SCHREUDER Dr.V. LEESBERG telegrammen. 1 LAATSTE BERICHTEN. Advertentiën. PraktijkDoctoren MULOER, TIMMERMANS, VOORTliUYSEN, WEEBERS, VELDHUYZEN en BOONACKER. Afwezig* Or. BRIM GRGENEVELDT, Dr. HOUWENINGE GRAFIDIJK, F. G. EEFTENS, WEERBERICHT. BAROMETERSTAND. Het dunne lijntje geeft den stand aan «ran gistermiddag 3 uur. De groote wijzer geeft den stand aan van hedenmiddag 3 uur. Gistermiddag, 3 uur: 765. Hedenmiddag, 2 uur760. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 2 Augustus, medegedeeld door het Mélereoipgisch Instituut te De Bildt, Hoogste barometerstand 762.6 (e St. Ma- thieu en Zuorich; laagste stand 752.1 te Ler wick. Verwachliiig tot den avond van 3 Aug. Zwakke tot matigen zuidwestelijken t)l •»aoordwestelijken wind; gedeeltelijk bewolkt; ,weinig of geen neerslag; iels koeler. HOCGWATEETIJBEN TE SATWIJK-a.-ZEE Vooi Zondag: Hoogste stand des morgens te 5.08 uur. Hoogste stand des namiddags te 5-24 uur. Vooi Maandag: Hoogste stand des morgens te 5.42 uur. Hoogste stand des namHTcTags te 6.01 uur. LUCHTTEMPERATUUR. Afgcloopen nacht: Max. temp. 17 gr. C (63 gr. F.) Min. temp. 13^ gr. C (56 gr. F.) Temp. 9 uur vcorm. 16 gr. C (61 gr. F). Temp. 2 uur nam. 19 gr. C (66 gr. F). LEIBSCEE ZWEMINRICHTING. Temp. 7 uur voorin. 19£ gr. C. Temp. ]2 uur 's middags 20 f. dl. LICET OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag, 2 Aug.: 9.22 nam. tot 4.51 v.m. Zondag, 3 Aug. 9.21 nam. tot 4.52 voorm. decllc ten minste van het' rapport der juri dische commissie. De Fransche pers beweert nl. dat de gevon den oplossing Fiankrijk's recht op het toe passen van afzonderlijke sancties hand haaft. Uit theoretisch juridisch oogpunt is deze bewering juist, maar voor de praktijk? Het slaat in elk geval vast, dat er voldoende waarborgen zijn, dat een ingebreke blijven van Duitschland niet onrechtmatig kan wor- werkelijk in gebreke is gebleven, zullen de geallieerden gezamenlijk hebben te beslis sen, welke maatregelen dienen te worden genomen. Het juridische comité heeft er voor te zorgen, dat de conferentie zelf geen ver-: keerden uitleg aan de rapporten geeft. Daarom zal het in de plenaire zitting ook rapport uitbrengen. Het is zeer waarschijnlijk, dat de offi- iieele uilnoodiging aan Duitschland heden zal verzonden wordon. De Engelsche Rijksdelegatie is gistermid dag bijeengekomen om het werk der con- fetenlie te bespreken. Naar verluidt, was men tevreden over den verlichten arbeid. Dc tweede commissie zal ge-en rapport meer uitbrengen, daar zij geen oplossing kan vinden voor de quaestie van de Fransc\-Belgische spoorwegpersoneel, om dat de Eng>ilsclicn zich °P het standpunt stellen, dat het er niet toe doet of er één of 4000 man achterblijven, daar zij het prin cipe onrechtmatig achten. Op 4 Augustus, bank holiday, zullen geen arittingen worden gehouden. Men hoopt, dat de conferentie tegen het einde der vol gende week zal kunnen gesloten worden. Op het oogenblik weet echter nog altijd niemand, of de bankiers de door de eerste ïommissie goedgekeurde waarborgen vol doende zullen achten. ïTcrriot heeft tegenover de vertegenwoor digers van de pers do hoop uitgesproken met Marx en Stresemann een onderhoud i.e -lebben over een Duitsch-Fransc'n handels verdrag. BELG IE. Bezoek van Hughes en Poincaré. Hughes, de Amerikaansche minister, is te Brussel goed ontvangen natuurlijk. Hij heeft uit handen van Cartier de Marchieri nes, den Belgischen gezant te Washington, die thans te Brussel vertoeft, het diploma van doctor in de rechtswetenschap honoris causa van de vrije universiteit te Brussel ontvangen, als teeken van dankbaarheid en bewondering. Enkele uren daarna heeft er te Mechelen een dergelijke plechtigheid plaats gehad, waar kardinaal Mercier aan Hughes een overeenkomstig diploma van de Ka bh. universiteit te Leuven heeft overhan digd. Laatstgenoemde universiteit heeft tevens den Amerikaan Hoover den titel van doctor in de staatswetenschappen verleend. Hughes is gisteravond de gast des Ko- nings op het kasteel Laeken geweest. Hem ter een? is een feestmaal gegeven, waaraan behalve de koninklijke familie taf van offi- cieele personen aanzaten. Poincaré is Donderdagavond te Luik aan gekomen. Hij werd aan het station ontvan gen door den burgemeester. In het gebouw van het provinciaal bestuur is hem een feest maal aangeboden. Na afloop daarvan is hij naar Spa gegaan. Hedenochtend keert hij naar Luik terug, waar hem in plechtigo zitting het diploma honoris causa van do universiteit zal worden uitgereikt. DUITSCHLAND. De 8-uren dag. Het algemeen bestuur van den kring van vakverbonden heeft een motie aangenomen, waarin hot verklaart een volksstemming over de toepassing van de overeenkomst van Washington inzake den aebturigen werkdag zoo mogelijk te willen vermijden, daar de daaruit voortvloeiende strijd het ingetreden herstel van het Duitsche bedrijfsleven zou verzwakken en tot onrust in de bedrijven aanleiding zou geven. Niettemin behoudt het dagelijksch bestuur de opdracht om zoo noo- dig van het middel van de volksstemming gebruik te maken. FP.' RTTK. Kamer en Senaat op reces Jaurès her dacht betoogingen in Elzas-Lotharingen. Kamer en Senaat zijn sine die verdaagd. Zij zullen weer bijeenkomen, om zoo noodig het te Londen tot stand gekomen accoord goed te keuren. De Kamer heeft de Huishuurwet nog goed gekeurd zooals ze door den Senaat geamen deerd was. Er verluidt, dat de geunifieerde socialis tische partij besloten heeft, naar Engeland een delegatie te zenden, bestaande uit Blum, Paul Faure, Jean Longuet en Grumbach, die lot opdracht zou hebben om zich in verbin ding te stellen met de leden der Engelsche arbeiderspartij om met hen tot overeenstem ming te komen over de toepassing van het besluit van het congres van Frankfort, waar de gedelegeerden van alle landen zonder uit zondering plechtig het recht van Frankrijk op vergoeding der schade van den inval erkend hebben. De gedelegeerden zouden binnenkort vertrekken. In het Trocadero, te Parijs, is een herden kingsavond aan Jaurès gevierd. Onder de woordvoerders uit verschillende landen was ook de Duitsche socialist Loebe. gewezen voorzitter van den Rijksdag. Tn Elzas-Lolharingen hebben betoogingen plaats gehad over de autonomie dezer gewes ten.'De politie heeft de oproepen voor deze betoogingen in beslag genomen. ENGELAND. ,3 De lersche grenskwestie een nederlaag voor Labour de Britsch-Russische conferen tie een dreiging van arbei ders. Dc Britsche minister van Koloniën, Tho mas, verklaarde, zooals reeds kort gemeld, in het Lagerhuis oimtrent de lersche crisis en de houding der regeering te dien aanzien, dat volgens de meening van de rechtsge- leeide leden van den staatsraad de betref fende wet tot regeling van de lersche grenskwestie van anderhalf jaar geleden, niet in de mogelijkheid voorzag, dat Ulster zou weigeren een lid te benoemen in de gi ensregelingscoinnrissie. De instelling van een dergelijke commissie wordt in die wet voorgeschreven en de wet is door het parlement bekrachtigd. De be noeming van een dergelijke commissie is daarom iets, waaraan de Engelsche regee ring zich niet kan onttrekken. De minister zeide verder, dat hij de hoof den eer beide lersche regeeringen naar Londen heeft ontboden om met hem over de zaak te spreken. Hij verklaarde te hopen, dat men Ulster alsnog zou kunnen bewegen een lid der commissie aan te wijzen. Mocht Ulster echter bleven weigeren, dan zaf de regeering een wetsontwerp indienen om langs anderen weg een commissie voor de grensregeling samen te stellen en zaf zij trachten dit wetsontwerp aangenomen te krijgen door het Britsche parlement, on geacht welke gevolgen dit voor de Labour- regeering kan hebben. Lloyd George, die indertijd als hoofd van de coalitie-regeering het verdrag met den Vrijstaat heeft bewerkt, verzekerde de Labour-regeering de instemming der libe ralen voor de nakoming van een eervolle overeenkomst tusschen Engeland en letland. Thomas verklaarde verder nog, dat in aanmerking moet worden genomen, dat de jongste verkiezingen in Engeland het ver drag met Zuid-Ierland hebben bekrachtigd. Hij kon geen definitieve toezegging geven of het betreffende wetsontwerp zal worden ingediend voor het parlement met reces gaat. Hjj wilde niet vooruitloopen op zrjn besprekingen met de beide lersche premiers. In ieder geval echter, zal de regeering, voor het Lagerhuis uiteengaat, haar be doelingen duidelijker kenbaar maken. Mocht het Hoogerhuis het ontwerp ver werpen, dan zal MacDonald waarschijnlijk het Lagerhuis ontbinden en zal een ajge- mecno verkiezing $£er het beginsel van trouwbreuk aan den Vrijstaat gaan. In dat geval zouden liberalen en labour samen werken, zouden er dus geen driehoeksver kiezingen zijn en de nederlaag der con servatieven waarschijnlijk verzekerd wezen. Daar in hun rangen groote oneenigheid heerscht en Chamberlain geneigd js voor eerlijke uitvoering van het verdrag te ar beiden, staat de conservatieve partij dus voor een uiterst moeilijke beslissing. De vraag is of de zwakke Baldwin de die-hards die hij nog nooit weerstaan heeft, ditmaal zal weten te weerstaan. Doet h$ dit, dan kan de zaak wat Engeland betreft een rustig beloop hebben. Beaver brook is over tuigd, dat, wanneer de conservatieven de die-hards volgen, zij de nederlaag tegemoet gaan, waar zrjf in geen afzienbaren tjjd overheen zullen komen. Thomas stelt zijn reis naar Zuid-Afrika op 8 Augustus voor deze kwestie niet uit De tusschentijdsche verkiezing in het district Holland van Lincolnshire leidde tot de overwinning van Dean, Conservatief, üiet 12.907 stemmen tegen dr. Dalton, van de arbeiderspartij, die 12.101 stemmen be haalde, en iWinfred, liberaal, die er 75Q0 behaalde. Bij de laatste verkiezing heeft de ai bciderscandidaat den cor.s rvatief ver slagen, er was toen geen liberale can- didaat. i i l Bij de bespreking der begrooting voor diplomatieke en consulaire aangelcg nheden heeft het Lagerhuis de gift goedgekeurd der Engelsche regeering aan de Univer siteit van Tokio, ten bedrage van 25.000 pc!, st. voor den aankoop van boeken. De bibliotheek der Universiteit, die circa 750 000 boeken bevatte, is bijna geheel ver weest door de aardbeving van September 1923. Het nu toegestane bedrag zal wor den besteed in overleg met een commissie uit de Eugeische Academie. Deze cornm s- sie, voorgezeten door Lord Balfour, is ge vormd om boeken te verzamelen uit parti culiere bronnen om verliezen als die der Universiteit van Leuven goed te maken en heeft reeds duizenden boekdeelen naar Tokio gezonden. Hoewel is bericht, dat de Russisch-En- gelsche conferentie was mislukt, komt thans het bericht, dat de onderhandelingen zul len worden voortgezet en dat de definitieve beslissing de volgende week zal vallen. Ra kof sky is per vliegtuig uit Moskou vertrokken. Jn zijn gezelschap bevinden zich een financieele deskundige en de voor zitter van den Al-Russïschen vakvereeni- gmgsbond. Voor zijn vertrek uit Moskou neeft Rakofsky aan de journalisten ver schillende, ten deele verbazingwekkende mededeeiingen gedaan. Zoo, dat de arbei derspartij zich duidelijk heeft verklaard, voor j net verleenen van een garantie op de Jee- nir.g, terwijl de City haar houding ten I opzichte van de leening zou hebben ge wijzigd. De kwestie van de in baslag ge nomen eigendommen kan volgens Rakofsky wettelijk volgens een nader met de sovjet te treffen overeenkomst worden geregeld. De arbeiders die een nieuwen papier molen bouwen op de Westkust van New- Foundland en die een staking begonnen zrjn om loonsverhooging, hebben een tele gram gezonden aan den eerste-minister, waarin zij dreigen de gèbouwen te ver nietigen en het bosch te verbranden, in dien hun eischen niet worden ingewilligd. Op verzoek van de regeering is onmiddellijk een oorlogsschip ter plaatse gezonden. ZUID-SLAVIE. De nieuwe regeering krijgt steun. De Kroatische boerenpartij van Raditsj heeft thans officieel meegedeeld, dat zij be reid is, de nieuwe Zuid-Slavische regeering te steunen. Eventueel wil zij afgevaardig den voor het kabinet aanwijzen. Voorloo- pig worden uit de partij-Raditsj twee on derstaats-secretarissen gekozen. De partij zal morgen te Agrarn een belangrijke ver gadering houden, waarop ver strekkende besluiten ten aanzien van haar houding in de naaste toekomst zullen worden genomen. In het algemeen ziet de partij in de nieuwe regeering een waarborg vpor de gunstige oplossing van de Kroatisch-Servischc kwes tie. Over een terugkeer van Raditsj is bij de onderhandelingen tusschen de partijver tegenwoordigers met do nieuwe regeering niet gesproken, en wel omdat daaraan niets in den weg zal worden gelegd. De republi keinen verwachten dan ook Raditsj ver schijnen binnen enkele weken. (Dood is hij dus niet). Zijn invloed schijnt echter sterk verminderd; men neemt aan dat de SIo- weensche leider dr. Korosetsj. naast Davi- dowitsj de machtigste man in het kabinet, ook onder de Kroaten zooveel gezag heeft, dat hij de bolsjewistische agitaties van Ra ditsj en zijn medestanders gemakkelijk schipbreuk zal kunnen laten lijden. Dadelijk is men begonnen met belangrijke mutaties in de verschillende departementen Een ministerieele commissie is hiermee be last. Ambtenaren, die zich correct hebben gedragen, tot welke partij, zij overigens ook behooren, worden gehandhaafdtegen de anderen wordt een onderzoek geopend. Op deze wijze, en door andere middelen, die moeten toonen dat het haar met dc ver effening van de moeilijkheden tusschen Serviërs, Kroaten en Slowenen werl&lijk ernst is, tracht de regeering haar positie in het parlement te versterken. Den Duit- schen afgevaardigden is toegezegd, dat zij hun door de overige regeering opgeheven ,,Kulturverband" weer mogen oprichten; ook andere represaille-maatregelen, die uit overwegingen van partijpolitiek werden uit gevaardigd, zullen vervallen. De Duitschers en de Zuid-Slavische Tur ken hebben op hun congres te Skoplje de nieuwe regeering hun steun toegezegd. Voorloopig is de verdeeling der zetels in de Skoeptsjina als volgt: het vroegere opposi- tieblok, dat thans de regeering in handen heeft, telt 33 democraten, 24 Blowenen, 13 Bosnische Muzelmannen, samen 75 zetels. Tot de regeeringsmeerderheid behooren ver der 63 afgevaardigden der partij-Raditsj. 8 Duitsche afgevaardigden, 9 Zuid-Servi- schen Turken, samen 155. Hiertegenover staan 108 radicalen, 17 zelfstandige demo craten, samen 125 afgevaardigden. De re geering rekent op nog 5 Zuid-Servische Turken en elf plattelanders. GRIEKENLAND. Geen doel. Naar men zich herinnert hebben er dezer dagen in de Grieksche Kamer heftige loo- hèelen plaats gehad, waarbij men ministers en oud-ministers in verwoeden strijd over den grond zag rollenl Dientengevolge werd admiraal Kakoelidas door den minister van marine, admiraal Hajikyriakos, tot een duel uitgedaagd. Hij heeft echter, naar wordt ge meld, zijn verontschuldigingen aangeboden, waardoor het incident is bijgelegd. ZUID-AFRIKA. De indiening der begroeting. Havenga, de nieuwe minister van finan ciën, heeft in den Volksraad zijn begrooting ingediend, welke slechts een overgangsbe- grooling is, daar de regeering van Hertzog nog geen tijd had gehad haar financieele po sitie te bepalen. Hij zeide, dat de financieele toestand bemoedigend is; de verbetering in de goud-productie en op de diamantmarkt, maakt den ongunsligen toestand in den land bouw - ten gevolge van de droogte en de sprinkhanenplaag weer goed. De eenige be langrijke punten der begrooting zij de lichte vermindering der belasting op tabak en ge neesmiddelen, ofschoon minister Havenga te kennen gaf, dat indien er lijd geweest ware hij een wijziging der inkomstenbelasting zou hebben uitgewerkt. Voorts kondigde hij het sluiten eener plaatselijke leening met een amorlisaliefonds aan. Het bedrag zal afhan gen van hetgeen er wordt ingeschreven; de lijsten blijven geopend totdat de regeering het geschikt acht ze le sluiten. De opbrengst zal worden gebruikt voor openbare werken en voor het financieren der provincies, in af wachting van een formeel plan tot regeling harer financieele positie. BUITENLANDSCH GEMENGD. Te Lancaster, in den staat Massachusetts tyeft in den nacht van Dinsdag op Woens dag een verwoed gevecht plaats gevonden tusgchen 200 aanhangers van de Ku-K]ux- Klan en 500 burgers van de stad, die van de Klan niets moeten hebben. Niet minder dan 50 lieden zrjn gekwetst, o. w. ver scheiden zeer ernstig. In de Rocmcensche staats-sigarenfabii k te Boekarest heeft waarschijnlijk tengev- rolge van kwaadwilligheid een groote brand gewoed. De schade bedraagt H/s millioen fei. Op den weg tusschen Aschaffenburg en Würzburg heeft een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. By een scherpe bocht sloeg een uit Aschaffenburg afkomstige auto twee maal over den kop en vloog tegen een boom aan. De inzittenden werden uit den wagen geslingerd. Een hunner werd on middellijk gedocd, een andere bekwam een dubbele schedelbreuk. Te Griesheim (Duitschia: d) is een familie van zeven personen, na het eten van corned beef, onder ernstige vergiftigingsverschijn selen ziek geworden. Vier kinderen zijn tot nu toe aan de gevolgen der vergiftiging overleden. Een vijfde kind verkeert in le vensgevaar. Toen het Fransche pantserschip Courbet na het houden van oefeningen te Toulon terugkeerde, is de pijp van de hogge druk ketel losgesprongen. De uitstroomende stoom heeft een tiental mannen getroffen, van wie er drie ernstig gekwetst schenen te zijn. Barones Conradstein, die zich wegens diefstal van kostbare paarien voor de recht bank van Graz te verantwoorden had, is tot b maanden zware kerkerstraf veroordeeld. Staking te Dublin. DUBLIN, 2 Aug. (N. T. A. draadloos). Naar de bladen melden zijn de bioscopen en theaters door de slaking der gemeente lijke electriciteitswerklieden genoodzaakt te sluiten. De tram rijdt op eigen kracht- installatie. Staking ie Havre. HAVRE, 1 Aug. (Belg. Tel. Ag.). Het per soneel, werkzaam op de brug en in de slookkamer van de Trans-Atlantische sloom schepen Lafayette, Ontario, Mont Ventoux en Savois, heeft het werk neergelegd en eischt 5 frs. loonsverhooging per dag. De Lafayette en de Ontario moeten morgen vertrekken, de Mont Ventoux aanstaanden Zondag, STADSNIEUWS. Voor het examen Engelsch M.O. akte A zijn heden geexamineerd 13 candidaten, geslaagd zijn de dames J. J. van Delen, Groningen, mevr. A. J. PapuPortheim den Haag, R. R. Querido den Haag, M. H. Ramselaar, Amersfoort, R. de Zoele, Rot terdam en de heer Terinstra Domburg. Te den Haag slaagde voor het M.U.L.O examen H. J. Mattheus, alhier. Te den Haag zijn geslaagd voor het M.U.L.O.-examen M. Brinks en W. Jansen te Voorschoten. Naar wij vernemen heeft de Mi nister van Buitenlandsche Zaken namens de Nederlandsche Regeering in een ant woord aan het Voikenbonds-secretaiiaat de inzichten der Nederlandsche Regeering be kend gemaakt betreffende het o w ^.-ver drag tot wederkeerigen bijstand (garantie- verdrag). De tekst van dit antwoord is aan Je Staten-Generaal medegedeeld en zal Waarschijnlijk nog heden worden gepublic- ceeid. Vele autoriteiten hebben heden hun tandteekening geplaatst in de felicitatie- registers, die ter gelegenheid van den ver jaardag van ff. M. de Koningin-Moeder, in de Koninklijke Paleizen ter teekening gereed lagen. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 2 Augustus. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboler (controle) van f 2.25; prima boerenhotcr f 2.10 lot f 2.25. Aangevoerd 115/8, 24/16 vaten, wegende 2575 K.G. Handel goed. Turfmarkt van 28 Juli l/m 2 Augustus. Aangevoerd lange turf 200.000 stuks. Prijzen per 1000 stuks van f 8 tot f 10. BOSKOOP, EiercnveiliDg. Aangevoerd: kippeneieren 2375 stuks a 1 G.10 tot f 6.50 per 100 stuks; eendeneieren 11 stuks,, a I 6.50; jonge hanen per stuk 25 cent; duiven per stuk 40 cent. Wegens Beursvacantie ontbreken heden de noteeringen der Amsterdam- sche Beurs. A/NAAAAAA/VWA A/tAA/WV\ 5 Namens onze Ouders 5 JOHANNES NOORDANUS en 5 GE BOGAARDS s hebben wij de eer, U kennis j j te geven, dat zy 17 Aug a.s. j S hun Dei'iigjai'iyc Eclii- j vei'ecuifjing hopen te 5 herdenken. M. H. VAN LEEUWEN- Noordanus. P. J. VAN LEEUWEN. J. NOORDANUS Jr. L. NOORDANUS Haqeman. Leiden, 2 Augustus 1924. 5 Ontvangdag: Zondagi 10 Aug. a.s. van 24 u. S Lage Ryndyk 12a. 5545a /wvwvw 1809 1924 t Qen 16 Augustus hopen onze geliefde Ouders HENDRIKUS ADRIANUS WEEBER en MARGARETHA CORNELIA ZAALBERG j hun 25-jnrifjc Echtver- eeniging te herdenken. Dat i C zij nog lang gespaard mo- 5 gen blijven, is de wensch van hun dankbare kinderen en verloofde 5499a 5 Leiden, Willemstraat No. 7. /www Zoo de Heere wil en zij j leven hopen onze geliefde Ouders WILLEM BOTERMANS en NEELTJE RIJNSBURGER f den 17 Aug. a s. den dag j 5 te herdenken dat zij vóór )2ö jaar in den Echtj werden verbonden. Dat zij nog lang gespaard J mogen blijven, is de wensch J van hun dankbare Kinderen j j en Behuwddochter. s Leiderdorp, 3 Aug. 1924. 5 Zylweg 16. 5535a 5 NTt^^rtAr^Wk/vvvwwvj Verloofd: ANNA E. BLIJLEVEN EN HUI BERT BURGGRAAFF Hazerswoudc (Dorp). Alphen aan den R\jn. 29 Juli 1924. £083 Ondertrouwd: 5512a A. BEIJ en M. TAVERNE. Ringkade 16. v. d. Helmstraat 7. Leiden Inplaats van kaarten. Heden overleed, geheel onverwachts, tot onze diepe droefheid, mijn geliefde Man, der kinderen zorgdragende Vader, Zoon, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, de Heer 5100 PIETER VAN DAALEN, in den ouderdom van bijna 40 jaar. Allen die hem gekend hebben, zullen beseffen wat wij in hem verliezen. Namens wederzijdsche Familie Wed. P. VAN DAALEN— Kret en Kinderen. Leiden, 1 Augustus 1924. Levendaal 193. ARTS. f095 nemen de praktijk waar. 5098 »/b. S.S. „Johan de Witt", Amsterdam. p. p, c. 5607»

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 3