o. 19742 LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 19 Juli. Tweede Blad. Anno 1924. UIT DE RIJNSTREEK. Onbreekbare Horlogeglazen UIT DE OMSTREKEN. Alphen. Gemeenteraad. y.3orzitter is de burgemeester. Aiweng ge beer Horngreen. Nadat de voorzitter de vergadering met gebed heeft geopen, doet deze eenige me- gedeelingen o.m. dat de bijdrage over 1924 voor den keuringsdienst van waren voor geze gemeente f836.83 bedraagt en dat de uitkeoringen ingevolge het werkloozenbe- eluit 1917 over de maand Juni f 367 belie- P®n- Ingekomen was een schrijven van mej. Q. W. Huisman, dat zij haar benoeming als onderwijzeres aan de openbare lagere sdhool Raadhuisstraat aanneemt. B. en W. Btellen een wijziging voor in Se gemeetntebegrooting dienst '24 Deze wordt door den secretaris voorgelezen* waarna deze verandering z.h.st. wordt goedgekeurd. Het eerste en eenige punt van de agen da: Voorstel van B. en W. tot het instel len van een kaasmarkt en tot aanvulling van de. algemeen© politieverordening wordt in behandeling gebracht en zonder hoofde lijke stemming aangenomen. De heer Van der Linde wijst op een alinea in de redactie van de verordening óp de kaasmarkt welke z.i. bezwaar zou kunnen opleveren. De voorzitter is eohter van meening, Bat dit van ondergeschikt belang is, waar tenslotte dc heer Van der Linde zioh bij neerlegt. De heer Van der Neut'informeert naar de plaats waar de markt gehouden zal werden. Hierop antwoordt de voorzitter dat dienaangaande door de betreffende óomra. nog geen definitief besluit is geno men. De comm. heeft 2 punten op 'fc oog doob spr. wensoht zioh van nadere aanwij- ziginaren te onthouden. De Donderdag achte de heer Bolniet geschikt als marktdag daar dien dag op plaatsen reeds markt is. De Maandag acht spreker beter geschikt. De voorz. antwoordt hierop dat de comm. bijzondere redenen voor de Donderdag als marktdag heeftbovendien waren 84 ad viezen van handelaren ingewonnen die zioh allen voor den Donderdag uitspraken, terwijl tegen Maandag onderscheidene be zwaren bestaan. Deze dag is wel bet minste geschikt. Niemand meer het woord verlangend filuit de voorz. de openbare vergadering Waarna de raad in geheime zi&ïng over gaat. Ziezoo, 't is 10 minuten over 4. Dat is Bog eens vlug gewerkt, vlugger dan ge- woonliiikeen der raadsleden vond het zelfs te vlug; enfin de beoren hebben in 'de treheime zitting nog wel een hartig woord ie gesnroken, wees daar verzekerd -jan, maar wii kwamen er eens gemakke lijk af gemakkelijker 3an anders Programma voor het volksconcert op Donderdag 24 Juli des avonds 8 uur in de muziektent van de Wilhelminavereeniging aan do Van Boetselaerstraat, te geven door de zangvereeniging „de Stem des Volks": 1 Morgenrood. 2. Droome Vrouwe kom. 3. De boodschap op de heide. 4. Eens. B. Moeders zegen. 6. Een nieuw lied van een meisje en een oohippor. Vaandellied, ff. De strijders. 9. Strijdlied. 10. Eenheid. 11. De Internariona-le. Kerke 1. bericht. Ned.-Herv. Kerk. Julianastraat. Zondag v.m. tien u*tr 'ds. Veldhoen en n.m. zeven uur, ds. De Bruin. Geref. Kerk, Raadhuisstraat, Zondag, r.m. tien uur en nam. zes uur ds. Sohouten. e Burg. Stand. Bevallen: P. Vrolijk geb. De Vrede 2 d. en 1 z. A. M- v. Egmond geb. De Heij d. T. v. Leeuwen geb. Koenekoop z. H. O. Bal gob. De Heij z. A. Laros geb. Erveió z. J. H. Lam geb. Vogelenzang d. S. Verhoe ff geb. Kromhout d. G. A. Grossat geb. Ooox d. M. Verheul geb. Verbeek z. C. Blom ^eb. v. Essen M. Verduijn geb. v. d. Lee d. M. J. Haarlem geb. Hoefnagel d. H. A. v. Hevelingen geb. v. Gameren d. J. Wijs man geb. Kroon d. D. t. 't Wout geb. v. Leeuwen levenl. d. Gehuwd: P. Boot jm. 32 j. en A. v. d. Berg jd. 21 j. OverledenP. J. v. <L Louw jm. 13 m. A. de Ruijter echtg. van W. v. d. Bijl 32 j. De heer F. Kaman alhier slaagde te 's-Gravenhage voor het examen handels kennis L. O. Op zijn verzoek te de ontvanger der reg. en dom. de heer T. W. F. Passtoors overgeplaatst van Venlo naar hier. Aarlanderveen. Geref. Kerk, voorin, half elf ds. Le Co'ntre, van Woubrugge, fl avonds half acht preeklezen. Boskoop. Kerkelijk bericht, voor Zondag. Ned. Herv. (geref.) Evange lisatie v.m. half tien en n.m 6 uur ds. Plan- tinga, van Elburg. Gebouw Salvotori" v.m. halftien. en n.m. 6 uur de eerw. heer W. G. de Jonge. Ned.-Herv. kerk, v.m. 10 uur ds. P. Glas. Geref. Gemeente v.m. 10 uur en n.m. 6 uur Bijbellozing. Koudekerk. Ke rkel ij k bericht. Ned.-Herv. kerk: Zondagmorgen 10 uur, ds. de Bruyn van Alphen, 's avonds half zeven ds. VeMhoen ran Alphen a/d. Rijn. Leimuiden. De verdachte K., die zooals w»j gisteren meldden door de politie alhier was aangehouden is wegens gebrek aan be wijs op vrije voeten gesteld. Waddinxveen. Het gemeentelijk visch- frater is door B. en W. verpacht aan do heeren J. Alblas en L. Roggeveen, voor den frjd van een jaar* De burgemeester maakt bekend dat in geval van brand twee premiën zullen uitge keerd worden van twee gulden elk, een aan den persoon die het eerst heeft gewaar schuwd den wekker of het lid van het brand- bestuur in de afdeeling waar de brand is uit gebroken, de tweede aan den persoon die hetzelfde doet in e tweede afdeeling, waarin de stoomspuit te geplaatst. Ten raadhuize zijn inlichtingen te be komen omtrent een gevonden portemounaie een vulpenhouder en een taschje. De collecte voor den bouw der nieuwe kerk in de Ger. Kerk heeft opgebracht de som van f 116.07. Op Dinsdag 5 Augustus a.s. des na middags te twee uren, zal de gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting van hen, die zich daartoo ten raadhuize aanmelden. Ifonden hebben bij den heer V. op het dorp1 een twintigtal kippen doodgebeten. De kippen waren van een ras, dat hier zelden voorkomt. Alzoo voor den heer V. een scha depost, die nogal groot is. De vrouw van J. J. Fr. had het onge luk in de Pette te vallen. Ze kwam met haar hoofd in den modder terecht. Buren, die het bemerkten, slaagden er in haar op het droge te halen. Onbekende daders hebben een nachte lijk bezoek gebracht in den Zuidplaspolder bij den landbouwer B, Er wordt echter niéts vermist dan een beursje met eenig geld. Stukken van waarde zijn onaangeroerd ge bleven. K e r k e l ij k bericht, voor Zon dag. Geref. Kerk 10 uur en 6 liur ds. Wie- lenga. De heer A. T. de Ruyter alhier is te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen handelskennis l.o. Woubrugge Burgerlijke Stand. GeborenCatharina Marie en Maria Bar bara, dochters van Ph. W. Zonneveld en M. C. Disseldorp, Hendrikus Adrianus zoon van G. M. Hillenaar en M. G. Bleyswijk, Leonardus Johannes zoon van A. van der Pauw Kraan en G. H. Schrama. Het hoofd dezer gemeente is mot 14 dagen verlof van hier vertrokken. In volmaakte gezondheid mocht onze oudste dorpsgenoot de heer G. Verploegh zijn negentigsten geboortedag herdenken. Kerkelijk bericht Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur H. Avondmaal, 's avonds 7 uur nabetrachting ds. Kijne. Geref. Kerk, voorm. 10 uur preeklezen, 's avonds 7 uur ds. Le Co'ntre. Zwammerdam. Naar wij veernemen zal weldra een aanvang worden gemaakt met het leggen van de electrische kabels i en het bovengrondsche net. De aanbesteding van een tweetal daar voor te bouwen transformatorhutejes, zal spoedig plaats hebben. Kerk. bericht. Ned.-Herv. Kerk, v.m. 10 en 's avonds 7 uur (Catechismus Zondag 11) ds. J. J. Kloctts. Geref. Kerk, v.m. 10 en 's avonds 7 uur, de heer W H. Gispen, candidaat te Sche- veningen. Burg. Stand. Overleden: Mlarg- je Jacoba Hijkoap, oud 3 jaren. Gemeenteraad. (Spoedeischende vergadering.) Voorzitter: wethouder 0. van Muiswinkel Mzn., loco-burgemeester. Aanwezig 4 leden. Met kennisgeving afwezig de heeren K. Edelman, J. Hoeks en J. H. Linschoten. De Voorzitter opent de vergadering en zegt, waar 3 der leden niet aanwezig konden zftn, z$n dank te willen betuigen aan de opgekomen leden, inzonderheid aan dr. Van Beek, die, wetende dat anders de vergadering met zou kunnen doorgaan, zgn spreekuur er voor heeft opgeofferd om hier te kunnen zftn, en aldus deze vergadering mogelyk te maken. Het lezen der notulen wordt oit- gestela tot een volgende vergadering. Aan de orde komt nu het eenige punt der agenda: Aankoop - huis. De Voorzitter deelt mede, dat hij deze spoedeischende vergadering heeft beleed met het oog op de gehouden openbare verkooping van het huis toebehoorende aan de Erven K. Griffioen, staande in de Brugstraat al hier, welk perceel ingevolge besluit der wethouders is aangekocht door wethouder Hoogendjjk, voor rekening der gemeente, met de bedoeling het te Bestemmen voor vestiging van het kantoor der posterijen, telegrafie en telefonie en woning van den kantoorhouder. Dit besluit is door de wethouders maar met zoo op eigen initiatief genomen, doch ingevolge daaromtrent gehouden besprekin gen in een geheime zitting, gehouden na de raadsvergadering van 1 Juli j.L, waarbfl aan B. en W. voorloopige machtiging werd verleend om een geschikt perceel aan té- koopen. Een vaste prijs kon toen nog niet worden genoemd, omdat geen bepaald pand werd aangewezen, doch daar voor andere Huizen zulke hooge prezen werden g vraagd waar niet over te denken viel, zijn de onder handelingen op die prijzen afgestuit. Wat betreft het genoemde perceel Griffi oen, ook daar zijn bezwaren aan verbonden, daar het eigenlijk voor het bestemde doel te groot is, maar dat bezwaar is niet on overkomelijk, daar het zeer gemakkelijk in tweeën is te maken. De Inspecteur der Posterijen en Telegrafie, die bedoeld huis ook heeft gezien, vond het een zeer ge schikte gelegenheid om de drie diensten daarin onder te brengen. De Voorzitter weet, dat vroeger het pand uit twee afzonderlijke woningen bestond, en waar het zich tot tweeërlei doeleinde uit stekend leent, zou het ook nu te overwegen zijn, om het in tweeën te laten bewonen, daar spr. wel verwacht, dat, met het oog op de op te brengen huur, het door den kan toorhouder niet alleen kan worden bewoond. Het perceel, dat in bod werd gebracht op f5800.is door wethouder Hoogendijk afgemijnd op f6550.Aangezien er in de gemeente Zwammerdam en omgeving wei nig vraag is naar dergelijke perceelen, kon geen hooger prijs worden bedongen en hoeft de gemeente het niet te duur. Hoewel geen heerenhuis, is het een flink en degelijk burgerwoonhuis, dat met in begrip der kosten op ongeveer f7000.zal komen. Gerekend naar een rente van 6 pet. komt men op f420.-, zoodat, als het in tweeën bewoond wordt en een gezamenlijke huur van plm. f 10.per week, kan worden be dongen, het verlies voor de gemeente niet al te groot zal zijn. Het is eigenlijk niet goed, dat deze aan gelegenheid, wat toch zuiver een rijkszaak is, de gemeente op kosten komt te staan, doch het Rtjk schuift in den laatsten tijd alle lasten van zich af en spant er de ge meenten voor. Meermalen is ook al gedreigd, dat, als de gemeente in dezo aangelegenheid geen ge schikte oplossïhg wist te vinden, dan de aioier bestaande kantoren zonden worden opgeheven, en hoewel door het gemeente bestuur dan werd aangevoerd, dat wij ons daarvan weinig zouden aantrekken, is dit echter toch oorzaak geweest, dat wft lang zamerhand onze medewerking zijn g3an ver- leeDen om een gewenscht resultaat te ver krijgen. De Voorz. zegt hiermede de leden van een en ander op de hoogte te hebben gesteld en het doel dezer spoedeischende vergadering te hebben uiteengezet, en geeft daarom gele genheid tot bespreking van hat voorstel der wethouders. De heer Van Vliet zegt juist dezen mor gen het perceel te zijn langs gekomen en het zoo van de voorzijde eens ie hebben opge nomen, waardoor hij den indruk heeft ge kregen dat het huis voor het doel wel ge schikt zal zijn. Het is hem daarbij tevens opgevallen, dat het er aan de straatzijde nog betrekkelijk nieuw uitziet, hij vraagt of dit van achteren ook het geval is. De Voorz. antwoordt dat het destijds is verbouwd en de gevel nieuw is opgetrokken. Het huis is evenwel hecht en goed door timmerd. Wethouder Hoogendijk voert aan, dat het huis nog niet zoo oud is; het is in goeden staat en voor den prijs waarvoor het is ge kocht werkelijk niet te duur, wat wel bewe zen is doordat aanvankelijk door de eige naars bezwaar gemaakt werd om het voor de geboden som te gunnen, daar men de f 7000 vol wilde hebben, wat evenwel gewei gerd werd, daar het met alle koston inbe grepen vrij op naam, toch op f 7000 komt. Spr. is het volkomen eens met het idee van den Voorz. om te trachten het in tweeën te verhuren, waarvoor het pand uit stekend geschikt is. De heer van Vliet denkt dat het verbou wen in twee perceelen nogal kostbaalr zal worden en ook vreest hij dat wanneer de nopdige ruimte voor kantoor en woning er af is, er te weinig ruimte zal overblijven om door een ander gezin te laten bewonen. Wethouder Hoogendijk is daarvoor 'n het minst niet bevreesd; er zijn altijd kleine gezinnen die bij voorkeur zoo iets zoeken en daarvoor is het juist een zeer mooie gelegenheid. Spr. weet al iemand die er wel idee voor heeft. Het hangt natuurlijk van omstandigheden af hoe de inrichting zal worden, wat nader nog moet worden behaald. De Voorz. aoht het beste dat de leden zoodra do gelegenheid zich voordoet, maar eens een kijkje gaan nemen, dan krijgt men alvast een idee en kunnen later nadere plan nen worden gemaakt. Hierna wordt het voorstel om het be doelde- perceel aan te koopen voor het be stemde doel, met algemeene stemmen aan genomen. Bij de rondvraag vraagt de heer Van Vliet hoe het 9laat met de benoeming van een gemeente-opzichter, waartoe in begin sel werd besloten bij het vaststellen der ge meente-begrooting voor 1924. De Voorz. antwoordt, dat de instructie er voor reeds klaar ligt en ware dit geen bui tengewone vergadering geweest dan had dit punt nu wel aan de orde gesteld kunnen worden Tegen de eerstvolgende vergadering kan de behandeling zeer zeker tegemoet worden gezien, want B. en W. hebben er belang bij om bij het onmaken der begroo ting voor het volgend dienstjaar gebruik te kunnen maken van de technische hulp van een architect, vooral waar de gemeente eigendommen in aantal en beteekenis toe nemen. Wethouder Hoogendijk zegt, dat wij nu reeds van de diensten van een gemeente opzichter zouden kunnen profiteeren voor de verbouwing van het nieuw in te richten postkantoor. De Voorz. zegt dat nog verschillende za ken op uitvoering wachten tot er een op zichter is aangesteld. Daar niemand meer het woord verlangt, sluit de Voorz. hierna de vergadering. RECLAME. verkrijgbaar bij W. BROUWER, Haar- lemmerstr. 23 (Horlogen Alleen-verkoop voor Leiden. Prijs f 1.25 en hooger. 4401a Hillegom. Kerke 1. bericht Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur (Bed. H. Avondm.) en nam. 4.30 uur (Dankz.) ds. v. Bemmel. Geref. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. van Herksen. Chr. Ger. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. Zwiep. Katwijk. Burgerlijke Btand Geboorten: Cornelia z. van J. Ruwaard en J. Guijt; Arendje Petronella d. van J. de Beet en O. den Hollander; Anna d. van A. van Duij ven voorde en A. Guijt; Arie z. van C. de Jong en KI. .Varke viseer; Karei z. van O. van 'der Does en M. van Duijn; Maria Wilhelmina d. van A. de Jong en M. W. van der Plas; Elisabeth d. van A. Haasnoot en R. Imthorn. Overlijden, Huwelijks-aangiften en Huwe lijken Geene. 't Is nog misère in den bloemenhandel. Mooie Godesia's, gepelde, tot f0.36 per 100; Centoria'e van f 0.20 tot f 0.30. Gla diolussen gaat beter, van f 1.10 tot f2.10 per 100. Hiervan komt nu aardig wat. Door de droogte was de aanvoer tot heden n'et groot. Veel is er trouwens al verloren. Mogelijk dat de regen nu nog iets goed maakt. De veiling ver. Bloembollenteelt" be sloot Zaterdag 26 Juli met veilen te begin nen. Dan zal niet eens doch tweemaal per week geveild worden. Ook nici. meer met centen doclKper 100 en met dubbeltjes. De betaling zal ook wijziging 'n komen. Het contant betaalde wordt aan de principalen betaald na afloop van alle veilingen. Per veiling zullen 700 nummers geveild worden. Veiling zal er zijn op Zaterdag ca Dinsdag. Katwijk-aan-Zee. Het ku3tvLschersbe- drijf mocht tot op gisteren tam. lijk onge stoord zijn gang gaan. De besommingen lie pen deze week tot even f40 r r vaartuig. Aan het Gemeentelijk Arbeidsbureau zijn als werkeloos ingeschreven: visschers 6, letterzetters 1, opperman 1, te zamen 8 personen. Gistermorgen maakte d-1 bevolking zich ongerust over de drie in zee vertoeven de kuslvisschersvaartuigen en de beman ning. Eén vaartuig kon de Watering in ko men, het tweede vaartuig liep op het strand aan de 4de paal, terwijl het derde vaartuig de haven te Scheveningen mocht binnen komen. Gelukkig geen persoonlijke onge lukken. Een zoon van den slager T. kwam gis terochtend zoodanig met zijn rijwiel te val len, dat directe overbrenging naar het Ziekenhuis noodzakelijk werd geacht. Bij de gehouden keuring van geiten door de Geitenfokvereeniging alhier, waar bij 67 geiten waren aangevoerd, waren verschillende medailles als prijzen beschik baar gesteld. De burgemeester der gemeente stelde een zilveren medaille ter beschik king. De uitslag was als volgt: 1ste klasse wi>, ongehoornd: W. D. Huisken lsten prijs, 81 punten., med. Burg. van Katwijk; G. Rijn- sent, 2de prijs, 75 p., bondsmedaille. 2de klasse, 1-jarige wit, ongehoornd: W. D. Huisken lsle pr., bondsmedaille, 79 pun ten; W. Tom 2de prijs, med., aangeboden door v. d. Berg'9 Boekhandel te Katwijk- aan den Rijn, 72 punten. 3de klasse, wit, gehoornd: J. Krijt 1ste prijs, afd.-medaille, 78 punten-, Y. v. Rijn 2de prijs, afd.-medaille, 77 punten: Wed. De Jong 3de prijs, afd.-medaille, 76 punten; „Geit No. 11", 4de prijsr, afd.-medaille, 74 punten. 4de klasse: wit, gehoornd, 1-jarige. Z. van Duyn, 1ste prijs, afd.-medaille, 76 punten; 5de klasse, bont, ongehoornd: G. Kruyt, lsle prijs, med., aangob. door Burggraafls Rijwiel- en Motorhandel, 76 punten; W. v. d. Bent, 2de prijs, afd.-medaille, 75 pun ten. 6de klasse B wit,gehoornd: A. v. Duijn lste prijs, afd.-medaille, 74 punten-, C. v. d. Boom, 2de prijs, afd.-med., 73 punten. 7de klasse, lammeren; Y. v. Rijn, l9te prijs, afd.-medaille, W. v. Duijn, 2de prijs, ld.; J. v. Rijn 3de prijs, id. Voor de best onderhouden geiten: lsle prijs, med. v. d. afd. Katwijk v. d. Bescher ming v. Dieren, W. D. Huisken; 2de prijs, med. v. h. hoofdbestuur, G. Rijnsent; 3de prijs, med.. van den heer Ennik van Voor burg, G. v. Duijn. De heer Enik, vertegenwoordiger van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, sprak de deelnemers toe. De keuring geschiedde door de hoofdbe stuursleden, de heeren Roest en Marcus. De eerste keuring van deze afdeeling liep uitstekend van stapel. Door-de heeren wera de volle tevredenheid over de dieren be tuigd. Moge de Vereeniging met den heer Huisken aan het hoofd op den ingeslagen weg voortgaan. Van de trawlvisscherij kwamen Don derdag te IJmuiden aan de markt de log gers KW. 4 met f 134; KW 64 met f 78 en KW. 169 met f 627 besomming. De heer W. van Beelen, alhior, is ge slaagd bij het eindexamen aan de Kweek school voor de Zeevaart te Amsterdam voor diploma B. Lisse. GehuwdA, Keyzer en Th. J van der Lans. Bevallen: G. A. Wassenaar—v* d. Reep, z, F. J. Freriksvan der Horst, d., C. M. WesselsFaas, z. Overleden: P. Schramavan der Velden, 67 jaar. Noordwijk. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerarda Adriana, dochter van G. A. Soheurwater en M. v. Beelen; Johan nes Hendricus, zoon van A. A. van Schie en O. v. d. Zwet, Johannes, zoon van D. M. Passchier en G. v. d. Eijkel, Klaartje, doch ter van W. Vink en M. v. d. Niet. Getrouwd: W. v. d. Weg, 26 jaar te Am sterdam en C. van Zuijlen, 26 jaar, J. G. L de Ridder, 23 paar en P. Waasdorp, 22 jaar. Overleden: Antje Klinkenberg, 3 m., dochter van J. Klinkenberg en J. v. Duin, Gerardu8 Johannes v. d. Weijden, 63 jaar, wednr. van E. van Rijn, Pieternella Gerar da Heemskerk, 2 jaar, dochter van N. Heemskerk en O. v. d. Weijden, Maria Bedijtn, j., wed. O. v. d. Luijt, Nioolaae Vink, 80 jaar, ongehuwd. Noordwijk-Binnen. Door een aantal leerlingen der O. L. S. alhier is een twee- daagsch reisje gemaakt naar Arnhem en Omstreken, wat gelukkig werd begunstigd door uitstekend weer. Hun werd huisves ting en voedsel verschaft door de ouders van de leerlingen van de O. L. S. te Hevea dorp, die de vorige week een paar dagen te Noordwijk-aan-Zee hadden vertoefd. Op deze wijze is de mogelijkheid gescha pen om op betrekkelijk goedkoope wijze veel te zien zonder al te groote vermoeidheid Dat er veel te bewonderen viel van de heer-; lijke natuur en het schoone landschap is te begrijpen. Kerkelijk bericht: Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur ds. G. Henneman, Herv. Pred. N.O.L met verlof, nam. 2.30 ds. van Haaften. Bediening H. Doop Noordwijk aan Zee. Kerk. bcrioht Ned.-Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. Pop van Maassluis, nam. 5 uur ds. Poot van Amster dam. Geref. Kerk, voorm. 10 uur cn nam. 5 uur ds. Koers. Oegstgeest. Kerke 1. bericht. Geref. Kerk: Zondagmorgen, te tien uur, en 's nam. te halfzes, ds. J. G. Bullmann, van Utrecht Ned.-Herv. Gem. (verbeterd bericht). Zondagmorgen te 10 uur, in do kerk, ds. Jansen Schoonhoven 's nam. te 5 uur, la „Irene", dezelfde. Rijnsburg. De ommegang van de mu- ziek-vereen. „Wilhelmina", met het doel geld in te zamelen voor de berooide kas, heeft gunstige resultaten opgeleverd. Een gedeelte van de gemeente is pas bezocht, terwijl later het overige deel „bewerkt" zal worden. Maandagavond, bij gunstig weder, hoopt men een uitvoering te geven in de muziek tent, over het Raadhuis. Sassenheim. Burgerlijke Stand Geboren: Maria Alctta Christina, d. van W. J. Rozema en Chr. G. de Meij. Ondertrouwd: J. J. Qeerling 26j. on H. Duijm 26 j. Gevestigd: Mej. Th. v. d. Ouweelen, van Leiden. Vertrokken: A. P. Goedemans, naar Oegstgeest, G. Krijkamp-v. d. Berg, naar Ermelo. Tot ouderling van de Ncd.-Horv. ge meente werd verkozen do heer S. Molema, in de plaats van den heer Lekkerkerkor. De colleote voor de kas uitwendige en inwendige zending beclrocg in de Ned.-Herv. Kerk f 90.18. Valkenburg. Met ingang van 16 dezer is door B. en W. tot tijdelijk onderwijzer aangesteld de heer Johs. van der Zwart, al hier, wachtgelder, zulks wegens ziekte van den heer Van der Vlies, die geruimen tijd verhinderd zal zijn onderwijs te geven. Warmond. Gisternacht is op de villa „Driehoek" een zoo goed als nieuw rijwiel ontvreemd. Zaterdagavond zal door dé Harmonie en door het Fanfarekorps een concert go- geven worden, aangeboden door de Vereen. „Warmond Vooruit" aan de bezoeker? van de Kaagwebk. Na afloop een lichtsfoet door het dorp. Wassenaar. Burg. Stand. Geboren: Hendrik Christoffel, Z. van G. W. A. Lens- velt en J. A. Warneke. Ondertrouwd: L. L. Marcelis en G. J. van der Spek. Mej. Den H.^ alhier, die op den Molen weg een paard en wagen wilde passeeren, kreeg onverhoeds van het dier een hevigen duw, toen het de vliegen van het lichaam schudde. Zij viel met haar rijwiel op een juist passeerende auto, waardoor zij eenige ontvellingen aan de beenen opliep. Het rij wiel was door een trap van het paard onberijdbaar geworden. Bij de .politie is aangifte gedaan, dat een manspersoon uit school komende kin deren was lastig gevallen met onzedelijke bedoelingen. Zoeterwoude. Gemeenteraad. De Raad vergaderde Woensdagavond on der voorzitterschap van den heer M. Th. Kompier, loco-burgemeester. De notulen van het verhandelde worden door de secretaris voorgelezen en vervolgens onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Voor kennisgeving worden o.m. aangeno men de volgende ingekomen stukken. Proces verbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger op 13 Juni j.l. Er bleek toen in kas te zijn f 46.633.438, ter wijl dfe boeken en bescheiden in orde werden bevonden. Bericht van den Rijksontvanger dat in de gemeentekas is gestort een bedrag van f739.34. Bericht van de heeren A. J. v. Vliet en II. J. van Mil, dat zij hunne benoe ming respectievelijk als directeur der Brand weer en administrateur van het waterlei - dingbedrijf aanvaarden. Missive als voordat de uitkeering ingevolge de Wet van 24 Mei 1897 voor het loopende jaar door hun College is vastgesteld op fll.726.288. Provinciaal Blad nr. 58 betreffende mededeeling van Ged. Stalen van den staat der bevolking op 31 December 1923. Zoeterwoude telde toen 1579 mannen en 1816 vrouwen, totaal 3395 inwo ners. Missive van Ged. Staten dat de bij drage in de kosten van den keuringsdienst van Waren, district Leiden, over 1924 be dragen f 400.53. Afschrift eener beschikking van den Min. van Ond., Kunsten en Weten schappen dat het voorschot der Rijksvergoe ding over het jaar 1924 nader i9 vastgesteld op f 4630. Rapport van den directeur der Brandweer inzake brandweeroefeningen. Al les werd in goede conditie bevonden en het gedrag der manschappen was bevredigend. Schrijven van mr. Bolsius dat de recht bank te 's Gravenhage heeft uitgemaakt dat het hebben van de buizen in het vischwaler van Starrenburg een onrechtmatige daad is en dat laatstgenoemde gerechtigd is deze bui zen daar weg te nemen of te doen wegne men. De voorzitter deelt naar aanleiding van dit schrijven nog mede dat de overwe gingen van het vonnis nog niet bekend zijn, weshalve hij voorstelt omtrent dit punt niet te discussieeren doch voor kennisgeving aan

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 5