TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. SPORT. VARIA. Advertentiën. WEERBERICHT. EA^METERSTAND. ■et dunne lijntje geeft den stand aaa^ Tan listermiddag 8 uur. Da groots wijzer geelt den stand aan ran hedenmiddag 8 uur. Gistermiddag 3 uur: 758. ,-;: j Hedenmiddag 2 uur: 761. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen ran 33 Juli, medegedeeld door het Metereologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 765.1 te St.-Ma th ieu en Toulouse. Laagste stand 748.9 te Skagen. Verwachting tot den avond van den 20slen: Matige tot zwakken Noordwestelij ken tot Westelijken wind. Gedeeltelijk be wolkt. Nog eenige regenbuien. Dezelfde tem peratuur. ■OOGWATERTIJDEN TE RATWIJI-a.-E. Vooi Zondag: Hoogste stand des morgens te 5.20 uur. Hoogste stand de9 namiddags te 5.44 uur. Voor Zaterdag: Hoogste stand des morgens te 6 07 uur. Hoogste stand des namiddags te 6.30 uur. LUCHTTEMPERATUUR, Afgeloopen nacht: Max. temp. 141/» gr. C. (58 gr. F.). Min. temp. 12 gr. C. (53 gr. F.). Temp. 9 uur voorm. 15 gr. C. (59 gr. F.). Temp. 2 uur nam. 17 gr. G .(63 gr. F.). LEIDSCHE ZWEMINRICHTING Temp. 7 uur voorm. 20 gr. G. t Temp. 12 uur 's middags 20 gr. C. LICHT OP 7G0R FIETSERS ra. Zaterdag 19 Juli: 9.40 nam. lot 4.31 voorm. Zondag 20 Juli: 9.39 nam. tot 4.32 voorm. bia, Alberta en Manitoba gevolgd en de be staande wet vervangen door een systeem van regeeriugs-monopolie van den alcohol verkoop. Slechts vier provincies zijn nu nog droog. NOORWEGEN. De regeeiingscrisis Het Storting heelt Mo winkel aangewe zen als minister-president ter opvolging .van Berge. PORTUGAL. Gevechten te Lissabon. He Republikeinsohe Garde te Lissabon lokte Zaterdagavond een twist uit met de politic. Een geregelde veldslag was hèt gevolg, weike een enorme paniek in de stad tengevolge had. Aoht personen wer den gedood, w.o. de ohef van de politie. Twee vrouwen en 16 soldaten werden ge wond. Ook een aantal politie-agenten werd gewond. Het incident was het gevolg van ee>n reeds lang bestaande vete tussohen de Garde en de politic. CHINA. Staking van bedienden. Dc Europeanen, die in de voorst-ad Sha- mcen, bij KantoD, wonen, zijn genoodzaakt dc huiselijke bozigheden zelf te verrichten, daar alle Ohineeschc bedienden staken uit protest tegen een verordening, welke ei sent dat alle ChineezCn, die de voorstad bin nengaan, passen moeten hebben. Engelsche oorlogsschepen zijn reeds uit Hongkong gezonden. BUITENLANDSCH GEMENGD, Ten gevolge van den storm is men zon der berichten over het lot van aoht vis- Bcbersschepcn, zoo meldt men uit Ostcnde. 10 sloepen zijn op de kust gestrand; oe bemanningen zijn gered. Omtrent ,«Je be manning van drie gestrande schepen ia men zonder nieuws. Tot nog toe zijn er 26 vissohers en scheepsjongens verdronken. Te Parijs is een ongeluk gebeurd, dat aan twee mannen het levën heeft gekost en" van drie anderen bet leven bedreigt. Mannen in gemeentelijken dienst moesten werk verrichten aan ondergrondscbe tele graaflijnen en in een der riolen zijn zij met het hiervoor vermelde gevolg door gasdam- pen bevangen. Het schijnt, dat het giftige gas afkomstig was van een fabriek in de bu ui-1. In cea bekend sanatorium te Goerbers- dojf in Silezie zijn alle patiënten en alle leden van het personeel ziek geworden na het eten van aardbeipudding. Bij 180 zie ken en bij 38 artsen en verplegers zijn ver schijnselen van vergiftiging geconstateerd. He eerste geneesheer van het sanatorium is reeds aan de gevolgen van de vergifti ging overleden. De ^ngelsohe koning heeft bij de ont vangst van ras Taffari zijn voornemen to kennen gegeven om aan keizerin Judith van Abessinië de kroon van keizer Theo- dorus aan te bieden, die in 1868 doca* lord Napier te Magdalia is buitgemaakt. Deze geschiedkundige reliqui is in 1869 door den ^*ïtog van Argyll in bruikleen gegeven aan het Victoria en Albert museum te Londen, waar «ij sedert tentoon is gesteld. De terug gave van dit historische stuk aan het land van zijn oorsprong is mogelijk geworden door de bemoeiingen van den staatsecre taris voor Indië en door het verlangen van den koning, om een bewijs van vriendschap aan Abessinië te geven. Volgens een officieele mededeeling zijn, voor zoover bekend, bij de jongste botsin gen tusschen Hindoes en Moslims, te Delhi een mohammedaan gedood en 50 gewond, 11 Hindoes gedood en 89 gewond, 4 poli tieagenten ernstig gewond en liepen ver scheidene politieagenten en inspecteurs lichte kwetsuren op. De ontwapening. GENEVE. 18 Juli. (Belg. Tel. Ag.). In een hrief aan den secretaris van den Volken bond. zet Macdonald het Britsche stand punt ten opzichte van den wederkeerigen bijstand uiteen. De regeering. zegt hij, is overtuigd, dat, indien de door het ontwerpverdrag opge legde verplichtingen nauwlettend worden uitgevoerd, zij veeleer een uitbreiding dan een vermindering der Britsche bewapening zouden medebrengen. De Volkenbondsraad, zoo voegt Mac- Donald er bij, is een particulier orgaan, dat niet zeer geschikt is voor het oefenen van controle op de militaire macht, welke legen een slaat opereert. Vervolgens zet hij de po litiek der Britsche regeering uileen, waar na hij verklaart: Zoodra de gelegenheid gunstig is, zullen de regeeringen der ge- heele wereld, met inbegrip dergene, die nog geen lid zijn van den Volkenbond, bijeen komen voor de uitwerking van een voorstel of voorstellen tot- beperking der bewape ning. Op dit oogenblik kan de Engelsche regeering zich slechts verbinden, overeen komsten te bevorderen, welke een aanzien lijke beperking der bewapening ten doel hebben. Mijn-moeilijkheden. ESSEN. 18 Juli. (Wolff). Vele mijnen in het Ruhrgebied moesten gisteren en heden wegens afzetmoeilijkheden worden geslo ten. Enkele bedrijven zijn voor veertien da gen stopgezet, andere voor onbepaalden tijd Het aantal werklooze mijnwerkers be draagt eiken dag circa 25.000 man. Ambtenaarswet aangenomen. WEENEN, 18 Juli. (Wolff). De Nationale Raad wijdde het grootste gedeelte der heden gehouden zitting welke van 10 uur voor middag tot middernacht duurde aan de wet nopens de ambtenaarssalarissen, welke overeenkomstig het besluit der commissie werd aangenomen. De door de sociaal-de mocraten ingediende 78 amendementen werden verworpen. Botsing te Saloniki. SALONIKI, 18 Juli (Belg. Tel. Ag.). Eenige burgers en vrijwillige soldaten drongen he den de drukkerij van twee royalistische bladen binnen, waarin de commandant van het regiment, waartoe de soldaten behoo- ren, was aangevallen. Verschillende typo grafen sprongen door de vensters en wer den gewond. Er hadden verscheidene ar restaties plaats. De regeering heeft voorbeel dig 9(raffen der schuldigen geëischt. Uit sovjet-Rusland. LONDEN, 18 Juli (Reuter). Naar de „Times" meldt, heeft de Sovjelregeering een groot gedeelte der aandeel en van de Russo- Azialische bank opgekocht met het doel de volledige controle te verkrijgen over den Chineeschen Ooslerspoorweg, die aan de Russo-Aziatische bank toebehoort. Amerikaansch consul vermoord. TEHERAN, 19 Juli (Reuter). De Ameri- kaansche consul alhier is door het gepeupel vermoord. Uitwisseling van bevolking. K0NSTANTIN0PEL, 18 Juli (V. D.). Na langdurige onderhandelingen zrjn de Grieksche en Turksche deskundigen het ein delijk eens geworden over de uitwisseling der bevolking van Thracië en Klein-Azië. Terwijl practiseh alle Grieken het Turksch gebied reeds verlaten hebben, zijn vele Tur ken nog in West-Th:acië achtergebleven. Zij zullen thans worden ovérgebracht naar de vroegere Grieksche boerderijen in het Pon- Cus-gebied en andere gedeelten van Turkije, waar vroeger de Grieken hebben gewoond De opstand in Brazilië. WASHINGTON, 19 Juli. (Router). De re- geerfng verneemt uit Santos, dat de revo lutionaire beweging in Sao Paulö mislukt is en de positie van het Braziliaansehe gouvernement aanzienlijk verbetert. Het water zakt. TIENTSIN, 19 Juli. (Reuter). Het water zakt, zoodat, naai- men gelooft, het gevaar van ovevstrooming voor Tientsin geweken is. Daarentegen is bij Hankom de rivier buiten haar oevers getreden. Tegen den Tabaksaccijns. Gemeld wordt: De Anli-Tabaksaccijns-Bond, wiens se cretaris, de heer C. M. van Eymeren, de voornaamste industrieele tabakscentra van Nederland wenscht te mobiliseeren en daartoe in tal van Brabantsche plaatsen sub-comités van den Bond wil inrichten, zet overigens de actie, in samenwerking met den Nederlandschen Sigaren-winkeliers Bond, krachtig voort. Het ligt in de bedoe ling een volkspetilionnement te organisee- ren met ten slotte te 's-Gravenhage een landelijke betooging. Het houden eener slraaldemonstratie, vertegenwoordigende het geheele bedrijfsleven, maakt daarbij een punt van overweging uit. Vooral uit R.-K. handelskringen ontvangt de Bond blijken van sympathie legen de ,wet van Minister Colijn. Scheepsramp op de Zuiderzee. Van Urk wordt heden gemeld: Gisternamiddag omstreeks zes uur is in liet West-Zuid-Westen van Urk een tjalk schip gezonken. De mast steekt nog iets bo ven water uit. Van de opvarenden is niets bekend, zoodat zij vermoedelijk zijn omge komen. De „U, K. 163" rapporteerde gisteravond laat het vergaan van deze tjalk, waarvan men nog niet weet welk schip het is. Ook is niet bekend of behalve de schipper en zijn knecht ook het'jhuisgezin van den schipper aan boord was. Hodennacht werd door de ,,U. ^K. 26" binnengebracht het vaartu'g „Riva", schip per J, A. Kuipers van Gioningen, geladen met suiker. Het schip was van Groningen op weg naar Amsterdam. Ten gevolge van den storm had het zwaard, roer en boot verloren en waren de zeilen weggeslagen. Gisteravond te ongeveer zes uur is in Rijerskoop het zesjarig zoontje van den heer van R. jammerlijk in de Wetering ver dronken Directe geneeekundige behandeling mocht helaas n'et baten. Nabij heb station Voorschoten zijn he denmorgen eenige waggons van een goe derentrein op den wissel ontspoord. Het treinverkeer ondervond eenige vertraging. Aan de Haagsche Vakschool voor Meisjes (Loiiïse-Henriettestraat) ontvingen diploma voor kinderverzorgster mej. G. Olie man, te Leidschendam; voor kostuumnaaien mej. A. M. L. Wijnobel, te Veur, en mej. J. G. M. Zonneveld, te Benthuizen; voor modiste mej. W. L. L. Kuif te Zoetermeer, en mej. F. J. Vuursteen, te Leidschendam; schoolgetuigschrift drie-jarige opleiding da dames H. F. Tol, te Wassenaar, en M. Veldhuizen, te Zegwaard. Een prijs is toegekend aan mej. G. Olie man, te Leidschendam. KAAGWEEK. Tweede dag. (Van onzen specialen verslaggever.) De tweede dag van deze watersportweek bracht heel wat beter weer, boewei het voor de toeschouwers nog niet al te prettig was. Het is echter prachtig zeilweer. Et staat een goede bries, die misschien nog wat sterker zal worden in den loop van den dag. Voor de grootere booten is het echter een pracht-wind en dat zal wel de oorzaak zijn, dat do opkomst der deelnemers zeer goed was. De belangstelling op het startterrein was in de morgenuren nog ge ring, maar die zal in de middaguren wel grooter worden, tenminste als het weer do jnllielhebbers niet in den steek iaat De windsterkte was 's morgens 6.8 M./sec. en 1 uur later 7.9 M,/sec. Om 9.30 u. viel het eerste startschot voor de Regenboogklasse, waarvoor zeer groote belangstelling bestond. Er waren 14 deelnemers. Het was natuurlek een gedrang aan de start. Daardoor, startten „Holland" en „Jan Klaassen" aan de verkeerde zijde der boei en moesten opnieuw starten. De „Leede' en „Tureluur'' waren binnen 4 sec. over de startlijn, gevolgd door „Schrijverke II1 en „Dotje''. „Tureluur" ging pp het rechte eind naar boei Zweiland voorop, maar bij het ronden wist „Leede" voor te komen. „Gaai"' en „Lies" passeerden daarna ook „Tureluur", die op den achtergrond raakte. „L^ede" liep steeds meer uit, terwijl „Gaai" hem als een goede tweede volgde. Op den terugweg van de le ronde liep „Leede" zoover uit, dat ze 1 min. voorsprong had op „Gaai'" bij het ingaan der 2e ronde, terwijl deze laatste weer 1 min. voor „Lies" was. Als vierde volgde „Holland". Vervolgens „Tjebbe" en „Schrijverke II". De rest had geen kans meer. In de volgorde kwam geen verschil meer. Alleen liep „Leede" en „Gaai" nog mèer uit. 1. „Leide" van Ir. L. Doedes, Haag, in 1.49.48. 2. „Gaai" van Ir. F. Stokhuyzen, Leiden, in '1.51.24. 3. „Lies" van C. v. d. Giesen, Alblasser- dam, in 1.53.25. 4. „Tjébbe" van J. W. Maas, Haag, In 1.55,11. .Yrjjbuitersklasse. Aantal deelne mers Ook deze start ging mooi. Alleen „Kaper" kwam ver achter. „Vrijbuiter" en „Jan Haring" waren het eerst door de start. „Dirk Duivel", die langs den kant ging, nam direct een voorsprong, zoodat bij boei deze voor was, gevolgd door „Jan Haring' en „Vrpuiter". Deze laatste passeerde nog ae „Jan Haring", zoodat bij het ingaan der 2e rondo ,,Dirk Duivel" nummer één was en „Vrpuiter'' tweede en „Jan Harmg" derde. De anderen waren zeer ver achter, zoo Zelfs, dat, toen de „Dirk Duivel" do le boei der 2o rondo nam, de laatste vrij buiter deze boei passeerde als laatste der le ronp. „Vrpuiter" weet in de 2e ronde do „Dirk Duivel" te passeeren en eindigt dan ook als eerste met een minuut voor sprong. 1. „Vrijbuiter" van Syndicaat Vrpuiter, A'dam, in 1.44.16. 2. „Dirk Duivel" van W. de Vries Lentsch, Nienwendam, in 1.45.36. 3. „Jan Haring" van J. Menning Schmidt, A'dam, in 1.50.11. _i .i'jd-i WATERPOLO. De competitie. De wedstrijd, welke gehouden wordt in de zweminrichting aan den' Hooge Rijndijk, vangt aan te 2 uur. Verder speelt L.Z.C. II te Haarlem tegen H.V.G.B. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerist Vereen. „Swifl" Morgen wordt een 300 M. sprint en 10 K.M. gereden, alleen door hen die nog geen len of 2en prijs hebben gewonnen. Hij d'e in deze beide ritten het minst aantal punten behaalt is winnaar. Do samenkomst heeft plaats om 9.30 uur bij den heer JV. Boezelijn. J WEEEBLADEN. In „De Vrijdagavond" wordt deze wek geschreven over: De Verlosser; een beroemd historicus; de eerst Asjkenasins te Amsterdam; Joodsche dichters en den oor log; de bescherming van het Kascheroet door het Nederlandsch Strafrecht; con- trastjes; Hollandsch Joodsche adel; vonken en flitsen, enz. „De Da g" heeft een hoofdartikel ovep „Autobussen", terwijl het tevens verhande lingen bevat (soms met foto's verlucht) over sport en spel; de Londensche wereld; Bel gië; de revolutie in Mexico-, een plan voor bezuiniging, en de tooneelconferentie te Arnhem. In „De Haagsche Post" wordt ge schreven over: de nieuwe Tariefwet; den toestand in het buitenland; belasting en vermogen; een diep gezonken plan; de Dal ton-school, en de leerschool der Olympische Spelen. „De Wereldkroniek" brengt dit maal in beeld het bezoek van den Prins van Wales aan Frankrijk; de verwoestingen van den wervelstorm aan het Erie-meer; de Amerikaansche democratische conven tie; de athleliek-wedstrijden te Parijs; waar Geul en Gulp den voet van Neerland's bergen bespoelen; en humor uit het buiten land. In „Het Leve n" treffen wij allereerst aan een afbeeldening van een opzienbare antiquiteit: het oudste Christus-portret: Aandacht wordt daarnevens beseed aan: het openluchtspel te Rotterdam; Amerik. oor logsschepen op bezoek-, het geheim van den gestolen geldlrommel aan het Amsterdam- sche Postkantoor;~óp weg naar 't Baarnsche polilie-bureau; de orkaan aan het Erïe- meer; de Parijsche Olympiade, enz. Op de voorpagina van „D e W e r e 1 d- p o s t" vinden wij een kiek van de trek paarden-tentoonstelling te Dordrecht. Ver der worden in beeld gebracht: de rechts zaak tegen de moordenaars van MalteoUï; de democratischen conventie le New-York; de oudsle stad in Westfalen; de Loosduin- sche groentenveilingen; generaal J. B. van Heulsz f'. de opening der Olympische Spe len, en hel 20-jarig beslaan der K.N.M.V. „Week End" opent met een foto van het Amerik. eskader te Rotterdam. Deze af levering bevat tevens arlikelen en kieken betreffende: de mobilisatie; generaal Van Heulsz f; monument van Emile Zola; uit de wereld der pers-, Parijseh tooneel; onze technische troepen; en den internationalen schietwedstrijd te Reims. Stokrozen. De stokrozen zrjn by ons te lande bijna niet meer te vinden, dan alleen in boeren hofsteden, vermoedelijk, omdat deze bloera slecht te behandelen is wegens het feit, dat de bladeren veelal sterk worden aange tast door een zwam, welke zich op de bla deren vestigt, waardoor deze als met een geelbruin poeder overstrooid lijken. Toch, zegt „Onze Tuinen,,) verdienen deze bloe men een plaats in villatuinen en parken, want zij groeien op tot forsche planten met een stevigen, rechtopstaanden stengel, wel ke over een aanzienlijke lengte bezet is met groote, fraai gekleurde en sierlijk ge vormde bloemen. De stokroos (Althaea rosea) behoort tot de familie der Malva-achtige planten en heeft dus met werkelijke rozen niets gemeen. Ruim 350 jaar geleden werd de stokroos uit China in Europa ingevoerd. De eerste stokrozen waren enkelbloemig; tegenwoor dig treft men ook een groot aantal dubbele variëteiten aan. Het eerste jaar na het zaaien bloeien do stokrozen nog niet, zij vormen dan alleen een rozet van groote, hartvormige bladeren. Na den winter ont wikkelt zich daaruit een stengel, die gedu rende den zomer kaarsrecht omhoog schiet en dikwijls een lengte van 2 2Va M. be reikt. Over het grootste deel van dien sten gel ontwikkelen zich in de bladoksels de bloemen, die, al naar de variëteit, een groo te verscheidenheid van kleuren vertoonen; men heeft zuiver witte, gele, rose, roode, donkerroode, violette, purperen; de iaatste zijn soms zoo donker, dat men ze naast wel zwart zou kunnen noemen. Wanneer men er een geschikte standplaats voor uit kiest, leveren z$ een bpvallïgen, schilder- achtigen aanblik op. Vooral de enkelbloe- migo zijn aan te bevelen, want deze over* treffen de gevuldbloemige in losheid. Van de laatste onderscheidt men twee rassen, n.l. de gewone gevulde en de En gelsche. Ofschoon het verschil tussc! e i b.i.e niet heel groot is, springt het toch ge noeg in het oog, om door ieder opgemerkt te worden. Bij de gewone gevulde zrjn de bloembladeren, welke uit meeldraden ont staan zrjn, een beetje kleiner dan de bui tenste, de echte bloembladeren; zij vormen dus een rozetje in het hart der bloem. Bij de Engelsche zijn de bloembladeren alle on geveer even lang, zoodat er weinig verschil b$ valt op te merken. Samen vormen zy een kegelvormig kussentje. De bloemen staan dicht bijéén; ook daardoor wordt de los heid van het geheel niet bevorderd. De enkelbloemige dragen een aanzienlijk aantal groote, open bloemen, welke duidelijk do gele meeldraden en de fraaie, lïchtpurpe- ren stempels doen zien. Daardoor winnen zij zeer in schoonheid en losheid. De kweekwyze der stokrozen is zeer een voudig. In Juni zaait men ze op een vrucht baar plekje in den vollen grond. Daar blij ven zrj tot September staan; dan worden zij uitgeplant op do plaats, waar men ze in bloei verlangt en wel op een onderlingen afstand van ongeveer een halven meter. De meesto voldoening geeft een planting in kleine gtoepjes van 4 of 5 gtuJa tuaschen of voor een groep heesters of coniferen of langs den gevel van het huis of b$ een schutting. Ook in een boordbed komen zy| goed tot haar recht Wegens haar aanzien lijke lengte moeten zy daar natuurlijk in het achterste gelid geplaatst worden. In geen geval moet men de stokrozen evenwel in een rechte lijn planten, want dat staat zeer stijf. Wanneer zij uitgebloeid zijn, moeten zjj verwijderd worden; maar ook vaak blijven zij over en gedragen zich als vaste planten. Om de roestziekte te b:stryden, moet men de hierdoor aangetaste planten na den bloei vernietigen en den grond, waar zij gestaan hebben, diep omspitten. Een bespuiting met Bordeauxsche pap in het voorjaar zal de roestziekte voorkomen of krachtig beperken. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 19 Juli, Botermarkt. De prijzen van boter op de heden gehouden markt wa ren aïs volgt: prima fabrieksboler (con trole) f2.30, prima boorenboter f2.10 tot f2.25. Aangevoerd 2/3, 6/6, 100/8, 18/16 vaten, wegende 2430 K.G. Handel vlug. Turfmarkt van 14 t/m 19 Juli. Aan gevoerd lange turf 250.000 stuks. Prijzen per 1000 stuks van f 8 tot f 10. KATWIJK a. d. BUN, 18 Juli. Veiling- van Duke of Yorfc p. 25 K.G. f 1.90 a f 2.50, peen per 100 bos f 3.40 a f 4.80. Aanvoer 760 maal 25 K.G. Duke of York, 2100 bos peen. ALPHEN. Veiling van 18 Juli. Tuinboo- nen f 23. Peulen f 1416. Doperwten f 10 —13. Heerenboonen f 2532. Snijboonen f 1729. Postelein f 4—5. Aardappelen f 5.707.50. Tomaten A f 6.20 per 100 K.G. Rabarber f 9—10. Peon f 3.804.60. Kro ten f 2.20—2.60 per 100 bos. Kropsla I f 1.20 f 1.70. Komkommers I 1' 8—12. II f 46. Bloemkool 1 f 5.2.0—8.30. II f 3.70—4.30 per 100 stuks. Frambozen f 22—23 per 100 pond. BOSKOOP, Veiling-berichten. Aanvoer: 1360 kippeneieren, 21 eendeneieren. Prijzen per 100 stuks K.E. f7 tot f7.10, E.E. f5 60. Wegens Beursvacantie ontbreken heden de noteeringen der Amsterdam- sche Beurs. 1899 1921 Zoo de Heer wil, hopen, 2 Augustus 1924, onze geliefde Ouders 4311a GERRIT GEERLOF I en GEERTJE STOUTEN hun 25-Jarige Eclitvcr- eenijjing te herdenken. J Hunne dankbare KindereD. Den Haag, Pieterstraat 38. Ondertrouwd: WILLEM J. VAN VAR1K en 4389a RIEK VERBERG LeideD, 19 Juli 1924. Rynsburgerweg 129. Hooge Morschweg 20. Huwelijksvoltrekking 6 Aug. aanstaande. Geen ontvangdag Heden werd ons een wel geschapen zoon geboren, AUGUSTINUS. Kort na de geboorte over leden. 4316 H. NEUTEBOOM. T. NEUTEBOOM— Kerkhovbn. Marcdijk 24 Leiden. Leiden, 18 Juli 1924. Heden overleed zacht cn kalm nog onverwachts ten huizo van den Heer v. d. Riet (Tehuis voor I Oudelieden) Lage Rijndyk, onze geliefde Vader, Be huwd-, Groot- en Over grootvader, de Heer ARIE KRÜIT, in den ouderdom van 80 jaren. 4610 NamcnB de familie: H. KRUIT. Leiden, 19 Juli 1924. Do Genestetstraat 61. Eenige en algemeene kennisgeving. De begrafenis zal plaats hebben op a.s. Dinsdag 22 Juli v.m. 11 uur,begraaf plaats „Rhynhof". Eenige cn algemeene kennisgeving. Heden overleed na een langdurig lijden, onze ge liefde Echtgenoot, Vader en Grootvader, de Heer JAN V. KONIJNENBURG in den ouderdom van 68 jaar Uit aller naam: Wcd.G.v.KONIJNENBURG- Rijnsbukgeb. Zoeterwoude, 17 Juli 1924. Vliet E. 11. 4558

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 3