JUCwr&oop. A AGENDA VAN DE WEEK. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. KAREL I SIGAREI SPORT. Dinsdag. „Jeruël" (Grocnestecg 16): Knapenver- feeniging. Halfacht. A 1 p h e n, „Do Vergulde Wagen".: Ver gadering kaasmarkt. Halfacht. Woensdag. „In den Vergulden Turk": Alg. ledenver gadering aid. Leiden Maatschappij tot Eev. der Toonkunst. Halfacht. Wassenaar, „Raaphorst": Cbr. Nationaal Zcndingsfeesfc. 10 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Juni tot en met Zondag 6 Juli a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duy9- te, Nieuwc-Rijn 18, tel. 523. De apotheek van „Hulp der Mensch- fteid", Hooigracht 48, i9 altijd geopend, doch alleen voor leden van dat Zipkenfonds. Zaterdag, toen een slceperswagen over de brug van de Rijnstraat naar het Utrechl- eche Veer reed, brak een streng van het tuig, waardoor (le wagen niet meer te houden was en het paard terecht kwam tegen een ruit van perceel Utrechtsche Veer 17. De ruit kon daar niet tegen. Zaterdag is de fietsrijder J. A., uit Kat wijk," aan den Lage-Rijndijk tegen een hand wagen gereden, dooTdat jongens daarmee over den weg speelden. Het rijwiel werd be schadigd. Weer is een fiets gestolen. Nu van voor een café aan de Nieuwe-Beestcnmarkt, zulks ten nadoele van A. H. v. d. L. Op verzoek der ouders te Boskoop is fiier het 18-jarig meisje C. P. in een loge ment aangehouden en aan de ouders terug gegeven. In de Stedelijke Werkinrichting zijn tpgenomen van 22—28 Juni 174 volwassen personen, 12 kinderen, totaal 186'. Een meer danbesluit. Dc directie van de Ned. Spoorwegen heeft het vrouwelijk personeel, ook dat, op de stations dienst doende, meegedeeld, dat het gedurende de uiloefening van den dienst zoo eenvoudig mogelijk gekleed dient te zijn. Ieder van dat personeel is, uiterlijk van 1 Augustus af, verplicht, in dienst een een voudig, niet doorzichtig, om den hals slui tend en tot de polsen reikend bovenklee- dingstuk te dragen. (Een, zoowel voor de goede zeden, als voor het reizend publiek, meer dan besluit, Als men nu in de rij voor het lo- staat te wachten, zal dit niet zoo lang meer kunnen duren daar de Directie ver wacht, dat hierdoor uitgesloten zal zijn, dat een lid van het mannelijk geslacht voor en door het loket door liefde op het eerste ge zicht van bloote hals en dito armen, dc be zitster zijn plots opgekomen liefdesgevoe lens mededeelt. En over de onzedelijkheid van een dracht als boven, nou daar zijn we het natuurlijk allemaal over eensll Red. „D. D.") Ten gemeentehuize van Hilversum is berieht ontvangen, dat de Koningin voor gemene is in den namiddag van 11 Augustus a.s. een bezoek aan Hilversum to brengen. II. M. de Koningin komt Dinsdagavond B Augustus te Middelburg, na dien dag eerst Tholen en Schouwen te hebben bezocht. Woensdag G Augustus is aan Middelburg ge wijd; 's ochtends is er provinciale hulde- bctooging, 's middags openlucht-spel. Donderdag gaat H. M. naar Noord- en Zuid-Beveland; Vrijdag naar O. en W. Z. Vlaanderen. De heer A. B. Brouwer, inspecteur der visscherijen te 'e-Gravenhage, is met ingang van 1 Juli a.s. aangewezen als chef van de afdeeling visscherijen van het Departement van Binncnlandsche Zaken en Landbouw. De beer Brouwer blijft belast met dc functie van hoofd van het 4de, 6de en 7de visscherij- district. In een te Delft gehouden vergadering van het personeel der Rijksconstructiewerk- plaalsen is met algemeene stemmen beslo ten, aan do bijzondere commissie voor ge organiseerd overleg voor burgerlijk perso neel, ressorteerende onder het Departement van Oorlog, te verzoeken: lo. voor het van Delft naar Hembrug over te plaatsen perso neel Zaandam als woonplaats aan te wij zen 2o. liet personeel ouder dan 60 jaar of met meer dan 35 dienstjaren te doen af vloeien; So. een commissie te benoemen, waarin het personeel der Constructiewerk- plaatsen ruim vertegenwoordigd zal wezen, aan welke zal worden opgedragen, zoo noo dig de meer speciale belangen van elk lid af zonderlijk te onderzoeken en daaromtrent advie9 uit te brengen. De rechtbank le Rotterdam heeft, Ier vervulling van een vacature van kanton rechter te Rotterdam, de volgende alfabeti sche lijst van aanbeveling opgemaakt: mr. G. J. van Brakel, kantonrechter te Gronin gen; mr. C. C. Tieleman, griffier bij het kantongerecht te Gorlnchem; mr. G. C. J. Varenkamp, advocaat en pcorureur en kan- tonrechier-plaatsvervanger le 's-Graven- hage. Het Algemeen NederlandseK Ver bond, groep Nederland, heeft in de sociëteit :van de Rollerdamsche Diergaarde Zaterdag oen groepsdag gehouden. Des morgens was een vergadering gehou den van den groepsraad. Des middags opende dr. A. A. van Schelven, uit Haar lem, die bijeenkomst. Ds. C. van der Voort van Zijp, lid van de Tweede Kamer, sprak daarna over: Nationale gedachten. Men begaf zich vervolgens naar den stei ger van Fop Smit Co., bij het Maasstation De enorme drukte ie voor U esn tf ff vingerwijzing. Komt eeoe in r oogcnscbouw nemen hetgeen WIJ voordeetig noemen RECLAME. 36S5 Hecrenkleedïng ViechmarUt 16-17 Dameskleedlng Viscbmarkt 9-10 tot hot mak-en van een boottocht door de havens, aangeboden door de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer, Na atloop daarvan werd een bezoek ge bracht aan het sladhui9. De maaltijd werd gemeenschappelijk ge bruikt in het restaurant „Pschorr", aan den Coolsingel. Des avonds had een bijeenkomst plaats in het Nut. Dr. van der Valk, voorzitter van de afdceling Botterdam, hield een inleiding. Mej. L. van de tVall zong het lied van het A. N. V. Alevrouw Alida TartaudKlein droeg voor en mevrouw Fredy Faber Groneman zong liederen bij de luit. In de aan den groepsdag voorafgegane vergadering van den Groepsraad is ter vervulling van de open plaats in hel bestuur van groep Nederland, voortdurende door het verplicht altreden van den heer dr. M.* A. van Weel, gekozen de heer Felix Ruiten, te Siltard. In zake de jongeliedenaideelingcn van het Verbond werden enkele voorzieningen gelrollen, welke met het Oog op de in be handeling zijnde statutenwijziging, waar door een herziening van het groepsregle- ment eerlang noodig zal zijn, een tijdelijk karakter dragen. Een korte bespreking werd gewijd aan de bevordering van de Nederlandsche toon kunst, welk punt reeds op de vorige groeps- raadvergadering aan de orde was gekomen. Mr. H. F. Schaap, uit Groningen, gaf in het kort aan, hoe z. i. deze aangelegenheid het meest practisch zou kunnen worden uitge voerd. Het groepsbestuur werd opgedragen, in die richting verder werkzaam le zijn. Bij de rondvraag werd uil de vergadering het voorstel van „Onze Vloot" ondersteund om den kruiser „Java" niet langs den kort- sten weg naar Indië te zenden, doch deze reis te gebruiken voor vlagvertoon, vooral in verband met de Nederlandsche volks plantingen. Het groepsbestuur werd verzocht liet hoofdbestuur van het Verbond to bewe gen, den Ministerraad een daartoe strek kend verzoek te doen. Zaterdag heeft de installatie van den nieuwen burgemeester van Bergen-op-Zoom, den heer II. Slulemeijer, plaafs gehad. Op hartelijke wijze werd hij toegesproken door den oudsten wethouder. De heer Slulemeijer zeide, dat het zijn ernstig streven zal wezen, zijn beste krachten te wijden aan den bloei en liet welzijn der gemeente. Na afloop van de installatie werd een receptie gehouden, waar zeer velen, ook cenige Rotterdamsclie vrienden, den burgemeester en zijn echtge- noote complimenteerden. De Algemeene Vereeniging van Ver- lofsoflieieren der Nederlandsche Land- en Zeemacht heeft aan de Eerste en de Tweede Kamer een adres gezonden in zake liet voorstel van wTet betreffende de opleiding van verlofsofficieren to Kampen. In dit adres wordt gezegd, dat Kampen op het gebied van oefeningsterreinen in de onmiddellijke nabijheid aan de leerlingen nagenoeg iels biedt en evenmin iets bieden kan, als gevolg van het economische ge bruik van don grond in de omgeving der stad. Ook het door de gemeente Kampen ge dane voorstel om voor haar rekening te ne men het noodige spoorwegvervoer naar Wezep van de te oefenen troepen, zou te veel tijd doen verloren gaan en geen verbe tering in den gebrekkigen toestand brengen. Volgens adressante bieden garnizoenen als Amersfoort en Breda veel betere oefenings- voorwaaxden, dan Kampen. Ook worden Zutphen en Doesburg nog eer geacht in aan merking le komen dan Kampen. Op grond van deze bezwaren is de Ver eeniging van oordeel, dat concentratie van opleiding van verlofsofficieren te Kampen nadeelig zou zijn voor de oefening van de latere aanvoerders. Zij verzoekt daarom aan de Kamers het aanhangige wetsontwerp niet aan te nemen. Ds. Koudenberg, Ned.-Herv. emeritus predikant te Harendermolen (Gr.), is plotse ling op straat overleden. De toestand van den gepensionneerden luitenant-generaal J. B. van Heulz, oud-gou-. vcrneur-generaal van Ned.-Indië, die in ver band met zijn gezondheidstoestand te Mon- treux vertoeft, is hoogst zorgelijk. Naar de „Res.-bode" verneemt, is aan alle ambtenaren, werkzaam bij den post cheque- en girodienst, die nog vacanlie moe ten tiebben, aangezegd, deze te nemen in den loop der maand Juli, ten einde de mo gelijkheid te open, dien dienst op 1 of 15 Augustus te hervatten. In verband met het door de algemeene vergadering van den B. A. N. S. destijds aangenomen hoofdbestuursvoorstel in zake medezeggenschap en het thans door de di rectie der Nederlandsche Spoorwegen aau de organisaties toegezonden ontwerp tot in stelling van een Personeels raad, heeft het hoofdbestuur van den B. A. N. S. in zijn jongste vergadering, als algemeen oordeel over deze aangelegenheid vastgesteld, dat een personeelraatl zooals deze door de direc tie wordt voorgesteld, ter vervanging van de ■bestaande instituten van overleg, den Bond onaannemelijk voorkomt. De gewone audiënties van de Minis ters van Arbeid, Handel en Nijverheid en van Oorlog zullen a.s. Donderdag niet plaats hebben. RECLAME. MIJNHARDTs Zenuw-Tabletten .75« Laxeer-Tabletten 60« Hoofdpijn-Tabletten 60** 3i] Apoth. en D" 8709 M*orgen zal de stoomtram van Den Haag naar Delft en omgekeerd voor goed vervangen worden door electrische tractie. De Qaagsche houtenha m. Dat houten ding, dat meegeholpen heeft om den Haag naar buiten te karakteriseeren, is nu toch wel langzamerhand van tafel ver dwenen. En leege taartdoozen zullen ook wel niet meer bezorgd worden. De avbeids- loonen zijn te hoog. Maar de geest waaruit deze dingen voortgekomen zijn leeft nog steeds in ons Haagje. Een dezer dagen kwam bij een bloemist een dame, met een bosje rozen in de hand. „Meneer," vroeg ze wat kosten de rozen V' „Vijftien cent, mevrouw." Do damo doet geagiteerd. „Vijftien cent, maar dat is idioot, 't ie idioot. Vijftien cent voor een roosje. Ik heb wat roosjes in mijn tuin geplukt. Maar nou wou ik er eem roode bij hebben. Geeft u er maar een. En doet u er «een pa piertje om. Maar 't is idioot." „Mevrouw," zei de bloemist, en 't was hem aan te zien, dat hij boos werd „me vrouw" weet u wat idioot is, dat u een bloe mist, die grijs geworden is in zijn vak, wilt wijs maken, dat dat rozen uit uw tuin zijn. Die zijn uit Aalsmeer. Dio hebt u gekocht langs de straat en nu komt u bij mij om een papiertje. „Geef u de roos maar, meneer,"'zei de dame. En de dame kreeg de roos, maar met een papiertje zonder firmanaam. („Vad.") •To Rotterdam vielZaterdag- middag plotseling van pand 290 aan de Hoogstraat, waar gevestigd is Café „Ron deel", een groot, zwaar raam, bestaande uit 8 ruiten, omlaag en trof twee juist passee- rende dames. Mevr. F. A., hoofdverpleeg ster van de psychiatrische inrichting „Maas oord", bekwam een groote, gapende wonde aan het hoofd. Zij moest in het Ziekenhuis aan den Coolsingel worden opgenomen. Mej. D. S„ hoofd van de Wasscherij aan „Maas oord", werd ernstig aan den rechterarm ge kwetst. Na verbonden te zijn, kon zij weer huiswaarts keeren. Bij onderzoek bleek een kram van het raam te zijn afgebroken, waar door het open was gevallen. Door den wind was het daarna afgerukt. De valsche meeldauw in de koolplanten, die dit jaar voor het eerst aan Langendijk en omstreken was opgetreden en die*zich op onrustbarende wijze liet aan zien, is in zijn gevolgen gestuit door bespui ting met Bourgondische pap. De resultaten van deze bespuiting zijn uitstekend. In de afgeloopen week wer den te Utrecht en te Hilversum verscheide ne valsche bankbiljetten van 40, van het oude model, uitgegeven. Deze biljetten wer den voornamelijk aan winkeliers ter wisse ling aangeboden. Men vermoedt te doen te hebben met een bende, die haar vertakkin gen over het geheele land hééft. De Neder landsche Bank looft een groot bedrag uit voor de opsporing der valsche munters. De import in België Vanher- kauwers uit Nederland is, naar „De Msb." meldt, opnieuw toegestaan langs het tolkan toor de Planck. To Oud e-P ekela zijnongeveer zes millioen kilogram stroo, bij de eartonfa- briek „Brittania," verbrand. De fabriek is behouden. De textielfabriek v/h. H. en B. Scholten, te Almelo, die op 5 Oct. 1922 werd stopgezet, zal over 14 dagen weer in werking gesteld worden. Voor de gezins hoofden en kostwinners werd na de stop zetting een wachtgeldregeling vastgesteld, waarin de vennootschap 331/3 pCt., het Rjjk 562/3 pCt. en de gemeente 10 pCt bijdroeg. Voor zoover het de gemeente Al melo betrof, waren hierbij 113 gezinshoofden en kostwinners betrokken. De wachtgeld regeling werkte tot Januari 1923. De ven nootschap verklaarde toen niet langer bij machte te zijn, haar aandeel in de wacht geldregeling te dragen. Het Rijk trok op dien grond de bijdrage van 562/3 pCt. in, zoo dat de geheele last op de gemeente werd afgewenteld. Begin 1923 waren van het oor spronkelijke getal nog 76 gezinshoofden en kostwinners over, die op gemeentesteun wa ren aangewezen. Dat getal is in 1923 ge daald tot 65 en nadien stabiel gebleven. Het totaal bedrag door de gemeente aan de arbeiders van deze fabriek uitgekeerd, be droeg op 24 Mei j.l. bijna f104.000. Door de Directie der Ned. •Spoorwegen is do volgende dienstorder aan het personeel uitgevaardigd: AI hetgeen vernomen of ontdekt wordt betreffende diefstallen, bcroovingen of zak kenrollerijen c.d„ gepleegd in de treinen, of pogingen daartoe, moet door liet betrok ken personeel onmiddellijk, zoo noodig te legrafisch, medegedeeld worden aau den dienst der Exploitatie der Ned. Spoorwegen te Utrecht. In het bijzonder moet in ver band met de veiligheid in de treinen aan dacht gewijd worden aan de vreemdelingen Van 22 tot 29 dezer is bij het hoofdbestuur van .,Het Nederlandsche Roo de Kruis" voor de kas der Vereeniging inge komen een bedrag van 2000 als legaat van wijlen mej. Van Hoytema, te Culemborg. Een onderwijzer ontwikkelt het begrip „kwaad geweten". En ten slotte zegt hij: „Nu, wat heeft een mensch, die ner gens rust vindt, die niet eens kan slapen, zioh in bed heen en weer wentelt? Geen antwoord. Eindelijk steekt een kleine knaap den vinger op. Onderwijzer: „Goed zoo, Hans, zeg jij het dan maar eens". „Een vloo", klinkt het door de school. RECLAME. Forma DelgaJo S^'. 8 Elegant ;"7 ;v '70 jT/2 Special S centi cent 3700 Peetere, Willem s en Bosch van Draken- steijn wisten zelfs niet eens hun series te winnen .terwijl zij zich in de repechageril- ten evenmin konden handhaven. Alleen de Nederlandsche sprintkampioen Jaap Meijer wist zijn serie in goeden stijl te winnen. In de demi-finale moest echter ook hij de vlag strijken voor den Fransch- man Cugnot Mie met zijn landgenoot Mi- chard in de finale kwam. Finale: over twee ronden (1000 Meter)': eerste manches: 1. Micbard, 2. Cugnot; tweede manche: 1 Michard, 2. Cugnot. HENGELSPORT. Wedstrijd van „Hengelsport". Zondaga morgen 4 uur togen de leden van de Leidsche Hengelaars-vereeniging „Hen gelsport" naar Oegstgeest tot het houden van een onderlinge wedstrijd. De vrij sterke wind was wel oorzaak, dat de vangst niet bijster groot was, overigens mogen we wel zeggen dat de wedstrijd een goed verloop had en dus als geslaagd mag worden be schouwd en „Hengelsport" zooals altijd met voldoening op deze wedstrijd mag terug zien. Dc gelukkige prijswinners zijn: Mark 408 gram, 1ste pr. Braggaar 350 gr. 2de. A. Tuilhof 31G gr. 3de. L. J. Vernet 189 4de. M. F. Oost wen 183, 5de. Schouten 157, 6de. v. d. Blom 144, 7de. A. J. Ooslveen 129, 8ste. Jaspersc 122, 9de. P. Willemse 105, 10de. Bouwman 105, 11de. Nieuwendijk 103 12de. Schallker 91, 13de. C. Willemse 81, 14de. v. Dam 54, 15de. De Wit 48. 16de. Overvliet 46, 17de. Groenendijk 45, 18de. Kerseboom 40, 19de. Menijn 40, 20ste. WIELRENNEN. Van de Rijswijksche baan. De uitslagen van gisteren luiden Amateurs-wedstrijden over 800 M.2. Krens; 2. Vilury; 3. Krijgsman; 4. v. d. Leun. Tijd laatste 200 M. 15 sec. Puntenwedstrijd vöor de niet in de demi- finalo van den sprintrit-gé-plaatste amateurs 8 Kilometer met 4 klassementen. lo klassement1. Kuys, 2. Wensveen, 3. v. Dijk, 4. Bakker, 5. v. d. Giessen. 2e klasse ment: 1. v. Dijk, 2. Kuys, 3. v. Gaaien, 4. Th. Peters, 5. Barendrecht. 3e klassement 1. Barendrecht, 2. Kuys, 3. Th. Peters, 4. v.d. Giessen, 5. Bakker, -le klassement: 1. Van Gaaien; 2. Zonneveld; 3. Kuys; 4. Bak ker; 5. Wensveen. Totaal uitslag: 1. Kuys met 19 punten, 2. Van Gaaien met 13 punten; 3. v. Dijk met 8 pnt.4. Zonneveld met 8 pnt.5. Bakker met 7 pnt. Tijd 12 m. 7 sec. Koppelwedstrijd voor amateurs over 20 K.M.le klassement: Krens-Kuys, 2. v. Dijk-v. d. Giessen, 3. Laman-v. Gaaien, 4. Meiner8-de Bruin, 5. Zonneveld-Barendrecht 2e klassement: 1. Krens-Kuys, 2. Zonneveld- Barendrecht, 3. Bakker-Peters, 4. v. Dijk-v. d. Giesen, 5. Odo-v. d. Leun. 3e klassement 1. Krens-Kuys, 2. Krijgsman-'Vilury, 3. Zon neveld-Barendrecht, 4. Bakker-Peters, 5. v. Dijk-v. d. Giessen. 4e klassement 1. 'v. Dijk- v. d. Giessen, 2. Krens-Kuys, 3. Zonneveld- Barendrecht, 4. Laman-v. Gaaien, 5. Bakker- Peters. 5e klassement: 1. v. Dijk-v. d. Gies sen, 2. Krens-Kuys, 3. Zonneveld-BarenvelJ, 4. Laman-v. Gaaien, 5. Krijgsman-Viruly. Totaal uitslag: 1. Krens-Kuys met 27 pnt. 2. v. Dijk-v. d. Giessen met 2£ pnt., 3. Zon neveld-Barendrecht met 17 pnt., 4. Laman- Van Gaaien met 9 pnt., 5. Bakker-Peters met 6 pnt. Tijd 30 m. 27 sec. Wedstrijd achter groote motoren over-100 K.M., te vcrrljden in 3 ritten met puntentel- l'ng. Bij gelijk aantal punten beslist de afge legde afstand. Deelnemers Grassin (Frank rijk) achter Pasquier; Miquel (Frankrijk) achter Amerigo; Schlebaum (Holland) ach ter Sleeker en Snoek (Holland) achter Kae- ser. le manche over 25 K.M. (62V6 ronden): 1. Grassin, tijd 21 m. 5 sec.2. J. Snoek op 30 M.3. Miquel op 180 M.4. Schlebaum op 950 meter. 2e manche over 35 K.M. (87V6 ronden)1. Grassin, tijd 30 min. 59 4/5 sec.2. Schle baum op 320 M.3. Miquel op 675 M.4. Snoek op 3700 M. 3e manche over 40 K.M. (100 ronden). Vliegende start, 1. Grassin tijd 37 min. 40 sec.2. Schlebaum op 120 M.3. Miquel op 920 M.4. Snoek op 1270 M. Totaal u'tslag: 1. Grassin 3 pnt.; 2. Schle baum 8 pnt.3. Miquel 9 pnt.4. Snoek 10 pnt. De Grand Prix de Paris. Deze prijs voor profs, is gewonnen dooT Schilles, 2e Poulain. Leene verloor in de kwartfinale van Spencer. Bij de amaleursraces hebben de Neder landers danig teleurgesteld, zegt de „Tel." BUITP^ AMÖ. DE ALGEMENE TOESTAND. Daitschland en de militaire controle de uitgewezenen terag de verlenging der Mi- c om-verdragen. De Duilsche antwoord-nota inzake de mi litaire control? is te Parijs overhandigd en is weer echt Duitsch. In plaats van nu mede te werken, zonder allerlei pietluttig-, heden, een aanvaarden onder restricties. Duitschland vraagt een maand uitstel en verzoekt, dat de controle zal beginnen met een inspectie der fabrieken en dat een alge meene inventarisatie der bewapening eerst daarna zal plaats hebben, terwijl de gealli eerden juist voorstellen de inventarisatie aan de enquête te doen voorafgaan. Gemakkelijk maakt de Duilsche regeering het niet, om haar eenigszins ter wille le zijn! Frankrijk, dat is Herriot, gaat voort, om van goede gezindheid te getuigen. Vrijwel alle uitgewezenen, slechts nog een 74 uit gezonderd, zullen nu mogen terugkeeren. Onder de nog niet ingetrokken uitzettings- bevelen, bevinden zich die van hoogere ambtenaren. De opheffing der uitzetting brengt niet meer, dat de uitgezette in zijc ambt hersteld wordt, daar is oen speciaal verzoek voor noodig. Bovendien schijnt een bijzondere reisvergunning gevraagd te wor den. Een Belgische order in dezen zin is nog niet genomen maar België zal moeilijk ach ter kunnen blijven. Duitschland zelf volgt ook. De Rijkspresi dent heeft besloten de wegens verzet tegen de verordeningen op het lijdelijk verzet ver oordeelden te begenadigen, voor zoover zij zich niet aan hoogverraad hebben schuldig gemaakt. Ook in Beieren en Pruisen is een dergelijke maatregel in voorbereiding. De besprekingen over de verlenging der Micum-conlraclen na 1 Juli zijn hervat. Na en onderzoek van den economischen toe stand van de mijnen en de fabrieken in het Roergebied, heeft do Micum er in toege stemd het bedrag der verschillende belastin gen, die door de induslrieelen moeten wor den betaak], aanzienlijk te verminderen, vooral van de kolenbelasling, de vervoerbe- lasting op alle producten en de uitvoerver gunningen. De Micum had bij voorbaat een overeenkomst getroffen met de Commissie van Zes, die de mijneigenaars vertegen woordigt, over hel bedrag der leveranties voor de stakingsperiode van de maand Mei, doch de Micum heeft volstrekt de hand ge houden aan de gratis-leveranties, die in het program der schadevergoedingscommissie voorkomen. De onderhandelingen zullen heden voortgezet worden, nadat de Com- msisie van Zes het advies zal ingewonnen hebben der Roer-industrieelen en der Duil sche regeering. DUITSCHLAND De Rijksdag op reces Heb premier van Beieren. Nadat diverse interpellaties en parlij-voor-« stellen waren behandeld ,is de Rijksdag Za-< terdag voor ongeveer veertien dagen veri daagd. De voorzitter, Wallraff heeft voorlook pig machtiging gekregen het parlement voor den zestienden Juli weer bijeen te roepen ter behandeling van de uitvoeringswetten van hel rapport der deskundigen. De definitieve datum hangt nog af van de besprekingen in de organisatiecommissie. RECLAME. Een doop do Zon Verschroeide Huid, verzacht en geneest men met PUROL. 3710

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 2