R.H.W. Limonaf r* UIT DE RIJNSTREEK. iuiiiiiniffiliiiiiiiiinuiuffliuiii VRUCHTEN WH F ELS UIT DE OMSTREKEN. één pont, beeft het gemeentebestuur van Veteen een onderhoud gehad met den 8e- oretaris-GeneraaJ van Waterstaat, met het gevolg, dat gedurende de zomermaan den overdag een tweede stoompont in be drijf zal worden gesteld. Van een hotelhouder te Zand- voort werd een partij juweelen van aan- inenlijke waarde, die bij in bewaring had giekregen van mevrouw H., uit Baarn, ge stolen. Hiervan werd verdacht de huis knecht S., met wien de politie reeds vroe ger te doen had gehad in verband met een diefstal, en die spoorloos verdwenen woe. De recherche heeft S. te Amsterdam aangehouden. Vofr den commissaris van politie heeft hij een volledige bekentenis afgelegd. De juweelen werden in beslag genomen bij verschillende banken van-lee ning te Amsterdam en te Haarlem. Dc Raad van Rheden besloot na een geheime vergadering, welke bijna den gcbeelen dag duurde, tot aankoop van het landgoed „Avegoor" te Ellecom, groot 11 hectare voor f 105.000. Deze aankoop staat in verband o.a. met do verlenging van de Middachter Allee. Bij het auto-ongeluk bij De 1- den werd ook gewond de heer Van Speng- ler, verbonden aan bet bijkantoor der Na tionale Bankvcreeniging te Almelo, terwijl mej. H. J. Gorter, leerlinge der R.H.B.S. aldaar, een lichte hersenschudding be kwam. De heer Jan Hagedoorn is or be ter afgekomen dan men aanvankelijk meen dezijn handen zijn niet verbrijzeld, hij liep ernstige kneuzingen aan de polsen op. Te Apeldoorn hebben ver- sohillende vooraanstaande .personen zich tot een comité vereenigd, om ten dienste van het Vreemdelingenverkeer een ont- spanningsgelegenheid in hot leven te roe pen, als het bekende park Tivoli in Kopen hagen. Om tot dit doel te geraken, wordt een 3-pCt. premieleening uitgegeven, waar van de betaling van rente en aflossing door een onderpand van Staatspapieren en Ge meen teleeningen zal worden gewaarborgd. De leening bestaat uit stukjes van f6, rentende 3 pCt., en zal daardoor zeer popu lair worden. Voor de eerste uitloting, die binnenkort zal plaats hebben, zijn waar devolle premicn beschikbaar. Een 9-tal landhuizen, waaronder een 3-tal ter waar- jde van f 20.000, waarbij iedere gelukkige iwanner van deze premie nog f 30.000 aaff contanten ontvangt vormen de hoofdprc- micn. Door het koopen van een of meer dere sfukjes in deze Premieleening, heeft men zonder ^bijbetaling elk jaar de kans Op een hoogc premie. Dc stukjes zijn eleohts f 6 en een belegging er in, is een spaarpotje maken met do kans op een hoogc premie. De premieleening voldoet geheel aan dc wet. In 'de jongste.vergadering van belangstellenden in de oprichting van Oen algemeen ziekenhuis te Winterswijk, ."waarvoor thans f 135.000 is ingeteekend, is medegedeeld, dat het bestuur van het Nederlandscb-Her vormde ziekenhuis den geheclen inventaris daarvan aan dit zie kenhuis ten geschenke geeft. K r a n t e n v e i' k o o p c r, luid op straat ventend: „Geheimzinnige zaak 1 Vijftig slachtof fers I" Een voorbijganger koopt haastig een courant en kijkt deze door. „Zeg eens, jochie, ik zie niets van dien hard in bet blad. Wat beteekent dat?" „Dat is juist de geheimzinnige zaak, mijnheer. U is het cen-en-vijftigste slacht offer." RECLAME. Vrees geen examen want er is een middel dat U geheel bevrijdt .van zenuwachtigheid, een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, terwijl Uw gee&t helder blijft. Mijnhardt's Zennwtabletten Wetenschappelijk samengesteld en onscha delijk, genezen U van Uw zenuwachtigheid. Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. 3810 Alphen aan den Rijn. Onder voorzit terschap van den burgemeester dezer ge piekte den heer Lovink werd in het hotel de Vergulde Wagen een vergadering gehou den Ier bespreking van de mogelijkheid tot instandhouding van de kaasmarkt te dezer plaatse. i In zijn openingswoord heette de burge meester allen die aan de oproep gevolg had den gegeven, hartelijk welkom, 't Is aldus de voorz. niet de eerste maal dat hiertoe pogingen in het werk zijn gesleld om dit doel te bereiken, doch de Middensiandsver- Sejeniging die thans het plan wederom heeft opgevat, lieelt zicli niet laten afschrikken, in de overtuiging dal indien de inwoners de banden ineenslaan het marklbestaan verze kerd is. De vereeniging kan slechls, het geen voor de hand ligt, een lijdende rol epelen, daar het al ol niet slagen op den producent zoowel als op den handelaar aan komt. Spreker brengt allereerst de vraag naar voren wie in het beginsel is voor hel dprichten van een markt en meer persoon lijk, wie bereid is daartoe te willen mede werken. 1 Een lö-lal landbouwers verklaart zich' ^jerna bereid de markt te bezoeken. Ook .van verschillende zijden gaan stemmen op, dat wanneer de markt in Alphen verwezen lijkt is zij ook hun product ter markt zullen brengen. Ingesteld werd een marktcommissie voor da regelingen die gelrollen moeten worden. In den breede wordt gesproken over den marktdag. Gehoord de verschillende mee ningen ia het meerendeel van de aanwezi gen er voor, om de markt op Donderdag te doen plaats vinden. Echler zal voor de definitieve vaststel ling met de verschillende vereenigingen van kaashandelaren worden geconfereerd om hierin advies jn te winnen, waartoe de voor- zilter van de vereen, van Leidsche kaashan delaren zijn medewerking toezegt. In verschillende kwesties betreffende weeggelegenheid, geschikt terrein enzstelt de voorzitter de aanwezigen gerust, dat het Dag. Bestuur der gemeente hieraan haar volle medewerking zal geven. Met een woord van dank namens B. en W. voor de belangstelling en inzonderheid aan hen die hun medewerking toezegden sluit de voor zitter den besten wensch voor het welzijn van de markt uitsprekend, de druk bezochte vergadering. De arbeider B. B werkzaam op de scheepsbouwwerf der fa. B. alhier had het ongeluk met een pan kokende hars te val len. Het vocht kwam in aanraking met zijn handen, terwijl hij ook ernstige brandwon den in zijn gezicht opliep. Hij werd door dr. G. verbonden. Boskoop. Zondag is op verzoek van haar ouders door de Leidsche politie naar hier overgebracht mej. P., die na een woor denwisseling haar ouderlijke woning had verlaten. Gistermiddag is onder zeer groole be langstelling het stoffelijk overschot van on zen plaatsgenoot, den heer W. Gelderblom, die j.l. Vrijdag op zoo'n noodlottige wijze het leven verloor, grafwaarts gebracht. Door ds. Glas werden eenige woorden van troost tot de familie gericht. Door een zwager van den overledene werd namens de familie den aanwezigen dank gezegd. Zaterdag 5 Juli a.s. zal door de gym- nastiek-vereeniging Hou-Vast op het sport terrein alhier, een turnleest gehouden wor den. Het beloott een cehlen feesldag te worden. Kondekeik. De werkzaamheden aan den toren van de Ned.-llerv. kerk alhier hebben een aanvang genomen. Steigers zijn aangebracht en een paar moedige klimmers hebben den haan van den toren gehaald om opnieuw le worden verguld. In den bal be vond zich een document, waarop de namen waren geschreven van de personen, die in het jaar 1888 aan den foren hebben gewerkt Door menigeen wordt een tochtje naar boven ondernomen om te genieten van het ruime vergezicht. Leimuideu. Gemeenteraad. Afwezig de heeren W. Koot en J. van Dam. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige vergadering, worden voorgelezen en onder dankzegging aan den secretaris onveranderd goedgekeurd. De voorzitter doet mededeeling van de volgende ingekomen Stukken: Missive van Ged. Staten der Prov. Zuid- Holland, waarbij' deze een goedgekeurd raads besluit, houdende wijziging van de begroo ting 1924 terugzenden. Alsvoren, waarbij Ged. St. een raadsbe sluit tot wijziging der begrooting 192-3 goed gekeurd terug zenden. Ged. Staten zenden het raadsbesluit van 7 Mei j.l., waarbij besloten werd tot het aan gaan van een geldleening groot f23.000, goedgekeurd terug. Ged. Staten, keuren het besluit van den raait om 3e gemeentewoning te Bilderdam aan J. Horsman te verhuren, goed. De voorzitter deelt mede, dat de heer IV'. Koot, die dicht bij Horsman woont, iedere week de huur van het huis zal innen. De voorzitter vraagt of de raad hier met mee gaan kan. Aldus wordt z. h. st. besloten. Missive van Ged. Staten, waarbij ze het raadsbesluit van 7 Mei j.l. tot wijziging der begrooting 1923 goedkeuren. Goedgekeurd is van de Kroon de veror dening op de heffing van het schoolgeld terugontvangen. De verordening is slechts voor het jaar 1924 goedgekeurd. Missive van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarbij het raadsbesluit van 17 Dec. 1923, waarin tot verhooging van de daor den ont vanger te stellen zekerheid werd besloten, goedgekeurd wordt. De voorzitter deelt mede, dat de verhoogde zekerheid voor 1 Septem ber moet gesteld zijn. Van de Kroon is nog ingekomen een schrijven waarbij de verordening op de pl. inkomstenbelasting goedgekeurd wordt. De voorzitter zegt, dat het procesverbaal, van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger ter inzage ligt. Kas en boeken van den gemeente-ontvanger zijn in orde bevonden. Ingekomen is een schrijven van de plaat selijke schoolcommissie, die de volgende voordrachten heeft opgemaakt om te voorzien in de vacatures Heblq en H. J. Visser. 1. Heblij; 2. Van Dijk. 1. H. J. Visser, 2. IV. Kiebert. Na gehouden stemming blijkt dat in de vacature-Heblij, deze herkozen is, en ook de heer H. J. .Visser herkozen is. De heer H. J. Visser zegt, dat hij zjjn benoeming niet aan zal nemen. De voorzitter deelt mede, dat van de benoemingen en van het niet aannemen ken nis gegeven zal worden aan de plaatselijke schoolcommissie. Een schrijven van de afd. Leimuiden, van de Z.-H. Vereeniging het „Groene Kruis", om de ledikanten die door de verandering van het ziekenhuis in vergaderlokaal, over compleet zijn geworden, tegen een redelijke vergoeding over le mogen nemen. De voorzitter stelt namens B. en W. voor, deze ledikanten, die eigenlijk nergens meer toe dienen, gratis aan het Groene Kruis af te staan. De heer Rietdijk kan zich hier niet mee vereeuigen. Hij doet het voorstel om de ledikanten tegen een billijke vergoeding aan het Groene Kruis af te staan. Zijn voorstel wordt slechts door den heer Van den Akker ondersteund en derhalve niet in stemming gebracht. Het voorstel van B. en IV. wordt aangenomen. RECLAME. WARME DAGENI DE LINDEBOOM (WED. B. VAN OQESBURQ) IJSWAFELS 4 natuurlijke vruch- tensmaken.) Zéér verfrisschend I MANDRI A MANDARINO- wafels (gevuld met de natuurlijke mandarijnvrucht, geen essence.) Bijzonder lekker als het heet is. VOOR BE LUNCH ccn paar pakjes ESPERANTO- WAFELS (voedzaam, crcquant, edel van smaak. Hyg. verpakt.) BIJ DE AARDBE^N smaakt verrukkelijk DEOR1GINEELE FROU-FROU (liet den Lindeboom) gëvuld met slagroom. MOCCA-TRIC-TRSC, pikante koffiesmaak-wafel, Juist geschikt voor 't warme scizoco. 3816 Verzoekschrift van het „Groene Kruis'-, waarin aan het gemeentebestuur gevraagd wordt, om een klein stukje grond achter het transformatorhuisje in bruikleen aan deze vereeniging te willen afstaan om daar op een bergplaats te bouwen. De voorzitter stelt namens B. en W. voor dit te doen, tegen betaling van fO.50 'sjaars. Besloten wordt lot wijziging der begroe ting 1923. De voorzitter stelt voor het raadsbesluit van 17 Dec. 1923, tot ruiling van een stukje grond met den heer Van Berkel, in te trekken en opnieuw dit besluit te nemen, aangezien in dit raadsbesluit een kleine fout was geslopen. Het stukje grond was niet groot 5 M2. maar slechts 2 M2. Het besluit zal opnieuw bij Ged. Staten ter goedkeuring worden ingezonden. Do voorzitter, stolt v.aniens B. en \V. voor om -dit jaar als hooipéilers tegen een jaarl. vergoeding van f 15, aan te stellen de hee ren O. Treur en G. van der Snoek. De heer Van den Akker vindt het beter dat de boe ren, die toch immers zelf het voordeel van dit werk ondervinden; de kosten maar moe ten betalen. De voorzitter zegt, dat hier een groot bezwaar tegen is, n.l. de een is wei geneigd om ds kosten te betalen, ter wijl de ander deze niet betalen wil. Het voorstel van B. en W. in stemming ge- biacht, wgrdt met algemeene stemmen aan genomen. .Vastgesteld worden de schoolgeldkohie ren voor de R.-IC; school over het 1ste en 2de kwartaal 1924, naar de nieuwe regeling. Hierna verlaat de voorzffier de vergadering, nadat hij den hamer aan den heer Bernard heeft overgedragen. Deze deelt mede, dat de voorzitter de vergadering verlaten heeft, omdat een zaak behandeld zal worden die hem persoonlijk aangaat. Ged. Staten hebben n.l. aanmerking ge maakt op het salaris dat de burgemeester geniet. Volgens Ged. Staten tellen de dienst jaren van den titularis te Spaarndam niet mede bjj de periodieke verhoogingen. De burgemeester zou daarom over 1922 en 1923 het teveel genotene ia de gemeentekas moe ten terugstorten. De wethouders stellen uu voor om Ged. Staten te verzoeken, de dienst jaren van Spaarndam wel mede te wijlen tellen. De heer Vis|er doet het voorstel om aan Ged. Staten te verzoeken geen te rugbetaling van het te veei genotene te eischen. De heer Bernard zegt, dat het voorstel van den heer Visser in strijd is met de gemeentewet. De burgemeester mag n.l. uiets meer van de gemeente ontvan gen dan zjjn wettelijk salaris. De heer .Visser handhaaft zijn voorstel. Het wordt echter door niemand ondersteund en zoodoende niet in stemming gebracht. Het voorstel van den wethouder wordt met 3 tegen 1 stem eu 1 blanco aange nomen. De voorzitter gaat tot de gebruikelijke rondvraag over. De heer Van den Akker het woord ver langende, vraagt of er niets te doen is tegen het snelle varen der plezierjachten die door hun grooten golfslag zeer veel schade aan de beschoeiingswerken berok kenen. De voorzitter deelt mede, dat hier van reeds werk gemaakt wordt. Niemand meer het woord verlangende en niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Waddingsveen. Ds. J. J. Wielenga al hier heeft het beroep naar de Geref. Kerk te Alblasserdam aangenomen. De collecte, ten bate van den gewa- penden dienst heeft opgebracht in deze ge meente f 60.79. In verband met de reorganisatie van de brandweer is een groot deel van het lioo- gere en lagere personeel eervol ontslagen. Ingaande 1 Juli zijn de volgende heeren ge handhaafd als of bevorderd tot: opperbrand- meester; C. Jongenburger. Eersle afdeeling brandmeester B. Olie, commandeur tevens plv.v. brandmeester: J. van Nielen. Tweede afdeeling: brandmeester: S. Karreman. Der de afdeeling: brandmeester: G. van 't Wout kommandeur tevens pl.v. brandmeester: W. de Wit. Vierde afdeeling: brandmeester: N. Breedijk, kommandeur teven9 plv.v. brand meester P. Vergeer. Burger 1. stand. Geboren: Andreas, Z. v. Sj. v. Dam en J. Pasloor. Gijsbert, Z. v. G. Both en S. van Triet. Adriana Neeltje Johanna, D. v. G. J. Spruit en N. J. Kerkhof. Aart, Z. V. G. de Rooi) en A. M. de Bruin. Gerardus Gijsbert, Z. v. G. Schouten en C. S. Abel. Getrouwd: P. G. van Vliet en C. Verwoerd. Wonbingge. Oorspronkelijke teekenin- gen van onze dorpen uil oude lijden zijn er zoo weinig. In het Stedelijk archief te Lei den worden die enkele bewaard, o.m. ook van Leiderdorp. Wij zagen daar een zeld zame teekening, waarop een tweetal kalk ovens zijn afgebeeld, vanaf de landzijde te zien. uit het jaar 1770. Bij het bezichtigen van oude familie- documenten van mevr. LolhKatlenbusch alhier, bemerklen wij een zeer zeldzame teekening van Leiderdorp met dezelfde twee kalkovens, vanaf den Rijn le zien, met on derschrift: „Ter herinnering aan de kalk ovens bij Leiderdorp, gezien 23 Augustus 1836", geleekend door Julie D. En aan de keerzijde „zoo de Heer het huis niet houwt, le "crgeefs arbeiden de bouwlieden daar aan". En zinspelend op de teekening o.m. dit: „Hij geleide U steeds om bij het aan- kweeken en vormen van zooveel goeds en edels als TJ ter opbouwing zal worden toe- betrouwd, ook altijd de be9lja bouwstoffen uit de beste ovens te kiezen". De teekening heelt te meer waarde daar de verm dier kalkovens geheel anders was dan thans. Een foto daarvan blijft in het archief le Leiden bewaard. Een „vcender" uit Alkémade verloor uit zijn portefeuille f 500, doch hel kwam in handen van éen eerlijken vinder. De heer Bragl alhier vond hel op den Zwelweg al hier. en gal het den eigenaar terug. Zwammerdam. Voor het onderwijzers examen zijn le 's-Gravenhage geslaagd de dames K. W Bals en P. II M. Th. v. Delft. RECLAME Overal verkrijgbaar. 9230 LET OP HANDELSMERK K.H.W* Katwijk aan den Rijn. 13ij de gisteren len gemecnlchuize gehouden inschrijving, ten einde dc oude gemeenteschool aan den Noordwijkschen weg tc herstellen voor een school voor Geref. schoolonderwijs waren de volgende inschrijvingshiljelten ingele verd': A. dc Best f 3100; G. van Rijn en K. van der Plas f3285, Zwanenburg en van .der Bent f 3300, en J. ReiTifhelzwaai en G. Kloos f 3375, terwijl voor het schildervak werd ingeschreven door E. Schonoveld voor f 14-75; Het werk is gegund aan de heeren de Best en Schonéveld. Katwijk aan Zes. Van den logger KW 75 kwamen- alhier in afslag 2 kantjes volle haring f 16.90; 77 kantjes maatjesharing in 5 verschillende merken vanaf f 10.60—f 18 en 3 kantjes maatjesharing (wrak) f6 75. alles per kantje. De brug over de Binnensluis wordt van een geheel nieuwe bovenbedekking voor zien. Het verkeer over de brug is daardoor zoo goed als stopgezet. Het karwei zal ver moedelijk wel een paar weken duren. Van de Irawlvisscherij kwamen Dins dag te IJmuiden aan de markt de loggers: KW 39 met f 284 en KW 147 met f 249 be somming. Lisse. Burger!, stand. Ge boren: Jacobus Johannes Maria, Z. v. J. Ruiten en A. v. d. Splinter Willem Ger- rit. Z. v. C. Horsman en H. Baartse. Cor nells Petrus Johannes, Z. v. P. G. v. d. Laan en J. M. Schouten. Ondertrouwd: G. L. A. Grimbergen en M. J. Caspars. Overleden: Pelronella v. d. Zwet, wed. v. W. v. d Pulten 87 j. Bevolking over de maand Juni. In gekomen: J. P. Goedemondt, van Noord wijk P. P. Zonneveld en gez., Ilaarl.meer; C. G. v. d. Aardweg en gez, Katwijk; W. P. de Jonge en gez., Ilaarl.meer; P. v. d. Huik, Amsterdam; J. M. v. Munsteren, Sassen- heirn; W. Kulk en echtg.. Engeland; A. E. Rahden geb. Maas, Den TIaag; J. M. Palm, Amsterdam; G. A. Scheerboom, Heemslede; J. Bloemendal, Meppel; L. H. v. Doorn, Streefkerk; J. C. M. v. Helvert, Heemslede; W. A. Bosse, Grootebroek; C. J. Zoet, Haarl. meer; G. de Vos, Zoeter woude; R. v. d. Oudenallen, Leiden; M. II. v. d. Vlugt, Be verwijk. Vertrokken: M. van Zeyl. naar Sassén- heim; J. H. v. d. Mey, naar Voorhout; A. M. Ruigrok v. d. Werve, naar Heemstede; J. Buurman en gez., naar Nieuwer Amslel; II. M. Vertuin, naar Voorhout; C. v. Dijk, naar Wageningen; G. Huizer en gez., naar Ilaarl.meer; P. de Ridder, naar Zandvoort; C. H. Steenwinkel en gez., naar Wesler- voort; Th. A. M. de Fennis, naar Ilillegom; E. v. Ileczik, naar Rotterdam; A. E. F. Rob bers geb. v. Loon, naar Nijmegen; H. M. v. Stijn, naar Sittard; M. A. M. v. Kampen, naar Zoeterwoude; J. J. v. d. Ham, Alke made; G. Schuitemaker, naar Alkmaar; J. Haak, naar Haarlem; Th. A_ Span, Rotter dam; W. M. Schümakcr, Vlissingen; J. A. P. Hulsbos, Den Haag. Oegstgeest. Zooals legerwachten was, is de le Juli voor den heer B. J. van der Meene niet onopgemerkt voorbijgegaan. Het was dan ook de dag, waarop hij 127» jaar geleden als hoofd van de chr. school in dienst trad in deze gemeente. In de morgen uren zag men al vroeg vele kinderen met bloemen beladen schoolwaarls gaan. Zoo te gen halftien was dan ook de school in een waar bloemenhof herschapen en allo kinde ern met hel onderwijzend personeel waren present. Na te zijn binnengeleid, werd hqt echtpaar v. d. Meene toegezongen Psalnj 134 3, waarna ds. Jansen Schoonhoven als voorzitter van het schoolbestuur, dat in z'a geheel aanwezig was, den jubilaris hartelijk" toesprak en feliciteerde met dit jubileum. Namens het bestuur overhandigde de voor* zitler hem een boekwerk n.l. een Bijbelvers taling van prof. Obbink. De kinderen zons gen een voor deze gelegenheid gemaakt lied, waarna de heer Damstra namens het pers soneel en de kinderen den jubilaris toesprak en hem een eléctrische bureaulamp en een ganglamp aanbood. De heer Van der Meene dankte, diep on der den indruk, allen hartelijk voor def groole hulde hem dezen dag gebracht. Spr. hoopte, dat hij deze 127» jaar zijn taak vervuld heeft al9 gids naar den Heiland voor alle kinderen, die in dien tijd dc school bezochten. De kinderen kregen vervolgens versnape^ ringen en lot aller blijdschap werd de pop penkast vertoond, wat de feestvreugde niet weinig verhoogde. Talrijke felicitaties had de jubilaris des middags in ontvangst te nemen, terwijl den kinderen vrij af was ge geven. Rijnsbnrg. Door de burgerwacht alhier is een beker-schietwedstrijd uilgeschreven, te houden op Dinsdag 26 Augustus e.k. Tot deelname tot dezen wedstrijd zijn uitgenoo-. digd de brugwachters van Katwijk, Leider-; dorp, Oegstgeest, Valkenburg en Voorschoten Voorschoten. Gisteravond was weder-, om een groole menige naar den voortuin van de pastorie der R.-IC. Parochie getrok-, ken om tegenwoordig te zijn bij de voorbe-t reiding van het Internationaal Eucharistisch' congres, dat deze maand in Amsterdam zal worden gehouden. Niet alleen roomsch-ka- tholieken, maar ook vele andersdenkenden waren gekomen. Nadat dc harmonie St. Lau rens de bijeenkomst had geopend en het zangkoor „St. Caccilia" de hymne „Salütis Ilumande Sator" van J. Plog op 57 had ge zongen beklom pater Barromaeus De Greeve het gestoelte lot het uitspreken zijner rede, welke een uiteenzetting was van de leer der R. K Kerk en omtrent het a.s. congres. Na het uitspreken der rede zong een kinderkoor het „Rex Clemcnlissimc met keervers .Lauda Jeruzalem Dominium", eveneens door alle aanwezigen meegezongen en tot slot „Room- sche Blijdschap". Hierna begaven de aanwezigen zich naar het kerkgebouw voor hel H. Sacramentshof, gecelebreerd door prof. J. Visser, van het Groot-Seminarie le Warmond en geas sisteerd door pater Bonar Rengs als diaken en pater P. Mcyer als sub-diaken. Tol1 felot werd nog een Jubellied gezongen Elec'iicifeitshediijf KillegomLU;»— Sassenheim. Op de laatstgehouden vergadering van den Raad van Commissarissen der N'. V. cleelriciteilsbedrijf llilJegom-Lissc-Sasscn- heim, werd met algemeene stemmen beslo ten aan aandeel honds Iers voor té dragen voor benoeming tot lid van den raad van beheer, voor de gCmeeine Sassenheim en eveneens voer lie^dent-cornrnis^urr?, den heer J.' P. Gouverneur, burgemeester van Sassenheim, die als zoodanig aan de beurt van aftreding was. Deze benoeming heeft inmiddels door de algemeene vergadering van aandeel houdsters eveneens/, met al ge meene stemmen plaats gclïad. Verder hadden cenig.e besprekingen plaats over den toestand van het bedrijf. Er zijn thans reeds 865 gewone aanslui tingen, nl. te Hillegdm.303, te Lissc 303 en te Sassenheim 259. Er zijn dil jaar reeds een 88-tal huisaansluilingen bijgekomen, waardoor het totaal - aantal aansluitingen thans reeds overtreft het voor 1924 begroot aantal, zoodat de begrooting in dit opzicht niet geflatteerd is geweest. Hierbij zijn niet in aanmerking genomen, de aansluitingen voor dc huunnslaltalies. Er moet nog op en kele onderdeelen gewacht worden, die reeds onderweg zijn, zoodat binnen korten tijd aan de huurinslallaties stroom geleverd kan worden, waarvan, dan reeds spoedig een 300-tal in bedrijf gesteld zullen' ÏMnnen worden. In totaal zijn reeds 257 motoren op het net aangesloten. Met het waterleiding bedrijf le l-Iilleggm is een contract gesloten voor de levering van electriciteit aan het Pompstation. Wannéér hiervoor het benbödigd Iransformalorslalibn gebouwd zal zijn, heeft het eleclriciteilsbe^ drijf reeds 4 hoogspanningsaansluitingqn, waarvan 2 le Hillegom. 1 le Lisse en 1 te Sassenheim. Hoewel de zomertijd dit jaar reeds zoo vroeg aangevangen is, waarmede bij de be grooting geen rekening gehouden was, is de stroomomzet toch niet onbevredigend (e noe men en heeft de prijsverlaging, die met Januari 1924 tot stand gekomen is, de stroomonlvangslen niet beneden die over hetzelfde tijdvak in 1923 doen dalen. De brutowinst over de eersle vier maanden van 1924 bedraagt niet minder dan die over de eersle vier maanden van 1923, zoodat vol gens de nu bekende gegevens verwacht mag worden, dat ondanks de invloeden van zo mertijd en prijsverlaging, het jaar 192 4 een bevredigend saldo zal opleveren. GEVEILDE PERCEELEN. Gehouden verkooping in het Notaris huis alhier op .Vrijdag j.l., ten overstaan van notaris A. D. Yijgli: de gebouwen en het terrein, uitmakende de voormalige Mouterij „Brinio" aan dc Leeuwenhoek- straat en Hansen straat, kooper de lieer J. A. van Seumeren voor f 11370; diverse per- ceelen bouwterrein, aan de Leeuwenhoek- straat, Hansen straat en Groenoordslraat, kooper de heer N. A. van Zijp qq voor f 10753; de huizen, c. a. aan den Nieuwe- Rijn en de Hooigracht zijn uit de hand ver kocht; notaris mr. H. M. A. Coebergh: de villa, genaamd „Villa Marcel" te Ivatwijk- aan-Zee, Van-der-Plaskade 17, tStrandbou- levard), kooper de lieer P. de Jongh qq voor f 14100; het heerenhuis Thorbeckcslra&t 24, kooper de heer l. J. Lolkes voor Boer qq voor f6500; het huis Bocrhaaveslraat 17, kooper de heer I. J. Lolkes de Beer qq het heerenhuis Da Costastraat 6, is niet ge gund; notaris B. H. Stumpel: het heerenhuis -Hooigracht 58 is niet gegund.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6