som wordt vastgesteld tot een bedrag van f2239.Het betreft een wettelijke be paling. Door Hilgersom is in Vlaardingen een liooger salaris genoten dan hier en de wet bepaald dat daarnaar gerekend moét worden. De zaak v. d. Werf ia in een nieuw stadium getreden. In eerste instantie heeft v. d. Werf het proces verloren, omdat in- plaats van de burgemeester de gemeente was gedagvaard. Besloten wordt zich weder om in rechten te doen verweeren. Tot leden van de commissie voor het nazien van de gemeenterekening worden be noemd en nemen hunne benoeming aan de heeren J. A. Mens en 0. Eggink Sr. elk met 8 stemmen en de heer W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck v. d. Oye mét 0 stemmen. Alvorens over te gaan tot den rondvraag, waarbij de Voorzitter verwacht dat er ge vraagd zal worden naar de electriciteitsvoor- üening, wénscnt hij hierover enkele mede- deelingen te doen. Hoewel 't niet mogelijk en wenschelijk is, in alle bijzonderheden te treden, kan hjj meedeelen, dat er hard aan wordt gewerkt, waarbij den gang van zaken in breede trekken wordt geschetst. Echter dringt de vraag naar voren van de wen- schelijkheid van de vernieuwing van het gasbedrijf en komt men voor de vraag, moet het gas- en electriciteitsbedrgf een distributiebedrijf blijven of is levering recht streeks van Leiden beter. Winst wordt er niet veel gemaakt en is de prijs steeds hooger dan in Leiden. Wat is hier te doen in het belang van onze gemeente. Leidenv heeft voorstellen gedaan en deze zijn naar den adviseur doorgezonden. Daar hier be langen op het spel staan met verstrekkende en belangrijke financieele gevolgen is Set zaak, deze voorstellen van alle kanten te bezien en te overdenken. Zoo spoedig mogelijk hopen B. en W. met nadere voorstellen te komen. Thans is in 't kort ISiangetoond dat men niet stil zit. De heer J. A. Mens informeert naar het begin der gasvoorziening en of deze vraag toen ook is overdacht. In 1908 is een contract afgesloten met Leiden, aldus de Voorzitter, voor 15 jaar, niet vóór 1928 kon dit contract worden opgezegd zonder boete te betalen. Alleen Sassenheim en Voorschoten hebben nog een eigen distributie, de andere gemeenten be trekken rechtstreeks. De heer J. Braggaar vraagt naar de mo gelijkheid van voorziening voor dat gedeelte dat nu in het plan niet is opgenomen. Dit betwijfelt de Voorzitter daar aan Lei den is getoond welk gedeelte men dacht te voorzien. Ook moet worden gedacht aan uitbreiding van personeel bjj de electrifi- oatie, er moet iemand worden aangesteld voor de electriciteit, dit kost salarissen en het geheel brengt zrjn zorgen mede. Alles moet wel worden overdacht. De heer Baron Schimmelpenninck v. d. Oye kan in beginsel het plan toejuichen; mogelijk is, dat wanneer Leiden levert, de verbruikers de kosten zullen betalen en niet de niet-gebruikers. Dit bestrijdt de Voorzitter, men zou 't beter kunnen omkeeren, dat de verbruikers gingen ageeren tegen de gemeente omdat ro$ér moet worden betaald dan in Leiden éii winst wordt gemaakt. De heer J. A. Mens vraagt, of er bij de berioleering van de Schoolstraat voldoende rékening zal worden gehouden met de belan- en van de neringdoenden, geen dagen en agen de straat opengebroken zal blijven, waardoor groote schade wordt berokkend aan de winkeliers. De Voorzitter geeft toezegging dat zoo veel mogelijk rekening hiermede za! worden gehouden en b.v. door middel van planken voldoende toegang zal worden verschaft. Met de trams moet ook rekening worden gehou den; tjjdeljjk zat deze op één lijn rijden. Door den heer C. Eggink Sr. wordt ge klaagd over gaten in den weg van 20 h 25 o.M. diepte, bij verzoekt de provincie hierop opmerkzaam te maken; door twee man is ln 14 dagen de weg in orde te maken. Vooral voor voertuigen leveren deze gaten gevaar PP- Reeds vroeger, aldus de Voorzitter, is hierop de aandacht gevestigd van de provin cie. De Hoofdingenieur is toen aangeschre ven en hebben wij een zeer onvoldoend antwoord terug ontvangen; het werd niet noodig geoordeeld. Verleden jaar hebben wij de afrekening gehad van den straatweg waaraaD wij ongeveer fllGO.moesten be talen. De hjer C. Eggink Sr. handhaaft zjjn meening, dat hierin verbetering moet wor den gebracht. Besloten wordt Ged. Staten te schrijven en op den toestand te wijzen, gebeurt er dan iets, dan is de gemeente er af. Mogelijk dat de hoofdingenieur van de Prov. JVaterstaat 't nu weer beter weet. De heer D. J. van Cuilenburg vraagt naar het antwoord van de Directie van de N. Z. H. Tramwegmaatsch. Een vorige raadszitting heeft bjj verzocht te verlangen een spiegel cf seininrichting bij de kruising vaii Voor straat en SchoolstraatLeidsche weg daar bij deze hoek, de een of andere dag onge lukken gebeuren. De Voorzitter is het vol komen met den heer v. Cuilenburg eens dat de toestand daar zeer gevaarlijk is. De Directie zal nogmaa's worden aang s hreven. Do heer J. Braggaar lreeft met genoe gen gezien dat ook vele oudere personen stonden te luisteren naar een gegeven con cert op de Voorstraat. Gaarne zig hjj dit meerdere malen gezien door muziek- of z ing- vereeniging en vraagt daarvoor een geschikte gelegenheid, een tent of zooiets dergelijks, waardoor alles meer tot zjjn recht komt. De Voorzitter is eveneens een voorstander van muziek en zang en voelt de behoefte aan een muziektent, maar waar te plaatsenl Op de Voorstraat gaat niet. Hij zou 'tzeer toejuiohen. Ue heer J. Braggaar had gedacht een verplaatsbare tent aan te schaffen. De heer J. A. Mens noemt als plaats, het terrein „Vrij Leve", wanneer dit soms wordt afge broken. De Voorzitter had gedacht in één der nieuwe straten op de Wijngaardenlaan, echter mist men daar een gelegenheid, zooals op de Voorstraat bij Deurloo. In ieder dorp vindt men bijkans een muziektent, echter hier niet. De leden worden verzocht hieraan eens te denken. Vervolgens besloten zitting met nog een enkel punt. Gisteren, feestdag van de H.IL Apos telen Petrus en Paulue, was voor de carneJiie van Voorscholen een dag van groote betee- kenis. Immers op dezen dag had de plech tige onthulling plaats en intronisatie van het H. Hart-monument,, ontwerp van den heer Wim A. M. Harzing, te Rijsenburg. Op het kerkplein wapperden de wimpels, in den tuin van de paslorie, naast de R.-K. kerk, waren verschillende versieringen aange bracht en wapperde van den toren van het kerkgebouw de nationale driekleur. De feest dag werd ingezet met een algemeene Heilige Communie, en naderde een groole schare ter Heilige Tafel. De plechtige Hoogmis werd opgedragen door den zeereerw. heer C. Hen- ning, professor aan het seminarie Hageveld te Heemstede, oud-kapelaan dezer parochie, geassisteerd door den weleerw. paler Bonav. Rengs (oud-kapelaan der parochie) als dia ken en den weleeTW. heer J. Versteeg, als sub-diaken. Het parochiale zangkoor voerde op keurige wijze uit „Missa in honorem Sanclae Mathil- dis ad tre9 voces aequales cum organo, van Hub. CuypeTS, opus 2. Tijdens dc Vroegmis en Hoogmis werd een collecte gehouden ter bestrijding der onkosten en voor het monu ment. Deze bracht op 1400. Des namidags le halldrie nam de plechtig heid een aanvang. De kinderen der R.-K. Jongens- en Meisjesscholen, de leden van het patronaat cn Joselsgezellenvereenging stonden opgesteld op het voorplein der pas lorie met de St. Laurens-Harmonie. In den achtertuin van de paslorie werden opgesteld alle sociale en godsdienslige R.-K. vereenl- gingen met hun vaandels en banieren en trokken onder het gebeier der beide klok ken van de kerk in oplochl naar het voor plein. In den sloet wa9 mede aanwezig het vaandel van St. Paulus, den R.-K. Bond van Overheidspersoneel uil Leiden en Om streken, hel vaandel van de afdeeling Lei den van den R.-K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel en hol vaandel van den R.-K. Politiehond uil Veur en Omstreken. De eerwaarde geestelijkheid met een schare van misdienaars was onderwijl op het voorplein aangekomen. De plechtigheid werd geopend door de St. Laurens-Harmo nie, met hel spelen van „Elevation". Hier na werd het 11. Hart-monumenl onlhuld en brachlen de vaandels het eere-saluut. De wijdingsplechtigheid weid verricht door de zeereerw. heer F. Tholenaar, pas toor te Wassenaar. Na de wijding zong een gemengd koor met begeleiding van de Har monie hel lied „Met wapperende vanen in fecslelijken stoet enz." De feestrede werd uitgesproken door den zeereerw Patér Bónav. Rengs. In een treffende predikatie huldigde hij Jezus Christus als de groote Hervormer van maatschappij en huisgezin. Deze manifes tatie en onthulling slaat in het teeken der liefde en het hart is de oorsprong der liefde. Ware en eclrle' liefde waagt wederliefde. De wereld wil Jezus verbannen uit de har ten, wij echter wenschen en verlangen, dal de Koning der liefde over ons heerscht, en wenschen .te leven naar zijn geboden. Een woord van dank'sprak zijn eerw. bot den kunstenaar, hier aanwezig, voor zijn heerlijk kunstgewrocht, dat on9 leert, dat wij hier op aarde zijn om ons te vervol maken voor den hemel, waarheen dit beeld ons wijst. Met de woorden „Tu Rex nosler". Gij zijt onze Koning," hier cn hiernamaals, eindigde de eerw. spreker zijn rede. Thans verscheen de zeereerw. heer P. Meyer, pastoor der parochie, op het spreek gestoelte en sprak den wensch uit, dat de eerw. spreker zijn parochianen in de goede slemming had gebracht. Zijn beeltenis heb ben wij geïntroniseerd om le getuigen, dal wij Hoomsch-Katholieken. Christus erken nen als onzen hoogstcn Wetgever, waarna de pastoor de' plechtige toewijding der pa rochie aan het Goddelijk hart verrichtte en gezamenlijk de geloofsbelijdenis werd ge beden. Een kinderkoor zong daarna het „Rex Clementissime" m. keervers gezongen door allen „Lauda, Jerusalem Dominum" en het parochiale zangkoor „St. Caecilia" het lied „O, Koning Christus heerschl" Waarna gemeenschappelijk het lied „Aan U, o Koning der liefde" werd gezongen, waarmede de buitenplechtigheid besloten werd. Al deze liederen werden gezongen met begeleiding der harmonie, onder leiding van den heer M. Lakerman. Vervolgens Irok de sloet de kerk is, lerwijl het parochiale zangkoor „St. Caecilia" zong den lofzang „Te Dcum Laudamus" voor 4 mannenstem men, soli en orgel, van Joh. II. Lósser, Op. 7 Na dezen lofzang werd de zegen gegeven met het Allerheiligste en een gemeenschap- pelijk'lied ter eere van het Heilig Hart be sloot deze plechtigheid. Alles liep in de beste orde at. Dinsdag 1 Juli a s. zal wederom bij goed weer 'n dergelijke buifenplechtigheid plaast hebben, des avonds te 8 uur, ter gelegen heid van de voorbereiding van het inter nationaal Eucharistisch congres. Als redenaar zal dan optreden de zeer eerw. paler Barromacus de Greeve. Burgerlijke Stand. Geboren: Arend, zoon van A. van der Marei en M. Poelman. Getrouwd: J. L. van der Post en A. E. Zonneveld. Wassenaar. Donderdag 3 Juli a.s. hoopt de heer G. A. Anokkee .hoofdsmid bij gemeentewerken alhier, den dag te her denken .waarop hij vóór 25 jaren in dienst der gemeente kwam. RECLAME. Zonnebrand smsssxn&g smetten, puistjes,^oude en nicuv/c 8 wonden genezen spoedig met AKKER'a g i Kloosterbalsem SPORT. DE OLYMPIADE. De schermwedstrijden. Zooals reeds gemeld, hebben de Nederlan den bij de schermwedstrijden op floret van de V.S. met 10-6 verloren. Hieronder volgen de gespecifieerde uitslagen: Breg (V. S.) slaat Daniels met 5-4; Breg slaat De Jong met 5-1; Boyce (V. S.) slaat Daniels met 5-4 Boyce slaat Kunze met 5-2; Calmann (V. S.) slaat Daniëls met 5-1; Calmann slaat De Jong met 5-2; Calmann slaat Nederpelt met 6-4; Jeter (V. S.) slaat Kunze met 5-1; Jeter slaat De Jong met 5-1; D,aniëls slaat Jeter met 5-4; Kunze slaat Calmann met 6-1; De Jong slaat Breg met 5-3 en Boyce met 5-4; Nederpelt slaat Jeter met 5-1 en Boyce met 5-2. De verdere uitslagen van de wedstrijden op floret luiden: Ital'ë slaat Oostenrijk 13-3; Hongarije slaat Zwitserland 9-7; België telaat Argentinië 8-9 (België gaf 61 en Argentinië 56 treffers)Frankrijk slaat Denemarken 14-2; Zweden slaat Oostenrijk 10-6; Italië slaat Hongarije 10-6; Argentinië slaat Enge land 11-5; Ital'ë slaat Zwitserland 12—4 Frankrijk slaat de V. S. 13-3; Hongarije slaat Oostenrijk 13-3. Frankrijk slaat Honga rije met 12-2; Italië elaat Denemarken met 9-7Hongarije slaat Argentinië 9-8 (57 tegen 58 treffers). CRICKET. Uitslagen. Eerste klasse: AjaxP.W. Ajax wint met innings en 97 runs. Y.R.A.—V.O.C. V.R.A wint met innings cn 58 runs. H.C.C.V.V.V. II.C C. wint met 15-1 runs. HilversumQuick. Hillversum wint met 3 wickets en 9 runs. Tweede klasse A.: PhoenixA.G.G. A.C.C. wint met 10 runs. Haarlem IIten Werve. Haarlem II wint 29 runs. B. U.V.V.K.D.V.S. II. H.Ü.V.S. II wint met 8 wickets. C. AlbionC.V.H. Albion wint met 25 runs. Telegraaf beker: R.W.P.W. RW. wint met 8 wickets. H.G.G. IIKampong. II C C. TI wint met 170 runs. Overzicht. Onze voorspelling, dat Ajax dezen keer zou winnen, is geheel uitgekomen. Zelfs werd er met innings gewonnen. Deze dc- derlaag had P.W. hoofdzakelijk te danken aan haar slecht bowlen, waarop de Ajax batsmen deden wat zij wilden. Spannend ls de wedstrijd in zooverre nog geworden, dat in den laatsten over van den dag ook het laatste wicket viel. V.R.A. is op het oogenblik in kampioens- vorm, niet alleen wat bowlen betreft, maar ook op het gebied van het batten. Gisteren viel V.O.C. als slachtoffer van de punten- wocde van V.R.A. De Amsterdammers scoorden het behoorlijke totaal van 220 runs voor 9 wickets, waarop gesloten werd. V.O.C. werd eerst aan den kant gezet voor 65 runs. In de 2de innings ging het wat beter, maar de inningsncdorlaag kon niet voorkomen worden, ilet totaal werd 103. Door. deze inningszege is V.R.A. weer een puntje meer uilgeloopcn op H.C.C.dat, hoe wel in grootsehen vorm spelend, V.V.V. geen inningsncdorlaag kon toebrengen. V.V. V. maakte het niet slechte totaal van 136 runs. Maar dit aantal ging le niet in de ge weldige score van H.C.C., n.l. 290-I (ge sloten). H.C.C. trachtte daarna nog een der de punt te behalen, maar V.V.V. hield-stand zoodat op een totaal 522 van verdere po gingen afgezien werd. II C C. won dus met 154 runs. Quick wist legen Hilversum het niet on aardige getal van 166 runs le veroveren. In den resleerendcn tijd sloegen de Hilversum mers 175 voor 7 wickets en wonnen dus met 3 wickets en 9 runs. In 2A klasse is voörloopig de strijd om de 2e plaats in het voordeel van A.C.C. ge vallen door Phoenix met 10 runs te slaan. De scores^waren: A.C.C. 71 en 86. Phoenix 61 en 9—7 (opgegeven). Ten Werve moest het afleggen tegen Haarlem II, dat zeer sterk opkwam. Hier waren de cijfers: Haarlem 11 121 en 39. Ten Werve 62 en 69. In de B.-klasse behield H.D.V.S. II een kansje op het kampioenschap door U.V.V. met 8 wickets te staan. In de C.-klasse deed Albion hetzelfde door na spannendefi Strijd C.VÜ. te slaan met 25 runs. Albion maakte 78 en 131 runs C.V.II. 95 en 89. Zaterdag speelde P. W. te Haarlem legen R.W. voor den Telcgraaibeker. Daar er maar 47» uur gespeeld werd ,kon R.W. haar innings niet uitspelen. Na de 125 runs van P.W. sloeg R.W. er 126 voor het verlies van 2 wickets en won dus met 8 wickets. Voor dcnzelfden beker maakte H.C.C. II legen Kampong 211 runs, waartegenover Kam pong er maar 41 stelde. De Hagenaars won nen dus met 170 runs. V AjaxP.W. Ondanks het verschil in kracht, is het een aangename ën spannende wedstrijd ge worden. Spannend niet zoozeer voor wie met de zege zal strijken, maar voor het be halen van het derde punt door... Ajax, wat eerst even voor tijd gebeurde. PjV. kan niet tot de teams ,die first-class-spel leveren, gerekend worden. Behalve van de eerste batsmen ,was het batten tamelijk primitief, terwjjl het bowlen a| zeer gemakkelijk was. Dat P.W. nog zooveel runs kon maken, dankte zij bovendicgi aan het slechte fiel den van Ajax ,die niet alleen vangen mist, maar zelfs verschillende runs cadeAu gaf. Hot bowlen was. zeer goed en vooral voor het bowlen van Rice hadden dc P. W.ers ontzag.. Deze bowler, die mot hel oog op zijn arm, „round the wicket" bowlt, schijnt als zoodanig nog gevaarlijker te zijn, dan wanneer hij „over the wicket" bowlt. Zijn cijfers in beide innings 1216 wijzen dat wel uit. Natuurlijk verloor Ajax de toss weer, maar dit keer hinderde hel niet .daar P. W. besloot te batten, wat ze ook had moeten doen, als Ajax de toss had gewonnen. Wij rra vermoeden dat P.W. batten koos ,uit vrees van te Jang in het veld te moeten slaan bij de Ajax-innings. Achteraf beschouwd blijkt deze reden wel gegrond te zijn. P.W. begon met E.v.IIeek en N. G. Jannink. Als Jannink er 7 heeft wordt hij door Rice ge bowld. (112). Doordat E. Jannink in het begin gemist wordt ziet hi} met v. Heek kans de score tot 42 op te voeren. Dan wordt v. d. Reyden aangezet, die direct suc ces heeft deer v. Heek voor 13 run9 gevan gen en E. Jannink voor 22 gebowld te krij gen. (3—47). Daarna is het alleen Ter Kuile, die voor de noodige runs kan zor gen. Mr. Noyon gaat voor 5 runs l.b.w (4 58). Wagener wordt voor 2 runs gebowld (562). Dr. v. Dclden eveneens voor 2 runs (6—65) en Höpink gaat door een goede ingooi run out (776). C. II. v. Heek en v. Rossum vallen als slachtoffer van Rice. (979). Tenslotten neemt Cramer het wicket van Ter Kuile. die 20 runs scoorde. Het totaal werd 81. Rice bowlde 528, Cra mer 27. v. d. Reyden 218. Eigeman 0—20. Voor de lunch gaat Ajax nog even ballen, met Sigma en v. d. Mey als eerst ingaande. Het bowlen is niet moeilijk en eerst na de lunch komt de scheiding als Sigma voor 22 aan de boundary gevangen wordt. (151). v .1. Mey heeft er good het oog in en met Janssen wordt het P.W.-totaal ge passeerd en de 100 opgebracht. Op 110 wordt Janssen voor 20 runs gevangen. Cra mer laat verschillende mooi off-slagen zien cn wordt dan voor 17 runs gevangen (3-137) Op den volgenden bal gaat v. d. Mey l.b w. voor een hard geslagen 62 (8 vieren en 2 zessen). De stand van den dag komt lus- schen Eigeman en Wempe. Deze slaan er lustig op los .zij het soms met wat geluk. Als er eindelijk 240 runs zijn, sluit Eige man de innings. Eigeman bleef met 67 not out (8 vieren, 3 zessen) en Wempe met 31 not out (1 vier en 3 zessen). Jannink bowl de 259, Ter Kuile 126, Höpink 155, Wagener 0-49, v. Rossum 018, E. v. Heek 012. P.W. werd nog eens ingezonden. Met het oog op het vertrek naar Enschedé zou tot half zes gespeeld worden. Er was dus nog l1/» uur tijd om P.W. uit te krijgen. Het begin is niet slecht voor Ajax. Op 7 valt het wicket van N. Jannink en op 8 dat van E. Jannink. Op 14 wordt E. v. Heek voor 8 runs gevangen en Mr. Noyon gebowld (414). Wagener valt weer als slachtoffer van Rice (523), terwijl dr. v. Delden na 6 runs gescoord te hebben door v. d. Reyden gebowld wordt. (629). Ter Kuile en Hö pink houden stand. Het is voor Ajax nu geen kwestie meer van hoeveel runs er komen, rtiaar van lijd. Dan wordt Ter Kuile voo* 17 runs gevangen en direct daaarop gaat Höpink l.b.w. voor 14 runs (847). C. v. Heek en v: Rossum houden nu langdurig hun wicket op. Zij ver.hoogen alleen de scores door byes le löopèn. V. Rossum wordt op een critiek moment gemist, maar op een totaal van 62 valt hij toch als slacht offer van Rice. Twee overslater, kondigen de scores de laatste over aan. Doodstil is het. Zou Ajax het kunnen halen. Rice bowled, terwijl half Ajax om dc mat slaat. Rice bowld op vangen en werkelijk met den 4en bal wordt Tclteryall gevangen en bleef C. v. Ilèek met 2 not out. liet totaal werd dus 62. Rice bowlde 718. Cramer 111. Eigeman 1—2. v. d. Reyden 118. Ajax won dpg met innings en 97 runs. LAWN-TENNIS. De strijd te Wimbledon. In het gemengd dubbel heeft Timmer met mej. Bonman gewonnen van Fisher eD miss Woorlyck met 7-5, 6-4. Bryan cn miss Cears verloren van Redcliffe en miss Roos met 1-6, 1-0. Timmer werd !n de eerste ronde van All England Plate, een nummer, dat ieder jaar wordt ingesteld voor de spelers, die gesla gen zijn in de eerste en tweede ronde van het enkel-hcerenspel onmiddellijk geklopt door den Engelschman Willard, die hem sloeg met 8-10, 7 5 en 6-2. Onderlinge wedstrijden Leidsche Lawn-Tennisclub. Open Heeren Single: Semi-Final: F. A. W. van der Lip slaat B. Jelgersma 6—1 62. A. Sollewijn Gelpke -slaat J. P. Maureau 75 62. Final: A. Sollewijn Gelpke slaat F. van der Lip 64 60. Open Dames-Single: Semi-final: Mej. D. Duyvis slaat mej. H. Colenbrander 62 60, Mej. T. Los slaat mej. F. van 'tWout 6—2 6—1. Final: Mej. T. Los ëlaat mej. D. Duyvis 6_1 64. Open Ileeren-double: Semi-Final: F. van der Lip en L. Demeny slaan Th. Vervloot en v. Senus 61, 6—0 P. J. Maureau en A. Sollewyn Gelpke slaan B. Jelgersma E. Terpgfra 6—3 6—1. Final: P. J. Maureau en A. Sollewijn Gelpke slaan F. van der Lip en L. Demeny 0—7 6—2. Open-Dames-double: Semi-Final: Mej. T. Los en mej. Duyvis slaan mej. N. van Wijk en mej. C. Ileinlz 6I 61. Mej. W. Rijke en mej. F. v. 't Wout slaan mej. 01 lo en mej. Mens Fiers Smeding 61 61. Final: Mej. Rijke en mej. v. 't Wout slaan mej. Los en mej; Duyvis 57 63 61. Handicap Mixed-single: Semi-Finale: Mej F. v. "t Wout slaat B. Jelgersma 61 68 8—6. Mej. T. Los slaat A. Sollewijn Gelpke 7—5 6—3. Final: Mej. T.Los slaat mej. F. v. 'tWout 6_3 6—3. De uitslagen van den Mixed-double zul len morgen bekend worden gemaakt. ATHLETIEK. West. District N. V. B. De wedstrijden van het Westelijk district voor de alhletiekkampioenschappen van den N.V.B., welke gisteren op het Olympia-ler- rein te Gouda werden geliouden. hadden tot uitslag: 100 M. hardlocpen: 1. Ch. Bovens. H. B. S., 11 2/10 sec 2. II. Schoonheim, Sparta. 112/10 sec.; 3. G. Maasbommel .idem. 113/10 sec.; 4. C. W. A. Wenncpoel. H B. 1 S., Den Haag. J 1100 M hardloopen: 1. Ch. Bovens. H. B. S., 56 3/10 sec.; 2. F. Heusden, Pro Palria, 56 3/10 sec.; 3. J. van Houten, H. B. S. Den Haag; 4. F, Smeets. 1500 M. hardloopen: 1. P. J. Dullaart, Vlaardingen, 4 min. 30 1/10 sec.; 2. c! Amesz, Olympia, 4..33 8/10 sec.; 3. H. h! dc Mih, B. M. T., 4 min. 36 sec.; 4. C. van Uythoven, Togo, 4.40. Vèrspnngen met aanloop: 1. S. Rabby (E. D. W„ Amsterdam) 6.30 M. 2. B. de Boer (E.V.C. Edam) 6 28 M. 3. P. Vollaard (St. Ilooger, Rotterdam) 6.27 M. 4. G. Maasbom mel (Sparta,' R'dam) 6.19 M. Hoogspringen met aanloop: 1. G. Thier- bare (H. B. S.) 1.60 M. 2. J. Karastra (D. V. V.) 1.55 M. 3. H. de Lange (Sparta) 1.55 M. 4. II. van Eijk (Olympia) 1.50 M. 4 maal 100 AI. estafette: 1. Sparta, R'dam, 47.8 sec. 2. Olympia .Gouda 48.2. 3. H. B. S., Den Haag, 48.3. 4. Pro Patria 49. Kogelsslooten: 1. B. de Boer ,E. V. C., Edam,. 10.84; 2. A. Bohe, O. D. I., Rotter dam, 9.75 M. 3. H. van Eijck, Olyiöpia, Gouda, 9.72 M. 4. H. Schiek, D. I., Aio- sterdam 9.19 M. Speerwerpen: 1. S. Meerburg (U. V. S.) 40 M. 2 B de Boer (E.V.C., Edam) 38.49 M. 3. A. Bohe (O. D. I.) 36.92 M. 4. H. Schoon heim (Sparla, A'dam) 31.90 M. Baldrihbelen 100 M.: 1. J. A. van Duijn (H. B. S., Den Haag) 51.2 M. 2. S. W. Küch- lin (idem) 53.8 M. 3. A. Purhagen (id.) 54 M. 4. E. Krom (Olympia, G^uda) 55.2 M. Totaal klasseoring: 1. H. B.'S., Den Haag, 28 p 2. Sparla, R'dam 141/» p., 3. Olympia, Gouda, 11 p., 4. E. V. C., Edam, 10 punten. ROEIEN. Laga te Frankfort. Laga heeft te Frankfort nog geen succes gehad. De strijd om den „Preis vom Main" werd gewonnen door de stuurmanlooze vier der Offenbacher Regatta „Undine" in 6 min. 18 2/10 sec.; 2. Laga (Holland) in 6.318/10. De „Club für Wasscrsport" gaf wegens een aanvaring op. In den wedstrijd om de Kaiserpreis, voor oude vieren, werd Germania (Frankfort), na een scherpe race, winnaar in 7 min.: 2. Kas teler Rudergesëllschaft, 7 min. 10 dJlO sec.;1 3. Laga, 7 min. 11 6/10 sec. In den wedstrijd om den Insclpreis, waarvoor Laga eveneens had ingeschreven, startten de Hollanders niet. G,De Crt.") Nederland en de Enrop. kampioenschappen. Behalve de ook voor Parijs gekozen ploe gen, de acht van Nereus, de vier van Amstel, de twee van Laga en de skiff van De Hoop is thans de vier zonder stuurman van Laga alsnog uitgenoodigd om ons land op de Europeesche kampioenschappen te Zürich te vertegenwoordigen. Verder is de twee van Laga uitgenoodigd om behalve in de twee zonder stuurman ook in de twee met stuur man uit te komen. Te Zürich komt Neder^ land dus eventueel in alle nummers uit, be halve in de dubbel skiff. WATERPOLO. Leidsche Zwemclub. Gistermiddag hebben L.Z.C. II en III ge speeld legen H.V.G.B. I en II (Haarlem). Geen der beide Leidsche zeventallen heeft het lot een overwinning kunnen bren gen. L.Z C. II verloor verdiend (zij 't dan dat de uilslag iets gellaltcerd was voor de Haar lemmers) met 4'van H.V.G.B. I. De Haarlemmers hadden wedstrijdrou tine, iels wat van de meeste L.Z C.ers niet gezegd kan worden. De voorhoede van L.Z.C. II lag te veel stil vormde daardoor niet de minste combi natie. De achterhoede mangelde het aan eordaatheijJ; het ingrijpen in eenigszins las tige situaties liet tc wenschen over. Het schieten was onvoldoende. Tot de rust wögen de partijen tamelijk le gen elkaar op met H.V.G.B. iets in de meer derheid, wat zij uitdrukte in één doelpunt. Na de rust lukte het de Haarlemmers nog beter, zoodat met 4—0 het einde kwam van dezen zeer vriendschappelijk gespeel den wedstrijd, welke, wegens niet verschij nen van den aangewezen bondsscheids- rechler, geleid werd door den L.Z.C.er Se- gaar. Hierna volgde ten aardige wedstrijd.;. L. Z.C III—H.V.G.B. II, welke de H.V.G.B. met 32 in de wacht wist te slepen. Ge brek en tactiek en techniek werden hier goed. gemaakt door het groot enthousiasmo waarmede alle spelers streden. De II V.G.B.ers maakte eerst 02. Chïls- tiaansè maakte er 12 van, toen werd het 1—3. en door een kalm schot van Raadse 23. De Haarlemsehe k-eeper wist de kan9 op den gelijkmaker te niet te doen. direct waarna de scheidsrechter einde" floot. De komende thuiswedstrijden zijn: Hedenavond 30 Juni. L.Z.C. IH.Z. err P C. I (Don Haag). Deze wedstijd kunnen de Leidenaars, mits enthousiast spelend, winnen, te meer waar zij de wetenschap hebben, dat een overwinning hen een zeer goede kans op het afdeelingskampioenschap geeft. Dp 6 Juli -(op-de nationale wedstrijden der LZ.C.) wordt gespeeld de vriendschappe lijke wedstrijd L.Z.C. IA.Z. I (Amsterdam, le klasse) en de competitiewedstrijd L.Z.C. IIY III (Amsterdam) en op Woensdag-* avond 9 Juli: voor de competitie L.Z.C. I— 5.V.IL I 'Hillcgersberg) ca L.Z.C.-copibina-* lieS.V.H. II. WATERSPORT. De Kaagweek. Het programma voor de Kaagweek van 18 Juli22 Juli vermeldt: Vrijdag 18 Juli: I. Nationale molorboot- wedstrijden2. onderlinge motorboolwed- slrijden; 3. ringsteken voor motorboolen; 4. onderlinge zeilwedstrijden open sloepen; open scherpe jachten; 6. 12-voelsjollen vooc juniores; 7. wherry-zeilwedstrijden; i zwemplankwedstrijden. Saterdag 19 Juli: Zeilwedstrijden van mo- deljachten en voorts van Zaterdag tot en en met Dinsdag 22 Juli internationale 2eiJ- wedstrijden der diverse klassen etc. ZEILEN. De onderlinge wedstrijden van „De Kaag De Kaagweek komt in 't zicht e" voor-oefening organiseerde „De Kaag om gisteren onderlinge wedstrijden op Kagermeer. Te veel van het goede is uoo

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6