No. 19755. MAANDAG 4 AUGUSTUS Anno 1924 1 Officleefe Ke^^vlng. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamst»™ nieuws van heden. PRIJS OER AD VERTE NTIENl 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk legeren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vóoruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèqua- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 - r PRIJS DEZER COUBANÏi JToor telden per 8 maanden Z2Z8, per week .Y,fc?r.TS.ïlïOJl! Bullen telden, waar agenten gevestigd tljn, per week' ïfeiiiriÖ.18U Franco per post ƒ2.85 tf; portokosten. filt nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE ViSCHVEREOOP. fAnn den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225 is DINSDAG ver krijgbaar SCHELVISCH k f 0.17f 0 25, SCHOL k f 0.17 per pond en NIEUWE HARING k f 0.06 per stuk. AUG. L. REIMERINGER, Welh- Lo.-Burgemeesler. Leiden, 'Augustus 1924. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland en het ontwerp-Tariefwet. Deae Kamer heeft zich met een adres ge richt tot EZ.xc. den Minister van Finan ciën, waarin het voldoet aan het verzoek van den Minister dezen hare opmerkingen over het ontwerp-lariefwet 192-4 te doen toe-, komen. Zij vestigt daarin slechts de aan dacht van den Minister op speciale punten. Alvorens daartoe over te gaan, veroorloolt zij zich echter, enkele leidende denkbeel den, die den grondslag vormen der speciale opmerkingen, naar voren te brengen. Ln de Memorie van Toelichting wordt er de nadruk op gelegd, dat van de zijde van handel en iudustrie op herziening van het tarief van invoerrecht is aangedrongen, waaronder h. i niet anders mag worden ver slaan, dan dat, behoudens zeer hooge uit zonderingen, liet voorgestelde tarief de te genwoordige bestaansmogelijkheid der nij verheid Ln geen geval zal mogen schaden. Nóch aan de technische verbetering nóch aan de fiscale resultaten mag derhalve de industrie opgeofferd worden. iWaar echter hier*niet het beslaande stel sel verbeterd, maar een nieuw criterium, n.l. dat van het „toonbajikartikel", als lei- lend beginsel voorgesteld wordt, dient de uiterste voorzichtigheid betracht te worden, .aangezien mogelijk zou kunnen blijken, dat aan hot nieuwe beginsel praclisch meerdere bezwaren verbonden zijn dan aan het be slaande. Van het grootste belang acht de Kamer het bovendien, de aandacht er op te vestigen dal onze Nederlandsohe industrie zich aan 'het bestaande tarief aangepast heeft, en dat men, bij de ingewikkeldheid van de proble men, welke zich bij wijziging voordoen, met veranderingen uitermate voorzichtig zal moeten zijn. In geen gevat zal naar de meening der Kamer een eenmaal aangenomen principe tl tors et k travers doorgevoerd mogen woixlen, indien zou blijken, dat daarmede groole be langen geschaad zouden worden. Bestonden onder hel oude tarief verschil lende dikwijls „niet ongelukkige" inconse quenties, ook ten opzichte van liet nieuwe beginsel, dat van het toonbankartikel, zal niet geschroomd worden de noodige uitzon deringen toe te laten De Kamer doelt daarbij in het bijzonder 'op die industrieën, welke opgekomen zijn, of zich in stand hebben kunnen houden met behulp der beslaande zwakke bescherming. De bestrijding der werkloosheid, de hand having der kapitaalskracht en de bevorde ring der kapitaalsvorming, eischen dit met de meeste beslistheid. De bovenstaande beschouwingen zou de Kamer allereerst willen betrekken op het feit, dat verglaasde dakpannen en verglaas de wandtegels, welke lot nog toe belast zijn met 5 pet., onder het nieuwe tarief geheel vrij zullen komen. Het zal den Minister niet onbekend zijn, dat juist de pannenindustrie in de Rijn streek zeer moeilijke lijden heeft medege maakt. Kwam eerst de Duitsche concurren tie, thans maakt België een loonende pro ductie groolendeels onmogelijk. Zullen de 5 pot. invoerrechten op verglaasde dakpannen vervallen, dan zal er voor België en even tueel voor andere landen een prikkel ge schapen worden om zich op de vervaardi ging van verglaasde dakpannen toe te leg gen. Voorgesteld wordt ook de invoerrechten op verglaasde wandtegels, welke in groole hoe veelheden uit Duitschland en andere landen hier worden geïmporteerd-op te heffen De Kamer meent er Zijne Excellentie op te moeten wijzen, dat het aan een talc van nijverheid, welke den laatsten tijd zich niet onvoorspoedig begon te ontplooien, zeer moeilijk gemaakt zal worden de concurren tie tegen het buitenland vol te houden, mede omdat men in deze landen beschikt over een langdurige ervaring, wat van deze deels jonge industrie niet steeds in die mate ge zegd kan worden. De Kamer is derhalve van oordeel, dat, indien de bestaande toestand niet gehand haafd kan blijven, de verglaasde dakpannen en wandtegels bij invoer belast moeten wor den met 8 pet., terwijl in overweging gege ven wordt zeer ernstig na te gaan, of niet ook de on verglaasde dakpannen aan eenzelf de invoerrecht onderworpen dienen te wor den. In verband met lariefspost 41, par. VI, wil de Kamer het volgende onder de aandacht brengen, Naar de meening der Kamer slaat het vast, dat, wanneer de garens, welke per ver pakking meer wegen dan 100 Gram, vrij in gevoerd mogen worden, tal van personen deze garens in groolere eenheden zullen in voeren, om ze hier te lande lol kleine knot ten, kluwens enz. te winden, teneinde zoo doende de voorgestelde 8 pet. invoerrecht te ontgaan. Ook zal de b'uitenlandsche fabrikant zeer gemakkelijk hier oen weinig kostbare inrich ting kunnen maken, waarin het afgewerkte product in de gewenschte kleine hoeveel heden opgemaakt kan worden. Hierdoor zal: lo. de opbrengst van deze tariefpost zeer sterk 1e ongunste beïnvloed worden; 2o. het voordeel der 3 pet. bescherming, hetwelk thans beslaat, zelfs grootondeels vervallen. Dit acht de Kamer van Koophandel een zoo groot nadeel, dal zij den Minister moet verzoeken, heizij de oude regeling 1e hand haven, hetzij de voorgestelde regeling in dier voege te veranderen, dat alle garens, meer dan 2-draads, belast worden met 8 pet., on geacht de opmaking. Hel gevaar, dat bij een invoerrecht van 8 pet. twijnerijen opgericht zullen worden om de vrij ingevoerde één -of iweedraads garens te twijnen tot garens van meer dra den, acht de Kamer niet zeer groot en in geen geval te vergelijken met het gevaar, voortvloeiende uit de mogelijkheid, dat hier te lande opmakerijen opgericht zouden wor den. Deze regeling zal bovendien slechts zeer weinig inbreuk maken op het beginsel van toonbankartikel, daar de garens, welke voor toonbankartikel in aanmerking komen, steeds drie-, vier- of meer-draads zijn. Voorts zal deze regeling een eenvoudiger controle mogelijk maken, daar lvet meten van de lengte der draad geheel zal kunnen vervallen. Pogingen, om het invoerrecht van 8 pel. te ontduiken, door de knotten enz. cenigc Grammen zwaarder te maken dan 100 Gram zullen alsdan eveneens voorkomen worden. Aangezien garens, welke uil meer dan 2 draden bestaan door de tricolage-induslrie weinig gebruikt worden, zal deze industrie daar nagenoeg geen hinder van ondervin den. Ln Nieuwkoop fabriceert men uilsluitend kleine ijzerwaren, détail artikelen voor het bouwvak. Mede dank zij de geringe bescher ming heeft men tot nog toe eenigszins aan de concurrentie der Belgische en Duilschc fabrieken het hoofd kunnen bieden. Wordt nu hel tarief inslede van verhoogd geheel afgeschaft, dan is hel zeker, dat de mee9te patroons de juist de laatste jaren zoo uiterst zware strijd om het beslaan niet meer kunnen volhouden, zoodat dit dorp, waar deze industrie een zoo belangrijke plaats inneemt, een algehcele verarming te gemoet zal gaanr De Kamer verzoekt den Minister daarom dringend, de 9trijd om het beslaan Ln het dorp Nieuwkoop niet te verzwaren door de bestaande zwakke bescherming weg te ne men, maa-r deze te verlichten, door deze ar tikelen in de algemeene verfiooging te doen deelen, en ze onder het begrip „toonbank artikelen" 1e brengen, waartoe zij ook voor een groot deel behooren. De Kamer zou den Minister met aandrang in overweging willen geven, het voorgestel- den invoerrecht op kaas ad 20 pel. te laten vallen. Aangezien n.l. kaas een der allervoor naamste uitvoerproducten vormt en de re geering zal moeien trachten het buitenland geen argumenten aan de hand te doen om de invoerrechten te verhoogen, acht de Kamer het veiliger de invoerrechten op kaas in eigen land af te schaffen, teneinde bij on derhandelingen niet het gevaar te loopen, dat men naar eigen tarief verwezen wordt. De Kamer wenscht nog nader onder den aandacht van den Minister te brengen het feit, dat papier belast wordt, en boeken, drukwerken enz. vrijgesteld worden. Waar ook in de Memorie van Toelichting deze kwestie als een averechlsche bescher ming wordt aangemerkt, spreekt de Kamer den wensch uit, dal het den Minister alsnog moge gelukken een verandering aan te bren gen, teneinde de oorzaken der bezwaren, die deze regeling met zich mede brengt, in de nieuwe wel weg te nemen. Ter kennis werd ons verder gebracht, dat in de schelpkalkindustrie belanghebbenden het zeer op prijs zouden 3lellen, indien ook kalk onder de bepalingen der Tariefwet ge bracht zou kunnen worden. [Wanneer een matige bescherming verkre gen wordt, die overigens voor de schatkist belangrijke baten zal geven, zullen landsbe langen samen kunnen gaan met industrie- belangen. Gezien den korten tijd, die lag iusschen den ontvangst van het ontwerp en den da tum, waarop de opmerkingen ingezonden moeten worden, meent de Kamer er op te moeten wijzen, dat er mogelijk nog andere punten zijn, voor ons district van belang, die nog niet ter kennis van de Kamer ge bracht werden. Zij hoopt, dal de Minister aan eventueele verdere opmerkingen eveneens volle aan dacht zal willen schenken. Al heeft de Kamer hier en daar op doel matige bescherming aangedrongen, zoo mag dat niet opgevat worden, alsof zij een keuze gedaan heeft tusschen vrijhandel en be- jscherming< x Zij acht de in dit adres voorgestelde wij zigingen echter noodig oen de nijverheid onder de tegenwoordige omstandigheden den noodigen steun te verstrekken. Eveneens meent de Kamer er op te moe ten w'ijzen, dat zij door de hier gegeven be schouwingen niet gaarne den indruk zou wekken, alsof zij tegen de voorgestelde ta riefsherziening gekant zou zijn, maar zij meent toch als hare eindconclusie te kun-, nen stellen, dat haars inziens door de voor gestelde wijzigingen de continuïteit in onze economische politiek hier en daar te zeer wordt geschaad. Waar zich een industrie, mede met be hulp eener zwakke bescherming, heeft kun nen ontplooien of instandhouden, acht de Kamer het niet geoorlooft ter wille van de consequentie van een bepaald stelsel het be staan van dergelijke bedrijven in de waag schaal te stellen. De waarde van oen tak van nijverheid, zelfs de waarde van oen enkel bedrijf, is juist in dezen tijd de groot, om niet zooveel mogelijk te trachten althans dezen in sland te houden. De Kamer spreekt derhalve tenslotte den wensch uit, dat de Minister in staat zal kun nen zijn de bezwaren der Kamer uit den weg te ruimen en zij dringt met te meer vrij heid op inwilliging harer wenschen aan, daar deze de krachtige pogingen van de Mi nister om het budget sluitend te maken slechts ten goede kan komen. De heer J W. van Borselen jr. alhier, slaagde voor het examen boekhouden en handelsrekenen van „Mercurius", Te Haarlem is geslaagd voor het exa men lichaamsoefeningen M. O, de heer. F. lW. E. de Heer, alhier. Te Den Ilaag is geslaagd voor het examen Engelsch L. O. de heer J. M. Vol ders. alhier. De bij het 7e regiment veld-artillerie tol kapitein benoemde le luitenant P. C. van Aken komt van hier te Bergen op Zoom;t in garnizoen, Donderdag 31 Juli was het de laatste dag, dat de directeur van het telegraaf kan toor, de heer Lambert als zoodanig hier werkzaam was. Hij had den wensch te kennen gegeven om zonder eenige di-ukte, dus heel eenvou dig, met een handdruk van zijn personeel afscheid te nemen, Zulks geschiedde dan ook op dien dag, doch 's avonds begaf zich een deputatie naar den zeer gewaardeerden directeur om hem een klein bewijs yan waardeering te geven. Uit naam van het geheele personeel sprak de heer Benjaminse de hoop uit, dal hij nog lange jaren met zijn echtgenoole van zijn Wel verdiend pensioen in gezondheid zou mogen genieten. Hij overhandigde daarbij een fraaie sabnlamp en eikentafel. De heer Lambert dankte ontroerd voor deze attentie en gaf zijn innigen dank voor hel geheele personeel aan spreker mede. Zaterdagavond had de jaarlijksche keuring plaals van de slallen der geiten van de leden der Leidsche Geilonfokvcreeniging. Voor deze keuring hadden zich bereidwil lig beschikbaar gesteld de heeren W. D. Beitjes, Inspecteur van Dierenbescherming van der Meij, bestuurslid der bovengenoem- der Afdeeling Leiden en Omstreken en Joh. de Vereeniging. Het was geen gemakkelijke laak voor de keurmeesters om de prijzen die beschikbaar waren gesteld, aan de rechtmatige winnaars toe le kennen. Na rijp overleg kwamen de volgende per sonen voor een prijs in aanmerking, le prijs met lof: de heer T. Mol, President Blieijn- slraat 8; 2e prijs: de heer P. Fontein, Ha ven 28; 3e prijs: de heer A. Vis, Lombok- straat 88; 4e prijs: de heer L. van den Berg, Levendaal 5ia. Nader kunnen wij mcedeelen over de electrische treinverbinding met Den Haag, dal de proefritten vermoedelijk eerst goed zullen beginnen einde dezer week. 14 zul len en per dag worden gehouden. Vooreerst, d.w.z. in afzienbaren lijd, is aan vervot?» van reizigers nog niet te denken. Het inge reden materiaal za! toch eerst ter beschik king der Z.-H. Electr. Den HaagRotterdam worden gesteld, waarvan Jiel materiaal moet worden omgebouwd. Zaterdagmiddag derailleerde op het tramemplacement een aanhangwagen van de tram naar Katwijk. Eenige vertraging in het verkeer bleef niet uit. Zaterdagavond laat derailleerde te Voor burg een tramwagen van de electrische tram Trams, aansluiting gevende naar Leiden ondervonden ernstige vertragingen. Zaterdagmiddag werd in de 4de Bin- nenvestgracht een groentewagen van den koopman Teunes Vos uit de Kraaicrstraat, omver gereden door een vrachtauto van do firma Caron, alhier. Dc chauffeur dacht den wagen, die in de straat stond nog wel te kunnen passeeren en reed daarom zonder waarschuwen door. De groentewagen werd nogal, beschadigd en de groenten rielen over de straat. De auto kreeg geen letsel. Zaterdagnamiddag had óp den Hoek van de Steenstraat en de Boerhavestraat een aanrijding jrlaats tusschen de tram en een auto bestuurd door den ohauffeur Chr. dc Gr. De auto kwam uit do Boerhaaverstr. en de chauffeur hoorde geen signaal evenmin als de trambestuurder H. v. d. Kr. Doordat beido bestuurders met kracht remden, werd een ernstige botsing voorkomen. Toch ver kreeg de auto nogal eenig letsel o.a. brak een lamp, dc vooras werd verbogen en er Ibleek een veer gebroken, zoodat de auto voorloopig niet meer vooruit kon. De tram, als de sterkste van do twee weerstond den aanval schitterend. Zondagmiddag, even voor twee uur reed een motorvoertuig, bestuurd door ze keren P. K., uit Velzen, met kracht tegen den afsluitboom van den overweg der Ned. Spoorwegen aan den Rijnsburgerweg. Do schok was nog al hevig, doch ongelukken hadden niet plaats. Alleen verspeelde de bestuurder de voetrust van het voertuig. Zondagavond viel Joh. H. V., bliksla ger wonende in do Bilitonstraat met het hoofd door een ruit van zijn woning, ver moedelijk, omdat hem plotseling een dui zeling overviel. De man kreeg een ernstige wonde boven een der oogen. De Eerte Hulp- dient, die in allerijl was ontboden, eonsta teerde het doorsnijden van een slagader en moest dezen om verder bloedverlies te voor komen, afbinden, waarna V. ter verdere verpleging naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Zondagavond vrij laat is alhier aange houden zekere L. W. die een rijwiel ont vreemde dat geplaats was voor het Cafo Restaurant „La Poste". De dief was al reeds met het rijwiel, waarop een koffer en eenige andere bagage geplaatst was op het Levendaal toen de eigenaar van het rijwiel en eenige andere bezoekers van het café hem waren nagezet, hem te pakken kregen Het rijwiel werd den dief afgenomen en hij zelf werd naar het politicbureau gebracht. Daar oordeelde men goed te doen den dief al vast een veilig logies te geven. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen in de week van 27 Juli2 Aug. 150 volwassenen, 10 kinderen, to teal 160 personen. Bij Kon. bcsl. is benoemd tot burge meester der gciueento Hardinxveld, J. VV. van Aken; is aan D. Brander Tzn., op zijn verzoek, met ingang van 1 Augustus 1924, eervol ontslag verleend als burgcmeestei der gemeente Hoogkarspelis aan J. F. A. Dolimcn, op zijn verzoek, met ingang van 1 October eervol ontslag verleend als bur gemeester der gemeente Meerssen zijn op nieuw benoemd: met ingang van 15 Augus tus 1924 tot burgemeester der gemeente Naaldwijk, H. J. H. Modderman j met ca ging van 1 Augustus 1524 tot burgemees ter der gemeente Castricum P. H. L. J. Lommen; met ingang van 1 Augustus 1924 tot burgemeester der gemeente Amersfoort nu J. C. Graaf van Randwijckmet ingang van 1 Augustus 1921 tot burgemeester der gemeente Raalte, W. A. P. Kerssemakere, sccietaris van die gemeento; met ingang van 16 Augustus 1921 tot burgemeester der gemeente Winsum, H. B. Brommersma; is aan D. C. Mees op zijn verzoek met ingang van 1 Augustus 1924 eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeenten He kelingen en Spijkenisse, met dankbetuiging vooi de diensten in die betrekkingen be wezenis voor het studiej'aar 1924—1925 benoemd tot rector-magni ficus der Land- bouwhoogeschool te Wageningen, de hoog led aar aan die onderwijs-instelling J. van Baren. Ln het Universiteitsgebouw t? Ara- sterdam is op een bijeenkomst, belegd door prof. mr. N. W. Posthumus, besloten tot de vorming van een comité ter bevordering van de belangen van het algemeen vor mend economisch middelbaar onderwijs, zoo- als dat wordt gegeven aan de wei of piet in een H. B. S. 5 met gewijzigd leerplan omgezette hoogere handelsscholen, met em driejarigen niet vak-technisch m?oriënte3r- den onderbouw. i i i Op vragen van het Tweede Kamerlid Hiemstra: 1. Is het aan de regeering bekend, dat de hoofden van de verschillende takken an Rijksdienst losse werklieden aannemen, to gen loonen, die zeer willekeurig worden vastgesteld 2. Is de regeering bereid, aan de com missie van advies voor Rijkswerklieden de vraag voor te leggen, welke de normen zijn, waarmede bij het vaststellen van dc loonen, in vraag 1 genoemd, in de verschillende plaatsen rekening dient te worden gehou den t heeft de minister van binnenlandschc za ken en landbouw, voorzitter van den raad van ministers, geantwoord: Ad vraag 1. Het is aan de regeering be kend, dat in den laatsten tijd bij sommige takken van Rijksdienst personeel op ar beidscontract in dienst is genomen. Ad vraag 2. De regeering is bereid, ten einde ongemotiveerd verschil in de arbeids voorwaarden te voorkomen, in het alge meen omtrent den inhoud der sub 1 Co- V BINNENLAND. Het afwijzend standpunt der regeeimg tegenover het garantieverdrag. Een wetsvoorstel is ingediend ter bevor< dering der richtige heffing der directe bei las tingen. Adviezen der K. v. K. over de Tariefwei, De salarissen der onderofficieren met in* gang van 1 Jan. 1925. BUITENLAND. l Ter Londensche conferentie is onder 'déj geallieerde eenstemmigheid bereikt. Duitsch- lnnd is nitgenoodigd. De samenstelling der Duitsche delegatie naar Londen. De Iersche grenskwestie. Nog geen op* lossing. Bulgarije vraagt de legermacht te mogen versterken. doelde arbeidscontracten overleg to plegen met de commissie van advies voor de ar beidsvoorwaarden van Rijkswerklieden. Het Tweede Kamerlid de heer Weit- kamp heeft aan den minister van Financiën de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat door 6ommige belastingontvangers aan kleine landbouwers, die op grond van art. 1, al; 4, der Rijwielbelastingwet (Staatsblad nr. 306), en daarop overigens wettelijk recht hebbende, het in genoemd art. 1 bedoelde kostelooze belastingmerk vragen, dit merk wordt geweigerd op grond dat bovenge noemde categorie van personen voor hun beroep of bedrijf geen rijwiel noodig heb ben 2. Is de minister niet van oordcel dat ook voor den kleinen boerenstand een rij wiel in het bedrijf onontbeerlijk is 3. Zoo ja, is dan de minister bereid zoo danige instructies te geven, dat ook aai* overigens in de termen vallende kloine boe ren dit voorrecht niet onthouden worde Blijkens de rekening der inkomsten en uitgaven van do gemeente Rotterdam was het bedrag der gewone werkelijke ontvang sten f 76,389,911, dat der werkelijke gewone uitgaven f 74,490,376; zoodat het dienstjaar, 1923 oplevert een batig saldo op 'den gewö< nen dienst van f 1,899,535. De hoer J. J. Reijnders, door hel cen traal stembureau benoemd tot lid van 'de Tweede Kamer in dc vacature dr. Hugen- holtz, zal deze benoeming niet aanvaarden. Opvolger is thans de heer B. J. J. Wijkamp; lid van Ged. Staten vanUtrecht. De 16c zitting der Alg. Synode der Ncd.-Herv. Kerk besloot een telegram vart hulde te zenden aan Hare Majesleit do Ko ningin-Moeder. Overeenkomstig de conclusie van het rap' port der commissie voor do reglementen wordt een voorstel van dc classicale verga dering van Nijmegen, om het nieuwo regle ment op dc kerkvisitatie in te trekken, en' het oude weer in werking te stellen, zonder, hoofdelijke stemming verworjien. Dezelfde commissie rapporteert over een' voorstel van een belijdend lid", om de eindbeslissing van dc Provinciale Kerkbe sturen over reglementaire bepalingen hefc z.g. veto-recht af te schaffen. Dc com missie adviseert tot afwijziging van he6 voorstel en in overeenstemming daarmee wordt het niet 16 tegen 3 stommen verwor pen. Door de Alg. Sydonale Commissie is bet ontwerp ingediend voor een antwoord, aart den Minister van Justitie te zenden, op zijn vraag naar het oordeel der Synode over de kalenderhervorming die bij den Volkenbond aanhangig is gemaakt. Hierin wordt o.a. opgemerkt, dat er geen bezwaar is tegen '1 stellen van Paschen op een vasten Zondag doch wel tegen het jilaatsen van Oude jaarsdag op een Zondag waardoor de Kerst dagen 6teeds zouden vallen op Maandag en Dinsdag. De vergadering vcreenigt zich met het ontwerp en besluit, dat het antwoord in het Nedorlandsch en in het Fransch zal worden ingezonden, het laatste ter doorzending aan de Volkenbond. Eenige opmerkingen, moties enz. in vct< band met het eucharistisch congres der, Roomschen, worden voor kennisgeving aan' genomen. In de groote zaal van het Park TivoK te Utrecht werd gisteren een drukbezocht congres gehouden van Spoorwegpersoneel om te protesteeren tegen het uitblijven van de pensioenregeling voor dat personeel. Tn zijn openingswoord deelde de voorzit ter mede, dat door het hoofdbestuur va# 'den B.A.N.S. een sympathiebetuiging aam

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1