Zonderlinge Kameraden No. 19719. LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 23 Juni. Tweede Blad. Anno 1924. GEMENGD NIEUWS. UIT PE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. SPORT. Berooving in een trein. Za terdagmorgen i3 met den trein van 9 u. 41 p. uit Den Haag naar Haarlem vertrokken de hoer H. van R., bouwkundige, wonende in Den Haag. Bij zijn vertrek in Den Haag galen in deoazelfden derde-klasse-coupé twee andere heeren. De heer Van R bemerkte lussehen Vo gelenzang en Haarlem, dat hem zijn hor loge ontrold was. Dit kon, doordat hij lijden de is aan toevallen en dan absoluut zijn be wustzijn verliest. Hij herinnert zich niet Leiden en Voge lenzang gepasseerd le zijn en was, toen hij ie Haarlem aankwam, nog niet geheel hel der. Toen hij bijkwam, bemerkte hij, dat één van zijn beide medereizigers niet meer 'uden coupé aanwezig was en dus le Lei den of te Vogelenzang den trein heeft moe ien verlaten. Hij richtte zich lot zijn overgebleven me dereiziger met de opmerking, dat hij zijn horloge kwijt was, waarop deze man zeide: „Dat hebt u in uw rechter-buitonzak geslo ken." Daar vond Van R. het echter niet terug. Deze modereiziger maakte zich le Haar lem uit de voeten. In verband met hot bovenstaande ver zoekt de Commissaris van Politie te Haar lem den reiziger, die te Leiden of le Voge lenzang is uitgestapt, zich aan zijn bureau, lifdeeling recherche, Smedestraat 9, te mel den. Het uurwerk is een gouden horloge met gebrand zilveren ketting, en heeft een waar de van f75. Door het buitengewoon mooie .weer was het gisteren aan de kustplaatsen pen drukte van belang. Duizenden bevon den zich te Schevoningen. Het was er zóó 'druk, dat het verkeer van automobielen, mo torfietsen, enz. het bijna onmogelijk maakte Voor de voetgangers om van de cene zijde van den boulevard naar de andere te ko men. Op de Pier konden de wandelaars zich yaak slechts met gToote moeite voortbewe gen. Ook langs het strand heerschte den ge- Ee-elen dag een opgewekt leven Ee n i g e n t ij d geleden werd 's nachts ingebroken bij de firma Schüller Co., te Rotterdam, waar voor ruim f5000 aan damesjaponnen, blouses, stoffen jen bont gestolen werd. Dezer dagen heeft de politie de hand weten le leggen op een groole pairlij goederen, van dezen diefstal af komstig. Uit eon onderzoek is gebleken dat Sit het geval was. De caféhouder W. V., bij iwien de goederen gevonden zijn, werd als yerdacht van heling in bewaring gesteld. Voor ongeveer f 3000 is thans terecht. Te Z a and ij k werd Zaterdag en Zondag het nationaal concours voor harmo nie en fanfarecorpsen voortgezet. In don marschwedstrijd voor de 1ste, 2de en 3de af- 'ücehng harmonie behaalden een eersten prijs: Uilerweg'9 Fanfare, Aalsmeer, met 18 punten, en Aalsmcer's Harmonie, met 16 punten. In den concertwedstrijd behaalde in de derde afd. Harmonie: een 2den prijs Ikaiesm^er's Harmonie, Aalsmcer-Oost, met 4-1 punten.. Een extra-prijs voor hel hoogst aantal punten 2de, 3do en 4de afd. sectie Harmonie en Fanfare, behaalde Uiterweg's Fanfare, te Aalsmeer. Gisternacht, hebben onbeken- flen een bezoek gebracht aan de alleen wo nende vrouw Timmer in wijk A te Slie- dreclit. Vermoedelijk zijn zij van achter de woning binnen godrongen. De daders heb ben de vrouw ernstig met een stuk ijzer aan liet hoofd en de armen verwond, doch zijn ér weer. zonder iets te hebben meegeno men. vandoor gegaan De politie was spoe dig ter plaatse cn stelde dadelijk een onder zoek in. Van de daders heeft zij echter nog geen spoor gevonden. („Dordr. Ct.") Gistermorgen had op den Arn- hemsche-weg te Apeldoorn een bloedige vechtpartij plaats, welke haar oorzaak vond Sn het feit, dat mej. L., die te Wageningen met G. ondertrouwd was, meer behagen loonde te hebben in S., uit Zwolle, met wien zij was medegogaan. De bruigom, die met éen kameraad H. op zoek was naar de trou- Naar 't Engelsch van LEONARD MERRICK. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. H. li) Maar de inktkoker van de Koningin be zorgde David ook at niet den prijs. „Vindt je liet niet vreemd, dat hij nooit eens zingt?" vroeg Ownie Lee verwijtend. „Bijna ieder kind zingt of althans doet zoo iets wal er op lijkt, als lvij aan het spelen •s; maar hij schijnt geen noot te kunnen yoortbrengen." Lee fronste de wenkbrauwen en keek een anderen kant uit. Zij vertelde hem daar 'ets, wat hij al lang wisl. „N'u en wat zou dat?" vroeg hij „Wel, vindt je het niet vreemd? Als hij toch kon zingen. Zij beschouwde liet zóó, dal, had hij ge- Jongen, hij in ieder geval iets gedaan zou "ebben om zijn bestaan te rechtvaardigen. „Niemand kan nog zeggen of hij als man 'ingen zal, tot hij zoowat een jaar of acht- •to" is. Als kind zal hij natuurlijk niet 'logen." „Kom!" meende zij. „Wat bedoel je met da! kom? Wie zou tol van hem verlangen ,dat hij al zong als '•tol? Waarom ter wereld zou hij dat?" „Aan je toon van spreken zou men toch tojst zeggen, dat je liet verlangde," meende fjb „Het spijl mij nu, dal ik het vroeg. jaar ik dacht zoo, wat hij wel doen zou, bii opgroeide, wanneer hij geen stem wolooze bruid, vond haar '3 morgens om elf uur in gezelschap met haar vriend aan den Arnhomsche-weg. Na èan woordenwisseling volgde er een vechtpartij, waarbij men zich van messen en steenen bediende en die ten gevolge had, dat H. een ernstige sleekwonde in den rug bekwam, welko een ontzettend bloedverlies veroorzaakte, en S. zwaar aan het hoofd gewond werd en bovendien een levensgevaarlijken steek in den buik opliep. Beiden zijn, na voorioopig ter plaatse te zijn verbonden, naar het ziekenhuis overge bracht. G., de bruigom, bevindt zich thans in arrest. Op het k r u is p u n l O r a n j c s i n - gel en Staringslraal te Nijmegen is gister middag een kleine autobus in botsing geko men met een luxe-auto. De autobus sloeg om en alle inzittenden werden door glasscher ven gewond. Een bejaarde dame kreeg oen diepe snede boven een der oogen, doch de overigen ontvingen gering letsel. Nadat den gewonden in een woning geneeskundige hulp was verleend, konden zij hun weg vervol gen. De autobus was ernstig beschadigd. Gistermorgen is hoek Kruis straat en Benzonraderweg te Heerlen een taxi-auto, bestuurd door den eigenaar Frusch, tegen een autobus opgereden. De taxi was bezet door 7 personen. Door de botsing kreeg een juffrouw uit Spekholzer- heide een beenbreuk, terwijl een andere dame verschillende wonden door glasscher ven bekwam. De chauffeur van den bus werd eveneens door het brekend glas ge wond. De passagiers kregen evenwel geen letsel. Beide auto's worden zwaar bescha digd. Te Glanerbrug hebben de cum- miezen vijf koeien in beslag genomen, die over de grens waren gesmokkeld. Eén der geleiders de anderen kozen 't hazenpad raakte handgemeen rnet de commiezen en wist van één hunner de dienstrevolver te bemachtigen, welk wapen hij op den be ambte richtte Onbekend mei de inrichting er van, gelukte het hem niet. de revolver te doen afgaan. Hij vluchtte daarop, doch is later door de Duilsche politie gearresteerd. De koeien bleken ontvreemd te zijn uit de weide van een Duitschen landbouwer. Het Algemeen Politieblad meldt, dat de officier van justitie te Am sterdam verzoekt te worden bekend gemaakt met de woon- of verblijfplaats van Willem Hendrik Droekhuys, geboren te Deventer 17 Juni 1883. Van8lotenmet21Juniisbijhet hoofdbestuur van „Het Nederlandsche Roode Kruis" aan giften ingekomen roet bestem ming voor DuitscMand, f 128 95. Alexandrovna Petropavnite 1- ka Kossikorkovitch kreeg bezoek van iemand, die haar liet overlijden kwam mel den van haar verloofde. Zij was zeer onder den indruk natuurlijk en snikte: „En hoeft hij in zijn laatste oogon blikken mijn naam nog genoemd" „Een gedeelte er van", antwoordde de boodschapper. 53 BUITENLANDSCH GEMENGD. Zaterdagmiddag is boven Berlijn een he vig onweer losgebroken, vergezeld van een wolkbreuk en zware hagelbuien. Vooral in de Oostelijke wijken stonden heele stralen onder water, zoodat hel verkeer gedeeltelijk gestremd is.. Daar het water in talrijke kel ders was binnengestroomd, moest de brand weer ter hulp geroepen worden. Eveneens woedde een onwoer boven Tlie- mar, in Saksen. Het heele dal tot aan de stad is in een meer veranderd. De spoordijk van de lijn Eisenach-Lichlenfels is over een afstand van 300 meier weggespoeld. Het spoorwegverkeer was verbroken. Vee! vee is omgekomen. Het badhotel van Siofok, een der grootste aan de Platlensee. is tot den grond toe af gebrand. Belendende gebouwen konden slechts met moeite worden gered. Tsakalis, een der beste Griek3che Mara- thon-loopers, die op het punt stond naar Pa rijs te gaan voor de Olympische Spelen, is gisteren in een dorp nabij Athene door een schaapherder vermoord. „In ieder geval hoop ik, dat hij een boel bf<ter zal doen, dan ik het deed. Er zijn erger dingen, dan geen slem le hebben!" „Gelukkig voor jou dan! Want als je zoo op deze manier voorlgaat, zal je je stem niet lang meer bezitten!" Met een vloek vroeg hij: „Welke leelijkerd heelt dat gezegd?" „In het geheel geen speciale leelijkerd," smaalde zij „maar iedereen zegt helt" „Natuurlijk is er toch de een of ander., die mijn champagne drinkt en mij dan, achter mijn rug, tegenover mijn vrouw af breekt I" „Je afbreekt?" echode zij. „Denk je dan, dal er eenige man of eenige vrouw is, die mij meer van je kan vertellen dan ik at weel?" En waar je je nogal veel om bekom mert, hè?" „Als je je slem verloren hadt, daar zou ik mij noga! zeer om bekommeren," antwoord de zij onvervaard. David was gedurende dit gesprek één en al oor, achter zijn prentenboek. Naarmale de jongens ouder werden, gin gen zij meer beseffen, dal hun ouders voort durend kibbelden, zooals de bedienden en de leveranciers en de buren dit al lang wis ten. Vivian wat heel natuurlijk was deelde de beschouwing van de bedienden, da! zijn stiefvader een bruut was, die „arme mamma" 's nachts sloeg. Hij noemde hem eens tegenover David een zwart beest, en in de vechtpartij, die hierop volgde, moest de jongste het onderspit delven; zijn verontwaardiging was krachtiger dan zijn armen. David ging al heel vroeg begrijpen, dat op zijn vader werd neergezien, omdat die zwart washij besefle dus, dat het een ongunstige In de stadsspoor te Berlijn komen dan laatslen tijd herhaaldelijk beroovingen voor van reizigers die alleen in oen coupé zitten. De slachtoffers worden met een sterk wer kend narcoticum verdoofd en daarna uitge schud. Woensdag zijn den koopman G. uit Charlottenburg oenige duizenden mark, een pas en een wissel ten bedrage van 6000 mark ontstolen. De beroofde ia twee etma len bewusteloos geweest van het ingeadem de vergif en ligt nu zwaar ziek in een zie kenhuis. Tengevolge van zijn lange be wusteloosheid hebben de dieven gelegenheid gehad den wissel te verzilveren. De contróle op de stadsspoor is Ihans aan merkelijk verscherpt Te Staael _n bij Spandau hebben drie ge maskerde bandieten een aanslag op de sta- tionskas gedaan. Zij hielden de dienstdoende ambtenaren revolvers voor en sorftmeerde-n hen de kas uit te leveren..Een overijverig bandiet bracht, toen de ambtenaren daar mee z.i. niet snel genoeg opschoten, een hunner een geduchten klap op het hoofd toe. De getroffene gilde-zoo luid, dat onder sla- tion9personeel toeschoot, waarop de roover3 het hazenpad kozen. Het stoomschip „Leicestershire" rappor teerde S.O.S. seinen opgevangen te hebben van de „Clanmacmillaa". die bij de. Anda- manen zinLemde was. Hot volk ging in de booten. Op de plaals der ramp gekomen heeft hel niets kunnen ontdekken. Woubrugge. De rijwielhandelaar K., alhier, zou een rit doen met motorfiets en aanhangwagen naar Molenaarsbrugziju eohtgenoote nam plaats op de duo en haar nicht, mejuffr. B., met eon kind van drie jaar, nam plaats in den aanhangwagen. Onder Alphen geraakte K., door welke oor zaak is onbekend, zijn stuur kwijt en reed tegen een boom, met het gevolg, dat juffr. B. en het kind beiden zware inwendige kneuzingen bekwamen. Onze plaatselijke geneesheer, dr. Loth, oordeelde onmiddel lijk opneming in bet ziekenhuis noodig. Aan den boom is te zien met welk een kracht de stoot is aangekomen. K. en diens ecbtge noote kwamen met den schrik vrij. Aangesteld ia tot bondsracerolie- en bcnzinedepöthouder van den A.N.W.B. de heer G. L. de Boer, alhier. Bij het verdere onderzoek door de po litie alhier naar de verschillende inbraken, schijnt de dader van de inbraak te Zwam- merdam, ook dezelfde te zijn, die hier bezig is geweest. Zijn rijwiel, dat hier in dien nacht is opgemerkt', i3 voorioopig in beslag genomen. Ds. le Coinlre heeft een beroep ontvan gen naar de Gereformeerde Kerk le Vrees wijk. Haarlemmermeer. Concours-hippique. Het programma voor het op Woensdag 16 Juli a.9. van wege de vereeniging „Vooruit" op het gemeentelijk sportterrein alhier te houden ééndaagsch concours-hippique, luidt als volgt: 1. Hengsten aangespannen (goed gekeurd, niet aan cornage lijdend, type land- bouwtuigpaard). 2. Eenspannen, luxe tuig- paard (nieuwelingsklasse), die als eenspan in Nederland nog geen eersten prijs gewonnen hebben. A. boven 1.55 M. B. beneden 1.55 M. 3. Eenspannen (merriën en ruinen) type landbouwtuigpaard, toebehoorende aan per sonen Wier hoofdbedrijf landbouw is. Ge dekte merriën uitgesloten. 4. Eenspannen luxe tuigpaard, boven 1.55 M. 5. Aankomst verrichtingsproef van gedekte merriën, type landbouwtuigpaard en M. C. merriën (dekbe- wijs overleggen). Tweepsannen voor boeren wagen beladen met een gewicht van 1500 kilogram. Vertrek der verrichtingsproef 9 u. Afstand 10 K M. Tijd 1.30 uur. Wagens ver schijnen afgeladen in den ring. 6. Springcon cours voor boerenzoons of knechts. Prijzen kunstvoorwerpen benevens cliampionaat om den wissclbeker van voorgaande jaren tus- schen de prijswinners. 7. Eenspannen fok - merriën, welke als eenspan fokmerrie op een concours te Hoofddorp nog geen eersten prijs beschikking van het lot was om niet blank te zijn. Daarom had grootmama hem ook „arm ventje" genoemd, en daarom kuste „mamma" hem enkel als er vreemden bij waTen. Daarom kreeg hij bij die enkele kus sen een gevoel als bij de aanraking van nat flanel. ITij begon de dingen te vallen. Eens vroeg hij Lee waar die geboren was. „In Savanna, vent." Nu strekten de aarddrijkskundige lesson van miss Fewsler zich nog niet tot Savanna uit. Dus vroeg David waar dit lag. „In Amerika, jongen." „Zijn er nog meer menschen in Amerika, zooals u en ik, pops"." „O, ja, troepen menschen nog zoo," ant woordde Lee. nadat hij even met starenden blik voor zich uit gekeken had. David begreep er niels van. Hij vond zijn vader altijd zoo verstandig, maar nu scheen „pops" toch iels heei ondoordachts gedaan te hebben. Dit zou hem niet overkomen zijn. „Als ik er was geweest, zou ik daar zijn gebleven," zei hij eindelijk. „Daar zou nie mand zoozeer op u gelet hebben." Lee lachte, zonder dat hij genoegen had. „Maar zie je, ik wou juist opgemerkt wor den. Alle kunstenaars verlangen dat." „Ts u daarom naar Engeland gekomen?" „Daarom bleef ik er. Ik ben eT gekomen met mijn vader en mijn moeder, toen ik niet grooter was dan jij nul" „Zal ik ooit e?-n kunstenaar zijn ,.pop3", als ik een man ben?" „ïk hoop van wel." „En zal ik met een blank meisje trou wen. net als u?" „Ik hoop van niet," zei Lee, uit den grond van zijn hart, hebben gewonnen, type landbouwtuigpaard (dekbewij3 overleggen) toebehoorende aan personen, wier hoofdbedrijf landbouw is. Pauze van 121 uur. 8. Cliampionaat lussehen den prijswinnaars van den wissel beker van Haarlemmermeer van voorgaande jaren. 9. Eenspannen poney's, stokmaat be neden 1.50 M. 10. Eenspannen fokmerrién, type landbouwtuigpaard, toebehoorende aan personen wier hoofdbedrijf landbouw is (dek- bewijs overleggen). Hieronder moeten mede dingen de prijswinsters van No. 7. 11. Een spannen luxe tuigpaard, stokmaat min. 1.50 M., max. 1.55 M. 12. Carousselrijden door ingezetenen van Haarlemmermeer en leden van het korps „Vrijw. Landstorm". In dit nummer worden extra prijzen uitgeloofd: a. voor het schoonste rijpaard; b. voor het best gaande rijpaard; c. voor de beste rijdster; d. voor den besten rijder; e. voor de beste M. C. merrie. 13. Tandems. 14. Schoonste rijpaard, type park hack. a. paarden voor licht ge wicht, b. paarden voor zwaar gewicht. 15. Tweespannen voor luxe-rijtuig, a. landbouw tuigpaard, b. luxe tuigpaard. 17. Internatio naal Springconcours B. Open voor spring paarden van alle klassen. In dit nummer zal definitief worden verreden de wisselprijs: de beker van Hoofddorp van voorgaande jaren tusschen de resp. winnaars. 18. Cliampionaat tusschen de prijswinnaars in de nummers 2, 4, 9 en 11. 19. Jachlrit. 1600 M. met eind- loop 800 M. (Flyling start). Jagermeester: K. E. Vellman; gewicht vrij op en voor alle paarden. Gedreven door officieren en heer- rijders. a. Volbloed of daarmede gelijk ge stelde. B. niet volbloed. De Raad komt bijeen op Donderdag 26 Juni a.s., niet te twee uur, zooal3 aanvanke lijk was bepaald, maar de3 namidag9 le half vijf. Naar aanleiding van ingekomen klach ten werd Vrijdagavond te Hoofddorp van de leden van de kort geleden aldaar gestichte afdeeling van de Oud-Gereformeerden, in te genwoordigheid van den leeraar, den heer Franke, een vergadering gehouden, waarin het ten slotte zoo rumoerig toeging, dat men met elkander slaags raakte en een zestal on der groot kabaal het gebouw werd uitgezet. tHflllegom. Burgerlijke Stand Getrouwd: W. Stoelman en H O. Kor- bee, N. J. Kramer en H. J. H. van der Zan den, J. G. Schrier en J. M. Berkhout, J. Verkerk en M. F. Duinkerken. Bevallen: M. J. OnafcenkMoock z., O. van der LeedeKranenburg d., F. G. van dor ValkSeijsener d. Overleden: E. Veldhuijzen van Zanten Kool 64 j., M. van Rooijcn— Prins 49 j. Op het kruispunt Hoofdsli-. Veenen- burgerlaan is een wielrijder door een motor rijder aangereden. Het rijwiel was zwaar be schadigd; de wielrijder stelde den motor rijder voor de schade aansprakelijk, omdat hij zegt met de hand gewenkt te hebben, van welke wenken de motorrijder geen nota zou genomen hebben. Hel i3 daar een ge vaarlijk punt; uitkijken en voorzichtig rij den is noodzakelijk. Een tweejarig kind van v. L. i9 in de Hoofdstraat bij de Brouwerlaan onder een auto geraakt, die zeer langzaam reed. De bestuurder kon het ongeluk niet voorkomen. Nadat het eerste verband was gelegd, is het kindje met de moeder per zelfden auto naar het Ziekenhuis te Leiden gebracht. De toe stand gaf weinig hoop. Naar wij vernemen is door den heer J. A. van Dam, directeur van het postkan toor alhier, tegen 1 September a.s. ontslag uil 's Rijks dienst gevraagd. Hier is opgericht het Comité tol rege ling van het publiek Chr. vereenigingsleven, meer in het bijzonder om het vergaderings wezen le regelen. Hel bestuur bestaat uit de heeren A. Boomsma, J. van Dongen en P. Ir. Smelik. Katwijk. De heer f? M. M. Fornara, adj.-commi9es 2de klasse ter gem.-secretarie, is benoemd tot adj.-commies 1ste klasse. Katwijk-aan-Zee. Van de trawlvis- scherij kwamen Zaterdag te IJmuiden aan de markt de loggers KW. 126 met f165; KW. 23 met f236; KW. 87 met f 125; KW. „Waarom niet?" vroeg David. „Omdat de kleurling, die met een blanke vrouw trouwt, heel dwaas doet, David! Hij kan niet gelukkig zijn." „Ik denk niet, dat ik er lust in zou heb ben. een zwart meisje te trouwen, „popsl"" „Dan maar liever in het geheel niet trou wen," antwoordde Lee. Hij dacht eenigen lijd na. Toen volgde: „Vertol niet aan mama wal ik gezegd heb." Dit was eer David naar school ging. Vi vian en hij werden naar een dagschool in de buurt gezonden, toen miss Fewsler voor het laatst den hoek om was gegaan, en de oud ste wist te vertellen, dat David een vreese- lijke sufferd was op de speelplaats. De onderwijzers lieten zich niet veel vleiender uit over zijn geestelijken aanleg. De eenige mooie cijfers, die ooit behaalde, waren, voor zijn opstellen, waar hij meestal het hoogste voor kreeg; hij voelde zich dan ook met recht vernederd, als hij het hier mee niet zoo ver bracht. Voor de rest toonde hij zich Diet eerzuchtig. Het was altijd „Harris", die op het eind van het kwartaal als prijs een boek thuis bracht, in kalfsleer gebonden, ofschoon het „Lee was, die het placht te lezen. „Harris" was populair, „Lee" ging bijna altijd alleen. Aan den rek stok was „Harris" niet zoo goed als de meesten. „Lee" kon zich nooit verder op trekken, dan tot aan zijn kin. Hij wa3 net fiesn, toen hij verliefd werd. Zij was onder wijzeres in de lagere klassen. Eer hij 's mid dags wegging, sloop hij weer stilletje terug naar het schoollokaal om haar „goeden avond" te zeggen. Hij vond haar altijd aan het ruime venster staan uitkijken naar den zonsondergang of de sterren. Zij was nog jong genoeg, om haar droomen te hebben 1 oud genoeg om vermoeid te zijn. Hij zei haar 41 met f214; KW. 107 met f135; KW. 147 mot f107; KW. 38 mei f169 KW. 110 met f 141 en KW. 14" met f 69 besomming. Noord wijk-aan-Zee. Da. J. Vermeulon, alhier, heeft; bedankt voor hot beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Amstelvcoa. Noordwijkerhout, In do nieuwe vaart alhier i m tolde een schuit, geladon met eon ijzeren bint van ruim 10.000 Kilo, bestemd voor hec SL-Bavo-Gosticht. De bint ver dween i i de diepte. Het bouwen van een Transformator en hc ;~panning8kabclhuis voor rekening van elektrische Centrale te LcideD, is, na ge urfen aanbesteding gegund aan den aan den aannemer W. v. d. Klugfc, alhier. Het boewen van twee woonhuizen aan de Piet-O zenlaan, met Rijkssubsidie, werd evenc gegund aan dezen aannemer don laagst en inschrijver voor /6934. Oegstgccs!. Zaterdagmiddag kwam mej. If per r:'wiel in aanrijding met een in de De-Kemp-nacr3traat staanden groentenwa- gen, waarbij zij kwam te vallen en zich aan den voet ernstig bezeerde. Door de familie H. w 1 de behulpzame hand geboden, waarna zii zich weer huiswaarts kon bege ven. lle^ rijwiel bekwam weinig schade. 7 i -er P. A. de Groot, brigadier-titu lair bij de Rijksveldwac-ht, is met ingang van 21 Juni overgeplaatst naar Oud-Beierland mei als standplaats Krooswijk. 7 vlagmiddag reed de auto G 25077 nabij li Duifhuislaanlje bij het draaien In do wegsloot. De bestuurder, die alleen was, wist zich at den benarden toestand te red den. Door de firma Van den Ameele werd de auto spoedig uit de sloot gehaald, waarna bleek, dat weinig schade was aangerioht en de reis vervolgd kon worden. Dit ongeval bracht een groote rnenschenmenigte op de been. Sassenheim. De sproeiwagen, waarvan het vullen voorheen voel tijd vorderde, wordt nu electrisch gevuld, wat maar 6 k 7 minuten tijd vordert. Het vernieuwen van den Klinkenbor- gerbrug, waarop reeds maanden werd ge wacht, zal eindelijk gebeuren; althans hot werk nu aanbesteed. Zaterdagnamiddag waren eenige jon gens aan het spelen op een met hout geladon zolderschuit, gelegen aan de Vaartkade. Een der jongens viel er af en kwam mid den in de vaart terecht. Hij werd door een zijner kameraden weer op het droge ge bracht- Warmond. Woensdag 24 Juni wordt op hel plein van de bijz. R.K. school 's avonds de jaarlijksche Geitenkeuring gehouden, welke staat onder leiding van den Rijksvee- consulent, den heer Tukker. Prijzen zijn be schikbaar. ROEIEN. De wedstrijden van de Amstel. Zaterdag zijn de wedstrijden van de Am- Bic! voortgezet met volgend resultaat: Eindwedslrijden. Overnaadsche vier: 1. Nereus 8 m. 23 2/5 sec.2 Triion (11/4 lengte); S. Laga (2 1/ 21.) Oude Vier. 1. Adelborsten in 7 min. 50 3ec.; 2 Triion, 3 lengten; 3 Laga, ver. Jonge Acht B. 1. Hoop, in 7 min. 18 2/5 8.7 2. Njord, op 1 1/4 lengte; 3. Laga, op S 1. Jonge twee A: 1 Die Leyllte in 9 minuten 19 2/5 sec.; 2 Laga (1 1/2 lengte); 3. Nau tilus (3 1/2 lengte). Jonge Skiff B: 1. Naulilus (van Suylekom) in 7 min. 10 sec.; 2. Maas (Muntz) op 3/4 l. Oude Skiff: 1. Amslel (Gunlher) in G min. 53 2/5 sec.; 2 Spaarne (Cox) C lengten. Stuurmanlooze twee: 1 Laga in 7 min. 11 sec.2. Arnslel, 3 lengten Jonge Vier A 1 Triton in 8 min. 3 2/6 s.; 2. Spaarne (ruim 1 lengte), 8 Amstel 3 1/2 I. Oude Twee: 1. Willem III in 9 min. 13 2/5 sec.; 2. Njord (2 lengten); 3 Die Leythe (4 lengten). Voorwedslrijd. Jonge Skiff A: 1. Njord (van Scbaik) in 7 min. 52 sec.; 2. Arsa (Cohen) ver. nooit, dal liij haar lief had, maar zij leende hem haar eigen boeken en oens noemde zij hem David. Op dien dag liep hij door Belsize Park Gardens, trillende van vreugde. Vivian zei: „Kan je niet spreken, dikkop?" En dat kon hij inderdaad niet. Op de schutbladen in tiaar boeken zag hij dal zij Minnie heette. Die wetenschap al leen maakte hem innig gelukkig; een week lang had hij een gevoel, o( hij zich in oen wereld bewoog verschillend van die, waar in de andere jongens leefden, die haar enkel kenden als miss Pugh. Eens vroeg zij hem oi hij ook hield van gedichten. Hij dacht daarbij aan enkele ver zen, waarvan hij heelemaal niet hield; maar hij zou om geen liet ding in iiaar achting willen dalen en zei dus ja. Zij leende hem toen „Tennyson", een oud exemplaar al, waar haar gelietkoosdo passages waren aan gehaald. De pollood-slreepjes stonden daar heel schools en heel precies en de passages waren heel droef en sentimenteel. Arme miss Pughl De moeilijkste taak van de on derwijzeres was nog haar eigen vrouw-zijn le bedwingen. Maar David was nog te jong, om de poézie te lezen in de kantleekcningen. En hij was ook te jong, om het hoek te begrij pen; maar deelen van „Maud" las hij weer eens en nog eens over en zij klonken in hem na. Zij vertolkten wat er in hem om ging als zijn vader zong cn wat de schadu wen beduidden in den tuin. Het was of hij gewacht had op een klank, die samenklonk met zijn ziel en die nu gekomen was. Die melodie van liet gevoel overweldigde hem, (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 5