behaald. Kinderzendingsfeest op „Oud-Poelgeest". Gistermiddag werd vanwege het Kinder- Zendingscoraité, te Leiden, wederom liet 6e kinderzendingsfeest op het landgoed „Oud- Poelgeest" gehouden, dat, dank ver rassende wending in het 'weer, bijzonder is geslaagd. Er waren naar schatting een 1500 kin deren ,deel uitmakend van een 15-tal Zon dagsscholen uit Leiden en Rghsburg, aan wezig. Voegt men daarbij de talrijke be langstellende ouderen, dan kunnen we zeker het getal aanwezigen wel op meer dan 2000 schatten. Behalve de Christelijke mu ziekvereniging „Wilhelmina" van Rijnsburg, verleenden hun welwillende medewerking een aantal leden van de harmonie „Benvo- nuto" te Voorschoten, en het kinderkoor „Soli Deo Gloria", te Rijnsburg. iHet Comité, bestaande uit de hoeren F. J. Barens, C. de Ru, J. F. de Heer, N. Bakhuizen en D. Knotter, allen te Leiden, had de noodige regelingen, zoowel buiten als op het land, goed getroffen, zoodat niets meer het welslagen in den weg stond, i Toch had het comité een oogenblik ge vreesd, dat de bijeenkomst niet zou kun nen doorgaan. Een van de dames, die het beheer over Oud-Poelgeest hebben, en mede toestemming voor het Zendingsfeest had ge geven, mevrouw de wed. Baronesse Van Boetselaar, was tijdens een vacanliereis ts Arnhem plotseling overleden. De freules iWillinck hadden echter te kannen gegeven, dat het kinderfeest kon doorgaan. De voorzitter van het comité, de heer Barens, die het Zendingsfeest opende, sprak met waardeering van de overleden mede eigenares en sprak er zijn voldoening over 1 uit, dat, ondanks deze droevige gebeurtenis, het feest toch nog kon doorgaan. Zeer ver- j heflgde hij zich over de talrijke opkomst, die nog grooter was dan het vorige jaar. J Hierna werd Psalm 72 vers 1 gemeen- 1 schappelijk gezóngen, begeleid door de j harmonie „Benvenuto", waarna de heer L. G van der Kamp, als eerste spreker den katheder beklom, en onder den titel: „En hij reisde zijn weg met bjjjdschap" op voor kinderen bevattelijke wijze het Brjbelsch ver haal van Filippus en den Moorschen kamer ling vertelde, er gp wijzende hoe heerlijk het is, dat de mensch, ook de jonge mensen, zijn levensweg blijmoedig kan gaan. Hierna zong het kinderkoor achtereen volgens: „Alles wat adem heeft" en „Hal- 1 leluja, looft den Heer", waarna korten tgd werd gepauzeerd. Deze rustpoos werd be- nut door het maken van een wandeling I door het schoone landgoed en het spelen 1 der kinderen. Na do eerste pauze besprak de lieer J. j Metz, oud-zendeling van de Utrechtsche Zen- dir.gsvereeniging „het heerlijke werk dei- Zending" en deelde daarbij om. iets mede het leven van een oud-zendeling op Niouw-Guinea, wijlen den heer Bink uit Leiden. Weer liet daarop het kinderkoor zich hooreu, terwijl óok door ar de aanwezigen liederen werden gezongen, die in het pro gramma waren opgenomen. Hierna voerde de heer N. Baas, straat prediker te Amsterdam, nog het woord, op geestige wijze vertellende van drie kleine zwartjes. Te ruim zes uur sprak de heer J. F. de Heer, secretaris van het comité, een passend slotwoord, waarvan dankbaarheid voor het schitterend welslagen van dezen dag, de grondtoon was. Gisteren werden voor het cxam?n En gel sch M. O., acte A, alhier elf candidalen geëxamineerd. Geslaagd de dames: G. Cos- Ier, Vlissingen; W. A. Sieburgh. Den Haag, J. F. Smuts. Velp en J. G. de Vries. Den Haag. In verband met het uitblijven der in voering der werktijdbesluilen van de Ar beidswet 1919, is er in de kringen der han dels- en kantoorbedienden over deze achter- uilzelling in wetgeving, in vergelijking bij andere groepen werknemers, groote ontevre denheid gewekt. Om nu aan den drang naar wettelijke regeling van den arbeids tijd van reizigers, kantoor- en winkelbe dienden meer kracht bij te zetten, hebben de Nationale Bond „Mercurius" en de Al- gem. Nederl. Bond van Handels- en Kan toorbedienden besloten, hiervoor gezamen lijk een actie op touw te zetten. Als eerste inzet lot dit gezamenlijk naar buiten optreden, zal op 7 September a.s. te Amsterdam een landelijke meeling ge houden worden. Ten einde ook hier uit Lei den de massa der bedienden naar deze de monstratie te doen optrekken, had gister avond een gecombineerde bestuursvergade ring plaats der bovengenoemde bonden. Besloten is hard te werken met propa- ganda-biljelten en borden, advertenties etc., opdat de volle aandacht wordt getrokken. Tevens is er ter vergemakkelijking van de betaling der reisonkosten een reiskas ge vormd. Voor de bedienden, die uit geldelijke over wegingen, tengevolge van werkloosheid of andere omstandigheden, niet in de gelegen heid zouden zijn de meeling bij te wonen, zullen door de besturen maatregelen ge troffen worden deze financieele bezwaren weg to nemen. Het ligt in de bedoeling de tocht van Leiden naar Amsterdam per versierde sa lonboot te doen, terwijl tevens voor muziek aan boord gezorgd zal worden. De 15-jarige wielrqder P. J. H., alhier, werd gisternamiddag te ongeveer zes uur aangereden door eftn dame uit Rot terdam, eveneens op een rijwiel gezeten, mevr. J. J. geb. K. De as van het voorwiel van H. brak, overigens had de aanrijding geen gevolgen. Geen van. beiden had schuld aan het on geval. Wegens de drukte oj> straat was een behoorlijk uitwijkon niet mogelijk. Op den Haagweg had gisteren een aanrijding plaats tusschen een fwee-wielig motorrijtuig met duo-zitting, b s uurd «hor aen heer CL Af. D., alhier, en een rijwiel bereden door den los-werkman A. v. R. Ook dit ongevalletje liep goed af. De wielrijder kreeg eenig malheur aan den achterband en van mevr. D., die op de duo van de motor fiets zat, werden de kleeren een weinig beschadigd. Den 31slen Aug. a.s. hoopt onze stad genoot P. J. J. v. d. Steen den dag te her denken, dat hij voor 50 jaar bij de firma Voorhoeve en Ravenstein als sigarenmaker in dienst werd genomen. In perceel Hoogewoerd 73 was reeds jaren een winkel in luxe- en huishoudelijke artikelen gevestigd, en wij zouden er hier niet de aandacht op gevestigd hebben, was j liet niet, dat de zaak ware overgegaan op i den heer H. le Pair, en oen onderafdeeling j is geworden van een combinatie van zaken van dezen aard, waarvan het hoofdmagazijn in Rotterdam is gevestigd. De heer Le Pair Heelt de geheel vernieuwde en uitgebreide zaak „Hoogewoerdbazar" genoemd, en die naam is niet overdreven. Zelden zagen wij in een klein bestek zooveel goederen orjeen, zooals wij reeds zeiden luxe- en huishoude lijke artikelen, email- en nikkelwaren, glas- en aardewerk, speelgoederen, enz. De b zar i verkoopt alleen maar geen „neen". Speciaal trekt de aandacht een in den winkel aangebrachten nikkelkast, die bij avond rijk electrisch verlicht is, zoodat de kast ook van buitenaf in *t oog loopt. De diepe etalagekast met een zeldzame rijk dom van artikelen, in groote verscheideri- heid, is eveneens schltlerend verlicht. De winkel werd vertimmerd en verfraaid door den aannemer-timmerman den heer G. N. Snei. Het electro-technisch bureau van den heer Baart, alhier, bracht een nieuwe elec- trische installatie aan, met een groot buiten- I licht, dat ongetwijfeld zaf bqdragen tot I meerdere verlichting van d.t straatgedeelte. De heer Le Pair gaat hedennamiddag openen. BINNENLAND. Hel bezoek der Koninklijke Familie aan Zeeland. De ramp op de Schelde voor den Raad van de Scheepvaart De vergaderingen van Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk en hel N. O. G, j I 1 V BUITENLAND. De voornaamste punten van het ter LoH« densche conferentie overhandigde Dnitsche memorandum, dat vergezeld is van een mantelnota. De Britsch-Russische conferentie heelt toch nog tot resultaat geleid. Oppositie van liberalen en unionisten. Thomas over de Iersche grenskwestie. Verschenen zijn tie aan de Veree niging voor de Staathuishoudkunde en de Statistiek uitgebrachte prae-adviezen van mr. M. W. F. Treub en den heer F. M. Wibaut 1 over de vraag: „Moeten de grondslagen van het belas tingstelsel hier te lande worden herzien met het oog op den eisch der kapitaal vorming?" Mr. Treub's conclusie luidt: „le. Een krachtig doorgevoerde inkrim ping van de veel te veel uitgezette iands- huishouding is in de allereerste plaats nood zakelijk. 2e. Daarmede ga een herziening van de op het inkomen en het vermogen drukkende belastingen gepaard, v,'airbij de progresne- j scbaal gematigd wordt en bet tarief voorts i zoodanig wordt verminderd, dat ook de lagere en de middelmatige inkomens wor den ontlast en dc laagste inkomens die tbana in de inkomstenbelasting worden aangesla gen tot aan f1400 of f1500, geheel van de belasting worden ontheven. 3e. Ter compensatie van hal verli.s, dat de schatkist op die wijze zal lgden, voor zoover het hooger gaat dan hetgeen door vermindering op de staatsuitgaven wordt bespaard, worden indirecte belastingen op or.kele artikelen van dageljjksch gebruik ingevoerd of bestaande accijnzen op zulke zaken verhoogd." Het antwoord van den heer Wibaut luidt: „1 ten opzichte van de kapitaalvorming in handen van particulieren: slechts dan, indien en naar gelang do natie door in te stellen organen op de particuliere kapitaals- aanwending beslissenden invloed krijgt; 2 ten opzichte van kapitaalvorming in hander, van publiekrechtelijke lichamen: zon der voorbehoud reeds thans, en voorts in sterkere mate, naar gelang de kapitaalsaan wending door publiekrechtelijke lichamen uitsluitend voor het eenige maatschappe lijke doel, welvaartsbevordering, ver zekerd ia." Dinsdag is te Den Haag bijeengeko men het comité van zes, gevurmd uit drie vertegenwoordigers van het Comité van Neutraal Overheidspersoneel (C. N. O. P.), t. w. voorloopig de heeren van der Jagt, van Giessel en Kooiman, en drie vertegenwoor digers van het Comité ter behartiging van do algemeene belangen van overheidsper soneel (A. C. O. P.), t. w. voorloopig de hee ren Noordhoff, Ossendorp en Tiepen. Dil comité had, ingevolge de beslissing van de gecombineerde vergadering (A. C. O. P.C. N. O. P.), gehouden op 31 Juli j.l., tot opdracht een program van actie samen te stellen tegen de salarisverlaging van het overheidspersoneel. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. G. van der Jagt, tot secretaris de heer F. W. Noordhoff. Eesloten werd in 36 plaatsen, t w. Doe- tinchem, Arnhem, Balkbrug, Leeuwarden, Zwolle, Coevorden, Groningen, Hengelo, Vlissingen, Oostburg, Nijmegen, 's Boscli, Hilversum, Utrecht, Den Helder, Terneuzen, Ifoorn, Goes, Haarlem, Zaandam, Leiden, Dordrecht, Breda, Roermond, Eindhoven, Gennep, Kennemerland, Maastricht, Helle- voetsluis, Ap Idoorn, Dun Haag, Rotterdam, Assen, Winschoten, Sneek en Amsterdam, in liet tijdvak van 24 Augustus tot en met 30 September openbare vergaderingen te houden, waarin sprekers van A. C. O. P. en C. N. O. P. het woord zullen voeren. De actie zal besloten worden met een demonstratief congres in Den Haag op 25 October. Gemeld wordt, dat de Nederla dsclie regeering heeft besloten, ten aanzien van de nieuwe salarissen der rijkswerkl.eden en daarmee gelijk te stellen categorieën van rijksambtenaren accoord te gaan met de voorstellen, die haar ter zake door de commissie van advies voor de arbeidsvoor waarden der rijkswerklieden met op één na algemeene stemmen zijn gedaan, zulks met dit voorbehoud, dat vóör 1 September 1925 andermaal zal worden overwogen of de schatkist den hieruit voortvloeienden last zal kunnen dragen. De Vereeniging van Oontrolcercnde Geneesheeren bij dc posterijen en de spoor wegen heeft een adres aan den Minister, van waterstaat gezonden naar aanleiding van het verslag der commissie van onder zoek in zake de klachten over het optreden van dr. Sturkop als controlecrond genees heer bij de post. Zij est uiteen, dat tegen dr. Sturkop een ware Hetze is gevoerd, dat de door hem b(v;anc fouten van gering» beteekenis zijn ea dat, her door li\cn gevolg de stelsel uitnemend werkt, simulatie tegen-

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1