I Schoonspringen dames, vrije deelname: 1. M. Braun, O. D. Z„ met 116,6 pnt (verg. zilv. rüed.); 2. R. van Male, O. D. Z., met 107,1 pnt. (zilv. med., aangeboden door „Brunhilde"); 3. F. van der Burgt, Het Y, met 98,8 pnt. (bronzen med.). Schoonspringen heeren, vrije deelname: 1. H. C. Hemsihg, Het Y, met 157 pnt. (verg. zilv. med.; 2. H. Lotgering, Iiet Y, met 145 p. (zilv. méd.); 3. E. Davidson, Het Y, met 123 pnt. (kleine zilv. med.). Popdmken, vrije deelname. Dames: 1. R. van Male ,0. D. Z., 27 1/5 sec. (verg. zilv. med.. aangeboden door de Leidsche Red dingsbrigade); 2. M. Braun, O.D.Z., 32 3/5 s. .(zilv. med.). Heeren: 1. E. Davidson, Het Y, 22 sec. (verg. zilv. med.); 2. A. G. Geerts, Water- ratten, 22 1/5 sec. (zilv. med.); 3. A. H. C. van Senus, Maas, 22 2/5 sec. (bronzen med.) Extra-prijs voor den besten Leidenaar. aan- feboden door den N. B. L. O.: H. J. Hetzel 24 1/5 sec. Wij hebben tenslotte nog iets medo te deelen omtrent een tweetal waterpol owed- strijden, welke gistermiddag tevens werden gespeeld. In de eerste plaats een competitie wedstrijd L -Z. G. IIY III. Voor Leiden kwamen uit: P. Hofsteenge, J. Epskamp, K. E. J. Hegenbart, B. Planjer, Van Geer, P. de Best en H. Walenkamp. Het werd een vrij ontactisch spelletje, waarbij de gasten iets doortastender bleken te zijn. Nog voor de rust nam het Y met een tam schot de leiding, terwijl Planjer een strafworp op het Y-doel niet wist te benut ten. In de tweede helft waren de partijen weer even sterk. Doch het Y was een tikje gevaarlijker en slaagde er tenslotte in Hof steenge opnieuw te passeeren. Met dezen stand 02 kwam het einde. Vervolgens kwamen L.Z.G. I en A.Z.C. I in het water voor een friendly game. Beide ploegen telden één invaller. De Leidenaars kwamen uit met: J. Goekoop, W. F. van Ingen Schenau, Th. van Helvert, J. de la Court, W. v. Leeuwen, J. Buys en J. Segaar. De vrees ,dat onze stadgenooten tegen de eerste-klassers een stevige nederlaag zouden lijden, bleek al spoedig ongegrond. Er werd door de L. Z. C.-ploeg dikwerf zeer handig gespeeld en bovendien goed geschoten, zoo dat het Arasterdamsche doel zelfs meer on der vuur kwam dan dat der L. Z. C. Fraaie schoten van Buys en Segaar werden tegen de lat gekeerd. Rust kwam met blanken stand. Ook daarna bewees de L. Z. C.-ploeg het tempo afdoende te kunnen volhouden. Afdoende", want nadat de strijd een tijd lang gelijk op was gegaan slaagde Segaar er in met een mooi schot te scoren. 10. Tevergeefs vocht A. Z. voor den gelijkma ker. Weer kwamen de Leidenaars terug, en weer was het Segaar die den Amsterdam- schen doelwachter wist te verschalken. Zóó won de L. Z. C, onder davende toejuichin gen welverdiend met 20. Het is een be lofte voor de toekomst. Met het afdeelings- kampioenschap in zicht en de daarmede ge paard gaande promotie-wedstrijden geeft een dergelijk resultaat ongetwijfeld ver trouwen.- Ook in dit opzicht is het dus gisteren voor de Leidsche Zwemclub een goeden dag geweest. Hedenmorgen meldt men ons. dat de uit slagen van de gisteren gehouden wedstrij den alsnog eenigszins zijn gewijzigd. In het nummer „snelzwerpmen met polobal" werd de eerste prijs toegekend aan Van Helvert. terwijl C. Walenkamp tweede werd. En ver der is de Van Spall-beker niet gewonnen door Van Leeuwen, doch door J. Segaar, die sinds korten tijd weer in Leiden woont, en derhalve als eerst aankomende L. Z. G.'er in het nummer „100 M. snelzwemmen" alle recht heeft op den beker. Wedstrijden van „De Zijl". Naar wij vernemen zal de Leidsche zwemvereeniging „De Zijl" op Zaterdag 26 Juli a.s. wedstrijden houden in de zwem inrichting, nabij het Warmonderhek. 3-K.M.-wedstrijd te Rotterdam. Zaterdagmiddag is te Rotterdam de jaar- lijksche 3-K.M.-wedstrijd gehouden, waar aan ditmaal ook werd deelgenomen door stadgenoot Van Leeuwen. In totaal verschenen 32 dames en 52 heeren aan den start. De uitslagen waren: Dames: 1. mej. M. Koel (H.D.Z.) 1 uur 1 min. 39 3/5 sec.2. mej. A. Treffers (R.D. Z.) 1 u. 2 m. 8 s.; 3. mej. M. Kugerkoets (R.D.Z.) 1 u. 3 m. 34 2/5 sec.; 5. mej. T. de Jel (R.D.Z.) 1 u. 5 m. 5 s.; 8. mej. C. Lïnse (O.D.Z.) 1 u. 7 m. 38 s. Heeren: 1. A. van Senus (Maas) 53 m. 514/5 sec.; 2. W. van Leeuwen (L.Z.C.) 56 m. 50 1/5 s.; 3. M. Jurgens Azn. (S. Z. C) 56 m. 58 1/5 s.; 4. R. J. van Senus (U. Z. C.) 57 m. 10 3/5 s.; 5. A. H. J. Heheman (S.Z.C) 57 m. 17 1/5 s.; 6. J. Schiltman (R.Z.C.) 1 u. 2 m. 45 1/5 s. ROEIEN. De Europeesche kampioenschappen. Naar de „Tel." verneemt kan de skiffeur Pieterse wegens tijdgebrek niefc deelnemen aan de Europeesche roeikampioenschappèn, welke begin Augustus te Zürich gehouden worden. Door het bestuur van den Nederl. Roeibond is thans de Amstel-skiffeur L. F. H. Gunther aangezocht ons land te Zürich in het skiffnummer te vertegenwoordigen. Onderlinge wedstrijden „Die Leythe". Begunstigd door fraai weer hadden Za terdag 5 Juli, onder veel belangstelling, de onderlinge roeiwedstrijden plaats van de Leidsche Roei- en Zeilvereenjging „Die Leythe". Geroeid werd op het Galgewater voor de verenigingsgebouwen van „Njord" en „Die Leythe". De nummers tweeriems- gieken en vierriemsgieken gingen af bij „De Vink". De uitslag was. als volgt: Tweeriemsgie- ken: 1ste prijs de heeren Jacobi, H. Mooy en Pamontjah (stuurman). Single wherry. Isle prijs J. T. Mooy, mej. v. Druten (stuur- vrouw). Stijlroeien voor dames in skiff: lste prijs mej. Caroline Voet. Double wherry: lste prijs de heeren De Vries en Van Noo- ten, mej. Goedbloed (stuurvrouw). Wed strijd voor stuurlieden van Njord en Die Leythe in tweeriemsgieken. Gewonnen door Njord, de heeren Djoenaldi en Ikson. Het nummer vierriemsgieken werd gewon nen door de heeren F. Mooy, Mouthaan, J. Beunt, A. Mooy (sl.), Pamontjah (stuurman). Veel vermaak gaf het nummer dobbers- rapen. Mej. Caroline Voet toonde zich hier in het behendigst. Na afloop reikte te voorzitter de prijzen uit. 's Avonds vereenigden zich de dames en heeren leden wederom op het verenigings gebouw, waar op het ruime plankier ge danst werd, terwijl men in de electrisch verlichten tuin een gezellig zitje vond. De wedstrijden te Henley. Van de wedstrijden te Henlev zijn Zater dag de finales verroeid. De uitslagen zijn: Grand Challenge Cup: De Leander-acht wint van de Thames Rowing Club in 8 min. 3 sec. Thames Challenge Cup (2e klasse achten) Maidenhead Rowing Club wint van Twicken ham. Dramond Sculls: Beresford (Engel.) wint gemakkelijk in 10 min. 32 sec. van zijn land genoot uit Cambridge K. N. Craig. Silver Goblets (stuurmanlooze twee) Third Trinity (Cambridge) wint de Christ Church-tee. Tijd 10 min. 6 sec. ZEILEN. Het nationale kampioenschap 12-voets-jollen Zaterdag en Zondag is op do Kager- plassen het nationale kampioenschap 12 voetsjollen verzeild. Evenals de vorige week bij de voorwedstrijden van „dc Kaag" blies er ook nu weeree n flink windje, dat Zondag zelfs tot een hal ven storm aan wakkerde, zoodat de zwaaigereefd zeilen de jollen, het bard te verduren kregen Het gevolg was dan ook dat er verschil len de omsloegen of vol liepen. Het kampioen schap werd gewonnen door. den heer W de Vries Lentscib, die in alle drie raees als eerste eindigde. Zaterdag bleek er nog concurrentie te over, maar Zondag haalde alleen dé heer G. BLoagennout (deze sloeg Zaterdag bij de eerste race om op Dieper- poel) de finish. De overigen moesten den strijd opgeven. De uitslagen luiden le race. 1. W. de Vries Lentsoh in 1 uüi I 12 min. 32 sec. 2. M. v. Bremen. 3. P. C. de Jongh.' 2e race. 1. W. de Vries Lentsch, in l uur - 12 min. 44 sec. 2. Ht O. A. van Kampen. 3. G. Hóogerhout. 3e race1. W. de Vries Lentsch in uur 9 min. 9 sec. 2. G. Hoogerhout. De internationale wedstrijden te Havre. De Willem Six (Holland) is op den twee den dag der wedstrijden minder succesvol geweest. De uitslag was thans volgens „De Crt.": Zesmeterklasse (baan 10 mijlen): 1. Meb: (eig. Carlonasi), 2 u. 35 min. 21 sec.; 2; Landra (eig. Moussie) 2 u. 36 m. 15 sec..; 3. Uilenspiegel (eig. Delmonte), 2 u 37 m' 20 sec.; 4. Willem Six (st. mr. J. R. Carpl 2 u. 37 m. 48 sec.; 5. Ciss (eig. Syndicaat Ciss, st. Léon Huybrechts), 2 u. 45 m. 52 s. WATERPOLO. De loting voor de Olympiade. Gisteren had te Parijs de loting voor de| waterpolowedstrijden plaats. Het resultaat dier loting is: 13 Juli 's morgens: Italië—Zweden. 's Middags: HongarijeEngeland en FrankrijkAmerika. Maandag 14 Juli 's morgens: Nederland-.1 Zwitserland; 's middags: IerlandOosten- rijk en Griekenland en Tsjecho-Slowakije., Vrijgeloot hebben Spanje en België. 2de ronde- Dinsdag des morgens: winnaar Italië— I Zweden tegen Spanje; winnaar Ierland—"'") Oostenrijk tegen winnaar Griekenland— Tsjecho Slowakije. Dinsdag des middags: winnaar Hongarije I Engeland tegen België; winnaar Frank rijkAmerika tegen winnaar Holland—,. Zwitserland. De halve finales vinden des Woensdag middags plaats en de finale op Donderdag. CRICKET. Uitslagen, le klasse. H. D. V. S.Ajax: Ajax wint m. 4 wickets^ HaarlemQuick: Haarlem wint met 2 H.C.C.V.R.A.: H.C.C. wint met 107 run; V.O.C.V.V.V.: V.V.V wint met 11 runs. P. W.Hilversum: P.W. wint met 14 r 2e klasse: A. C. C.Haarlem II: A. C. C. wint mei 133 runs. H. C. C. m—V. O. C. II: V. O. C. II wint met 83 runs. KampongU. V. V.: Kampong wint me! 6 wickets. V. R. A. IIAlbion: Albion wint met in nings en 1 runs. V. V. V. II-^-Vleermuizen: VleermuizerH wint met 3 wickets. R.W. IIR.W. II wint met 51 r Overzicht. In een spannenden. wedstrijd heeft Aja: een zege op H. D. V. S. behaalt, welke eer; verkregen werd in de 2e innings na den ri van het 6e wicket. (Zie verslag). De kamp tusschen V. R. A. en II. C, is nog spannender geworden nu de Hag^ naars de Amsterdammers wisten te slaan daardoor in puptenaantal en in gemiddeld gelijk staan. H. C. C. batte weer uitsteken en maakte 248 runs voor 3 wickets. Daart genover kon V. R. A. maar 141 runs stellen zoodat ze met 107 runs verloor. Quick is door opname van .2 Engelsche veel sterker geworden. Ze verloor dan oo inet' slechts 2 runs van Haarlem. Totale waren resp. 116 en 118. Ook tegen V. V. V. kon V. O. C. het ni bolwerken. De Rotterdammers zetten V.V. voor 103 runs aan den kant, maar maakte zelf 92 runs. V. O. C. trachtte een beslissi

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 10