No. 19723. VRIJDAG 27 JUNI Anno 1924 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. PRIJS DER ADVERTENTIESt 80 Cta. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs, Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Xaterdags 60 Cis., bij een maximum aantal woorden van SO. Incasso volgens poslrechf. Voor evenlueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer Cta. Bureau Noordelndsplelo Telefoonnummer# vooi Directie en Administratie 179 Redactie 1SG7. Postchèqus- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per B maanden i2.86, per week ....v«yïï^,*l 10.18. Bulten Lelden, waar agenten gevestigd rijn, per week «üifcrefcML, Franco per post ƒ2.35 4* portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCEVEEKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225, is Zaterdag en voor zoover voorradig ook Zaterdagavond ver krijgbaar groote SCI1ELVISCII a f 0.20, SCHOL a f 0.12 en 10.30, KOOLVISCH a f 0.13 per pond en nieuwe HARING a f 0.06 per stuk. N. C. DE G1JSELAAR, Burgcm Leiden, 27 Juni 1921. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeone kennis, dat G. H. Castelein, te Leiden ,een verzoekschrift heeft iogediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen draak voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Langebrug No. 5. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 27 Juni 1924. Toegelaten zijn aan de Rijksuniversi teit alhier toi privaat-docente in de letteren en wijsbegeerte voor onderwijs in het Pali mej. dr. M. E. Lulius van Goor,, alhier, en tot privaat-docenten der geneeskunde voor onderwijs onderscheidenlijk in klinische psychiatrie en physiologie dr. E. A, D E. Carp en dr. S. Hoogerwerff, beiden hoofd assistenten aan deze Universiteit. Heden herdenkt onze stadgenoot P. F. de Boer den dag, dat hij dertig jaar geleden in dienst kwam bij de firma Van 't Hooft en Go. (tegenwoordige firmant J. G. Spiecker Sr.), katoen- en pillenfabriek Oude-Rijn no. 29. Daar ter gelegenheid van hel 25-jarig ju bileum de firma den heer De Boer reeds hul digde, bepaalde zij zich voor deze gelegen heid tot een hartelijke felicitatie, maar het gezamenlijk personeel meende den trouwen kameraad een bijzonder aangenamen dag te moeten bereiden. Daarvoor had het de fa briek met groen en bloemen versierd en ont ving er den jubilaris met zijn familie, waar hem ter herinnering een leunstoel en een barometer werden aangeboden. De jubilaris dankte het personeel van harte voor deze cadeaux en voor de harte lijke wenschen, daarbij uilgesproken. De eerstvolgende vergadering van den Gemeenteraad alhier zal plaats hebben op Maandag 14 Juli a s. De Classicale vergadering (Ned. Herv. Kerk) alhier had te behandelen de volgende Synodale voorstellen. I. Wijziging van de artt. 6, 42, 47 en 49 van het Algemeen Reglement, betreffende liet secundaat van den scriba van het Classi caal Bestour. Voorgesteld wordt, in art 6 te sihrapp.n de alinea's 4 en 5. Daardoor verkrijgt het lid, dat tot scriba wordt gekozen evenals de andere leden een. secundus voor het gewonö lidmaatschap. Bovendien verkrijgt hij een functie als scriba, waarvan de regeling wordt overgebracht naar artt. 42 en 47 Alg. Regl. De scriba en de secundus-scriba kunnen ge kozen worden uit leden van het Classïkaal Bestuur en uit niet-leden, iu het laatste ge val met alleen adviseerende stem in de be- b tuursvergaderi ng. De artt. 47 en 49 Alg. Regl. worden in verband hiermede gewijzigd en aangevuld. IL Wijziging van art. 13 van het Regle ment op het godsdienstonderwijs, zoodat de leeftijd, waarop het examen kan worden af gelegd, met het oog op de zendelingen 21 jaar, en die voor benoembaarheid tot gods dienstonderwijzer 23 jaar wordt. III. Inzake het Hooger Onderwijs in de theologie wordt voorgesteld, aan art. 16 van hel Reglement toe te voegen, dat de vrou- predlkahten van nog geen 55 jaar). Het Reglement zal in werking treden op een nader door de Synode vast te stellen datum. Punt I werd aangenomen met 61 tegen 9 stemmen; punt II aangenomen met algemeene stemmen; punt III aangenomen met 69 tegen 1 stem, punt IV aangenomen met algemeene stemmen, punt V aangenomen met algemeene stemmen, punt VI verworpen met 62 tegen 2 stemmen. Aangenomen werd met algemeene stem man de volgende motie: De classicale ver gadering van Leiden, hoewel waardeerend den omvangrijken arbeid, aan hst r g ement op de pensioenen besteed; overwegende, dat dit reglement aan de predikanten zware las ten oplegt, terwijl de traktementen nog lang niet algemeen gebracht zijn op het peil van het reglement op da predikant;traktement.n, en dat de bijdragen niet lager zijn dan door verzekeringsmaatschappijen wordt geëischt; overwegende dat voornamelijk de weduwen volgens dit reglement naar verhouding een schrale bijdrage ontvangen; overwegende dat de verplichting tot deelneming in de prac- tijk moeilyk zal zijn af te dwingen, acht zich ernstig bezwaard om de Synode tot vaststellen van dit reglement te adviseeren, verzoekt de Synode te overwegen o£ er niet een betere weg is om met medewerking der gemeenten in de behoeften der emeriti, weduwen en weezen te voorzien. Ingekomen stukken. Voorstel kerkeraad Ternaard, wijziging artikel 33 alinea 2, al gemeen regiement. Verworpen mei 59 le^en 11 stemmen. Voorstel ds. Woldendorp, van Warmond, wijziging artikel 34 algemeen re glement: gelijkstelling Waalsche gemeente, met Pre3'oyteriaansche, $J-.gelsche en Schot- sche gemeente. Aangenomen met 65 tegen 5 stemmen. Motie kerkeraad Den Haag be noeming commissie reglementsherziening, aangenomen met 61 tegen 9 sëmmen, Voor stel ds. Woldendorp, wijziging artikel 37 reglement examen, artikel 3 reglement hulppredikerschap en artikel 19 en 39 reglement godsdienstonderwijs, aangeno men met 61 tegen 9 stemmen. Voor stel hoofdbestuur Bond Nederlandsch Her vormde Kerk wjrjziging artikel 3Dbis behan deld met het voorstel der Synode sub 61. Voorstel Protestantsch Nederland Eucharis tisch Wereldcongres, voor kennisgeving aan genomen. Herbenoemd werd tot lid van het Prov. Kerkbestuur de heer J. Gras, te Gorkum en tot diens secundus de heer F. A. Groen. Tot lid en scriba-quaestor van liet Clas sicaal bestuur ds. B. Bollee, sec. ds. W. W. van Haaf ten; tot leden ds. N. G. Veld hoen, sec. ds. J. Luuring; ds. J. C. V. van Beminel, sec. ds. W. W. Siddré; tot lid-ouderling de heer J. van Polanen, sec. do heer J. P. de Heer; tot seo. quaestor, ds. C. D. Israël; tot sec. lid ds. G. Tichelaar. Tot leden van de Classicale Zendings commissie werden herbenoemd d9 heer M. den Duik en ds. J. Luuring en gekozen tot lid dezer commissie <fs. G. van Drjk. Het was vandaag niet bijzonder druk op de Handelsbeurs, - wat door de aanwezige standhouders echter allerminst als een tee- ken van achteruitgang wordt beschouwd. Ook met betrekking tot den handel breekt de komkommertijd aan. Na Augustus wordt, mede in verband met den nieuwen oogst, een weder verlevendiging verwacht. Als een verblijdend verschijnsel en als bewijs, dat de Handelsbeurs ook reeds in het buitenland be kendheid verkrijgt, valt te vermelden, dat bij de afdeeling zuivel eenige vrij belangrijke aanvragen uit Duitschland waren ingekomen aan welke aanvragen kon worden voldaan. In de receptiekamer lagen vandaag niet min der dan 20 bestekken van verschillende wer ken Ier inzage, zoowel van particulieren als van wege de provincie, liet Rijk en bouw verenigingen, waaronder uit Den Haag, Delft en Utrecht. De invloed van de afschaffing van een toegangsprijs, had op het bezoek nog weinig invloed. In handelskringen acht men dien invloed trouwens niet groot al zal het gevolg er van kunnen zijn, dat sommigen, die vroe ger door een entree al was deze gering, zich onthielden van een kennismaking met de Beurs, daartoe nu lichter zullen overgaan. In de hedenmiddag gehouden alge meene vergadering van aandeelhouders der Leidsche Bouwmaatschappij, welke onder weipe.studenten vrijgesteld worden van hst I jaanijksche bedrag van f25 voor de col leges der door de Kerk aangestelde hoog leeraren, met het oog op het feit, dat z(j bij de inschrijving aan de universiteit het volle college-geld moeten voldoen. IV. Wijziging van art. 15 van en toevoe ging van een nieuw art. 28 aan het Regle ment op de predikantstraktementen, waar door de Raad van Beroep kennis zal kunnen nemen van klachten van predikanten over uitkeeringen uit de kas, en geschillen over de interpretatie of de toepassing van het Reglement door de Alg. Synodale Commissie zullen worden beslist "(voorstel, door de Sy node gedaan op initiatief van den Bond van Predikanten). V. Verhooging van de bijdragen der ge- moenten in do kosten van het Bestuur der Kerk, volgens art. 7, derde alinea, van het Regl. op da kosten voor het Bestuur. VI. Reglement op de pensioenen: oprich ting van een Pensioenfonds voor de predi kanten der Ned. Herv. Kerk. Het regle ment onderscheidt vrijwillige en verplichte deelnemers (de Iaatgte jsjja alle dienstdoende te Katwijk-aan-Zee „In den Vergulden Turk' werd gehouden werd, na goedkeuring van de balans en winst en verliesrekening, het divi dend over hst jaar 1823 vastgesteld op 81/* pet., evenals het vorig jaar. Het bestuur werd gemachtigd tot aan- en verkoop van onroe rende goederen, het aangaan van transacties en het bebouwen van terreinen. Het was gisteren een zeer gezellige avond in de recreatie-zaal van de Kweek school voor Zeevaart. Het muziekgezel schap „Bobette" had aan het bestuur van het Militair Tehuis aan den Morscliweg een muziekavond aangeboden ter eere van de „Kustwacht". Commandant Louerse had voor dit doel de zaal welwillend ter beschikking gesteld. Groot was het aantal kustwachters, dat aan wezig was. Het muziekgezelschap leverde, dank zij zijn dirigent, voor dezen kring „best werk'\ De dank, door den commandant gebracht aan „Bobette" aan liet eind van den wel geslaagden avond, was dan. ook zeer zeker op zijn plaats. Eveneens dankte een van de leden van het bestuur, de heer Bosch, den comman dant voor zijn tegenwoordigheid, die daar mede uitsprak zijn waardeering voor het werk van het Militair Tehuis; „Bobette" voor het verdienstelijke, dezen avond geheel belangloos ten beste gegeven. Het was een avond,'die bij de kustwach ters wel in den smaak is gevallen en waar aan zij met genoegen zullen terug denken. De avond, die geopend werd met staande te zingen het „Wilhelmus", werd gesloten met het „Wien Neerlandsch Bloed". Gelukkig, dat er inrichtingen bestaan als dit Militair Tehuis, waar de jongens als mi litairen een gezellig (huis kunnen vinden, dat tracht te vergoeden het gemis van het ouderlijk huis. Zulk een inrichting is zeker steun in breeden kring waard. De openlucht bioscoop-voorstelling in den tuin van „Zomerlust" is gisteravond weer zeer goed geslaagd. Het prachtige zo merweer had velen naar den tuin gelokt en Ge aanwezigen hebben oprecht genoten. Zoo lang het nog dag was, werd er zang en mu ziek gegeven en toen de duisternis intrad, deed de Carino-bioscoop haar verdienstelijk werk. Op Zaterdag 5 Juli a.s. maakt de Ned. Anthropologische Vereeniging, waarvan hst secretariaat te dezer stede is gevestigd, een excursie naar Alkmaar, Egmond en Bergen. De vergadering heeft dien dag te Heilo plaats. Het bestuur der Leidsche Burgerwacht overweegt cf het mogelijk is, Ier gelegenheid van de Mobilisatie-herdenking op 1 Augus tus a.s. evenals dit in andere groote plaat sen het geval is, een herinneringskruis met lint uit te reiken aan die leden der Burger wacht, die in de jaren 19141918 gemobili seerd zijn geweest. Leden, die meenen voor bovengenoemd kruis in aanmerking te komen, kunnen in lichtingen hekomen heden en Dinsdag a.s, tusschen halfzeven en acht uur 's avonds, Pieterskerkgracht 5. Het Hoofdbestuur van den Cenir. Ned. Ambtenaarsbond heeft zich gewend lot het Departement van Onderwijs, naar aanlei ding van de klacht uit Leiden, dat aan ambtenaren (gehuwden en kostwinners) bi) de uitbetaling van het salaris per 1 Juni j.l., 10 pCt. in plaats van 5 pCt. werd ingehou den. Wij namen, in ons nummer van lb dezer, over deze kwestie reeds een ingezon den stuk op. Ten Departemenle deelde men aan het Hoofdbestuur van den G. N. A. B. mede, dal per 1 Juli a.s. liet te veel gekorte zou wor den terugbetaald en vervolgens 5 pCt. voor gehuwden en kostwinners zal worden ge kort. Door den heer Karei L. van Duuren, alhier, is de verongelukte tramwagen, lig gende bij de kruising S. S. bij de Heeren- slraat, aangekocht om gesloopt te worden. Van de vestiging van een verlofszaak in perceel Nieuwe-Rijn 11 alhier zal, hoe wel de plannen daartoe resds vast stonden, niets komen. Het is, naar men ons thans meldt, gebleken, dat het perceel niet vol doet aan de eischen, welke voor zulk een zaak gesteld worden. Ingekomen is voor „Schoolkmdervoe- ding en Schoolkinderldeeding" f 5 van de Vereeniging „Nut en Genoegen". V. H. liet gisteren aan het Rapenburg zijn fiets onbeheerd staan even later was het karretje verdwenen. Bij de politie is weer een valsche gul den gedeponeerd, nu ontvangen door een timmerman hier ter stede. Wijziging in de offciersopleidingen. Ingediend is de reeds aangekondigde wij ziging van het VUIe Hoofdstuk (Oorlog) der Slaatsbegrooling 1924 betreffende de voor genomen wijziging in de officiersopleidin gen. Volgens de memorie van toelichting op dit wetsontwerp i3 thans algemeen aanvaard het beginsel, dat het niet alleen mogelijk, maar ook wenschelijk is, de eerste prak tische opleiding tot aanvoerder van de a.s. beroepsofficieren met name die van de tactische wapens samen te doen val len met die van de a.s. verlofsofficieren; daarna dient de opleiding van de a.s. be roepsofficieren voltooid te worden in een 2-jarige voortgezette vak-opleiding aan de K. M. A., zulks onverminderd de voor de technische wapens eventueel noodige aan vullingsopleiding in een applicatie-cursus, In de tweede plaats dringt de noodzake lijke uitbreiding van het aantal op te leiden verlofsofficieren voor het georganiseerde leger tot concentratie. Uitgaande van deze desiderata bleef de vraag te beantwoorden, of gestreefd zou moeten worden naar een zoo ver mogelijk doorgevoerde centralisatie der opleidingen, dan wel of de cadetten van het eerste stu diejaar gedetacheerd zouden worden aan de scholen voor verlofsofficieren in haar standplaatsen buiten Breda, waarbij dan voor zoover mogelijk en gewenscht, eamen- Sl~»i voeging van scholen zou moeten worden overwogen. In de allereerste plaats werd de mogelijk heid overwogen, alle opleidingen samen te brengen te Breda. Echter zou hier voor de bereden wapens de toestand ongunstig wor den met bet oog op de stallings- en manége ruimte. De oef en in gs terreinen zijn er door voortschrijdende ontginningen slechts even voldoende. De uitmiddelpuntige ligging der stad was ook een bezwaar. Een en ander leidde er toe, af te zien van de overwogen centralisatie te Breda en de gunstigste oplossing te zoeken in de andere richting, n.l. dc cadetten van de infanterie, de artillerie en de cavalerie van het jongste studiejaar te detacheeren bij de scholen voor verlofsofficieren voor die wapens. Concentratie van die scholen in één garni zoen bleek niet mogelijk wegens gemis van voldoende legeringsruimte, tenzij gepaard gaande met zeer hooge kosten en over plaatsingen. Ede, Harderwijk en Amers foort leverden alle bezwaren op, zoodat de aandacht bepaald werd op de stad Kampen, waar gebouwen voor militaire opleidingen reeds vrij gekomen waren door het over brengen van den hoofdcursus naar Breda of in den loop van het jaar vrij zouden komen door het overbrengen van den centralen cursus naar Breda en opheffing van het in structie-bataljon. iWaar het, ter besparing van kosten, in hooge mate gewenscht moet worden geacht, de opleiding van de a.s. verlofsofficieren der infanterie te* concenireeren met dien verstande, dat aan die opleiding ook wordt deelgenomen door de cadetten der infanterie van het jongste studiejaar, daar kan in Kampen aan de te stellen eischen van lege ring ,enz. volledig worden voldaan. De stad Kampen is bereid, gebouwen in te richten voor de legering en de studie van ruirn 400 jongelieden. De manschappen van het oefeningsdeta chement (200 man) zullen met hun onder officieren gelegerd kunnen worden in de kazerne van het binnenkort op te heffen in structie-bataljon. Alle te maken kosten, zoomede die voor de noodzakelijke uitbreiding van de school voor verlofsofficieren der bereden artillerie te Ede, tot een gezamenlijk bedrag van f 69,200, kunnen worden gevonden door var mindering van eenige artikelen der oorlogs- begrodting voor het loopende dienstjaar. Het zal mogelijk zijn, den nieuwen toe stand op 1 October e.k. te doen ingaan; op dat tijdstip zal dan de opleiding van de ver lofsofficieren, en die van de beroepsofficie ren, kort samengevat, aldus zijn geregeld; a.s. verlofsofficieren infanterie en a.s. be roepsofficieren infanterie eerste studie jaar (Nederland en Oost-Ii^dië)Kampen; a.s. verlofsofficierén cavalerie en a.s. be roepsofficieren cavalerie (Nederland en Oosl-Indië): Amersfoort; a.s. verlofsofficieren bereden artillerie en a.s. beroepsofficieren artillerie eerste studie jaar (Nederland en Oost-Indië): Ede; a.s. verlofsofficieren vesting-artillerie, kusl-artitlerie en luchtdoel-art. Utrecht; a.s. verlofsofficieren genie: Utrecht; a.3. beroepsofficieren voor alle wapens 2de en 3de studiejaar, zoomede genie eerste studiejaar; a.s. verlofsofficieren en a.s. be roepsofficieren militaire administratie (Ne derland en Oosl-Indië): Breda. Salarisverlaging personeel Raden v. Arbeid De Verzekeringsraad heeft, in opdracht van Z.Exc. den Minister van Arbeid, zich gewend tot de Raden van Arbeid, zulks naar aanleiding der salarisverlaging voor de Rijksambtenaren. Naar aanbiding van dien uitgeoefenden drang hebben tal van Raden zich om ad vies gewend tol de vakorganisaties. De Centr. Ned. Ambtenaarsbond heeft te dezer zaken liet volgende advies uitge bracht: „Wij zijn van oordeel, dat er o. i. voor den Raad van Arbeid geen aanleiding be hoeft te bestaan in den loop van het begroo- lingsjaar 1924 een wijziging in de eenmaal goedgekeurde begrooting aan ie brengen, nu zoodanige wijziging niet imperatief is voorgeschreven. Nu zou ons kunnen worden tegemoet gevoerd, dat de vakbonden vroe ger toch geen bezwaren hebben ingebracht tegen tusschentijdsche salarisverhoogingen. Wij willen daarop antwoorden, dat die indertijd voortvloeiden uit een snelle stij ging van de kosten van het levensonder houd, doch dat nu een gansch ander motief ten grondslag ligt aan de opgelegde salaris verlaging, ii.1. het streven naar hel sluitend maken der Slaatsbegrooting. Heeft niet Mi nister Colijn in de Tweede Kamer erkend, dat ten gevolge der voorgenomen salaris verlaging vele ambtenaren hun wedden be neden het lévensminimum zouden zien da len, doch dat hij helaas niet anders kon? Uw bestuur zal moeten toegeven, dat de Raad van Arbeid niet voor zulk een moei lijk dilemma staat. Ook gaat, naar onze meening, een be roep op een vroegere aanschrijving der Re geering niet op .waarbij werd bepaald, dal eventueele gunstiger arbeidsvoorwaarden voor de ambtenaren der Raden van Arbeid moesten worden teruggebracht op het peil van die van het Rijkspersoneel, terwijl slechtere bepalingen, dan die van het Rijks personeel gehandhaafd bleven. Wij voor ons moeten er dan ook de voor keur aan geven, dat eventueel de Regeering dwingend zal voorschrijven, dat de salaris- BINNENLAND. Ged. Staten van Zuid-Holland stellen vooi subsidies te verleenen voor wegverbetering aan de gemeenten Leiden en Oegstgeest (Rijnsburgerweg) en Katwijk. Tegemoetkoming aan gemoedsbezwaren inzake de land- en toinbonw-ongevallenwet. De Nijverheidsraad heeft tot den Minister van Financiën een brief gericht over het ontwerp-Tariefwet. De voorgenomen wijziging in de officiers opleidingen. W r" BUITENLAND. Harriot legt een verklaring af in Senaat en Kamer. Terugkeer van uit het bezette gebied ver dreven Dnitschers op groote schaal. Verontwaardiging in Duitschland dat Frankrijk bij de bespreking over de Micum- verdragen de Dnitache regeering er buiten doet blijven. De Italiaansche Senaat spreekt zich uit voor Mussolini. De uitspraak in het proce3-Berengner. sen aan Uw Raad worden verlaagd, nu eerlijke pogingen der vakorganisaties, om met de Regeering tot overeenstemming te geraken, op onwil harerzijds zijn afge stuit." Naar het „Svenska Dagbladet" uit Abis- ko meldt, heeft de Koningin Woensdag den berg Nuolja bestegen. De vijfde conferentie van de Ligue In ternationale des Adversaires des Prohibi tions is gisterochtend in het Kurhaus voort gezet. De heer Simon A. Maas heeft een rede gehouden over: „Het gevaar der Ver boden." Hierna begaf de conferentie zich weder om in huishoudelijke zitting, ditmaal ten einde eenige mededeelingen omtrent den toestand in Rusland te vernemen en ter be spreking van de middelen van verweer, die aan de Ligue ten dienste slaan. Gistermiddag heeft nog een bijeenkomst van den Gonseil van de Ligue plaats gehad, die eveneens een vertrouwelijk karakter droeg. De deelnemers aan de conferentie hebben zich gisteravond aan een banket in het Kurhaus vereenigd. Onder de genoodigden bevonden zich verschillende leden van het corps diplomatique, o. w. de gezanten van Frankrijk, Portugal en Spanje. De tafelpre sident, dr. Heineken, opende den disch met een dronk op de Koningin. Op een later uur stelde dr. Heineken nog een drojik in op de Ligue Internationaal des Adversaires des Prohibitions,-welke beant woord werd door den president der Ligue, graaf Berlrand de Mun. Vervolgens hield de heer Simon A. Maas een toost op de gasten van den avond, waarop de Portugeesche ge zant, de heer de Sousa Santos Bandeira, een tegendronk uitbracht. Gistermiddag, toen in de Residentie- Bioscoop in Den Haag voor enkele heeren uit de groote pelroleumkringen, waarbij o.a. tegenwoordig waren sir H. W. A. Deler- ding en diens broer, de heer dr. F. H. Deler- ding, uit Hilversum, de film werd afge draaid, welke door den heer Willy Mullens in Indië is opgenomen voor de Kon. Neder- landsche Mij. tot exploitatie van pelroleum- bronnen in Indië, werd dr. F. II. Delerding plotseling onwel. Na nog enkele woorden te hebben geuit, gaf hij, tot groote onsteltenis van de aanwezigen, den geest. Hij was'zeer waarschijnlijk door een beroerte getroffen. Zijn stoffelijk overschot werd naar „Bro- novo" overgebracht. Bij Kon. besluit is kapitein-ter-zee A. van der Sluis benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. De Amsterdamsclie Raad heeft met 27 tegen 13 stemmen besloten de nota van B. en W. inzake het verhandelde in het ge organiseerd overleg voor kennisgeving aan te nemen en met 35 tegen 4 stemmen de voordracht, om den pensioenaftrek met 5 pCt. te verhoogen, goedgekeurd. Hiermede is bekrachtigd het resultaat, fn het georgani seerd overleg verkregen, dat hierop neer komt, dat de loonen van het gemeente- personeel voor een jaar gehandhaafd blij ven, de vacantietoeslag van f30 op f20 wordt gebracht en het gemeentepersoncel te beginnen met Juli 2 put. pensioenpremie en begin October daarenboven nog 3 pCt, meer dan tot heden moet betalen. i

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1