fio. IS746. DONDERDAG 24 JULI Anno 1924 Üfficieeie Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaam?*? nieuws1 van herten. PRIJS PER ADTERTENHENl 80 Cla. per regel. Bij rejelnbonnemeat belangrijk tagerea prija. £leine Advcrtenliên, ultsluilend bij vooniitbotaling, Woensdaes en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens pöstrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 CU. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspfeïn Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT» Voor Lelden per 8 maanden 285, per week ..vtïmWïw f. 0.18, Bulten Lelden, waar agenlen gevestigd rijn, per week ;£ï4si--.0.18» Franco per post f2.86 portokosten. Olt nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkcl, iVisc-hmarkt 18, tel. 1225, is VRIJDAG ver krijgbaar: SCHELVISCH k f 0.18— 1 0.22— f 0.31, SCHOL ii f 0.18—f 0.38, KABEL JAUW k f 0.32—f 0.37 (geh. kabeljauw k f 0.24) per pond en NIEUWE HARING ii f 0.06 per stuk. AUG. L. REIMER1NGER. Weth. Lo.-Burgemeesler. Leiden, 24 Juli 1924. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Leiden brengen tier kennis van de ingezetenen, dat het aantal roodvonkgeyal len in de Gemeente zich in de laatste weken steeds meer uitbreidt. In overleg met den Inspecteur van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid, Dr. D. J. Hulshoff Pol, wordt dringend het vol gende aangeraden: lo. Geen huizen te betreden, waarin rood vonk heeïscht. De melk goed le koken. 2o. Huisgenoolen van gezinnen, waar roodvonk hcerscht, zullen zorg dragen niet in nauwe aanraking le komen met ande ren, tenzij behoorlijke voorzorgsmaatregelen zijn getroffen, daar zij anders wellicht de snietslof kunnen overbrengen. 3o. Dit zelfde geklit, indien huisgenoolen vervellen, keelpijn hebben, licht koortsig zijn, dan wel eenig ander verschijnsel ver- toonen ,dat wijzen kan op roodvonk, tenzij de huisdokter verklaart, dat er van die ziekte geen sprake kan zijn. 4o. Niet op reis te gaan, niet aan vacan- tie-tochljes deel te nemen, dan wel biosco pen le bezoeken, tenzij alle huisgenooten vrij zijn van eenig verschijnsel, dat op rood vonk wijst, zooals sub 3 is aangegeven. Burgemeester en Wethouders voornoemd, AUG. L. REIMER1NGER, Weth., loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 Juli 1924. „De Kleine Stem". Men schrijft ons: Door het bestuur van dit Kinderkoor was een vijfdaagsch uitstapje georganiseerd c.n alle kinderen wisten het heel goed: ditmaal stond Hilversum op het programma. Vorige jaren gingen de verschillende afdeelingen van dit Koor gescheiden uil; maar nu zou het geheele Koor van de sohoone omstreken van Hilversum gaan genieben. Het begin van het uitstapje was niet ge lukkig, doordal de treindienst geheel in de war was, waardoor de kinderen eenige uren laat in Hilversum aankwamen. Het gan- ,che dorp toonde groole belangstelling voor Je Leidsche gasten en gedurende bet ge heele verblijf heeft Hilversum in het teeken van „De Stem" gestaan. De kinderen wer den bij pleegouders ondergebracht en de vraag van dezen overtrof het aanbod verre. Zondag mochten de kinderen ter verdere kennismaking bij hun pleegouders blijven en op Maandag begon de afwerking van het programma. Koor A wandelde naar het Spaanders woud. Koor B maakte een lange wandeling over de Lage-Vuursche naar Kievilsdal, ter wijl Ivoor C per trein naar Bussum ging en van daar een wandeling maakte naar Oud- Valkenveen. Later ging dit Koor met de tram over Pluizen en Laren weer naar Hil- versum. 's Avonds heeft „De Kleine Stem" een concert gegeven in „Trianon", de grootste zaal in Hilversum, die stampvol was; vele honderden moesten worden teruggewezen, want de politie liet geen verdere belangstel lenden meer toe. Zoo was de Maandag dus wél besteed. Dinsdag wisselden Koor A en Koor B van programma. Koor A dus naar den speeltuin Kievitsdal en Koor B naar het Spaanders- woud; verder naar „De Gooische Boer", het bosch van Bredius en toen weer terug, Koor C trok dien dag naar de Lage-Vuursche; heeft daar het oude Germaansche altaar ge zien; vervolgens naar den Zwaluwenberg (Hollandsche Rading-uitspanning) en door het Hoogt van Kruis terug. Woensdag bracht Koor C een bezoek aan het herstellingsoord „Zonnestraal", terwijl A en B zich met verschillende spelen op dc hei in de onmiddellijke nabijheid van Zonnestraal" vermaakten. Daarna werd er een gezamenlijke maaltijd op de heide ge houden en gingen de kinderen om drie uur weer naar hun pleegouders. Om zes uur was het weer verzamelen en trokken de kinde ren, met muziek voorop, onder zee-r groote belangstelling naar het Station. Bij velen liepen de tranen langs de wangen. Dit was het loon voor de zeer hartelijke pleegouders, die zoo liefderijk voor de kinderen hadden gezorgd. Hel weer heef buitengewoon medege- .werkt. Dinsdag heeft het geregend, doch in Set Gooi is nog wel een boom te vinden, om dekking voor den regen te vinden. En 't was, bf de Natuur medelijden had met de natte kleertjes, want na den regen kwam het warme zonnetje die weer lekker drogen en konden de kinderen weer naar hartelust op de heide spelen. De ontvangst in Hilversum was buiten gewoon hartelijk en vele lieve woorden zou den wij kunnen neerschrijven. Nu zijn de dagen van ontspanning weer voorbij, en komen de uurtjes van volle in spanning, als de repetities weer een aan vang nemen. De gelegenheid lot inschrij ving van nieuwe leerlingen is weer open gesteld. Men make daarvan gebruik en raad plege de advertentie in het blad van heden avond. Als opvolger van dr. F. d'Hérelle als conservator bij den hoogleeraar voor tro pische hygiëne alhier is benoemd dr. P. H. van Thiel, lector aan het Instituut voor Tro pische Geneeskunde alhier. Geslaagd zijn voor het examen boek houden, afgenomen door de Federatie van Handels en Kantoorbedienden (Mercurius- diploma) de heeren F. L. Th. du Pon en C. F. Lourens, alhier. Onze vroegere stadgenoot M. Schenk slaagde ook voor dat examen. Ingevolge een wensch van het plaatse lijk comité „Herdenking mobilisatie 1914" zal Zaterdag a.s. in de ochlendgodsdienst- oefening in de Synagoge der lsraëlietische Gemeente alhier het feit worden herdacht, dat tien jaar geleden de mobilisatie werd af gekondigd. Wij vestigen de aandacht op een of- ficieele kennisgeving van B, en W., inhou dende raadgevingen met het oog op in onze gemeente voorkomende roodvonkgevallen. Gistermiddag is op het Ministerie van Financiën aanbesteed de voltooiing van het gebouw voor kinder ziek ben op het terrein van het nieuwe academisch ziekenhuis alhier. Ingekomen waren 19 inschrijvingen, n.l.: Sytse v. d. Zaag en F. II. de'Bruyn, Den Haag, f117.000, A. C. Beyens, Amersfoort, f122.358; P. J. Lemmens, Rotterdam, f124.835; Wilhelmus Thunissen en J. F. W. v, Sandbeek, Heemstede, f 125.750; H. Korsvvagen, Leiden, f 127.200; M. v. d. Velde en P. G. de Jong, Rotterdam, f 134.890; Aannemers-Mij. Noord-Holland, Heemstede, f 135.000; J. H. Kruysen, Rotterdam, f 135.075; Jacob Ilatman Den Haag, f137.000; Finna Gebrs. v. Rijswijk, Heem stede, f 137.800; A. Moote, Moordrecht, f 138.000; A. F. Zwanenburg en M. v. d. Bunt, Katwijk-aan-Zee, f 138.000; Geert Henzeina, Haren, f 141.000; N.V. Willem Geel's Aannemersbedrijf, Utrecht, f141.000; A. J. de Later en P. Meyers, Leiden, f 145.000; A. Ph. Bles, Oegstgeest, f 148.000; Jacob Warnaar, Leiden, f 148.000; Jan van Petten, Hoorn, f 148.700, en Jac. van Riet, f 149.000. De gunning is aangehouden. „Jeruël" (Middelslegracht 3) mar cheerde gisteren met een tweehonderdtal kinderen naar den Nieuwe-Rijn, waar een niet vlaggen en vlaggetjes getooide, boot ge reed lag. Van daar werd een uur of drie ge varen tot men door Heemstede kwam. Daar weid de marsch voortgezet door de verruk kelijke dennenbosschen van „Groenen - dael"; de geheele schaar besteeg in een vijf tal groepen de Belvedère en genoot van het wonderschoone panorama. Proviand werd medegevoerd; melk mochten de kinderen naar genoegen drinken; verder kregen zij krentenbollen, bananen en vele andere ver snaperingen. O ver voldaan, ook omdat het weder mee werkte keerde zij, na veel gemeenschappe lijke spelen, uit het bosch terug. De bedoeling van de leiders is, de kinde ren, tijdens de lange vacantia, waarin zij aan zooveel lediggang en daarmede gepaard gaande demoralisatie bloot staan, nog een keer le onttrekken aan de straat. Met blijd schap werden voor de armen, die er bij zijn, ook nog een viertal manteltjes en schoenen ontvangen, zoodat deze ook mede konden. Aangezien de treinen 7 en 9 niet meer le Esschen stoppen, moeten de reizigers, die met deze treinen naar België willen reizen, zich voorzien van plaalskaarten naar Ant werpen C.S. of verder gelegen stations. Ook op het station alhier kan men zich van zulke plaalskaarten voorzien. Tusschen de stoomboot „Pauline", die terugkwam van de Meren, en een dekschuit geraakte gisteren een vierjarig knaapje, dat van eenige balen bij de IJavenbrug in het water was gevallen, beklemd. Het ongeluk liep goed af. Het knaapje had een opge zette knie. Gisteren raakte de 13-jarige A. II. aan de Steenschuur het stuur kwijt over zijn fiets. Het rijwiel kwam in het water terecht, de jongen sprong er nog bijtijds af. Mej. N. v. D. uit Rijnsburg reed giste ren in de Haarlemmerstraat een Katwijk- sche vrouw aan, die trots bellen niet uit week. Beiden vielen, waarbij de fietsrijd- ster zich aan de rechterknie bezeerde. Zij is in het Acad. Ziekenhuis verbonden. Gemeente- en waterschapsarchieven in Zuid-Holland. Aan hel verslag, over het afgeloopen jaar, van den provincialen inspecteur van de archieven, jhr. mr. Th. wan Rheineck Leys- sius, wiens tevens is opgedragen de orde ning en beschrijving van oude gemeente en waterschapsarchieven in deze provincie, ontleenen wij het volgende: A. Ordening en beschrijving van archie ven. Jn het afgeloopen jaar werd het archief van den polder Sliedrecht en dat van den polder Spijk geordend en beschreven, het laatste tot en met 't jaar 1923. De inspec teur merkt daarbij op, dat hij hoe langer hoe meer het nut er van inziet, tenzij het betreft archieven van al le groolen omvang om de archieven tot op een re- centen datum te ordenen. Het blijkt toch, dat vele poldersecretarissen met den besten wil niet in slaat zijn hun nieuw archief be hoorlijk in te deelen. Voorts werd ook het archief van dein polder Asperen ter hand genomen, eveneens tot op den huidigen dag. Deze beschrijving is nog niet geheel gereed. Veel lijd was In het afgeloopen jaar wederom noodig voor de materieele verzorging van archieven. Eenige achterstand, die daarin was ont slaan, is grootendeels weggewerkt, zoodat verscheidene nog onder berusting van den inspecteur zijnde archieven aan de be trokken besturen konden worden overge dragen. In het afgeloopen jaar werden 49 ge meente- en 103 waterschapsarchieven voor de eerste maal en 12 gemeente- en 15 wa terschapsarchieven opnieuw bezochl De inspecteur vestigt de aandacht op de wenschelijkheid, dat de gemeente- en pol derbesturen geregeld een zij het nog zqc geringen post op de begrooting uittrekken, ten einde daaruit de kosten te bestrijden van porefeuilles en kardoesomslagen. Een vaste jaarlijksche post va,n f 10 voor kleine gemeenten en f 5 voor kleine polders ware z. i. voldoende. Vervolgens zou de inspecteur höt van heel veel belang achten, dat hem van te voren werd kennis gegeven van eventueele plannen tot den bouw van nieuwe secretario gebouwen, zoodat dan reeds dadelijk aan de brandvrijheid van het geheele gebouw en de inrichting van een behoorlijke ar chief-bergplaats de noodige aandacht zou kunnen worden gewijd. De inspecteur stelde in de gemeenten Lei den, Schiedam en Vlaardingen een onder zoek in naar de vraag, of en in hoever het mogelijk zou zijn de archieven uit de be trokken omliggende plattelandsgemeenten onder te brengen in de depots dier centraïo gemeenten. WaJt Leiden betreft, berichtte het ge meentebestuur, dat deze zaak eerst onder de oogen zou kunnen worden gezien na ont ruiming van het poli lie-bureau, alwaar qc archieven van buitengemeenten zouden kunnen worden geborgen. Walt Schiedam betrof, meende de ge meente-archivaris een officieele aanvraag aan het gmeentebestuur te moeten ontraden, waar het z. i. de voorkeur verdiende elk zich voordoend geval aan burgemeester en wethouders voor te leggen. Meer resultaat had het. onderzoek te Vlaardingen. Burgemeester en wethouders dier gemeente verklaarden zich bereid, tot wederopzegging toestemming te verleenen tot het plaatsen van eenige afgesloten kas ten, bevattende locale archieven, in hut beneden-gedeelte van het stadhuis, dat in gericht is tot archiefbewaarplaats. Naar aanleiding van een dergerlijk onder zoek bij het hoogheemraadschap Delfland ten aanzien van de archieven der onder da» hoogheemraadschap ressorteerende polders, deelden dijkgraaf en hoogheemraden aan den inspecteur mede, dat naar hun oordeel het bewaren van polderarchieven in het depot van heit hoogheemraadschap minder gewenscht is, omdat dan van verscheidene stukken de dubbelen in één bewaarplaats bijéén worden gebracht en dezelfde risico's loopen. Hoewel het gewicht van dit bezwaar er kennende, acht de inspecteur behoud van de huidige wijze van bewaring van tal van polderarchieven nog minder gewescht. Het door Delfland aan de hand gedane denk beeld om de pol der archieven op de dorps- secrlarieën le bewaren, kan z. i., gezien den toestand van de meeste kleinere ge meente-archieven, niet ernstig in overwe ging worden genomen. pQCet internationale eucharistische Congres. Gistermorgen heeft kardinaal W. van Rossum, legaat van den Paus, bijl het 27ste Internationale Eucharistische Congres, in zftn residentie, de woning van den heer Dress- mann aan de Johannes-Vermeerstraat, te Amsterdam, audiëntie gegeven. Tal van ker kelijke hoogwaardigheidsbekleders en we reldlijke autoriteiten, ook vertegenwoordigers van corporaties en particulieren, zijn hun opwachting komen maken. Op straat hadden zich tal van nieuwsgierigen verzameld. De audiëntie vond plaats in twéé vertrek ken in den rechtervleugel van het heeren huis. Kardinaal van Rossum, omringd door zgn gevolg in vol ornaat, zat op een troon. In de St. Willebrorduskerk heeft gister avond om halfzeven de kerkelijke opening van het congres plaats gehad met een iof. De minister Ruys de Beerenbrouck en en Van Swaay woonden de plechtigheid biji De pastoor der kerk, de heer De Rooy, wachtte aan den hoofdingang der kerk den legaat op, om dezen op dezelfde wijze als den vorigen dag te ontvangen. Daarna be gaf de kardinaal-legaat zich onder een bal dakijn in processie door het middenpad der kerk naar het hoofdaltaar, waarvoor hij nederknielde op een bidstoel. Daarna begon het lof. De plechtigheid duurde ongeveer een uur. In het Stadion is vervolgens de groote openingsvergadering van het congres ge houden. Boven den hoofdingang is een reus achtig beeld van het Heilig Hart van Christus opgesteld. Op elk der vier torens verheft zich het vergulde beeld van een engef, die de bazuin steekt; de vier engelen hebben zicü gericht naar het middelpunt van het groote grasveld. Daar is een eenvoudig pavil joen opgericht op een podium, waartoe rond om twee viertredige troepen leiden. Het rust op vier pilasters; in den koepef ziet men aan elk der vier zgden drie megaphonen ingebouwd, die correspondeeren op het ,loudspeak-apparaat", waardoor de rede voeringen gesproken worden, zoodat zg' tot in den versten uithoek van het Stadion en nog ver daarbuiten duidelgk verstaanbaar zgn. Van de poort onder de overdekte tribune naar den opgang van het met tapijten en palmen versierd ejpaviljoen, v£n welke top de pauselijke vlag wapppert, is een dubbele haag van oranjeboomen geplaatst, waartus- schen een looper is gelegd. Rechts van het paviljoen bevindt zich een groot plankier, waarop bij de verschillende vergaderingen en godsdienstige plechtighe den de muziekcorpsen en de zangers worden opgesteld. Aau de andere zgde is met laag feschoren palmboompjes een soort priester- oor gevormd, aan welks uiteinde, vlak tegenover den hoofdingang, het b^schops- altaar zal worden opgesteld» waaraan Zater dag en Zondag de groote kerkelijke plechtigheden zullen worden voltrokken. Omstreeks acht uur verscheen de kardi naal-legaat aan het Stadion. Zg-n aankomst werd door middel van den „Ioud-speaker" bekend gemaakt aan de duizenden, die het groote amphitheater vulden. Onder een baldakijn, gedragen door ridders van Malta, en voorafgegaan door den voor zitter van het permanent comité, mgr. (Heylen, werd de kardinaal-legaat naar het paviljoen geleid, terwgi alle in het stadion aanwezigen zich van hun zetels verhieven en de muziek speelde. Toen volgden den legaat de zes andere kardinalen, die reeds bij de plechtigheid in de St.-Wiliebrorduskerk aanwezig waren. Toen de kardinaal-legaat, de andere kardinalen en de Bisschop van Haarlem, die zich ook naar het paviljoen begeven had, hun zetelsj hadden ingenomen, zong een vier stemmig gemengd koor van de R.-K. Ora- toriumvereeniging onder leiding van Louis van Tulder. Daarna trad mgr. Heylen voor den „loudspeaker'- èn hield daarvoor een rede. Vervolgens heeft de Bisschop van Haar lem. mgr. A. J. Gallier, een rede uitgespró- ken, waarna de Augustijner pater W. van Dijk, algemeen secretaris van het Jocaaf comité, voorlezing heeft gedaan van de pauselijke breve, waarbij Z. E. Willem kar dinaal Van Rossum benoemd is tot legaat van Z. HL brj dit eucharistisch pongres. Nadat v.ervolgens kardinaal Van Rossum een rede had gehouden, zong het koor eenige liederen. Herhaaldelijk werden de verschillende redevoeringen door applaus onderbroken. Toen de kardinaal het congres geopend had verklaard, ging er eveneens een lang durig gejuich op, hetwelk aanzwol tot een ovatie, toen mgr. Heylen een driewerf „Leve kardinaal Van Rossum!' uitbracht. Na den kardinaal-legaat hebben nog het woord gevoerd mgr. Paul Aki, bisschop van de Marionieten van Laodicea, namens de Geunifieerde Oostersche kerk, pn verschillen de andere vertegenwoordigers van landen, die geen sprekers hebben op het congres. De vergadering werd besloten met het gemeenschappelijk zingen van een congres- lied. Onder de aanwezige genoodigden waren de minister jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck en Van' Swaay en de heer F. Wierdels, wet houder van Amsterdam. De beide Ministers zijn gistermiddag bg den kardinaal-legaat op audiëntie geweest Invoerrechten ln Letland. Het Verbond van Nederlandsche Fabri- kantenvereeniging heeft aan zijn leden be richt dath blijkens een bij het Ministerie van Arbeid, Handel en Nijverheid ontvangen brief van Hr. Ms. gezant te Kopenhagen, deze er in geslaagd is, de toezegging te ver kregen van de Regeering van Letland, dat de invoerrechten voor vrijwel alle Neder landsche artikelen, welke voor uitvoer naar Letland in aanmerking komen, in het nieuwe Letsche tarief belangrijk zullen worden ver laagd. Bedoeld is hier het minimum-tarief, dat op de Nederlandsche artikelen zaï worden toegepast. Het maximum £al zeer hoog blijven. De afdeeling van Handel en Nijverheid van BINNENLAND I Het moet in de bedoeling liggen de Rijks* betaalmeesterskantoren op te heffen. In het nienwe tarief van Letland zullen de invoerrechten voor verscheidene Neder landsche artikelen belannrijk worden ver-» la'agd. Het Amerikaanschc eskader verlaat mor gen Rotterdam. BUITENLAND. Een tweede plenaire zitting der Londen* sche conferentie. Men is niet veel opge schoten. Tumult in den Beierschen Landdag. Ernstige bioscoop-ramp. Te New-York is een luchtpolitie ingesteld. het Ministerie van Arbeid, Handel en Nij verheid acht het van belang, dat Hr. Ms. gezant, zoolang het nieuwe tarief in Let land nog in overweging is, zal kunnen voort gaan, Nederlands wenschen ten aanzien van artikelen, welke wij1 te hoog belast vinden, kenbaar te maken. Met het oog hierop zal het bureau van het Verbond van Nederland sche Fabrikantenverenigingen gaarne ver dere desideratie ten aanzien van den handel op Letland vernemen, Welke onverwijld via het Ministerie aan Hr. Ms. gezant zullen worden medegedeeld voor het plegen van verder overleg met de Letsche regeering. In de gisteren te 's-Gravenhage ge houden zitting van de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk kwam aan de orde een voorstel van dr. Niemejjer, om enkele wijzigingen te brengen in het reglement op de Generale Kas, Omdat kerkeraden dikwijls nalatig zijn in liet vervullen van hun wettelijke ver plichting, om de bijdragen voor de generale Kas te innen, wenscht hiji in het reglement de bepaling op te nemen, dat kerkeraden voor het behartigen van de belangen der Kas een commissie moeten benoemen, die lijsten aanlegt van hen, die zich hebben verbonden tot een jaarlijksche vrijwillige bijdrage; van hen, die tot een jaarlijksche bijdrage zijn verplicht; en van hen, dio wegens onvermogen door den kerkeraad van het voldoen hunner verplichte bijdrage zgn vrijgesteld. Deze commissie zou dan de bij dragen moeten innen, en jaarlijks haar rekening en verantwoording aan de goed keuring van den kerkeraad moeten onder werpen. Bovendien wenscht hij" in het reglement op de kerkvisitatie op te nemen, dat daarbij ook naar de bescheiden over de Generale Kas wordt onderzocht. Hij is van oordeel, dat door deze admi nistratieve voorschriften liet reglement beter zal functionneeren, nalatige en lakse kerke- raden eer tot plichtsvervulling zullen komen, en classicale besturen, die tegen nalatigheid willen optreden, een steun zullen ontvingen. De commissie, in wier handen het voor stel was gesteld, acht de gewenschte voor schriften op zichzelf uitstekend, maar ziet geen heil in het voorschrijven daarvan. Zg adviseert' tot afwijzing van het voorste], maar tot verwerking daarvan in een circulaire, door de Synode te richten aan de kerke- raden. Tevergeefs trachtte dr. Niemeijer de ver gadering to overtuigen, dat in dit geval een gebiedend voorschrift noodig is, en goede resultaten zal opleveren. Met 15 togen 4 stemmen wordt de conclusie der commissie aangenomen. Daarop wordt besloten een circulaire, waarin het denkbeeld is verwerk*, afzonder lijk en in anderen vorm dan gewone circu laires, aan de kerkeraden te zenden. Bij de bespreking van het „Weekblad der Ned.-Herv. Kerk" werd dank gebracht aan den secretaris-redacteur. Zonder aan diens verdiensten te kort te doen, merkte intus- schen één der leden op, dat hij den inhoud van het blad wei wat rijker zou wenschen. Hiertegen werd' ingebracht, dat het karakter van het blad, als officieel orgaan, geen. anderen inhoud toelaat. Met deze opvatting vereenigt zich de vergadering. Verder werden in de zitting, die wegens een Synodus contracta en commissieverga dering weer enkel de morgenuren omvatte, geen vermeldenswaardige zaken behandeld. Minister Oolijn ging lieden naar Wie- ringen, om do werkzaamheden der Zuider- zee-droogmaking in oogensohouw te nemén. De Amsterdamsche Raad benoemde tot adviseur van de Vijzelstraatbebouwiuff dr. H. P. Bcrlagc. De Raad heeft oen voorstel-Romrae c.s. verworpen om voor de a.s. September- plaatsing op de 1. O. scholen als grondslag aan tc nemen 42 leerlingen per klas. De basis blijft 37. De benoeming van een hoogleeraar in de Semiotische taal- en letterkunde werd aaji- gehouden.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1