UIT BE RIJNSTREEK. BIT DE OMSTREKEN. GENEESKUNDIGE BRIEVEN. J. Slfenberg?n Cornelia, D. vin W. Bleuzé en M. S. Bakkers Willem Engel- berlus, Z van W. E. Nolles en J. de Tombe llargare'ha Maria Helena, D. vrn B. M. Laykx en M. M. de Keuning Frederik Reinier Jacob, Z. van A. KneUch en A. de Vries. GEHUWD: G. v. Benlum jm. en M. E. Ebregt jd J. P. M. M. Piket jm. en J. F. C. Keuls jd. B. J. J. v. Ovost jm. en G. A. Groenendijk jd. J. Vlasveld gesch m. en M. E. Hartevelt jd. J. Noteboom jm. en E. W. Lek jd. L. P'Ecluse jm en S. M. Peter jd. K. F. Peters jm. en M. de Vink jd. F. P. J. Trel jm. en M. J. y. Hoorn jd. N. BreedeVeld jm. en C. W M.. Vald'eren jd. H. Jungerius jm. en J. Hoog straten jd. A. W. Oudshoom jm. en S. M. Korenhof jd. W. A. H. Stigler jm. en E. C. Brinks jd. A. W. H. Klinkenberg jm. en G. Groenendijk jd. B. ten Haken jm. en C. M .Lasschuyt jd. A. J. M. Hoo- gcveen jm. en A. Verschragen jd. J. Wij- mond'jm. en C. de Ridder jm. M. Stik- kelorum jm .en W. Joon jd. OVERLEDEN: J. OoyendijkDo Man Vr. 46 j. W. J. Hoogteijling D. 10 mnd. M. E. ArnoldusRee wede. 89 j. A. C. Leune, Dochter 13 maanden. J. v. d. Pijl Zoon 1 maand E. M. Buys-Klöthe Vr. 63 j. L. Mastenbroek Z. 3 mnd. A. de BruinDen Hoed Vr. 68 j. P. Postma Heemskerk Vr. 59 j. E. M. v. Leeuwen D. 2 j. C. G. Laman Z. 21 j. RECLAME. Vrees geen examen want er is een middel dat U geheel bevrijdt van zenuwachtigheid, een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, terwijl Uw geest helder blijft. Mijnhardl's Zennwlabletten wetenschappelijk samengesteld en onscha delijk, genezen U van Uw zenuwachtigheid. Koker 75 ct. Bii apoth. en drogisten. 3531 Alphen. Door den heer W. Kroon, architect alhier, is aanbesteed het bouwen van een woon- en winkelhuis aan de Prins Hendrikstraat. Ingekomen waren 24 inschrij vingsbiljetten. Grond- en metselwerken: D. Donker, 12835; K. Tolk, 12790; J. Vonk, 13100; N. van Diggele, 13160. Timmerwerken: W. van Beyeren, 13-150; E. de Raadt, 14200; Joh. van Zwieten, 13250. Massa: J. Vonk, 16800; W. van Beyeren, 16395; E. de Raadt, f8500; N. van Diggele, 17960; Witte en Vis, 16645; Kt de Jong, Joh. van Zwieten, 15895 Lood- en zinkwerken: D. Oosterom, f595; J. Vcrhoeff, 1610; J. Baarslag, 1543; C. den Hertog, 1629; D. Eymer, 1735. Glas- en schilderwerken: H. Wijsman, 1494; Gebr. Verhoeff, Ï50O; H. Naber, 1580; D. Zeyerveld, 1733; P. v. d. Was- senberg 1695. Ljjst van onbestelbare brieven en briel- kaarten, le helft Juni 1924. Brieven binnen land: Dirkje van Grieten, Uithoorn. Ned. Spoorwegen, Utrecht. Pensioenraad, Haag. Brieven buitenland: Hotel des Postes Roche- lort (voor mad. Prins). Briefkaarten buiten land: Oskar Griev. Chemnitz. Aanbevolen wordt naam en adres van den afzender op de achterzijde te vermel den, zoodat zij bij onhestelbaarheid aan den afzender kunnen worden teruggezonden. De jaarlijksche landdag van den Ring Rijnstreek" van het N. J. V. wordt Woens dag 16 Juli op de terreinen der Martha- Stichting gehouden. Sprekers zijn: dr. Lod der, Doorn; ds. Honders, Doorn; Joh. de Heer, Rijsenburg; dr. A. M. den Hartog, 'Amsterdam; dr. H. E. Beernink, Charlois. Hazerswoude. Tot hoofd der R.-K. Parochiale St.-Michaelschool op het Dorp is benoemd, de heer W. Ticman, en tot on- derwijzeres mej. A. de Vetten, te Echt. Aan de school voor Geref. Sshoolonder- wijs op het Dorp is tot onderwijzer be noemd, de heer B. Brik, en tot tijdelijk on derwijzer aan dezelfde schooi, de heer H. Uittcnbroek beiden wonende te Haarlem Mej. A. Luuring alhier is geslaagdvoor de akte L.O. RECLAME. Als uw kinderen last hebben van een jeukende huidkwaal, past dan Foster's Zalf toe. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube fl.3537. Haarlemmermeer. De ambtenaar bij de Nederlandsche Spoorwegen J. P. Tolen is van den Bennebroekerweg alhier overge plaatst naar Zandvoort. Naar wij vernemen is de te Hoofddorp beslaande Korfbalclub Ihans definitief een onderdeel geworden van de slerk in bloei toenemende en meer dan 100 leden tellende gymnasliekvereeniging ..Hoofddorp". In deze gemeente zijn gevonden een horloge met ketting, een nog nieuwe fiets pomp en een portemonnaie met inhoud. Van een en ander werd ien Raadhuize alhier kennis gegeven. Het onlangs te Hoofddorp gevonden rijwiel is weer in handen van den eigenaar terecht gekomen. De Hoofdweg van Hoofddorp naar Nieuw-Venncp (Zuidzijde) is door de zor gen van het bestuur van den Haarlemmer- meerpolder weder in een zoodanige goede conditie gebracht, dat do autobusdienst (de lste Haarlemmermeersche) weder over dien weg kan worden onderhouden. De autobus berijdt nu niet meer den Westelijken Hoofd weg, zoodat ook dit gedeelte nu wellicht eens goed onder handen zal worden ge nomen. Billcgom. De zangvereeniging „Asaf" houdt haar repetities sinds een paar wek n in de open lucht. Een terrein aan de Tres longstraat leent zich daar bij uitstek voor. Menigeen luistert naar de liederen, wat op stille avonden bij mooi zomerweer een echt genot is. Katwijk aan den Rijn. Door een onbe kend gebleven bestuurder van een auto R een boom aan den Nieuwen Duinweg afge reden. Het plantsoen aan de Santlaan wordt dezer dagen geheel verfraaid en aan alle zijden prachtig bijgewerkt. Onder de prach tige hoornen en in de onmiddellijke nabij heid van de tuinen van het Gymnasium verschaft een en ander een prachtige wan deling. Katwijk-aan-Zee. Van de trawlvis- scherij kwam Woensdag te IJmuiden aan de markt de logger KW 33 met 1125 be somming. Met heeren G. J. van Goor, te Steen- wijk en D. J. Marsman, te Deventer, komt op de voordracht voor directeur der ge meente-gasfabriek en waterleiding te Kam pen voor de heer E. H. van Dalen, direc teur der Gasfabriek alhier. Rijnsbmg. De Raad vergadert a s. Vrij dag, 's avonds te acht uur. Op de eerste aardappelenveiling, giste ren alhier gehouden, was door twee princi palen een partij aardappelen aangevoerd. De prijs bedroeg 10 a 12 ét. per K.G. Vcoischoten. Tot leden van het dag. besluur van het comité voor de harddraverij gedurende de viering van den verjaardag van H. M. de Koningen, zijn gekozen de heeren J.-Waaycr, G. Schrama, A. Verboon, N. P. van Cassel en K. H. Schmal. Beide eerstgenoemde als voorzitter en secrelaris. Zaterdagnamiddag a.s., om halldrie, komt de Raad dezer gemeente bijeen tei behandeling van: 1. ingekomen stukken; 2. besluiten comptabiliteit; 3. subsidie-aan vrage R.-K. Naaischool; 4. aangaan lijde lijke geldleening; 5. vaststelling pensioens grondslag; 6. benoeming corümissie nazien gemeenterekening, enz. Tot hooid van de Chr. bewaarschool alhier is benoemd mej. Eskens, alhier. Bij den heer V,, aan den Leidscheweg, alhier, werd voor enkele dagen met een steen een ruit stuk gegooid. Bij het door de politie ingesteld onderzoek bleek, dat scholieren dit hadden gedaan. De schade zal door de schuldigen worden vergoed. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt tegen enkele jeugdige scholieren van 10 a 12 jaar wegens gepleegde winkel diefstallen. Bij v. d. II. hadden zij een aan tal Ileschjes eau de Cologne ontvreemd. Dat de politie gedurende den Iaatsleii tijd streng toezicht houdt op de naleving van de bepalingen der Arbeidswet, Jtan men vooral 's morgens in de omgeving der bak kers bespeuren. Nauwelijks is men niet een broodje den winkel uit of het brood ondergaat een knijpkuur. Veur. De „Sts.-Crt." bevat do statu ten van „De Peddelboot", gevestigd te Leidschendam, gem. Veur. Wassenaar. De „Sts.-Cvt." bevat do statuten van do afdeeling alhier van den Ned. Protestantenbond. Fijt. Het is een feit, dat fijt een van de meest voorkomende kwalen van den menscb ver noemd mag worden. Wie hee-ft wel niet eens een zwerenden vinger gehad? Vol gens dé statistiek worden van elke crui- zend mensahen jaarlijks vijf door dit lij den gekweld. In dat laatste woord schuif geen overdrijving. Ieder, die in dit opzicht ervaring heeft zal beamen, dat het wer kelijk een kwelling voor hem is geweest. Het meest op den voorgrond tredende ver schijnsel is toch allerheftigste, haast on draaglijke pijn. Op dezen regel bestaan slechts weinig uitzonderingen, bet-geen nog geen voordeel be teekent, want dip pijn- looze gevallen zijri juist de ernstigste, die zelfs doodclijtk kunnen verloopen. Het zijn eigenlijk verschillende afwij kingen, die onder den naam „fijt" wor den begrepen. Heel in het algemeen zou men kunnen zeggen, dat wij er onder ver staan alle etterige ontstekingsprocessen aan de vingers. Maar al naar de plaats, waar de ontsteking optreedt en naar den aard van de ontsteking verwekkende smet stof biedt het verloop zooveel verscheiden heid, dat men de verschillende soorten wel afzonderlijk dient te beschouwen. Een van de soorten vindt men om den nagelrand, waarlangs de ontsteking neh dan uitbreidt. Dit noemt het volk een .omloop", een naam, die hetzelfde bctec- kent als de wetenschappelijke verzamel naam voor alle vormen „panaritium". Dc Duitsohers spreken nog van „Fingcrwurm" en van „Akelei", welke laatste benaming ook in sommige deelen van ons land ge hoord wordt. De eerste naam is afkomstig van die gevallen, waarbij een stuk pees afsterft en ten slotte als een wormvormig stuk wordt afgestooten. Do laatste naam ■wordt verklaard, doordat een sterk ont stoken vingertop door zwelling en blauwe verkleuring eenige overeenkomst krijgt met de bloem der akelei. Op dergelijke wijze is ook de benaming „roos"- ontstaan voot huidontsteking, waarbij de huid ec-E vozeroode kleur aanneemt. Dat er veel verzweringsprocessen aan de handen voorkomen, kan ons niet verbazen. Geen lichaamsdeel is tocih zoo voortdurend aan allerlei beschadigingen blootgesteld als de huid van de hand en in het hijzondor van de vingers. Bovendien is diezelfde hand veelvuldig in aanraking met de meest verschillende stoffen, die gemakkelijk be smettelijke kiemen kunnen bevatton. En aangezien de kleinste wond altijd groot genoeg is, om geïnfecteerd te worden, moe ten wij er ons eigenlijk nog over verbazen, dat elk jaar slechts een half procent vazs alle mensohen dit lot treft. De juistheid van de boven gegeven verklaring wordt aangetoond door een statistiek van Villa- rets ovctf 19.000 gcvaWen, waaruit wij loe ren, dat de vingers, die bet meest gebruikt wórden, ook het meest door fijt worden aangetast, n.l. rechter duim 21 pCt., r.-wije vinger 19,8 pCt., r.-middelvinger 7-3 pCt., r.-ringvinger 5.7 pCt., J.-ringvinger 3.4 pCt., r.'pink 3 pCt., l.-pink 2.4 pCt. Tevens tien wij, dat de fijt het meest voorkomt in die beroepen, waar kleine vin gerverwondingen om zoo te zeggen da-ge- lijik8 voorkomen, waarbij dan in het eer ste gelid staan die werklieden, die gemaJr- kelijk met infeetieus materiaal in aanra king komen. Zoo vindt men onder deze pa tiënten veel hout- en betaalbewerkere, werkvrouwen, dienstboden, slagers, koet siers, vissohers en artsen De kjvaadaer» dig*te vormen zic-t men bet meest, bij sla gers, vïssohers en vooral bij den opereeren- den arts, hetzij door infectie bij de behan deling van patiënten met etteringsproces- sen of hij lijkopening. Trouwens, ook het visschcrsberoep staat in dit opzioht in een kwaden reuk. De stekels van sommig® vi8sehen, als baars, pieterman en rog, zijn zeer gevreesd, waarbij niet vergeten dient te worden, dat de zeevïsschers gewoonlijk onder zeer ongunstige hygiënische voor waarden leven. In elk geval is dus eon kleine verwon ding het begin. De smetstof kan onmiddel lijk door het verwondende voorwerp in ae wond worden gebrachtmaar even goed kan nog later smetstof in de bestaande wond komen, vooral, ivannwr deze bij net werk of docT eenige andere ooi-zaak weer, al is het ook weinig, open gaai. Zoo iri*A ook de weersgesteldheid invloed uitoefe nen, doordat de bestaande kloven en bars ten in de huid dan gemakkelijker open scheuren. Zooals reeds gezegd, hangt het verder verloop dan af van den aard der smetstof en van de plaats, waar die smetstof wordt gedeponeerd. Tot goed begrip van het Dar der verloop zal het echter noodig zijn, eeist iets over den bouw van den vinger te zeg- i gen- 1 De duim bevat twee en de vrngers ieder drie beentjes, de vingerkootjes, dié door gewrichten aan elkaar, en wat het onder ste betreft ook aan het middenhandsbeen. dat er bij bchooTt, verbonden zijn. Zij zijn bekleed met buid, waarvan het topdecl aan de rugzijde tot nagel vérhoor nd is. Ter wijl aan de binnenzijde van de huid het gevoel bijzonder sterk ontwikkeld is, ont breken daar smeerklieren en haren. Wij kunnen dus aan de binnenvlakte van ue vingers, eyenmin als aan de handpalm, geen steenpuist krijgen, wat een ontstoking van de smeerklier is. Tussohen huid en beesntjes loop en de pezen, aan de binnen zijde van de buigers, aan de achterzijde van de strekkers der vingers. Spieren ko men er niet voor. De pezen loopen, zooals gewoonlijk, in kokers en voer het overige zijn alle genoemdo samenstellende deelen door bindweefsels aan elkaar verbonden, terwijl de noodigé bloedvaten voor de voe ding zorgen en het fijne gevoel der vin gers ons doet begrijpen, dat een uitgebrei de zenuwvertakking aanwezig zal izijn. Voor ods onderwerp speelt het bindweef sel eon belangrijke rol. Wanneer ergens door smetstof een locaal ontstekiingspro- ces wordt teweeg gebracht, dan sterft daar ter plaatse het weefsel af en wordt door etter vervangen. Er wordt dan wel van een versmelting van het weefsel gespro ken. Aan die versmelting biedt het stevi ge, taaie, vezelige bindweefsel den groot sten weerstand. Dit is juist aan den vinger van veel beteckenis, omdat bier het bind weefsel talrijke afgesloten ruimten vormt, niet alleen tusselien huid en been, maai* met name in het onderhuidsche vetweefsel aan dc binnenzijde. Daarin bevinden zich namelijk tal van dwarse tussohenschotjes van bindweefsel. Dit verklaart, dat, als ergens een etttcringsproces ontstaat, de etter zich op een klein bestek zal ophoo- pen en geen gelegenheid zal vinden om af te vloeien. De in zulk een ruimte daardoor ontstaande druk is ontzettend pijnlijk, om dat al do talrijke in de buurt gelegen ge voel szen uw en er door worden getroffen. Eindelijk zal echter de zwakste plek van bet bindweefsel het moeten opgeven en vindt de etter een uitweg. Maar dat helpt niet veel, als de opening naar een ander dergelijk afgeschoten hokje voert. Dan komt ook dit spoedig onder hoógon druk en de pijn komt mot vernieuwde hevigheid terug. En er komt" geen eind aan voordat ten slotte zich een uitweg heeft gevormd, waardoor alle gevormde etter voldoende kan worden afgevoerd. Voordat het na tuurlijk proces zoo ver is gevorderd, kan evenwel zeer gemakkelijk iets anders ge beurd zijn, en wel dit, dat zich een uitweg gevormd heeft in een andere, minder ge- wenschte richting, bijv. in een peesseheede. Dan duurt het niet lang of deze gehecie schcede, die zich verder dan den vinger, op de handplam uitstrekt, doet mede aan het proces, de pees zelf sterft af en het duurt weken eer het doode stuk pees is los geraakt en door een opening naar bui gen kan worden verwijderd (als vinger- vorm). Maar ook het beenvlies en zoodoende het been zelf kan bij de zaak worden betrok ken. Het beentje kan dan geheel of ge deeltelijk afsterven en moet dan evenzeer als de doode pees worden uitgestooten, voordat de wond iioh sluiten kan. Het gunstigst staat de zaak er voor, in dien de infectie beperkt blijft tof de huid zelf, zonder in hef onderhuidsche vetweef sel door te dridgeu en niet van zoo kwaad- aardigen aard is, dkt zij zdch langs de lympb wegen spoedig door het geheele lichaam verspreidt en zoo aanleiding geeft tot al- gemeene bloedvergiftiging. Maar deze ge beurlijkheid zal ik thans laten rusten. Tot die gunstige gevallen behoort de „omloop" Dan wordt de huid eerst rood en wat gezwollen daarna wordt deze ten deele opgeheven door zJch ontwikkelende dunne etter. De aldus gevormde blaar kan zich om den gansohen nagelrand voortzet ten, maar bij overigens goede behandeling blijven verdere complicaties achterwege. Wat niet zeggen wil, dat Diet ook van den nagelrand uit rich een dieper proces kan ontwikkelen. Dikwijls is ontsteking in deze buurt het gevolg van manicuren. Daarbij wordt het vastzittende vliesje, dat de huid met den nagel verbindt, weggeschoven. Het is haast ondoenlijk, om daarbij kleine ver wondingen te vermijden. Wanneer dan hot gebruikte instrument niet zuiver is, of de daarna gebruikte zalf of nagelpolitoer smet stof bevat, betgeen vaak voorkomt, dan begrijpen wij, dat de gevolgen niet zullen uitblijven Een arts in Weenen, Koerbl, be schrijft 32 dergelijke door hem alleen be handelde infecties, waarbij van zeer ern- etigen aard. De infectie kan ook onder <fen nagel optreden, maar dit gebeurt meer door splinters. Dan is gewoonlijk het verlies van den nagel het gevolg. Soms gebeurt het, dat de etter bezig is, zich een weg naar buiten te banen, doch dan in de buitenste buidia gen zooveel weer stand vindt, dat in plaats van een direct naar buiten voerend kanaal, zioh een et- terblaar in de huid vormt, die dan veel gelijkt op een omloop. Breekt deze blaar dooi-, dan meent men al te spoedig, dat de genezing nabij is. De opening tusschea het onderliggende en het oppervlakkige abces kan toch zoo klein zijn, dat er vol strekt geen genoegzame afvoer bestaat, en ook dan kan de. ettering nog verder in do diepte doordringen, met alle booze gevol gen van dien. Uit het gezegde zal wel duidelijk gö- worden zijn, dat elk geval van fijt een eri;- stigen toestand beteekent, waaraan volle aandacht moet worden geschonken en waarbij deskundige behandeling niet mis plaatst is. Bijna steeds zal het mes van den chirurg er bij te pas moeten komen maar dio ingreep zal van des te minaer beteekenis zijn, naarmate men zich spoe- idiger onder behandeling stelt. En een goed besef van de mogelijke gevolgen zal er toe mee helpen, om den natuurlijken angst voor het mes tc overwinnenvoor al omdat men zoo goed als zeker kan zijn, dat men zonder doeltreffende behandeling veel meer pijn zal moeten verduren dan de behandeling, die trouwens desgewensebt geheel pijnloos mogelijk is. Het is diezelfde angst, waaraan zoovele volksmiddelen hun ontstaan te danken hebben. Al kan niet ontkend worden, dat in sommige daarvan een goed beginsel aan werig is, zij voeren toch haast nooit tot het doel en menigeen heeft één of meer stijve vingers of vingerleden of zelfs het gemis van vingers te wijten aan het te laat inroepen van goede hulp. Wanneer eenmaal dc peesseheede is aangedaan, dan gelukt het zoo goed als noodt om de pees te behouden. Daarom weg met doorgaan de zalf, met koekedeeg, met papjes en alle mogelijke andere veelgeprezen midde len, en hulp gezocht bij den arts, clie den toestand kan beoordeelen en naar omstan digheden die maatregelen kan treffen, om volledig heretel te bewerken of althans te zorgen, dat de blijvende gevolgen tol het nog mogelijke minimum worden terugge bracht. H. A. S. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermiddag werden voor het Kanton gerecht 64 zaken behandeld, waarvan 55, voor openbare zitting, bestemd, en 9 kin derzaken. Het eerst kwam voor C. H. de M., los werkman te Rijnsburg, dio zich schuldig had gemaakt aan stroop er ij. Eisch f 5, subs. 5 dagen. M. N. v. d. H., schipper te Noordwijk, zou in verboden water hebben gevaren. Beklaagde had de vorige maal ontkend. Thans werd gehoord de getuige G. J. Marijt. Dc Ambtenaar achtte na diens ver klaringen het ten laste gelegde nog niet voldoende bewezen en vroeg daarom vrij spraak. F. J. B., te Leiden, had de vorige maal terecht gestaan wegens het te snel rijden op een rijwiel en het verkeerd uitwijken bij de Blauwpoortsbrug, waardoor hij iemand had aangereden. Nadat-het meisje, dat door hem werd aangereden, zekere mej. Van Egmond, was gehoord, eischte de Ambt. f 10, subs. 10 dagen. C. v. L., houder van een wascb inrichting te Leiden, had verschillende zaken, die in de wasschcrij aanwezig moeten zijn volgens de veiligheidswet, niet aangebracht. Nadat mej. C. J. van Leeuwen, in dienst bij beklaagde, als getuige was gehoord, eischte de Ambtenaar twee geldboeten van f 10, subs. 5 dagen voor elke boete. J. B., te Sassenheim, had een op boter gelijkend product vervoerd, zonder dat oe naam „Margarine'' op het etiket stond vermeld Eisch f 10, subs. 5 dagen. R. L. M., student in de rechten en let teren, te Leiden, had zonder noodzaak op een rijwiel gereden op de kleine steen tjes. Beklaagde bekendemaar hij dacht, dat het door de vingers werd gezien. Het gebeurt zoo veel. Eisoh f 1, subs. 1 dag. Joh. M., loopknecht, had in het Galge water gezwommen. Eisch f0.50 of 1 dag. De kantonrechter schold hem ditmaal de straf vrij, omdat hij hem hier niet e.*!! der had gezien. G. J., te Leiden, die zich aan dezelfw, overtreding had schuldig gemaakt kwami ook met een waarschuwing om het weer te doen, vrij. W. F- K., te Leiden, bezitter van eenl pleiziervaartuigjedat hij een jol noem.| de, had daarmede gevaren in den Korte* i Vliet, zonder vergunning van Rijnland. "L Be/klaagde zeide het vaartuigje nog maar I kort te hebben, zoodat hij niet had gewe-l ten, dat hij daarvoor vergunning van Rital land moest hebben. Eisch f 0.60, subs 1 dag^ Beklaagde vond dit niet erg, maar fii)| had toch gedacht, dat de Rijksveldwachter I eerst wele ens had kannen waarschuwen I t#Th. v. d. B., te Leiden, bad met een I rijwiel gereden, dat niet voorzien was vanl een bel. Hij bad niet geweten, dat de bell af was. Eisch f 3 snbs. 3 dagen. G. L., instrumentmaker, te Leiden, haal met een motorrijtuig op twee wielen 'ger£ I den, zonder dat hij voorzien wan van een I rijbewijs. Ook deze beklaagde bekende. Eisch f 10, subs. 5 dagen. Uitspraak in al deze /aken over £wtè| weken. KANTONGERECHT TE AMSTERDAM. De loonsverlaging bij dc Ned. Spoorwegen. I Voor het kantongerecht le Amsterdam I heeft gistermorgen prof. mr. Molster schril-1 telijk van repliek gediend in het proces, daf I een leerling-machinist bij de Nederlandse I Spoorwegen begonnen is tegen do directie I van de Ned. Spoorwegen inzake de 10 pro-1 cent loonsverlaging, die 1 Januari is ingee f gaan. In zijn repliek beroept nir. Molster zich'I op art. 185 van het Alg. Dienstreglement,! dat 24 December 1923 werd ingevoerd en I wettigt een aftrek van 10 pCt. van alle loc-I nen bij de Nederlandsche Spoorwegen, in I afwachting van een niéuwe Joonregeling De rechtsgeldigheid van dit artikel acht mr. Molster bewezen door artikels 7, 11 en 1501 van het Alg. Dienstreglement. De raadsman van eischer zal duplicceren| op 23 Juli. ZEILEN „De Kaag". De K.Z.R.M.V. „De Kaag" houdt Zoa*| dflig a.s. onderlinge zeilwedstrijden nis vooroefening voor de Kaagwcek. ROEIEN. Om den Teïegraaf-beker. Gisteravond heeft de race plaats gehad I tussohen De Hoop en Njord. Het is eeal zeer spannende race geworden, tenslotte I dooir De Hoop gewonnen aièt lengte in j 16 min. 4 3/5 sec. ATHLETIEX. Hei kampioenschap voor voetballeis van den N. V. B. Voor dem districtwedstrijd te Gouda I (Westen), die Zondag a.s. gehouden wordt,! hebben 18 vereenigingen ingeschreven, waaronder H.B.S., Sparta, A.S.C., Olympia, I Pro Patria, O.D.I. Gouda, D.V.V., Togo, I E.D.W., Edamsche Voetbalclub, B.M.T. en I U.V.S. Het aantal inschrijvingen bedraagt 135. Het programma vermeldt 100 M. hardloo-l pen, 400 M. hardloopen, 1500 M. hardloopenl en viermaal 100 M. estafette, verspringen I met aanloop, hoogspringen met aanloop, ko-| gelstooten, speerwerpen en dribbelen niet 1 den voetbal. I Behalve medailles stelt de NederlandscheI Voetbalbond beschikbaar diploma's, waar-I voor de volgende minimum eischen gelden: I 100 M. hardloopen 11 2/5 sec.; 400 M. hard-P loopen 54 sec.; 1500 M. hardloopen 4 n-iin.j 30 sec.; viermaal 100 M. estafette sec.; verspringen met aanloop 6 M.;. hoogspringen! met aanloop M. 1.65; kogelstooten M. 9./5| en speerwerpen 40 M. LAWN-ÏENNiS. De strijd te Wimbledon. Het Hec-ren-dubbel Leembruggen en I graaf Van Bylandt is geslagen door Wheat» I croft en Latch ford met 6—3, 26, 3 0» I 3*-8. In bet Dames-dubbel won mej. Boumattjl mot mrs. Mao Ready van de dames &*r nowskey en Sohannan met 63, 6—1. SCHAKEN. Tornooi ie Parijs. Ter gelegenheid van de Olympiade wordt to Parijs een amateuv-sohaaktornooi gchoir den, dat Zondig 13 Juli begint. Voor fc derland doen er aan mee: i M. Euwo, dr. G. C. A. Oskam, M- Strick van Linsehoten en dr. A. Rneb. VOETBAL. De huldiging van Feyenoord en Pijl- „Hoe warm het was, en hoe ver. Desondanks hebben wij gisteravond gaderd in den tuin van Zomcrlust, ooi j I bespreken, of en hoe wij Pijl zullen 11 gen, Zondag a.s., voor zijn prestaties Parijs. Voetballers schijnen nu ce" niet zonder vergaderingen te kunnen. rigens was er voor het huldebetoon onzen natipnalen centervoor weinag c'e 1 stribbeling. De afgevaardigde van L- I bracht nog even te berde, dat zijn v01 ging, er weinig voor voelde om een ellji Leidenaar te huldigen, maar zijn j ten raakten helaas alleen de *\naAccij zijde van het vraagstuk, en de pnnci RECLAME. 3531 Doorzitten bij wielrijders - Stukioopen - Schrojeien en Smetten der Huid brand Doorgeioopen Branderige Voeten verzacht en geneest men met

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6