AGENDA VAN DE WEEK. RADIO-PROGRAMMA.. INEEN OOGENBLIK. KLAAK. wMAIZENA' BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Dinsdag. „Jeruël" (Groenestceg 16): Knapenveree- niging. HalfachL Katwijk aan Zee: Gemeentezaal: de heer Van Spijk hoven van Driebergen. Half achL t Woensdag. „Zomerlust": Uilvoering kinderzangkoor „De Kleine Slem". HalfachL Rijswijk. Wielerbaan. Wedstrijden. 7 u. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Juli waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Visch- markt 8, tel. 552. De apotheek van „Hulp der Mensch- heid". Hooigracht 48. i9 altijd geopend, doch alleen voor leden van dat Ziekenfonds. klaringen, de valaohe biljetten waren ge haald. Al waren de schuldigen gepakt, nu moest het materiaal om biljetten te maken opgespoord worden. Waarschijnlijk waren door de arrestatie van den drukker de beide anderen gewaarschuwd en hadden zij den Maandag gebruikt om opruiming te hou den. Ten minste bij den drukker werd niets gevonden. Doch op den avond vóór hun arrestatie waren zij naar het Oostzanergat geweest en een bewoner van een woon- scheepje in die buurt vond een pakje drij ven, met een riem dicht gebonden. Aan den riem zat een touw van ruim een me ter en aan dat touw een zwaro baksteen. Daar het touw te lang was voor de diepte van het water, was het pakje niet gezon ken. De vondst was zeer gelukkig, want het pakje bevatte niet minder dan 1747 bank biljetten van f 40. Slechts een klein aantal was genummerd. Ijlings begai hij zich naar de politie, deed mededecling van zijn vondst en sprak het vermoeden uit, dat er een inbraak bij de Nedcrlandscho Bank had plaats gehad. De politie wisb echter wel beter, liet dadelijk dreggen, maar verdere kostbare vondsten bleven achterwege. Het cliobó, dat op het pakket gebonden was en o.a. het woord Neder- landsche Bank vermeldde, was gebruikt om het watermerk op het biljet te imitee- ren Het drietal echter, dat alles met do hand verrichtte, bracht nl. de transparante wooerdeu aan door het cliché vet te maken en als stempel op het valscho papier te drukken, zoodat voor den oppervlakkigen ontvanger de indruk gewekt werd, dat het papier een echt watermerk had. De twee biljetten in de winterjas, bet biljet, dat in de tapperij werd uitgegeven en de 13 uit Utrecht en Hilversum medegerekend, heeft de politie er dus in totaal 1763 bemachtigd. De gearresteerd© havenarbeider is, vol gens de politie, niet het type van iemand, die geld wilde maken om een prettig le ven te leiden. Veeleer schrijft zij zijn daad toe aan zijn anarchistische levensopvatting. Hij schijnt door het vervalschen van bank papier het Staatscrediet te hebben willen aantasten. Hij had een uitvoerige studie gemaakt van het vervaardigen van bank papier en was goed bekend met foto- en aincografie. De eliché's waren met kenüïs van zaken gemaakt. Het betreft hier een overtreding '«an art. 226 sub 5 W. v. S., waarin met een gevangenisstraf van ten hoogste zeven ja ren wordt bedreigd hij of zij, die zich cobuldig maakt aan valschheid in geschrift in voor omloop besterad crediet- of han delspapier, waartoe ook gerekend Neder- ïandscihe en vreemde bankbiljetten. Na een langdurig onderzoek van de politie van het bureau St.-Pieters- bal, te Amsterdam, is het commissaris Heeroma gelukt, klaarheid te brengen ra den bekenden diefstal op 4 December van den posttrommel uit een postwagen on der de perisbiel van het hoofdpostkantoor aldaar. De trommel waa afkomstig uit bet bijkantoor aan de Haarlemmerstraat. In den beginne kon in dezen brutalen 'diefstal geen licht gebracht worden, maar langzamerhand heeft de politie drie zaken gecombineerd. Het waren de beroo-ving van een Duitsch bankier, waarvoor de da ders reeds veroordeeld zijn; de stoffendiei- stal in do Paleisstraat en de diefstal van don geldtrommel. Het vermoeden, dat in deze drie zaken in hoofdzaak dezelfde per sonen zijn betrokken, is juist gebleken. H. K bad zich uitgelaten' wel iets te weten van den posttrommel. B. T. en F. O., van wie bekend was, dat zij pakjes droegen, afkomstig van den diefstal in de Paicisstraat, werden aanvankelijk daar voor aangehouden Het is thans gebleken, dat deze mannen ook aandeel hebben in den diefstal van den posttrommel. H. K. beeft bekend, dat hij den trommel beeft gestolen en dat T. en O. op den uitkijk hebben gestaan. De trommel is toen ge bracht naar de woning van O., in de Jor- daan. Daar is de buit in een kussensloop gedaan en gebracht naar de woning van zekeren J., in de Spaarndammerst-ra&t. Daar is de buit verdeeld en door ieder f 5000 meegenomen. Dat geld is verborgen ea langzamerhand opgemaakt. De trommel werd vernietigd. Toen J. in de gaten kreeg dat de zaak misliep, heeft hij de bcenen genomen. Hij keerde echter terug cn Zon dagmorgen is hij aangehouden in zijn wo ning, verborgen onder zijn bed. Ook is Zondagmorgen een poging gedaan, om T. in te rekenen, maar deze heeft zich bij een inval door de politie in zijn woning in de Blocmstraat over de daken de wijk geno. meD. Hij is nog niet gevonden. De loodgieter J. K. is gister- namiddag uit de dakgoot van pand No. 50 aan den 's-Gravendijkwal te Rotterdam, waar hij werkzaam was, vermoedelijk ten gevolge vap gen duizeling, pp straat ge vallen en op zijn hoofd tereeht gekomen. Hij was op slag dood. Zijn lijk is naar bet ziekenhuis gebracht. Gistermiddag is door onbe kende oorzaak brand ontstaan in een wa genschuur van den stalhouder B. Vonk, te Veenendaal, die zioh weldra tot de naast- staande schuur en belendende tricotage- fabriek van G. en H. van Schuppen uit breidde. Met vereende krachten zijn de fabrieksgebouweu vrijwel behouden geble ven en bepaalde zaoh de schade daaraan hoofdzakelijk tot waterschade. De rest is afgebrand. Gistermiddag was rnen op de Amhemsche sleephelling bezig met. het af tuigen van een baggermolen. Plotseling begonnen vier emmers van den molen in benedenwaartsche richting te rollen. De werkman L. Jansen geraakte met do em mers tusschen de ladder door te water. Tijdens het vallen werd zijn hoofd geheel verbrijzeld, zoodat, toen de ongelukkige uit het water werd opgehrald, do ontbo den geneesheer slechts den dood kon con- stateeren. Een tweede werkman kreeg lich te verwondingen. Zondagavond is een 21-jarig meisje uit Barneveld, dat met haar aan - slaande een fietstochtje had gemaakt, onder Lunteren door eenige langs den weg slaande boerenjongens, uit louter brooddronkenheid van haar rijwiel gesleurd, waarbij zij tal van verwondingen bekwam. Eén der „hel den" trok vervolgens zijn mes cn dreigde daarmede den aanstaande van het: meisje dood te steken. Wij lezen in het „Al g. Neder 1. Landbouwblad": Onderscheidene personen hebben in den loop der jaren getracht, voor het ledigen van de centrifuges in de aardappelmeelfabrieken dat nog steeds met de hand moet geschie den, een toestel samen te stellen, waardoor het werk der cenlrifugislen machinaal kon worden verricht. Er zijn thans twee derge lijke toestellen: een van den heer E. v. d. Molen, te Groningen, en een van den heer P. Nieken, opzichter van de coöp. aardappel meelfabriek De Twee Provinciën". Beide toestellen leveren het meel binnen een mi nuut na in-werkingstelling in de z g. slang- goot; een arbeider heeft daarvoor ongeveer vijf minuten noodig. Beide toestellen zijn in de fabriek ,.De Twee Provinciën" te werk gesteld, opdat men ze onderling kan vergelijken. Een der gelijk toestel geeft in een fabriek van mid delmatige grootte in een campagne een be sparing van f 1000 aan arbeidsloon. In en kele fabrieken zijn reeds dergelijke toestel len geplaatst. Te Enschede is Zondagnacht", vermoedelijk door gebruik van valsche sleutels, ingebroken in- de Openbare Lees zaal aldaar. De politie, gewaarschuwd door een burger, die iets verdachts bemerkte, vond den dief gevlogen. Er wordt een be-< drag van ruim f 80 vermist. In de mijn „Oranje Nassa u", te Heerlen, is de 17-jarige mijnwerker R. door vallend gesteente gedood. Van Zondag 20 Juli tot en met Zondag 7 September moeten op elk station der Ned. Spoorwegen bij aankomst de reizi gers per klasse geteld worden. Een reiziger kwam langs eCn kleine boerderij en vroeg aan de boerin om een kom melk. Terwijl hij dronk, stonden de varkens om hem heen en keken voortdurend nana: hem. „Uw varkens schijnen opgewonden te zijn", zei hij tegen de vrouw. „Geen wonder", zei deze; „zij zien dat u uit hun mooie kom drinkt 1"- VOOR WOENSDAG 16 JULI. Amsterdam (1050 M. PA5): Concert van de firma Smith en Hooghoudt te Amster dam Programma wordt nader bekend ge maakt. Londen (365 M. 2L0): 4.20 Tijdsein van Greenwich; Klassieke muziek, Bthel Goode (sopraan), Maurice Cole (pianosolo); „The Wireless Orchestra; 6.20 Kindervertellin gen; 8.20 Een draadloos debat van the St. Bride Literary and Debating Society; prii,-. cipieele sprekers: voorzitter: A. W. Mar. chant; Miss M. E. Woolverlon opent het debat; Oppositie van G. E. Musgrave, on. derwerp: „Who is de superior being Man or Woman?"; 10.55 The Savoy Orpheans and the Savoy Havana Bands. Birmingham (475 M. 51T): 3.50 Lozells Picture House Orchestra; 6.20 Voor de da mes; 5.55 Kindervertellingen; 8 20 Operette muziek met medewerking van the Sym phony Orchestra, Harold Casey (bariton), Entile Broughton (sopraan), Amy Carter (2e sopraan); 9 uur Orkest; 10 20 Dansmuziek. Bournemouth (385 M. 6BM): 4.05 Eveline Fryer (sopraan), Edward Hill (bariton); Voor de dames; 535 Kindervertellingen; 8.50 Kamermuziekavond, Gilbert Bailey (bariton), The Wireless Orchestra; Octet Op. 20, Mendelssohn; 9.20 Muziek van Saint Saëns, H. L. Gibson (fluit), R. G. So- mers (hobo), W. T. O'Brian (clarinet) en Charles Leoson (piano); 9.35 Doris Vane (sopraan); 9.45 Strijkorkest; 10.55 Opvoe ring van de schets „The Mirror". Verder hetzelfde programma als Londen. Cardiff (351 M. 5WA): 3.20 Falkman met zijn bioscooporkest; 5.20 De „5WA-Fice o'clocks", vocaal en instrumentaal concert; 6.05 Kindervertellingen; 8.20 The Magie Carpet; Een vlucht naar IndiC; 9.20 De ont wikkeling van de moderne dansen, causerie door Maud Brown. Verder zelfde program ma als Londen. Manchester (376 M. 2ZY): 4.05 Concert; The Station Light Orchestra; 5.06 Voor de dames; 6.35 Kindervertellingen; 8.20 An hour of Good Music, Beatrice Harrison (cel losolo), Anita Harrison (piano) em George Parker (basi p.80. j u RECLAME. Behalve dat Honor's Maizena het fijnste cn smakelijkste is voor do bereiding van tal van gerechten, heeft zij ook het voordcel spoedig gereed tczijn Met water of melk aangemengd, behoef thelslechts een oogenblik te koken en is dan geheel gaar. Let op de sluitzegcls met Bijenkorf. 4356 New-Caslle (400 M. j NO): 2.50 Voor de dames; 3.35 Concert; 8.20 Concert door the Station Orchestra. Aberdeen (495 M. 2BD): 3.50 Operamu ziek door The Wireless Trio; 6.20 Kinder- verlellingep8.20 Dansavond met mede werking van The Wireless Jazz Orchestra. Glasgow (420 M. 5SC): 3.50 The Wireless Quartette; 5.05 Voor de dames; 8.20 Orkest Elsy Suddaby (sopraan). Parijs (1780 M. SFR): 1.05 Concert door het Tzigane-orkest van Radiola; 5.05 Con cert met medewerking van solisten; Mono loog van Radiola; 8 uur Concert; 10 20 Ra dio-dancing. Brussel (763 M SBR): 6.20 en 8.20 Con test. DE ALGEMEENE TOESTAND. Vóór de conferentie van Londen. Morgen begint de conferentie te Londen! Dit motto beheerscht thans geheel de situ atie. Zie. b.v. hoe in het Engelsche Lager huis oppositie en liberalen zich wachtten ora McDonald in iets te bemoeilijken. Herriot heeft even voor zijn vertrek naar Londen nog een onderhoud gehad met den Duitschen gezant. De Fransche .premier wordt vergezeld o.a. door den minister Clemente!, Noliet en door Peretti della Rocca, den leider in het departement van buiten!, zaken, die dus niet onislageüls öf wordt, maarschalk Focli, generaal Dagoutle, Terard, Parmentier en Mauclere, de beide vertegenwoordigers in de commissie van herstel etc. De financi.rs b jjveii volledige aanvaarding van het rapport Dawes eischeu, niet alleen naar den letter, maar ook naar den geestl De aanwezighei i der Amerikaansche mi nister Mellin en Hughes trekt zeer de aan dacht, al heet het, dat'het louter een per soonlijk bezosk geldt. DUITSCHLAND. Betoogingen te München de Brnnawijksche Landdag. Gistermiddag om 5 uur hebben te Mün chen voor het Fransche gezantschap betoo gingen plaats gehad, omdat er bij gelegen heid van den Franschen nalionalen feestdag de vlag was uitgestoken. De landspolitie en de Schupo dreven de menigte uiteen en ar resteerden eenige personen. Bij de stemming in Brunswijk over het voorstel der rechtsche partijen tot ontbin ding van den Brunswijkschen Landdag zijn, blijkens de tot nog toe beschikbare cijfers, circa 14.000 stemmen voor het voorstel uit gebracht, terwijl er 1/10 der stemgerechtig den d. i. circa 30.000 zich voor het voor stel hadden moeten uitspreken. FRANKRIJK. De amnestie-wet aangenomen. De Kamer heeft tenslotte de geheeie am nestie-wet aangenomen, dus de amnestie van Caillaux en Malvy, de terugkeer der ont slagen spoorwegmannen etc. Dit aannemen geschiedde met 32ë185 stemmen. De Ka mer is nu verdaagd tot 29 Juli. ENGELAND. Het debat in het Lagerhuis Soedan. Het debat over het rapport der deskun digen en de schadevergoedingskwestie is fn het Lagerhuis geopend door de oud-eersto ministers Asquith en Baldwin, leiders der liberalen en conservatieven. Beiden gaven uiting aan het verlangen, dat in den loop van het debat niets zou worden gezegd dat zou prejudicieeren op de conferentie welke morgen zal worden geopend. Asquith begon met MacDonald hartelijk geluk te wenschen met het feit, dat de conferentie, ondanks de tallooze moeilijkheden, werkelijk plaats heeft. Dat is zjjns inziens op zichzelf reeds een mijlpaal op den weg naar den vooruitgang. Niet ajleen het geheeie Huis en het land, doch het geheeie Kijk wenscht het besto voor een gunstigen uitslag. Deze wenschen mogen MacDonald sterkeu in de raadszaal der wereld. Asquith vestigde de aandacht op het verschil tusschen de besprekingen te Chequers en het Parijsche memorandum en wenschte te weten of er eenige kans bestaat, dat Amerika zich zal doen ver tegenwoordigen in de commissie van herstel. Hoewel hfj zich opzettelijk wilde ont houden van alles wat tot de agenda der con ferentie behoort, legde hij den nadruk op de wenscheljjkheid om met de Frausche regeering ftyereenaten-iining jg Komen omtrent de ontruiming van den Westelijken Rijnoever in 1925 en over de kwestie van de veiligheid van Frankrijk. De toekomst der internationale regeering hangt in groots mate af van de wijze waarop de kwestie der veiligheid wordt behandeld. Elke ver zekering of garantie, door Engeland aan Frankrijk te geven, mag niet op zichzelf staan, doch dient deel uit te maken van een algemeene overeenkomst onder auspaciën van dea Volkenbond. De aan te bieden veiligheid moet op gelijke voorwaarden aan Duitschland wórden toegestaan, en het spreekt van zelf, dat D.uitschlar.d moet worden toegelaten tot den Volkenbond met een vertegenwoordiger in den Raad. Er moet een algemeene Euro- peesche waarborg komen tegen iedero mo gendheid, die, in strjjd met de Volkenbonds overeenkomst, naar de wapens grijpt. Dat is de eenige effectieve vorm, waarin waar borgen voor de veiligheid kunnen worden gegeven. Baldwin verlangde inlichtingen omtrent de eventueele medewerking der Vereenigde Staten en het in werking treden der sancties. Naar hij had vernomen, zal de conferentie beginnen zonder de Duitschers, welko eejst zullen worden uitgenoodigd als er onder de geallieerden overeenstemming is bereikt. Met het oog op de zeer groote verlichtingen, welke door het rapport der deskundigen aan Duitschland worden aan geboden, mag men van Duitsche zijde niet aarzelen do voorstellen te aanvaarden. Duitschland krijgt een leening van 40 mil- lioen, welke grootendeels in Engeland zal moeten worden opgebracht en het herstel van de Duitsche markten zal een hoogst formidabele concurrentie voor Engeland bo- teekenen. Hij hoopte, dat de regeering zorg zou dragen, dat door de overeenkomsten de Duitsqhe industrie geen unfaire kans krjjgt tegenover de zwaar belaste Engelsche in dustrie. Hij besloot met MacDonald succes toe te wenschen, er aan toevoegend, dat do oppositie hem haar lof niet zal onthouden, indien hij slaagt. MacDonald begon met de leiders der oppositie te danken voor hun goede wen schen en waardeerende woorden. Hij ver klaarde, dat de vraag of door het rapport der deskundigen aan Duitschland verplich tingen worden opgelegd, welke boven die van het vredesverdrag uitgaan, aan de juri dische deskundigen is voorgelegd. Deze zul len rapport uitbrengen aan de conferentie. flq was overtuigd, dat er geen vrede in Europa kon komen, zoolang Frankrijk en Engeland de eensgezindheid niet herstelden, welke eenige jaren zoek is geweest. Hij heeft getracht deze te herstellen op alle mogelijke wijzen, doch melkte op, dat Frank rijk het verdrag van Versailles als een heilig huisje beschouwt. Hoewel Frankrijk alle waarborgen dient te geven binnen de per ken van het verdrag van Versailles, moet men uitermate op zjjn hoede zijn, dat Frank rijk do wettelijke voorzieningen van het verdrag niet uitbreidt. Het feit, dat de machinerie van de commissie van herstel zoo stroef loopt, is de oorzaak van van veel moeilijkheden geweest. MacDonald zal zijn uiterste best doen om volledige overeenstem ming tusschen Engeland en Frankrijk te be reiken en gedaan te krijgen, "dat Engeland en do overige geallieerden waarborgen zul len geven aan de inteekenaren op 'de leening. Ir. zake de vertegenwoordiging der .Ver eenigde Staten in de commis.-ie van herstel verklaarde hij, dat het voor de Vereenigdo Staten zonder speciale wetswijziging niet mogelijk is een officieelen vertegenwoordi ger aan te wijzen, doch bij hoopte, dat Amerika zich ofifcieus zou doen vertegen woordigen. De quaestïe dei^ arbitrage is als alternatief op de agenda geplaatst. De overeenkomst van Spa zal te Londen niet worden herzien. Er zal geen lijst van sancties worden opgemaakt, doch een algemeene verklaring worden afgelegd van gemecmcüajpe ijl; op treden bij in gebreke blijven van Duitsch land. .Wat de veiligheidskwes'.ie betreft, heeft de regeering het standpunt door Asquith uiteengezet, steeds gehuldigd. De veiligt heidsovereenkomst moet niet slechts van enkelen uitgaan, doch algemeen en alge meen gewaarborgd zijn. MacDonald besloot met de opmerking van een Fransch militair deskundige aan te halen, dat het probleem der veiligheid van Frankrijk het probleem is van den Europeeschen vrede. In antwoord op een vraag in zake Soedan heeft Mac Donald in het Lagerhuis ver klaard, dat dc godsdienstige en wereldlijke autoriteiten van Soedan zich hebben ver klaard voor het Engelseh bestuul^en ver langd, dat de Engelsche controle zal blijven tot zij in staat zullen zijn hun eigen zaken te behartigen. Naar aanleiding van den aanslag op Zog- loei pasja zijn in Egypte de extremistische sjeik Sjaweesj en eenige anderen ge arresteerd. SPANJE. De premier ln Marokko staking in Asturie. Generaal Primo de Rivera is te Tetuan aangekomen, Vanwaar hij' na eeu wapen schouwing verder reisde naar het front. In een bijeenkomst van den Spanjaarden goedgezinde Marokkaansche hoofden ver klaarde hij, dat Spanje den levendigen wensch koestert van het Spaars.he protectoraat e n voorbeeld van beschavingsvooruitgaug te maken. De haat moet daarom verdwijnen. Wanneer de vrede hersteld is, wil Spanje geen enkelen Spaanschen soldaat in Ma rokko achterlaten, doch aan de eigen mili- tairo krachten de taak overlaten de persoon lijke veiligheid van de Marokkanen te waar borgen. Tegen do onruststokers zal net di rectorium onverbiddelijk optreden. De mijnwerkers in Asturie hebben wegens looneischeu het werk neergelegd. POLEN. Gevecht in 't parlement. In de wandelgangen van den Feci, chen LandjJag zijn de Joodscho en de nationaal- Poolsche afgevaardigden handgemeen ge worden. Een Joodsch afgevaardigde werd levensgevaarlijk verwond. BRAZILIË. De opstand. De meest tegenstrijdige berichten ov« den opstand doen de ronde. Het schijnt, dat men mag aannemen, dat San Paulo nog altijd in handen der rebellen is, doch dat er hard om de stad wordt gestreden. Het totaal aantal dooden zou reeds 3000 duizend bedragen, maar bevestiging is gewenscht. BUITENLANDSCH GEMENGD. Te Wembly is gehouden het internationaal congres van adverteerders, waarvoor een paar duizend Amerikanen overkwamen. Het is het twintigste congres van dien aard, maar de eerste maal dat het buiten Amerika gehouden wordt en het omvat de vereenigde advertentieclubs van de wereld. De prins van Wales opende met een lange redevoering, gevolgd door speeches van den Ameiïkaanschen gezant en Thoma3. Lou Holland, voorzitter van de advertentie club der wereld, las een boodschap van Coolidg voor. Nederland is vertegenwoordigd voor ver schillende vereenigingen van adverteerders, dagbladen en advertentie-bureaux. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een zware ontploffing de mijn Bonifacius der Gelsenkirchener Bergwerksgesellschaft geteisterd. Er zijn vier menschen bjj om gekomen. Twee werden op slag gedood, vijf anderen zwaar gewond. Twee hunner zijn aan hun wonden bezweken. Men vermoedt, dat het stoomschip Lis more van Cork, dat onderweg was van Cork naar Birkenhead met negentien koppen aan boora, bij Waterford aan de kust van Ierland Vrijdagmorgen vroeg is vergaan. Het lijkt waarschijnlijk, dat de Lismore, een nieuw schip van bijna 6000 ton, tijdens mist op een zandbank is geloopen en omgeslagen is, maar zekerheid heeft men hierover niet Voor zoover bekend is, is er van de be manning slechts één overlevendo en hij heeft de kust bereikt op een vlot na vierentwintig uur to hebben rondgezwalkt. ,Vi?r doofstommen waren Zondagavond in oen kroeg in het Noorden van Berlijn bijeen gekomen om den verjaardag van een hunner to vieren. Er werd flink gedronken en nie mand dacht erover naar huis te gaan, tot op zeker oogenblik de zoon van den her bergier het gezelschap aan het verstand trachtte te brengen, dat het tijd was om de bijeenkomst te sluiten. Zijn gebaren wer den door de doofstommen slecht begrepen en een der gasten, die wat diep in het glas I had gekc-ken, voelde zich belcedigd en ging den jongeman te lijf. De herbergier snelde zjin zoon ter hulp en gilde, dat men zijn zoon met rust moest laten, er niet aan den kend, dat niemand zijn woorden kon verstaan. Toen nu de jarige doofstomme den jonge man bij de keel greep, nam de herbergier een mes en stak er den aanvaller me?. De man was onmiddellijk dood. Zijn kame raden wilden nu met stoelen en glazen hun vHpnrJ wreken Dp korhprjeripr en aooa verdedigden zich met messen.' Eu werd ge weldig gevochten en baren, die tctègesrm kwamen, slaagden er niet in, de strijdenden to scheiden. De heele inboedel van de kroeg werd door de doofstommen kort en klein geslagen. Bij het gevecht werd nog een doofstomme schoenmaker door den zoon van den herbergier doodgestoken. De. politici die ten slotte ter plaatse verscheen, staagde, erin, de rust te herstellen. Twee zwaar ge wonden moesten nog nahr het ziekenhuis j worden gebracht. De herbergier en zijn zoon werden gearresteerd. De „Haiin" heeft zich deerlijk in de j vingers gesneden met het, ook door ons overgenomen bericht, over een „onzedelijke, Duitsche, anti-Fransche film", die in bet park van Versailles is opgenomen. Het {loor den Minister van Schooner Kunsten ingestelde onderzoek heeft aan het licht gebracht, (Lt er van onzedelijkheid of anti-Fransche pro paganda geen sprake is geweest, dat do geheeie vertooning bovendien nog onder Fransch militair toezicht stond. Uit New-York wordt gemeld, dat, toen een Amerikaausch gezelschap toeristen uit Oklahoma van het internationale veer to Brownsville (Texas) gebruik wilden maken om de Mexicaansche g*ëns te passeeren, Mexicaansche grenswachten liet gezelschap, niet toelieten vóórdat de bij bet gezelschap behoorende dames, die toeristenbroeken droe gen, een rok hadden aangedaan. Een dezer dagen is ds. Oren van Loon, leider van de Kirkley Comminuty Church to Detroit, verdwenen. Naar beweerd wordt heeft van Loon 'tal vai dreigbrieven ontvangen in verband met zijn oppositie tegen den Ku Klux Klan. Hij verliet op 30 Juni zijn woning om te Flint een rede te gaan houden en sindsdien heeft men niets meer van hem vernomen, totdat j hij gisteren in een der stralen van Battle Creek in waanzinnigen t:-feland werd aan- J getroffen. Op zijn rug bevonden zich diep» brandmerken, n.l. de letters K. K. K. De opstand in Brazilië. BUEXOS-AYRES, 1 öJuli (Revier). Een draadloos bericht opgevangen do.«i het sloom schip Andes, dat gisteren Suj.tos verliet,A zegt, dat de toestand ernstig in De opslan- delingen zouden 18 K.M. van Fr.n'c verwij derd zijn. Volgens andere bp'hklen bombar- deeren de federalen San Paulo vvo idurend, doch is de-verwoesting nie. belafigyijk. Eenige stukken artillerie Ce:-; lederalen zouden door de rebellen genomen zijn. Uit Mexico. MEXICO-CITY, 15 Juli (Heuler). De Amer. gezant Warren welke belast werd met d® behandeling der belangen in Mexico, deeld® mede, dat hij naar Washington terugkeerde en altrad na zijn zending lot hervatten der Mexicaansch-Amerikaansche- betrekkingen* _te hebben vervuld.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 2