GOEDE TOESPIJS" UIT DE OMSTREKEN. Flinke klappen werden met het plat van de sabel uitgedeeld. In de eerste oogenblik- ken boden de stakers nog eenigen weerstand Spoedig namen ze echter de vlucht, hun fietsen met zich mede sleepend. Een woord van hulde komt toe aan het krachtig optreden van den burgemeester en van de politie waardoor een ernstige vechtpartij werd voorkomen. Gistermorgen zijn de werkwilligen ondec politietoezicht weer naar het werk vertrok ken. (Men zie ook wat onze correspondent uit Haarlemmermeer hierover meldt.) De leerlingen der openbare school maakten Woensdag een uitstapje naar Sche- veningen. De kinderen hebben veel genoten. Waddinxveen. Bij de aanbesteding van een woonhuis met werkplaats voor den heer L. Vermeulen, alhier, was laagste in schrijver de heer J. Bontebal, te Zeven huizen. In deze gemeente is een vereeniging op gericht ter bevordering van de verkrijging door arbeiders van „Eigen Haard" van on roerend goed en wel voor den tijd van 29 jaar. Het bestuur beslaat uit de heeren J. Roubos, A. G. de Zwart en J. P. de Zwart. Wonbmgge. Nu de volgende week de herdenking zal plaats hebben van de af kondiging der mobilisatie, nu 10 jaar ge leden, dachten wij hier in herinnering te brengen wat in dat tijdvak ook in ons dorp geschiedde. Van nut kan ons zijn een dag boek, dat steeds de historie van ons dorp bewaart. Den 24slen Juli 1914 bezocht de Commis saris der Koningin in Zuid-Holland onze gemeente. Reeds toen liepen de gesprekken over den toestand in Europa. Den 28sten Juli d.a.v. werd aan de veldwachters op dracht gegeven zich gereed te houden om bij den eersten oproep militie en landweer aan te zeggen: „opkomst met spoed". Dank *ij de reorganisatie van leger'en vloot onder minister Colijn, was nu alles daar voor in orde. Ten raadhuize en op het post kantoor lagen de verzegelde enveloppen met aanplakbiljetten enz. gereed om na het waarschuwingstelegram te publiceeren (al deze biljetten zijn hier als een aandenken bewaard). Dat telegram bleef nog twee dagen uit. Den 31sten Juli, omstreeks vijf uur n.m., kwam de oproep „te wapen" en onze toren klok deed velen op dat ongewone uur op schrikken. Niemand zal dat historisch mo ment vergeten. Het trof zelfs een geachte bejaarde weduwe zóó, dat zij van haar ver sland werd beroofd. Den volgenden morgen zien wij in go- dachte nog ongeveer 9/10 van de opgeTO»- nen met de Carsjensboot van hier naar Leiden vertrekken, velen onder den indruk, afscheid nemende van betrekkingen en vrienden, Onze plaatselijke geneesheer dr. L E. Loth bood zich aan zoo noodig ons leger te volgen en met medische hulp bij bo staan. Ook hij toog naar Breda. Een commissie van bijstand vormde zich om het hoofd dezer gemeente te helpen. Do vrouwen en dochters bleven niet achter en maakten later gordels en mutsen voor it manschappen aan onze grenzen. Ieder wai onder den indruk. Die nimmer ter kerke gingen zag men toen. Het gewone werk werd gedaan, doch de buitengewone arbeid bleef achterwege; de herbouw der Christ school, 27 Juli te voren aanbesteed, kon niet beginnen wegens gebrek aan werklii den. Wij zouden zoo van dag tot dag kun nen doorgaan, doch dat zou te veel plaals- eischen. Een particulier archief alhier be waart alle bijzonderheden uit de oorlogs jaren, betrekking hebbende op de gebeur tenissen in ons dorp. Zwammertlam. Kerke 1. bericht Remonslranlsch-Geref. Gem.: Zondagmor gen, te halfelf, ds. Rappold. RECLAME. maakt den maaltijd compleet. Kiest daarom als nagerecht een HONIG'S PUDDING, gefabriceerd met de bekende Honig's Maïzena. Deze bezit door zijn samenstelling alle goede eigenschappen. Gewild bij groot en klein,door zijn heerlijken smaak. Vraagt Uw winkelier. 4768 Haarlemmermeer. Mej. A. M. van der Maal te Aalsmeer is to Haarlem geslaagd voor het examen hoofdakte. Het lossen der buizen, bestemd voor het leggen van een nieuwe transporlbuis van Haarlem door den Haarlemmermeer- polder heen naar het voormalig dorp Sloten, gaat nog steeds met groote moeilijkheden gepaard. Het tusschen den aannemer Lin- denberg en de grondwerkers, die bezig wa ren met het graven van een geul in den IJweg en den Spaarnwouderweg gerezen conflict duurt nog steeds voort, alsmede de itaking van de lossers der buizen, die uft solidariteitsgevoel ook meenden het werk te moeten neerleggen. Reeds eenige malen werden besprekingen gehouden; lot heden echter zonder gunstig resultaat. Eenige werkwilligen uit de omgeving van Oudewelering, die onder politietoezicht be gonnen zijn met het lossen van een in de Ringvaart nabij Halfweg liggende schuit, worden daarin van de zijde der stakers op allerlei wijzen bemoeilijkt. Dag en nacht wordt de losplaats door de politie bewaakt, 's avonds worden de werkwilligen, die 's morgens per autobus op het werk arri- veeren met dezelfde gelegenheid onder po litietoezicht weder naar hun woning ge bracht, achtervolgd door een troep stakers, die blijkbaar trachten wil verhaal op hen te zoeken. Woensdagavond begonnen aldaar de stakers de werkwilligen lastig te vallen, zoodat de politie zich genoodzaakt zag han delend op te treden. De inspecteur van politie Jelsma stelt met z'n mannen op tactvolle en onver moeide wijze al 't mogelijke in 't werk om ongeregeldheden te voorkomen. Mej. B. de Wilde, voorheen te Hoofd dorp, is benoemd tot wijkverpleegster te IJmuiden. De heer S. Dronkers, onderwijzer aan school 9 te Zwanenburg alhier en benoemd tot onderwijzer aan de school van de Sema- rangsche schoolvereeniging in Ned.-Indië, hoopt begin September als zoodanig daar heen te vertrekken. Burger I. Stand. Geboren: Johannes Anlonia, Z. v. Th. Neeskens en E. M. Lamers. Pieterlje D,. v. L. van Hal en A. A. Markus. Hendrika Cornelia, D. v. C. Kamer en A. C. Breure. Nelis, Z. v. C. Poortvliet en A. de Wagt. Grietje Johanna, D. v. K. Vos en E. Rooseboom. Johannes Alberlus Wilhelmus, Z. v. W. Th. A. Kreike en A. H. Bakker. Elizabeth Adriana, D. v. J. Meijer en J. E. A. v. Ga meren. Pieler Willem, Z. v. J. Eveleens en A. Maarse. Martha, D. v. R. Drenlh en A. v d. Berg. Bastiana Helena, D. v. A. Glaij en L. Kreeft. Cornelia, D. v. C. Verhoeve en H. E. v. d. Steeg. Marina, D. v. B. Dol en F. G. Penne. Johannes, Z. v. J. van Tol en J. Biemond. Ondertrouwd: P. Filius 25 j. en M. H. v. Wijk 23 j. P. Tienstra 25 j. en L. L. P. Bakker 19 j. P. Kramer 29 j. en A. Tien stra 23 j. Gehuwd: S. Pols 21 j. en J. II Buis 20 j. A. Willemeu 29 j. en Z. M. Spaargaren 21 j. G. de Ron wedr. 53 j. en P. Geluk wede. 52 j. Overleden: Hendrina Lahs 69 j., gehuwd met E. Dooijeweerd. Jannigje Bekker 93 j., gehuwd met K. Sijm. De Kaag. Kerkelijk bericht. Ned.- Ilerv. Gem.: Zondagmorgen, te halfelf, ds. Van Baaien. Katwijk. De dames J. Houwaard en C. M. Kornet alhier, zijn te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen nuttige handwer ken. De jaarlijkscjie beproeving van de brandbluschmiddelen heeft weder onder lei ding van den opperbrandmeester plaats ge had. Behoudens enkele kleinigheden was alles in uitstekende orde. Gistermiddag was niettegenstaande hel minder gunstige strandweder, toch nog veel belangstelling voor de samenkomst, uit gaande van de Commissie tot Slrandevan- gelisatie. De eerste spreker was de bekende straatprediker te Amsterdam, de heer N. Baas; de tweede spreker was ds. Aalbers van Ouderkerk aan den Amstel. De heer Baas haalde bij zijn rode de geschiedenis van den verloren zoon aan, doch deed ook uitkomen, dat ook de broeder van den ver loren zoon uit de Heilige Schrift voorwerp was van het werk van de evangeliepredi king en dat de evangelisatie zoo ook noo dig was ten einde te trachten den natuur lijken kwaden mensch te brengen tot den Vader. Ds. Aalbers besprak in zijn gelegenheids woord de geschiedenis van Hagar, en be handelde de vraag ook aan haar gesteld: „Waar gaat gij heen?" Spreker besloot met een waarschuwend woord tot zijn gehoor te richten. De bijeenkomst werd met gebed geopend en gesloten. Gezongen werden Psalm 89 7, Ps 25 3 en 5, Gezang 189 4. Katwijk aan den Rijn. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Kerk, voorm. half- tien, onze vroegere dorpsgenoot ds. M. A. van Rhijn, van Twelloo; des avonds ds. Bollée. Katwijk aan Zee. Van de haringvissche- rij kwamen te IJmuiden binnen de loggers K.W. 82 met 16 last, K.W. 92 met 24 last en K.W. 121 met 25 last pekelharing, en van de trawlvisscherij de logger K.W. 64 met f 536 besomming. Lisse. Door B. en W. dezer gemeente werd Donderdagmiddag een openbare aan besteding gehouden, voor het maker van een bemalingsgebouwtje op het z.g. Piusland. De uitslag hiervan is: Vcrgunst en Daudey voor f 1105; S. F. Barnhoom f 1111; A. Meeuwissen f 1120; Th. Salman f 1144 en Gebr. Ransdorp f 1167, allen te Lisse. Donderdagmorgen kwam de vracht- automobiel van de firma v. d. Laan en v. d. Horst, te Voorhout, uit den tuin Zandvliet den Stationsweg opdraaien, juist op het oogenblik, dal de heer van Z. van Hille- gom met zijn Ford wilde passeeren. Laatst genoemde reed 't achterwiel van de vracht auto aan stukken, terwijl het Fordje, deer lijk gehavend uit den strijd kwam. Verze kering dekt de schade. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Noordwijk Binnen. Woensdagavond werd in dit seizoen dc eerste muziekuit voering onder de „Linden" door „Crescen do" gegeven. Er was veel belangstelling voor deze goede muziek. Het mooi© weer werkte zeker ook mee. De melkboer J. kwam met zijn wagen met bussen met melk op de Voorstraat rijden, en werd door een melkcontroleur om een monster verzocht. 't Waren zeker geen vienden, want men werd al gauw handgemeen. De controleur vluchtte den winkel van „de Landbouw" binneD, waarin ook J. wilde gaan. Deze echter werd meegenomen naar het politie bureau. In hotel „Royal" heeft gisteravond de heer D. W. Broekmeicr met zijn zangkoor een uitvoering gegeven van de door hem ingestudeerde Bloemcncanlale. Als gewoon lijk waren de ouders der leerlingen zeer sterk vertegenwoordigd en wij gelooven wel, dat zij genoten hebben van de wijze, waar op de kinderen den zang ten gehoore brach ten. Naar het applaus te oordeelen, was er veel bewondering. Mej. Broekmeier zong eenige liederen, terwijl de heer Verloop op de piano den zang begeleidde. Behalve de heer Br. kregen ook anderen, die zich verdienstelijk hadden gemaakt, stoffelijke blijken van waardeering. Noordwijk aan Zee. In de Huis ter Duinstraat werd een kind door een hond gebeten, 't Was zeker raadzaam de hond af te maken, tenminste het beest is door een agent doodgeschoten. Geslaagd is voor het handenarbeid- diploma A, mej. M. v. d. Schalk, alhier. Oegstgeest. Kerkelijk bericht. Ned.- Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, in „Irene", ds. Jansen Schoonhoven. Donderdagavond is alhier de reeds eerder uitgestelde geitenkeuring gehouden. Aangevoerd waren 49 dieren. Onder de aan gevoerde dieren waren 2 jonge bokjes, be stemd voor het fokstation te Nocrdwijker- bout. Eén droge geit was aanwezig. De keuringscommissie, bestaande uit de heeren M. J. Zuidam, hoofdassistent van den rijksveeleel{consulent uit Den Haag, J. W. Markus uit Sassenheim, P. P. A. Cle mens, Haarlemmermeer, en J. v. Nooft uit Lisse, had geen gemakkelijke taak. Allereerst zijn gekeurd de twee geilen, welke dongen naar den prijs van f 25, te welen de geit Grelha van P. Beijersbergen en Plonia van II. v. d. Hoeven. Prijswin- sler werd Grelha met öl'/a p. legen 50. We vinden het zaak hierbij te vermelden, dat de f 25 zijn bijeengebracht zonder sub sidie van Rijk, Provincie of gemeentel In de klas lammeren 1924 vielen de prij zen: le prijs H. v. d. Hoeven, 2e C. Juffer- rnans, 3e A. Waals. In de klas witte ongehoornde, geboren in 1923, won de medaille de geit van J. v. Rijn; le prijs die van J. v. Tol, 2e die van S. G. Poot (Voorschoten). 3e die van G. Star. In de klas witte ongehoornde oudere won de medaille H. v. d. Hoeven met Plonia, le prijs dezelfde met Bertha, 2e de geit van C. v. Dijk, 3e P. Beijersbergen met Jansje. In de klas Hollandsche wille gehoornde en bonte ongehoornde geilen kwamen de prijzen aan: le G. Hogervorsl, 2e S. C. Poot (Voorscholen), 3e J. de Ruiter. De 12 afdeelïngsprijzen bestonden dit jaar uit mooie luxe voorwerpen. Er zijn nog eenige geiten verkocht en de belangstelling voor de keuring was groot, niettegenstaande het minder gunstige weer en het niet verschijnen van uitgcnoodig-Ic- Prov. Slatenleden! 't Was bijna donker toen de ijverige jury, den laalötcn uilslag kon bekend maken, waarna jury en bestuur der afd. nog eeni gen tijd nuttig en gezéllig koutend bijeen- bleven. Rijnsburg. Aan den Vliet alhier zakte plotseling de 16-jarige v. d. W. dood ineen. Vermoedelijk maakte een hartverlamming een eind aan zijn leven. Men kan zich de verslagenheid der ouders voorstellen. Sassenheim. De bocht in de Poellaan nabij de brug schijnt voor vreemde auto mobilisten nogal gevaarlijk te zijn. Zoo reed nu weer een fonkelnieuwe auto, vol gens den chauffeur doordat de stuurinrich ting wat zwaar werkte, daar Ier plaatse in, de sloot. Een andere auto trok hem er weer uit. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Donderdagmorgen reed de agent van j politie van der Eist in de „Oude Post". Op het wandelpad fietste een meisje, hetwelk j hij op haar overtreding attent maakte, waardoor hij de goederentram, die juist na derde, niet zag. Zich naar het meisje wil lende begeven reed hij legen de tram aan en kwam le vallen. Door passeerende sol daten werd hij bij den heer Kuiper binnen gedragen en door hospitaalsoldaten voor- loópig verbonden. Zijn rijwiel werd geheel vernield. Het muziekcorps „Crescendo" heeft met financieele zorgen te kampen. Om die le bestrijden zal Zaterdagavond een rond gang door de gemïcnte gedaan en een col lecte gehouden worden. Burger 1. Stand. Geboren: Willem, Z. v. P. Westerbeek en J. G. Klein, j Johannes. Z. v. A. J. Meeuwissen en D. Flipphi. Cornelius Engclbertus. Z. van W Q. van der Krogt en II. C. v. d. Ploeg. Overzicht der bevolking. Ingekomen van Leiden: mej. J. Koolman, Burchtstr. 11. Vertrokken: J. L. Buyn van Warmonder- dam 25 naar Alphen a. d. Rijn. Mej. L. K. van der Wel, van Ruslhoflaan 3 naar Leiden. Valkenburg. Kerkelijk bericht. Ned.- Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, ds. Van Wijngaarden van Voorschoten, en Zon dagavond, te halfzeven, ds. Hofstede, van Noord w ijkerhout. Voorschoten. Voor het Mercurius-di- ploma boekhouden is geslaagd mej. J. Meyer, Hooge Rijndijk, alhier. Gedurende het onweer gisteravond sloeg in een weiland van mej. wed. H. een paard en een schaap dood. Kerkelijkbericht, voor Zondag Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur ds. H. P. Fortgens (H. Avondmaal). Gerei, kerk, voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. P. N. Kruyswijk. Voorhout Bij de Ned.-Herv. kerk alhier is beroepen de candidaat F. G. H. Nicóla, tc Utrecht. Wassenaar. De heer Th. C. van der Zalm alhier, is te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen handelskennis i.<L Donderdagmorgen werd ten gemeente huize aanbesteed het maken van grond- rioleerings- en bestratingswerken op de terreinen van de Wassenaarsche Bouwver- eeniging. Ingeschreven werd als volgt: W. Visser en Zn. 's-Gravenhage f 16336, P. C. Lange- veld, Hardinxveld f 16540, A. in 't Velde 's-Gravenhage f 17000, A. van Dijk, Utrecht f 17806, N. van Leeuwen, Haastrecht f 17800 D Esser H. Mz. Delft f 18485, Th. P. de Geus Loosduinen f 18700, J. Pronk 's-Gra venhage f 18976 en M. van der Elshout te Wassenaar f 21951. De gunning werd aangehouden. Zceteiwonde. Kerke 1. bericht. Ned.-Herv. Kerk. Zondagvoonn. halfelf ds. D. J. Petcrse, van Oud-Loosdrecht. WATERPOLO. L.Z.C. II„Waterrotten" 02. Het tweede zevental der LL Z. C. heeft gisteravond haar laatsten competitie-wedstrijd gespeeld voor dit seizoen en 't-, jammer genoeg, niet tot een overwinning kunnen brengen. Gebrek aan routine is bijl de jonge Leidenaars wel het eerste wat opvalt; daar naast moeten we onmiddellijk het slechte plaatsen noemen, waardoor verschillende gunstige oogenblikken onbenut bleven. Echter zijn we van de vaste meening, dat bij voortgezette training deze fouten zullen ver dwijnen en als er wat meer verband tusschen de spelers komt (we zagen dit seizoen telkens andere gezichten) komt het spel, het snelle samenspel, dat polo toch is, wat meer tot zijn recht. De gasten, de meesten ook nog jonge zwemmers met goede crawl-slag, wisten hun overwicht in twee welverdiende doelpunten om te zetten; één daarvan komt op rekening van den Leidschen keeper, die een slechten dag had, wat uitgooien betreft, daarentegen bij zijn eigenlijke werk het de Haarlemmers niet gemakkelijk maakte. Als hij Epskamp die een zeer goede partij speelde, wat beter begrepen had, waren er minder ballen retour gekomen. Zooais gezegd, training zal voor L. Z. C. II veel verbetering brengen. Wachte zij' daar niet mee. Na afloop speelde L. Z. C. III—Waterratten II een vriendschappelijke ontmoeting. Een gelijkopgaand spel eindigde met 01 in 't voordeel van Haarlem. ZEILEN. De Olympische wedstrijden. Van de zeilwedstrijden te Havre vallen ditmaal geen uitslagen te melden. Wij mee- nen den lezer op dit oogenblik echter niet te mogen onthouden wat de N. R. Crt. heeft vernomen omtrent de kansen van de Wil lem Six. Een verslaggever van genoemd blad heeft namelijk een onderhoud gehad met den heer Fife, den bekenden Engelschen constructeur van de Willem Six, de Belgi sche Ciss en de Deensche Bonzo. Naar het geen deze specialiteit op zeilgebied mee deelde, krijgen de Hollanders weinig of geen kans voor den eersten prijs evenmin als voor den tweeden. Déze weinig hoop latende voorspelling berust op zuiver we tenschappelijke, technische gronden. Toen de Willem Six ontworpen werd behoorde deze tot de allerbeste jachten van zijn slag. Verleden jaar had ook niemand gedacht, dat er zoo kort daarna een boot zou worden gebouwd, die aan de gestelde formule zou beantwoorden, een groolere waterlijn bezit en meer lood in haar kiel heeft dan de Six zonder het tuig belangrijk le verkleinen. Deze verbeteringen gelden niet alleen voor de Bonzo, maar eveneens voor het Noorsche jacht, dat niet door Fife werd ontworpen, maar door den Skandinaviër Bjarne Aas. De bemanning van de Six, die eergisteren met' het stormachtig weer den Noor onder haar zeilen zag wegloopen, maakt zich thans in het minst geen illusies te zullen winnen, al behoeft in Nederland niemand bevreesd te zijn, dat de heeren Carp, Vreede en Gucpin zich niet tot het alleruiterste zullen inspannen. VOETBAL. Een toer van de Urngnanen. „Das Sportblalt" meldt: De ploeg van Uruguay onderneemt het volgend seizoen een groote loer door Europa J^aar uit Montevideo wordt gemeld, heeft de regeering een subsidie van 20.000 pesetos verleend. LAWN-TENNIS. De wedstrijden te Noordwijk. De internationale wedstrijden, die giste ren zijn aangevangen, stonden niet in het teeken van mooi- zomerweder, dat ons de laatste dagen in den steek sohijnt te heb ben gelaten. Nadat in den nacht van Woensdag op Donderdag de banen door de hevige regenbuien in de morgenuren to taal onbespeelbaar waren geworden, klaar de de lucht tegen den middag wat op, zoo dat het spel een aanvang kon nemen. In de allereerste plaats kwamen tegen el kaar H. Timmer tegen J. Ifichardson, een der Zuid-Afrikanen. Al dadelijk was het te merken, dat hier een paar spelers tegenover elkaar stonden, die de belangstelling ten volle verdienden. De eerste set wist Timmer te winnen met 6—4, maar niet dan met de grootste inspan ning. Ook in de 2de set wist hij de over hand te behouden, ofschoon het begin zdch zeer slecht liet aanzien, want het stond op zeker oogenblik voor Timmer 14. Toen wist Timmer door groote inspanning en een meesterlijk spel de set op te halen, zoodat het ten slotte nog 64 werd. De laatste set kon helaas door voortdurende regenbuien niet beëindigd worden. Met 89 voor Timmer moest de partij gestaakt wor den. "Vermelden we nog, dat Timmer in de eerste set languit kwam te vallen, wat ze ker zijn spel niet ten goede is gekomen. In 'de 2de partij, die van ir. A. Knappert tegen J. Condon, behaalde de laatste de zege en welverdiend, ofschoon het spel van Knappert wel gezien mocht w or dep. Zuid Afrika heeft, Voorzoover het thans al kon beoordeeld worden, een team tea nissers gezonden, dat onzen spelers handej vol werk zal geven. Er worden in totaal 18 partijen gespeeld 16 enkelspelen en 8 dubbelspelen. BOKSEN. Carpeiitier verliest. Uit New-York wordt gemeld, dat in den strijd om het wereldkampioenschap voor het half-zwaar gewicht de Amerikaan Gene Tunney door knock-out heeft gewonnen vail den Franschman Carpentier. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. KONINGIN DER NEDERLANDEN, thuifl- reis 23-7 v. Port Said. HCLLAND-AMERIKA LIJN. BILDERDIJK 24-7 v. Baltimore te No^ folk. LEERDAM, 24-7 te Coruna. LOCHGOIL, 21-7 v. Tacoma n. Rott NiEUW-AMSTERDAM, 24-7 v.m. v. H<* lifax. HOLL. BRITSCH-INDIE UJN. AN DIJK, 24-7 v. Rott. n. Hamburg. STREEFKERK, uitr. 24-7 te Port Said. HOLL. ZUID-AFRXKA LIJN. KLIPFONTEIN, 24-7 v. Port Natal n. Easf London. ROTTERD. LLOYDc DELI, uitr. pass. 24-7 Gibraltar. INSULINDE, thuisr. 23-7 v. Ta-nger. MADIOEN, uitr. pass. 24-7 Perim. MERAUKE, thuisr. pass. 23-7 Finïsterrè. MODJOKERTO, uitr. 24-7 v. Sabang. TERNATE, 24-7 v. Hamburg te Rott. TJERMANI, 23-7 v. Batavia n. RoCterdan^ STOOMVAART-MIJ. „OCEAAN", ANCHISES, 23-7 te Pena-ng. LAOMEDON, 24-7 v. Londen. BEVERWIJK, pass. 23-7 Ouessant. BOOMBERG, pass. 24-7 BrunshütteL BRUNSWIJK, pass. 23-7 Ouessant. EEMDIJK, 23-7 v. Cardiff te B. Aires. HELENA, 23-7 v. Stockholm n. Lulea. IBERIA, 24-7 v. Bilbao te Santander.. JONGE ANTONY, 23-7 v. Livorno n. Vaj« lenoia. KARL, 19-7 v. Barry te Smyrna. LEKHAVEN, 22-7 v Rott. te Messina. MIDSLAND, 24-7 v. Rott. te Leifch. NEW-YORK, pass. 24-7 Lizard. PEURSUM, 23-7 v. Mevïtas, te New-York'. ROZENBURG, 2S-7 v. Gothenburg g< Skelleftea. SAMBODJA, pass. 2-1-7 Sagres. SIRRAH, 23-7 v. Pnarfch te B. Aires. STOLWIJK, pass. 24-7 Ouessant. VALKENBURG, 23-7 v. Raumo n Zaafl- dam. ZWAJtTE ZEE, pass. 23-7 Gibraltar. I G. V., te L. Over de soliditeit viazr Maatschappijen, als door u genoemd, kun nen wij in deze rubriek ons niet uitspreken* H. H G., te L. In de Ned.-Herv. Ge meente alhier worden doopleden ook als leden van de Kerk -beschouwd. Daaruit iö het u gezonden aanslagbiljet te verklaren'. U kunt per aangeteekenden brief echter als lid der Kerk bedanken. U moet dien zenj den aan de Gemeente-commissie van h<j'b Ned.-Herv. Kerkgenootschap. Zuster M. van V., te L. Wij vreezen, dat het met de vlek in uw zwart zijden' japon een hopeloos geval is geworden. Het gebruik van zooveel middelen zal de kleu?. der stof zelf hebben aangetast; in dat gö^ val is er niets meer aan te doen. A. B., te L. Niet alleen te Amsterdam maar ook in deze gemeente wordt een (io- tie gevoerd tegen „Plaatselijke Keuze"-, stel u in verbinding met den Bond van Ver-» gunninghouders alhier. Secretaris de hewt M. Kulk, Stationsweg 55. K. W., te L. Wij vermoeden, dat eeil instrumentmaker uw nekspeld wel zal kuif-» nen repareeren. Het zal echter de vra-ag zijjï of de kosten niet te gTOot worden in verj band met do waarde van het voorwerp. S. KI., te L. Het eenige middel, oirt het water in een aquarium helder en friscfii te houden, is bet geregeld te ververschenk R. V., te L. Die gaatjes en de kleins hoopjes poeder worden veroorzaakt door dep houtworm. Om dezen te verdelgen gebruikf men benzine. Men vult daarmede een olie* kannetje, zooals men gebruikt om een naai-» machine, of rijwiel te oliën, en spuit in de! gaatjes eenige druppels benzine, waarna men ze met een stukje was dichlsmeert, oip' te beletten, dat de benzine naar buiten vet* dampt. Deze dampen dooden den houtworm;. Er niet bijkomen met een brandende pijp of sigaar, daar de benzinedampen spoedig onv» vlammen. V., 12 L. Het kan u bekend zijn, dat wii nooit adressen als door u bedoeld in dezë rubriek opgeven. Er zijn le Hilversum ver-» scheidene kantoren, die hun bemiddeling aanbieden voor het huren van woningen, maar het best lijkt ons toe, dat u in een plaatselijk blad een advertentie plaatst. zult dan verschillende aanbiedingen krijgep' en kunt daarin bij oen persoonlijk bezoek een keuze trachten le doen. G. Ch., te L. Voor het conserveeren van eieren neemt men vijf deelen heet wa*» ter en één deel waterglas; dit mengsel latep bekoelen en over de eieren gieten, die vooraf in een pot zijn gestapeld. Den pot afdekkep en op een droge, koele plaats neerzetten, Waterglas koopt men bij een drogist. Vroeger gebruikte men veel kalk en daaf mede kan men de eieren ook wel goed hou* den. De schaal wordt echter dun zóódat mep de eieren moeilijk of in het geheel niet kaft koken. Er vooral voor zorgen dat de eieren; vc-rsch zijn. Abonné P., te L'. Secretaris van de af|« Leiden der Int. Antimilitaristische Vereen, (I. A. M V is de heer Ht H. Cats, ZJK* singel 50, alhieï*

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6