GEBRs. BRUM H ZIET ONZE ETALAGES UIT DE RIJNSTREEK. H Wiegen Kinderwagens en j§ H Kinderledikanten 1 Nieuwe Rijn 8-10 I UIT DE OMSTREKEN. den krater ait konden zien, hebben willen volgen om weer op den scheidingsmuur te komen. Zij moesten daarvoor het zooeven genoemde ravijn tot het einde toe door- loopen. Zij zijn toen aan het einde van het ravijn gekomen. Op het rotsblok voor den plas lag een leege waterflesch. De jongens ztyn toen blijkbaar het rot b ok omgeloopen, teneinde hun ransels op dien steen te kun nen leggen. Daarop moet een der Van Deelens door de gassen bedwelmd en in den plas gevallen zjjn. Zijn voeten lagen op den vasten grond, het bovenlichaam en hoofd onder water, terwijl de rechterhand boven water uitstak. Zijn broer wilde hem helpen, denkende, dat hij gevallen was; hij lag over hem heen, opzij in het water. De jonge Maasdam is blijkbaar da de I ij k te hulp gesneld en lag over de twee andere jongens heen. r Volgens de heeren Taverne en dr. Stehn van den vulkaanbewakingsdienst zjjn de gas sen dien ongeluksdag ten gevolge van den mist der laatste dagen blijven hangen. Nu stond er een beetje wind en hingen de gassen niet zoo hoog. Bij een eersho poging om de lijken te bereiken waren echter ook nog twee mili tairen van de compagnie-Roos en drie koelies door de giftige gassen bewusteloos neer gevallen. Bjj één dezer duurde het pog vxij lang véórdat hij kon worden bijgebracht. Men besloot dan ook na het bericht van de ontdekking der Ijken het bergingswerk tot den volgenden dag uit te stellen, waarbij gebruik werd gemaakt van de zuurstofappa raten van de luchtvaartafdeeling en van in kaliloog gedrenkte lappen. Des morgens vroeg trokken de heeren ir. Taverne, dr. Stehn, kapitein Roos, Hoog land, mr. Wormser en Nagel en Soemitro, oommissaris van politie te Bandoeng, van Wates, dwars door het bosch naar den krater. Na de moeizame daling langs den kraterwand kon om 9 uur het bergings- wek begrinnen, waaraan ook twee compag nieën infanterie deelnamen. De heeren ir. Taverne, Soemitro en de fuselier Emad werden aan stérke touwen bevestigd en men bond hun lappen voor den neus, gedrenkt in kaliloog. Ir. Taverne had een lantaarntje bj zich, om de lucht te controleeren. Het uithalen van het eerste Ijk, van den jongen Maasdam, ging zeer gemakkelijk, Met de twee anderen ging het veel moeilijker, doch het gelukte eindelijk. De lijken werden in de meegenomen mili taire spreien gewikkeld. Ze waren nog niet tot ontbinding overgegaan. De draagbaren stonden gereed. Daarna begon de zeer gevaarlijke terug tocht langs den steilen kraterwand naar boven, welke tocht groote moeilijkh.den op leverde, doordat men thans do drie lijken had "mee te dragen, de kraterwanden bijna loodrecht zjn en het weer vreeseljjk was, het stortregende. Bij elke draagbaar waren dan ook ten minste 60 man noodig. Beleefd. De kleine Arthur was bij een voorname fimilie ten eten ge- noodigd. Mama: „Nu, Arthur, ik hoop toch, dat ge zeer beleefd zijf geweest tegenover den Jongenheer Frans." Arthur: „O, zeker, mama. Ik heb altijd „gij" en „U" gezegd 1" Mama: „Nu, dat was niet noodzakelijk, Frans is even oud als gij." was bij een voorname familie ten eten ge zegd: gij ezell" BUITENLANDSCH GEMENGD, Het offioieele rapport over de overstroo- Dling in Zuid-Indié meldt, hoewel het nog onvolledig is, dat er oDgeveer 100 personen zijn omgekomen en 00.000 huizen vernield in Hatabar en elders. Het aantal omgekome nen is betrekkelijk gering. Er zijn ton min ste 60.000 menschcn dakloos geworden en duizenden bunders ter veld staande gewas sen verloren gegaan. Ook is er een ernstige oholera-epidemie ontstaan in Trinchinopo- Ujn. In den nacht van Maandag op Dinsdag is een groote fabriek van kisten en vaten, gelegen bij Antwerpen, in de voorstad Kiel door een hevigen brand vernield. De schade is zeer groot. Tengevolge van den hevigen regenval is in de Andreasschacht van de Johannestha- ler Kohlenbergwerke te Krain een groote watermassa binengestroomd. Twaalf mijn werkers werden door het water meegesleurd J5r zijn reeds drie dooden en tweo ernstig gewonden uit de mijn opgehaald. Men ver moedt, dat alle nog vermisten om het leven zijn gekomen, zoodat het aantal slachtof fers dan tien zou bedragen. Te Fontcnayle Comte (Vendée) is een auto verongelukt, waarbij twee der inzit tenden, een echtpaar uit Parijs, werden ge dood. Hun twee kinderen werden zwaar ge- .Wond. Te Rcnnes heeft een spoorweg-ongeluk plaats gehad. Een goederentrein is op een personentrein geloopen, die uit St. Malo kwam. Zeven reizigers werden gewond, maar niet ernstig. Te Varese (N.-Italië) is een eleclrische tram ontspoord, waarbij 6 personen werden gedood en 40 gewond; Volgens een bericht uit Moskou wordt het Oeral-gebied den laalsten tijd op ont zettende wijze geteisterd door boschbranden, waardoor soms geheele dorpen ol nederzet tingen verwoest worden. Zoo hebben tus- zchen 20 en 25 Juli in den omtrek van Je- katerinenburg niet minder dan 6280 platte landsbewoners have en goed door brand yerloren. Ook sommige metaalfabrieken worden door brand bedreigd, terwijl tenge volge van de vlucht op groote 9chaal der bevolking, niet voldoende krachten aanwe zig blijven om het vuur te bestrijden. Het stadje Stolpe nabij Wilna is in den nacht van Zondag op Maandag door een fooverbende uitgeplunderd Ongeveer 100 ihan, zwaar gewapend, drongen de slad bin tten en stelden op de hoeken der stralen machinegeweren op. Ook bezetlej zij de openbare gebouwen. Zij pIunderdciT de wo ningen en winkels en openden de gevange nis. Verschillende politieagenten werden ge dood. Poolsche cavalerie achtervolgde de bende en wist haar in de nabijheid van de Russi sche grens uiteen te drijven, aldus de „Tel."' Het grootste deel wist zich echter over de Russische grens in veiligheid te brengen. De Russische grenswacht zou op de Pool sche troepen hebben geschoten. Slechts een der bandieten is gevangen genomen. Hij bo- weerde, dat de bende op Russischen bodem georganiseerd was. In den Poolschen mi nisterraad is men van plan, naar aanlei ding hiervan diplomatieke stappen te Mos kou te doen. De boot „Newhaven" van de Southern Railway is in den afgeloopen nacht om twee uur op vier mijl ten oosten van Dieppe aan den grond geloopen. De 125 voor Frank rijk bestemde passagiers werden door een andere boot aan land gebracht en verder per autobus naar Dieppe vervoerd. De vierde internationale conventie van alle Negervolken, welke te New-York wordt gehouden, heeft aanleiding gegeven tot een geweldige manifestatie van 175.000 negers, die in stoel optrokken met voorop een kaart van de door hen gedachte Afrikaansche Ne gerrepubliek, alsmede afbeeldingen van den „Zwarlen Christus" en de „Zwarte Maagd Marcus Garvey voerde bij deze gelegen heid het woord. Hij brak een lans voor een afzonderlijk Afrikaansch „Koninkrijk" voor de negers, omdat in Amerika de negers geen kans krijgen en ten einde te voorkomen, dat zij evenals de Roodhuizen, geheel van den aardbodem verdwijnen. Garvey wees er voorts op, dat de negers nog geen volledige gelijkstelling met do blanken hebben verkregen. De negers moe ten opkomen voor het behoud van hun ras en een volk op zichzelf vormen. Immers-, indien beider ontwikkeling gelijk is, krijgt de blanke zoo zeide Garvey nog steeds de voorkeur. Nog nooit aldus Garvey is een neger lot het Witte Huis doorgedron gen, hetzij als afgevaardigde, senaatslid of minister. Wij willen den wensch, een zetel te hebben in het Witte Huis, het House of Lords in Engeland of president der Fransche republiek te worden, echter gaarne opgeven voor de kans en de gelegenheid deze hooge functies in ons eigen land te vervullen. Alphen. Bij Kon. besluit van 28 Juli zijn benoemd tot kantonrechter-plaatsver- vanger in het kanton Alphen. met ingang van 20 Auguslus, dr. H. J. Lovink, burge meester dezer gemeente, en mr. J. C. Smit, rechtskundig adviseur bij de Uitgeversfirma N. Samson, alhier. Alkemade. Bevolking. Gevesligd: J. J. Akerboom en gezin van Alphen aan den Rijn J. B. Veenswijk van Warmond; C. M. van Berkel van Beverwijk; G. Bavelaar en echt- geoote van Leiden; A. M. en M. A. van Schagen van Rijnzatenvoude; C. C. M. de Geus van Haarlemmermeer; A. J. Bakker van Echt; W. Harlog van Velsen; J. van den Oever van Rotterdam; C. van den Berg van Woubrugge; E. Vellekoop van Rotter dam; S. van Wageningen van Dordrecht. Vertrokken: J. G. Zandbergen naar Rijns- burg; S. C. Oudshoorn naar Schiermonnik oog; C. van den Berg en echtgenoole naar Zoetermeer; A. Uithoven en gezin naar Voorhout; C. Daleman naar Leiden; R. Turk en eohlgenoole naar 's-GravenhageW. F. van der Mee naar Nijmegen; J. M. Boske- lion naar Hontenisse; N. H. van Haestregé naar Amsterdam; B. A. G. Mekers naar Amsterdam; A. Th. Brand naar Woubrugge; B. van der Voet en echtgenoote naar Haar lemmermeer; B. B. Dobbe naar Hillegom;W. van Tol naar Katwijk; C. L. van Egmond en gezin naar Leiderdorp-, M. A. Bakker naar Aalsmeer. In den loop der maand Juli zijn ter secretarie aangegeven de volgende slachtin gen. Bedrijfsslachtingen: 18 varkens, lö koeien en 1 graskalf. Noodslachtingen: 2 nuchtere kalveren, 6 lammeren, 1 schaap, 7 biggen, 3 varkens, 1 geiten en 3 vette kal veren. Ingevoerd werd uit gemeenten buiten den keuringsdienst van Leiden 609 K G. yleescli. Leiderdorp. De Raad vergadert Vrijdag avond te half acht. Burgerlijke Stand. Onder trouwd: Jacob Peerenboom jm. 30 j. en Ma ria de Graaf jd. 25 j. Overleden te Leiden; Jannetje Wassink 16 j. Roeloiarendsveen. Terwijl de heer N B. alhier Maandagavond een kort bezoek bracht bij den heer y. d. G. alhier heeft een onbe kende kans gezien zijn rijwielplaatje van zijn rijwiel af te rukken. Deze heeft even wel niet veel succes met zijn diefstal ge had, daar nog een gedeelte van het plaatje tusschen de balhoofdstang was blijven zit ten. Waddinxveen. De burgemeester is van zjjn verlof in de gemeente teruggekeerd en heeft zgn werkzaamheden hervat. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Wilhefmina, d.v. H. Teekens en B. W. Hendriksen. Overleden: Jan van Bergeijk, 4 j.; Anna Harmke van Gent, 9 j. Gehuwd: J. van Zetten en M. Voshol; D. de Wilde en G. Plomp. In de afgeloopen ihaand werden in deze gemeente geboren 15 personen en overleden er 5; 26 personen vestigden zich, terwijl er 30 vertrokken, alzoo een bevol kingsvermeerdering van 6 zielen. Een paard van den landbouwer B„ alhier, geraakte in de Gouwe. Met veel moeite wist men ten slotte met vereende hulp het dier op den wal te krijgen. RECLAME, bi'cngcu in s 0187 een geheel nieuwe sorteering Hillegom. De heer A. J. van Engelen alhier is te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen boekhouden M. O. Katwijk aan Zee. Niettegenstaande het ongunstige weder was er gisteravond groote belangstelling om de rede aan te hooren van dorpelingen om de rede aan te hooren van ds. Poot van Amsterdam, die het woord voerde voor de commissie voor slrandevan- gelisatie, na in gebed te zijn voort te gaan sprak ds. Poot naar aanleiding van Psalm 97. over het albestuur van God. Voor aan vang zijner rede werd gezongen Psalïü 65 4 en bij het einde Gezang 2 3. Vervolgens trad ds. van der Heyden van Wassenaar op. Spreker verzocht eerst te zingen Psalm 84 3 en hield toen een rede over de uitnoodiging van den Heere om rust te nemen, n.l. die rust die de Heere gaf. Nadat ds. van der Ileyden zijn rede geëin digd had en in dankgebed was voorgegaan, ging de schare na het zingen van een Psalmvers uiteen. Aan den afslag van haring werden de navolgende prijzen besleed. Van de K W. 55: 183 kantjes volle haring f 3.50; 18 kant jes volle haring web f 18.25; 20 kantje» Maatjes haring f 18; 17 kantjes Maatjes haring f 14.45; 4 kantjes Makreel f 23 21-50, 2 part. Steurharing en makreel f 26.95 f 26.50; 9 kantjes Maatjes haring f 14 25- f 12.60. Van de haringvisscherij kwam Dins dag te IJmuiden aan de markt de logger KW 79 met 18 last pekelharing. Noordwijkerhout. Dinsdagavond had in de Hervormde school een bijeenkomst plaats van het nieuwe benoemde hoofd, de heer Nooy uit Vorden, en de ouders der schoolgaande leerlingen. De nieuwe opvoe der der jeugd werd welkom geheeten. Aan de veiling te Piet-Gijzenbrug is de kooplust zeer groot en de aanvoer flink. In het veilingsgebouw kunnen alle koopers niet geborgen worden. De prijzen zijn hoog: Snijboonen f2.80 per zak van 10 kilo. Noordwijk. Geslaagd is voor het examen handenarbeid, diploma A en B, mej. J. van der Schalk, alhier. Noordwijk-aan-Zee. De heer P. Z. Bardemeijer alhier is te 's-Gravenhage ge slaagd voor het examen Engelsch L. 0. Oegslgeest. Nabij de „drie witte palen" reed gistermiddag omstreeks half vier een auto uit Amsterdam in de sloot doordat de aandacht van den bestuurder 'n oogenblik werd afgeleid door den achter in den wagen zitlenden persoon. Beide heeren kwamen er zonder ongevallen af. Door de firma v. w. Ameele is de wagen in korten tijd uit de sloot gehaald. Na eenige voorloopige repara tie kon de weg worden Vervolgd. Gistermorgen omstreeks halftien had het vertrek plaats van de kinderen der Chr. school. Een elftal wagens, was spoedig vol geladen waarna met goeden moed de reis naar de Wasscnaarsche Slag werd aanvaard, hoewel de lucht ernstig dreigde naar regeir. Tegen elf uur werd het weer beter. De kin deren werden flink gelracleerd. De bestuur ders van de wagens zijn den geheelen dag bij de groote schare gebleven waardoor vhet toezicht ruim voldoende was en de kinderen op allerhande wijze werden bezig gehouden. Volop is dezen dag genoten. De dankbaarheid der kinderen en zeker ook van de ouders is daarom groot. Hopen wij dat het bestuur in de gelegenheid komt nogmaals zulk een dagje te organiseeren. Voor Arend van der Zwart, Hertog straat 4 te Leiden, was het gisteren geen prettige dag. Van.de aan het postkantoor al hier ontvangen ouderdomsrente, verloor de oude man tien gulden. Wie het geluk mocht hebben het te vinden, zal door bezorging den hartelijken dank van den ouden man oogsten. Dat de kruising bij „de drie witte pa len" aantrekkelijk is voor auto ongevallen, bleek ons gisteren voor den tweeden keel'. Een Ford auto, die met zeer groote snel heid daar ter plaatse arriveerde kwam in botsing met een jeugdig wielrijder uit den Haag. De botsing was zoo hevig, dat de wielrijder naar den overkant van den weg werd geslingerd en de auto in de sloot te recht kwam. Het rijwiel werd geheel vernield doch de berijder kwam er wonder boven won der goed af. De auto werd door personeel van een Noordwijker autogarage gelicht, daar de eigenaar aldaar tijdelijk verblijf houdt. Burger 1. Stan d.Geboren: Coenraad Melchior, Z. v, M. G. W. van Gent en M .P. van Beek. Cornelia Fran- cisca, D. v. G. W. Schrijvers en A. A. van Leeuwen. Dirk Willem, Z. v. B. M. Dull en M. Mars. Glasina, D. v. A. den Haan en H. M. Driebergen. Johanna Elisabeth D. v. H. A. de Groot en A. M. Juffermans. Cornelis, Z. v. G. de Geus en L. Th. Rijsdam. Ondertrouwd: A. Planting te Benne- broek en A. E. van Dijk, te Oegslgeest. Gehuwd: A. M. G. Schippers te Utrecht en E. Brouwer, te Oegslgeest. W. Bree- develd en M. M. A. Marechal, beiden te Oegslgeest. J. Peursum, te Katwijk en C. de Mooij te Oegslgeest. Overleden: Th. Rijsdam 58 j. gehuwd met L. Mos. Sassenheim. Gemeenteraad. Tegenwoordig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden na een opmerking van den heer Bader goed gekeurd. Onder de ingekomen stukken waren ver schillende door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten. Medegedeeld werd dat de ge meente Sassenheim voor den keuringsdienst moet betalen f 472,60. Eveneens werd mede gedeeld dat tot op heden aan Havengeld enz. is ontvangen f 178,84. Voor de inning draagt de politie zorg tegen vergoeding van 10 pet. De heer Verkleij vraagt of ook voor den Zondag betaald moet worden. Bijv. als Za terdagsavonds schepen aankomen, en die niet meer gelost kunnen worden, is dan Zondags havengeld verschuldigd. De voorz. zegt dat de bedoeling van B. en W. is voor deze schepen den Zondag niet te rekenen. Weth. Warnaar wil wel Havengeld heffen voor pleizicrvaartuigen. Medegedeeld wordt dat Prov. Stalen de Teylingerlaan hebben doen inspecteeren en deze een kleine verbetering behoeft nabij de brug. B. en W. wenschen nu aan Prov. Staten te verzoeken dezen weg op te nemen in het plan van prov. wegen, daar dit een inter communale weg is en het onderhoud dus voor rekening van de provincie komt. De heer Speelman raadt aan voor ver harding basaltslag te gebruiken. Hiertegen wordt aangevoerd, dat het dan klachten zal regenen, van fietsers over slukgereden ban den. De heer Van Zonneveld wil hel paarden- spoor verwijderen. De heer Van Rijn voelt er weinig voor den weg over te doen aan de provincie. We zijn er dan geen baas meer over. De heer Zonneveld merkt op, dat men eigenlijk bij Voorhout moet gaan klagen. Hij wijst er op, dat die brug niet aJ te best meer is. Als de bochten er uit genomen wer den, zal het verkeer gebaat zijn. Hij wenscht hierop nu reeds te wijzen, met het oog daar op dat de brug niet meer aan de eischen van het verkeer voldoet en er rekening mee gehouden kan worden. De heer Bisschops wil het onderhoud bij de Provincie brengen, vooral nu de brug straks vernieuwd moet worden, wat groote kosten zal vragen. Weth. Wamaar zegt dat het onderhoud der Prov. wegen een voorbeeld kan zijn voor alle wegen in ons land, maar Prov. Staten zullen niet meer willen bijdragen dan 50 pet. der kosten. Hij is ex voor deze zaak in ieder geval ter sprake te brengen. De voorz. deelt nog mede dat door B. en W. met het dagelijksch bestuur van Voor hout over de bochten geconfereerd is. Maar we staan nog ver van elkaar. Wij willen 1/3 der kosten geven, en Voorhout wil 2/3 hebben. Besloten wordt de noodige slappen te doen om het onderhoud bij de provincie te bren gen. Aanbieding gemeenlebegrooling 1923. Deze zal onderzocht worden door de heeren Speelman, Van Rijn en Krom. Rekening Gezondheidscommissie 1923. Deze sluit met een batig saldo van f 638,315. Wordt goedgekeurd. Begrooting gezondheidscommissie 1925. Sassenheim moet hiervoor bijdragen f9684 en met dit bedrag zal bij het opmaken der begrooting rekening worden gehouden. Klaagschrift Wesseling over Havengelden enz. De heer Wesseling klaagt over- de hooge lasten, die de heffing van Havengeld op zijn bedrijf leggen, en verzocht verlaging der tarieven. Dit adres is volgens den voorz. niet juist. Het stoomen in de Haven kost nu niet meer f50 doch f5 per jaar en per schip. De ta rieven zijn vastgesteld volgens die van Lisse en nu zegt Wesseling dat Lisse voordeeligor is. B. en W. stellen voor voorloopig de tarie ven te handhaven. Aldus wordt besloten. Verhuring kantoortje Ooslhaven aan schip per B. de Boer. Deze wil gebruik maken van het kantoortje dat in de bergplaats van de gemeente is, waarvoor hij f 1,50 per week wil betalen. De gemeente heeft de vrije be schikking over het gebouwtje en de huur ge schiedt lot wederopzegging. Alzoo wordt besloten. Aanvulling verordening Inkomstenbelas ting. Vroeger moest telkenjare opnieuw het bepaalde heffingscijfer ter goedkeuring aan de Kroon worden gezonden. Ged. Staten geven nu in overweging een vast cijfer aan te nemen. Men behoeft alleen wanneer dit cijfer hooger moet zijn, aangevraagd te worden. Besloten wordt aan het verzoek van Ged. Staten te voldoen. Voorstel f 1000 subsidie voor de tentoon stelling van Bloembollencultuur, Het hoofdbestuur van Bloembollencultuur, vraagt voor de in 1925 l.e houden groole ten- toonslelling, voor het beschikbaarslellen van medailles, een subsidie vain f 1000 B. en W. stellen voor dit te verleenen. De heer Van Heemstra gaat niet geheel mee met B. en W. Hij gelooft dat in dezen tijd Bloembollencultuur beter gelden kan voteeren dan de gemeente. Het is nu toch geen slechte lijd en het geld kan best uit de cultuur komen. Hij wenscht alleen te geven, wanneer het bedrijf het niet op kan brengen. Hij zal tegenstemmen, daar hij tegen het verleenen van subsidies is. Wanneer B. en W. gekomen waren met het voorstel, we' geven zoo en zooveel, dan was het iets an^ ders. Nu zetten we de deur open voor alle" mogelijke subsidies. De voorz. zegt dat het bedrijf best deze f 1000 op kan brengen, maar wij hebben de plicht dergelijke ondernemingen te steunen. De gemeente beleeft ook goede jaren doordat het hoofdbedrijf, het bollenvak, goed is. De heer Verkleij is er voor. De streek fe staat er van. De landbouw moet ook geHol- pen worden. De heer Van Breda steunt aan de zijd4 van de heer Van Heemstra. Ook hij is er fe;« gen; maar we moeten iets doen, waarom hij voorstelt f 250 te geven. Weth. Warnaar merkt op, dat door de Re- geering de vorige maal f 50.000 was toe-ge* zegd. We vragen nu niets aan de Regeering, ook niet aan de prov. Noord- en Zuid-Hol land. De gemeente Heemstede geeft gratis 7 H.A. land, bewerkt dit voor ons en nu doen we een beroep op de medewerking van andere gemeenten die ook van hel vak profi* teeren. De heer v. Rijn zegt dat ieder in de plaats van het vak profiteert, behalve misschien rentenier( die kan bollenpellen, zegt een lid). Hij is voor de subsidie. Weth. Warnaar zou het zeer op prijs stel len, als het besluit met alg. stemmen geno men werd. Hij stelt, gehoord de toelichting van de heeren v. Heemstra en Van Breda, voor, het gevaar van subsidie geven te onf- gaan, door geen subsidie te geven, maan f 1000 beschikbaar te stellen voor eere-prij* zen en gouden medailles. De heer v. Heemstra kan zich met dezS redactie vereenigen, na eenige toelichting ook de heer v. Breda, zoodat met alg. slèm- men de f 1000 verleend worden. Voorstel breedte geprojecteerde straat van Teylingerlaan naar Westerslraat te bepalen op 12 M. Van Gebr. Rotteveel was een verzoek ingekomen, om ontheffing van <le bepaling dat die straat 18 M. breed moet zijn en deze te willen bepalen op 12 M. De Westerstraat is 10 M. B. en W. stellen voor aan dit verzoek fe voldoen, en le bepalen, dat buiten deze; straat van 1.30 M. onbebouwd moet blijven, Dit wordt dan tuintje. De heer v. Zonneveld wil rekenen met de toekomst. De straat zal doorloopen naar dg Zandsloot. De rooilijn moet daaTora verdexj achteruit dan 1.30 M. De voorz. zegt, dat het bij de Teylinger* laan niet anders kan, maar verder zullen we; er rekening mee houden. Het voorstel wordt' goedgekeurd. Voorstel ijzeren hek vóór park en om vij ver in Overplaats. Het hek bij het park zal kosten in het geheel pl m. f 1000. De lee- kening circuleert. De heer v. d. Geest vindt het leelijk. De heer Verkleij acht het goed voor een kerk hof. De heer v. Breda vraagt waarvoor de draaihekken dienen. De voorz. zegt, dat die zijn voor de bouw-, terreinen, en wat het mooi of lèeTijk betreft, een le klasse architect heeft gezegd, dal het aansluit bij de plannen van het te verkoo- pen bouwterrein. Er wordt nog gesproken over de stevig te, het al of niet wenschelijke van een steenen voeting, enz. waarna besloten wordt, lot het plaatsen van het hek. Alsnu komt aan de orde: hek om den vij ver Overplaats, tot aan het einde der Ohar- bonlaan. De heer Bisschops vindt dit hek eenvou dig, hed is niet praclisch en niet mooi. Hij wil een afscheiding die het uitzicht op den vijver niet wegneemt bijv. een schuine paai met prikkeldraad. De heer v. Breda wil de dorpssme-den ook laten meedingen, misschien doen die het' nog goedkooper. De heer Van Rijn wil ook den vijver doen uitbaggeren. De heer Speelman kan niet meegaan met het voorstel van B. en W. In andere sen geschiedt het afsluiten ook niet. Wef moeten het uitzicht niet wegnemen. De heer Van Heemstra en Krom gaan met den heer Bisschops mee. Welh. Bader acht prikkeldraad beslist ge vaarlijk. De heer v. d. Geest z^gt, dat we met een hekje een vernielde kant houden, met he$ idee Bisschops blijft alles goed. De heer v. Zonneveld geeft in overwe* ging dat B. en W. met een ander voorstel komen. Dit wordt toegezegd. Voorstel verkoop Bouwterrein naast de heer v. Eek. Welh. Warnaar wil dit per ceel koopen, onder voorwaarde, dat vrij uit zicht wordt verleend op het park en ook in de richting Leiden, er een voetpad mag k.0* men naar het park, en de kastanjeboom op zijn eerste verzoek zal worden gerooid. B. en W. stellen voor hierop in te gaan doch de pomp te behouden lot de waterlei ding er is. De heer Speelman kan met het voorstel meegaan, doch wenscht de kastanjeboom zoo mogelijk te sparen. Hij stelt voor het raadsbesluit v*n April j.l., waarin besloten werd tot verkoop van deze bouwterreinen in le trekken daar hij het mooie hoekje daar, wil behouden. De voorz. wenscht eerst den verkoop van het perceel af te handelen. Besloten wordt dit perceel onder de aangegeven voorwaar den te verkoopen. De heer Speelman zegt dat het de ge meente goed gaat, dus is het zoo erg niet, als we voorloopig de rente van dit bouwiier* rein missen. Als het later minder goed gaat, kunnen we altijd verkoopen. De heer Van Zonneveld, herinnert aan het mooie plekje waar eens de oude Haven was. Dit is zeer mooi. Als we in de Hoofdstraat naar het park zien, doet dit weldadig aan, Verkoopen we dit bouwterrein dan zijn we het voor eeuwig kwijt. De heer Bisschops is van meening dat oofc een mooi huis de gemeente kan verfraaien en mooie huizen hebben we hier niet te veel, Als het gezicht op het park weggenomen: zou worden, is hij er tegen. Hij gelooft dat een villa daar teT plaatse wel degelijk tot verfraaiing zou medewerken. Na discussies

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6