Zonderlinge Kameraden No. 19746 LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 24 Juli. Tweede Blad. Anno 1924, GEMEN9P nieuws. FEUILLETON. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. SPORT. Op 1? Sept. 1908 zond iemand Siifc Soheveningen een prentbriefkaart aan een vriend te Arnhem. Nog denzelfden dag werd deze prentkaart te Arnhem afgestem peld. Zij draagt echter een tweeden stem pel Arnhem-station", 19 Juli 1924 en is jop dien dag aan den geadresseerde uitge reikt! Zestien jaren 'bewaard? M r. F. ff. Boo y, a d j.-i n 9 p e c- 8&eur bij de Spoorwegen, is, blijkens een. be richt in het „U. D.", omgekomen* ten ge-, yolge van een ongeluk bij 'het zwemmen. De heer Booy was in de Loosdnechtsche zwem inrichting gaan zwemmen en had daarbij gedoken in water van ongeveer één meier diepte. Hij kwam daarbij zoo ongelukkig jmet' het hoofd op den bodem terecht, dat hij den nek brak en het ruggemerg ernstig be schadigd werd. Prof. Quix die toevallig ter plaatse was, verleende, voor zoover moge lijk, nog geneeskundige hulp, maar de ver wonding was van le ernstigen aard, dan dat Üezé hier zoü baten.. De lieer Booy is spoe dig daarop overleden. Giste rn -acht is te Rotterdam ingebroken bij de N.Y. Handelsvennoot schap Roos Van der Kolk, gevestigd ann !de Lange-Pannekoekstraat. De dieven heb ben zich vermoedelijk toegang versohaft [door het dakvenster en zijn via de maga zijnen aan het gelijkvloers gelogen kantoor gekomen. Zij hebben de brandkast openge scheurd en een bedrag van. f 750 gestolen, frismede een stuk 4^ pOt. ÏT.W.S. a f 1000, jwelke effect was" "uitgeloot en 'direct inwis selbaar voorts worden vermist 5 coupons van effecten, ieder ter waarde van f 22 "30, en een coupon van de Gté pCt. Japanstike idollarleening ten bedrage van 31.25 'dollar. Een tuinder te Poeldijk laat Volgens eigen vinding een stel kassen bou- Iwen met verplaatsbaar glazen dak. Het 'Onderstuk der kassen wordt gevormd door palen van beton, waarlangs een rail is aan gebracht daarover loopen de wielen, welke laan dé kappooten van de kap zijn beves tigd. Bij elke kap behoort een onderbouw van dubbele lengte, zoodat het glazen dak Öoor verplaatsing langs de rails boven ver sahen grond kan gebracht worden. Te Wognum, b ij Hoorn, is b ij -yier personen, die boonen hadden gegeten, Vergiftiging geoonstateerd. Een emaille- tpan was oorzaak. Geneeskundige hulp was [tijdig ingeroepen. I>e toestand is niet ern- fefcig meer Sergeant, zingend; Hoe vreemd, dat over eèn tekort Aan dienstmeisjes zoo gemopperd wordt; Daarover had ik op mijn uitgaansdagen Tot op heden nooit te klagen. sa BUITENLANDSCH GEMENGD Het is. Djnsdag de. Fransche spoor wegen ,'geen goede dag geweest, al zijn er ook geen ernstige ongelukken gebeurd. De sneltrein Bordeaux-Marseille is bij Lunel óp een verkeerd spoor gebracht en is op een trein van leege wagens gebotst Door den Bchok werden 20 reizigers licht gewond. De sneltrein ParijsOrleans reed te Orleans toet zoo'n vaart op een stootblok, dat zes reizigers door den schok ernstig gewond .toerden. De sneltrein ParijsMetz reed bij Trilport op een stilstaanden goederentrein. De maohinist had het ongeluk tijdig zien aankomen en krachtig geremd, zoodat al leen een wagen van den goederentrein uit de rails werd geworpen. Ten slotte rijn er bij Limoges twee goederentreinen ont- sjDoord. De een'e trein ontspoorde doordat van een der wagens een as brak en de ande re, die uit tegengestelde richting' kwam, ontspoorde, doordat hij botsteop de omge vallen wagens van den eersten trein. Vooral het eerste en het laatste ongeluk hebben heel "wat materieéle schade aangericht. Door tot dusver nog onopgehelderde oor zaak zijn op origéveer 6 K.M. van Toulon een man en vrouw met hun beide kinderen uit den trein gevallen. Het zoontje van vier jaar Was op slag dood, de moeder werd heel ernstig gewond en ook de vader en het tweede kind bekwamen ernstige ver wondingen. Naar 't Engelsch. van LEONARD MERRICK. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. H, 41) „Ja zeker, net als ik. Zondag is in waar heid de eenige dag, dat een man, die zijn bezigheden heeft, eens aan de gezelligheid kan wijden. Dat hebben we gemeen. U moet ons maar nemen, zooals we zijn, mr. Har- ris .A la fortune du pot Wat miïrick en een hartelijk welkom. Maar vergeet het vooral niet. Laat ons tot de eersten mogen behooren in Beckenhampton, die er u wat thuis doen voelen." „Het zal mij een waar genoegen zijn," herhaalde Vivian nog, terwijl hij met onver holen bewondering naar Hilda keek. Zij gaf hem de hand. Zegevierend stak hij den weg óver; vader en dochter zetten hun tocht Voort naar den hoedenwinkel. Gedurende enkele seconden was de oude heer in geest driftig gepeins verzonken. Toen barstte hij los: „Nu? Wat zeg je er van? Niet kwaad, hè? Merkte je wel, hoezeer hij er mee inge nomen was, dat ik hem uitnoodigde? Hij heeft naar mij geïnformeerd, sinds ik hem zaghij heeft het idee van de opera aan alle kanten overwogen. Dat is nogal duidelijk. Heel vriendelijk van hem, maar hij zal mij niet heet hebben. Er zitten ponden, shillin- Een en stuivers interest achter. Ik heb hem door!" Hij lachte met stillen lach. „Hij bijt de zaak-waarnemend directeur bijt RECLAME. Madem. Edmé'e Favart, van'de Opéra- Comique, zegt: L'Elke dame die graag een zachte on soepele huid heeft, moet uit sluitend Recalzeep gebruike n.Uit de allerbeste grondstof fen bereid, is RecaL zeep de zuiverste en de beste zeep voor het toilet. Zij bevor dert de natuurlijke functies der huid en door haar behoudt de gelaatstelnt hare fijnheid en schoon heid. 4722 Te Long Sutton, Somerset, is Dinsdag een groote open auto voor 20 passagiers omge slagen. Een vrouwelijk passagier kwam on der de wagen en was op slag dood. Met planken van een juist passeerende vracht wagen met hout slaagde men erin den auto zoover op te tillon, dat de andere inzitten den er onder uit koüden kruipen. De chauf feur bleek ernstig gewond te zijn. Te Worcester is een vrouw, die over een weide liep, aangevallen door een slang, die zich om haar been kronkelde. Op haar ge schrei kwam een werkman aansnellen, die het reptiel met een bijl afmaakte. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben boven Berlijn vier zware oiiweders gewoed. Het regende onafgebroken en in tal van woningen liepen de kelders en de benedenverdiepingen onder water. Niet min der dan 53 maal werd de hulp van de brand weer ingeroepen. De straten van Schöne- berg Wilmersdorf en Oharlottenburg ston den tot in de vroege ochtenduren geheel onder water. Een paar woonhuizen, boomen en palen van de electrische tram werden door den bliksem getroffen. Ook te Dresden heeft het onwëer in deii afgeloopen nacht groote schade veroorzaakt De voortdurende regens hebben overstroo mingen veroorzaakt in de staten Travancor on Cochin in Britsch-Indië. Er is aanzien lijke schade aangericht aan spoorwegen, gebouwon, de oogst ten velde en het vee. Ook zouden 110 menschen zijn omgekomen. Te St. Germain-en-Laye woont een man van twee-en-zeventig jaar, die toeristen, welke van het terras af het schoone pano rama komen genieten, briefkaarten te koop pleegt aan te bieden en hen inlicht over het mooie uitzicht. Het is „père Paul", een kra nige oude, die in zijn leven drie-en-dertig menschen en kinderen van een wissen dood, meest uit het water, enkelen uit het vuur, heeft gered. Vader Paul heeft voor bijna al zijn reddingen een medaille gekregen, die hij allemaal draagt, zoodat de voorkant van zijn jasje er dan ook vrijwel mee bedekt Is. Het ..Journal" vindt, dat Paul het eerekruis aan het roode lint er> nu nog bij moet heb ben. Hij is een redder uit instinkt, zegt het blad, op de manier van een Newfound lander. Hij was altijd juist op de plaats wanneer er iets te redden viel I In „de Tag" wijdt Hyan een artikel aan den moordenaar Haarmann. Hij deelt mede, dat Haarmann, toen hij 18 jaar oud was, wegens zedenmisdrijf met minderjarigen in een krankzinnigengesticht werd opgesloten. Ilij werd van rechtsvervolging ontslagen, omdat men hem als niet-toerekenbaar be schouwde. Uit den militairen dienst is hij later wegens zijn ziekelijke neigingen even eens ontslagen. Haarmann is herhaaldelijk met de justi tie in aanraking gekomen en.zelfs tot tucht huisstraf veroordeeld wegens diefstal. - Dat hij handel dreef in vleesch en klee- ren, zonder de noodige handelsvergunning te bezitten, schijnt de politie stilzwijgend te hebben geduld. Het is waar. dat Haarmann herhaaldelijk belangrijke diensten aan de politie heeft bewezen. Gewoonlijk kreeg hij daarvoor geen vergoeding. Hii heeft.nog niet. lang geleden de politie op het juiste spoor gebracht van een bende, die een groot be drag aan bankbiljetten had gestolen. Het is natuurlijk dwaas tc beweren, dat de politie wist, welke misdaden Haarmann op het ge weten had, maar hem met rust liet, daar zij zijn diensten kon gebruiken. Niet een aan! Je zult .zien, het zal niet lang duren, of, hij komt er-eens over praten. Je moet Zondagavond maar voor een Perron's pastei zorgen, kindje; in het vooruitzicht, dat hij komen kan." Vivian was er ook zeer mee ingenomen, dat hij ergens was gevraagd, en hij stelde zijn bezoek dan ook niet langer uit dan dit maar ©enigszins overeen te brengen was met zijn fatsoen. De Zondag was al saai ge noeg voor hem geweest, toen hij met een ge zelschap op tournée was; hier, op zijn nieu wen post, zonder zelfs oen spelletje napoleon aan een spoorwegstation om de verveling' te verdrijven, had hij he;t nog saaier gevonden.- De gelegenheid om eens tegen een ander: meisje te spreken, dan" een buffetjuffrouw, zou he mreeds hebben aangelokt, al was zij ook leelijk, maar nu zij bekend stond als het mooiste meisje uit Beckenhampton, of, zooals de waard uit „the George"- gezegd had: de „belle van onze stad," voelde hij, dat dit waarlijk een geval was om zich op te verheugen. En de begroeting van den gastheer was even warm als zijn uitnoodiging. Zijn voor dracht op de cel, na het souper, was wel wat vervelend, maar „de belle" zag er al leraardigst uit als accompagnatrice en toen zij een geheel nieuwe ballade zong van: „Doode Dagen" en een „Tuin", op een me lodie gezet, die gemakkelijk te volgen was tegenover den smaak voor de klassieken, die haar vader natuurlijk voorstond voelde de gast zich waarlijk geroerd. En hij kreeg een tweede whiskey- met- soda en een tweede van de zes sigaren, die de professor had gerangschikt in het kistje, dat jaren-lang leeg had gestaan. Zelfs, toen vader zich had laten oveihalen om mr. Har ris iets uit zijn opera te laten hooren en agent zou de gelegenheid hebben verzuimd, den moordenaar té ontmhskèreh, indien hij daartoe in de gelegenheid waxe geweest. Haarmann heeft aan Hyan uitvoerig ver teld, op welke wijze hij zijn slachtoffers om het leven bracht. Hij zal dit in een vol gend artikel mededeelen. Hij zegt thans reeds, dat de moordenaar zeer geraflr\ecrde veiligheidsmaatregelen trof, zooda' bij een huiszoeking, die Vroeger reeds plaats vond, onmogelijk ietsverdachts kon worden ontdekt. In de mijn Auguste Victoria "ie Hüls bij Recklinghausen zijn vier mijnwer s door het breken van de kabel van een opliaal- kool waarmee zij zich naar boven lieten hijschen, ofschoon dat in die schacht ver boden was, naar beneden gestort en op slag gedood. De bekende Argentijnsche zwaargewicht- bokser Firpo, die indertijd door den wereld kampioen Dempsey werd verslagen, is weer in de Unie om er met een neger, dm'reus Wills, tè boksen. Maar de Argentijn heeft heel wat moeite gehad om in de V. St. binnen te komen. Het was n.l. onderweg op het schip opgevallen, dat in de v naast die van Firpo een bekoorlijk jong .rouwtje de reis deed en dat de bokser veel belang stelling had voor het meisje, en voor hem. Dit leidde bij aankomst te New-York tot moeilijkheden met de immigratie-ambte naren. Het paartje werd naar Ellis-eiland gebracht om zich. nader te verklaren over de betrekking die er tusschen hen 1' stond. Na heel wat gedraai en gejok, kw i a Firpo voor den dag met de vondst, dat de betrok ken dame zijn typiste was, en dus in alle eer en deugd tot zijn reisgezelschap be hoorde. Maar de immigratie-beambten ook niet van gisteren gaven aan het meisje een schrijfmachine en 1 egonnen te dictee- ren. Toen bleek dat het tikstertje niet tik ken kon. Het resultaat was, dat Firpo in de Unie werd toegelaten, doch dat zijn typ- dame onverbiddellijk werd teruggestuurd naar Argentinië. Maandag is te Chicago het proces begon nen legen de studenten Leopold en Loeb, die ruim 2 maanden geleden gearresteerd werden omdat zij den 14-jarigen Robert Franks hadden ontvoerd en gedood, uiterlijk om een losgeld voor hem te krijgen, maar in wezen uit. sensatiezucht. Tot groote verbazing van het in de rechtszaal samengestroomde publiek heeft mr. Darrow, de verdediger der jongelui, op hun verzoek „schuldig" gepleit, zoodat zij dus afzagen van een onderzoek der feiten en erkenden den moord te hebben gepleegd. De rechtbank besloot echter toch getuigen te hooren. De verdediger bepaalde zich, ertoe cle mentie te vragen. Een medisch onderzoek kan volgens hem aaiitoonen, dat de her sens der beklaagden niet volkomen in orde zijn. Zij moeten echter voor hun leven ge- isoleerd blijven, ook. Run ouders wensehen <lat. Het O. M. beweerde, dat de beklaagden volkomen gezond zijn; hij zoü dan ook de doodstraf eischen. Mr. Darrow verzocht de pers, niet te veel aandacht te schenden aan het getuigenver hoor, $aar het een obsessie- zou kunnen worden voor zwakke hersens. Er zijn, zeide liij, nu reeds vele gevallen in Chicago voor gekomen van menschen, die de misdaad wilden nabootsen. RECLAME. Huidkwalen zijn dikwijls zeer hardnek kig, doch moeten steeds zwichten voor de antiseptische en genezende eigenschappen van Foster's Zalf. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube. 1.4720 Bodegraven. Voor het examen nultigc handwerken zijn te Rotterdam geslaagd de dames K. E. Horstkötter, M. Diesing, Th. E. M. Aengenent, K. M. Boeket1, J. Gester, D. A. Laan, K. M. Wessel, I. M. J. van Leuven. P. H. M. Th. van Delft en A. C. E. Gerhard, allen alhier. toen mr. Harris begon le beseffen dat de praalzieke oude heer wat anders van hem verlangde dan enkel complimentjes, was de avond nog geen teleursteling; de jongste van de beide meisjes was zóó bekoorlijk en de atmosfeer van een tehuis was zoo iets nieuws voor hem. Vivian kon dan ook on mogelijk spijt hebben van zijn bezoek, of schoon hij wel inzag, dal het niot verstan dig zou zijn om een duidelijke omschrijving te geven van zijn positie aan den schouw burg, gis hij hier ten minste dikwijls wilde komen. „Speelt of zingt u zelf ook, mr. Harris?" vroeg Bee. „Neen,'" zei hij; „ik ben niet muzikaal.". In deze muzikale omgeving vond hij het wel jammer, dat hij dit zeggen moest. ,,Neèn?" vroeg Hilda, zich op haar tabou ret omkeerend. „Ongelukkigerwijze niet." Hij 1 fcas op bét punt er bij te voegen: „Ofschoon ik midden in de muziek op groeide," maar om er nu mee voor den dag te komen, dat de tweede man vari zijn moe der oen neger was,' vond 'hij nooit zoo heel aangenaam. „Ik hoor het anders dolgraag. Ik kon wel een heelen avond naar zingen luisteren, Wilt u nog niet wat ten gehoore brengen? Toe, staat u nog nog niet op!" „Ik weet waarlijk niet wat ik nog meer fieb." Met niet veel nauwkeurigheid liep zij dan stapel muziek naast haar eens door. „Ik vrees, dat «r verder niets voor mij bij is." „Mag Ik u eens helpen zoeken?" „Als u kunt. Als a er waarlijk niet genoeg van heeft gehad?" Hij kwam naast haaf etaan en gezamenlijk bogen zij de hoofden Roelofarendsveen. Dinsdagavond fiet ste mej. R. alhier door de Veen, toen zij ter hoogte van het Veilinggebouw gekomen, plotseling haar stuur kwijt raakte en zeker te water gereden zou zijn, indien niet juist een ledige praam ter plaatse had gelegen, waar de juïlrouw thans met fiets en al in terecht kwam. Met enkele licht schrammen liep het ongeval thans af. Vrijdagmiddag a.s. zal op het Veilings gebouw alhier de eerste veiling van droge bollen in dit seizoen wordep gehouden. Ten einde voor reclame-doeleinden te ge bruiken zal Vrijdagmiddag a.s. gedurende de Veiling een foto worden gemaakt Het bestuur heeft In verband met den enormen aanvoer van de laatste dagen gemeend deze groote hoeveelheden Veensche produc ten op de foto te moeten vastleggen. Haarlemmermeer. De heer J. Wesav lius alhier is benoemd tot onderwijzer bij het bijzonder onderwijs te Zandvoort. Woensdag had de bestuurder van een motorrijwiel op den Hoofdweg alhier bij het uitwijken voor een passeerende auto, liet ongeluk de macht over het stuur kwijt te raken, mei het gevolg, dat hij kwam te vallen en een pols brak. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. De heer J. A. M. Willemsen is van Schiphol alhier overgeplaatst naar de luciit- vaartafdeeling (Radiodienst) te Soesterberg. Mej. H. H. Slob te Hoofddorp is te Am sterdam geslaagd voor hel examen nuttige handwerken. Hillegom. Het concert van de Harmo nie in de tent op het Hof heeft, mede door het prachtige weer, zeer veel belangstelling ondervonden. Het corps speelde goed; aan den weg bij het brandspuithuisje kon men rustig genieten. Op den straatweg is het veel te rumoerig, wat de ware muzieklief hebbers weten en daarom wel een gunstiger plaatsje weten te vinden. Bij den heer J. T. alhier ontstond des morgens een begin van brand op de slaap kamer. Do bewoners zelf wisten het vuui te blusschen; gordijnen en behang verbrand den, enkele meubelen werden beschadigd. Katwijk-aan-Zee. Gisteravond kwaip in „Casa Gara" do Oranje-vereeniging In openbare vergadering bijeen. De vergadering word door den voorzitter, den heer J. Holt- ruat, geleid. Spreker deed de verblijdende modedeeling, dat een ingezetene voor do feestviering der kinderen had gegeven 200 stuks chocolade en 10 flesschen limonade. Als datum, waarop de Vereeniging haaf feestelijkheden zou vieren, werd bepaald 8September e.k. De Voorzitter doelde mede, dat de op brengst der gehouden collecte voor slijving der kas bedroeg f 470. Men besloot den kinderen op de tcholen een feestje te be reiden; 's middags een optocht te houden door het dorp, en 's avonds een vuurwerk af te steken. Hierna kwam de niet afgehaalde gewonnen pop ter sprake, die weldra weder zal verloot worden. Onder dank voor du betoonde belangstelling en de beste wen sehen voor de Oranje-vereeniging, werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. Lisse. Bij den gisteren gehouden af slag door den alhier gevestigden notaris A. van Pelt, van vier groote pakhuizen met zolders, stalling voor 4 paarden, 2 kan toren en groot open erf, gelegen aan de Kapelstraat, toebehoorende aan de N. V. Handelsraad-Bloembollenstreek, was geen kooper aanwezig. Hét perceel slond mei de verhoogipgen, in bod op f 17.500. Perc. 2, een woonhuis met erf aan den Achterweg, toebehoorende aan mej. Joh. Blok, hetwelk in bod slond over den slapel en hij hing over de piano, terwijl zij een andere, geheel nieuwe ballade zong over: „Dagen, die niet meer waren" en een „Stroom." Toen zij ophield, prevelde hij: „Dank u" en wist zoo iets smathtends in den toon van die paar woorden te leggen, of hij le zeer ontroerd was om er ~meer bij te voegen. „Het is wel een mooi ding, vindt u niet?" vroeg zij, de oogen opslaande in hel kaars licht „Ja, en uw stem.1" Hij zuchtte, vol uitdrukking. Zij sloeg de oogen weer neer, waarbij haar wimpers zoor zeker, goed lot hun recht kwa men, en terwijl zij zoo even langs de toet een gleed. „Mijn stem is zoo klein als nim mer mogelijk." „En ik heb er nooit een gehoord, die mij zoozeer ontroerde, als de uwe. Wilt u wel gelooven, misschien vindt u het ergerlijk, maar dat ik soms een salonballade haast even graag hoor als klassieke dingen?" „Ik hoor ze nog liever," anlwoorddc zij ondeugend. „Ja?" Hij was verrukt. „Ik eigenlijk ook. Ik had den moed niet, er voor uit te komen." „Ik zal ook wel zorgen', dat vader het niet Boort. Die zou het hoogverraad vinden." Zij lachten beiden. De gedachte van zoo Bamen een geheimpje te 'hebben, had een eigenaardige bekoring. „Ik zie, dat er een concert is aangekon digd voor Donderdag over acht dagen in the Town Hall," zei de professor. „Dat is een genot, dat niet voor u is weggelegd, hè, mr. Harris? Maar het is een uitgebreid pro gramma. We zullen enkele zeer goede arlist- ten te hooren krijgen. Het zal een traklatie zijn, een ware traktatie." „Ja," zei Vivian, „ik weet Set. Ik vrees, I op f 5500, werd op f 600 afgemijnd door den heer J. Berbee Gzn., alhier, zoodat deze voor f 6100 kooper is geworden. Nooidwijk-aan-Zee. Onzë plaatsgenoot do heer H. Yalenlgoed is geslaagd voor het Mercurius-examen boekhouden e. a. v. Voorschoten. Gistermiddag goraakten door het achteruitoopen van het paurd, paard en wagen van den molenaar K. ifi een sloot lang6 do Molenlaan. In minder dan geen tijd zat het paard tot aan de buik in den bagger. Met veel moeite is het béést uit zijn benarde positie vorlost. Alles liop zonder persopnlijko qngclukkcn af. Warmond. Mej. N. v. Delft, op 1 Juli geslaagd voor het onderwijzers-examen la ger onderwijs, slaagde gisteren ook voor het examen nultige handwerken. De heer J. J. v. Leeuwen Thzn., alliier, slaagde voor het Mercurius-examen boek houden. Gisteravond stond hiér op de Raed- huislrappen 'n verkeersagent. Men had n.l. de verkeersagent (reclamepop), die tij dens de Kaagweelc hier aan een der jacht havens geslaan had, op het late uur van slandplaals doen verwisselen, doch wijl hij daar niet noodig bleek, is bij spoedig buiten dienst gesteld. WATERPOLO. L. Z. G. I kampioen! Het eersto zevental der Leidsclie Zwem- club is er gisteravond in geslaagd H. Z. en P. G. I met 53 le kloppen en zich daar door te verzekeren vari het afdeelings- kampioerischap. De overwinning was geheel verdicna. Zoowel in het plaatsen als in samenspel cn schieten waren de Leidenaars do meer deren van de Hagenaars. Overigens was het vooral na de rust geen aangename wedstrijd. Direct na den uitworp waren do L. Z. G.'ers sterker. Buys maaJct zich meester van den bal, plaatst zuiver naar Segaar, die keurig inschiet, 't Tweode doelpunt was ongeveer een repetitie van het eerste. Voor dat de Ilaagschc aanval den bal had aan geraakt stond het 20. Daarna is het beurt aan Buys, die een voorzet van Segaar opvangt en ineens langs Prins zendt. Hierna even eep gelijk opgaand spel. De Hagenaar De Harlog krijgt een vrije worp to nemen. Hij plaatst naar den geheel vnj liggenden v. Soest, die met een hard schot het eerste Haagsche doel unt maakt. Na de rust weer Leidschc aanvallen met ten slotte als resultaat een doelpunt door Segaar. Welk doelpunt wordt beantwoordt door een goed schot van v. Soest. Weer trekken' de Leidenaars tien aanvat. Van Leeuwen maakt zich "keurig vrij en zwemt met den bal op naar hel doel. Drie Hagenaars zwemmen op hem in. Van Leeu wen onder water. Straf worp. Doelpunt. Nadat ook Den Haag om ons onbekende redenen een sfrafworp te nemen krijgt c hiermede den achterstand verkleint en nóg een paar Leidsclie aanvallen op niets ui't- loopen, fluit scheidsrechter Minnes einde. De Leidsche spelers waren allen goed. Goekoop hoeft, het lichtgeflikker in aanmer king genomen, goed gespeeld, zijn aan geven was uitstekend. De la Court en v. Leiden hebben best verdedigd en geplaatst. Segaar was keurig op dreef Nu de andere afdeelingskarnpiöënen en dan hek eerste-klasseschap. Zou 't lukken? Wij hopen liet van harte en weri- schen de L. Z. G. irrmiddols geluk met het tot op lieden behaalde succes. Ziehier de stand. gesp. gew. gel. verl. v.-t, pnt L. Z. C. I G 5—1 20—8 10 S. V. II. 4 1 2 1 5—6 4 H.Z. en P.G. I 4 112 5—11 3 S. Z. C. I 4 i 1 2 3—8 8 dat het onzen Donderdagavond bederven zal; ik wou, dat zij het maar op een ande ren datum hadden gezet. Donderdag is in den regel onze beste avond op de eerste ranged." „Wat heerlijk moet'dal zijn, om iederen avond naar den schouwburg te gaan!" riep Hilda, „ofschoon u er misschien ook wel ge noeg van krijgt?" „Ik denk, dót het buiten aardiger was, dan in Londen, is het niet?" vroeg Bee. „Hier ziet u iedere week een nieuw stuk." „Ja," antwoordde hij. „Het is ieder ©ogen blik wat anders. Maar ik zie nooit efens een stuk af, weet Er valt zooveel voor mij te beschikken." „Het bedrijf van een schouwburg," sprak de professor zwaarwichtig, „is aller-uitge- breidst. De buitenstaander heeft geen notie van het. hetingewikkelde van de huishouding van een schouwburg. Deze jongedames denken alleen maar aan de voorstelling zelve, zij weten niets van het handelselement in de onderneming. Die zee van figuranten, waar de directeur steeds in waadt, is haar natuurlijk een terra incog nita." Vivian streek zijn snor op, om een glim lach te verbergen. „Ja, o, die figuranten, dat is verschrik kelijk!" meende hij. „Voordat ik bij Jordan kwam, was ik leidend directeur bij een ge zelschap op tournée. Dat was een nog las tiger baantje, wilt u wel gelooven?" „Leidend directeur?" vroeg Hilda. „Om 't spelen te leiden? Da/t moet toch, kunt me, niet onaardig zijn?" „O, maar ik had niets met het werkelijke Spelen te doen. Leidend directeur en zaak- waarnemend directeur is hetzelfde." (Wordt vervolgd). 4716 RECLAME. Bij Huidjeuk en ook bij Muggenbeten geeft het inwrijven met PUROL dadelijk verlichting. Bij Apoth. en Drogisten.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 5