ANEKDOTES. die hitte; ik hoop dat er gauw regen komt en het daardoor wat opfrischt. Van je raadsels kan ik er stellig eenige gebruiken. Gerrit van der Horst, heerlijk hè zoo'n mooi boek als prijs? Er zullen misschien thuis nog wel meer personen van genieten, behalve jij zelf. Gelukkig dat allen het nu goed maken. Toos Gaastra, veel plezier op je uitgangen en logeerpartijen, later vertel je er mij zeker wel over. Salomon van Wezel, hoe komt het dat je niet meedeed met het prijsraadsel? Dan had 'je ook mee kunnen loten? Emanuel Eljou, dat is een bekend aardig boek, dat zal je met genoegen lezen; de tan tes misschien ook wel als zij het nog niet kennen. Woon je bij je tantes? Schrijf mij daar eens over, ik hoor graag eens wat uit voeriger van mijne raadseljeugd. Nelie Oostveen, hartelijk gefeliciteerd met .je verjaardag. Je treft het, dat je in de vacan tie jarig bent. Je plantjes drinken zeker extra veel nu met deze warmte. Annie Bavelaar, neen ik wist nog niet dat je een zusje van 3 jaar hebt. Houdt zij ook zooveel van de kippen en de kuikentjes, zoo als jij? Prettig dat je bent verhoogd. Betsy de Graaf, zoo heeft het duivenpaar 2 kippeneieren uitgebroed? En vonden ze het toen niet naar toen die vogeltjes die ze voor hun jongen aanzagen, weg werden geno - men? Córrie Mens, veel plezier in Alkmaar. Het $s zoo'n vroolijke dnikte daar op de kaas markt Die datum waar je naar vraagt is pas '10 Maart. Nellie Mens ga jij ook naar Alkmaar? Of jij alleen maar met de plezierboot naar Am sterdam? Als je trouw mee blijft doen, ga je natuurlijk tot mijn troepje getrouwen behoo- ren. Ina en Tonnie Houpt, zeker mogen jullie nu weer eens een raadsel inzenden. Gaan jullie ook uit logeeren? Marius en Grietje Segaar, hartelijk dank ;Voor het bijzonder duidelijke portret; nu kan ik jullie eens goed bekijken. Hebben jullie nog broertjes en zusjes? Of ben je maar met ije beiden? Ik hoop 3 October ook in Leides te zijn. Nel van Biezen, veel genoegen in Amster dam. Als je uit logeeren bent, dan mag je gerust eens overslaan. Gerard Klay, ik zie dat je een buurman bent van trouwe raadselkinderen van mij m daardoor krijg je zeker zin om mee te doen, opperbest hoor. Claana Lepelaar, jammer dat ik je oplos sing van het prijsraadsel nu pas kreeg, nu !heb je daardoor verleden week niet kunnen 'meeloten. Leendert Elderhorst, best hoor dat je moe der er in zal schrijven waarvoor je het boek 'kreeg. Wie waren die allen die naar beneden |holden toen je moeder het riep. Heb je nog broertjes en zusjes, vertel mij dat eens. Henk Broers, als jullie vacantie hebben, gaan jullie dan ook naar Noordwijkerhout ■toe? Het is daar heel mooi dat weet ik wel. Viertal Oostdam, dat begreep ik wel dat allen thuis verheugd zouden zijn met den prijs. Allen veel genoegen in de vacantie en het beste er mee. Ali van der Weijden mag gerust meedoen, ;mij ook „Tante" noemen en behoort nog een jaartje tot de kleineren. Nico Kwestroo, dat begrijp ik o zoo goed dat je vreeselijk naar de thuiskomst van je vader verlangde. Is hij nu al heelemaal ge zond weer? Ida vaij Riet, ben jij een vriendinnetje van Nellie Broers? En zijn de zusjes ook vrien dinnen of zijn die van verschillenden leef tijd? Dirk Boot Johzn, je hebt het niet gedroomd 'hoor, het is werkelijk zoo, je hebt een prijs. Toen je het boek goed en wel in handen had, zag je zeker dat je niet had gedroomd. Mathilde Hassler, logeer jij altijd om beur ten in Alphen en in Leiderdorp. Dat zal je best bevallen want je hebt het op beide plaat sen heel prettig, dat merk ik wel uit je brie ven. Jo van Duuren en Rika van Leeuwen, na tuurlijk mogen jullie samen komen om de niaflv-U te zoeken en op te schrijven, dat is 'heel beet Ja zoo'n heel klein kanarietje pas rit het ei is zoo kaai, nog niets mooi. Is het zobooireisje naar Zeist aardig geweest? Is Jo eek mee geweest? Mb Mulder, je schrijft dut je met Sep tember van school af gaat, maar je bedoelt toch zeker nu met het begin der groote va cantie? Sijtske de Jong, je bent mij welkom even als je vriendinnetjes die nu al een tijd mee doen. Mien Remmelenkamp, wat heb jij een boel pretjes in het vooruitzicht. Van uit Deven ter zal je mij wel geen raadseloplossingen zenden en ik je dus ook niet antwoorden. Ik wensch je veel plezier en een vroolijken ver jaardag. Hendrik Jan Broeksema, ik vond het pret tig voor je dat je een prijs lootte; je doet al lang mee, en Betje heeft al een prijs. De drie zusjes Uiltenhogaard, natuurlijk begreep ik wel dat je alle drie heel blij zou zijn toen je zag dat Marijtje een prijs heeft, want al is het boek nu ook Marijtjes eigen dom, je kunt het toch allen wel lezen. Ik wensch jullie ook een heel pleizierige va cantie. Heeft Grelha veel plezier met haar boetseerdoos? Janny en Marielje Gordijn, maar wat een buitenkansje is dat, dat Janny ook nog een boek voor Rie mee naar huis mocht nemen. Zoo, wordt Marietje thuis Rie genoemd. Dat weet je. als je in de vacantie uit bent, dan begrijp ik als je eens overslaat. Lientje de Graaf, je brief begint met de vraag of ik ook zoo'n last van de warmte heb. Mijn antwoord daarop is: ja, heel erg, het maakt mij heel moe en duizelig; van daag vind ik het nog ontzettend benauwd, ik hoop dat als je dit leest, het opgefrischt zal zijn. Ga jij in de vacantie nog uit logeeren? N.N. dank voor uw raadsels, aan mij kunt u gerust uw naam schrijven, al zend ik uwe raadsels toch onder de letters N. N. in. En nu eindig ik weer eens mijn weke - lijksch praatje. Allen veel plezier in de va cantie en hartelijk gegroet door Mej. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Sla, mat Slamat 3. De bedelstaf. 3. De echo. 4. In geen enkel geval, want 2'X 2 is altijd 4. 5. Apeldoorn, pen, Dora, lepel, oor, appel. 6. Voor den kapper. 7. Schaatsen, die een mensch dragen. 8. Belasting, el, Stien, bang, big. 9. Stationsweg. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN Nelly van Tol, Klazina Parlevliet, Neelijo van Leeuwen, Annie van Leeuwen (Nieuw- veen), Jacobus van Veen (Koudekerk), Jan Teljeur, Marie Kuirenhoven, Geertje Hot., Adriaan van Biemen, Anni Huisman, Ma thilde Hassler, Rens Boot, Dirk Boot Johzn., Corrie de Groot, Nico Mieloo, Ina Houpt, Tonnie Houpt, Ida van Riet, Greta Sirag, Stiene Sirag, Semien Voorbrood, Johanna Voorbrood, Mien Remmelenkamp, Nico Kwestroo, Alie v. d. Weyden, Janny Gordijn, Marietje Gordijn, Marius Segaar, Grietje Se gaar, Clasina Lepelaar (2 brieven), Pieter.IIen drik, Cornelia en Wiekie Oostdam, drie zus jes Uittenbogaard, Amalia van der Pot, Nel van Biezen Louise Nieuwenhuizen, Mien van Zwieten de Blom, Jo van Zwieten de Blom, Mien Boon, Pief Nieboer, Suze Ma- zurel, Piet de Klerk, Lientjé de Graaf, Jan Meyeraan, Sijtske de Jong, Bertha Mulder, Nellie Mulder, Jo van Duuren, Rika van Leeuwen, Betje Broeksema, Hendrik Jan Broeksema, Nellie Broers, Henk Broers, Gerard Klay, Frits van Aken, Leendert 'El derhorst, Belsy de Graaf, Corrie Mens, Nellie Mens, Coba de Wit, Salomon van Wezel, Annie Bavelaar. Nelie Oostveen, Marie Kilkler, Piet Kukler, Emanuel Eljou, Toos Gaastra, Nelly Weyers, Jaantje Ka merling, Aafje Key, Piet Esderts, Bernard Esderts, Gerda Boswinkel, Corry den Dop Der, Wim den Dopper, Jet du Croix, Anna Bonte, Akke Bonie, Willem Bonte, Gerrit van der Horst, Jo luese, een rose velletje met 9 goede oplossingen in rose couvert zonder naam op papier of couvert; van wie is dat? RAADSELS. Voor allen, om ait te Hm I. Ingezonden door Mien Boon. 5 kinderen moeten 5 pond appelen, 8 pond aardbeien en 3 pond aalbessen op eten. Wat krijgt ieder? •H Ingezonden door Neeltje van Leeuwen. Naar welke bergen verlangen vermowia reizigers het meeste? HL Ingezonden door Haziena Voorbij. Verborgen meisjesnamen. Betsie en Albert, haar broertje, kwamen ons halen (niet Betsie, maar een andere' meisjesnaam). Is 't heusch waar, ja? Gaat je grootpr ook meel IV. Ingezonden door Engeltje Staffelen. Ik ben een vogel van 7 letters. 1, 4, 3 is in de keuken. 2, 5, 6, 7 een jongensnaam. 1, 7, 6 een groote steen. V. Ingezonden door Martha Marcelis. Ik ben een grimmig dier, voorwaar! Onthoofdt gij mij, "k ben honderd jaar. VI. Ingezonden door Mientje Metselaar. Mijn geheel is een stad van 10 letters op Java. Van de 6, 7, 10, 8, 9 leeren wij op schooi- Uit een 6, 4, 2, 3, 1 kan men drinken. 4, 6, 9 is een knaagdier. VII. Ingezonden door Klazine Parlevüet. 2 maal r en 2 maal t, 2 maal s en 1 maat e. Dan nog u en o. Voeg deeZ" letters zóó Dat zij vormen met elkaar Een spreekwoord van 2 woorden maar. VIIL Ingezonden door Marie en Piet KQkler. Ik kreeg het in het bosch, ik ging zitteo om het te zoeken, en omdat ik het niet krijgen kon, bracht ik bet in mijn hand mee naar huis. De brieven moeten voorioopig 's Maandags vóór 5 uur bezorgd worden aan bet Bureau „Leidsch Dagblad" of opgezonden naar Kloosterzande (Zeeland). Ingezonden door Geertje Hoff. Handig. Bellemeisje (op den eersten dag dat ze bij een dokter in dienst is): „O, dokter, er zijn zóóveel boodschappen geweest van menschen, waar u vandaag komen moest, dat ik tweemaal het leitje in den gang heb moeten uitvegen, telkens weer voor ndeuwr namen." ..ïgezonden door Dirk de Groot Dat had nadere verklaring nnodig. Aan een boer werd gevraagd hoe het met zijn erwten stond. Toen antwoordde hij heet kalm: „Als ze komen, dan komen ze niet, maar ais ze niet komen, dan komen ze." Met het eene ze bedoelde hij de vogels, -n met het andere de erwten.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 18