No. i97<2. ZATERDAG 19 JULI Anno 1924 Officieels Kennisgevingen. BINNENLAND. Het voornaamst? nieuws van heden. PRIJS DER ADVERTENTIENi 80 Cis. per regel. Bij regekbonnement belangrijk lageren prijs Kleine Adverienüên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cis., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postreebt. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen, Bewijsnummer 6 Cta. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden ƒ.2.86, per week Bulten Leiden, waar agenten gevestigd gijn, per week ."iiv.v Franco per post 2.85 jf- portokosten. Zo.ia, -0.18, Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van W. J. Van Berge Henegouwen, om vergunning tot oprichting yan een bewaarplaats voor 300 Liter ben zine in het perceel St. Ursulasteeg No. 1 en 3, Sectie II. No. 1735; Gelet op de arlt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publick, Öat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; alsmede, dat op Zaterdag den 2en Augus tus e.k., des voormiddags te halfelf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op ves tigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder- ,wet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun be zwaren mondeling toe te lichten. AUG. L. REIMERINGER. Weth. Lo.-Burgemeester. VAN STR1JEN, Secretaris. Leiden, 19 Juli 1924, HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien een schrijven van Gedeputeerde Stalen van Zuid-IIolland, houdende verzoek om toepassing van de artikelen 6 en 7 der Hinderwet ten aanzien van een door het Gemeentebestuur van Leiden ingezonden aanvraag om vergunning tot oprichting van een werkplaats ten behoeve van gemeente werken op het perceel Galgewater No. 21/22, Sectie B. No. 2270; Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; alsmede, dal-op Zaterdag den 2en Augus tus e.k., des voormiddags te halfelf uren op het Raadhuis, gelegemheid zal worden ge geven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op ves tigen, dat niet lot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor het gemeentebestuur of een zijner Joden zijn verschenen, ten einde hun be swaren mondeling toe te lichten. AUG. L. REIMERINGER, Weth., loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 Juli 1924. Vakschool voor Meisjes (Rapenburg 23). Geslaagd voor huishoudkundige: de dames N. de Graaf en J. van Leeuwen, van Alphen aan den Rijn; M. Labree en J. H. Munting, van Leiden. Voor hulp in de huishouding: M. Bo- gaards, A. Heisterborg en P. de la Rie, van Leiden, A. Pos, van Oegstgeest. Voor kostuumnaaister: L. P. Bloot en M. Guyt, van Katwijk-aan-Zee; G. Oudwater, .van Rijnsburg; J. P. Kooien en S. van Zeïsl, .van Leiden. -Voor linnennaaister:: G. H. Karstens, van Leiden, C. S. van Dommelen, van Leider dorp, en G. Bedijn, van Noordwijk-aan-Zee. De Leidsche Handeldrijvende Middenstand en de a.s. 3-October-feesten. Leidsche winkeliers en over het alge meen de geheele Leidsche middenstand heeft van tijd tot tijd een prikkel noodig, .wanneer er iels op touw wordt gezet. Acht dagen geleden was daarmede reeds begonnen, maar helaas hadden verschei dene belanghebbenden daarvan niet tijdig genoeg kennis genomen, en. dit was dan ook aanleiding, dat de besturen der vier midden standsorganisaties besloten, een extra-avond te organiseeren, en wel op Dinsdag 22 Juli a.s., in het Nutsgebouw, niet alleen toegan kelijk voor haar leden, maar ook voor alle Leidsche winkeliers, wel of niet-aangeslo ten, want het geldt thans de winkelweek, bohoorende in het kader en opgezet tot meerderen luister van de 350sle herdenking .van Leidens Ontzet. De oproep daartoe geschiedt niet alleen door persoonlijke uitnoodiging, maar ook per advertentie, zooals men heden zien kan. Deze avond zal niet het karakter dragen van een gewone vergadering. Het is zeer goed gezien, dat de besturen er iels bijzonders van willen maken, en den heer Ten Cale Brouwer, voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Rijnland, be kend als een aangenaam causeur, hebben uitgenoodigd om op den avond een rede te houden, in verband met het bedoelde voor nemen. Ook de voorzitters der organisaties zullen tor inleiding iets te zeggen hebben, en de prikkel zit juist daarin, dat de nieuwsgierigheid van de winkeliers zal wor den opgewekt, om te weten welke plannen er bestaan. Menig winkelier zal reeds bij zichzelven hebben overlegd: ,,Hoe en wat zal ik doen?" En hij zal dan wel niet verzuimen dezen avond, die hem verschillende gezichtspun ten zal openen bij te wonen. Het is te hopen, dat de zaal geheel ge vuld zal zijn. De bij het Gde regiment veld-arlillerie tot kapitein benoemde 1ste luitenants P. C. Taconis en jhr. A. R. Clifford Cocq van Breugel blijven alhier in garnizoen. Op zijn verzoek is eervol ontslagen als directeur van hét telegraafkantoor alhier de heer J. P. Lambert. Aan de 's-Gravenhaagsche Vakschool voor Meisjes is geslaagd onze stadgenoote A. M. L. Wijnnobel voor het diploma A kostuumnaaien. De heer W. H. Hendriks slaagde bij het eindexamen aan de Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam, voor diploma B. Voor het eindexamen van de Middel bare Technische School voor de Bouwkunde te Utrecht is geslaagd als burgerbouwkun- dige G. II. Nolet, alhier. De heer I. de Kloe, alhier, slaagde voor het diploma Engelsche handelscorres pondentie, afgenomen door de Verg. L. I. T. E. H aangesloten bij de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden. Aan de Academie voor Beeldende Kun sten te 's-Gravenhage is bevorderd tot het derde studiejaar de heer H. G. J. Wenne- kers, alhier. Bij den raad zijn ingediend volgende voorstellen: Een amendement van de heeren Wilmer en Zuidema, luidende: Ondergeteekende hebben de eer het vol gende amendement voor te stellen: In ingekomen stuk 207 I worde in plaals van 48 gelezen: „42, met dien verstande, dat voor hoogstens 15 pet. der klassen B. en W., wanneer en inzoover zulks naar hun oordeel noodig is, dit maximum aantal van 42 kunnen opvperen tot 48". Een amendementen van den lieer Van Hamel, luidende: Met betrekking tot I. St. No. 207 voorstel sub I stelt ondergeteekende voor te lezen voor 48 42 en voor 32: 30 en sub IX voor 1 Sept. 1924 te lezen: ,,1 Maart 1925". Op de intern, bakkerijtenloonstelling te 's-Hertogenbosch is een bekroning toege kend in de klasse luxe-broodjes, en wel een zilveren medaille, een derde prijs, aan den heer J. Wanninkhof, alhier. Met den bouw van de buitensociëteit „Amicitia", aan de Steenstraat, vordert men snel. Tijdens de Kaagweek (welke gisteren is aangevangen) zullen gelden worden inge zameld ten bate van de Noord- en Zuid- Hollandsche Reddings-Maatschappij. Eeni- gen tijd geleden hebben wij dit bericht reeds in ons Blad opgenomen. Nu echter meenen wij er nog even aan te moeten herinneren. Een sloep der Marine, niet 12 roeiers be mand. voerende de vlag der N. en Z. H. R. Mij. en zooveel mogelijk op een roeired- dingsboot gelijkende, zal zich op de Kager- plassen bewegen, terwijl de matrozen red- dingsboeitjes te koop zullen aanbieden. Een keurig programma wordt deze week gegeven in het Luxor-theater. Begon nen wordt met een wcekrevue en twee ko mische één-acters. Dan echter krijgt men te zien de hoofdfilm ,,De Koningin van Sheba" waarmee reeds vóór de pauze een aanvang wordt gemaakt om verder den gc- heelen avond te vullen, 'n Buitengewoon mooie film, welke door de Oostersche pracht en de schilderachtige tafreelen ieders be wondering zal wekken. Mooi spel van de beide hoofdpersonen voltooit dit werk, ter wijl de vijfjarige Prins van Sheba ook niet vergeten- mag worden. Ontroerend is het spel van deze kleine wanneer hij bemerkt opgesloten te zijn in de graftombe van de Koningen. Niemand verzuime dit machtige filmwerk te aanschouwen, want het is de moeite waard I Ook het Casino-theater geeft een zeer uit gebreide weekrevue, benevens eenige ko mische nummers Verder een sensatiefilm in 5 acten „De Boeren hebben 't Overwon nen". Wie van halsbrekende toeren houdt ga deze film zien. Na de pauze de hoofdfilm „De West bound-express" in 7 acten. Deze spoorweg film is zeer mooi en trekt de bijzondere aandacht vanwege do mooie natuuropna men. De zaal was gisteravond goed bezet. Naar wij vernemen, zal de Groninger Vereeniging, alhier, den 28en Augustus a.s. feestelijk herdenken. Voor de Groningers is 28 Aug. hetzelfde als 3 Oct. voor de Leidenaren, gelijk bekend Gistermiddag ontspoorde op het sta tion allii-er, vermoedelijk ten gevolge van het te vroeg overhellen van een wissel, de loce motief van trein 856, hetwelk groote stag natie in het verkeer teweegbracht Trein 856 van Leiden naar Haarlem verviel daar door; ook andere treinen in de richting Haarlem-Amsterdam ondervonden belang rijke vertragingen van twintig minuten tot een halfuur. Ook de doorgaande sneltreinen van Den Haag naar Amsterdam moesten bij de plaats der ontsporing stoppen of zeer langzaam rijden, daar de treinen nel even konden passeeren. In den namiddag was de versperring opgeheven en was het verkeer weer normaal. Het programma voor het concert op het Kooi-park Dinsdagavond, te acht uur, door het Leidsch muziekkorps luidt: „Neujahrs Gruss", marsch, Carl; Ouver ture „Das goldene Kreuz", Brüll; Wals uit „Die lustige Witwe", Lehar, Fantaisie „Der Mikado", Sullivan; „Dans les Ombres", Finck; „Morgenblatter", wals, Strauss en „Ons Rood, Wit en Blauw", marsch, Geijp. Drie rijwielen zijn door opensluiting der deur hedennacht uit een woning aan het Noordeinde ontvreemd. Gisteravond is aan den Haagweg. on geveer ter hoogte van „Habis Perkara", de 71-jarige M. L., toen hij van een rijdenden vrachtauto sprong, daar zijn pet afwaaide, doordat zijn kleeren bleven haken, op straat gevallen. De Eerste-Hulpdienst verbond hem voorloopig, een wond aan het voor hoofd constateerend. Na in het Ziekenhuis verder te zijn behandeld, is hij huiswaarts gebracht. Gistermiddag is M. C. S., oud 15 jaar, dienstbode bij mevr. Vies, aan de Bree- straat, op een glazen dak gevallen, toen de wind met kracht een deur tegen haar aan sloeg. Zij bekwam verwondingen aan beide handen. Na eerst door den Eerste-Hulp dienst te zijn behandeld is zij door haar eigen dokter verder verzorgd. De stroom schijnt nauwelijks meer te sloppen. Steeds weer worden er nieuwe za ken geopend of andere heropend. De hoe veelste het was in een week lijds? Wij we ten het niet, maar wel weten wij, dat het café „De Morschpoort" gisteren de derde zaak was, waar wij op dien dag een kijkje kwamen nemen. Dit café, waaromtrent men reeds een advertentie in ons Blad heeft kun nen lezen, was reeds heel lang gevestigd in het perceel Morschstraat 35, doch is thans geheel gerestaureerd en naar de eischen des tijds ingericht, ,,'t Is een volkszaak", zeide de eigenaar, de heer C. J. "de Heiden, ons. Jawel, maar als zoodanig ziet hij er dan ook hijzonder aardig uit. Niet alleen is er een nieuwe voorpui gekomen, maar door den lieer J. Arnoidus ,Utr. Jaagpad alhier, is tevens een granieten vloer en dito Iambri- zeering aangebracht. Vooral de laatste trekt •zeer de aandacht. Meegewerkt hebben verder: de timmer lieden gebr. Hoogstraten, de metselaar War- naar en de schilder Brittijn, die er gezamen lijk in geslaagd zijn hier een goede verbete ring tot stand te brengen. De zaak ziet er uiterst net en degelijk uil, er staat een biljart (juist van een nieuw laken voor zien), er is muziekwelnu, wat wil men nog meer? Wij verwijzen naar de advertentie, geplaatst voor het oproepen van personen (leden der Leidsche Chr. Oranje-Ver.), ora deel te nemen aan den optocht op 3 October a.s. Deze groep zal voorstellen de grondves ting van de Ned. Taal (vertaling Stalen- Bijbel in 1650), n.l. het overbrengen van de sleutels van den koffer, waarin de Slaten- Bijbel zich bevindt, van „De Burcht" naar het Stadhuis, waar de koffer bewaard werd. Spoedige aanmelding is gewenscht, daar de maten der koslumes reeds Woensdag a.s. genomen zullen worden. KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgezinde Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, ds. J. Wuite. Eglise wallonne: Dimanclie pas de ser- vise. Evang.-Luthersche Gem.: Zondagmorgen, te halfelf, ds. C. de Meyere. Remonslransch-Geref. Gem.: Zondagmor gen, te halfelf, ds. A. K. E. Morst, em.-pred. Ver. v. Vrijzinnig-Hervormden, Volks huis: Zondagmorgen, te halfelf, ds. C. Met, van Zaandam. Vrije Kath. Kerk, Bonifaciuskapel, Stille- Rijn la: Zondagmorgen, te halfelf, dienst. Antwoorden op Vragen Tan Kamerleden. De textielnijverheid Op vragen van het Tweede Kamerlid Albarda: I. Heeft de Minister, alvorens aan een aantal textielfabrieken een vergunning te verleenen, ingevolge art. 26 der Arbeidswet 1919, tot bet overschrijden van den weke- lrjkschen arbeidsduur van 48 uren voor jeug dige arbeiders, zich door een onderzoek er van overtuigd, dat (zoover Zijn Excellentie in zijn antwoord op de vragen, vermeld on der no. 204, mededeelt) „de toestand in de concurreerende productielanden en fn de af zetgebieden zoodanig is", dat nevens loons verlaging werktijdverlenging voor de- tex tielnijverheid onontbeerlijk is? II. iVan welke concurrentielanden en van welke afzetgebieden heeft de Minister ge gevens verzameld, die hem tot die overtui ging hebben gebracht? III. Hebben de textielfabrikanten door de verstrekking van volledige en door Zijn Excellentie te conlxofeeren gegevens m staat gesteld te beoordeelen, in hoeverre loons verlaging en werktfldverlenging voor hun bedrijven onontbeerlijk waren? IV. Indien de Minister over de gegevens, die in de vooralgaande vragen bedoeld zijn, de beschikking niet heeft gekregen, wat beeft Zjjn Excellentie die blijkens de Nota naar aanleiding van het verslag over hoofdstuk X A der Staatsbegrooting fn bet begin van April nog van oordeel was, dat een enquête zou kunuen noodig zijn om uit te maken, in hoever loonsverlaging en werk- tijdverlenging noodzakelijk waren dan ge bracht tot de overtuiging, dat noch loons verlaging noch werktijdverlenging door de textiel-industrie kunnen worden on beerdl heeft de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid geantwoord: Ad 1. Het antwoord op deze vraag luidt bevestigend. Ad 2. De toestand in de concurrentielan den Engeland, Duitschland. België en Japan, alsmede die in Nederland, Nederfandscb- Indië, Afrika en Engelseh-Indië, waarheen in hoofdzaak de levering van de producten der Nederlandsehe textielfabrieken plaats vindt, is in aanmerking genomen. Ad 3. Indien in deze vraag met „vol ledige en te controleeren gegevens' bedoeld is de geheele exploitatie-rekening me: winst en-verliesrekening en voor alle artikelen de kostprijsberekening en de verkoopprijzen op verschillende markten van allo ondernemin gen afzonderlijk, dan luidt het antwoord daarop, dat de ondergeteekende zoodanige gegevens niet heeft gekregen en ook met beeft gevraagd. Wel heeft de ondergeteekende overtuigen de bewijzen gekregeD, dat reeds geruimen tgd een loonende productie niet meer moge- lijk was. Dit was ook in andere productie gebieden, met name in Engeland, het geval, en gaf daar aanleiding tot belangrijke pro ductiebeperking. De bij het geschil be trokken fabrikanten hadden daarentegen da productie vrijwel onbeperkt voortgezet, bet- geen zeer in het belang der arbeiders was. Mogelijk om op die wijze zonder bijzondere maatregelen, als loonsverlaging, voort te gaan, was er zeer zeker, doch niet zonder verdere belangrijke kapitaalsintering. Oi hiermede moest worden voortgegaan, hing niet af van het oordeel van den Minister, doch van het 'inzicht en den wensch der ondernemers. Bij het nemen cener beslissing had 'dus de ondergeteekende in niet geringe male hiermede rekening te houden, wilde nij bereiken, dat de productie eindelijk werd hervat met een goede kans om voorloopig gander inkrimping te worden voortgezel. Dit had bereikt kunnen worden door loons verlaging alleen, doch gezien het loonpeil in de katoenindustrie en de bereidheid der vakvereenigingen, aanvankelijk (November 1923) algemeen, en ten slotte (Mei 1924) in meerderheid, heeft hij aan een geringe vrerktijdverlenging, ter voorkoming van da ling der weekinkomens de voorkeur gegeven. Ad 4. De ondergeteekende heeft, in de Nota naar aanleiding van het .Verslag over hoofdstak X der S.aatsbegrooting voor 1924 niet als zijn oordeel uitgesproken, dat een enquête noodig zou kunnen zijn om uit te maken, in hoever loonsverlaging en werk tijdverlenging noodzakelijk waren. H'(j heeft in die Nota medegedeeld, dat hij onder bepaalde omstandigheden zou over wegen, of er aanleiding bestond, met be trekking tot het geschil in de Twentsche textiel-[industrie toepassing te geven aan de bepalingen der Arbeidsgeschillenwet be treffende de enquête en daarin voorts als zijn zienswijze uitgesproken, dat een conflict als dat, hetwelk destijds in Twente bestond,- onder bepaalde omstandigheden fn een sta dium kan komen, dat het algemeen belang er in ernstige mate bij betrokken is, zoodat toepassing omtrent de enquête alsdan met uitgesloten moet worden geacht. Uit het antwoord op de vragen 2 en 3 blijkt, wat de ondergeteekende tot de over tuiging heeft gebracht, dat in _het onder- werpelijke geval aan loonsverlaging, gepaard gaande met werktijdverlenging, niet kan worden ontkomen. Het tr ekhond e n vraags tuk. Op vragen van het Tweede Kamerlid 'Ter Hall: J Heeft niet de Minister In Maart 1923 een bezoek ontvangen namens de Federatie van Vereenigingen in zake het gebruik van den hond als trekdier in Nederland, ter bespreking van het trekhondenvraagstuk, bij welk onderhoud de medewerking van den Minister werd verzocht om te komen tot een wettelijk verbod van den hond als trek dier? 2. Heeft, naar aanleiding van dit onder houd, den Minister, op diens eigen adviei, niet bereikt een uitgebreid bequest, ver zonden in Mei 1923, waarin gevraagd werd een wettelijk verbod van het gebruik van den hond als trekdier, subsidair een verbod £»gen het plaats nemen van personen op door honden getrokken voertuigen? 3. Zou de Minister, waar belanghebben den sedert dien blijkens een passage in het jaarverslag van den Anti-Trekhonden- bond over 1923 omtrent deze uit een oogpunt van dierenbescherming zeer be langrijke quaestie tot heden niets meer mochten vernemen van 's ministers zijde, be reid zijn aan de Kamer mede te deelen zoo wel 's ministers standpunt ter zake der gevraagde verboden, als den stand van een eventueel door den Minister of door diens BINNENLAND. De Raad van Alphen aan den Rijn heef! besloten tot het instellen van een wekelijk- sche kaasmarkt aldaar. Antwoorden op vragen van Kamerleden; de textielnijverheid en het trekhonden- vraagstnk. Scheepsrampen door het noodweer. BUITENLAND. Te Londen is nog geen overeenstemming bereikt over het constateeren van het in ge breke blijven van Dnitschland. Weer een kleine nederlaag voor de En gelsche regeering. Door den storm aan de Belgische knst zijn 26 visschers omgekomen. De Amerikaansche consul te Teheran Is door gepeupel vermoord. departement ter hand genomen bestudeering van het trekhondenvraagstuk, casu quo de resultaten van die studie? heeft de Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw geantwoord; Het antwoord op de eerste en tweede vraag* luidt bevestigend. Gelqk een desbetreffende meJedeeling in de memorie van antwoord op het voorloopig verslag van de Tweede Kamer omtrent hoofdstuk IV en in de memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Eerste Kamer omtrent hoofdstuk V der Staatsbegrooting 1924 moge zijn gebleken, wordt door den ondergeteekende in zake het trekhonden- vraagstuk het standpunt ingenomen, dat er voor een wettelijk verbod van het gebruik van den hond als trekdier hier te lande geen voldoende aanleiding bestaat en dat bg strenge handhaving van de bepalingen der Trekhondenwet 1910 (Stbl. no. 203) en van de te harer uitvoering gegeven voor schriften met betrekking tot de bespanning de bevrachting en de snelheid van de hon denkarren, de trekhond hier te lande vol doende beschermd wordt. Uit dien hoofde schijnen hem evenmin voldoende termen aanwezig voor een ver bodsbepaling op het plaats nemen gedurende den rit op de hondenkar, thans toegelaten onder de beperkende voorwaarden van art. 6 van het Koninklijk besluit van 6 Februari 1911 (Stbl. no. 45), sedert gewijzigd. Bij Kon. besluit van 8 Juli is dr. J. F. D. Blöte, leeraar aan de Rijks hoogere bur gerschool te Tilburg, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau; is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere medaille in zilver aan J. Nolet, werk meester aan de Machinefabriek Breda, te Breda; is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eeremedaille in brons, aan mej. A. Vlaming, dienstbode bij de familie Keyser, te den Burg, op Texel. Bij Kon. besluit is, mot ingang van 1 September: lo. den directeur van Scheepsbouw ir. J. S. van Veen, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit 's Rijks dienst, onder dankbetui ging; 2o. den hoofdingenieur der marine ir. J. 't Hooft eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend, op zijn verzoek, nadat hem het voornemen is medegedeeld, de inrichting van zijn dienstvak zoodanig te veranderen, dat zijn werkzaamheden overbodig zullen worden; 3o. bevorderd tot directeur van scheepsbouw, de hoofdingenieur der marine ir. jhr. M. Rappard; 4o. bevorderd lot hoofd ingenieur der marine de ingenieur der ma rine ir. S. E. Monhemius. Dc Eerste Kamer beeft bet Sohoenen- wetje aangenomen met 22 tegen 12 stera men. Tegen de leden: Oramer, v. d. Bergb, v. Nagel v. Ampse, v. Emden, Pothuis Smit, Rink, Arnté, Moltmaker, Slingen- berg, Wester dijk, De Jonge. Goedgekeurd is het wetsontwerp tofc wij ziging der wet tot toekenning van een voorsohot ten behoeve van een stoomvaart- verbinding tusschen Nederland en Zuïd- Afrika. Dc Kamer is daarop op reces gegaan. In de gisteren te 's-Gravenhage door de Alg. Synode der Ned.-Herv. Kerk ge bonden vergadering werden ter vervulling van twee plaatsen in de Synodale Commis sie de aftredende leden zijn niet herkies baar grostallen opgemaakt, waaruit la ter een keuze zal worden gedaan. De heer Zoete rapporteerde over het onderzoek, dat hij heeft ingesteld naar het register van ingekomen en uitgegane stuk ken van 'den seoretaris. VaD 19 Juli tot 15 Juli 1921 Wijken 1551 stukken te zijn' ingekomen, 1995 te rijn uitgegaan. Alles

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1