No19734. DONDERDAG 10 JULI Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. BINNENLAND. PRIJS DER ADVERTENTIENI 80 CU. per regel. Bij regelabonnement belangriJE legeren prij». Kleine AdvertenliSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incaeso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer B Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer! tooi Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchique- en Girodienst No. 57055 Poetbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT» a Sopt Lelden per 8 maanden !M, per week „iW.'.üi,. f 0.1S, Buiten Lelden, waar agenten gevestigd rijn. por week r...r«TB0.18. Franco per post 8.85 Jt; portokosten, Bit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkl 18. tel. 1225 ie Vrijdag ver krijgbaar GROOTE SCHELV1SCH a f 9.28 _t 6 39 SCHOL a f 0.17—10.39. WIJTING a 10.16, KABELJAUW a t0.10-f0.45 (geh. kabeli a 10.30) ZUIDERZEEBOT a 10.45 per pond en NIEUWE HARING a 1 O.OC per stuk. N. C. DE GJJSELAAR, Burgem. I Leiden, 10 Juli 1921. VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN. op MAANDAG 11 Juli 1924, de9 namiddags te twee uur. De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. ts Te behandelen onderwerpen: lo. a. Herstemming over het voorstel van do heercn Eerdmans e.a., om de aanbeveling t°r benoeming van een Curator van het Gymnasium aan het Curatorium terug te zenden, omtrent welk voorstel de stemmen in de 7orige vergadering hebben gestaakt; b. c.q. Benoeming van een Curator van het Gymnasium. (145) 1 2o. Benoeming van een lid der Commis sie van Beheer over de gestichten „Ende- geesl", „Voorgecsl" en „Rliijngeest" (vaca ture-W. Pera). (176) 3o. Benoeming van een Commissaris der Gemeentelijke Bank van Leening. (177) 4o. Benoeming van een lid der Commissie (uit den Gemeenteraad), bedoeld in art. 2, le lid, sub 3o. der verordening, houdende reglement voor de Commission van Advies betreffende de arbeids- en dienstvoorwaar- den van hel personeel in dienst van de ge meente Leiden (vacalure-W. Pera). Benoeming van een leeraar in de wis kunde aan de Hoogere Burgerschool met 6-jarigen cursus. (192) Go. Benoeming van een leeraar in de plant- en dierkunde aan de Hoogere Bur gerschool met 5-jarigen cursus. (192) 7o. Benoeming van een lijdelijk leerares In het Duitsch aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus, voor den cursus 1924- 1925. (192) 8o. Benoeming van een lijdelijk leerares in het Nederlandsch aan de Hoogere Bur gerschool met 5-jarigen cursu3, voor den cursus 1924-1925. (192) 9o. Benoeming van een Amanuensis le klasse bij het onderwijs in de natuur- en scheikunde aan de Hoogere Burgerschool yoor Meisjes. (184) lOo. Idem als voren aan het Gymnasium (184) llo. Vaststelling van eene opgave van personen voor de benoeming van drie leden van het College van Zetters voor 's Rijks di- 'rccte belastingen. (201) 12o. Praeadvies op het verzoek van H. Lautenbach, om eervol ontslag als onder wijzer aan de school aan de Duivenbodestr. B cn al9 onderwijzer bij het Openbaar Ver volgonderwijs. (185) 13o. Praeadvies op het verzoek van J. P. Ileinerik, om eervol ontslag als Opzichter der plantsoenen. (178) Ho. Praeadvies op het verzoek van R. Nijk, om eervol ontslag als Directeur van het Bouw- en Woningtoezicht. (202) l5o. Praeadvies op het verzoek van F. Ouwerkerk, om de te bouwen schuur ach ter het perceel Hooge Morschweg No. 7, van hout te mogen maken. (203) 16o. Vaststelling van het aan Gedeputeer de Staten uit te brengen verslag aangaande cle wijze, waarop het op de gemeentebegroo- ting voor 1923 voor schoolkindervoeding en rkleeding toegestaan bedrag is besteed (188) 17o. Voorstel tot verhooging van eenige posten der begrooting, dienst 1923, waarvan de raming te laag i9 gebleken. (167) 18o. Voorstel tot nadere vaststelling van de gemeentebegroting, dienst 1924. (186) 19o. Voorstel tot verlenging van den Ier- mijn van ontruiming van een aantal onbe woonbaar verklaarde perceelen. (174) 20. Voorstel lot verhuring van de voorma lige Commandantswoning in het Invaliden huis aan den Middelweg, aan de Leidsche C. J. M. V. „Padvinders". (194) 21o. Praeadvies bp het verzoek van de Leidsche Football Club, om vermindering .van do pachtsom van de perceelen in den Boschhuizerpolder, Sectie O, Nis 663 665 666 en 667. '(173) 22o. Praeadvies op het verzoek van de Zwemvereeniging „De Zijl", om toekenning yan eene bijdrage in de kosten van een door haar te houden openbaar zwemfeest. (204) 23o. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen C. en J. C. Duindam Jot vergoeding van schade, veroorzaakt door aanvaring van een stootpaal nabij de Kwaakbrug. (205) 24o. Voorstel in zake het verhaal van bij dragen voor weduwen- en weezenpensioen van gemeente-ambtenaren, (166) 25o. Voorstel: a. tot goedkeuring van de bedragen over het jaar 1923 besleed voor normale uitbrei dingen der Gasfabriek en der Electrieiteils- fabriek; b. tot aanvulling van het uitbreidingskapi taal der Electriciteitsfabriek c. tot vaststelling van den desbetreffenden begrootingsstaat. (195) 26o. Voorstel: a. lot het verleenen van vergunning aan de gemeente Alphen aan den Rijn om met de gemeente Zwammerdam een overeen komst aan te gaan, betreffende de levering van electriciteit in die gemeente door het gemeentelijk electriciteilsbedrijf van Alphen aan den Rijn b. tot wijziging van art. 1 van de op 21 April 1914 met de gemeente Alphen, Ouds hoorn en Aarlanderveen gesloten overeen - komst, betreffende de levering van electrici teit aan die gemeenten door de Leidsche Electriciteitsfabriek, (171) 27o. Voorstel: a. om aan de Commissie lot oprichting van een Monument ter gelegenheid van den 350en gedenkdag van Leiden's Ontzet ver gunning te verleenen tot plaatsing van dat monument aan den ingang van het Plant soen bij de Jan van Houtbrug; b. om de kosten verbonden aan het ma ken van de fundeering van het monument voor rekening van de gemeente te nemen; c. om het monument t. z. t. kosteloos bij de gemeente in eigendom en onderhoud over te nemen. (182) 28o. Voorstel om aan de 3-Oclobervcreeni- ging, ten behoeve van de uitvoering van hare fbestplannen ter gelegenheid van de 350-jarige herdenking van Leiden's Ontzet, een gedeelte van het Plantsoen en den Zoe- terwoudschen Singel kosteloos in gebruik te geven. (183) 29o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van het aanleggen van een straat nabij de Anna-Paulownaslraat, het doortrekken van de Bloemslraat en het dempen, rioleeren en bestralen van een gedeelte der Driltsloot. (187) 30o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van den aanleg van een verbindingsweg van do van Spcijkstraat en de Verlengde Oosterslraat naar de Waard- slraat. (196) 31o. Voorstel: a. lot intrekking van het Raadsbesluit van 25 Februari 1924, in zake de overneming van een gedeelte grond nabij den Hoogen Morschweg en de beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van den straataanleg op dien grond; b. tot overname in eigendom en onder - houd bij de gemeente van een gedeelte grond ten zuid-oosten van den Morschweg, Sectie P nis 725 en 335 heide ged.; c. tot beschikbaarstelling van gelden voor den aanleg van stralen ten zuid-oosten van den Hoogen Morschweg. (206) 32o. Praeadvies op het verzoek van P. v. Utden, om teruggave van hel aandeel door hem betaald in de kosten van inrichting van het haggerterrem aan de Zijl, nabij de Stinksloot. (189) 33o. Voor3tel: a. lot verkoop aan de Woningbouwvere niging „Eensgezindheid" van een terrein gelegen ten oosten van den Zijlsingel, Sectie K nis 724, 723, 722, 3433 en 707, b. tot het aanvaarden van een voorschot uit 's Rijks kas, in verband met de uitvoe ring van een plan der sub a genoemde ver- eeniging tot den bouw van 28 eensgezins woningen en 22 heneden- en 22 bovenwo ningen; c. tot het verstrekken aan de sub a ge noemde vereeniging van het voorschot sub b bedoeld; d. tot vaststelling van den desbetreffen den begrootingsstaat. (172) 34o. Voorstel: a. tot beschikbaarstetting van gelden ten behoeve van de volledige afwerking van de grondwaterzweminrichting aan de Zijl; b. lot opdracht van het beheer en onder houd dier inrichting gedurende het jaar 1924 aan de Leidsche Zwemclub. (197) 35o. Praeadvies op het verzoek van de afd. Leiden en omstr. van de Kon. Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, om de beide in het Van de Werfpark aan den waterkant slaande treurwilgen te doen rooien. (198) 36o. Voorstel van den heer van Stralen, inzake de beschikbaarstelling van gelden voor de verbetering van den Zoeterwoud- schen weg. (179) 37o. Verordening tot wijziging van de ver ordening van 17 December 1914 (Gemeente blad No. 32), houdende reglement op het be heer en bestuur der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electricileit te Leiden. (190) 38o. Praeadvies op de adressen van de Ned. Vereeniging van Grossiers op Eleclro- technisch gebied en de Coöperatieve Inkoop- vereeniging van Melaalindiistrieëlen (Coo- pra), inzake het lidmaatschap der Stedelijke Lichtfabrieken van laatstgenoemde vereeni ging. (191) 39o. Praeadvic9 op het verzoek van de Coöperatie „Ons Doel", in zake liet aan de kolwhandetaren, die cokes van de Stedelijke Lichtfabrieken betrekken, opgelegde verbod om adressante gascokes af te leveren. (170) 40o. Praeadvies op eenige adressen, in zake handhaving van de Zondagswet en in voering bij verordening van een i.g. vloek- verbod. 41o. Voorslel lot het verleenen van mede werking aan het Bestuur der vereeniging tot instandhouding van bijzondere scholen voor gewoon lager- en uitgebreid lager onderwijs aan het Noordeinde No. 40, voor de aan - schaffing van loer- en hulpmiddelen voor die school en tot vaststelling van den daar op betrekking hebbenden begrootingsstaat. (199) 42o. Voorslel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de meerdere kosten van verbouwing van het gebouw, waarin de buitengewone school voor lager onderwijs Is gevestigd, en ten behoeve van de aanschaf fing van meubilair. (198) 43o. Voorstel inzake hel verbinden van eene oeconomische afdeeling aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus. (200) 44o. Voorstel in zake het aanbrengen van verschillende veranderingen in het open - baar lager onderwijs, in verband met de laatste wijziging der Lager Onderwijswet 1920 en tot beschikbaarslelling van gelden voor de verbouwing van de schoolgebouwen aan de Vrouwenkerksteeg en de Boommarkt. (207) 45o. Vaststelling van hel 2e suppletoir ko hier der schoolgelden voor Middelbaar- en Ilooger Onderwijs, dienst 19231924. (180) 4Go. Bezwaar- en verzoekschriften legen aanslagen ln het schoolgeld Lager-, Middel baar- en Hoogcr Onderwijs, dienst 1922-'23 en 1923-'24. (181) Stedelijk Gymnasium. Tot de eerste klasse zijn toegelaleen: Phil. Amrnan (gen. Quant), K, L. Bakema, Henr. van Berghem, Anna E. C. van Bockel, Christ. Geertr. S. de Boer, P. A. H. de Boer, Elis. II. Brouwer, Jac. Bruiuing, Elis. C. Fon tein, H. J. Heering, Suff. R. Hermanide3, D. A. Holtz, Hcrm. M. Huizinga, Alida Huur man, J. W. Jansen Schoonhoven, J. C. Jon ker, Anna M. M. N Karstens, Joh. Kelder, Annie Kellenaers, Chr. Kok, Ant. W. C. Ko ning, Job. A. Lange, W. L. Loth, P. Meer burg, P. B. A. Melief, G. Meijering, A. E. J. Modderman .Titia Mootenburgh, J. W. Mul ler, D. Neijsingh, F. H. Neijsingh, A. NiJ- kamp, J. G. W. Farmentier, J. PloolJ, J Ph. Riedel, P .H. Romeijn, J. W. Schouten, Petr. W. Stuurman, G. van der Tas, J. Thomas, J. Voorsteegh, Dor. M. C. Wisse, Hendr. de Witte. Tot de derde klasse: Jos. M. Jonker. Tot de vierde klasse: F. H. F. M. van Sandwijk. Tot de vijfde klasse; Anna van Rhijnbach. Tot de zesde klasse: Marianne W. Reijers. De Indische Postschool. Naar wij uit wilingelichten kring ver nemen, moet er bij hot Postwezen ln Ned.- Indië een overcompleet zijn van ambtena ren en zullen dan ook voorloopig geen plaatsen door hier ln Nederland daarloe op geleid wordende jongelui worden bezet. Dit beteekent, dat de hier gevestigde Indische Postschool aan de Lokhorststraat voorloo- pig geen leerlingen zal aannemen. De ge bruikelijke oproep, welke anders in Juni in de bladen wordt geplaatst, is thans niet verschenen, en naar men ons verzekerde, zullen de tegenwoordige leerlingen met December a.s. examen doen, waarna dan deze instelling zou zijn gedo.:nd tot leeg staan. Den aan deze inrichting verbonden ambtenaren is reeds te kennen gegeven, dat zij op wachtgeld gestel! Hen worden. In de gisteren gehouden algemeene le den vergadering van het Instituut voor Tro pische Geneeskunde RotterdamLeiden, werd door den Secretaris het verslag over 1923 uilgebracht, en werd de rekening en verantwoording van den penningmeester in orde bevonden. De aftredende leden van het algemeen Bestuur W. F. Klaare, J. E. F. de Kok, A. C. Mees, mr. W. A. Mees en prof. dr A. W. Nieuwenhuis werden herkozen, terwijl in de vacature dr. C. Winkler werd benoemd prof. G. J. W. Koolemans Beijnen. De periodiek aftredende leden van het Da- gelijksch Bestuur prof. dr. A. W. Nieuwen huis, voorzitter en Bern. E. Ruys, ondervoor zitter, werden als zoodanig opnieuw aange wezen, terwijl in de plaats van den Secre taris, die wenschte af te treden, werd geko zen prof. P. C. Flu. De vergadering besprak uitvoerig den fi- nancieelen toestand der Vereeniging, en vooral de houding der Regeering ten op zichte van het met de Vereeniging gesloten ccnlract, waardoor de ingebruikneming van de ziekenafdeeling van het Instituut aan het Rapenburg onnoodig wordt vertraagd. In verband met de 3-Octoberfeesten is gisteravond ook voor Stationsweg en Steen- slraat een versierings-commissie samenge- sleld, en wel als volgt: E. J. Coster, voor zitter; J. Immink, secretaris; A. 0. Slijn- man, penningmeester; en G. E. Brink, P. M. Verhoef, L. Dekker en R. Huges, leden. Nog deze week zat met de verzameling van gel den worden begonnen. Het bestuur van de juridische faculteit der Leidsche studenten is voor dit jaar als volgt samengesteld: de heeren P. J. de Kan ter, praeses; B. M. Telders, ab-nclis; C. E. Liester, quaestor; G. C. D. van Hardenbroek, assessor I, en mej. J. C, Roosenburg, asses sor II. Na het bezoek aan Noordwijk gister avond volgden hedenmorgen de Amerikaan- sche studenten alhier het eerste deel van een lezing van prof. Colenbrander over: Het Indische Rijk van Nederland, en de lezing van prof. Eekhot over: Godsdienstig denken en wezen in Nederland. Toen vertrokken de studenten naar Delft, om daar heden het meest bezienswaardige ln oogenschouw te nemen. Op de aanbeveling voor de benoeming van een leeraar ln de wiskunde aan het gymnasium le Middelburg komt, met den heer B. D. Roos, aldaar, voor de heer R. Oort, alhier. In de opgave in ons Blad van gisteren van de overgangsexamens aan het gymna- Blum komt voor in de lijst van de 2de naar de 3de klasse: P. Pel. Dit moest zijn D. Pel. In de laatst gehou 1 i vergadering van den Centralen Ouderraad werd besloten een commissie te benoemen, welke de op dracht kreeg, na te gaan de mogelijkheid, om over te gaan tot het doen verschijnen van een orgaan, dat zou voorzien in de be hoefte van het onderhouden van een nau wer contact tusschen de aangesloten oudeir c missies en den Conti n Raad. Hier toe werden benoemd de heeren J. W. van Hees, voorzitter C. 0. R„ en d.' leden Ch. L. WaldkOller en H. Scheurwater. Wair tor bjvengjnoemde vergadering van een uitge versfirma hier ter stede reeds een zeer aan- rn nel ijk v orslel was ingekomen, kreeg de commissie opdracht zich nader .nel deze firma te verslaan. Thans zijn de plannon in een vergevor derd stadium gekomen en kan de verschij ning yan dit orgaan zeer waarschijnlijk tegen Seplemb r a.s. w 'en tegemoet ge zien. De naam zal zijn „Het Onderblad" en zal onder redactie slaan van het be stuur van den Centr. Ouderraad. Bij de hedenmorgen door de heeren H. J. Jesse en J. Splinter Gzn. namens het bestuur van de Woningbouwvereeniging „De Eendracht" gehouden aanbesteding van hel bouwen van 30 woningen, 2 winkels en 2 pakhuizen aan den Lage-Ttijndijk wa ren ingekomen vier inschrijvingen, t. w. van Swanenburg en Van der Bent, te Kat wijk, f 109.600; D. Krau, Noordwijk, f 97.200; A. Ph. Bles, Oegstgeest. 193 000, en R Massaar, alhier, f 93.000. Aan den Raad dezer gemeente geven per adres te kennen de heeren II. J. Baart en J. J. van Stralen, resp. voorzitter en se cretaris tan den Leidschen Besluurders- bond, handelende in opdracht der alge meene vergadering van den Bond; dat zij hebben kennis genomen van het voornemen van B. en W., om over (e gaan tot verlaging der ondersteuning aan uitge trokken werkloozen; dat, indien de voo - genomen maatregel wordt uitgevoerd, de toch al lage ondersleuning voor lal van ge zinnen weer met enkele guldens vermin derd wordt en daardoor het bestaanspeit dier gezinnen nog verder wordt verlaagd; dal voor dezen maatregel geen enkele rede lijke grond aanwezig is en het adressanten dan ook bekend is, dat de Commissie voor Sleunverloening eveneens op het standpunt staat, dat de ondersteuningsnormen onge wijzigd dienen te blijven; dat de maalreg.t cok daarom onbillijk is, omdat de gelijk stelling, welke lot nu toe ten opzichte van werkloozenverzekering en werkloozenon- dersleuning bestond tusschen onze ge meente en andere groole plaatsen, daar mede rbroken wordt, aangezien in be doelde groole plaatsen de steunnormen on gewijzigd blijven; dat de pressii, in den door de Regeering ui', -ue'ind, onduldbaar is en het gemeentebestuur, waar het op het standpunt slaat, dat de ondersteuningen niet le lioog zijn, met alle middelen deint le trachlen verlaging dier ondersteuningen te voorkomen. Red ;n, waa. ,,.1 den Raad 1 '.cc-'J, doch dringend verzoek-.i wel te willen hesluiten tot handhaving van de bestaande werkloozenor.dersteuningen. Op de maandelijksche keuring van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde te Amsterdam ln „Artis" be haalde de firma J. G. 3allego, alhier, met een kamertuintje van cactussen en vet- planlen een eervolle vermelding, terwijl ut firma W. van Veen, mode alhier, certifica ten van verdienste behaalde met erigeron speciosa grandesse (distel) en sidalcea hyb. lirona. In een der kleine bovenzaaltjes van het Volksgebouw aan de Heerengracht zou gisteravond de heer J. Schenk, hoofdbe - sluurder van den „Ned. Federalieven Bond van Personeel in openbaren dienst" op uit- noodiging van de plaatselijke afdeeling spre ken over het onderwerp; „Waarom georga niseerd in de Federatie". Men had blijkbaar op weinig bezoek gerekend, althans in het 8moorheete zaaltje ontdekten wij, na nauw keurige telling, slechts dertig (zegge 30) BINNENLAND. B. en W. van Leiden doen voorstellen tot reorganisatie van het I. o., n. 1. o. en van het onderwijs ann de H. B. S. voor Jongens. De Indische Postschool alhier zal spoedig bniten gebruik worden gesteld. Rapport van den Nijverheidsraad. Een stier per vliegtuig naar Frankrijk. 1 BUITENLAND. Mc Donald is naar Londen teruggekeerd» Zijn meening over het resnltaat. Het officieele commnniqné over de ont moeting tusschen Mc Donald en Herriot. Davis gekozen tot candidaat voor het presidentschap ter democratische conventie. Hoogverraad in Roemenië ten voordeele van sovj'et-Rusland» stoelen. Doch in ieder geval was deze bere kening nog te ruim aangelegd. Het commu nistisch getinte deel van het personeel in openbaren dienst gat blijkbaar de voorkeur aan de vrije natuur en bleef derhalve kalmpjes uit. Toen wij om enkele minuten voor acht binnenkwamen was er in totaal één persoon in de zaal aanwezig. Tegen halfnegen be droeg dit aantal: 6, spreker en bestuur in- begrepenf Een kwartier later waren het er nog 5 en wij hebben het toen welletjes ge acht. Of de heer Schenk alsnog zijn lezing heeft gehouden is ons bijgevolg onbekend Maar heel groot lijkt ons de kans nu niet bepaald. Gisteravond is door de politie alhier aangehouden de 18-jarige J. Joh. de J., die uil het gesticht „De Glindhorst" naar zijn oom alhier was gevlucht. Hij zal naar het geslicht worden teruggebracht. Ter Gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier zijn thans ingeschreven 640 werkzoekenden Bij de begrafenis van W. K. F. P. graaf van Bylandt in Den Haag, was er gisteren pok op de begraafplaats grooto belangstelling. Aan de groeve werd het woord gevoerd door dr. Van Gbeel Gildemeester, die daar na in gebed voorging, waarna hij den re gen over het stoffelijk oversohot uitsprak en het aan den schoot der aarde toever trouwde. De muziekvereeniging „Sonorita" 6peolde Gez. 123. Een zoom van den over ledene bedankte cn bij het verlaten vaa het kerkhof speelde „Sonorita'' gez. 96. Medegedeeld zij nog, dat een krans, op welker linten voorkwamen de gekroonde letters W en H, niet afkomstig was van de Koningin en den Print* maar was ge zonden door den ex-keizer Wilhelm en rijn eOhtgenoofte Hermine. De Vereeniging van Secretarissen van Voogdijraden heeft te 's-Cravenhage haar jaarlijksche vergadering gehouden onder voorzitterschap ven mr. B. Groolenboer, secretaris van den Voogdijraad 's-Graven- hage I. De Minister van Justitie had zich in deze vergadering laten vertegenwoordigen door mr. C. Scheltus, chef van de onder- afdeel ing Rijkstucht- en Opvoedingswezen aan zijn Departement. De kinderrechter in Den Haag, jhr. mr. II. O. Feith, had bericht, wegens ambtsbezigheden, verhinderd te zijn de vergadering bij le wonen. Het onderwerp kinderrechter, en civiel rechtelijke onder-toezicht-stelling werd in geleid door mr. M. C. Nijland, secretaris van den Voogdijraad Rotterdam De inleider besprak achloreen volgens verschillende moeilijkheden, die zich bij de uilvoering van de nieuwe wet hebben voorgedaan. Besloten werd een en ander van het in de vergadering besprokene ter kennis te bren gen van de Vereeniging voor Kinder- en Politierechtspraak. Na den vertegenwoordiger van den Minis ter voor zijn tegenwoordigheid en den in leider voor zijn rede te hebben bedankt, sloot de voorzitter de vergadering. In de jaarlijksche algemeene loden vergadering van don Ned. Aannemersband te Amsterdam is een voorstel-Bolsward tot verlaging van de contributie met algemeene stemmen verworpen. Daarna deed de heer J. Th. Kionecker, voorzitter van den Ned.- Ind. Aannemersbond, eenige rnededeelingen betreffende de positie van den aannemer in Ned.-Indië. Naar aanleiding van enkele gestelde vra gen, deelde de heer Kionecker nog mede, dat vooral op de Buitenbezittingen en in de

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1