No. 19715. WOENSDAG 18 JUNI Anno 1924 0ff*! STADSNIEUWS. Het nieuws van heden. LEI D DAG PRIJS DER AD VERTE NTIENl 80 Cta per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prija. Kleine Advertenliën, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 50 Cta., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueele opzending van brieven ÏO Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cta Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COüRANTi Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.88, per week0.18, Buiten Lelden, waar agenten gevestigd rijn. per week ...v«- „0.18. Franco per post ƒ2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken viscbwinkcl Vischmarkt 18, Tel. 1225, is DONDERDAG verkrijgbaar GROOTE SCHELVISCH k f 0.28, SCHOL ii f 0.16-f 0.20—f 0.34, MAKREEL a f 0.20, POON k l 0.12, TAR BOT a f 0.60 per pond. N. O DE GIJSELAAR, Burgem Leiden, 18 Juni 1924 Spaarfonds voor rjodemcoltuur. Op Zondag en Maandag zijn te 's-Her- iogenbosch en te Utrecht zeer druk bezochte vergaderingen gehouden van corresponden ten in hun kwaliteit van crediteur en ver tegenwoordiger van crediteuren. Naar schalling was op beide vergaderingen meer dan 90 pel der vorderingen vertegenwoor digd. Na et-u uiteenzetting vanwege de Directie van den opzet en den loop der zaak gedu rende de eerste jaren, de positie op 30 Juni 1923, den achteruitgang na de deconfiture der Hanzebank en de positie op 5 Juni jl., volgde een vruchtbare en welwillende ge- dachlenwisseling. De Directie gaf na herhaalde overweging op grond van de positie van 5 Juni als haar mcening te kennen: lo. dat de voortzetting der zaak en lang zaam economisch herstel de crediteuren vei lig zijn en het aandeelenkapilaal weer lang zaam tot waarde komt; 2o. dat bij oordeelkundige en zeer lang zame afwikkeling ds vorderingen voor 100 pel. goed zijn, doch dat bij geforceerde liquidatie d:» crediteuren een deel hunner vorderingen inschieten. Nog deelde dc Directie mede, dat zij in het belang der gezamenlijke crediteuren zoo Vang mogelijk met betaling is voortgegaan, zfrodat thans de afwikkeling in contanten slechts langzaam zr.t kunnen geschieden en dal het bc-sluur in deze gegeven omstandig heden op het standpunt van afwikkeling staat. Van de zijde der betrokkenen werd aan gedrongen op in-s(and-houden van de zaak, die ten decle ook een algemeen nationaal belang vertegenwoordigt, Zij drong aan op een onderzoek naar de mogelijkheid van re organisatie en voorzetling. Besloten werd: lo. Een commissie van 7 leden uit credi teuren te benoemen, die na onderzoek voor stellen zullen doen; 2o. met eenparigheid van stommen werd in beide vergaderingen het voorstel aange nomen alles in het werk te stellen om de zaak voor te zeiten. De Directie verklaarde zich bereid op aandrang der vergadering mede te werken met de plannen tot voortzetting, die zij mo gelijk acht, omdat het bedrijf na een reorga nisatie zelfs onder deze tijdsomstandigheden nog winst oplevert. Bij Kon besluit van 13 dezer is, met ingang van 15 September a.s., aan dr. J. W. Muller, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als hooglceraar aan de Rijksuniversi teit alhier, met dankbetuiging voor de in die betrekking bewezen diensten. Voor het onderwijzersexamen te 's-Gravcnhage is geslaagd de heer Aboeba- kar Chourmain, alhier; voor het vanwege de Ned. Ver. voor Gemeentebelangen ge houden examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid iü de gemeente-admi nistratie de heer H. L. du Boeuff, alhier. Tol veldwachter te Leiderdorp is be noemd de heer M. H. Schaap, agent van politie 1ste klasse alhier. Gisteren maakten de leerlingen van het Openbaar Vervolgonderwijs voor Meisjes (vroeger Herhalingsschool voor Meisjes) onder leiding van het hoofd dier school en v'jf dames en heeren van het personeel haar jaarlijksch uilstapje, dit maal naar het Gooi. Ongeveer kwart over negenen over Utrecht in Baam aangekomen, werd de wandeling ondernomen van daar naar Hil versum. Aldaar werd het twaalfuurtje ge buikt en ging men mei de stoomtram over baron en Blaricum naar Huizen. Na dezen heerlijken tramrit door het prachtige Gooi was men na een kwartiertje wandelen aan 2^-, waar allen volop genoten. Na een uurtje „rusten!'1 in den speeltuin „Oud Lalkeveen", 2 min. van zee, werd gewan- jk'd naar „De Gooische^Boer", waar men h'j aankomst he kwart over vijven de tafel vond voor het diner. Na den maaltijd jteaden allen nog tot ongeveer halfacht den JUd om uit te rusten of zich naar hartelust vermaken in den schillerend gelegen speeltuin van „De Gooische Boer". Onge- cer halfnegen vertrokken uit Bussum, hïur?eD a^en m Prettigste stemming bij A. bier aan. 85 r zeker zullen allen nog lang met de nS«iaamste herinneringen terugdenken dezen dag in het Gooi* Hedenmorgen te 7 u. 21 m. vertrokken van het station alhier, via Woerden 120 leden der Apostolische Gemeente naar den Landdag, welke heden te Amersfoort wordt gehouden. Hedenavond keeren zij te 9 u. 44 m. te rug. Voor hen bevonden zich twee extra- rijtuigen in den trein. De eigenaar van „Zomerlusb" aan den Stationsweg alhier, de heer M. Kulk, heeft ten behoeve van bet publiek aan zijn in richting en met name in den tuin een groo- te verbetering aangebracht, die ongetwij feld aan deze uitspanning een bijzondere aantrekkelijkheid zal geven en vooral meerdere concerten tot zich trekken. Om te beginnen heeft hij achter in den reed? op zichzelf lommerrijken, afgesloten tuiu een muziekkapel, systeem-Wiesbaden doen bouwen. Een nieuwigheid, zooals er niet alleen niet te Leiden, maar zelfs in de meeste steden van ons land geen gevonden wordt. De kapel is in doorsnede koepelvormig en het gewelf zóó geconstrueerd, dat het geluid als het ware door den tuin wordt gedragen, overeenkomstig de wetten der acustik. Aan de kapel, welke een opper vlakte heeft van 40 M2., is verbonden een stem- en kleedkamer, met een totale op pervlakte van 24 M2. In de kapel is plaats voor 50 muzikanten en 100 zangers(essen). Voorts is de kapel zóó ingericht, dat er gemakkelijk in kunnen worden aange bracht een tooneel, coulissen en een scherm opdat men haar ook kan gebruiken voor openlucht-spelen en bioscoopvoorstellingen I Bij deze verbetering, feitelijk een bchoef- te voor een stad als Leiden, heeft dc heer j Kulk het niet laten blijven. Hij heeft langs den Oostelijken kant van den tuin en aan j den noordzijde een open serre laten maken resp. 32 en 16 M. lang, waarin, bij eenig- resp. 32 en 16 M lang, waarin, bij cenigs- i zins ongunstig weer, een 500 personen kun nen zitten. Verder is aan het Cafó zelf nog een gesloten serre gemaakt. De kapel heeft een mooi front. Boven is een zon aangebracht cn. daareven bene den als attribuut, passende bij de bestem ming van het gebouw, een harp. Beide kun- j nen elect risch verlicht worden, wat een aardig effect oplevert. Het werk is zeer ten genoegen van den i eigenaar uitgevoerd door de aannemers 1 de heeren J. Mugge en W. F. van Klaveren I De heer G. van Meygaarden voerde het metselwerk uit, de heern J. van den Berg en S. van Meygaarden verzorgden het stu kadoorswerk, terwijl de heeren H. G. van Weizen en J. van den Berg als schilders het hunne bijdroegen, om het geheel een artistiek aanzien te geven. Voor de electrischo verlichting zorgde de heer Langczaal, Middelweg, en voor een passenden tuinaanleg onze stadgenoot J. Ph. Vliegenthart. Allen te zamen hebben iets werkelijk moois op dit gebied tot stand gebracht. Gisteravond werd ter gelegenheid van de ingebruikneming der nieuwe kapel een invitatie-concert gegeven, waarvoor de heer Kulk de besturen van de verschillende muziek-, zang- en tooneelverecnigingen had uitgenoodigd. Het weer werkte mede cn zóó kwam het, dat de tuin geheel bezet was. De heer Kulk offreerde den aanwezigen dames en heeren limonade en sherry, ter wijl het Ensemble van ex-stafmuzikanien onder leiding van den heer Job. Hazes, en met welwillende medewerking van den heer H. Cooymans, bariton in Den Haag, een mooi concert gaf, dat, dank zij de mu ziekkapel en het mooie weer, zeer goed lot zijn recht kwam. In de kapel stonden prachtige bloemstukken, door vrienden ge- tor. den. Vóór het concert begon, sprak een in tieme vriend van den heer Kulk, de heer II. W. Nelck, cenige inleidende woorden, waarin hij deed uitkomen, dat deze nieuwe inrichting aan een in Leiden reeds lang gevoo ue behoefte voorziet, waarmede hij de gemeente cn in het bijzonder den ver- ee/r'gmgen, die zich op het gebied van mu ziek, tooneel en zang bewegen, geluk wen echte. Namens de Vereeniging van Vergunning houders dankte de heer F. B. Erades, den lieer Kulk. vóór dit initiatief, waarin hij ook een algemeen belang meent te zien en vvenschte den heer Kulk veel succes. Morgen Donderdagavond, zul hier van wege het Casino-theater" een openlucht bioscoopvoorstelling gegeven worden. Ter herdenking van den Slag bij Wa terloo op 18 Juni 1815 is heden de natio nale driekleur van den Raadhuisloren ont plooid. Ter herdenking van Ket uitbreken van den wereldoorlog, tien jaar geleden, belegt de afdeeling Leiden der I. A. M. V. dezen zomer drie samenkomsten, de eerste op Zondag 22 Juni, de tweede op 6 Juli, de derde op 1 Aug., bij gunstig weer in d$ open luchL In de samenkomst van Zondagochtend spreken Jeanne de Jong, uit Den Haag, en ds. H. J. Mispelblom Beyer, uil Schoon hoven. Men zie d? advertentie. Onze stad wordt Zondag a.s. bezocht door de Kind^rvereeniging „Vriend schap en Genoegen", van Den 'Haag. Zij maakt per H. S. M. het.tochtje naar hier, waar de kinderen in den Speeltuin op ver snaperingen zullen worden onthaald. Gisteravond ongeveer acht uur had op de Heerenslraal (ho?k Zoeterwoudschc- Singel) een aanrijding plaats tusschen een rijwiel en een motorfiets. Het voorwiel van de fiets werd eenigszins in elkaar gereden. Gistervoormiddag lo elf uur werd op den Heerensingel bij den Lage-Rijüdijk een brandstoffenwagen, toebehoorende aan den brandstoffenhandelaar J. G., aan de Sl.-Ja- cobsgracht, aangereden. De wagen werd ernstig beschadigd. De auto-bestuurder ver klaarde zich bereid de schade te vergoeden. Ter Gemeentelijke Arbeidsbeurs zijn thans ingeschreven 736 werkzoekenden. In ons Raadsverslag van gisteravond is gezegd, dat de heer Verwey gevraagd heeft of er verbetering van de school-Van- der-Werf-straat in het zicht is. Dit is on juist. De heer Verwey sprak van de scliool- Brandewijnsteeg. De bevolking van Nederland. Blijkens de nu gepubliceerde resultaten van de volkstelling van 1920 bedroeg 31 Dec. 1920 de bevolking van ons land 6.865.314 zielen (3.410.262 mannen en 3.455.052 vrouwen), tegen 31 Dec. 1909 5.858.275 (2899.125 en 2.959.050). Van de 1120 gemeenten zijn er 30 (40) van minder dan 500 inwoners, 167 (175) van 5011000 inwoners, 269 (293) van 1001—2000, 375 (376) van 2001—5000, 160 (153) van 5001—10000, 67 (53) van 10001—20000, 30 (21) van 20001—50000, 8 (6) van 50001—100 000 en 4 (4) van meer dan 100.000 inwoners. Deze laatste vier lel len samen 1 658.991 (1.374.406) inwo ners, t. w. 797.377 (652.829) mannen en 861.617 (721 577) vrouwen en maakte 24.17 pCt. der geheele bevolking uit. Verdeeld provinciegèwijze vormde Zuid- Holland 24.45 (23.74) pCt., Noord-Holland 18.92 (18.91) pCt., Noord-Brabant 10.69 (10.61) pOt. Gelderland 10.60 (10.92) pCt., Limburg 642 (5.66) pCl., Overijsel 6.39 (6.54) pCt., Friesland 5.58 (6.14) pCt., Gro ningen 5.33 (5 60) pCt., Utrecht 4.99 (4.92) pCt., Zeeland 3.57 (3.97) pCt. en Drente 3.06 (2.96) pCt. der bevolking. Ligplaats voor visschers vaartuigen te Katwijk. De heer Lovink, lid van de Tweede Kamer heeft aan den Minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld: 1. Is het den Minister bekend, dat de Kat- wijksche zeevisschersvaarluigen, die sinds vele jaren ligplaats hebben aan den binnen kant van de kleine sluis in het Noordzee kanaal, voorlaan van die ligplaats geen ge bruik meer mogen maken voor het uitrus ten ter visscherij en voor het lossen van hun lading en dat voor deze vaartuigen een plaats is aangewezen in de haringhaven te IJmuiden? 2. Zijn de bezwaren tegen het behoud van deze ligplaats, in verband met het scheep vaartverkeer door de kleine sluis, van dien aard en is het gevaar voor het toebrengen van schade aan voorbijvarende schepen in derdaad zoo groot, dat tot dezen maatregel moest worden overgegaan? 3. Is het den Minister bekend, dal de ha ringhaven te IJmuiden nog in zulk een toe stand verkeert, dat deze niet geacht kan worden een veilige ligplaats voor de vis- schersvaarluigen le bieden, terwijl vooral bij ongunstig weer de lichlers, die, zooals gebruikelijk is, de lading haring van de vis- schersvaartuigen overnemen voor vervoer naar Katwijk, gevaar voor ongelukken zul len loopen. wanneer zij van uit de haring haven vol geladen naar de kleine schutsluis moeten varen? 4. Is het den Minister bekend, dat door den genomen maatregel de Katwijksche rce- derijen niet alleen zeer in haar bedrijf zul len worden geschaad, doch haar ook onnoo- dige kosten worden opgelegd, die het vi3- scherijbedrijf in den slechten toestand, waarin het thans verkeert, bezwaarlijk kan lijden? 5. Is de Minister in verband met het bo venstaande bereid, den genomen maatregel in te trekken en weder aan de Katwijksche visschersvaarluigen le vergunnen tijdens de haringvisscherij, van Juni lot eind Decem ber, gebruik te maken van de oude ligplaats aan den binnenkant van de kleine sluis in het Noordzeekanaal Chr. Nationaal Zendingsfeest. Het Zendingsbureau te Oegstgeest schrijft öns: Op Woensdag 2 Juli zal Set Nationale Zendingsfeest weer worden gehouden, en wel op het landgoed „Raaphorst" (onder Wassenaar), dat H. M. de Koningin daartoe welwillend heelt afgestaan. Het oude Zen dingsfeest, sedert 1916 niet meer gehouden, herleeft. Het 60-jarig bestaan der Vereeni ging, die in de organisatie dezer feesten zoo veel nut heeft gesticht voor de Zending, maar niet minder ook voor het geestelijk leven in ons Vaderland, zal met dankbaar heid jegens God worden gevierd* Met blijdschap is dit bericht in breede kringen begroet. Verwacht mag worden, dat de feestgangers zich weer als vanouds in groolen getale opmaken om er bij te zijn. De regeringscommissie heeft geen moeite gespaard om het feest te doen slagen. Een keur van sprekers uit de verschillende ker ken en gemeenschappen in ons land zal het woord voeren. De namen zijn reeds gepubli ceerd; wij noemen slechts dr. De Visser, onzen Minister van Onderwijs, die de ope ningsrede, en prof. Slolemake de Bruine, die de slotrede houdt. De Spoorwegmaat schappij laat weer feesttreinen loopen voor matige prijzen, waarin het programma, dat toegang geeft, begrepen is. Voor een goede cantine is gezorgd. De zang wordt begeleid door het muziekkorps van de Chr. Jonge-Mannen-Vereen. ,,Obad- ja", le Rotterdam. Het belooft een goede dag tc worden, 2 Juli op „Raaphorst". Wij wekken allen, die kunnen gaan, op om dit te doen. De overwerkvergunning voor de textielnijverheid. De heer Albarda, lid van de Tweede Ka mer, heeft aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid de volgende vragen gesteld: I. Ileeft de Minister, alvorens aan een aantal textielfabrieken een vergunning le verleenen, ingevolge art. 26 der Arbeidswet 1919, tot het overschrijden van den weke- lijkschen arbeidsduur van 48 uren voor jeugdige arbeiders, zich door een onderzoek er van overtuigd, dat (zoover Zijn Excellen tie in zijn antwoord op de vragen, vermeld onder no. 204 (men zie het avondblad van gislcren) mededeelt, „de toestand in de con- curreerende productielanden en in de afzet gebieden zoodanig is", dat nevens loonsver laging werktijdverlenging voor de textiel nijverheid onontbeerlijk is? II. Van welke concurrentielandcn en van welke afzetgebieden heeft de Minister gege vens verzameld, die hem tot die overtuiging hebben gebracht? III. Hebben de Textielfabrikanten den Mi nister door de verstrekking van volledige en door Zijn Excellentie te conlrolceren gege vens in staal gesteld te beoordeelen, in hoe verre loonsverlaging en werklijdverlenging voor hun bedrijven onontbeerlijk waren? IV. Indien de Minister over de gegevens, die in de voorafgaande vragen bedoeld zijn, de beschikking niet heeft verkregen, wat heeft Zijn Excellentie die blijkens de Nota naar aanleiding van het Verslag over hoofdstuk X A der Staatsbegrooling in het begin van April nog van oordeel was, 3al oen enquête zou kunnen noodig zijn om uit te maken, in hoever loonsverlaging en werk lijdverlenging noodzakelijk waren dan gebracht tot overtuiging, dat noch loonsver laging noch werktijdverlenging door de textielindustrie kunnen worden ontbeerd? Volgens mededeeling van bet hoofdbe stuur van „Unitas" is Maandag het aantal werkwilligen in de fabrieken te Ensohedo met 81 gestegen en bedraagt het aantaj thans 4708- De aangesloten fabrikanten hebben in fabrieken aangeplakt, (lat arbeiders, die bet werk willen hervatten, zioh niet direct in de fabriek mogen begeven om plaats to nemen achter bun getouwen, doch zich eerst bij de portiers moeten aanmelden. Verder hebben zij meegedeeld, dat de kostwinnersbijslag van f 1.50 per week in geen geval zal worden uitgekeerd aan de arbeiders, die na 21 dezer het werk zullen hervatten. De vergeten zwerver. De heer Ter Hall, lid van de Tweede Ka mer, heeft aan den Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de Minister in het hoogst ernstige en droevige geval van den te Baarn in het poliliecachot door honger en dorst omge komen zwerver Richter, ongeacht den loop of den afloop van de justitieele behandeling dezer zaak, aanleiding gevonden om tot de burgemeesters der verschillende gemeen ten, hetzij rechtstreeks, hetzij door bemid deling van de Commisarissen der Koningin in de verschillende provinciën, een circu laire te richten, waarin met klem wordt aangedrongen op, zoo noodig gelast wordt, het instellen van een nauwkeurig onder zoek of de arrestanten- of nachtverblijfloka len in hun gemeente voldoen aan de meest strenge eischen van veiligheid voor 't leven der arrestanten of nachtverblijvers en of die lokalen zoodanig onder toezicht en conlróle van de politie-ambtenaren of -beambten gtaan, dat te allen tijde contact beslaat tus schen bedoelde ambtenaren of beambten en hen, die in die lokalen één of meerdere nachten moeten vertoeven, hetzij als ar restant, hetzij als nachlverblijver? 2. Zoo neen, wil de Minister dan voor het uitgaan zijnerzijds van zulk een rondschrij ven ten spoedigste de noodige slappen doen en in die circulaire tevens den burgemees ters opdragen doeltreffende maatregelen te nemen, waardoor voortaan, menschelijker- wijs gesproken, kan worden voorkomen, dat door sleur, slordigheid of onverschilligheid verzuimd wordt, bij overdracht van den dienst ten politiebureele of ten gemeente huize, melding le maken aan dengene, die den dienst overneemt, dat er zich één of meerdere arrestanten of nachtverblijvers in een der vorenbedoelde lokalen bevinden?, BINNENLAND. De heer Lozink heeft den Minister van Waterstaat vragen gesteld omtrent de lig plaats voor visschersvaartuigen te Katwijk H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins bezoeken heden Arnhem in verband met het in gebruik nemen van het nieuwe Pro vinciehuis. De Tweede Kamer heeft het wetsont- werp-Rutgers (Plaatselijke Keuze) aange nomen. Verlotsbepalingen wegens werkzaamhe den voor organisaties. De bevolking van Nederland. BUITENLAND. De Fransche regeeringsverklaring is door Kamer en Senaat gunstig ontvangen. Het Engelsche Lagerhuis bijeen. Bij de verkiezingen ln Zuid-Airika is ge neraal Smuts verslagen. 3. Hoe denkt de Minister over het instel len van een, bijv. permanente, commissie, met ver strekkende bevoegdheden, en die zou moeien worden belast mei het op onge zette tijden en geheel buiten voorkennis van de betrokken gemeentelijke autoriteiten, dus onverwacht, controleeren van toestanden op hel gebied van bewaking van arrestanten ol nachtverblijvers, in groepen van gemeen- len, vooral len plattelande, welke commis sie onverwijld van haar bevindingen rap- port aan den minisler zal hebben uit te brengen? Terlof wegens werkzaamheden voor organisaties. De Regc-ering heeft beslnlen, dat voor alle burgerlijke cn mililaire liijksdienaren, die niet vallen onder de bepalingen van bet Ar beidsreglement voor werklieden in 's Rijks dienst, inzake het verleenen van verlof we gens werkzaamheden voor organisalies voorlaan het volgende zal gelden: Tenzij dc belangen van den dienst zich daartegen verzetten, wordt aan een ambte naar buitengewoon verlof met behoud van volle bezoldiging verleend: lo. voor bel bijwonen van algemeene ver gaderingen van vakverecnigingen, indien de ambtenaar lid van hel hoofdbestuur, be stuurslid eener landelijke vakgroep, of afge vaardigde van een afdeeling is, met dien verstande, dat van elke afdeeling voor ic-dere vijftig leden of gedeelle daarvan aan twee afgevaardigden tot een maximum van tien afgevaardigden verlof wordt verleend; 2e. voor het bijwonen van ten hoogste één Jlondsraadsvergadering aan leden van een Bondsraad, van ten hoogste zes vakgroeps bestuursvergaderingen aan bestuursleden van een landelijke vakgroep, alles per ka lenderjaar. 3o. voor het bijwonen van één algemeene vergadering van de centrale organisatie, waarbij de vakvereeniging van den ambte naar is aangesloten en hij als vertegenwoor diger van zijne vakvereeniging aan die ver gaderingen deelneemt. Hiermede zijn de vroeger ter zake gege ven bepalingen vervallen. Gisteravond is te Amsterdam con ver gadering gehouden van hoofd-agentcn van „Het Witte Kruis", gevestigd te Amster dam. Deze vergadering heeft besloten mot ingang van heden (Woensdagmorgen) alle uitlotingen zoowel eigen geld als" prijzen uit te betalen, vervallende tot en met do 12de lijst der 5de klasse. Do verdere af wikkeling moet blijven wachten tot aanvul ling van kasgeld is ontvangen van dc Di rectie van „Het Witte Kruis", te 's-Gra- venhage. In de algemeene vergadering van aan deelhouders van de Nederlandsche Bank werd gekozen lot lid van de commissie van advies de heer D. Rahusen en werden her kozen tol commissarissen de heeren jhr. mr. W. F. Röell en mr. dr. C. G. Geerlsema. Gekozen lot commissaris werden de heeren D, Rahusen en dr. F. G. Waller, Het garnizoen te Alkmaar zal met in gang van 1 Augustus a.s. worden opgehe-» ven. De Rijksmiddelen hebben in Mei ruim millioen gulden minder opgebracht dan verleden jaar, ondanks een vrij sterke stij ging bij de inkomstenbelasting. Sedert 1 Ja nuari is de achterstand tegenover verleden jaar nu reeds tot nagenoeg 8millioen gulden geklommen. Naar „Het Ilgz." verneemt, zal mei 1 Juli a.s. de wijziging der Radenwei in wer king treden. Op dien datum zal o.a. aan de •ecretarissen der Raden van Arbeid eervol

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1