OM TE KLEUREN. Als 't Zomer is. De Nieuwe Vriend. Een Vergissing. CORRESPONDENTIE. cloor Cl P„ zetten. Zij at die, doch gaf haar zwerf toch- met op. Daarna liet ik ijzergaas langs het hek spannen, doch zoodra het hek maar even open stond, kroop zij er door. Toen de zomer echter op een eind liep en de bladeren minder sappig werden, kwa men er ook minder klachten. Ik amnseerde mg bepaald met het dier. Als het regende, was zg nergens te zien en hoe onverwacht er ook een bui kwam opzetten, Jasper had altijd nog bijtgds een schuilplaats gevonden. Zoo lang zg daarentegen in de openlucht was, kon ik er vast op aan, dat het mooi weer bleet De vorst viel dit jaar bijzonder vroeg in en vóórdat ik er aan dacht, Jasper in huis te halen, verdween zi). Ik dacht, dat zg zooals gewoonlijk het geval was binnen een paar dagen wel weer thuis gebracht zou worden, maar wie er kwam, geen Jas per, zoodat ik haar verloren waande. Einde- Jgk, vlak vóór Kerstmis, liet ik mgn buur man eenige bollen in den grond zetten en ioen de tuinman aan 't gTaven was, groef hg Jasper op! Haar instinct had haai' gezegd, dat het een koude winter worden zou; daarom had zij een besehut plekje opgezocht, daar een kuil gemaakt en er zichzelf in begraven. Na haar langen slaap was zij te zwak om zich voor den tweeden keer in te graven, doch ik legde .haar weer in haar kistje met stroo, waar zij weldra opnieuw insliep. Toen echter het volgend voorjaar aanbrak en zij weer wak ker werd, haalde zij zóóveel kattekwaad uit, dat ik haar wel moest weggeven. ffTflsr nieuw tehuis was een buiten met grooten tuin, waar zg heerlijke aardbei- en slabedden vond en doen en laten mocht, wat zg wilde. Haar nieuwe meesteres had echter een fox-terrier, .Quick, die heel jar loers was op Jasper, en op zekeren dag werd de arme schildpad dood gevonden. .Er waren duidelijke sporen, dat zg gebeten was en hoewel de schuldige nooit ontdekt werd, had ik voor mij de stellige overtui ging, dat het Quick geweest was. Over 't muufftjö van ons buurtje keek een kmillefool. „Zeg," zoo riep hij „kom eens bij mij, 'k bieb m'n banden vol/' Ik, nieuwsgierig, Heel pleizierig, Zeide: „ik kom graag I" En het baasje zei: „Komt, baast je maar, pas op je maagl,r En op 't muurtje Van ons buurtje Smulden w' allebei En we zaten En we aten En we waren Mij,. Puoode kersen, Lekk're kersen, a>et en rijp en rond; Tc Had een vrindje, Een ebht vrindje, Dat ik aardig vond. TRUUS SALOMONS. Een beer, die bijzonder veel van snuiven hield, droeg altijd twee snuifdoozen bij zdah: één van goud en één van verlakt bout- Toen hij op zekeren avond in den schouwburg zat, wilde bij een snuifje, ne men, doch miste de verlakte doos. Mee nende, dat. bij die op zijn lessenaar bad laten liggen, greep bij naar zijn gouden en nam een snuifje. Na verloop van ©énigen tijd wil j bij dit herbalen, dooh nu miste bij zijn gouden snuifdoos en vond in plaais daarvan zijn verlakte doos. „Onverklaarbaar 1" mompelde baj in zich zelf, doch toen bij de doos opende, zag llij' er een klein briefje in met de woorden: „Neem mij niet kwalijk, mijnbeer, ik bad mij vergist (Als 't zomer is, als 'i zomer is- Dan gaan wij fijn naar ~6uiten En luist'ren naar de vogeltjes, Die in de bossehen fluiten. (Als 't zomer is, ais 't zomer is, Dan plukken wig ook bloemen; (We hooren op een warme plek De bijtjes duidlp zoemen. Zooals ik al bij de raadsels vermeldde, moeten voorloopig de brieven Maandags vóór 5 uur aan het bureau „Leidsch Dagblad" be zorgd worden en degenen die gewoon zijn mij de brieven naar Den Haag te zenden, willen dat dan voorloopig wel naar Klooster- zande (Zeeland) doen. Want al zal ik af en toe eens eenige dagen in Utrecht zijn, de dagen dat ik voor jullie werk, ben ik toch denkelijk wel steeds in Kloosterzande. Het is natuurlijk wel wat korter tijd voor de raad sels maar iedereen beeft dan toch vacantie en dus meer tijd. En in de zomervacantie zijn ook velen afwezig en lezen dus de kin dercourant niet en ik herhaal nog eens wat ik jullie al meermalen schreef: ik neem nie mand kwalijk, die in de vacantie eens over slaat. Wie thuis is en tijd en lust heeft, kan de raadsels oplossen en mij schrijven. Nelly van Tol, je schreef nog niets over je prijs, dus je had hem nog niet kunnen halen denk ik; je woont ook niet in Leiden. Klazina Parlevliet, een brief vol blijdschap je verdiende je prijs ten volle. Ja, ik ken je boek en vind het bijzonder aardig. Nu dat hoop ik ook wat jij schrijft, dat je eens in de gelegenheid zult zijn mij je prijs te laten zien. Ik zal er aan denken. Neeltje en Annie van Leeuwen (Nieuw- veen) aan jullie samen een woordje. Zoo ge regeld Dinsdags komt met de post een brief uit Nieuwveen met de brieven van de nichtjes van Leeuwen. Wat hebben jullie een heerlijk dagje met de school gehad. Die rit met de auto naar Scheveningen zal wel heerlijk geweest zijn. Er is veel moois te zien niet waar in Den Haag? Ik begrijp dat jullie 's avonds erg moe waren. Denkt er om de brieven naar Kloosterzande te zenden. Als 1 zomer als 't zomer is» Dan gaan naar de weide, Waar madeliefjes volop staan; - L Soms naar de paarsche heufet (Als 't zomer is, als 't zomer ia Wie zou niet vroolp wezen"? De boeken blijven netjes dicht: 't Is nu geen tgd van lezen! Corry en Wim den Dopper, ik zal het raad sel en de anecdote meenemen naar Zeeland met mijn voorraad dien ik nog heb, en dan eens plaatsen. Nico Mielo, je beide brieven in goedé orde ontvangen, een met raadseloplossingen en je bedankbrief dat ik gelukkig voor je lootte. Het doet mij plezier dat je er zoo blij mee bent. Suze Mazurel, groot gelijk, blijf maar trouw meedoen, dan zal je eenmaal ook wel aan de beurt komen. Ik ken de omstreek van Endegeest en het Wilhelminapark ook wel, weet dus dat het er heel mooi is, Jo Liese, dat vind ik altijd aardig als küü deren in hun prijs schrijven waarmee ze het verdiend hebben en dat is ook vooral zoo aardig voor latere jaren als je zelf of mis schien je kinderen het eens ter hand nemen en dat dan lezen. Annie Huisman, als je vreugdesprongen zijn geëindigd, schrijf dan ook in je boek wanneer of waarvoor je het hebt gekregen. Nelly Weijers, zoo dus heb je bet niet zelf gelezen in de courant dat je een prijs had. Hoorde je het van een der andere prijswin- sters en kon je het toen eerst niet gelooven.? Aafje Key, wat eene verrassing hè als je de courant opent en je ziet daar je eigen naam staan bij de gelukkigen. Dat ouderwet- sche paardentrammetje in Breda naar Gin- neken is zoo gezellig, vindt je niet? Ik zit er ook graag in als ik in Breda logeer. Gerda Boswinkel, hoe toevallig dat je nu net een boot gaat bekijken die de Slamat heet! Dan zal jij dat raadsel wel heel gauw hebben gevonden. Bernard Esderts, als je nu in Delft gaat logeeren en daardoor eens moet overslaan, zal ik heusch niet denken dat je ophoudt, omdat je nu een prijs hebt veroverd. Mien Boon, ik vind het ook afscfaowefiïfc

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 17