DINSDAG 22 JULI Anno 1924 Officieele Kennlsnevinn. ST&BSNtEUVUS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. No. 19744. DSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIE!*! 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prija Kleine AdvertentiGn, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en ïaterdags 50 Cis., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrechL Voor eventueele opzendiDg van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers vooi Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchique- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per 8 maanden 72.85, per week 70.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd rijn, per week r,.iïrr»0.13, Franco per post 72.85 3- portokosten. Oit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Visclunarkt 18. tel. 1225. is Woensdag ver krijgbaar: SCHELV1SCH a I 0.17, f 0.22 en t 0.28, SCHOL a f 0 11 en KABELJAUW a 1 O 32—f 0.37 (geh. kabeljauw a f 0.211 per pond en NIEUWE HARING a f 0.00 per stuk. AUG. L. REIMERINGER, Weill. Lo.-Burgemeesler. Lelden. 22 Juli 1921. Adies aan den Raad. Aan den Raad dezer gemeente is per adres te kennen gegeven door den Centra_ len Bond van Transportarbeiders, erkend als rechtspersoon b;j Kon. Besluit van 2G Juni 1918, No. 52, en 22 Februari 1921, No. 33, te dezen opzichte optredende ten be ihoeve van zijn leden melkbezorgers, te Lei den woonachtig, en aldaar bij diverse melk inrichtingen werkzaam dat eenige jaren geleden adressant met de melkinrichtingen te Leiden mede een reg- ling heeft getroffen, ten gevolge waarvan de etraatv«erkoop van melk werd afgeschaft en voor het grootste deel van het bedrijf de vrije Zondag werd ingevoerd; dat destijds bij deze regeling ook eenige kleine melkslijters zich aansloten, waardoor zij zoo goed als algemeen werd; dat in den laatsten tijd evenwel enkele van die kleine melkslijters weer zijn begon nen met den straatverkoop van melk op Zondag; dat hierdoor het gevaar dreigt, dat de groote melkinrichtingen eveneens weer lol het verkoopen van melk op den openbaren weg op Zondag zullen overgaan; dat adressant, ten einde dit gevaar af te wenden, den Raad beleefd verzoekt, te wil len bevorderen, dat de straatverkoop van melk op Zondag wordt verboden; dat adressant zich, ter moliveering hier van, beroept in de eerste plaats op so ciale bezwaren, daar bij wederinvoering van den melkverkoop op Zondag een beloe- kenende groep arbeiders weer van hun Zon dagsrust afsand moet doen. met al de nn- deelige moreele gevolgen daarvan; dat in de tweede plaats ook op h y g i 5- nische gronden een verbod, als genoemd, aanbeveling verdient, daar do melk, die kleine melkslijters verkoopen, direct van de veehouders -en veelal niet de zindelijksle wordt betrokken, cn vooral op Zondagen in neg slechter conditie dan gewoonlijk ver keert. dat het, naar de meening van adressant cp den weg van den Gemeenteraad, ligt, de yergrooting van den verkoop van zoodanige minder hygiënische melk tegen te gaan, waarmede de volksgezondheid is gediend-, dal adressant er in dit verband op wijst, dal reeds in lal van plaatsen een verbod van melkverkoop op Zondag bestaat, o.a. in 's-Gravenhage, Nijmegen, Arnhem, Gouda, Haarlem, terwijl in vele andere plaatsen een dergelijk verbod spoedig van kracht zal worden; dat een dergelijk verbod noodig bleek te zijn, daar de bepalingen der Zondagswet in de practijk blijkbaar niet toe te passen zijn, althans de toepassing van de desbetreffende bepalingen dezer wet onoverkomelijke be zwaren bij de politie en justitie ontmoet, met het oog waarop in de genoemde gemeenten een gemeentelijk verbod is vastgesteld, welk verbod de gemeentelijke autoriteiten zonder bezwaar en naar tevredenheid van de hier bij betrokken partijen toepassen en hand haven dat op de hiervoren aangevoerde gronden adressant het College beleefd verzoekt een regeling te willen treffen, waardoor de melk verkoop op Zondag wordt verboden; dat het adressant het eenvoudigste voor komt, een zoodanig verbod in een gemeen telijke verordening vast te leggen, op de wijze, zooals bijv. in de gemeente Haarlem is geschied, van welke verordening, geda teerd 12 Juni 1923, een exemplaar bij het adres gaat; dat adressant het vertrouwen uitspreekt, dat iiet College dit verzoek in ernstige over weging zal willen nemen, en een gunstige beschikking hierop zal willen nemen, daar bij beleefd verzoekende van de beslissing in bennis gesteld te mogen worden. De afd. Leiden secr. H. Bey teekent bij deze zinsnede aan, dat deze niet slaat op de melkslijters, hier ter stede woonachtig; maar op hen, die van af buitengemeenten te Leiden tegen minderwaardigen prijs trachten luin melk op Zondag uit te venten. Aan de .Middelbare Technische School te Haarlem is geslaagd voor liet eindexamen öcheppsbouwkunde J. Th J. Smit, alhier. Voor het examen nuttige handwerken te Amsterdam geslaagd mej. P. E. M. van JVijk, alhier. Voor het examen handenarbeid diplo ma A cn B is te Amsterdam geklaagd mej. T. van Tuinen, alhier Dr Emile Verviers heeft ontslag ge nomen als commissaris der N.V. Leidschc Exploitatie-Maatschappij van Onroerende - Goederen alhier. De mannenzangvereeniging „Kunst na Arbeid" gaf gisteravond een uitvoering in den fraaien tuin van „Zomerlusl". Onder de bezielende leiding van den heer W. J. Mizée zong de Vereeniging eenige nummers die prachtig werden voorgedragen. Uit spraak, klankgehalte en nuanceering waren voortreffelijk. Vooral „Nimmer Nacht" van Andriessen werd uitstekend weergegeven. Een kwartet uit dc werkende leden zong keurig een viertal nummers, wraarvan het laatste „Lentebepeinzing", van Kreitzer, moest worden herhaald. Medewerking werd verleend door „Orpheus", directeur de heer J. Vink. Als altijd oogstte ook dit muziek- ensemble grooten bijval bij de schoone uil voering van een zestal nummers. liet zeer talrijk opgekomen publiek heeft bij uitgezocht zomerweer een avond vol kunstgenot gesmaakt. Naar aanleiding van wal in het laatste nummer van „Democratie", het orgaan der Democratische Partij, de Leidsche Kroniek schrijver heeft geschreven over liet gespro kene in de vorige Raadszitting tusschen den heer Witraans en den heer Zuidema over democratie, heeft de heer Zuidema tot den heer Witmans een uitnoodiging gericht om in een openbare debatvergadering eikaars inzicht over democratie uiteen te zetten en tegenover elkaar te stellen. De heer Witmans heeft deze uitnqodiging waaraan hij in den komenden winter zal gevolg geven, aangenomen. Bij de heden ten Raadhuize door B. en W. gehouden'aanbesteding van a. hel ver bouwen van de bovenwoning Nieuwsleeg 4a, waren ingekomen 6 inschrijvingen, t. w. van M. de Tombe en W. H. Ilaak f 3440, Jac. van Riet f 2300, H. van Daalen en P. van Rooijen f2090, A. Hartevelt f2650, J. Warnaar f2225, P. L. Neuteboora f2116; b". het. maken van een weegloods met kan toor voor de vette varkensraarkt en bijko mende werken, 7 inschrijvers, t. w. van J. P. Straathof f5885, M. de Tombe en W. II. Haak f 5390, A. J. de Later en P. H. Meijcrs f5025, Jac. van Riet f4600, A. Hartevelt f4225. H van Daalen en P. van Rooyen f 4089, J. Warnaar f 3810. Alle gegadigden zijn hier woonachtig. Hedenmorgen hebben wij een projectie gezien van het nieuw politie-gc'bouw in de Zonneveldstraat. Thans achten wij den tijd nog niet geko men, om daarvan bijzonderheden te ver meiden, doch de indruk, dien het plan maakt, is wel bijzonder gunstig. Wanneer de politie daar hun tenten zal hebben opge slagen conform deze bouwplannen, dan kunnen we Leidon feüciteeren met een po- lilie-inricbting, die, hoewel in 't algemeen eenvoudig gehouden, degelijk mag heelcn en tevens geheel bij op het gebied van het poliüe-wezen Waar, nu we toch eindelijk de politie eens goed onder dak zien brengen, alles voor is te zeggen, natuurlijk, opdat van den beginne af aan niet opnieuw be hoeft te worden geworsteld met ongemak ken etc. 't Belooft te worden een model politic- inrichting. Gisteravond heeft in hel Rijn- en Schiekanaal bij de brug van den spoorweg naar Alfen een aanvaring plaats gehad tus schen een Westlander van schipper H. en schen een Westlander motorschuit van schipper H. en een zandbak, behoorend bij een sleep van den sleepdienst Onrust. Op de bak, die de aanvaring veroorzaakte was geen personeel. Een schade ad f40 plm. werd aan de motorschuit toegebracht. Gisteravond reed de 11-jarige A. v. K. haar zusje in een kinderwagen. Aan de Heerengracht, waar de straat helt naar 't water toe, liet zij de wagen los om naar eenige visschende jongens te kijken. De wa gen reed uit zich zelf door, sloeg om en kind en daaTop de wagen vielen in het wa ter. De heer J. Noest heeft het kind gered door gekleed te water le gaan. De Eerste Hulpdienst constateerde, dat het kind niets was overkomen. In 't Klootshof is G. v. R. geb F. door vrouw v. d. S. bij een burenlwist met een bus op 't hoofd geslagen, waardoor een vleeschwond ontstond. Zij is in het Acad. Ziekenhuis verbonden. Hedennacht heeft onder Zoeterwoude in het Rijn- en Schiekanaal een aanvaring plaats gehad tusschen twee motorbooten door zuiging bij het passeeren van een derde boot. Daarbij is schipper G. F., uit Haarlem, over boord geslagen, doordat eenige vaten der lading tegen hem aan rol den. Hij wist zich zwemmend le redden, doch moest per roeibootje gebracht worden naar het brugwachtershuisje bij de Lamme- brug. daar hij niet kon loopen. De ontboden Eerste Hulpdienst constateerde daar, dat vermoedelijk een been was gebroken. Hij is naar hol Diaconessenhuis gebracht ter ver pleging. De Rijwielbelasting. De Minister van Financiën, gezien de artikelen 1, 2, 4 en 12 der Rijwielbelas tingwet (Stbl. 1924, no. 306) en het Kon. besluit van 8 Juli 1924 (Stbl. no. 34ty, brengt het volgende ter kennis van belang hebbenden: I. De voornoemde wet treedt in werking met ingang van 1 Augustus 1924. II. De belastingmerken worden uitge geven op de kantoren, bij- en hulpkantoren der posterijen en zyn thans reeds verkrijg baar. III. Het belaslingmerk moet, met de daarop voorkomende teekenïng naar buiten, naar alle zijden goed zichtbaar bevestigd zijn: hetzij aan de balhoofdbuis of aan ;één der buizen van het stuur; hetzij, binnen 15 centimeter afstand van het stuur, aan de bovenhuis van het rijwiel. IV. De hoofden van gezinnen, (lie in de. Rijksinkomstenbelasting over het Ioopen- do belastingjaar niet zijn of worden aan geslagen en voor het rijwiel, dat zij voor hun beroep of bedrijf noodig hebben, volgens artikel 1, laatste lid, der wet kosteloos een belastingmerk wenschen te ontvangen, moe ten zich daartoe in persoon aanmelden ten kantore van den ontvanger der accijnzen over hun woonplaats, ten einde aldaar een schriftelijke aanvraag te doen. Voor 1924 kan deze aanvraag niet worden gedaan vóór 25 Juli. Personen, als hiervoren bedoeld, die bin nen hel Rijk hun werk hebben, doch elders wonen, moeten hun aanvraag doen ten kan tore van den ontvanger der accijnzen over do plaats, waar zij hun werk verrichten. V. Niet hier te lande wonende personen, die voor een tijdelijk verblijf binnen het Rjjk gebruik willen maken van de vrijstelling, volgens art. 4, lettor g, der wet, moeten zich daartoe voorzien van een kaart, die op persoonlijke aanvraag verkrijgbaar is bij de ontvangers der invoerrechten aan de landgrens en op de losplaatsen. Hun aanspraak op aè vrijstelling moeten zij voor den ontvanger aannemelijk maken. De Minister van Financiën heefc beslist, dat het personeel, dat zijn ejgen fiets ge bruikt ten behoeve van den dienst, de rfl- wicjbelasting geheef zélf oehoort te betalen. Nachtarbeid voor bakkers. De Alg. Ned. Bond van Arbeiders en Arbeidsters in het Bakkers-, Chocolade en Suikerbewerkingsbedrjj^ heeft gisteravond te Amsterdam vergaderd ter bespreking van de aanhangige voorstellen tot wetswij ziging betreffende nachtarbeid voor bakkers. Eerste spreker was de heer Is. Goudsmit, die sprak over ,,de behandeling van de voorstellen van Minister Aalberse in den Hoogei. Raad van Arbeid". Hij zeide, dat de tijd voorbij was, waarin bakkers gelijk stonden met nachtuilen en struikroovers, die het daglicht schuwen.' Die tijd schijnt nu weer terug j;e zullen keeren. Spr. schelst hoe de toepassing van die wet op de af schaffing van den bakkernachtarbeid van 24 October hoe langer hoe meer verslapt is Thans betreft het twee principieele vragen: of het verbod van nachtarbeid voor pa troons persoonlijk moet worden gekandhaifI en of het aanvangsuur voor den bakkers- arbeid moet zijn' 5 uur of 6 uur 's morgens. Spr. vreest, dat, indien de patroons 's nachts mogen bakken, spoedig de nachtarbeid weer over de geheele linie zaf bestaan. Hij schetst dan dc misstanden, die vóór de afschaffing bestonden, de onhygiënische toestanden, enz. De controle zal ontzaglijk moeten toe- nemeD, als men wil constateeren of de patroons wel alleen werken. In de provin cies Drente, Friesland en Zuid-Holland bleek bovendien, dat de patroons geen vrijheid wenschen om 's nachts te werken. De Bakkersbond zat dan ook in een moeilyk parket. De definitieve stemming in den 'Hoog en Raad was één patroon voor, en één tegen. Dat men nu de persoonlijke vrijheid van de bakkerspatroons zoo ernstig aantast door nachtarbeid niet toe te staan, gelooft spr. nie't. Een tapper mag des nachts niet tappen, er is winkelsluiting, en s'agers moe ten hun koe op het abattoir laten slachten. De heer Goudsmit ontkent de bewering, dat door de afschaffing van den nachtarbeid de broodconsumptie 25 tegen 30 pet. is teruggeloopen. Deze bewering van de Ne- derlandsche Vereeniging van Werkgevers wordt niet door feiten gestaafd. Wat hst aanvangsuur betreft, de Hooge Raad heeft zich uitgesproken, dat dit niet vervroegd moet worden. Spr. is er niet gerust op, dat de Minister de adviezen van den Hoogen Raad van Arbeid niet zal negeeren. 'Het verknoeien van de Arbeidswet is een leering. Daarom moeten de arbeiders het oor te luisteren leggen en de oogen open houden. De heer E. Kupers, secretaris van het Reaerlandsch Verbond van Vakvereenigin- gen en regeeringsafgevaardigde naar de zittingen van het Internationaal Arbeidsbu reau te Genève, sprak over de uitspraak van het Internationaal Arbeidsbureau inzake den bakkersnachtarbcid. Hy vestigde er de aandacht op, dat tien landen, waaronder Nederland, zich te Genève hebben uitge sproken tegen nachtarbeid voor kleine pa troons. ,Wie begrijpt nu, aldus spr., de houding van de Nederlandsche regeering, die toch komt met een tegengesteld voorstel? Merkwaardig was te Genève, "dat de groote werkgevers zich allen uitspraken vóór den nachtarbeid vooi' kleine patroons, hoewei die nachtarbeid het groote bakkersbedrijf ernstig zal schaden. Mgr. Nolens heeft ook tegen den nacht arbeid voor patroons gestemd. Dat zal zyn invloed doen gelden, als straks de wetswij ziging in de Kamer komt. Spr. zou het een buitengewoon stout stuk achten en kan niet geloovcn, dat minister Aalberse nog het betreffende wetsontwerp in de Tweede Kamer zal brengen. De Koningin heeft uit Noorwegen telegrafisch opdracht doen geven, Hare deelneming te betuigen aan de nagelaten betrekkingen van de visschers, die by den jongsten zwaren storm op de Schelde zijn omgekomen. Tevens heeft II. M. laten in- formeeren, op welke wyze in den eersten nood der getroffenen wordt voorzien/ Naar gewoonte werd gisteren de Alg. Synode der Ned. Her.v Kerk geopend met gebed en de voorlezing van een Bijbelhoofd stuk. Na aanvulling van het grostaf werd voor leden der Synodale Commissie een stemming gehouden. Na twee stemmingen werd bij her stemming tot predikant-lid gekozen met 10 tegen 8 stemmen en één blanco de heer A. B. te Winkel, predikant te 'sGraven- hage, en op dezelfde wijze tot zijn se cundus de heer J. Barbas, predikant te Hengelo (Geld.) Bjj beide herstemmingen verkreeg de heer D. Eilerts de Haan, pre dikant te 'Heilo, 8 stemmen. Tot lid-ouderling werd terstond bij de eerste stemming niet 11 stemmen gekozen mr. 'H. J. M. Tijssens, oud-ouderling te 's-Gravenhage. Voor zijn secundus waren weer drie stemmingen noodig. By herstem ming werd ten slott egekozen met 10 stem men de heer H. M. Tromp, oud-ouderling te Sneek, tegen 9 stemmen op den heer N. H. Bruins, te Hoorn. Daarna moest nog eon secundus worden gekozen in plaat-s van den heer Te Winkel, die secundus was en tot primus werd be noemd. Weer waren drie stemmingen noodig. Ten slotte werd met 10 stemmen gekozen dr. A. Troelstra, predikant te 's Gravenhage. Voor zoover benoemden aanwezig waren, namen Zij hun benoeming aan. Zonder stemming werd tot vertegenwoor diger van de Synode in het Algemeen Col- j lege van Toezicht aangewezen de voor zitter dr. G. J. Weijland en als zijn secundus de vice-voorzitter ds. D. Zoete. Verder werd niets afgedaan, omdat enkel een morgenzitting werd gehouden. De mid dag werd bestemd deels voor een Synodus contracta, deels voor commissievergade ringen. Het provinciaal kerkbestuur van Zuid- Ilolland liceft, volgens de kerkelijke regle menten. goedkeuring verleend aan het be sluit van het classicalc bestuur van 's-Gra venhage tot vestiging van een 16 de predi kantsplaats bij de Ned.-Herv. Gem. in Dca Haag, tegen 1 October a.s. De kerkvoogdij der Hcrv. Gcra. heeft het volle traktement voor deze nieuwe plaats toegezegdcr ïs geen Rijkstraktcmcnt voor uitgetrokken. Gisteren hebben een honderd offific- ren en adelborsten der Amerikaansche ma rine, aan boord van de slagschepen „Akan- sas" en Wyoming", een bezoek aan Delft, gebracht. Er waren ook enkele Nederland sche officieren meegekomen. Het gezel schap werd aaji het station ontvangen door het bestuur van Delfia, maakte een wan deling door de stad, waarbij o.a. het hoofd gebouw der Technische Hoogesohool, het wapenmagazijn van Holland en enkele ge vels aan Oude-Dclft cn Koornmarkt wer den bezichtigd, cn werd daarna op befc stadhuis officieel ontvangen. Burgemeester, mr. G. van Baren, heeft daarbij een rede gehouden. Luitenant E. A. Logan sprak een woord van dank. Allen begaven zich hierop naar do Nieuwe Kerk, waax het ge restaureerde koor, het mausoleum van Wil lem den Zwijger en dc tombe van Hugo de Groot werden bezichtigd. Het gemeen tebestuur heeft daarna den gasten een noenmaal aangeboden, 's Middags heeft het gezelschap in de Oude Kerk de praalgra ven van Piet Hein cn Tromp in oogon- scjhouw genomen. In drie groepen maakte men vervolgens een wandeling door d? stad, bezichtigde men o.m. het PrinscnhoT, het Huis Lambert van Meerten cn de Delftsche aardewerkfabriek ,,De Porce- leijne Fles." Gistermorgen hebben een honderd Ame rikaansche officieren een bezoek aan Arn hem' gebracht. Zij werden ten gemeente- huize officieel ontvangen namens het ge meentebestuur door den waarncmendcn burgemeester, den heer H. Goedhart ,»V-, dio iets meedeelde over de bijzonderheden van het gemeentehuis, let oude Duivola- huis van Maarten van Rossum. Verder zeide hij, dat het in de bedoeling lag, ieto van de schoone omstreken te laten zien, met het kasteel Roscndael als eindpunt. De gasten vertrokken daarna in extra trams, versierd met Amerikaansche en Ne derlandsche vlaggen, naar Velp, om van daar eon bezoek te brengen aan Rozendael. Na hun terugkomst in Arnhem werd hun BINNENLAND. H. M. de Koningin en H. M. de Koningin* Moeder hebben belangrijke bijdragen ge schonken voor den nood der gezinnen van omgekomen garnalenvisschers. De rijwielbelasting treedt 1 Angnstns a.s. in werking: de rijwielen moeten van dien datnm af voorzien zijn van het belasting- merk. De Alg. Ned. Bond van Arbeiders en Ar beidsters in het Bakkers-, Chocolade- en Snikerbewerkingsbedrijf en de nachtarbeid voor bakkers. Schrijven van den Minister van Water staat aan de directie der Ned. Spoorwegen omtrent het verplicht ontslag van in het huwelijk tredend vrouwelijk personeel. Petitionnement tegen verhoo^iaij YAH tabaksaccijns. v BUITENLAND. Het werk der Londensche conferentie. v Hughes over Amerika's houding ten op zichte van Enropa. In Zuid-Afrika is de rebel Maritz in vrij heid -ssteld. in Musis Sacrum" door het gemeentebe stuur een noenmaal aangeboden. In dou middag werd een wandeling gemaakt over „Sonsbeek", waar in de thecsehcnkcrij theo werd aangeboden. Ook te G-ouda arriveerden een 70-tal of ficieren cn adelborsten. Nadat dc heer H. N. Valckenicr do Greevc, namens Gouda Vooruit" de gas ten het welkom had toegesproken, w erd, met de muziek voorop, een wandeling door de stad gemaakt. In het raadhuis worden de Amerikanen officieel ontvangen. Na dc ontvangst begaven do gasten zich naar do St.-Janskerk. In de beterhal, onder het stadhuis, werd heb noenmaal gebruikt. Vervolgens werd een bezoek gebraebfl aan de gebouwen der Kaashandel Maat schappij „Gouda" en aan de N.V. Gocdo- waagcn's Kon. Pij-pcn- cn Aardewerkfa brieken. Aan elk der gasten werd een mi niatuurpijpje aangeboden. Met het oog op den beperkten tijd moest het voorgeno men bezoek aan dc N.V Kaashandel Mij. en Coöperatieve Producenten-Handelsver- eeniging achterwege blijven en ging het gezelschap naar de Plateelbakkerij „Zuid- Holland". Dc muzdekvereeniging dier fa-» briek ontving de bezoekers met het Ame rikaansche Volkslied. Hier werd een aar dige horinnering, een plateclklompje, den gasten aangeboden. Gistermiddag arriveerde oj> het vlieg veld Schiphol per vliegtuig uit Brussel, mgr. Th. Lud Heylen, bisschop van Na men, president van het Eucharistisch Con gres. Lang voor bet tijdstip, dat het vliegtuig moest aankomen, hadden zich reeds tal rijke belangstellenden op hot vliegveld ver zameld. Toen liet vliegtuig over de weide nader de, zagen de waohtendon reeds aringewuif uit één der raampjes van de cabine. JEo enthousiast hadden zij teruggewuifd. Nadat eenige passagiers uit het toestel gestapt waren, stapten mgr. Th. Lud Hey len en Pater Bootsma uit. Zij werden wel kom geheeten door den deken. Den bis schop werden daarop bloemen aangeboden. De reizigers hadden een goede reis ge had. Per trein waren zij van Namen naar Brussel gegaan cn vandaar hadden zij do reis per vliegtuig vervolgd. Auto's brachten het gezelschap vervol gens van Schiphol naar Amsterdam. De vereeniging „ProtestinUch Neder land'* had tegen gisteravond, voor den aan vang van het Internationaal Eucharistisch congres te Amsterdam, aldaar alle protes tanten samengeroepen in de.Nieuwe Kerk. Eerste spreker was ds. A. Klinkenberg, die sprak naar aanleiding van den tekst: „Want met ééne offerande heeft hij in eeuwigheid volmaakt degenen, die geheiligd worden. Daarna sprak ook dr. P. J. Kromsigt over Joh. 18:36: „Mjjn Koninkrijk is niet van deze wereld". Gisteren is te Utrecht oen bijeen komst gehouden van de hoofdbesturen d:*r vijf organisaties van spoorwegpersoneel, ter bespreking van de voorstellen der directie van de Nederlandsche Spoorwegen inzake den personeel raad/ De besprekingen zyn niet ten einde gebracht.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1