ANEKDOTES. doen. Ga je eerst linnen-naaien loeren en dan later ook nog costuumnaaien? Francisca Giezen, gelukkig dat ik je brief nog kreeg. Veel plezier in Den Haag. "Waar logeer je daar? En ga je dan dikwijls naar Scheveningen Nellie Oostveen. wat hebben ze je bedor ven op je verjaardag, ik zag een heele lijst van mooie cadeaux. Was dit al van het nieuwe postpapier waar je mij nu op schreef Ina en Tonnie Houpt, prettig dat Wirn ook is overgegaan, hij was zelf zeker ook erg blij. Rei nier de Graaf, dat was best hoor dat jij de raadsels oploste en mij schreef nu Betsy uit was. Ida van Riet, wel gefeliciteerd met je ver jaardag, ik hoop dat je Zondag een pretti- gen dag zult hebben. Komen er ook vrien dinnetjes bij je dien dag. Je mag nu met de grooteren mee gaan doen. Jannie en Marietje Gordijn, ik hoop dat jullie veel genieten zult in Katwijk, maar met al dien regen van den laatsten tijd zal het niet altijd lekker zijn aan zee. Rika en Marie Meijers, ik merk wel uit de brieven dat Marie erg veel van handwerken houdt, nu ik kan dat heel goed begrijpen hoor, want ik heb er ook altijd van gehouden en doe het nu ook nog erg graag. Als je een raadsel wilt insturen dan moet je er ook al tijd dadelijk het antwoord bijdoen, ik heb heusch geen tijd om jullie raadseltjes zelf nog te gaan zoeken. Gerard Klay, ik hoop dat je dan een mooien dag kimt uitkiezen om naar zee te gaan, dan kan je volop genieten en dat kan niet als het steeds regent. Mien Remmelenkamp, geniet jij maar in Deventer en dan kan je later weer mee doen als je thuis bent in Leiden. Corrie van Leeuwen, weer een raadsel- /nichtje er bij dat van Leeuwen heet, van daag vond ik er vier van dien naam. Je bent welkom hoor. Rika van Leeuwen, hebben de eigen ge- (bakken poffertjes lekker gesmaakt? Ik had vroeger als kind ook een poffertjespan en vond het een heel feest als ik er eens op mocht bakken. Ali van der Weijden, je raadsel zal ik la ter eens eene beurt geven. Mientje Henny, ik geloof wel dat die brief zonder naam van jou is. Heb ik mij vergist? Je stuurt er ook een nieuw raadsel in, en vertelt dat je gauw jarig bent en dan pof fertjes mag bakken. Schrijf mij eens of ik goed heb geraden. Jo van Duuren, ik lees uit je brief dat je weer eene reuzenwandeling hebt gemaakt met je moeder. Ben je dan niet erg moe als je thuis komt? Siebe de Roos, ga je weer zooals vorige ja ren naar Friesland? Grappig dat jullie alle drie nu spoedig jarig bent, alle drie dan wel gefeliciteerd en veel plezier op die feestda gen .Een poppenkast vind ik altijd heel ver makelijk en zeker als je zelf de vertooningen bedenkt. Leer je mythologie op school? Jacobus van Veen, het is natuurlijk heel goed dat jij de raadsels blijft inzenden, maar ik dacht dat je alleen het plan had gehad het te doen zoo lang als Rika uit was. Ik wensch ie veel pleizier met je neefje. Nelly van Tol, ik zou je wel eens hebben willen zien te paard, toen je een prijs won bij het concours. Je hebt zeker al van klein kind af aan geleerd om op een paard te zitten en zult. er dus aan gewoon zijn. Dat was gemak kelijk dat een buurjongen naar Leiden gaat en dus in plaats van jou naar het bureau kon gaan. Annie Huisman, bet is zeker een vroolijk ooek, dat je hebt gekregen, dat denk ik zoo te oordeelen naar den titel en omdat je het zoo erg leuk vindt, zooals je mij schreef. Hella ten Cate Brouwer, zoo ben je weer eens te voorschijn gekomen? Dat is opper best hoor. En je hebt' nu zeker de schade wil len inhalen van je lange stilzwijgen, want het was nu een ellenlange brief geworden men een grappige beschrijving van dat ple ziertochtje waarop je veel hebt genoten. Ik hoop je nu weer lust zult krijgen om gere geld mee te doen. Corrie de Groot, dat weet je al dat ik het heelemaal niet kwalijk neem als er eens wordt overgeslagen in de vacantie en ik be grijp best dat je van uit Zwijndrecht niet mee kunt doen. Mijn broer wordt hu geluk kig veel beter. Annie van Leeuwen, dat zal dan wel een tijdje duren eer je heele album vol is, als het zóó'n groot is. Het is wel eene groote drukte al dat inmaken eer het klaar is, maar het is net zooals je zegt, 's winters geniet je er dan van. Neellje van Leeuwen, veel plezier in Den Briel. Als je weer terug bent in Nieuwveen, vertel je mij zeker wel over je logeerpartij. Ik hoop je mooi weer zult hebben. Coba Hoope, wel bedankt voor je langen gezelligen brief met uitvoerige beschrijving over het uitstapje met de geheele familie. Ik begrijp dat jullie hebt genoten in dat prach tige bosch, ik ga er ook graag heen als ik in Haarlem logeer. Ik ben blij voor jullie dat je allemaal bent verhoogd, des te plezieriger is de vacantie dan. Gaat de kleine zus nu na de vacantie ook naar school? En nu allen te zamen weer hartelijk ge groet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Een draad wordt ingestoken en een vlag wordt uitgestoken, 2. Lena, Jena. 3. Na regen komt zonneschijn. 4. Barbieren. 5. Rhododendrons. b. Een gloeiend kooltje,. 7. Een kus. 8. Lakenhal, haak, kan, Ne). GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Neeltje van Leeuwen, Annie v. Leeuwen, Corrie de Groot, Hella ten Cate Brouwer, Ja cobus van Veen, Annie Huisman, Nelly van Tol, Viertal Hoope, Rika van Leeuwen, Jo van Duuren, Greta Sirag, Stiena Sirag, Ali van der Weijden, Piet Esderts, Lena Planken Corrie van Leeuwen, Siebe de Roos (2 brie ven), Paultje de Roos (2 brieven), Gerrie de Robs (2 brieven), Nellie Broers, Ida van Riet, Mien Remmelenkamp, Gerard Klay, Jannie Gordijn. Marietje Gordijn, Rika Meijers, Ma rie Meijers, Reinier de Graaf, Ina Houpt, Tonnie Houpt, Nellie Mulder, Bertha Mulder, Piet Nieboer, Nelie Oostveen, Francisca Gie zen, Marietje van Went, Clazina Singerling, Adriana Singerling, Semien Voorbrood, Jo hanna Voorbrood, Gerhardy Bles, Arnold Bles, Dirk de Groot, Gerrit van der Horst, Gerrie Slootweg, Nel van Biezen, Mien Boon, Annie Bavelaar, Gerda Boswinkel, Sijtske de Jong, Hendrik Jan Broeksema, Betje Broek- sema, Adri van Biemen, Jan van der Heij den, Annie van der Heijden, Jan Meijeraan, Suze Mazurel, Henk Broers, Niesje de Gel der, Pieter en Hendrik en Corrie en Wiekie Oostdam, Bart Jansen, Adriaan Overdulve, Klazina Parlevliet, Lientje de Graaf en een briefje zonder naam op postpapier met een meisje dat een bouquet in de hand heeft; is dat postpapier niet van Mientje Henny? RAADSELS. Voor allen, om nit te kiezen, de kleineren 3, de grooteren 4. I. Ingezonden door Martha Marcelis. Wanneer brandt een hnis o p in plaats van af? H. Ingezonden door Lientje de Graaf. Wat doen ze in Parijs als het regent? III. Ingezonden door Gerda Boswinkel. Eerst zoo wit als was, Dan zoo groen als gras, Dan zoo rood als bloed. Dan zoo zwart als roet. IV. Ingezonden door Nellie Mens. Mijn geheel is een woord van 13 letten, en heeft ieder graag. In de 1, 2, 3, 4, 5 is het dikwijls warm. 9, 10, 10, 7, is een meis jesnaam. 9, 5, 12, 13 is een jongensnaam. 8, 9, 8, 7, 2 vinde/i de menschen bijna alle maal iets lekkers. 6, 4, 13 loopt in de weide. V. Ingezonden door Suze Mazurel. Ik ben een klein diertje, onthooft men mij, dan ben ik een grootêr dier. VI. Ingezonden door Mien Boon. Waarmee eindigt het vuur en begint de rook? vn. Ingezonden door Corry den Dopper. Ik ben gewoon om op het water te lig-, gen of te varen. Omgekeerd ben ik een, dier dat men in zee of op het strand vindt en dat niet erg bemind is. vm. Ingezonden door Geertje Hoff. In de keuken en op tafel, Als de disch is aangericht, Zal men mij gestaag ontwaren, Mijn gemis ontdekt men licht. En van welken kant gezien Zal ik denzelfden naam steeds biên. De brieven moeten Maandags VOOR UUR aan het Bureau ,,Leidseh Dagblad" bezorgd worden of opgezonden naar Kloos- terzande (Zeeland). Ingezonden door Betsy Lambrechts. Natuur en kunst. Twee geleerden waren eens aan het rede twisten. De een beweerde dat de natuuft machtiger is dan de leer, terwijl Dente,* zoo heette de andere, volhield da.t da kunst) boven de natuur ging. Om nu de proef op^ de som te nemen, kwamen beiden op ze-j keren avond bij elkander, en toen wees Dante op zijn kat, aan welke hij geleerd had, hem bij 2ijn avondmaal met een brans dende kaars in haar poot bij te lichten. Maar toen Poes dien avond haar kunstje werkelijk vertoonde, liet de andere gtele^*- de een muis over de tafel loopen. Poes liet de kaars vallen en ging de muis achterna, waardoor bewezen werd, dat de natuui boven de kunst gaat. Ingezonden door Annie Zirkzee. Officier: Jansen, wat zou jij doen, 'als do vijand kwam." Soldaat: „Ik zou mij omdraaien en mijn neus dichthouden, want ik kan hem niet luchten of zien. Ingezonden door Annie Zirkaee. Poëzie en proza. Zij: „Ik wou dat we samen op een eiland je woonden, midden in den grooten oceaan" Hij: „Wel, wel, heb je geen wensohen, die meer bereikbaar zijn?" Zij: „O, jawel, ik heb net trek in een portie ijs." Ingezonden door Corry den Dopper. Waarom het niet kon. Dokter: „Nu steek je tong eens uit, beste jongen, verder, nog verder x Jongen: „Verder kan het niet, ze zit van achteren vast." Ingezonden door Jo en Adriaan Reyngoud. Reiziger: „Ik wou vragen of mijnheer de dokter mij een bestelling wil opdragen." Dienstmeisje: „De dokter is niet te spre ken. want het is rijn spreekuur."

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 18