Zonderlinge Kameraden No. 19741. VRIJDAG 18 JULI Anno 1924 Officies'e Kefwisnpyfoa. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. FEUILLETON. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTEN TIEN: 80 Cts. per regel. Bij regelabonnemenl belangrijk lageren prijs, Kleine AdvertentiSn, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrechL Voor eventueels opzending vaa brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTt Voor Leiden per 8 maanden Z 2.85, per weekÏ0.18, Bullen Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post Z2.85 rt" portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. lAan den gemeentelijken vischwinkel, iVischmarkt 18, Tel. 1225 is ZATERDAG en voorzoover voorradig ook ZATERDAG AVOND verkrijgbaar SCHELVISCH k f 0.20—f 0.23, SCHOL k f 0.12—f 0.15—f 0.30 TARBOT k f 0.55 per pond en NIEU3VF HARING k f 0.06 per stuk. AUG. L. REIMERINGER, Weth. loco-Burgemeester. Leiden, 18 Juli 1924. Zestigjarig jubileum van de H. B. S. met 5-jaiigen cnrsus voor Jongens aan den Hooge-Rijndijk. De Gerrieentlijke H. B. S. met 5-jarigen cursus voor Jongens aan den Hooge-Rijndijk alhier bestaat binnenkort zestig jaar. Dit gewichtig jubileum zal niet onopge merkt voorbij gaan. Om de plannen van een herdenking op bescheiden schaal te over wegen, had gisteravond een vergadering plaats in een der Commissiezalen ten Raad- huize. Na ampele bespreking werd vastge steld, dat de viering zal plaats hebben op een nader te bepalen dag in October. Een commissie, bestaande uit verschillende oud leerlingen, leerlingen,den directeur en eenige leeraren zal de plannen voor het jubileum uitwerken en in de Pers er ruchtbaarheid aan geven, opdat alle oud-leerlingen der Leidsche H. B. S. aan de viering zullen kunnen deelnemen. Binnen eenige weken hopen wij nadere bijzonderheden van deze feestviering te pu- bliceeren. O-o -» Te Rotterdam zijn geslaagd voor het examen nuttige handwerken de dames J. C. Aalbersberg, J. Hendriks en A. M. van Et sen, allen alhier. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot re serve-tweede luitenant bij het 4de reg. inlf., de vaandrigs C. D. van der Vijver, C. H. Kluiters, C. J. J. Versteeg, allen van het >kcrps; bij het 6de regiment veld- arl. de kornetten J. Schreuders, W. P. van Lindonk. Benoemd tot kapitein bij het 6de reg. veld-art. zijn de ls'e luit P. C. Taconis en jlir. A. R. Clifford Kocq van Breugel. Eervol ontslag is verleend aan kapileïn F. J. J. Trapman van het 6de reg. veld-art. ;en deze benoemd tot reserve-kapitein bij dit corps en aan res. 1ste luit. N. J. Beversen. Omtrent de gisteren in Den Haag ge houden vergadering van de Vereeniging van Onderwijzers en Onderwijzeressen in de inspectie Leiden, kunnen wij nog mededee- Jen, dat in de middagvergadering de heer S. Anema, schoolopziener in de Inspectie Leiden, een verhandeling heeft gehouden over: Het Schoolalbum. In verband hier mede was in de vergaderzaal een kleine expositie van schoolalbums georganiseerd. De heer Anema zette uiteen, dat z. i. het schoolalbum voor de lagere school moet zijn, de hand- en leerboeken, kaarten, enz. voor het middelbaar en hooger ondrwijs zijn. Het album moet worden samengesteld in de laatste twee schooljaren. Vervolgens gaf spr. een overzicht, hoe hij zich vorm, inkleedi.ig en inhoud van het album dacht. Na deze causerie werden woorden van afscheid gesproken tot verschillende perso nen, in verband met de reorganisatie der Inspectie. Er is een ouderavond gehouden in de veranda van de opleidingsschool voor U.L.O. aan de Ileerenslraat, onder leiding van het hoofd der school de heer Huibregtsen. Na voorlezing der notulen, doet de voorz< der commissie de heer Waldkötter, eenige mededeelingen, leest o.a. een stuk voor van een belastingambtenaar, die de vraag op werpt, of ouderavonden, waar voorstellingen worden gegeven of kinderuilvoeringen, niet vallen onder publieke vermakelijkheden en als zoodanig belastingplichtig zijn. Toen door een kleine oorzaak de kwestie Fransch werd aangeroerd kwamen er met groote hef tigheid stemmen op uit de vergadering, om een cursus Fransch op te richten. De O.-C. verklaart zich bereid, de noodige stappen daartoe te doen, onder opmerking, dat een jaar geleden onder een vroegere Commissie er slechts twee liefhebbers waren. De heer Huibregtsen gaat nu tot een rusti ger onderwerp over en bespreekt in een on derhoudende causerie, die door de aanwezi gen met aandacht wordt gevolgd, de kinder literatuur. Zooals slechte lectuur een ver derflijken invloed kan hebben, zoo kan een goed boek invloed ten goede op ons uitoefe nen. Een groot deel onzer ontwikkeling dan ken wij aan de lectuur. Daarom is het' van zoo groot belang met zorg de boeken te kie zen voor onze kinderen, en zoo wij daartoe zelf onbevoegd zijn, raad te vragen aan een ter zake kundige. Van een goed boek moet de inhoud, zoowel als de vorm, aan redelijke eischen voldoen. De inhoud moet waar zijn, mag geen verkeerde of verminkte voorstel ling geven, kan niettemin wel fantasie we zen, zooals sprookjes, die volstrekt niet af te keuren zijn. Spr. wraakt liet bekende „Pietje Bel" van Abcoude, dat een aaneenrijging is van laffe plagerijen en leelijke streken, waar de volwassenen allen lialf idioot zijn en waar gansch geen opvoedende kracht van uitgaat. Spr. leest op gevoelvollen toon eenige stukjes voor uit goede boeken, o.a. het gedeelte, waar de „perlester" aan Keteltje zijn geschie denis vertelt. De inhoud moet ook belang wekkend zijn. Een enkel Indianenboek kan geen kwaad, doch niet te veel, al vallen zij over 't algemeen zeer in den smaak. Verder moet een boek moraal geven, zonder te mo ral iseeren. De voorzitter der Ouder-Commissie vertolkt de gevoelens der aanwezigen, wanneer hij den spreker dank zegt voor diens interes sante beschouwing. Na het punt „gedachtenwisseling" werd de bijeenkomst gesloten, waarna de ouders gelegenheid hadden inlichtingen le vragen cn het werk der leerlingen te bezichtigen. De belangstelling was pl.m. 25 pCt. Was hiervan misschien de zomer schuld? Naar „De Kalh. School" meldt, heeft de heer Spiesz, inspecteur der gemeentebe lasting alhier, zich dezer dagen met een omzendbrief van den volgenden inhoud ge wend tot de hier ter plaatse beslaande oudercommissiën Het is mij gebleken, dat sommige ouder- commissien, bedoeld in art. 20 der Lager- Onderwijs-wet 1920, ouderavonden organl- seeren, welke, uithoofde van de daaraan verbonden amusementen, kunnen vallen onder de bepalingen van de verordening op de heffing van een belasting op tooneelver- tooningen en andere vermakelijkheden. Mitsdien breng ik u bij dezen in herin nering, dat voor dergelijke avonden belas ting verschuldigd kan zijn en dat in dat ge val door uw commissie aangifte behoort te worden gedaan. Het verdient derhalve aanbeveling, dat uw commissie, bijaldien zij een ouderavond met amusementen organiseert, zich te voren er van vergewist of belasting verschul digd is. De Leidsche Burgerwacht houdt wed strijden prijsschieten met scherpe patronen op Zaterdag den 26sten Juli 1924 op de banen te Katwijk. De wedstrijden beslaan uit: I. Vrije baan van 2 30 ot 8.30 uur n.m. op baan 5. II. Afd. A (voor die schutters, die in 1922 en 1923 reeds één of meer prijzen hebben gewonnen) 5.30 tot 8 uur n.m. baan 6. III. Afd. B. (voor die schutters, die in de jaren 1922 en 1923 nog geen prijs hebben gewonnen) 5.30 tot 8 uur n.m. baan 4. IV. Veleranen-afdeeling (leden boven de 49 jaar op dezelfde baan als afd. B.). V. Personeele baan (ieder schiet op zijn baan, waar hij den wedstrijd onder II, III en IV schiet). Bij alle oefeningen houding naar keuze. De beste schutters van II, III en IV schie ten op Zaterdag 2 Aug. a.s. des n.m. lus- schen 6 en 8 uur op baan om den Pynacker Hordijk-Beker. De meeting voor Plaatselijke Keuze en Geheelonthouding, reeds in ons Blad aan- kondigd, gaat niet door. Zooals uit een ad vertentie in ons blad van hedenavond blijkt, heeft de R.K. Bond van Vergunning houders alhier den eigenaar van „Zomer- zorg den plicht opgelegd de zaal of den tuin aan de geheelonthouders-organisaties te weigeren en die heeft zich daaraan gehou den. Op nader te bepalen dag en plaats zal de meeting nu worden gehouden. De winkelstand op de Breestraat is er weer flink op vooruitgegaan. De heer G, v. Dongen, die tot dusver een schoenenzaak dreef op de Haarlemmerstraat, heeft name lijk in perceel 173 een tweede zaak ge opend, meer speciaal voor fijn schoeisel, en wij constateeren hier gaarne, dat 't geheel er keurig uitziet. Niet alleen van buiten, waar twee winkelramen en een portiek-in gang dadelijk de aandacht trekken, doch zeer zeker ook van binnen is deze winkel het bezichtigen waard. De inrichting is ge heel modern, doch rustig en sober en daar door juist uiterst chique. In de étalage-kas ten, die ruim zijn en bij avond fraai worden verlicht, vindt men het mooiste en modern ste Bally-schoenwerk, terwijl bovendien in den winkel en achter in het magazijn alle soorten Brabantsch fabrikaat, van het een voudigste tot het fijnste, voorhanden zijn. Iets zeer speciaals vinden de dames echter in een groote vitrine, welke geplaatst is in een der twee paskamers achter den winket. Zij moeten er eens een kijkje gaan nemenI Er is een paskamer voor dames- en een voor heeren, beide door een groot gordijn van den winkel afgescheiden. Twee groote ramen zorgen in die kamers voor de noodige verlichting. De verbouwing van het perceel heeft plaats gehad onder leiding van den heer H. H. Verhuist, Hoogewoerd, alhier, terwijl het werk is uitgevoerd door den aannemer J. C. de Graaf. Voor de etalagekasten en vi trines is zorg gedragen door den heer E. M. Groenewcgen (zulks naar een ontwerp van den heer L. Th. van der Laken) en ten slotte was de heer J. G. Frankenhuizen be last met het aanbrengen der eleclrische verlichting. De heer C. Kwast, eigenaar van de lunchroom „De Bijenkorf", aan de Steen- straat alhier, heeft zijn zaak aanmerkelijk uitgebreid., en voor een attractie gezorgd, welke door menigeen op prijs zal worden gesteld. Achter de zaak, zooals die tot dus ver bestond, is namelijk onder leiding van den heer W. Haak door de bouwkundigen Des Tombes Jr. en Haak een ruime, mo dern ingerichte biljartzaal gebouwd, waarin een le klas biljart voor de liefhebbers (en dat zijn er immers zoo veel!) gereed slaat. Wandbekleeding, verlichting, enz. dezer zaal laten niets te wenschen over, naar wij heden hebben kunnen constateeren, zoodat het publiek niet lang op zich zal laten wachten. Behalve door genoemde personen hebben aan de verbouwing meegewerkt: de hoofd aannemer P. Fiouw, de metselaar Meier, de behanger A. Kost, de N.V. „De loodgie ter", voorheen van der Vlist en Van der Zeeuw, het eleclro-technisch-bureau A. Swaak en de slucadoor Joh. de Best. Gistermiddag is aan den Lage Rijndijk de 43-jarige D. v. D. uit Alphen met zijn mo torrijwiel komen te vallen, waardoor hij een bloedende wonde aan het achterhoofd be kwam. Tevens liep er bloed uit zijn oor. Na dat' de Eerste Hulpdienst hem eerst voorloo- pig had behandeld, is hij per brancard naar het St. Elisabethsgesticht gebracht. Dr. L. moest gisteren aan den Zijlsin gel bij het uitwijken voor een auto die uit de Waardstraat kwam zonder seinen te geven, naar de dokter verzekerde, zeer sterk rem men, met gevolg, dat hij over hel' rijwiel heensloeg legen den grond. Hij kwam er nog goed af. Wij bepalen de aandacht bij een ad vertentie in ons Blad van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit omtrent het aanbrengen van bijzondere verlichtin gen op de feestdagen begin October a.s. Een nienw Vleeschwarenbeslnit. Op grond van de warenwet en de vleesch- keuringswet is bij K. B., opgenomen in „Slbl." No. 315, o.m. bepaald, dat „worst" (uitgezonderd balkenbrij en bloedworst) moet voldoen aan de volgende eischen: 1. Andere stoffen dan keukenzout, krui den, specerijen, water, suiker, niet kunst matig gekleurde azijn en salpeter (kalium nitraat) mogen niet toegevoegd zijn. In worsten, welke gekookt zijn, mag (mo gen) bovendien gebuild meel, ongebuild meel, brood, beschuit, rijst, haver, rogge en/of zetmeel toegevoegd zijn; 2. haar gehalte aan salpeter mag niet grooter zijn dan 0.2 procent; 3. haar gehalte aan zetmeel, uitgedrukt als vvatervrij zetmeel, mag in worsten, welke gekookt zijn, niet grooter zijn dan 4 procent; 4. conserveermiddelen, andere dan de in het eerste lid van dit artikel genoemde, moeten afwezig zijn, behalve in leverworst, waarin boorzuur of boorzure zouten tot ten hoogste 0.3 pet. als boorzuur berekend, aan wezig zijn; 5. andere kleurstoffen dan die eigen aan vleesch en aan geoorloofde toevoegingen mogen niet aanwezig zijn; 6.de verhouding van het procenlisch watergehalle tot het procenlisch gehalte aan organisch niet-vet mag, behalve in knakworst en hoofdkaas, niet grooter zijn dan 4. J BINNENLAND De voorgestelde verbeteringen van den Rijnsbnrgerweg te Leiden. Bij Kon. beslnit is een nienw vleesch* warenbeslnit vastgesteld. Plannen tot stichting van een nienw groot tentoonstellingsgebouw te Amsterdam, Scheepsramp bij Vlissingen. Elf personen verdronken. Ernstige brand te Laren. Een persoon en vijf paarden omgekomen. BUITENLAND. Geen optimistische klank van de Lon« densche conferentie. In Oostenrijk dreigt een ambtenaren- staking. Het Noorsche kabinet treedt af, gevallen over het voorstel het drankverbod op te heffen. Generaal Riccioti Garibaldi, f Als procenlisch gehalte aan organisch' niet-vet wordt aangemerkt, het getal, dat verkregen wordt door het cijfer 100 te ver minderen met het procenlisch water-, vet en aschgehalte van de vleeschwaar. Vleeschwaren, die in luchtdicht gesloten voorwerpen door sterilisatie verduurzaamd zijn, moeten voldoen aan de volgende eischen: 1. conserveermiddelen andere dan keu kenzout en salpeter (kaliumnitraat) moeten afwezig zijn en van dit laatste mag de hoe veelheid niet grooter zijn dan 0.2 percent; 2 andere kleurstoffen, dan die eigen aan vleesch en aan de waren in de vleesch waar aanwezig, moeten afwezig zijn; 3. de totale hoeveelheid zetmeel van de van aan hangende stoffen behoorlijk bevrijde vleeschwaren mag, uitgedrukt als walervrij zetmeel, niet grooter zijn dan 4 procent. Bij de bereiding van de in dit „vleescli- warenbesluit" bedoelde waren mag niet worden gebruik gemaakt van grondstoffen, die schadelijk voor de gezondheid zijn of kunnen zijn, ondeugdelijk van samenstcL ling zijn, of in ondeugdelijken toestand ver- keeren. Een en ander treedt in weTking mef in gang van 15 September a.s. Prov. Stalen van Zuid-Holland heb ben gisteren in hun slotvergadering de Pro vinciale begrooting goedgekeurd en even eens de heffing der opcenten. In de gisteren te 's-Gravenhage door de Alg. Synode der Ned.-IIerv. Kerk gehou den vergadering deed de Voorzitter mede- decling van de samenstelling der verschil lende commissies. Zij werden gevormd als volgt: Commissie voor de tabellarische ver slagen: ds. Barbas en ds. Bongers. Com missie voor de kleine toelagen aan noodlij denden: de quaestor-generaal en de 'heer Van der Veen. Commissie voor de conside ratie der voorloopig aangenomen regle mentswijzigingen: a. dr. Eilcrls de liaan, H. Veenman en dr. Te Winkel (voor Regl. op de pensioenen), b. dr. van Beek, ds. Barbas, P. Landman, dr. Zoete, ds. Van Naar 't Engeisch van LEONARD MERRICK. Geauloriseerds verlating van Mej. E, H, 30; Kinderen hadden er onder gespeeld, die be knord werden, omdat zij vergeten hadden, of nu Elizabeth of 'Ticloria het eerste had geregeerd in het verleden, en heeie geslach ten minnekoozeade paarljes hadden ondèr zijn schaduw geveuveld over de eeuwigheid. Be geschiedenis van den eikel had zich zoo sterk in hom doen gevoelen, dat hij haar had moeten opschreven, maar nu was hij te opgewonden en te ongelukkig om te werken. Bovendien, hoe kon hij dat nu alles zeggen in twee of drie duizend woorden 1 Het eisch ic een boekdeel. Hoe onhandig was hij ge weest in den winkel, stotterende en dom heden zeggend als een schooljongen; hoe onbeholpen in den tuin met die ongelukkige paar woorden! Waarom kon hij zijn verle genheid toch niet verbergen? Tegenover de hospita was hij daar goed genoeg in ge slaagd, toen hij haar op den drempel van het huis complimentjes had gemaakt; niemand zou toen aan hem gemerkt hebben, hoezeer zijn zenuwen eigenlijk in opstand waren. In dat oogenblik was hij trolsch geweest op zijn welbespraaktheid; zijn schuchtere menschen daar niet altijd trosch op, al zeg gen zij, dan ook dingen, die zij niet mee- »en En nu dacht hij er aan terug met droef [Verlangen, naijverig op zichzelven, En dan zijn brieven! Zijn brieven waren als een bespotting voor hemzelvenEen meisje zóó te schrijven en dan niets legen haar te kunnen zeggen, als je haar zag. Het was belachelijk. Maar nu had hij haar naam dan toch gehoord, want toen hij mrs. Kemp verzocht zijn boodschap over te brengen, had die gezegd: „O, u bedoelt miss Hilda?" Te oordeelen naar de emoties, die werden doorgemaakt .duurde het eeuwen eer het ge beurde, eer zij wat nader lot elkaar traden, dan een .goeden morgen" of een .goeden avond", met een doodgewone opmerking in in het voorbijgaan, een nietszeggendheid, die beantwoord werd met het afnemen van zijn hoed. Ja, naar de emoties le oordeelen, was het eeuwen eer hel gebeurde, maar vol gens den almanak waren er precies negen dagen verloopen. Zij zaten onder denzelfden boom in den zelfden stoel. Hij had gezien, dat zij daar een halfuur geleden was gaan zitten en een halluur lang had hij zich afgevraagd hoe zij hem zou onlvangen, als hij daar bij haar kwamWat zou hij eerst zeggen? Zou hij dit samentreffen een schijn van toeval ligheid weten le geven? Kortom, wat voor figuur zou hij maken? Besluiteloos zat hij aan zijn manuscript te frommelen. In een schuur daar dicht bij was iemand bezig een hek te timmeren. Het leek hem, dal de menschen dit nu altijd be gonnen, als hij wilde werken. Er was geen denken aan, dat hij nu kon schrijven, al deed hij er ook nog zoozeer zijn best voor, en hij voelde zich wel sterk naar het veld getrokken. Hij pakte zijn papieren bij elkaar en borg ze weg, zoo zorgvuldig als een mis dadiger al wat aanleiding kon geven tot ont dekking van zijn misdrijf. Toen hij het tuinpaadje Betrad, was zij van haar stoel opgestaan cn ijlde bloots hoofds in de richting maar hem toe.'Een oogenblik zag hij niets meer dan dat zij rende, en hij was vol verwondering. Toen zag hij haar gelaat, hoorde haar slem en begreep, dat zij om hulp irep. Zoo liepen zij een vijf, misschien tien seconden op elkaar toe, zij als achtervolgd en hij, naar de oor zaak zoekend. „Een wesp!" hijgde zij, ,,in mijn haar! Een wesp! O, jaag ze er uitl" „Een wesp?" Waarom moeten we toch al- lijd echo-spelen in een onverwacht geval. Hij vond het aller-dwaast van zichzelven. „Wees maar niet bangl Houd u stil. Dan zal ik ze er dadelijk uit hebben I" „Gauw, gauw," riep zij, als een wanho pende aan het haar rukkend, „Ik wordt nog gekl" „Stil," herhaalde hij. „Houd uw handen naar omlaag, of ze zal u steken I" Hij kon het nijdig gebrom van het insect liooren, maar het zat verward, verscholen tusschen het haar, en hij wist er geen weg in. De schroomvalligheid, waarmee hij te werk ging, stemde haar tot wanhoop. „Trek de spelden er uitl" riep zij. „Ja, ja', er uit. Maar zóó niell Vlug!" Haar ongeduld wees zijn ademloos stre ven den weg. Hij overwon zijn schroom en trok de haarspelden er uit, even vlug als zij. Het haar golfde neer over zijn handen en streek langs zijn armen. De wesp liet een laatste, nijdig gebrom hooren. „O, dank u ten zeerste. Ik hoop toch, dat u vooral miet gesloken is?" vroeg zij. „Gestoken?" Hij was ais bedwelmd door een slorlvloed van nieuwe, vreemde ge voelens. „O, neen, in het minst niet; dank" u." „Ik heb u vreeselijk veel last aangedaan," verontschuldigde zij zich verder, ,,'t Was zeker kinderachtig van mij, om er zoo'n drukte over le makenmaar u weet ook niet wat een ellendig gevoel het was." „Dat kan ik mij begrijpen." „Ik heb altijd wel gedacht, dat het eens nog gebeuren zou, het krioelt hier van de wespen, vindt u niet?" „Zij komen van de winkels hier tegen óver", antwoordde hij. Hij was onbeholpen, dat voelde hij. Het korte oogenblik van zijn meerderheid was voorbij, en nu was hij weer de oude. Zij begon de haarspelden op te rapen uil het gras. David hukte eveneens. Toen zij naar zijn handen keek, dacht zij aan den dienst, dien deze bewezen hadden, en hui verde even. Geheel verdiept in hclgeen hij zag sloeg hij haar gade, terwijl zij het haar omhoog werkte, het haastig in een wrong draaide en er driemaal met groote achteloosheid de spelden in stak. In „De Menschen uit Droomslraat," komt een regel voor, op dit oogenblik geboren, al werd die dan ook eerst veel later opgelee- kend, „U heelt hier eenigen tijd gelogeerd, niet waar?" viel hem zoo het eerst in, „Ja, bijna een maand." „Wat is het hier mooi." „Vindt u niet? Wij kwamen hier vóór het werk van mijn zuster; zij schilderde, ziet u." „Dat weel ik, ik KeE haar al gezien, eer ik u zag, ofschoon ik toen niet wist, dat het uw zuster was. Zij schijnt hard te werken;' althans zij is veel uit." ,,'t Is juist het soort Builen, waar zij zoö- ïeel van houdt ;lk geloof, dat zij het heel naar vindt, dat we gaan. Zij spreekt er van, om in den herfst nog eens terug te komen, om hier dan nog enkele studies te maken." „Gaat u weg?" vroeg hij, mistroostig. „Ja, waarlijk? En wanneer?" „Overmorgen is onze lijd om; wij kwa men maar voor een maand." Er volgde een onbeduidende pauze, waar in hij zichzelf verwenschte voor de weken, die hij had laten voorbijgaan. „En u?" vroeg hij toen weer. „Schildert u ook?" „Ik?O, neen!" Zij lachte haar on- noozelen lach, die haar jong als zij was wel le vergeven viel, maar die haar pro fiel geheel bedierf. De uitdrukking van zijn oogen stelde haar weer gerust wat betrof de wijze, waarop het haar moest zitten. „Ik doe nietsl Ik ben maar heel gewoonl" veeg de zij er nog bij. David lachte met haar mee. Er was een eigenaardige bekoring in, om zich zoo te houden of hij niels afwist van hetgeen er in haar gemoed omging, terwijl hij toch juist zoo veel wist. ,,'t Is origineel om „gewoon" te zijn, nu iedereen een genie is." „Is ieder een genie?" Zij keek vrijwel mot nietszeggenden blik. „Misschien woont u te Londen? Wij in Beckenhamplon. Zoo in de provincie ben je er oen beetje „uit", ziet u." „O, in Londen kan je er een evenzeer uit zijn. Wat is nu meer „provinciaal" dan het leven van den doorsnee-Londenaar? fWordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1