UIT OE OMSTREKEN. Burgerlijke Stand. Bevallen A. Al. Kerkvliet, geb. van der Geest, z. Overleden: D. Rciinevcld jm. ond 9 maan den. GehuwdCorn. Tetters jm. oud 25 jaar en E. Straver jd. oud 25 jaar., Th. P. C. Pont jm. oud 21 jaar en J. C'. van Veen jd oud 18 jaar. Ter-Aar. De „Ste.-Crt." bevat de sta tuten van de 11.-K. tuindeisvcrceniging „St.-Phoeas", alhier. Waddingsveen. Burger). Stand. Geboren: Johannes Adrianus, z. van A. Bunnik en A. C. van Dijk; Ida Wilhelmina, d. van M. P. Paulussc en A. W. Wielaard; .Willem, z. van H. van Ekeren en G. P. van DaalenAdrianus Cornells, z. van C. Ver- kleij en A. J. van Velzen. Overleden: Aric Versluis, 4 maanden. Getrouwd: J. C. Das en K. E. Broer. Door den Baad is tot onderwijzeres aan de O.L.-school aan de Brug alhier, be noemd mej. H. M. Kiljan, van Capella aan den IJsel. Verloren: een handtasehje met inhoud een lecren portemonnaie met f 16.50 inhoud. Gevondeneen alpacca beurs met inhoud. Aan de eicrenveiling waren aangevoerd 6111 kippeneieren, 365 eendeneieren. Prijzen waren voor kippeneieren £6 tot f6.55. Een deneieren f 5.75 delOO stuks. Handel vlug. Onze plaatsgenoot de heer G. M. G. Kwaak slaagde voor bel examen, afgeno men door de Verecniging van leeraren in het boekhouden Ie Amsterdam. Naar wij vernemen, zal onze gemeente eerlang weer een mooi plekje natuurschoon moeten missen. Nabij de sluis staat een drie tal boomen. Verleden jaar is aen der hoo rnen omgewaaid. Er hadden toen geen on gelukken plaats; maar het polderbestuur vreest, dal zich .lit wel eens zou kunnen herhalen en laat daarom deze beplanting opruimen. Geschiedt deze verwijdering dus eenerzijds in het belang van de veiligheid van het verkeer, anderzijds betreuren wij het, weer eenige mooie boomen te moeten missen. Woubrugge. Gemeenteraad. .Voorzitter: De Burgemeester, de heer Boumann. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met gebed en stelt voor de notulen der vorige vergadering te ver dagen tot de volgende vergadering. Aldus besloten. Ingekomen is een verzoek van den heer Jfan den Berg, om de rooilijn voor zjjn te bouwen huis aau den Achterweg niet op twee, maar op één rneter achter de heining te bepalen. Wordt algemeen goedgekeurd. Do Voorzitter deelt mede, dat hedenmor gen hij hem is ingekomen een verzoek van ae heeren II. de Boer en C. van der Nagel, mededeelende, dat een comité zich had ge vormd om een naai- en knipschool op te richten, mevrouw Kijne en de juffrouwen Do Boer, Kammeraat en Molenaar, tevens verzoekende voor dat doel het gemeente lokaal naast het Raadhuis te huren als proef voor Juli, Augustus en September. De Voorzitter wijst er op, dat meermalen vlak voor de Raadsvergaderingen verzoeken inkomen, met verzoek die nog te behandelen. B. en W. kunnen dan geen preadvies geven. Dergelijke aanvragen bebooren gerenvöyeerd te worden naai' B. en W. Met dit verzoek ls haast, daarom vraagt de Voorzitter het oordeel van den Raad, het alsnog te be handelen. Wethouder Lieverse is daar niet voor, nu dat meermalen plaats grijpt, en wenscht het verzoek te zenden naar het college van B. en W„ ook om de voorwaarden aan de toestemming verbonden, te bespreken. Wethouder Van 't Riet denkt daar an ders over. Wel is hij het eens, dat dergelpe verzoeken behoorlijk vroeg ingeleverd wor den, opdat B. en W. hun oordeel over een en ander in hun college -kunnen laten gaan, maar hij wil dit verzoek, ook om het doel, na behandelen. De heer Boot acht steeds praeadvies van B. en .W. wenschelijk, maar het verzoek voor zoo'u nuttige zaak laat geen uitstel toe. Ook de heer Van Dam wil ditmaal consideratie gebruiken, om het groote be lang, voor menig gezin daaraan verbonden. De heer Lieverse blijft bp zijn oordeel. Met zijn stem tegen wordt het verzoek be handeld. Nadat de Voorzitter het verzoek en bet doel heeft uiteengezet, betuigde de beer Boot zjjn volle sympathie er mede, en be ziet ook de financieele zijde. De heer Van 't Riet meent, dat de school- of lesgelden niet hoog zjjn en dat de uitgaven de in komsten wel zullen overtreffen. Hjj hoopt, dat alle gezindten daarvan gebruik zullen maken; een moeilijkheid zal wel zijn de buur. Het tarief, door den Raad vastge steld, te verlagen, gaat niet; daarom zou bjj voorstellen gedurende den proeftjjd van drie maanden, welke het comité zich voor- Stelt, het lokaal gratis af te staan, i De heer Lieverse merkt op, dat de ouders, die nu hun kinderen voor dat doel naar lAlphen zenden, ook hier wel de kosten kun nen bijeen brengen; hij is er tegen, om 'kosten op de gemeente te leggen; te Hoog- made zorgt men ook voor dergelijk onder wijs, zonder kosten voor de gemeente. Om het goede doel niet te laten misluk ken, voelt de heer Boot wel iets voor het vooratel-.Van 't Riet; doch deze laatste zegt, indien er eenige uitgaven voor schoonhou den, licht als anderszins uit voortvloeiden, moet het comité dit vergoeden. Hjj wil niet een deel der ingezetenen boven anderen be- voordeelen; hier is een geval, dat bevor derd moet worden; tal van ouders zjjn er, die hun dochtertjes geen rjjwiel kunnen ge- Ten, om te Alphen les te balen. Hij stelt 3u voor, om dan toch een maand, nam. nlL het lokaal gratis af te ataan. i De Voorzitter brengt dit in stemming •n het wordt algemeen goedgekeurd. De Voorzitter bracht ter tafel een schrjj- YWl van God. Staten, dat spoedig in beban- tpsHng moest komen. Het betrof een geschil- Jont met de gemeente Alphen aan den Rijn. 0|j ffioubrogge rost den plicht, aldaar bjj te dragen voor onderwijs van kinderen, die daar in een gesticht verpleegd worden, wier ouders uit de ouderlijke macht waren ontzet. B. en W. dezer gemeente hadden steeds aan die verplichting voldaan, doch de de claratie over 1922 was nh Juni 1923 van daar eerst ingekomen' en daarom meenden B. en W., alhier, in verband met de ver- jaringswet, die declaratie niet meer te mo gen voldoen. Na eenige gedpchtenwisseling van ver schillende leden, die liet met B. en W. eens waren, gaf de Voorzitter een breed overzicht over de correspondentie; wat het oordeel van den Minister was omtrent de uitlegging van wetsartikelen en het oordeel van de redactie van „De Gemeentestem", waar zulke vragen rechtskundig behandeld worden. Verschillende leden, gehoord de toelichting van den Voorzitter, waren geneigd in hoo- ger beroep te gaan, omtrent bet besluit van Ged. Staten. De Voorzitter en de heer Van 't Riet verwachten daar weinig heil van. De Voor zitter haalde uit reeds genoemd Blad van 1923 een dergelijk geval van verjaring aan van het gemeentebestuur van Haarlem, dat ook in hooger beroep was gegaan, doch de Kroon stelde het niet in het gelijk. De Raad legt zich bij het besluit van Ged. Staten neer en het bedrag, uit de onvoorziene uitgaven, wordt goedgekeurd. Het huis met tuin, vroeger jaren ach tereen bewoond door wijlen den heer Dirk van Essen, was in bod gebracht door den heer v. d. B., alhier, op f5800. Het is niet afgemijnd. Haarlemmermeer. Omtrent het in alle deelen van dezen polder heerschend mond en klauwzeer vernemen wij, dal deze ziekte sedert begin September 1923 op nreor dan 160 boerderijen werd geconstateerd en op ongeveer 120 boerderijen officieel genezen verklaard. Een gunstig teeken is het voor zeker, dat zich alhier tot heden onder de vele aangetaste runderen geen enkel sterf geval heelt voorgedaan. In de Ringvaart nabij Aalsmeer alhier is een boot omgeslagen, waarin een heer en dame waren gezeten. De opvarenden van een passeereride motorboot slaagden er in de drenkelingen behouden aan wal lt bren gen. Na van droge kleeren të gijn voorzien, konden, ze weer huiswaarts keeren. Katwijk. - Gemeenteraad. i - Aanwezig 15 leden Afwezig niemand. Voorzitter: de heer De Waal Maleiijt, bur gemeester, die de vergadering met gebed opende. Hierna deed de Voorzitter mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: Disposities van Ged. Staten, houdende goedkeuring van enkele in vorige vergade ring genomen besluiten. Verder werd voorgelezen hel praeadvies op. hot in de vorige vergadering ingekomen verzoek van den heer De Kort, inzake den aankoop van een stuk grond voor f 100. B. en W. waren met den lieer De Kort in over leg getreden, doch nog niet tot overeenstem ming gckomeij eh daarom stelden B. en W. voor hen te machtigen alsnog met den heer Do Kort in overleg te treden. De heer Houwaart meende, dat hel geen schande is, om op een dwaling terug te ko men. Hij wilde daarom het genomen be sluit wijzigen. Ook de heer 11. Parlevliet sprak in den- zeilden geest. Nu nog anderen het woord er over wilden voeren, sneed de Voorzitter het debat af. Men krijgt anders hetzellde van de vorige zitting nog eens terug, meende hij. B. en W. zullen over het te plegen overleg den Raad inlichten. Een schrijven van den Minister inzake de steunverleening over Januari, Februari en Maart gaf den voorzitter aanleiding te zeg gen, dat Z.Exc, had toegezegd, dat hij bereid was voor die maanden den steun te verhoo- gen. Nu echter dóet de Minister welen, dat hij geen genoegen neemt met deze verhoo ging, zoodat de kosten alleen voor de ge meente komen. (Prolesten uit den Raad). De Voorzitter zegt, dat er nu niets aan te doen is. Wij moeten in het vervolg maar voorzichtig zijn. Met betrekking tot de in-werking-treding eener schoolgeldregeling werd besloten de oude verordening nog te blijven laten gel den tot 1 Januari 1925, wanneer eerst de nieuwe kan worden toegepast. Voorgelezen werd een schrijven van het bestuur der Chr. Naaischool, waarin wordt medegedeeld, dat het een belangrijke subsi die van het Rijk kan krijgen. Dan wordt zij een Nijverheidsschool,.maar het nijverheids onderwijs is duur, ook voor de gemeente, zeide de Voorzitter. B. en W. wenschen derhalve liever den ouden toestand te handhaven. De school werkt nuttig en kost niet veel. De Raad sloot zich gaarne bij dit gevoe len aan. De heer Meerburg zou ook de Visscherij- school liever weer in den ouden toestan a willen hersteld zien. Dit was echter nu niet aan de orde. Ingekomen waren de jaarverslagen over 1923 van het Duinwaterbedrijf, het Gas- en Electriciteilsbedrijl, die ter inzage van de Raadsleden zullen worden gelegd. Over 't algemeen was de exploitatie zeer bevredigend. De verslagen werden goedge keurd. De heer Van Duyn wilde waterfontetnen doen plaatsen dicht bij het strand, opdat de menschen, die van het strand komen, zich daar kunnen verlrisschen. De Voorzitter geloofde ook, dal men niet de menschen kan laten versmachten van dorst. Maar ook deze zaak is nu niet aan de orde. Uit hte voorts ingekomen iinancieel ver slag van het Grondbedrijf blijkt, dat de waarde étr gemeentegronden wordt geschat op f 174.839, waarop ec-n schuld rust van 1 115.000, zoodat de overwaarde bedraagt ruim 155.000. Uit het jaarverslag van de Visscherij- schoo! te Kaiwijk-aan-Zee bleek, dat het aantal leerlingen aanving met 12, welk aan tal steeg lol 30. Ook aan het onderwijs Van zeelieden1 werd door 12 personen deelgeno men eh aan het voorbereidend onderwijs- examen namen deel 24 leerlingen. Een verzoek van den Ned. R.-K. Politie bond om een subsidie te vorteencn aan de R.-K. Politieschool te 's-Hertogenbosch, werd op voorstel van B. en W. zonder lioot- delijke stemming afgewezen. Een adres van L. van der Plas en andere' motorschippers in deze gemeente, houdende het verzoek, om hel havengeld foor schip pers van elders hooger te stellen, dan voor schippersangezolenen, werd in handen van B. en W. gesteld om praeadvies. Overeenkomstig hét voorstel vaai B. en W. werd na een drukke gedachtoWisseling, waaraan de meeste Raadsleden deelnamen, besloten den Wassenaarsche-Weg, thans een slechten grindweg, te veranderen in een weg, zooals door deskundige ingenieurs werd aanbevolen. Uil de inlichtingen, door den Voorzitter verstrekt, bleek, dat de weg daardoor een be langrijke verbetering zal ondergaan en de exploitatiekosten niet belangrijk zullen wor den verhoogd. Aan den heer Grimbergen werd eervol ontslag verleend als lid dn Commissie van plaatselijk toezicht op tiet L. O. en in zijn plaats benoemd de heer W. Dubbclnar. Zonder .hoofdelijke-stemming werd beslo ten, overeenkomstig het voorstel van B, en W tot aankoop van grond langs] de Nieuw- sleeg te Katwijk aan den Rijn. Verder werd voorgesteld grond ten Noord westen van het Prins-Hendrik-kinaat aan verschillende personen tegen 12 per strek- kenden Meter té verkoopen. De heer Grimbergen vond den prijs wat laag voor dien grond. De weihouder, de heer R. Ouwehand, deelde mede, dat er met dezen prijs een be hoorlijke rente wordt verkregen. Vraagt men meer, dan blijft men er mee zitten. i Na nog enkele opmerkingen van de hee ren Van Leeuwen en Van Duyn, welke laatsle zegt, dat de grond ligt ten Noordwes ten, maar niet Jen Noordoosten van het kanaal, wordt het voorstel zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Daarna werd Voor de voorgestelde wijzi ging van de vérordening, regelende den ver koop van bevroren vleeéch, een commissie aangewezen, beslaande uit de heeren Hou waart, Parlevliet en Wouda, welke heeren deze benoeming aanvaardden. Vervolgens stelden B. en W. voor.om het gemeenschappelijk Raadsbesluit, inzake den vleeschkeuringskring „Katwijk" in dien zin te wijzigen, dat de keuringsveearls wordt bijgestaan door den hulpkeurmeesler in plaats van door een knecht, zooals thans. De gemeente Valkenburg, die mede lot dezen kring behoort, heett deze wijziging reeds goedgekeurd. De Voorzitter (ichtle dit voorstel als-nood zaketijk toe. De keuring9veearls krijgt het te druk en hij kan het met een knecht niet af. De knecht kan ook geen keuringswerk ver richten. De heeren Parlevliet, Van Leeuwen, Wou da en Van Tongeren voerden daarover nog het woord. Uit deze discussie bleek, dat nien de wijze van keuren niet in den haak acht. De lieer Van Tongeren schat het aantal keuringen per jaar op 2500; dal is ongeveer 50 per week. Dat kan een veearts-keurmees ter, die zich per rijwiel beweegl, alleen best af. De Voorzitter deelde mede, dat elk rund tweemaal moet gekeurd worden, dus dit wordt reeds het dubbele. De wethouder, de heer Parlevliet, merkte op, dat de heer Van Tongeren zeer gedeci deerd sprak met betrekking lot den veearts- keurmeester. B. en W. gaan echter liever op het ad vies van den Inspecteur der Volksgezond heid af en dan gaan zij tamelijk veilig. Deze heeft een hulpkeurmeester onmiddellijk noo- dig geacht. De heer H. Parlevliet wil het vleesch, dat bij duizenden K.G. van buiten wordt aan gevoerd, ook hier talen keuren. Dat zou heel wat geld in de kas brengen. De heer Wouda sloot zich bij het betoog van den heer Van Tongeren agn. De Voorzitter sneed ten slotte ook deze debatten, die een groolen omvang aanna men, af, waarna h,ij het voorstel in stem ming bracht, dat werd aangenomen met 8 tegen 6 stemmen. De heeren W. van Beelcn Wz., C. v. Tongeren, H. Grimbergen, W. van Beelen Cz., W. Wouda en D. L. van Leeu wen, slemden legen. De heer Meerburg had de Raadzaal ver laten. De gemeente Valkenburg nam, zooals bo ven gezegd, reeds een soortgelijk besluit. Het zal nu van Rijnsburg afhangen of de maat regel zal worden genomen. Met betrekking tot de samenstelling van de instructie van den evenlueelen hulpkeur- mcester werd een commissie benoemd, waar voor de Voorzitter weder aanwees de heeren Houwajart, Parlevliet en Wouda. Door B. en W. weid voorgesteld om bepa lingen Je maken inzake het rijden in de Noordstraat, in dieh zin, dat daarin alleen kan worden gereden ir.et goedkeuring van B. en W., weik voorstel door den Raad zon der hoofd, stemming werd aangenomen. Aan de orde is hét voorstel van B. en W„ om het Plantsoen bij den Tol, dat indertijd, op initiatief van den vorigen burgemeester, den heer De Ridder, tot stand kwam, Bur- gemoestcr-De-Ridder-plantsjen te noemen. De heer W. van Beelen Wz. vond dien naani wat te lang. Hij zou alleen witten spreke., van Ridder-plr.ntsoen (Gelach). De heer Wouda herinnerde aan den be- staanden naam, de Boschjes. en die zal het plantsoen ook wel houden. Zou het nu niet beter zijn er den officieelen naam van De- Ridder-boschjes aan te verbinden? Ten slotte werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Ampel en breed werd vervolgens gedebat teerd over de verplegingskosten van kinde ren van P. en W. Guyl, die in het Acade misch Ziekenhuis te Leiden waren opge nomen. Dal deze kinderen daarin worden verpleegd was een gevolg van een verklaring van den behandelenden geneesheer, dat de zen aan typhus léden, wal later bleek niet juist te zijn geweest. Had men dit vooraf geweien, dan had de gemeente geen opne ming gevraagd. Ook werd opgemerkt, dat de betrokkenen 2ich hadden moeten aansluiten bij de veree- niging „Verpleging", waarbij de meeste in gezetenen zijn aangesloten. Hadden zij dit gedaan, dan ware de gemeente nu niet de dupe geworden. Eindelijk werd hel voorstel van B. en W., om de verplegingskosten lot 1 Augustus voor rekening der gemeente te nemen, zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Mei betrekking tot de reclames legen de belastingen, wilde de heer Van Tongeren bi) een dezer reclames, die te laat was inge komen, besluiten, alsnog daarop in te gaan. Blijkens daleerinjg van den brief was deze reclame op tijd verzonden. De Voorzitter meende, dal men op de da- leering niet kon afgaan. Na vrij uitvoerige gedachtenwisseling werd het voorste! verworpen met 11 tegen 3 stemmen, die van dc lieeren Parlevliet, Van Tongeren en Wouda.' Naar aanleiding van hel voorgestelde door B. en W. met betrekking tot den staal van oninbare posten, vond de Voorzitter ge legenheid om naar aanleiding van enkele opmerkingen van leden, met groote waar deering te spreken over den ijver en de ac tiviteit van den deurwaarder bij de betastin gen. Bij dc rondvraag kwamen .ter tafel een viertal vragen van den lieer Wouda, met betrekking tol de sollicitatie voor de betrek king van een gemeente-werkman. Deze vra gen luidden: lo. Is het waar, dat B. van Bi.in behoorde tot hel uitgelezen drietal en op de nominatie voorloopig als No. 1 voor kwam? 2o. Is hel waar, dat later D. van Duyn de voorkeur verkreeg? 3o. Welke resultaten heeft de keuring der voorgedragen sollicitanten opgeleverd, en 4o. Is daarbij ook gebleken, dat Van D. niet geschikt wordt geacht, en zoo ja, komt dan Van Rijn weder in aanmerking? De Voorzitter zeide, dat deze vragen, vol gens hel Beglement van Orde, 24 uur vóór di' zitting hem ter hand hadden moeten zijn gesteld. Hij heeft haar echter hedenmorgen ontvangen en had dus geen tijd een onder zoek in le stellen. Hij zal er dus eerst in de volgende vergadering op kunnen antwoorden. Hij wil echter nu al vast zeggen, dat dc resultaten van de keuring nog niet bekend zijn. De heer Van Duyn vroeg o! B. en W. In verband met liet laatstelijk voorgekomen auto-ongeluk in de Van-Egmond-straat bij den Alg. Ned. Wielrijders-Bond ot dc Auto- mobielclub willen aandringen op het plaatsen van een waarschuwingsbord. Deze zaak was reeds door B. en W. in overweging genomen. De heer Van Leeuwen wees op het be lang eener beplanting van de Mcerburgkade c-n vestigde de aandacht op de vole cadavers van honden enz. aan het strand. De heer Van Tongeren herinnerde er aan, dal de politie hier wel nauwkeurig toeziet op de toepassing van het sluitingsuur, maar van nog meer belang acht hij liet, dat gelet wordt op het te snel rijden met auto's en motorrijwielen. Het verkeerswezen eiseht de volle aandacht der politie. Nadat ook nog de heeren H. Parlevliet en W. van Beelen Wz. met vragen komen, her innert de Voorzitter aan de op komst zijnde tram. Als zij geen haast maken, moeten zij nog een kwartier wachten. De vergadering wordt daarna met dank gebed gesloten. De "Sts. Crt. beval de statuten betrct- fende de ver. „De Verpleging", alhier ge vestigd. Katwijk aan den Rijn. ln een weide aan den Noordwijk^che-weg liepen de koei en, in plaats van ruslig te grazen, brullen de heen en weer. Het bleek nader, dat er een duif zich in hef land bevond, die nu en dan met zijn vlerk nog een enkele be weging maalde. Telkens staken de beesten naar die duit, die op het laatst verdween. Eerst na gcruimen tijd waren de koeien kalm. Het gemeentebestuur zal trachten hel drukke verkeer op den Achterweg te doen verminderen door het verkeer van af Was senaar naar Noordwijk door den Molenweg langs Valkenburgsche-weg en Voorstraat te leiden. Kaiwijk-aan-Zee. Van de trawlvis- scherij kwamen Maandag Ic IJmuiden aan de markt de loggers KW. 48 met 163; KW. 96 met f 112, en KW. 173 met f 187 besom ming. Dinsdag kwamen aan de markt de log gers KW. 39 met f 197; KW. 57 met f 903, en KW. 140 met 1638 besomming. Noordwijk. Ten gevolge van de ver bouwing van het Raadhuis kan de avondver gadering op morgenavond, te acht uur, niet gehouden worden. Do vergadering zal nu morgenmiddag te halfdrie plaats hebben. Voor hef onderwijzersexamen is te 's-Hertogenbosch van de Kweekschool Ma- riënburg gestaagd mej. M. Alkemade, van hier. Nocidwijkerhout. Gisteravond verga derde in calé Van den Berg de tuindersver- ceniging „Ensgezindheid". De heer E. Oost- dam Hzn. opende en moest tot zijn verba zing en leedwezen meedeelen, dat de secre taris, de heer Manus Geerlings, die den stand der zaken uiteen moet zetten, zonder kennisgeving was weggebleven en bij na dere informatie zich niet in het dorp bevond en dus onbereikbaar was. De heer P. van Emmerik bracht daarop verslag uit namens de commissie, belast met bet nazien der rekening over 1923. W«_ gens afwezigheid van den secretaris kon M punt der agenda: begrooting. en vaststelling veilingpercenlage voor 1924, niet doorgaai Bestolen weid den veilingstijd le bepalen op 5 Juli a.s.. Wie niet om vier uur aan- wezig is, krijgt slechts een enkele waap schuwing en moet dan dubbele percentage betalen. Op de veiling mogen a'cchls aangs. voerd worden doperwten I en II, geen mindere kwaliteiten en daarvan zal de prtlj 20 cents per kilo bedragen. De Voorzitter vindt dien prijs billijk es hoopt, dat iedere tuinder zijn eigen.belang zal begrijpen, door alleen goede waar op veiling te brengen. Besloten werd de aardbeien zoo mogelijk dit jaar te exporieeren, doch de vrucht moet dan van den dop worden ontdaan, 'wat voor den tuindcT veel voordeeliger is. Het kost een dubbeltje per mand meer aan plukloon, doch brengt een kwartje per mand meer op' zei de licei Slobbe. Nieuwe aardbeien-slotlen zijn aan het veilingsgebouw verkrijgbaar voor 12 cent por stuk en gebruikte sloffen voor 7 cents. De heer C. van Denzen maakte hierna de opmerking, dat het zeer billijk is om allen, die niet op tijd ter veiling aanwezig zijn, boete te laten betalen, doch vraagt Ie- vens hoeveel boete nu den secretaris zal weiden opgelegd, die heelemaal wegbleef. Dit hebben de leden in handen, zei de voorzitter. Dit muisje zal dan ook nog wet een staartje hebben. De veilingen aan Piel-Gijzenbrug, die recd9 begonnen, zijn nog van niet veel bei leekenis. De aanvoer wordt echter dagelijks gróoter en zal dc volgende week zoer groot zijn. Saseenheim. De Raad vergadert Don derdagavond le zeven uur, ter behandeling van: lo. Installable nieuw gekozen Raadslid; 2. ingekomen stukken en mededeelingen; 8. benoeming leden Centraal Slembureau va, cature-Rocst en Lekkerkerker; 4. comptabi liteit 1923; 5. lijdelijke belegging beschik bare leening voor waterleiding aan de ge meente Haarlemmermeer; 6. balans grond en Woningbedrijf; 7. balans woningbouw vereniging „Vooruitgang"; 8 gasvoorzle- ning woningen Hoilandcr en Ruijgrok aan Warmonderdam, en woningen Stcenenbrug; 9. verkoop bouwterrein aan do Rusthoff- laan; 10. verordening op speelterrein „Sport- hott", 11 Regeling huur „Sporlliolf" met Nicota. Valkenburg. Op liet eilandje is de nieuwe muziektent verrezen. Naar ons werd meegedeeld, hoopt de „Harmonie" haar a.s Zaterdag bij gunstig weer met een voor die gelegcnhc-id uitgezocht programma in wijden. De tent, achthoekig, met omloop builen de houten pijlers, rustend op stee- nen voeten, met kleine, roode pannen, die elkaar schubsgewjjjzè bedekken, is, ook uit architectonisch oogpunt beschouwd, een sieraad te noemen en maakt, te midden van groen'on houtgewas, een keurig effect. Ba vendien slaat zij er vrij, buiten, het beres van de schendende hand. Een woord van dank aan ontwerper, uit voerder en abwerker, maar niet het minst aan de burgerij en den milden sdicrkrr van dc bovenbekleedir.g. In het Blad van 10 Mei schieveu wij, dal dc broodprijzen hier waren verlaagd, en eindigden met de vraag voor hoelang' Thans geven wij hol antwoord, n.l. lot 23 Juni. Met dien datum toch werden de oude prij zen, 18 centen voor een kropje en onn dub beltje voor een witje, weer gesteld Burg. Stand. Geboren: \driana en Cornelis, D. en Z. van Cs. Rhijnsburger en A. Klomp. Johanna, D. van G. van Dijk en A. Ouwerslooi. Ilendrika. D. van H. Ileus en P. Peet. Voorscholen. In Den flaag is voor bel akte-examen N 3 nijverheidsonderwijs ge slaagd dc heer W. F. Broers Tzn., alhier. Bij de aanbesteding van het maken van rioleering in de Schoolstraat en Leid" sche Weg (gedeelte) alhier waren ingele verd zestien geldige biljetten. Te laat in geleverd en dus ongeldig 2. T. D. J Groc-newegen. alhier. fl7.4o9; A. Verhagen, Made, f20.720; J. Pronk, Lei den. 122.707; M. Stook, Den Haag, 122.879; P. Kooijman, Uithoorn, f22.900; A. J. Later, Leiden, f 21.250; J. Warnar, Leiden, i 23.690; N. van Leeuwen. Haastrecht, f 25.780; W. F. Heemskerk, Leiden, f £5.888; A. Bras f27.790; H. Reineveld f27,79(1 J. P. Straathof, Leiden f28.243; W. A. Waard 129.EOO; D. Stuiveberg, Den Hang. f29.574; F. P. Gens. Loosduinen, fSO.-jOO; A. Bles, Oegstgeest, f35.000. De gunning w aangehouden. Door den heer J. C. Hillengonberg» alhier, is aan het bestuur van de voeUialver- eeniging Go-On een mooien Vero-Zilveren wisselbeker ter hand gesteld, met het doel deze als wisselbeker te gebruiken voor de beide plaatselijke voetbalclubs S. L. C. en Go-On. De bekerwedstrijd zal plaats hebben op het terrein van S. L. C. Wassenaar. De brigadier d?r veldwacht W. Eshuis, alhier, is bevorderd tot majoor met standplaats Noordwijk. Dinsdagavond werd de brandweer ge alarmeerd voor een boschbrand op Teijhn- gerhorst. Hel bleek, dat-een vuurtje, door werklieden gestookt om afval le verbran den, was opgelaaid en zich had meegedce aan de boomen. In kcrlen tijd was hel vuur bedwongen. Mej. M. N„ te L. De watervlek in OW roode chantung-japon boven den s.oom 1 kokend water houden en daarna tos?'- een witflanellen lap met een matig ua i strijkijzer zacht uitstrijken. J. M. (Je R„ te A. Vrijgestelde to bestaat niet. Hij is van af den eersten hier te lande belastingplichtig.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6