zeerste. Niet omdat ons artikeltje geen direct [gehoor heeft gevonden, doch wél omdat wij [precies meenden mat wij schreven en van een mislukten competitie-dag een deprimee- rendén invloed vreesden op de belangstelling hier ter stede voor de sport van speer cn [«print. 't Kringbcstuur had verstandiger moe iten zijn en de zielige vertooning van gisteren dienen te voorkomen. Met een dergelijke [„competitie" wordt zeer zeker de athletiek 'niet gediend en wel allerminst in een plaats 'als meiden, waar de overgroote meerderheid 'der sportmenschen nog in het „abc" 'dezer zomersport moet worden ingewijd. j'AUeen een uitstekend voorbereide doeltref Ifende propaganda zal in de Sleutelstad succes [kuunen hebben, en als zoodanig zal toch wel l niemand den eersten competitie-dag" durven 'beschouwen. Wie niet geheel en al vreemd 'is in ons athletiek-wereldje za( volmondig moeten erkennen, dat er van deze eerste 'kampen vrijwel in geen enkel opzicht iets i goeds kan worden gezegd. De deelname [was meer dan slecht, regeling pr aan even- iredig, hetgeen trouwens ook moeilijk anders kan wanneer het bestuur al het werk kalmpjes [op een persoon, in casu den secretaris, laat aankomen. 't Spijt ons dit alles te moeten schrjjven, want ;wij hadden het zoo gaarne anders gewild, maar wij meenen, dat in de gegeven om standigheden alleen aan onverbloemd onder 'de oogen zien van de droevige feiten tot een oplossing zal kunnen leiden. Mogen ook bestuur cn leden van den L. A. K. zulks be seffen. Dat ons standpunt door anderen wordt gedeeld, mochten wjj reeds van tallooze zflden vernemen, 't Geeft ons althans weer een klein beetje hoop voor de toekomst van den kring. Aan den eersten „competitie"-dag werd deelgenomen door de vereenigingen Donar, D. L. V. en Brunhilde. Aangezien de L. A. K.- secretaris er niet in mocht slagen een tabel te krijgen voor de puntentelling, kan het juiste resultaat, beter gezegd: de stand, niet worden opgegeven. Misschien zullen wjj deza over eenige dagen alsnog kunnen vermelden. Zcoals te doen gebruikelijk is, geven wij natuurlijk niet een relaas van de door de deelnemers individueel behaalde resultaten. Thans ware dit mogeljjk, doch bij behoorlijke deelname zou daarvan, gezien onze plaats ruimte, toch geen sprake kunnen zijn. Een Slingerbal-Competitie. Mede op die manier de turncrs(sters) langzamerhand tot athletick-beoefening tc bewegen is door den Leidschen Turnkring een Ölingerbalcompetitie ingesteld. Vijf ploegen zullen hieraan deelnemen. CRICKET. 1 -< 'j' 4 4 Uitslagen. v le klasse. .N - 4 HilversumAjax: Draw. V. V. V.P. W.: Gew. door V. V. V. met innings en 70 runs. R. W.Haarlem: Gew. door Haarlem met 6 runs. H. C. C.Quick: Gew. door H. C. C. met innings en 78 runs. 2e klasse A Haarlem IIPhoenix: Gew. door Phoe nix met 46 runs. B AlbionR. W. II: Gew. door Albion ïnet 94 run9. C H. D. V. S. IIKampong: Gew. door Kampong met 39 runs. U. V. V.—V. O. C. H: Gew. door V.O.C. II met 4-4 runs. i Z. H. C. B. Ajax IIL. C. C.: Gew. door Ajax II met inning9 en 79 runs. Overzicht Schitterend cricketweer begunstigde de wedstrijden. Ajax zag zich in Bilthoven een zege ontgaan door te weinig speeltijd. Van de 61/» uur speeltijd werd maar 5 1/4 u. gespeeld. Hilversum wist door tijd uitspe-. Jen eajL draw te tonweren. Toch. stee* Ajax weer in de ranglijst daar P. W. weer een gevoelige nederlaag leed en daardoor onder Ajax kwam te staan. P. W. werd tegen V. V. V. voor 81 runs uitgegooid, waarna V. V. V. 178 runs maakte. In de 2e innings der Enschedeërs werd slechts 27 runs ge scoord, waardoor P. W. met innings en 7ü runs verloor. Ook de andere Oostelijke club leed een inningsnederlaag. Tegen de groote Haagsche kon Quick slechts 54 en 50 runs maken, terwijl H. C. C. haar innings sloot op een totaal van 1828 wickets. In Haarlem weer eens een spannende wedstrijd met hooge scores. In het geheel werden er 452 runs geslagen. Na de 223 runs van R. W. zal zij wel niet gedacht hebben dat Haarlem dit met 6 runs zou overschrijden. In de 2A-klasse sloeg Phoenix legen de verwachting in Haarlem II. Scores 121 en 1138 opgeg. door H.), Haarlem II 75. In de B-klasse zal Albion wel met het kampioenschap gaan strijken. Haar zwaar ste tegenstander R. W. II versloeg ze gis teren. R. W. II sloeg eerst 102 runs. wat Albion met 196 runs beantwoordde. R.W. II waagde nog een kans op de 2e innings en sloot op een totaal 1677 w. JUbion ver dedigde daarna zoo goed, dat R. W. II op gaf bij een stand 272. In de C-klasse heeft V. O. G. II de leiding genomen door een zege op U. V. V. en een nederlaag van H. D. V. S. II tegen Kampong Voor de Z.-H. C. B. werd de eerste wed strijd gespeeld, welke in een flinke zege voor Ajax II eindigde. Scores: Ajax 164; L. C. C. 14 en 71. r - HilversumAjax. Door de slechte treinverbinding kon Ajax met eerder dan bij half twaalf op het Bilt- hovensche terrein aanwezig zijn. Daar zij1 den toss verloor, moest Ajax het eerst batten. 'Het begin was niet bemoedigend. Op 13 wordt v. d. Mey gebowled voor 5 runs en 2 runs later Wempe voor 2 runs. Sigma en Eigeman brengen door voorzichtig spel de score wat omhoog, maar als Eigeman zich laat verleiden een „slow" te slaan, wordt hij keurig in het verre veld gevangen voor 12 runs. Met Ysseldijk op de mat wordt in een zeer langzaam tempo verder gescoord. Eerst na 'de lunch valt het 3e wicket als er 95 runs zijn. Ysseldijik gaat dan op bijzondere wijze uit. Htirj wilde n.I. nog een run loopen, toen de umpire over riep. 'Hij ging kalm terug, maar werd toch uitgerund. De umpire aan het doode wicket gaf uit, daar h\j niet had verstaan, dat er over geroepen was. Daar de bal na het roepen „over" dood is, kan dan een batsmaii niet meer uit zijn. De Hilversummers pro testeerden echter daartegen, met het gevolg, dat Ysseldijk, om ruzie te voorkomen, fcaar het paviljoen trok, na S runs achter zijn naam verkregen te hebben. Janssen slaat er weer brutaal op los, waardoor de score snel stügt. Als er 128 runs zijn, slaat Sigma eindelijk een bal in zrjn eigen wicket, na op kalme wijze 6*1 runs te hebben gescoord. Direct daarop wordt Janssen voor 25 runs gevangen (5129). Du Pon kan zonder gescoord te hebben op 133 verdwijnen. De laatste 3 wickets leveren nog veef moeilijk heden op. De staart kwispelt weer eens zeer goed. Wamsteker maakt 5 runs (8 142), maar de Kanter en v. d. Reijden ver- hoogen de score zeer snel. Eerst op 176 wordt de Kanter voor 19 runs gestumped. Rice scoort nog 4 runs eer hij gebowled wordt en dan sluit de innings op 183 runs. lV. d. Reyden bleef met oen hard geslagen 26 not out, v. Spengler bowlde 438, Cole 153, Cooper 121, v. Booven 17, T. Kessler 133, v. d. Linde 115. Door het late beginnen en zeer lange funch was er nog maar 2 uur over voor de (Hilverr sum-innings. Het le wicket valt op 20, n.1. van v. Spengler voor S runs. De Hilversummers hebben 2 Engelschen, zoo juist uit Engeland gearriveerd, in hun team. Ben er van, n.1 Cole, slaat er goed op los, zoodat het 274 wordt, eer deze speler voor 28 runs ge vangen wordt. v. Booven met 13 houdt het tot 97. uit^ terwijl Cooper op hetzelfde totaal verdwgnt Titsingh wordt voor '4 runs mooi door Wamsteker gestumped. (5 103). Fmdelijk is het de beurt van T. Kessler om na 52 runs gescoord te hebben, te ver dwijnen (6114). Daar de tijd bijna ver streken. is, wordt het spannend. V, cL Pot wordt voor S runs gebowled en v. d. Linde direct gevangen (8129). Des Tombe en Bierman weten dan den tijd uit te spelen, als er 137 runs zijn. Des Tombe bleef met 16 not out. Rice bowlde 568. Eige man, die de geheelo innings door bowlde 243, v. (L Reyden 122. Het resultaat was ydus een draw. Ajax II—L. C. C. Voor den Z H. C B. vond gisteren deze wedstrijd onder magnifiek cricketweer plaats. De L. C. C. wint den toss en stuurt Ajax naar de wickets. De le innings levert voor Ajax een totaal van 164 op. In de „dubbele cijfers" kwa men: Hofsteenge 21, Meyer 41, Kruyff 42, Hoogcnstraaten 13, de Jongh 13. en Keesom 11 not out. L. G. C bowlde: Beuk 3 voor 58: de Vrind 1 voor 58 en Heemskerk 5 voor 48. De L. C. C- dn°rrin ingaande zit, dank zij het keurige fielden van het geheelc Ajax- leam zonder uitzondering, binnen korten tijd voor slechts 14 runs aan den kant. Nie mand bereikte de „dubbele cijfers". Vermelding verdient, dat zeven L. C. C.'era op keurige wijze werden uilgevangen. Bowlingcijfers Ajax: Kruiff 4 voor 6; Hof steenge 1 voor 2; Meyer 3 voor 6 en van Helvert 1 voor 0. De L. C. C. wordt nog een tweeden keer ingezonden en heeft dan met het batten meer succes. Zij bereikt thans een totaal van 71. Eichhorn met een keurige 30 en J. Segaar met 1-4 not out bereikende „dub bele cijfers". Ajax bowlde: Van Helvert 4 voor 19; Meyer 2 voor 19. Hofsteenge 1 voor 9; Kruyff 2 voor 4; Hoogcnstraaten 1 voor 1;' de Jongh 0 voor 5 en Keesom 0 voor 1. Ajax won dus dezen aangenaam gespeel- den wedstrijd met innings en 79 runs. ROEIEN. Een succesvol begin te Parijs. De eerste dag van de wedstrijden tei Olympiade is succesvol geweest. De Laga- twee had een row-over, terwijl de Amstel- vier met stuurman in uitstekenden tijd num mer één van haar serie werd. Ziehier de uitslagen STUURMANLOOZE TWEE. le serie: 1. Frankrijk 9 min. '42 sec.'; 2. Engeland (op 5 lengten). 2e 6erie: 1. Laga (Rössingh* en Beijnen). row over. VIER MET STUURMAN, le serie: 1. Amerika in 7 min. 19 sec.'; 2. België (3 lengten) 3. Spanje (1^6 lengte) 2e serie: 1. Frankrijk in 7 min. 10 sec.; 2. Engeland (3 lengten)3. Polen. 3e serie: 1. Italië 7 min. 13 sec.; 2. Hon garije (taflengte). 4e serie: 1. Nederland in 7 min. 8 '4/5 sec,. 2. Zwitserland (1 1/4 lengte). ZEILEN. A a De wedstrijden te Meulan. De Hollander Hin is in de tweede race le Meulan eerste geworden door disqualifi-. catie van den Belg Iluybrechts. Nederland kwam dus in de demi-finale, waarvan het resultaat was: 1. Belgia, tijd 1 uur 41 min. 58 sec.'; 2. Noorwegen 1.45.16; Zweden 1.46.30; 4. Spanje 1.51.12; 5. Nederland (gedistanceerd wegens het toucheeren van den boei); b. Finland 1.54.56; 7. Engeland 1.53.08;' 8. Portugal 2.02.04. ZWEMMEN. Het Olympisch tornooi. Gisteren zijn de Olympische zwemwed strijden aangevangen. De uitslagen waren: 1500 M. vrije slag voor heeren: le> seri1. Apnisoq (Engeland), 22

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 10