De Zandstorm. CORRESPONDENTIE. Laat ons er het beste van hopen. In de (volgende zitting hoor ik daar dan wel nader - (van. Gaat nu naar huis en doet uw plicht, doch stemt eerst allen nog met mij in: Lang leve Koning LeeuwI" Allen juichten mee, naarmate hun krach ten dit vermochten en de zitting was ge ëindigd. Wat denken jullie, jongens en meisjes, die onze kindercourant leest, zou 't helpen? Ik denk van well Wat zeggen jullie wel van dat heerlijke •bericht? Is dat nu geen groote verrassing? Toen ik den brief van de Directie van het KLeidach Dagblad" ontving, dat ik extra prezen mag verloten, was Ik zeker niet min der blij dan jullie zult zijn, als de kinder courant Zaterdag verschijnt. Aangezien ik het aantal prijzen mag verdeelen, zooals ik dat het prettigste vind, dacht ik dadelijk: de helft van de boeken verloot ik onder mijne getrouwen. Die verdienen heusch wel weer eens een extra kans. Dus 8 boeken zal ik verloten onder de kinderen, die trouw mee- lloen, het doet er natuurlijk niet toe; of men door ziekte, afwezigheid, of te veel werk eens een weekje overslaat, daarom blijft men wel trouw. Dan 4 boeken onder alle grooteren, en 4 boeken onder alle klei neren, zoodat de getrouwen tweemaal mee loten, zoowel bij de 8, als bij de 4 boeken. Ieder kind kan best aan dit prijsraadsel meedoen; woorden van II of 7 létters zijn te vinden; dan neem je maar een woorden lijstje, of als je dit niet hebt, een of ander leesboek, je kunt het best allemaal vinden en dus een kansje wagen. Nu nog even een antwoord aan zeer velen tegelijk, W3nt het trof mg vandaag weer, dat o zooveel kinderen hartelijk vragen hoe of het met mijn broer gaat en zoo eekt vriendelijk beterschap wenschen. Ik wilde van ganscher harte dat ik kon zeggen, dat hij beter is, maar hij ligt nóg meest te bed; de koorts wil nog niet verdwijnen. Einde der volgende week ga ik weer naar Utrecht, zoodra ik mijn werk voor jullie, gereed heb. Klazina Farlevliet, dank voor je langen brief; ik hoef jou niet te vertellen dat je ook met de trouwe nichtjes mag meeloten, dat begrijp je wel. Jonge poesjes zgn heel lp. lastige tuiniersters en toch zou ik ook niet erg boos op ze kunnen zijn, evenmin als jij als ze dan zoo guitig kijken. Viettal Oostdam, >->rgt maar dat je het prijsraadsel oplost; er zijn nu zooveel kansen. Pieter, dat is heel natuurlijk dat je veel verdriet had toen je goede dokter, die zoo veel voor jou en je vader deed, stierf; velen zullen hem missen. Leendert Elderhorst, gelukkig kwam er vandaag geen paling uit je brief springen. Zal jg ook je best doen op het prijs raadsel, want je won immers nog nooit een hoek? De drie zusjes Uittenbogaard, al zou ik het graag doen, jullie eens bezoeken, durf ik nu nog niets beloven. In de volgende week ga ik nog eenige dagen in Ütrecht logeeren en Woensdagsmiddags-hebben jullie 'l misschien wel vrij van school, maar dan heb ik geen tijd, dan heb ik alle brieven van de jeugd. En 17 Juli hoop ik naar Zeeland te gaan. Mocht ik nog tijd hebben, dan schrijf ik een briefkaart. Gerrit van der Horst, wat vind ik dat nu vreeselijk jammer dat je öioeder al weer naar het ziekenhuis moest gaan. Ik höop van ganscher harte dat zij 1 Juli thuis is mogen komen. Ik miste je al twee wéken en dacht al: wat zou er zijn. Rika Bliek. is er prettig feeöt gevierd op school? Zeker wil ik graag een portretje .'Ij van je hebben; ik ken je al zoo goed door je brieven, je begrijpt dat jij ook mag ..meeloten met de trouwe inzendsters. Rie van Staveren, ja als je den brief graag I na uur wegbrengt, doe het dan Maandags. 0 Als ik in de zomervacantie in Zeeland ben, tt moeten de brieven toch Maandags voor 5 uur bezorgd zijn, zooals verleden jaar ook. Martha Marcelis; het is saai, als je ge wend bent geweest altijd met Clazïna Sin- gerling naar school te gaan, dat zij nu van Ik maak een zandstorm! juichte Jo en roerde met een stokje in 't emmertje vol zand, o wee, 't vloog alles op haar rokje! Jo lachte, 't wilde, kleine ding gaf niets om nette kleeren ha, zooals Jaapje, in een trui zoo wou ze 't wel probeeren. school af is; woont er geen ander vrien dinnetje iu je buurt? Coba de Wit, zal je nu voortaan altijd goed je naam er bij zetten, dat is ge makkelijker. Nellie Mens, of je wat voor mij mag maken vraag je. Zeker heel graag, ik vind het heel aardig als je dat wilt doen. Bob Lan, ik ben Zondags bgna altijd op visite bij goede vrienden, dus zou je toch meestal tevergeefs komen. Gezellig hé met moeder samen over de raadsèls denken en samen zoeken. Nelie Oostveen, goed verhoogd worden is plezierig en nog dubbel als daarop zoo n heerlijke belooning mag volgen om met je ouders 14 dagen naar buiten te gaan. Elle- kom is o zoo mooi, dat weet ik. Louis Hartkamp, 2 brieven vandaag; de vprige week ontving ik er gèen van je. Zal je zorgen dat de brief de volgende week bgtijds is; je weet wel dat je ook tot het trouwe troepje behoort. Dat schorre gekraai van heel jonge haantjes vind ik altijd zóó grappig, jij ook niet? Ik heb genoten in Haarlem. Louise Boekkooi, ja Zond3g was er te veel wind om te fietsen, vooral als je tegen den wind in had moeten trappen. Houd je er veel van om een bouquet van veld bloemen te maken? Marie en Piet Kühler, het antwoord op jullie zoo echt hartelgk vragen naar mijn broer, heb je zeker al in het begin der correspondentie gelezen. Ja, ik wordt heet dikwijls uit logeeren gevraagd. Henk en Nellie Broers, het verheugt mij zeer dat jullie zulke goede berichten over je vader kunt schrijven en hij zoo prachtig vooruit gaat. Suze Mazurel, wie weet hoe gauw of je nieuwe poesje aan je gehecht zal zgh en je er weer evenveel van kunt gaan houden. Jan Driessen, een nieuweling die welkom ik; ik weet niet hoe oud je bent, dus tot welke groep of je béhoort. Tot en met elf jaar mag je met de kleineren. Mientje Henny, is je vader naar Zuid- Amerika? Dat vihd jè zeket giets prettig. Reist je vader telkens op en neer? Lientje de Graaf, o, dat heb ik ook zoo dikwijls gehoord dat als men éen thee stokje in de thee krijgt, dat het een brief aankondigt. Ik ben van harté blij, dat niet al jullie brieven door theestokjes in mijn kopjes thee worden aangekondigd, daar zou I ik mij beslist in ver^likkeh. Rika van Leeuwen, vond je het Zondag ook zoo vervelend, al die wind en die stofwolken zoodat de oogen soms. vol zand kwamen. Het was niets geen lekker wan delweer. Lena Planken, dank vooi je briefkaart I van het Kooipark. Op Hemelvaartsdag heb i ik 's middags met eene damè in een open rijtuigje door het Kooipark gereden endaar toen vele kinderen buiten gézieü. Was jg j daar soms ook bij? Heb je dan mij soms i ook gezien? j Jo van Duuren, düs jij vindt het nu J net zoo fgn om aan de Vink te gaan spe- En 's avonds vroeg ze 't moeder: ,,toe, „mag 'k net als Jaapje lóópen? „en wilt u morgenochtend gauw „voor mij een truitje koop en 1 „Dan kan ik knoeien met het zand „en 't zal geen ziertje hind'ren „aan 't strand zijn mooie kleeren toch „niets waard voor wilde kmd'ren!" HERMANNA. len, zooals ik het in mgne 'kinderjaren xoo graag deed. Francisca Giezen, als je in de zomer vacantie uit logeeren gaat, kan je natuur lijk niet trouw blijven mee doen, dan zijn er zoovelen, die eens overslaan. Mien Reramelenkainp, het zal wel éen heel mooi boek zgn n3ar wat ik er over hoor. Mijn broer is al bijna een half jaar ziek. Toos Gaastra, was je ziek, dat was dan te begrijpen, dat je mij niet kon schrijven en raadsels oplossen. Zorg maar dat je niet weer ziek wordt. Nellie Kleijn, je hebt dan toch wat voor je moeder mee thuis gebracht; ze was met de bloemen misschien net zoo big als met visch. Adrie Huter, als het prijsraadsels zijn zooals nu dezen Zaterdag dan staat het er duidelijk bg. Dat er de vorige week raadsels zonder namen der inzenders ston den, had ik in de correspondentie uitgelegd hoe dat kw3m, had je dat niet gelezen? Nel Van Biezen, dat heb je goed gezegd: postpapier is om op te schrijven en niet om te bewaren; maar zooals je ziet, kan het ook op één velletje. Annie Huisman, het zinnetje was bijna geheel goed, alleen moest het Ia fête en niet ma fête zgn, want je vader was jarig en jg niet. Het zal Zond3g wel veel te winderig zgn geweest 33n zee. j Ina en Tonnie Houpt, ik vermoedde wel, dat er iets niet in orde was, toen ik jullie miste. Beiden de bof gehad? Nu ja tweelin gen willen zeker alles precies hetzelfde doen, zelfs de bof hebben. Nellie Mulder en Annie van Weizen, jul lie mooie briefkaarten uit het Mastboscb heb ik toch nog ontvangen, al had je bei den vergeten er Den Haag op te zetten:' maar ik denk, dat de post in Breda weet waar een Frederik Hendriklaan is, want in Breda was er bijgeschreven: zie Den Haag. Ik dank jullie wel voor je groetje, en vind het aardig, dat je dien dag aan mij hebt gedacht. Annie Bavelaar, kwam het door de haast na al het schoolwerk, dat je vergat je brief te onderteekenen? Zooals je het raadsel nu opschreef, heeft het er nog niet ingestaan. Prettig dat er kuikens komen? Adrie Kesselring, zit je dan met Jo in een zijspan van een motorfiets? En wie zat er dan op den motor. Toen het zoovec- kouder was, heb je toch zeker niet „pootje gebaad", zooais je 't noemt. Betsy de Graaf, ]e bent ook welkom eo hoort nog een jaar tot de kleineren. Ida van Riet, ik begrijp best, dat je poesje bijt als iemand aan zijn staart trekt, dal doet ook pijn. Katten hebben heusch niet graag dat men dat doet, ze worden liever geaaid, dat is beter. Jo en Adriaan Reyngoud, ik had jullie al vele weken gemist, dus vond ik het gezef- lig, toen ik je namen opeeDs weer onder een brief zag. Wie van beiden heeft een fiets gekregen? Wat zou er met het dmfje

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 17