UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE QMSTBEKEN. tij de justitie aan wegens door hem go- pleegde verduisteringen ten nadeele van (talrijke klanten, wier zaken hem ter afwik keling waren toevertrouwd. Het verduis terde beloopt een vrij belangrijk bedrag. De behandeling der zaak con. fra den heer J. Brinkman, kassier te De venter, is verwezen naar de openbare sbraf- Éatting der rechtbank te Zutphen op [Woensdag 20 Augustus a.s. Verdediger van den beklaagde zal zijn jhr. mr. 0. 0. de Jonge te Zutphen. T Door het inslaan van den blik sem geraakte in den afgeloopen nacht de boeTderp van Geert Prins te IJhorst bij De Wjj'k in brand. Met het gebrekkige bluschmateriaal van Öe gemeente De Wij k kon de brandweer niets tégen het vuur uitrichten. De boer derij brandde tot den grond af. De 20-jarige knecht !HL Huls is jn de Vlammen omgekomen. Behalve het overgroote deel van den huis- houdelijken inboedel ging èen schuur, die in de nabpieid van het huis stond verloren, waarin etenswaren waren opgeslagen. Drie koeien, een paard en een varken z$n ver brand. In Z u i d-0 ostelijk Groningen Beeft een heng onweer gewoed. Te Ter- haar is een serre van H. L., te Terappel zijn alle lampen van hotel Boschhuis dooi 9en bliksem "vernield. Tijdens een kort onweer is Zaterdag brand in de dakverdieping van het magazijn en grossierderij tricotage, garen en band, Kampstraat 29 te Amersfoort van de fir ma A. J. KI. uitgebroken. Hij i3 beperkt tot 9e dakverdieping. De waterschade is echter fceer groot. Te Winschoten is gister avond gevangen gezet de dezer dagen te Sellin- gen ontvluchte gevangene L. H. uit Onst- iwedde, verdacht van het uitgeven van valsch bankpapier. Te Enschedé zagen twee re- iphercheurs den wegens verschillende inbra ken gezochten v. V., die toen hij zich ont- 'jJekt zag, in zijn woning vluchtte, welke met de omgeving werd afgezet. Yan Y. ïraohtte achter uit zijn woning op de claaT 'gelegen landerijen te ontsnappen, waarna een wilde jacht ontstond. Op de spoorlijn EnschedéBoekelo sprong op een in beweging zijnde locomotief, [Waarna de machinist haar tot stilstand bracht en de politie gelegenheid kreeg v. iV. te arresteeren. Hij werd ter beschikking Van de justitie te Almelo gesteld. In het grensplaatsje Velen was het 10-jarig zoontje van de wed. H. he rig zich te oefenen aan de ringen, waarbij hij t.usschen de touwen gekneld geraakte, daardoor hij gewurgd werd. Te Nieuw dorp (Zui d-B eve- land) is aangespoeld het lijk van N. Huis- foon, een van de slachtoffers van de ramp öp de Schelde op 18 Juli. De Ned. Spoorwegen stellen, ïegt de „L. K." een onderzoek in om de bruinkoolhaven aan de Maas bij Grubben- vorst weer af te breken. Deze inrichting Welke ruim 1 millioen gld, heeft gekost, kwam veel te laat gereed en heeft geen en kelen keer dienst gedaan De lijnen heb ben eenige jaren liggen te roesten, schepen «ag men er nooit. Vrouw des huizes: Maar, Ma rie, hoe heb ik het nu met je? Reeds lan ger dan een uur ben je bezig met het vul len van die peperbus! Marie: Ja, mevrouw, maar u moest ook eens weten, wat een heksenwerk het is 'de peper door al die kleine gaatjes in de bus te doen. Alphen. Alhier is tot stand eekomen Oen afdeeling van „Pro Rege." In het voor- Qoopig bestuur zijn gekozen de heeren J, fïuinmam, D. v d Neut Jr.J. A. A. v. Arkel, H. v. Leeuwen Jzn. en G. de Jeu. Vermoedelijk door het tegen elkaar ko- imen van de rijwielsturen reed een paartje pardoes in een sloot, langs de Lindenhovc- sbraat alhier. Aan den overkant wisten zij "legen den kant op te krabbelen. Nadat hulpvaardige menschen de drenkelingen van droge kleederen hadden vooTzien kon den zij de reis voortzetten. Zaterdagmiddag werden in het weiland yan den landbouwer v. W. aan Gouwsluis flrie schapen door den bliksem gedood. In de Ridderbuurt geraakte Zaterdag 'de 14-jarige J W., welke met een jonger (broertje aan hot fietsen was te water. Ze .werden beiden door een in de nabijheid ver toevende hengelaar geTed. Zaterdagavond viel in de Hooftstraat 'een paard aangespannen voor oen vracht- rijdersrwagen. Toen men het dier overeind hielp, verbrijzelde het met zijn kop een ruit van een woonhuis aldaar. Boskoop. Gemeenteraad. Voorzitter: De heer P. A. Colijn. Tegenwoordig alle leden, met uitzonde ring van den heer J. van Gelderen. De Voorzitter opent de vergadering, Waarna de notulen der vorige vergadering onveranderd vastgesteld worden. De Voorzitter doet mededeeling van do ingekomen stukkgn, welke alle voor kennis geving worden aangenomen. Nagekomen is nog een schrijven van dc Gewestelijke Landstormcommissie om een ■ubsidie voor een te houden landdag in Sep tember a.s. Op het verzoek wordt afwijzend beschikt. De hoer Mesman verzoekt om eerst punt 10 der agenda in behandeling te nemen, aangezien hij zoo spoedig mogelijk de ver gadering moet verlaten, en hij tooh gaarne bij de behandeling van bet voorstel tegen woordig zou zijn. Zulks wordt toegestaan, zoodat thans in behandeling wordt genomen het voorstel van B. en W., strekkende tot het bouwrijp maken van een gedeelte van het gemeen telijk bouwterrein aan de Zuidkade. Den heer Loef is het voorstel niot sym pathiek en zal daarom tegenstemmen. De heer Van der Wolf is juist buitenge woon met het voorstel ingenomen en brengt een woord van dank aan B. en W. en den gemeente-architect voor hun werk in deze zaak gedaan. De heer Boekraad beziet de zaak met ge mengde gevoelens. Het is nu eenmaal een ongelukkig bouwterrein, maar uit een oog punt van sociaal belang zal hij voorstem men, onder voorwaarde evenwel, dat do begrooting niet zal worden overschreden. De Voorzitter beantwoordt de sprekers. Den heer Loef behoeft hij niets meer te zeggen, aangezien hij pertinent verklaard heeft, tegen te zullen stemmen. Hier is dis cussie om hem van gedachte te doen ver anderen niet meer noodig. Den heer Van der Wolf dankt de Voorzitter voor diens vriendelijke woorden. De heer Boekraad heeft een aanmerking gemaakt, n.l. hij is van oordeel, dat er wel een suppletoir© ns- grooting zal komen. Spreker vraagt aaa hem, waarop hij die meening baseert. De heer Boekraad antwoordt, dat 'nfj die meening baseert op dc gesteldheid van den bodera. Hij is in die meening nog gesterkt, doordat deskundigen cr evenzoo over oor- deelen. De Voorzitter antwoordt hierop, dat de grond inderdaad evenals elders in Bos koop slap is. Het gevolg hiervan zfü zijn, dat wij zullen krijgen een duur ondtr- houd van de straat, maar dit is met de am dere straten en wegen ook het geval. Dat de begrooting te laag geraamd is, daarvoor is spreker niet bevreesd, want zij is heel nauwkeurig opgemaakt. Het ver schil met het oorspronkelijk voorstel van B. en W. is dit, dat thans voorgesteld wordt zulks naar aanleiding van de bespreking ra de financieele commissie, een vaste brug te bouwen. De meerdere koBten van die brug zullen echter niet ten volle op den kostprijs van het in orde te brengen voor terrein drukken, maar ook op het e.v. la ter gereed te maken 2e gedeelte. De heer Brand vraagt of d$ pachter geen schadevergoeding voor verlies moet heb ben. De Voorzitter antwoordt, dat de pachter van het land steeds een welwillende hou ding heeft aangenomen. Nu echter nadat er met hem over gesproken is, komt hij om schadevergoeding, hetgeen zeer billijk is. Deze is bepaald op f 200 per in gebruik te nemen H.A. De kwestie is zoodoende in beider belang bevredigend geregeld. De heer Houdijk vraagt of het de bedoe ling is om het werk aan te besteden. De Voorzitter antwoordt bevestigend, ten zij het werk nog eenigen tijd moet wachten en er van den winter werkloosheid komt. De heer Houdijk heeft bezwaar om met de werkloosheid rekening te houden, men krijgt bij e.v. te werk stelling van werkloo- zen door de gemeente een onduidelijk beeld van de werkelijke kosten. De heer Van der Wolf dringt aan op een spoedige ter hand neming van het werk, omdat er reeds menschen zijn, die op bouw terrein zitten te wachten. Het voorstel wordt vervolgens met algemeene stemme* aangenomen, behalve die van den heer P. Loef. Toé leden van de commissie tot wering van schoolverzuim worden benoemd de hec ren H. Boer Pzn. en J. Bruins. Tot leden van de Commissie van Toezicht op het algemeen vormend lager onderwijs worden gekozen de heeren J. E. van der Geer en J. Bruins. Tot gedelegeerden der gemeente in het bestuur van de Bosköopsche Veiling wor den gekozen de heeren K. Verkade en P. Loef. Vervolgens wordt besloten tot onders- handsche verhuring van een woning aan hét nieuw benoemde hoofd der O. L. school. Eveneens om een orediet te verleenen vaQ f 200 voor extra onderhoudswerken aan de woning van het hoofd der O. L. school. Deze zaak was inmiddels al schriftelijk af gedaan. De heer Van der Wolf merkt op, dat hij tegengestemd heeft om een bijzondere re den. Deze rede was omdat hij niet weet, hoe het toezicht is. Is de woning zoodanig zonder toezicht geweest, dat deze herstel lingen op eens moesten plaats vinden? De Voorzitter antwoordt, dat bet bij ver wisseling van bewoner altijd meerdere uit- gaven voor onderhoud geeft. De heer De Koning heeft de woning uitstekend be woond. Maar, en dat zal de heer Van der Wolf zelf ook wel voelen, wanneer men oe* huis ook zoo goed bewoont, wanneer er een nieuwe bewoner komt, dan zal er opn«euw behangen moeten worden, indien het vori ge behang er al een tijdje op zit. De Voorzitter merkt naar aanleiding hiervan op, dat het voor de gemeente altijd onvoordeelig is om huizen in bezit te heb ben. De gemeente heeft nog een woning verhuurd aan den heer Schaap. Sprckoi stelt voor om die woning te koop aan te bieden. De heer Van Kleef kan zich hiermede niet vereenigen. De gemeente heeft in de kern van het dorp weinig grond, en het ifi niet onmogelijk, dat er een tijd komt, dat men juist in het midden van de gemeente grond noodig heeft. De heer Spruyt stelt voor om de zaak aan t#* houden. Hiermede wordt aecoord ge» gaan. De Voorzitter deelt nog mede, dat er, te laat voor de behandeling in deze vergade ring is ingekomen een voorstel van de hee ren Boekraad, Houdijk en Brand tot wijzi ging van de watcrleidingtarieven. De Voorzitter vraagt of de heeren zich de financieele consequenties van dit voor stel hebben afgevraagd. De heor Boekraad kou dit niet zoggen, maar het voorstel van hen is gedaan uit billijkheidsoogpunt. De heer Van Kleef stelt voor om de zaak verder aan te houden tot een volgende ver gadering. Aldus wordt besloten. Rondvraag. De beer Boekraad wij«ë op het vuil in het einde van Reijerskoop, dat een ergen stank verspreidt, terwijl het pa pier er opwarrelt. Dit kan verholpen wor den door geregeld een lichte aardebedek- king aan te brengen. De Voorzitter antwoordt, dat de eenig- ste weg zal zijn om met het bezorgen van het vuil daar uit te scheiden. Dé landbou wer daar heeft het verzocht en verklaard voor do aardebedekking te zullen zorg dra gen. Doet hij het niet, dan moet hij zelf de gevolgen weten. De heer Brand merkt op, dat wij den goeden weg op zijn voor het houden van aanbestedingendoch er schijnt ook een kwaden kant aan te zijn. In dit verband wijst hij op het aanbesteden van het schil deren van de O. L. school, waarvoor naar hij meent, maar een schilder is komen op dagen. Wat ia hiervan de reden? Na eenige discussie blijkt, dat er twee in- (Bchrijvers geweest zijn. De heer Loef wenscht inlichtingen over dc taak als afgevaardigde van de gemeen te in het bestuur der Boskoopsche Veiling De Voorzitter antwoordt, dat de afge vaardigden een adviseerende stem hebben Gn zij in het algemeen meer voor de belan gen van de gemeente dienen op te komen. Overigens stelt hij voor de zaak eens rustig op zijn kamer met den heor Loef te be spreken. De heer Loef vraagt vervolgens om po gingen aan te wenden om Boskoop voor de personeele belasting van de 7e klasse te rug te brengen in de 4e of 5e klasse. Dc Voorzitter zegt toe, de zaak onder de oogen te zullen zien. Maar de heer Loef zal er dienen op tc letten, dat het Rijk er ook is, die ook belang heeft met de klasse-in deeling. De heer Rijfhof wijst er op, dat een werk man 14 dagen gebaggerd heeft aan de Zuid kade, waarin allerlei vuil is geworpen. Hij vraagt of er niet een scherper politietoe zicht kan plaats vinden. Voorts vraagt hij of er geen lantaarn bij de molen van Abbenbroek geplaatst kan worden, daar deze des morgens in de vroeg te de post naar Gouda moet brengen en het er erg lastig is met keeren. Vervolgens wijst spreker op de dood© boomen in Reijerskoop, die laatst geplant zijn. De Voorzitter antwoordt, dat er streng politietoezicht is. De menschen zijn echtei wel zoo verstandig het vuil dan in de sloo- ten to werpen, wanneer de politie er niet is. Waf de lantaarn bij de molen van Ab benbroek aangaat, spreker is van meening, dat belanghebbende zelf voor verlichting dient te zorgen. Over de doode boomen geeft wethouder Guldemond eenige inlichtingen Hierna sluiting. Roelof arendsveen. Priesterfeest De Veen heeft weer zijn derden en laalsten priester voor dit jaar op waardige wijze inge haald. Het weer werkte jammer genoeg niet mee, doch dit had op de feeststemming gee- nerléi invloed. Om halfzeven verscheen de neomist met zijn Overste per auto aan de Fransche brug, waai hij door den pastoor der parochie weid welkom geheeten. Vanaf de Fransche brug ging de stoet naar Roelof- arendsveen. Aan het begin van dit dorp had den de Harmonie en een 20-tal bruidjes zich opgesteld. Onder de vroolijke tonen der muziek trok de stoet langs den met vlaggen getooiden dorpsweg tot aan de pastorie. Al- daaT aangekomen sprak de voorzitter van het comité, de edelachlb. heer L. H. M. J. Vosters, den neomist als volgt toe: Reeds tweemaal in enkele weken lijds viel mij de eer te beurt als Voorzitter van het Comité tot huldLging van de jeugdige Veensche priesters namens de parochianen van Roelof arendsveen een woord van wel kom te mogen spreken. Morgen zal de pa rochie van St. Petrus Banden voor de derde maal hetzelfde feest vieren. Het geldt hier thans de blijde inkomst van U weleerw. pa ter. En al zijt gij geen geboren Veenderen al woont Uwe familie nog maar kort in deze parochie, met dezelfde liefde en blijdschap ontvangen wij U in ons midden, als Uw beide voorgangers. Namens alle parochianen röep ik U dan ook een hartelijk welkom toe in Roelof- arendsveen. Morgen zal hef de dag zijn, waarop Gij voor I>et eerst in deze parochie het H. Misoffer zult opdragen, omringd door een talrijke priesterschare, door Uwe ouders en familieled-en en door tal van parochi anen. Zooveel wij kunnen zullen wij daar bij tegenwoordig zijn en God vurig afsmee- ken dat hij U steeds de noodige kracht en sterkte zal schenken, opdat gij steeds een waardige priester zult mogen zijn. Een har telijk proficeat aan U weleerw. pater nu gij uw vurigste wensoh, priester-missionaris te worden in vervulling hebt zien gaan. Ook U vader en moeder Van Dijk en verdere fami lieleden bieden wij onze hartelijke geluk- wenschen aan. Tal van opofferingen hebt Gij U getroost. Steeds hebt gij verlangend naar dit oogonblik uitgezien Uw zoon Ferdi nand als priester le mogen begroeten. Mogen wij dan ook een hartelijk gebed.van U vra gen, wanneer gij morgen in deze kerk het H. Misoffer opdraagt voor onze geestelijk heid en voor al-Ie"parochianen opdat Gods mildste zegen bij voortduring over allen zal blijven nederdalen. En wanneer gij dan over eenige weken uit ons midden zult heen gaan om in verre landen uwen priester lijken arbeid be beginnen blijft on9 dan ge denken die U dit eenvoudige, doch van harte gemeende welkom hebben bereid. Hierna dankte de neomist in passende woorden voor de tot hem en zijn familie ge sproken woorden. Spr. zeide dat deze plech tigheid hem zeer had getroffen en gaf de verzekering dat hij in de II. Mis de paro chianen in zijn gebeden zou gedenken. Hier mede waren de plechtigheden voor dien dag afgeloopen. Voor de woning van den neomist prijkt een keurige eerepoort welke door het comité is aangebracht geworden en die om zijn keurige afwerking bijzondere vermel ding verdient. Ook de buren ha-dden een zeer passende versiering in den tuin aange bracht. Des Zondags droeg de neomist zijn eerste plechtige H. Mis op. Het hoofdaltaar was rijk versierd met groen en bloemen. Het zangkoor zong onder leiding van zijn be kwamen directeur, den heer v. d. Meer een vierstemmige mis. De feestpredikatie werd gehouden door dr. Haast, overste van de Paters Lazaristen. De redenaar schetste in zeer mooie bewoordingen de verheven taak van den priester-missionaris. Na de Mis werd een feestcantate gezongen. Des mid dags werd een druk bezochte receptie ge houden, Tot sluiting had een plechtig lof plaats. Tijdens den optocht Zaterdagmiddag gehouden ter gelegenheid van de plechtige eerste H. Mis van pater Van Dijk kwam het zoontje van den heer v. D. die op een ijzeren hek stond te kijken plotseling op een der punten van het hek te vallen. Hij be zeerde zich zoodanig dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dr. Van Dooren alhier verleende de eerste hulp. Waddinxveen. Onze burgemeester, de heer P. A. Troost, is benoemd 'tot bestuurs lid van de afdeeling Zuid-HoJjIand van het fonds 1918 te rbestrfjding van tuberculose en kauker. Op het erf van den landbouwer Moons in den Bloemendaalschen polder ge raakte een wagen hooi in brand doordat deze was warm geloopen. Het dak der schuur, waarnaast deze wagen stond, vatte ook al spoedig ylam. Met vereende krachten was men den brand spoedig meester, zoo dat de stoomspuit van Waddinxveen op bet terrein verscheen toen het grootste gevaar reeds geweken was. Bijl den door de notarissen J. van Kranenburg te Gouda en D. van de Velde te Tholen gehouden afslag van de bouw manswoning „Arbeid Adelt*' met landerijen groot 38.73.G4 H.A., alhier, aan den Noord- einderweg, is kooper geworden de heer C. J. van der Maas te Tholen voor f86.690; bij de veiling van eenige perceelen wei- en bouwland in den Achterofschen polder, on der deze gemeente, ter grootte van 3.97.90 0.A., is kooper geworden de heer Pieter Verheul, alhier, voor f 10.900. Hillegom. Het programma van het concert der Harmonie op Dinsdagavond op het Hof luidt: No. 1. Marche Joyeuse (Sam. Vlessing); No. 2. Ouverture „Een Zomernacht" G. Fack); No. 3. Trioletle Polka voor piccolo, door den heer H. Meihorst (R. Francois); Nr. 4. Fanlaisie uit de opera „Maritana" (Wallace); Nr. 5. Ouverture Romantique (Kéler Béla); Nr. 6. Cabacillo (Plazini); Nr. 7. Donauwellen Wals (Ivanovilci)Nr. 8. Les Amazones (G. Lohman). De gemeenteraad is bijeengeroepen op Vrijdag a.s. om 2 uur, ter behandeling van dé volgende onderwerpen: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Begrooting Gezondheidscommissie 1925 Deze gemeente zal f 95,62 bij te dragen hebben. 4. Opheffing der betrekking van brug wachter aan de brug over de I-Iillegommer- beek en eervol ontslag-J. v. d. Paal. Er is vergunning verleend de brug te sluiten. 5. Verordeningen lot regeling en tot bef fing en op de invordering van een bijdrage voor het volgen van het onderwijs in het bouwkundig teekenen. 6. Verzoek van C. J. L. v. d. List te Hil legom inzake het huren van een woning van „Goed Wonen" en het daarbij plaatsen van een schoenmakerswerkplaats. B. en W. stellen voor hel verzoek voor kennisgeving aan te nemen. 7. Afkoop Tol in de Hillegommerbeek bij de Hippelaarsbrug. De kooppsom is f7000, f 6000 is als bijdrage toegezegd door parti culieren en zanderijpoldex. 8. Verzoek algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur om subsidie voor de te houden tentoonstelling. B. en W. stellen voor de gevraagde f 1000 te verleenen. Wet houder De Vreugd is er tegen. Katwijk-aan-Zee. Van de trawlvis- scherij kwam Zaterdag le IJmuiden aan de markt de logger KW, 41 met i 385 besom ming en van de haringvisscherij kwamen binnen de loggers KW. 53 mei 24 last en KW. 103 met 19 last pekelharing. Vanwege de commissie voor Slrand- evangelisatie zullen weder in deze week twee bijeenkomsten worden gehouden. Dins dag, des avonds te halfacht, zullen spreken ds. L. D. Poot, Ned.-Herv. Prcd. te Amster dam, vooTheen te Noordwijkerhout, en ds. A. van der Heijden, Gerei. pred. te Wasse naar; en Donderdagmiddag te 4 uur ds. W. W. Smitt, pred. te Zuidlaren en de heer Ter Averst van Scheveningen. Zaterdag had afslag van haring plaats. Van de KW. 178 waren de volgende partijen aangevoerd- 142 kantjes volle haring f21 3 kantjes volle haring door 120.20; 4 kan tjes volle haring wrak, f 17,90; 241 kantjes maatjesharing 1174 kantjes maatjes haring dood f 18,70, 12 kantjes maatjes haring wrak, 112,90; 'li kantje makreelha ring f 9.90. Van de KW. 75 waren aange voerd 22 kantjes steurharing f24.95 en 3 kantjes steurharing droog f 15,50; alles ge rekend per kantje. Katwijk aan den Rijn. Zalerdag werd de tweede veiling van droge bloembollen gehouden, waarbij ruim 600 nummers waren aangevoerd. Al het aangevoerde was van goede kwaliteit. Er was geen kooplust, even zoo waren de prijzen goed. Sommige soor ten waren iets lager in prijs dan bij de vorige veiling, andere weder hooger. Eenige prijzen voor leverbaar I en li mogen volgen. Prins van Oostenrijk f 4,50—4,70; Couleur, de Cardinal f6,50f 6,70; Thomas Mooie f 3,00f 3,20; La Reine f2,30—f2,50; Roso Gris de lin f 3,00I 3,20; Mon Tresor f 4,00 —f420; Cbrysolora f3,60—f3,80; Cramoi- sie Bnllant f2.10—f2 30; Grand Duo 15.40 —f5,60; Fred. Moore 13,40—f3,60; Rougq Luisanfce f 5,50f 5,70; Crimson Queen f 4,80f 5.00; Gele Prins f 3.80f 4 003 Flamingo f 4 80—f5.00; Salvator Rose f4,30 f4.50; Murillo f2 80f3.00; Gouronne dGc 14,10—f4,30; Titiaan f4,80—f5,00; Waters loo f 4,50—f 4,70; Witte Valk 14,00f 4 2Ö? Pinck Beauty f 8,80—f 9,00; Witte due, max. f 2,40f 2,60. Sooirtein in Darwin-tulpen: Prof essor Rauwenhof f 6,40—f 6,60; La Cajr-s deur f 3,00—f 3,20; Clara But f 2,00—f 2,20;" Tride of Haarlem f2,60—f2,80. Voor de veiling morgen, Dinsdag, te hou den, zijn ook mooie en groote partijen tul pen opgegeven. Noordwijkerhout. Ter eere van dien verjaardag van H. M. de Koningin-Moedet gaf de Christel, muziekvereen. „Haxpe Da- vinds" een welgeslaagd concert onder dq bekwame leiding van den heer C. v. Velzen te Leiden. Verschillende tuinders hebben zich al* hier toegelegd op de teelt van augurken. De oogst ervan belooft schitterend te word'eïh Et is thans een flink pad gemaakt van den publieken weg naar het postkantoor. Dit is een flinke verbetering, welke hoogst noodzakelijk was. Sassenheim. Van de R.-K. mulo-school zijn voor het Mulo-examen geslaagd de leer* lingen M. van Schooien en C. Westerhoven* Bij de benzinepomp, 9taande voor dé: garage van den heer Nieuwenhoven, was men bezig een auto van benzine te voor zien. Hierbij werd eenige benzine gemorst.. Door het wegwerpen van een eindje sigaar of sigaret door een der inzittenden vloog, deze benzine in brand. Gelukkig kon men met zand spoedig de vlammen dooven, daaaj het benzinereservoir der auto reeds lek ge sprongen was en een reserveband door het vuur aangetast en flink beschadigd was. Mej. II. Oudshoorn, telefoniste op wachtgeld alhier, heeft ontslag uit haar béi trekking gevraagd. De raad dezer gemeente vergadert a.s. Dinsdag, 's avonds 7 uur. Door kerkvoogden der Ned.-Herv. Ge;-f meente is tot tuinman der begraafplaats benoemd de heer A. Vliem, alhier. Zooals men weet, is- door den Raad bepaald, dat na het afbreken van „Rust- hoff", de ingang van het park verplaatst zou worden, (de ingang is er reeds) en dat twe» perceelen als bouwgrond zouden worden verkocht- Voor één terrein, dat naast het perceel van den, heer O. van Eek, heeft zich een ge gadigde aangemeld. In de vergadering van Dinsdag zal over dem verkoop beslist worden Onze gemeente breidt zich voortdurend uit. In betrekkelijk korten tijd is de Tey-i lingerlaan zoo goed als. volgebouwd. Nu zijn er weer plannen voor een nieuwe straat, loopende van de Teylingerlaan naar de Weverstraat (Overplaats). D. W- eU>)k?n voor de breedte van die straat te bepalen op 12 Meter. Als laatste punt op de agenda voor de gemeenteraadsvergadering staat: Verorde'-. ning verbod losloopen honden. In de vorige; vergadering is deze zaak ter sprake geko- men en besloten met dit onderwerp terug te komen. Het voor en tegen zal wel breed voerig besproken worden en we zijn bc-. nieuwd naar den uitslag. Aan een voorspelling wagen we ons niet. Voorschoten. Zaterdagmiddag had de voetbalwed strijd plaails om den zilveren wisselbeker, aangeboden door den heer Ilillengensberg, alhier, tusschen de beide plaatselijke clubs Go-On en S. L, C. Er was tamelijk veel be^ langstelling. Het elftal van S. L. C. was vol ledig. Go-On had één invaller. Aan het einde van den wedstrijd reikte de schenker, de prijs uit aan den aanvoerder van Go-On, welke ploeg met 52 had gewonnen. Het is bij doortrekkende zwervers en reizigers bekend, dat op de boerderij van mej. wed. G. gelegenheid wordt verstrekt om te overnachten, waarvan door velen gébruik wordt gemaakt. Zaterdagavond waren ér eenzevental aangekomen, waarvan enkelen onder den invloed van sterken drank. Uit dankbaarheid drong één der zwervers naar binnen en eischle diekens. Door de ihmiddels gewaarschuwde politic zijn zij verwijderd en buiten de gemeentq gebracht. Wassenaar. Zaterdag^ sprong in de Wasscfteraarsche AVasscherij een stoomman- gel uit elkaar, waardoor het bedrijf ernstige stagnatie ondervond. Persoonlijke ongeluk ken kwamen echter niet voor. Zondagavond had alhier een aan rijding plaats tusschen de auto van dr. cie H. en die van P. D., alhier. Beide auto's bekwamen schade. De schuld wordt gezocht bij Pv D„ die zoodanig over den weg reed, dat de veiligheid van het ver keer in gevaar werd gebracht. Zoeterwoude. Door het raadslid deD heer II. H. Slarrenhurg is een voorstel aan-, hangig gemaakt, waarin Burgemeester en Wethouders dezer gemeente worden uiige- noodigd een adres aan de regeering te onlt-. werpen, waarin verzocht wordt vanwege 't Rijk aan de gemeentebesturen een jaarlijksch' subsidie ioe te kennen ter tegemoetkoming in de kosten van onderhoud der groote ver-i keerswegen in eigendom en onderhoud bij1 dc gemeenten en voorts om een afschrift van dit adres aan alle gemeentebesturen in: de provincie Zuid-Holland te doen toekomen' met het verzoek het bij de Regeering te steu-» nen of een gelijksoortig adres te doen ver zenden. Ter motiveering van het verzoek aan d£ regeering wenscht de voorsteller er op té wijzen, dat het steeds drukker wordende; verkeer van zware motorvoertuigen, groote! schade aan de wegen veroorzaakt, waarvan de kosten voor herstel door de gemeente moeien worden gedragen, ierwijl het Rijk de belastingen, van de auto's geheven, omt* vangt. -

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6