Ko. 19725. MAANDAG 30 JUNI Anno 1924 OffinioaiQ Kennissevina. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIENt 80 Ct». per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prij». Kleine Advertentiën, ullsluilend bij vooruilbetaiing, Woensdags eu Jtaterdags 60 Cis., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens poslrecbt. Voor evenlueele opzending van brieven dO Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis. ölt nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchique- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT» Toor Leiden per 8 maanden 255, per week ÏO.ISL' „iy Balten Lelden, waar agenten gevestigd rijn, per week Ti. Franco per post ƒ256 rH portokosten. .o.ia^ gemeentelijke vischverkoop. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225, is DINSDAG verkrijgbaar SCHELVISCH a I 0.17—f 0 23, SCHOL a f 0.15—10.30, MAKREEL a f017, KOOLVISCH a f 0.13 per pond en NIEUWE HARING a fO.OG per sluk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 30 Juni 1924 C. H. Nijkamp. f Na geruimen tijd in het Diaconessenhuis te zijn verpleegd ,waar hij een paar malen een operatie onderging, is onze stadgenoot de heer C. H. Nijkamp. arls alhier, gisteren overleden. De heer Nijkamp bereikte den leeftijd van 43 jaar. Hij werd in Leiden ge boren, waar zijn vader ook geneesheer was. Na de Iloogere Burgerschool alhier te hebben bezocht, studeerde hij alhier aan de Rijksuniversiteit in de geneeskunde. Na be vorderd te zijn tot arts, was hij eenigen lijd assistent aan het Academisch Ziekenhuis, waarna hij zich in Ridderkerk als arts ves tigde, waar hij ongeveer 15 jaar werkzaam was en zich een drukke praktijk verwierf. Toen vestigde hij zich in deze gemeente, waar hij de praktijd van rd. Timmers over nam, die zich toen als specialist vestigde. Ook hier breidde zijn praktijk zich gestadig uit. En vooral, doordat hij voor een paar aanzienlijke fondsen geneesheer was, had hij het zeer druk. Daarenboven had hij een strenge opvatting van plicht en leefde ge heel met zijn patiënten mee. Ook de fonds patiënten mochten dit ervaren, vandaar dat hij in die kringen vooral zeer gezien was en men er met zorg zijn langdurige en ernstige ongesteldheid gadesloeg en zijn overlijden met diep leedwezen en niet innige deelne ming voor zijn nabestaanden is vernomen. Voor zijn echtgenoot en kinderen en nier minder voor zijn bejaarde moeder is dit ver lies ren zware slag. Doch ook onder zijn collega's heeft zijn lang en geduldig lijden, waarop, zooals men daar reeds eenigen lijd wist, de dood moest volgen, en het overlijden op betrekkelijk jongen leefajd diepen indruk gemaakt. Hij zal hier niet sDoedig vergeten wor den. Het Bonden leest van „Nat en Vermaak". Gisteren was het juist vijftig jaar geleden, dal de zoo bekende-muziek- en tooneelver- eeniging „Nut en Vermaak" werd opge richt. Wij hebben eenigen tijd geleden aan de hand van het programma der feestvie ringen, ter gelegenheid van dit zeldzaam ju bileum, de aanleiding tot het ontstaan der Verecniging en haar geschiedenis in den loop der jaren geschetst, en aangetoond, hoe het kwam, dal, waar vele andere Vereeni- gingen van dien aard meestal een kort be staan hebben, „Nut en Vermaak" zeer onder verschillende tijdsomstandigheden niet al leen heeft welen te handhaven, maar zich ook heeft kunnen ontwikkelen tot een Ver ecniging, die thans nog meer dan 350 leden telt. Na ook onzerzijds dc juhileerende Vcr- eeniging te hebben gefeliciteerd en den wensch te hebben uitgesproken, dat zij mei dezelfde opgewektheid, kan het zijn met verjongd élan, haar tweede halve eeuw in gaat. kunnen wij dus volstaan met een ver melding der feestelijkheden ter gelegenheid van dit jubileum. En dan beginnen wij met dc Oudejaarsavondfeest viering ill de Stadszaal. die zicii heeft opgelost in een groote, spontane huldiging van hel be stuur, oud-bestuursleden, buitengewone eerc-leden en eere-leden. De groote Sladszaal was Zaterdagavond rijk versierd. Op het podium stonden, smaakvol gerangschikt, palmen, in het midden waarvan de lange bestuurstafel met een reuzenbloemcnmand er op. Tegen den wand, op den achtergrond, schitterden de jaartallen 1874 en 1924 in harmonische kleuren en daartusschen, in goud, de initialen der Verecniging: N. V, Op de keurig gerangschikte tafeltjes in de zaal stonden bouqueljes en de wanden wa ren behangen met veelkleurige draperieën. Toen te half'ien de genoodigden, leden, donateurs en kunstlievende leden, met hun dames, dragende hun insigne, binnenkwa men, werden zij verwelkomd door een Jazz- Band-Orkest, dat zich al dadelijk van zijn goede zijde deed kennen en dat zich den geheelen avond op een wijze van zijn laak heeft gekweten, boven onzen lol verheven. De dames ontvingen bij hef binnengaan een bloemruiker, dan heeren werd een pakje fijne sigaartjes geoffreerd. In de zaal zelf werden in den loop van den avond versna peringen aangeboden, terwijl de heeren P. I A. Wijnbeek en Van Velzen de aanwezi gen af en toe op aardige zangnummers ver tastten. De zitplaatsen achter de. bestuurstafel pp het podium bleven nog geruimen lijd leeg. De voorzitter der Feestcommissie de heer J. Th Terburgh, die de aanwezigen harte lijk welkom heette een eenige mededeclin- gen over hel verloop van den avond deed, deelde de reden daarvan mee. De bestuur- deren werden in open rijtuigen, bespannen met paarden, die pluimen droegen, van hun woningen gehaald en maakten vooraf een rijtoer door de stad, opdat ook het publiek zou welen, dat „N. en V.", jubileert. Lang werd het geduld der gasten echter niet op de proef gesteld. i Na eerst door de huldigingscommissie in de receptiekamer le zijn ontvangen, waar de dames ieder een bouquet rozen werd aan geboden, en ververschingen werden rond gediend, trad het bestuur de groote zaal bin nen met oen luid, lang aangehouden „Lang zullen zij leven!" begroet. Toen het gejuich eindelijk was opgehouden, nam de heer Terburgh weder het woord en richtte een ge- lukwensch tot het bestuur. Hij wees er op, hoe goed de Vereeniging zich in dat lange tijdsverloop heelt weten te handhaven, zoo dat zij Ihans nog meer dan 350 leden telt. Hij ging vervolgens de geschiedenis der Vereeniging in vogelvlucht na, om eindelijk te eonstaleeren, dat zij, naast weinig legen- slag, veel voorspoed heeft genoten, waartoe de gestie van het altijd wakkere bestuur on getwijfeld veel bijgedragen heeft. Namens de leden, donateurs, werkende en kunstlievende leden bood hij het bestuur onder luid applaus een krans aan, die aan het vaandel werd gehecht. Hierna trad de voorzitter der huldigings commissie, de heer J. Snel, naar voren en richtte zich in hartelijke bewoordingen eerst tot het bestuur in het algemeen, waarbij hij zich aansloot bij den heer Terburgh, en daarna tol de verschillende bestuursleden atzonderlijk. Telkens wanneer hij zich tot een der man nen richtte verscheen achter in de donker gemaakte zaal een levensgroot portret op het doek, een enkele maal zelfs een groep, waarop afgebeeld de drie gebroeders Hage- rr.an, wat steeds aanleiding gaf lol een spontaan gejubel. De heer Snel, die zelf ook een rijke erva ring uit het leven der Vereeniging mee draagt, diepte telkens herinneringen uit het verleden van het bestuur en de bestuurs leden, ieder afzonderlijk op, waarmede hij naar het hart der aanwezigen sprak, die dan luidë hun instemming met het gespro kene betuigden. Maar dqarhij bleef hel niet. Behalve een schat van bloemen, bood hij den heer D. A. Hagoman, die gedurende de verloopen halve ec-uw liet penningmeester schap op voorbeeldige wijze waarnam, een imitatie gouden geldkist aan, waarin een echt gouden ketting, „Over den inhoud van deze kist moogt gij nu een3 zelf be schikken", zeide spr. Den voorzitter, den heer Vcrsney, werd een mooie leunstoel aangeboden, niet als symbool van een voortdurende rust nemen, maar om er in te rusten als de al te drukke besognes van de Vereeniging hem, zooals menigmaal, langen tijd in beslag namen. De twee andere oprichters Ifageman ontvingen als blijk van waardeering en als herinne ring tevens een sigarenkoker. Namens de werkende leden, werd aan den heer D. A. Hageman diens portret, levens groot geschilderd door den heer Van der Velde, lid der Vereeniging, in fraaie lijst aangeboden. Doch ook daarmede was het nog niet af- geloopen. Mevrouw NelckWijnbeek bood met een vriendelijke toespraak een bloemen mand aan het bestuur aan, met een me daille, welke zij onder daverend applaus aan het vaandel hechtte. Aan elk der bestuursleden overhandigde zij, ter herinnering aan dezen avond een draag medaille. Dc oud-voorzitter, de heer J. van der Hoe ven, die langer dan 12 jaar het presidium waarnam en deze functie aan den heer Ver- sney overgaf, kon het ook niet nalaten om nog eens le getuigen van de hartelijke ver standhouding, die er reeds vroeger tus- schen de bestuursleden onderling bestond en waarin zich het prettige verenigings leven weerspiegelde. De oud-voorzitter liet zijn wenschen vergezeld gaan van een keu rige bloemenmand. Namens de afdeeling muzikanten van fiet Stedelijk Muziekkorps, die zoovele jaren de avonden van „Nut en Vermaak" met zijn muziek opvroolijkle, en van deze avonden de aangenaamste herinneringen bewaarde, overhandigde de heer Van Wijk het bestuur een verguld-zilveren medaille. De heer Terburgh bood namens de Vereeniging ten slotte den voorzitter een mahoniehouten, met zilver gemonteorden, voorzittershamer aan en promoveerde den secretaris lot buitengewoon eerc-lid. Hij be dankte verder allen, die de feestcommissie iu de gelegenheid hadden gesteld deze fees telijkheden te organiseeren. De heer D. A. Hageman, met groote aan dacht gevolgd, dankte de leden voor de wel willendheid, hem bij zijn werk als pen ningmeester steeds betoond. De 50 jaren zijn voor hem snel voorbijgegaan en dit dankt hij aan den aangenamen toon en den goe den geest, die zoowel in de besluurs- als in de ledenvergaderingen heersclite. De voorzitter, de heer Versney. dankte In de eerste plaats de feest- en huldigingscom missie en verder ook de leden, werkende en kunstlievende, en de. donateurs. Had hij er vroeger wel eens over gedacht zijn voorzit tersfunctie aan jongere krachten over te la ten, hij verklaarde thans bereid te zijn, ge steund door de andere bestuursleden, het presidium nog eenige jaren te blijven waar nemen. Deze laalsle verklaring ontlokte wederom luid applaus. Hij promoveerde namens het bestuur bij deze gelegenheid de werkende leden, ie heeren Snel en Wijnbeek, en de dames Snef en De Jong, tot lid van verdienste en bood den anderen werkenden leden tot aanden ken een tuil bloemen aan. Inmiddels was het ongeveer middernacht geworden. Voor het podium verscheen in de hoogte een groote wijzerplaat en de wijzer er van wees twaalf uur aan, terwijl twaalf doffe slagen zich lieten hooren. Het orkest, versterkt door eenige koperen instrumenten speelde weemoedig het bekende: Uren dagen maanden jaren, vliegen als een schaduw heen, dal slaande door de aanwezigen werd gezongen, gevolgd door een Huldelied, op gedragen door de Huldigingscommissie, waarna Het bestuur werd geluk gewensclit, om vervolgens een ommegang door de zaal te maken, voorafgegaan door de muziek en gevolgd door de aanwezigen. Er werd gedanst en gehost en eindelijk verzamelden de echle fuivers zich in de Kleine Stadszaal, waarin tal van kermi3- vermakelijken waren aangebracht, waarvan naar hartelust werd genoten, totdat bij het krieken van den dag het uur van scheiden onverbiddelijk tol heengaan drong. De Receptie, Zondagmiddag van Iwee tot vier uur werd door het bestuur een druk bezochte receptie gehouden, wederom in de groote Stadszaal. Ook nu had de zaal weer een feestelijk aanzien. De voorzitter van de Rcgelingscommissie, de heer Terburgh, deelde, nadat reeds een aantal dames en heeren het bestuur geluk- gewenscht had, mede, dat langs schrifte lijken en telegrafischen weg felicitaties wa ren ingekomen van de heeren D. S. van Gel deren, W. van der Blij, beide oud-leden, J. G. Arentz, oud-voorzitter le Gouda, A. van Gastel, Rotterdam, Declamatieclub „Mutua Amicitia", Rotterdam, de Utrechtsche Rede rijkerskamer Molière en van enkele anderen. De heer Van der Blij, uit Utrecht, had tevens, in samenwerking met nog twee andere oud-leden, een medaille gezonden. Onder de velen, die het bestuur compli menteerden, noemen wij in de eerste plaats onzen burgemeester, jhr. De Gijselaar; ver volgens het bestuur van de Leidsche Too- neelvereeniging „Litteris Sacrum", waar voor als woordvoerder optrad de voorzitter de heer J. M. Mazurel, de verecniging uit hel personeel der Lichtfabrieken „Die Leyde spelers", namens welke Vereeniging de voorzitter de heer Le Febre het bestuur een schitterende bloemenmand aanbood; hei bestuur der Muziekvereeniging „Eulerpe", waarvoor de voorzitter de heer A. Mulder de gevoelens van vriendschap vertolkte, het bestuur der tooneelvereen. „Jacob van Lennep", te Haarlem, wier voorzitter, de heer Van Maris, de juhileerende Vereeni ging een krans aanbood, en de Leidsche Vereeniging voor Schoolkindervoeding en -kleeding, voor wie de heer F. A. Schilthui- zen den dank vertolkte, welke deze Vereeni ging verschuldigd is aan „Nut en Vermaak" voor de talrijke donaties ten behoeve van hel arme schoolkind. De meeste aanwezigen loefden korleren of langeren tijd in de zaal, waar zij vergast werden op de uiinemende muziek van het Jazz-Band-Orkest en ververschingen werden aangeboden. De dag werd besloten met een gemeen- sehappelijken maallijd in de Stadszaal, waaraan met liet bestuur en zijn dames, de Feest- en Huldigingscommissie en vele leden deelnamen, gevolgd door een gezellig samenzijn in dezelfde zaal. Vanavond optreden van verschillende specialiteiten met welwillende medewer king van het strijkorkest „Sappho". Vereeniging tot Bevordering van den bonw van Werkmanswoningen. Uit het 32sie jaarverslag van bovenge noemde Vereeniging blijkt, dat 1923 in zoo ver voor de Vereeniging belangrijk waa, dat op 1 Augustus de bij de statuten vast gestelde termijn van 29 jaar en 11 maan-, den, waarvoor de Vereeniging was aange gaan, was verloopen. Dit feit maakt een wijziging van artikel 21 der statuten nood zakelijk; dit artikel weid aangevuld met de bepaling: „Bij het verstrijken van genoemd tijdvak wordt de Vereeniging opnieuw aan gegaan voor den tijd van 29 jaar en 11 maanden". Op deze wijziging werd de Ko ninklijke Bewilliging verkregen. Het standpunt, ten aanzien Van finan- cieelen steun aan Woningbouwvereenigin- gen door de Regeering sedert 1921 ingeno men bleet ook in 1923 ongewijzigd. Daarom verkreeg deze Vereeniging van de Overheid geen tinancieelen sleun voor het bouwen van arbeiderswoningen. Wel bereikte het bestuur het verzoek van B. en W. van Leiden, om zich te belasten met de exploitatie van een door de ge meente te bouwen woningcomplex. Na ampele overweging meende het bestuur die taak niet op zich te mogen nemen. De huren hieven gedurende 1923 onver anderd. Een huurverhooging was in voor-, bereiding. De woningen werden gemakkelijk ver-, liuurd. Door de Vereeniging werd aan den heer W. F. Engels een terrein aan de Bloemen- daalspport verkocht Het besluur bleef onveranderd. De woningopzichteres en de administra teur vervulden hun taak tot groote tevre denheid van het bestuur. Al kan dit verslag nog geen gewag ma ken van het ondernemen van den bouw van nieuwe woningen, toch blijft het be sluur diligent. Zoodra de Regeering wederom gelden voor den bouw van arbeiderswoningen be schikbaar stelt zal, naar het besluur hoopt, de Vereeniging onder de eersten hehooren, welk in de gelegenheid gesteld worden nieuwe woningcomplexen te stichten. Wat de exploitatie der woningen belrelt, deze wordt voor .de verschillende groepen van woningen atzonderlijk gevoerd. De winst- en verliesrekening van de woningen in de oude slad, benevens „De Kooi", wijst in ontvangsten en uilgaven aan een bedrag van f 11,287,25 met een batig saldo van f'2081,62'/*. De huuropbrengst bedroeg f 9928,30. Van het bouwblok Geeregracht-Zijdgracht waren de ontvangsten en uitgaven f 7927,91 met een winst-saldo van f 19.997. De huurpenningen beliepen 16346,95 Met betrekking tot het bouwblok aan het Volkspark wijst de winst- en verliesreke ning een totaal aan van f 12 917,27'/*, met een verlies van f 2488,25. Naar wij vernemen, is het aantal per sonen, dat zich bereid heeft verklaard de Amerikaansche studenten te herbergen tij dens de Amerik. Week aan onze Universi teit, nog niet voldoende. Er zijn nog een 50 kamers noodig. Bij deze wordt dan ook een beroep op de burgerij van Leiden gedaan. Komaan, helpt allen mee. Veel gevraagd wordt er ook niet, het is feitelijk slecht9 het verstrekken van slaapgelegenheid en ontbijt, gezien het programma der week. Bovendien worden de gastvrijheid verlee- nenden door Vreemdelingenverkeer en de Amerikaansche Fundatie uitgenoodigd tot den boottocht op 12 Juli en de openings plechtigheden in Stadhuis en Academie. De heeren1 Fe E. Vester1 en C. Reeling Knap, beiden alhier lot semi-arts bevorderd, zijn bestemd tot reserve-officier van gezond heid bij hel leger hier te lande. Aan de Gem. Kweekschool voor Onder wijzers en Onderwijzeressen is geëxami neerd voor de akte L. O. de tweede groep. Alle candidalen slaagden, nl. de dames F. Bijlslra, M. Dozy, E. Leuven, B. Molt en W. Naber. Voor het examen nijverheidsonderwijs is in Den Haag geslaagd de heer J, H. L. van Kimmenade, alhier. Naar wij vernemen heeft zicK voor de studie van het Dalton-onderwijs een flink aantal deelnemers(-neemslcrs) aangemeld, nl. 23. De eerste vergadering zal Woens dag 9 Juli plaats vinden. Het is le hopen, dal de dames en heeren door deze studie belangrijke mogelijkheden iot verbetering van ons hedendaagsch on derwijs mogen vinden. Door de heeren Beumer, Bosnia, Van Doorn, Kooistra, Van Schaik en Tjalsma is aan de schoolvergaderingen bij liet open baar onderwijs het volgende schrijven toe gezonden; Dames en Heeren, U zult met ons over tuigd zijn, dat het volkskind slechts zeer weinig muzikale ontwikkeling meekrijgt. Toch kan juist deze kennis de levensvreug de belangrijk verhoogen. Hierin althans eenige verbetering te brengen, is ons stre ven. Wij willen n.l. trachten dezen winter één bijeenkomst te organiseeren, van plm. 3/4 uur (bij slagen drie 4 vier samenkom sten), waarin de beteeken-is van eenvoudige muziek wordt gedemonstreerd door erkende krachten. Daarvoor hebben wij uw sympa thie en medewerking noodig. Gaarne zagen wij, dat u ons binnen enkele weken mede- deeling deed van uw houding tegenover dit voornemen. Gisteren had in den voortuin van het nieuw geslichte klooster der Franciscaner orde, aan den Ifaagweg alhier, de plechtige inlronisatie plaats van het Heilige-Hart- beeld door den praeses van het klooster, pa ter Heyling. die het beeld onthulde. Het is vervaardigd door den beeldhouwer Maas, te Haarlem, en verdient ook uit een oogpunt van kunst gewaardeerd te worden. Pastoor Crombag wees er in een korte toe spraak op, dat ook dit beeld, evenals de Christus Zelf. een teeken van tegenspraak zal zijn. Sommigen, die langs den weg gaan en het beeld zullen zien, zullen het een dwaasheid vinden en van afgoderij spreken. Doch dit zal den goeden Katholiek niet de ren. Werd ook de Christus op de Calvarièn- berg niet bespot? De Katholieken willen ook door het plaatsen van dit beeld manifesleeren hun erkenning van Christus' Koningschap. Velen woonden in den tuin de plechtig heid bij, terwijl ook op den weg een groot aantal belangstellenden er getuige van was, BINNENLAND. Overleden is te Leiden de heer C. H, Nijkamp, arts. Het gonden feest van de Leidsche mnziek' en tooneel-vereeniging i,Nnt en Vermaak", Heropening van den postchëqne- en giro dienst in Angnstns? Het Hoofdbestuur van den Bond van Ambtenaren bij de Ned. Spoorwegen heeii zich tegen den door de directie voorgestelden Fersoneelraad verklaard. BUITENLAND. Dnitschland aanvaardt de militaire con trole, doch weer met tegenwerpingen. Bijkans alle door de Franschen uitgewe zenen uit het bezette gebied mogen terng. Held gekozen lot premier van Beieren. Herriot krijgt in de Fransche Kamer ds Roercredieten er doer met hnlp zelfs van vele socialisten. De premier van Egypte vraagt ontslag, doch dit wordt geweigerd. Het Italiaansche kabinet demissionair. De oppositie weigert met Mussolini saam tg werken. In Znid-Alrika besluit Labour deel M nemen aan de regeering. Het program der democratische partij i fe, Amerika. act, Een geweldige tornado in Amerika. Veel slachtoffers. Enorme schade. Verschenen is „Ons Kampboekjc", uit gegeven door de Kampcommissie der C. J, M. V., alhier, dat wetenswaardige bijzon derheden verstrekt over het vierde kamp- jaar te Noordwijkerhout in Juli en Augus tus a s., waaromtrent wij reeds een en ander mededeelden. Het geïllustreerde werkje be vat allerlei bijdragen, op het kampleven be trekking hebbende, in proza en poëzie, waarvan de lezing is aan te bevelen. Voor hen, die in cenig opzicht belang stellen in het kampwerk der C. J. M. V., is dit boekje, onmisbaar. De inschrijving voor de internationale ééndaagsche hondenlcntoonslelling op Zon dag 13 Juli a.s. in „Zomerzorg" zeli en in den tuin er van, vanwege de Kynologen- club Leiden, waaraan verbonden is een clublentoonslelling van Duitsche herders honden en van de Ned. Vereeniging van lief hebbers van Dwergkeeshondjes, heeft tot resultaat gehad, dal niet minder dan 364 honden, groot en klein, zijn ingeschreven, zoodat nu reeds vaststaat, dat deze tentoon stelling slagen zal. Als men in aanmerking ;:eem', dat op Hemelvaartsdag een groote tentoonstelling in Rotterdam is gehouden, en op 17 en 18 Juli a.3. een kampioenlen- toonstelling te Arnhem zal worden gehou den, dan mag liet bestuur zeker tevreden zijn over de deelneming. En wat de tentoonstelling in het bijzonder aantrekkelijk zal maken, is het feit, dat juist de meest belangrijke groepen en rassen het sterkst vertegenwoordigd zijn. Om slechts enkele grepen le doen noemen wij: Matin beiges (trekhonden), verschillende soorten .Windhonden, Gordon en lersche Setters, Jacht-Spaniëls, Belgische, Duitsche en Schotsche Herdershonden, Dobermaq 'Pin chers, Fox terriers, dameshondjes; Italiaan sche Windhondjes, Schipperkes, Dwergpoe dels, Vlinderhondjes, enz., enz. Men vindt er ook liet.kleinste hondje van Nederland. De gisteren door de Leidsche afdeeling van de Vereeniging tot Bevordering der Ge zondheid in de Grafische Vakken gehouden Bloemendag, len bate van liet Vrouwen- en Kinderfonds dezer Vereeniging, heeft een saldo opgeleverd van f335,62. liet bestuur brengt dank aan at de vrijwillige medewerk sters, die lot het slagen van dezen dag heb ben medegewerkt. Hel Gde regiment veld artillerie is uit de legerplaats bij Oldebroek naar hier te ruggekeerd. Gistermorgen heeft op liet terrein dee Lichtfabrieken de gasstoker N. L. een lor rie legen zijn voet gekregen. Hij hekwanj eenig letsel aan zijn hiel. De Eorste-Hulp- dienst heeft hem in het Acad. Ziekenhui» behandeld. Geklaagd is door J. W., uil RijnsSurg dat hij op de fiets aangereden is door een auto, toen beide de Oegstgeeslerlaan inre den. Het voorwiel der fiets werd verniel^ De politie doet onderzoek naar de schuld,

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1