KAREL I SIGAREN «E!? AGENDA VAN DE WEEK. Maandag. ,,'Amicitia" (bovenzaal)Propaganda- vergadering Winkelweek 3-Octoberfeesten. Halfnegen. Dise^ff. „Jeruël" (Groenesleeg 16): Knapenveree- niging. Halfacht Katwijk aan Zee: Gemeentezaal: da heer Van Spijkhoven van Drieborgen. Half acht De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Juli waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Visch- markt 8, tel. 552. De apotheek van „Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48, is altijd geopend, doch alleen voor leden van dat Ziekenfonds. RECLAME. Ons aanbod een proefwasch voor halven prijs le behandelen -blijft 'nog sfeé'ds van kracht <023 7 klassen en scholen, naar hij gelooft, van dezelfde vereenigingl Du» hij ziet geen be zwaar lot combineeren; ook niet in den af stand, gelet wat op de openbare scholen ge beurt. Waf de verbouwing aan de school Vrou- wenkerksteeg betreft, dit is z.i. abusievelijk hierbij in geding gebracht. Deze school is al jaren afgekeurd en heeft recht op totale vernieuwing, zooals bij het Bijz. Onderlijs de laalsle jaren altijd geschiedde (Applaus). Maandag zal de raad ook een beslissing nemen over een vloekverbod; spr. meent, dat er hier een verband moet worden ge legd. B. en W. hebben technisch bezwaren daartegen, maar ook principieele. Moet weer de staalsarm worden geroepen in plaats van het thuis en de school, kerk en gezin? Dat zijn gulden woorden. Van binnen uit moet op do ontwikkeling worden gewerkt. Daar mee zijn echter de onderwijsvoorstellen in strijd, die de kracht daarvan verkleinen. Laat de geschiedenis zeggen; het rijk be zuinigde op volksopvoeding en -ontwikke ling, maar Leiden handhaafde haar roem, zich offers getroostend voor een integendeel opvoeren van het onderwijs. (Daverend ap plaus). De heer H i b m a dankte den heer Tjalsma voor zijn korle, zakelijke inlei ding. De heer Goslinga is het in principe niet eens met den heer Tjalsma en hij be treurt, dat deze zoo volslagen negatief slaal tegenover do voorstellen van B. en W. De heer Hibma meent, dat de heer Tjalsma niet volslagen negatief stond. De heer Goslinga heeft dat zoo be grepen. Wanneer hier het budget sluitend is, zal niemand meer behoeven te bezuini gen. Daarom behoeft de Engelsche Labour-, regecring dat ook niet meer te doen. En met Engeland kunnen wij ons nog wal meten op onderwijsgebied. Spr. is hel er niet mee eens, het uitstel- systeem toe te passen, al belreurt hij ook, dat er geen overleg is gepleegd en hoopt hij alsnog, dat het daartoe zal komen. Maar het aanpassingssysteem is beter; 't komt slechts aan op de wijze, snelheid, enz. Ook elders is zoo geoordeeld. Vervanging door tijdelijke krachten is niet in het belang van het onderwijs. B. en W. gaan dus z. i. den juisten weg, en dat brengt mee opheffing van beide Plantsoenscholen, wat gemakke lijk kan zonder elders het al te moeilijk te maken. We leven in lijden van bezuiniging, dat is nu eenmaal niet anders. Spr. acht het niet verstandig daar legen in te gaan. anders komen er nog meer wachtgelders of gaat er nog meer af van het salaris. Nog maals betreurt hij, dat er geen lijd is voor rustige beoordeeling, zoodat er door rustige wrijving een communis opinio ontslaat en etc raad kan oordcelen, en ook hij is voer uilstel van behandeling. Spr. gaat dan in op het sluk der heeren Bosman en Dirks in ons blad van Zaterdag over de YrouwenkerksteegschOol. Hij gaat den gang van zaken na. liet praeadvies van de Plaatsel. Schoolcommissie is door wijzi gingen in de plannen van B. en W. in het water gevallen. Onjuist is echler de ge- dachlcngang: de Zuidsingelschool kan hier loozen, de Medusastraat weer aan den Zuid- tingel, en de Kooi aan de Modusastraat. Spr. meent, dat wij de bewoners moeten volgen, d w.z. naar de buitenwijken gaan, zooals ook hef Bijz. Onderwijs doet. Een enkel woord over het Bijz. Onderwijs. Spr. belreurt, dat B. en W. ook hier geen voeling hebben gezocht. Men vergde niet, dat het Bijz. Onderwijs zeer nauw vastzit aan het Openb. Onderwijs. Spr. is niet erg vlug van begrip en daarom heeft hij in 14 dagen de volledige strekking nog niet kunnen overzien van de plannen van B. en W. Bij hot Bijz. Onderwijs is echter ook be zwaar tegen Ï8 leerlingen, daar iedere school daar apart geldt voor het gemiddelde. Voor de katholieke scholen, zoo vernam hij, zijn er financieele bezwaren en ook de Chr. s holen beschouwen het cijfer 48 als een latent gevaar. Spr. hoopt, dat de raad deze zaak Maan dag niet zal behandelen, want zoo'n haast is cr niet bij. Men kan dan voorstellen doen .voor 1 Januari 1925 b.v. 1 .Opzeggen met 6 weken is £dj het J3ijz. Onderwijs ook niet mogelijk, als nu hier bij het Openb. Onderwijs zou geschieden. De heer Ming en komt als ouder op tegen de overrompeling van B. en W., die beteekent een verslechtering voor het kind. De heer Van Schaik ontkent, dat de Plantsoenschool aftakelt; deze school legt juist zeer goed aan den rand van de stad, dicht bij het zich uitbreidend Tuinstadwijk, waarheen een betere verkeersw -g komen zal. De Duivenbodeschool zal daarom niet voldoende zijn. De heer Kool s tra bestrijdt den heer Goslinga, dat het aanpassingssysteem het besle is. Hij hoopt, dit de heer G., wanneer de Vrouwenkerksteegschool 6-klassig wordt, zal inzien, dat elders een nieuwe openbare tchool noodig zal zijn. De heer B o s m a sluit zich daarbij aan. De heer Boerstra wijst er op, dat er 178 en 166 leerlingen zijn op de Plantsoen- scholen en deze getallen konden veel hooger zijn als deze scholen niet leeggepompt wer den voor andere. De heer Tjalsma ontkent, dat zijn optreden volslagen negatief is, hij geeft an dere wegen aan. Hij staat principieel tegen over den heer Goslinga, ook in de Plaatse lijke Schoolcommissie, die z.i. te kort schiet in haar taak, wanneer zij de voorstellen van B. en W. aannemelijk verklaart (Applaus). Hij blijft dwaas vinden, nu het aanpas- singssystem toe te passen. Zeker, werken met tijdelijke krachten is niet sympathiek, maar het is toch beter en hier heel gewoon bovendien. Wij, onderwijzers, zien niet op tegen har der werken, ook al is het tegen lager loon, maar het gaat om de belangen van het kind. De raad mag zich z.i. wel 100-maal be denken alvorens hierop in te gaan. Hij meent den weg te hebben aangewezen (Ap plaus). De Voorzitter van 't N. O. G. zegt, dat hij heeft geleerd, dat er hier het besef is, dat de plannen van B. en W. schadelijk voor 't Openbaar en 't Bijzonder Onderwijs zijn en hij brengt dank aan hen, die het ini tiatief namen. B. en W. van Leiden wil den een overrompeling, maar de heeren hier zijn de militaire voorposten, die de over rompeling zullen verhinderen en bij tijd van beraad vreest hij niets (Applaus). De heer Goslinga verbetert, dat de heer Tjalsma absoluut afwijzend slaat tegen over B. en W., niet negatief was, terwijl hij dat niet geheel is en over dit verschil zou hij rustig willen debalteeren. De heer Hibma maakt nog eenige op merkingen en brengt een motie aan de orde. Nadat daarover nog kort is gediscussieerd, wordt met algeaieane stemmen een motie aangenomen, waarin verklaard wordt, daL de lijd van voorbereiding veel te kort was en de wensch uitgesproken, alsnog gelegen heid ie geven aan belangstellende verecnl- gi'ngen etc. haar wenschen en inzichten kenbaar le kunnen maken. Het raadslid V e r w e y zegt len slotte nog, dat een voorsUl tot uitstel van behan deling al bij den raad ingediend is. Hierna sluiting onder dankzegging. Prov. Bond v. Ziekenkassen in Zuid-Holland Omlrenf de jaarvergadering in „Zomer- lust'" alhier van bovengenoemden Bcnd dcelen wij nog mede, dat eenige nog vóór de pauze gestelde vragen door Rotterdam, Dordrecht en Den Haag, na de pauze wer den beantwoord door den voorzitter en den secretaris. De VoorziUer wees er om. op, dat de actie niet slaat iegenover S. D. A. P. en N. V. V., doch elke partij en politiek staat er naast. Het slaat echter bij hem vast, dat het beter is zooals het nu is, en men tegen bc- drijfsvereenigingen is, omdat deze een pas kwil zijn. Wij laten dit nimmer los; de Re geering is met ons standpunt hekend en wij staan sterk, dat het niet beter kan geschie den dan in eigen beheer.. De secrelaris bevesligt dit met het noe men van voorbeelden, als bijv. de verzeke ring van de Landbouwongevallenverzekc- ring en hel noemen van ieilen. Mr. W. Elink Schuurman koml nog legen het door Dordrecht aangevoerde op. Rotterdam komt nog weer op legen het handhaven van St. Eloy, uit Rotterdam, dat volgens sprekers beweren, niel aan de ver plichtingen voldoet. Uit het jaarverslag van den secrelaris blijkt o.m., dat door de aangesloten Veree- nigingen aan contributie is belaald f253,000; uitgekeerd 1221.000; voordeelig saldo f 32.000. De bezittingen zijn f 245,000 Per lid is ontvangen i 14, uitgekeerd f 12; de bezittingen per lid bedragen f 13. 5785 zieken zlju er geweest, wat ongeveer 30 pCt. is van de aangesloten 21.000 leden ol f 38 per geval. Door den penningmeester, den beer Van Wijk. van Den Haag, wordt hst financieel jaarverslag uitgebracht, waarvan de eind cijfers zijn voor ontvangsten f 2100.72, voor uilgaven f 1997.13; balig saldo f 202,59, vo rig jaar f 81,40. De verificalie-commissie brengt een goed keurend rapport uit over dze rekening, waarna de penningmeester wordt gedéchar- geerd. Voor liet nazien der rekening hel volgend jaar worden aangewzen de afdeelingen Dub beldam II, 's-Gravensande en Hendri-Ido- Ambacht. Bij het punt verkiezing van een bestuurs lid (voorzitter), aftredend de heer Gaastra, die herkiesbaar is, deelt de tweede-voorzit ter mede, dat geen candidaten zijn voorge- sleld, weshalve hij voorstelt, den aftreden- den voorzitter weder bij acclamatie te be noemen. Den Haag zegt zeker niet andere le kun nen, daar ons veel aotis wacht, waarvoor ter dege ingewerklen zullen benoodigd zijn. De herbenoeming heeft daarop plaats, waarvoor de Voorzitter dank brengt en be stendiging van zijn functie toezegt. Door den heer Trooborst, uit Rotterdam, wordt een uitvoerig verslag uitgebracht over de ie Utrecht gehouden jaaryergaderinfl, RECLAME. Kent U onze Reclame-Astibisding? 6 FOTO-KAARTEN waarvan dén op passepnrtont In lijst f2 50. UITSLUITEND PRIMA WERK Fa. M. BGNGENAAR P. SLEGTEiïHOKST Nieuwe Rijn 46 4332 waarvoor hij den dank des Voorzitters hééft in ontvangst te nemen. De beschrijvingsbrief voor de met Aug. te houden algemeene jaarvergadering te Arnhem, wordt, wordt betrekkelijk vlug af gewerkt. Het aftredend bestuurslid, de heer Van Wijk, van Den Jïaag, wordt weder gecandi- deerd. Als lid en afgevaardigde van den Bonds raad N. V. Z. wordt bij acclamatie aange wezen de heer Trooboist, uit Rotterdam. Het voorstel om voor deze belangrijke vergadering nog een tweede afgevaardigde hieraan toe te voegen, werd aangenomon, waarvoor uit drie candidaten werd gekozen de heer Neuteboom, van Den Haag, met 39 stemmen. De heeren Planken, van Rotterdam, en Houtkoop, van IJselmonde, verkregen resp. 27 en 22 stemmen. Over de bijdrage voor het N. V. Z., welkc- voorgesteld werd op 5 ets. per lid, kwamen de bezwaren nog al los, doch zij werd ten slotte als voorgesteld aangenomen, waarbij Dordrecht geacht werd tegengestemd te heb ben. Aan de orde kwam hierna de bespreking Redactie Zelfbeheer". De heer Nedermeyer, van Dordrecht be sprak deze zaak, en meende te moeten con- cludeeren, dat er wel iets aan het orgaan ontbrak, want anders had z.i. Den Haag geen eigen orgaan opgericht. Noodig was z.i. een verplaatsing van redactie en admini stratie, zoodat uitgever en redactie meer contact konden hebben. Ook het ongeregeld verschijnen bleef een groote grief. Nog anderen kwamen met gelijke grieven, waarna de voorzitter de heele geschiedenis van het orgaan naging; doch ook thans zou hij wenschen, dat het lectuur ging bevatten van meer propagandistischen aard. Dat de redactie in andere handen kwam, en het bestuur daarvan werd ontlast, zou spreker aangenaam zijn. Hij kon echter niet meegaan met het voorstel, om de con tributie 1 cent per week te verhoogen, om daarmede de kosten te bestrijden van het orgaan: dit zou nadeelig werken op het ledental. Dit laatste kwam ook in het voor stel van Rotterdam, dat de vorige maal was aangehouden. Ook de overige voorstellen, toen aange houden, gingken, verworpen al» zij werden, vlug onder den hamer door. Over het voorstel Gouda, in hoeverre met werklooze leden te handelen, inzake conlri- butiebetaling en uitkeeTing, meende de voorzitter, dat ieder dit naar eigen bevin ding had le regelen. Den Haag had een re geling, welke goed werkte, en er was er niet één geweest, die zich aan simulatie had schuldig gemaakt. Spreker was in dat geval van meening, dat er dan geholpc-n moest worden en zeker houden, gingen, verworpen als rij werden, aamde. Bij de rondvraag hield een der afgevaar digden een klemmend beloog tegen het onl- werp-Ziektewet, wat den voorzitter echter dezen spreker tot -de orde deed roepen, daar deze meeningen verkondigde, die hij niet mocht toelaten. Door oen der RotterdamscKe afgevaardig den werd nog het Sanatoriumfonds ter sprake gebracht, waarbij deze Leiden be schuldigde niet voldoende voor den loten- verkoop geijverd te hebben, wat door Lei den word weersproken. Verschillend*? voorstellen, om deze zaak alsnog te doen slagen, werden aan de hand gedaan, doch tot een definitief besluit kwam men niet. Nadat nog eenige minder belangrijke en huishoudelijke onderwerpen waren bespro ken, werd de vergadering gesloten. Zilveren feest van „Genot en Vermaak". In „De Graanbeurs" ach, ware het bo ven op „De Burcht" geweest, waar het bij echt zomerweer zoo heerlijk zijn kanl vierde Zaterdagavond de onderlinge werk- liedenvereeniging „Genot en Vermaak", op gericht 10 Juli 1899, haar vijf-en-twinlig- jarig bestaan. De opkomst was groot. Volgende het recente voorbeeld van het oudere jubileerende „Nut en Vermaak" re den ook de besluurderen van „Genot en Vermaak", mitsgaders hun dames, voordat het feest binnen de muren begon, triomfan telijk door liet drukke Leiden rond, in vier open landauers, elk bespannen met twee paarden, dragende elk dezer dieren op den kop een pluim in de stedelijke kleuren, rood en wit. Deze niet onopgemerkt gebleven feestrit eindigde op het Burchlplein en toen de in „De Graanbeurs" verzamelde wachtende menigte gewaar werd, dat het bestuur c.s. verschijnen ging, verhief zij zich van haar zetels en hief begeleid door pianist en violist, die dezen avond en nacht ook er voeren, dat het zomersch warm was geestdriftig een „Welkomstlied" van drie coupletten aan op de wijze van het „Wien Neerlandsch Bloed". Onderwijl zetten het bestuur en zijn dames zich rondom een groote tafel vóór het podium, 't Was hun allen aan te zien. dat zij lékker gereden hadden en dat zij zeer ingenomen waren met de plechtige en tevenj warme ont vangst, hun in dezen stond in de feestzaal bereid. Woldra sprak de voorzitter, da hoer H. A. Weeber, de feeslvergadering toe. Berst een hartelijk welkom natuurlijk ta oen innige dankbetuiging voor de ontvanpi Even wees de spreker er op, dat het ieto potosngewoons ia, dat deze Vereeniging stop ia een zaal bevond, daar zij anders haar snot en ver maak op het water zoekt, zijnde zij toch eigenlijk een boolvereeniging. Het wel en wee van de Vereeniging in de kwart-eeuw van haar bestaan zou hij bier maar niet behandelen; maar enkel wilde hij nog de aandacht vestigen op het programma en op het «erkzaam aandeel, dat de bekende too- neelvereeniging „D. O. S." daarin zou hebben. Even later 't ging vlot werd het gansche bestuur, op het podium staande, toegesproken door den heer D. Nieuwenhuï- zen, voorzitter van een vaandelcomité, en werd door een dameskoor een cantate ge zongen, expresselijk vervaardigd door den heer J. Boy, welke zang werd begeleid door mej. J. Nieuwenhuizen. De zooeven ge noemde spreker zei, dat het initiatief tot het aanbieden van een nieuw vaandel was uitgegaan van den heer J. Boom; dat de leden en htm vrouwen zich niet onbetuigd hadden gelaten en dat het schoone vaandel, hetwelk hij thans onder de beste wenschen voor Vereeniging en bestuur onthulde en aanbood, het schitterend resultaat was van eendrachtige en gewillige samenwerking. Namens de leden en hun dames werd den voorzitter overhandigd een prachtig bloem stuk in den vorm van een boot. De president sprak woorden van dank. voor alles en tot allen. De heer Bey kreeg voor zijn bemoeiingen uit handen van den heer D. Nieuwenhuizen ook een geschenk. Het nieuwe vaandel, een kunstwerk uit het atelier-Werson, Rotterdam, met (even als op het oude, dat weldra achteraf werd geplaatst) een kleurige boot in actie op blauwend water met groene oevers in 't verschiet, kreeg een eereplaats. Woorden en daden lokten natuurlijk bijval en fan fares uit. 't Was toen de tijd voor het beginnen aan de afwerking van het programma, voor het zingen van liederen, als Vaandellied, Vereenigingslied, enz. en voor het smeren van droge kolen. Op een avond als deze gaan koude biertjes, frissche ranja's, schui mende ciders en andere frissche dito's er wel in! Zij, die „D.O. S." kennen, weten, dat het tot veel goeds in staat is. Dit bleek ook nu weer. Men heeft ongetwijfeld genoten van schets, blijspel en zedenspel en ook van de vele voordrachten. Het programma beloofde voorls een bal onder leiding van den heer P. Mazurel Jr. Wat zal het er toen warm toegegaan zijn! Onder groote belangstelling is heden middag op „Rhijnhof" begraven de heer P. Segaar, onderwijzer aan de Openbare Opleidingsschool voor Gymnasium en H.B.S. leeraar aan „Mathesis" en den Gem. Op leidingscursus voor de Hoofdakte. Aan de groeve werd gesproken door den heer Wisse, hoofd der school; den heer Kampschuur, namens de Vrijmetselarij; den heer Baak, namens het Rijksschooltoezicht;' den heer Bloemink, namens „Litteris Sa crum", en den heer Ekering .hoofdbestuurs lid van het Ned. Onderwijzersgenootschap. Allen getuigden van de groote plichtsbe trachting en de liefdevolle toewijding van den bescheiden, stillen werker, die kort voor zijn dood een afscheidsbrief schreef aan zijn leerlingen, waarin hij er hun op wees, dat alleen liefde voor mensch en na tuur het leven groot en goed maken kan! Zijn nagedachtenis zal hij heel veel Leide- naars in hooge eere blijvenl De heer C. J. Kleyn, alhier lot arts be vorderd, is bestemd tot reserve-officier van gezondheid tweede klasse bij het leger hier te lande. Door de Raadsleden Wilbrink, Eiker bout en Spendel wordt voorgesteld het bs-. heer en onderhoud van de zweminrichting aan de Zijl op le dragen aan de Zwemver- eeniging „De Ziil", onder toezicht en ten ge noegen van B. en W. Naar aanleiding van het afwijzend praeadvies van B. en W. betreffende de treurwilgen in het Van-der-Werf-park heeft het bestuur der Afd. Leiden cn Om streken der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde zich nogmaals tot den Raad gewend, blijvend bij hel inricht, dat deze boomen verwijderd moeten worden. Naar wij vernemen, heeft het bestuur der 3-Oclober-Yerconigiüg de gcheele muzi kale verzorging van het Open-Luchtspel op gedragen aan de Koninkl. Militaire Kapel te 's-Gravenhage. De muziek, die geheel wordt gecomponeerd door onzen stadgenoot, den heer Leo J. Mens, leem ar aan het Kon. Con servatorium voor Muziek, le 's-Gravenhage, zal door den 1ste luit. der Grenadiers, di recteur der Kon. Mil. Kapel, worden ge ïnstrumenteerd. De opvoering zal dus op hoog peil komen te slaan en blijkbaar worden geen kosten gespaard om iels werkelijk schoons le bie den. Onder zeer gunstige weersomslandig- heid en groolc belangstelling had gister avond andermaal een concert in den tuin „Zomerlust" plaats. Het werd gegeven door het muziekgezelschap Orpheus" (djr. de heer J. Vink) en het neutraal gemengd koor „Amicitia" (dir. de heer P. de Rook)- Het geheel is zeer zeker een succes geworden en heeft alle aanwezigen groot genoegen ver schaft. Woensdagavond a.s. geeft het kinder koor „De Kleine Slem" een uitvoering in „Zomerlust" en Zalerdag 19 Juli omstreeks vier uur vertrekt het koor voor een vijfdaag- sche reis naar het Gooi (Hilversum). Ook daar geeft het koor een concert, met hetzelf de programma als Woensdagavond alhier. De kinderen worden die dagen in het Gooi herig gehouden met wandelen en spelen in Bosch en op de hei. Woensdagavond 23 Juli te halfnegen komen de kinderen weer thuis. De electrificatie op het spoortraject LeidenVoorschoten is gereed gekomen, zoodat het traject LeidenDen Haag geheel electrisch bereden kan worden. Proefritten tusschen Den Haag en Voorschoten hebben eiken dag geregeld plaats gehad en nu zul len proefritten tot Leiden volgen. Alleen RECLAME. Forma Delgado S 8 cent Elegant 10 cent Special S 12 cent 37C0 is hef wachten nu nog op verschillende werkzaamheden bij het slation. De masten zijn wel alle geplaatst, maar de bovenleidin gen zijn nog niet verbonden. Deze werk zaamheden kunnen alleen 's nachts plaats hebben met het oog op den drukken treinen- loop. Als er nies in den weg komt, hoopt men in het begin van Augustus de electri- sche lijn in dienst te stellen. Deze treinen zullen voorloopig in plaats van de zooge- naamde locaaltreiDen LeidenDen Haag dienst doen. Doet een sneltrein zestien mi nuten oveT het traject LeidenDen Haag, de electrische treinen zullen er dertien mi nuten over doen. Alhier is wederom een achttal nieuwe tram wagons uit Budapest gearriveerd voor de lijnen ScheveningenLeidenKatwijk Noordwijk. In verband met het welsvoorstel-Rnf- gers (Plaatselijke Keuze) organiseert de afd. Leiden van de Ned. Ver. tot Afsch. van Alcoh.-houdende Dranken, in samenwerking met de Zuidhollandsche Propagandacommis- 1 sie a.s. Zaterdag een gewesellijke open luchtmeeting in „Zomerzorg". voorafgegaan door een optocht. De firma C. da Bink en Zn., alhier, Krengt ten eerste in den handel een kleine, zeer handige en practische schrijfmachine, f de „Gundka", welker werking wij gezien hebben, en die, al is zij klein en eenvoudig, schrift geeft als van een gewone schrijTma- chine, terwijl dansend schrift uilgeslolcn is, j. Ten tweede een zelfbïndband voor tijd schriften, de „Clio-band", waarvan de be handeling hoogst eenvoudig is. De band ia geschikt voor elk formaat en voor elke dikte van het tijdschrift. Alle nummers er van blijven in volgorde en is een jaargang com pleet, dan is het boek gebonden. In ons Blad van Zaterdag slaaf ver meldt dat de heer J. Markus is geslaagd voor h'et examen Duitsche handelscorrespon dentie. Bedoeld is: J. P. C. Marks; T, J. Bergers moet rijn P» J. Bergers. [Voorts is geslaagd voor dat examen 3e Beer C. de Bruyn. I [Wij vestigen de aandacht op de 'éta lage van den heer W« Brouwer,, Haarlem merstraat 23, alhier, waarin onbreekbare r horlogeglazen zijn tentoongesteld. Aangehouden is de 11-jarige D. T. de W„ die aan de school aan den Rijnsburger- singel een aantal rozen heeft afgerukt, Aan den H.-Rijndijk is een hond door een auto overreden en daar het dier lag te stuiptrekken door de polietie doodgeschoten Bij een vechtpartij in de Haarlemmer- straal, die gisteren plaats vond, is B. Z. met een mes gesloken aan den bovenarm door B. De verwonding is niet ernstig, Door een onbekende is Zalerdag een glasruit bij bakker v. T. aan de Haven in geworpen. j l Zaterdagmiddag heelt aan de [Wiüe- Singel een aanrijding plaats gehad tusschen een rijtuig van C. P. uit Katwijk, komende van het terrein van het Dïaconessenhuis en een auto, bestuurd door den chauffeur J. H, B. B., uit Den Haag. Het rijtuig bekwam slechts geringe schade. k fl Zaterdag is aan de Steenslraat de mo torrijder T. B. uit Zegwaard, toen hij uit de Narmstraat kwam, ïn botsing gekomen met j de tram. De motor werd tegen den grond ge worpen en ook de 19-jarige N. v. E. uit Zeg waard, die op het duo zal. Zij heeft 'n enkel gebroken cn is ia bet Acad. Ziekenhuis op genomen. 9 Zaterdagavond is een ruit vernield bijB de firma Jamin aan de Haarlemmerstraat. De polilie onderzoekt of J. E. v. L. die zeil een wond aan de hand bekwam per ongeluk door de ruit is gevallen dan wel deze heeft ingeslagen. Vermoedelijk is het wel het K eersle. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen in de weck van 6 lot en met 12 Juli 156 volwassen personen en 12 kinde-H ren, lolaal 168. - RECLAME. rr*.t 9fer#j 4311 BUITENLAND. DE ALGEMEENE TOESTAND. Groote en Kleine Entente. Mussolini komt niet naar Londen B:j wordt vervangen door de ministers 3e Stefani en de Nava, bijgestaan door den gezant te Londen en Italiaansche experts- Volgens de „Daily Telegraph" is aan Mac Donald medegedeeld, dat de City niet b« reid of in staat is, het Engelsche gedeeld in de Dawesleening te verschaffen, indie» Frankrijk en Duitschland niet tot pvere*®'

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 2