f »- Nou, als Ik hem Je niet had laten rien, zou Je me voot een leugenaar uitgemaakt hebben, niet t En Je zou er een geweest zijn W.k, (LifeJ Humor uii het iuitenSaiid. Ze was In hem teleurgesteld, bet arme kind. •- Wat, teleurgesteld In Jack? Ja, vreeselijk. Ze dacht dat het liefde was, da< hem zoo bleek en mager maakte en het kwam alleen maar doordat hij niet at om cadeaux voor haar te kunnen koopen. (London Mail) Nieuweling (die een boot gehuurd heeft): IK heb geen horloge b|J me, maar 'k hoop er wel achter te komen als m'n aur om Is. Oude zeerob: O, dat merkt u wel aan het water In 'er In anderhalf uur staat bet tot de zltplanK. (Humorist.)' Het kind: Waar ia pa'tje? Moederi Naar de stad om geld te verdienen, dat we ledereD dag te eten hebben. Het kind (ontevreden over den maaltijd: HU heeft gisteren zeker niet veel verdiend, wel, moesje? (London Mail) Relzig.r (die de bus naar het volgende dorp gemist heeft) Waf, Je zegt dat het me twee en een half uur zal kosten om in Zevenhuizen te komen, en Je beweerde dat het maar drie Kilometer was. Boer (met opmerkingsgave); Ja, maar tusschen hier en daar zUn •i vier café's, meneer. (Humorist) Rieln meisje (die een late reiziger pogiDgen ziet doen om In den rydénden trein te springen): O, moesje, daar la een nare man, die den trein achteruit wil trekken. (Passing Show) behouden bijeen. Twee openbare wegen zullen er gemaakt worden en een uitpad naar de Kerkstraat. De heer Vogels heeft bezwaren tegen de plaats. Bovendien zullen de restauratie ko. t.n hoog zijn. Hij vindt nieuwbouw economi scher dan aankoop van een oud gebouw. De heer Versteeg vindt de plaats ook niet geschikt. Het Raadhuis moet van alle kanten bereikbaar z'in. Bij avondvergaderin gen is het bovendien bezwaarlik. Hij is van meening, dat er bij' de oude kom terrein genoeg te koop is. De heer Drop vindt de Drie Papegaaien eigenlijk de juiste plaats. Het stichten van een nieuw gebouw brengt ook nadeelen. De Paauw is ten alleu tijde groot genoeg. Hg brengt hulde aan den Voorzitter en kan zich met het voorstel wel vereenigen. De heer Wouters juicht de aankoop zeer toe. Het is een groot gebouw, dat direct voor het doel gereed is. Het is uitstekend onderhouden. Bovendien is de prgs zeer laag. Door deze bestemming zullen inliggende terreinen wel spoedig in exploitatie komen. De heer Van der Kroft vindt de plaats ook ongeschikt. De heer Provo Kluit is van een andere meening. Hij betreurt het, dat er niet meer grond brji is. De Voorzitter zegt, dat het moeiijjk is allen tevreden te stellen. Hjj verwacht ech ter, dat vele bezwaren in de toekomst zullen wegvallen. Hj) zegt, dat de Raad moet mede&elpen een historisch gebouw te bewaren. De heer Prins informeert naar de be grooting van de inrichting. De Voorzitter zegt, dat de centrale ver warming flO f 12000 zal kosten, dan Is er wat reparatie. In totaal behalve meu bileering f20000. De heer Prins zegt, dat dus voor f 120000 de gemeente een geschikt gebouw heeft. PU vindt het aannemelijker dan nieuwbouw. De heer J. O. Vogels vindt de plaats niet mooi. Hij) vraagt of het bestaande niet kan worden uitgebreid. Is dit niet het geval, dan is htf voor nieuwbouw. Dan kunnen velen er wat aan verdienen. De heer Wouters vindt verbouwen geld verspillen. De Voorzitter zegt dat het oude gebouw thans nog wel te verkoopen is. Na verbouw niet gemakkelijk. Nieuwbouw iou bovendien veel meer kosten. De plaats van de Paauw is niet volmaakt maar een tus- zchenweg. De heer Versteeg zpgt, dat er te veel gelet wordt op hét natuurschoon. Een gun- itige plaats is hoofdzaak, en die is alleen in de oude kom. De heer Th. H. Vogels handhaaft zijn bezwaren, maar zal toch voorstemmen. Met 11 tegen 2 stemmen wordt hierop Jot aankoop besloten. Hiierna is aan de orde de behandeling van de Algemeene Politieverordening. Aan gezien er nog vele vragen te stellen zijn, wordt hierop de vergadering geschorst. In den namiddag werd de vergadering voortgezet ter behandeling van de Alge meene Politieverordening. De verschillen de voorstellen die waren ingekomen werden aan een bespreking onderworpen, maar brachten geen aanmerkelijke wijziging in het voorstel van B. en W. en de Commissie. Van de ingezetenen was een request inge komen om in de politieverordening te be- E* an, dat de autobussen een halteplaats gen aan den Deijl en dan hun weg zou- moeten voortzetten door de Van Zuy- len van Nijeveltstraat. Besloten wordt te berichten, dat bij het Mrleenen van vergunning aan uutobushou- 'qers voorwaarden zullen worden opgelegd Ei aan de H.T.M. zal worden verzocht rief van cent voor het traject Kerk- Den Deijl te laten vervallen. Mot algemeene stemmen wordt hierna de Herordening vastgesteld. Do Voorzitter dankt nogmaals de Com missie voor haar werlt/zaamheden, terwijl de heer Provo Kluit dank brengt aan de heeren Eggink en Brouwer voor de zorgen aan de samenstelling besteed. Bij de rondvraag zegt de heer Prins, dat de Centrale Boerenleenbank in Utrecht geen zekerheid wenscht te geven v>or be leggingen, zoodat de gemeente zich zai wenden tot de Bank van Ned. Gemeenten. De heer Drop vestigt er de aandacht op, dat het noodzakelijk is op verschillende punten kandriolen te maken. De Voorzitter beaamt dit, maar men is teruggeschrikt voor de hooge kosten. Op oen vraag van den heer Prins zegt de Voorzitter dat het uitbreidingsplan bijna gereed is en de kaarten worden gedrukt. Hierna sluiting. Gistermorgen ontstond vermoedelijk door kinderen brand in een hooischelf bij de woning van den heer J., aan den Dei]l. De brandweer was spoedig aanwezig en wist in weinige oogenblikken het vuur te blusschen. Burger 1. Stand. OndertrouwH- P. de Bruin en M. J. E. van Hemert. Geboren: Johanna Maria, D. v. H. Ver- meij en W. A. Witteman. Hendriena Jo hanna, D. v. A. L. de Gast en J. M. Zweek- horst. Bartholomeus Jacobus, Z. v. B. H. Langeveld en O. E. Seesink. Lutje Jannetta D. v. E. J. Bouwman en J. va» Laar. Zoeterwoude. Tot adjunct-brandmeester bij de spuit op het Dorp is benoemd de heer P. Paardekooper. Gisteren herdacht de gemeente-weg werker W. van der Ploeg het feit, dat hij 25 jaar onafgebroken in gemeentedienst was. In den morgen werd hem door de gemeente ambtenaren, onder toepasselijke woorden, een mooie leuningstoel aangeboden, terwijl in den namiddag de jubilaris het College van Burg. en Weth. mocht ontvangen, dat hem bij monde van den loco-burgemeester com plimenteerde met dit jubileum, en hem een enveloppe met inhoud aanbood. WEES WAA.R! Door mevr. AMY VORSTMAN—TEN HAVE. a Woes Waarl Wat zegt U? Waar wezen? 't Klinkt heel mooialsje het maar niet behoeft te doenl Wees waarlDa's gemakkelijker ge zegd dan gedaan. Probeert U het eens en zie wad er van terecht komtl Gaat U eens naar Uw erf-tanle en zeg, dat ge haar een vervelende oude zeurkous vindt.ga eens naar Uw besten klant. en vetel hem, dat ge hem eigenlijk een on mogelijk veeleischende kerel vindt. Als ge met Uw uitverkorene in de mane schijn wandelt, fluister dan eens dat Uw schoonmama-in-spe zoo'n vinnige kat is en dat ge beducht zijl, dat het lieve kind naar haar moeder zal aarden Zeg met St. Nicolaas of met Uw verjaar dag eens onomwonden aan familie en ken nissen, dat ge ai die presentjes waarvoor weer iets terug verwacht wordt, eigenlijk veel liever niet hebt Gesteld, dat gij den moreelen moed zoudt hebben al deze ontstellende dingen te doen. wat zouden Uwe bevindingen zijn, na (laten we mild zijn! na één dag? Laten wij dat samen eens nagaan. Gij wordt op een schoonen zomer-morgen wakker, dit wordt Uw groote Dag, de Dag der Waarheid. Gij zul t bewijzen dat het kan Uw innerlijk is ontwaakt slechts waar heid zal van Uw lippen vloeien dezen dag „Hebt ge goed geslapen?" vraagt ge Uw vrouw en ge haast U aanslonds er bij te voe gen: „het kan me eigenlijk niks schelen, zie je of je goed geslapen hebt, ik vroeg het zoo maar, uit gewoonte Gelukkig is Uw vrouw nog niel heelemaal gped wakker! Gij fluit een deuntje onder het sche rendan bedenkt gij U, dat gij eigenlijk heelemaal niet vroolijk gestemd zijt: gij zwijgt aanslonds. „Is het scheerwater warm genoeg?" informeert Uw vrouw slaperig terwijl ze lusteloos naar haar tweede .kous zoekt. „Nee, natuurlijk niethet is nooit be hoorlijk warm immers...." antwoordt ge (naar waarheid.) Uw vrouw is een verstandige vrouw, Zij zwijgtbeleedigd. Aan het ontbijt vraagt Uw vrouw: „Wil je nog'thee?" „Dank je stichtelijk voor dat spoelwater; jij ken geen thee zettenverklaart ge. Wanneer ge op 't punt van weggaan zijt vraagt Uw vrouw haastig: „Kom je een beetje vroeger thuis van avond; Mama komt immers eten, weet je wel „Nee, ik weet 'r niks meer van.stom vervelend zeg, dat geleuter den heelen avond." „Ww—wat zeg je? stottert Uw vrouw. Haastig neemt ge afscheid. Ge zijt vroeg. Op het kantoor komt Uw chef U joviaal tegemoet. „Zoo Dingesben je d'r al vol ijver om te beginnen he wat? „Nee, 't is per ongeluk.ik heb' niks geen zin om te werken vandaag," stoot ge ui t. Even verwonderd ijkkl Uw chef, gaat dan lichtelijk verbaasd verder. De telefoon op Uw lessenaar rinkelt. Werktuigelijk neemt ge den haak op. Een klant houdt een eindeloos klaohlen- verhaal over een slecht uitgevoerde order. Zwijgend luistert gij. „Hallo, hallo klinkt het driftig luistert U?" „Welnee. ik luisler heelemaal niet" spreekt ge bedaard. Klant belt plotseling af. Verschrikt krabt ge U achter 't oor. Ba- roerde geschiedenis. Eniin afwachten maar. Een opgeblazen oud heertje komt aan 't loket. Met snijdend scherpe commando-stem wenscht hij den chef te spraken. Gij laat hem in de wachtkamer. Gij waarschuwt den chef. „Laat 'm ophoepelen" heb nou geen tijd" snauwt deze barsch. „E.en. komt mijnheer gauw?" ■vraagt het oude heertje gepréoccupeerd bij Uwe terugkomst. „Ue.e.kunt ophoepelen deelt gij beleeid mede. Het oude heertje dreigt ter plaatse een be roerte te zullen krijgen. Hij wordt blauw Zonder een woord verdwijnt hij haastig! Gij kijkt op de klok. Elf uurl Komt die dag dan nooit om?l De jongste bediende komt met een kwi tantie.. voor Ut.hoedenrekening van Uw vrouw. Wal 'n brutaliteitmoppert ge en hard op zegt ge afwijzend: „Nu niel." Even later komt de jongen terug: „Wan neer terug komen, meneer?" „Voorloopig heelemddl niet" antwoordt ge, zonder den grijns des jongelings te be speuren. Gij haalt een boek uit Uw zak. Dan maar wal lezen. Dan kan er tenminste niels gebeuren. Bij Iwaalven rrrrrrrt.de bei. Gij moei bij den chef komen „Dingeszijn die brieven voor Zwolle af?" „Nee meneer."- „Waarorp niet?" „Ik heb een roman zitten lezen, meneer" slamell gij, Woedend valt Uw patroon uit. Gij zij', een nietswaardige ellendeling die zijn lijd zit te verknoeien.wat denkt gij wel? briescht bij, zeg, he wat denkt ge wei?" „Dat U zich aanstelt ais een idioot," ver klaart ge eerlijk. Een intercommunale lelefoon-oproep redl „de baas" van een apoplexie. De middaguren ga ik stilzwijgend voor bijde onheilen hoopen zich opop weg naar huis onlmoet ge op de tram een jeugdvriend van Uw vrouw. De vriend doet erg jovialerig. „ik kom es gauw aan hoor.zegl hij hartelijk.zeker wel goed he? „Nee alsjeblieft niet; ik moet niks van je hebbenorakelt ge. „Nou, zeg esprotesteert de vriend hoog rood Gij breekt bijna Uw nek bij het haasligc van de tram springen. Thuis wacht Uw schoonmoeder. Zoo.Win), blij me te zien?".. vraagt ze met een zuurzoet lachje. „Nee, heelemaal nietzegt ge har telijk. Ook Uw schoonmoeder is een verstandige vrouw „Malle jongen," zegt ze kwasi grappig. Men zet zich aan tafel. Zwijgend maakt ge de salade aan met on- noodige energie „He, kind, waar is toch dat echt mciss- ner olie- en azijn stelletje dat jullui eens van mij gehad hebbendat zie ik nooit meervraagt Uw schoonmoeder aan Uw vrouw. „E't slaat.... in de kasljokt Uw vrouw met schuldig gezicht. „Hoe kom je daar nu bij?" verbaasl de waardige dame zich vond jullui het soms niel mooi? dit met een stekende blik op mij. Neen we vonden hel allebei afschuwe lijk en hebben het aan de zuster van Betje gegeven toen die ging trouwen" licht ik naai waarheid in. „Maar Wiml" roept Uw vrouw verschrikt, tranen klinken in 'r slem; onder drukkend zwijgen wordt de maaltijd beëindigd. Schoonmama verdwijnt vroeg.... Er is onweer in de lucht. „Wat bezielt je toch vandaag? barst Uw vrouw uit, wat heb je wat is er met je „Kan een mensch dan niet eens meer de waarheid spreken in z'n eigen huis?" vraagt ge op zalvenden toon. Angstig kijkt Uw vrouw U aan. Als ge op de slaapkamer komt ligt Uw vrouw al in bed. Zacht .snikken klinkt gesmoord uit hal kussen. De klok slaat 12 uur... Ge voelt een zonderlinge bevrijding over U komen.. Goddank die dag is om en dat is eens maar nooit weer. Rustig slaapt ge in bij het idee morgen weer in het veilige leugenpak te kunnen kruipen dat zoovele fraaie namen draagt als daar zijn: welbegrepen eigen belang, wellevendheid, ontzien van anderer gevoelens, en zoo meer-. Gij bekent het Uzelve volmondig: het was een ellendige mislukking. Is het absoluut onmogelijk om in hel da- gelijksche leven waarheid te spreken? Wel neen, heelemaal niet, maar.... de Ooslersohe Wijzen wisten heel goed waarom zij geboden: „Zeg de Waarheid, maar zeg niet alle Waar hei dl" Wij behoeven anderen niet te kwetsen door dingen te gaan verhalen die evengoed, ja belier, ongezegd konden blijven maar en dit geldt wel zeer sterk voor het heden- daagsche omgangsleven waarom al die niet gemeende uilbundige hartelijkheid waarom die valsche schijn, van een wel vaar! die niet besaat, waarom heel dat opge- schroeide op imilalie berustende jachten naar genot, naar opschik, /naar pronk pit praal? Wees waarl wees eenvoudig wees Uzelf dat is immers altoos nog beter dan een mislukte nabootsing van een ander. Wees waar in Uw levensuitingen, niet al leen in Uw woorden, maar bovenal daar waar Uwe persoonlijkheid lol uiting komta in hel kiezen van Uw vrienden, in de in richting van Uw huis, in Uw klecren. Dutd geen onwaarheid in Uwe omgeving. Duld geen vriend wanneer het niet zuivere on baatzuchtige vriendschap is die hem tot U voert, duld geen namaak marmer, geen' nagehoolsl mahoniehout, geen goedkoopa lecüjke namaaksels van mooie goede dinges in Uw huis draag geen on-echie edel» slecnen, geen nagemaakt bont, geep' goedkoope prullen waarvan de aardige kleui: de ondegeiijkheid moei verbloemen het is alles Leugen! Doe Uzelf niel intelligenter voor dan ge zijt, Uw on-kunde zal spoedig blijken. Trek geen opzichtig model aan van eoa goedkoop gemeen slofje nagemaakt, nie mand zal U voor rijker houden dan ge zijt. Steek geen flonkerende namaak-diamant in Uw das als Uw broekspijpen gerafeld en do neuzen van Uw schoenen kapot zijnl Men zal eersl de galen zien.en dan de diamant. en dan zal men U uit lachen. Maak van een vriendelijk buitenhuisje' geen mislukte rijkelui's salon, gij zult er U. hoogst onbehaaglijk gevoelen' en dö anderen met U' Vergeet nimmer, dat waarheid en harmo nie synomien zijn en dat onderlinge har monie in al Uw levensuitingen de eenige grondslag is voor liet ware levensgeluk. Wees eenvoudig! wees Uzeli en bovenal wees Waarl M'O O E. Een vrouw heel! altijd- veel vast te hou den als zij wandelen gaat. In de eerste plaats haar handlaschje, dat bij sommigei dames de afmetingen aanneemt van een ka- rabies of een kleine handkoffer! Die suit cases zijn wel keurig netjes, maar ze staan zoo zakelijk. Alle kantoormeisjes wandelen er mee, zooals alle ministers met een acte- tasch flaneeren! Ik denk daarom, dat het gewone huismoeders, dames, die voor hun pret wandelen of voer een paar boodschap^ pen, wel welkom zal wezen, dat, niettegen staande de nauwe jurken, de kokerrokkeü en de angstvallig bewaarde slanke lijn, de zak toch weer in eere wordt hersteld. Oorspronkelijk was het niet meer dan een sneedje in de rokkeen heel smal gleufje waar een miniatuur zakdoek lusschen werd gestoken. Allengs vergrootte dit wat en nu zijn hel er al twee geworden, een aan iede- ren kant van jumper of rok en ze zijn zóö diep, dat een platte lveurs, (dikke komen te-< genwoordig niet meer voor!) een opschrijf boekje, een yale-huissleulel en een spien geitje er best naast de zakdoek in geborgen kunnen worden. In een Engelsch tijdschrift las ik dezer dagen hoe men zoo'n klein diep gleufzakje maakt. Neem een lapje voering of zij, wat hef beste past bij uw jumper; u kunt er zelf een maat voor uitkiezen, dat hangt van uw eigen lengte af, en van het kleedingstuk* waarvoor hel zakje dienen moet. Maaj 12 c.M. breed en 20 c.M. hoog is qen goede ver*- houding. Rijg dit evcnljes op den bovenkant van uw. jumper, zóó. dat het midden juist valt op de' plaals waar het zakje moet zitten. Toeken de zak met een krijt af, en knip de voering langs die lijn door. Omboor nu dit inge-s

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6