UIT DE mSTBEEK. UIT DE OMSTREKEN. SPORT. Om liet Kampioenschap der Westei. Ie klasse. ►tappen, stak zijn yrduw als een furie het hoofd uit het vooronder erf verbood hem &an boord te komen. Ondertusschen was Be man op de knieën halverwege de loop- iplank opgekropen, doch de vrouw liet de plank kantelen, waardoor haar echtgenoot £q de gracht terechtkwam. Onder alge- meene hilariteit deed de verbannene, na |op den wal te zijn geklauterd, andermaal ieen poging. Tot viermaal toe belegerde bij fde loopplank, tot viermaal toe liet zijn echtvriendin de plank meedoogenlocw kan celen. De vrouw had hem den toegang tot ■ijn f,bome'^ verboden en deze Weef verben 'den. De dronkaard moest on verrioh terzake heengaan. •Tc beginnen met 1925 zullen Be uniformjassen en verdere kleeding van het personeel der P. en T. worden ver vaardigd van donkerblauw laken, gelijk^ .voor den oorlog. Daartegenover woTdt mes SngaDg van 1 Jan. 1925 de draagtijd van ide uniformjas met een halfjaar verlengd. Deze week, van 16 tot en mes fel Juni, moet door het treinpersoneel der Ned. Spoorwegen bij vertrek van elk sta tion het aantal reizigers per klasse van (eiken trein geteld worden. Deze telling (geschiedt hoofdzakelijk voor bet vaststellen van het aantal treinen per baanvak, yif Van de samenstelling der treinen. 6 1 e e h t adres. - -v A.„Vreemd, liKxü vrouw vraagt nooit een andere vrouw t&ad over baar kleeding." B.: „Vreemd? ^raag jij ooit aan een frijand, hoe je den oorlog moet winnen?" RECLAME. 2505 I Bodegraven. Geslaagd is voor het pro- Caedeutisch examen werktuigkundig inge nieur aan de Technische Hoogeschool te [Delft de heer A. Drijver, alhier. Leiderdorp. Zaterdagmorgen sloeg het Paard, gemend door den landbouwer Uilen- fcoogaand, van Rijpwetering, op den Nieu wen Weg onder deze gemeente op hol, met het gevolg, dat voerman en rijtuig in de «loot terecht kwamen. Het paard, dat met Bet lemoen er verder vandoor ging, werd aan hel Zijlhek gegrepen. Door het voorbij- hollen van het dier ging een tweede klep per, gemend door zekeren De B., er even eons vandoor en werd bij de louwspinnerij Jot slaan gebracht. Gelukkig hadden er geen persoonlijke ongelukken plaals. Hoelolarendsveen. Onder dreigend re- Jenweer werd Zaterdagmiddag een aanvang igemaakt met de feeslelijkheden Ier gelegen heid van de plechtige eerste II. M19, welke zal worden opgedragen door den weleerw. heer II. Bakker in de parochiekerk van St. Petrus Banden alhier. In den voor- en na middag werden door het comité de noodige yoorbercidingen gemaakt om den neomist ;een leeslclijken intocht te bereiden. Aan de «erepoort voor de pastorie werd ijverig door «enige heeren van het comité en enkele 'anderen, die zich belangloos ter beschikking hadden gesteld, gewerkt. Van eenige huizen Wapperde in den namiddag reeds de drie kleur. Om 5 uur werd de neomist met zijn 'lamilie, die per auto uit Haarlem kwamen, aan de Fransche brug te N.-Welering afge haald. Een vijfial landauers met keurige paarden bespannen, waarin de familie, de 'geestelijkheid van de parochie en hei co- milé, gingen hierna naar Hoelolarendsveen, .waar de Harmonie hen wachlle met een 20- tal meisjes. Het was een mooie stoet, welke langs den dorpsweg trok. Het dorp was ge heel In vlaggenlooi. Aan de pastorie geko men, sprak de voorzitter van het comité, de heer L. Voslers, den neomist namens alle parochianen als volgt toe: Het is nog slechts enkele weken geleden, dat mij, als voorziller van het huldigings- comitê, de eer te beurt viel op deze plaats een woord van welkom te mogen spreken tot den weleerw. pater Verhaar bij gelegen heid van zijn intrede in deze parochie als jeugdig priesler. Vandaag is die taak we derom aan mij opgedragen, waarvan ik mij .op dit oogenblik heb te kwijten. Namens alle parochianen roep ik u dan een hartelijk Welkom toe. Met u, met uwe ouders en ver dere familie, verheugen wij er ons over, da.t het den goeden God behaagd heelt u tot Zijn bijzonderen dienstknecht uit te kiezen. Wij kunnen ons indenken, hoe gelukkig gij u thans gevoeld. Eli jaren lang van ge regelde zware studie moesten vervlogen zijn .voordat het gewichtige oogenblik der hei lige Priesterwijding zou zijn aangebroken. Wij begroeien u dan, jeugdig Priester, en Wij roepen u hartelijk welkom in Roelol- arendsveen. Wie bieden u namens alle pa rochianen onze hartelijke gelukwenschen aan en spreken den wensch uit, dat gij «teeds een waardig priester zult mogen zijn. Dat de goede God u gezondheid en krach ten zal schenken, opdat gij de laak, die u .wacht, met opgewektheid en naar den Wensch van onze kerkelijke overheid zult lhogen volbrengen. I Ook u Vader en Moeder Bakker en ver dere lamilie roepen wij een hartelijk pro- Jiceat toe. Jaren hebt gij naar dezen schoo ien dag verlangt. Talrijke opolferingen hebt jl] u getroost, opdat de Gever van alle goed U bet groole voorrecht zou schenken een- faaal uw gclieldcn zoon Hein aan het Al- faar des Hoeren te zien staan. Uw wensrh is fa vervulling gegaan. Morgen om hallelt zult niet alleen gij, maar wij allen daarvan getuigen zijn. Ook voor u goeden Pastoor een hartelijk proficeaf. Wij kunnen ons indenken, dat uw hart van vreugde klopt nu ge wederom het geluk moogt smaken een van uw parochia nen als priesler te zien, die morgen met u het II. MisoIIer zal opdragen. Hierna zegde een der meisjes een keurig en eenvoudig gedichtje op, waarna een bou quet werd aangeboden. De heer Bakker nam hierop het woord. Spr. dankte allereerst den voorzitter voor de tot hem en zijn familie gesproken woor den. Hij gaf de verzekering, dat hij morgen de parochianen in zijn gebeden in het bij zonder zou gedenken. Ook bracht spr. dank aan den pastoor voor de vele zorgen, die deze voor hem sleeds had gelroosl. Hiermede waren de plechtigheden voor dien dag aigeloopen. Des Zondags droeg de heer Bakker zijn eerste Mis op. Het hoofdaltaar was rijk met bloemen en groen versierd. De kerk was tot In de uiterste hoeken bezet Het zangkoor, onder leiding van den heer J. v. d. Meer, voerde een keurige Mis uit. Door den pas toor van de parochie werd de feestpredikatie gehouden. Zijneerw. schetste in keurige bewoordingen de macht en de grootheid van het priesterschap. Na de Mis gaf een gemengd koor nog een keurige cantate ten gehoore. Des middags had een receptie plaals in de Zusterschool, waarvan een zeer druk gebruik werd ge maakt. Onder de belangstellenden zagen we o.a. den burgemeester met zijn echlgenoote, den gemeente-secretaris en het kerkbestuur. De dag werd gesloten met een plechtig Lof. Waddinsveen. Voor hel beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier is bedankt door ds. G. Alers, predikant te Nieuw-Lekkerland. Zwammerdam. Ds. A. B. W. M. Kok, te Wommels, heeft bedankt voor het beroep naar de Geref. Kerk alhier. Haarlemmermeer. Terwijl Zaterdag avond op den Hoofdweg alhier in woeste vaart een auto passeerde, verloor een wiel- rijdster uit Leiden, haar hoofddeksel, met het gevolg, dat ze de macht over het stuur kwijt raakte en met fiets en al in de Hoofd vaart terecht kwam. Door hulpvaardige handen kon ze gelukkig Bpoedig op het droge worden gebracht. Na van droge kleeren te zijn voorzien, kon de fietsreis worden voort gezet. B. J., die Zaterdagavond op den Kruis weg op z'n fiets zonder licht links van den weg reed, wilde bij het naderen van een auto nog gauw den wég oversteken. Deze onvoorzichtigheid kwam hein evenwfl duur te staan, want hij werd aangereden cn in den waterkant geslingerd. Aan het hoofd en de handen verwond en met een deerlijk ge havend rijwiel, kon hij niet dan met moeito z'n woning hereiken. Hiliegom. De zeftdingscollecte in de Gereformeerde Kerk alhier heeft f 263,42'/z opgebracht. Tegen den bouw van de bakkerij van „Onderling Belang" alhier zijn destijds door 21 ingezetenen bezwaren ingebracht, in hoofdzaak omdat het regenwater zou ver vuilen en kamers niet meer gelucht zouden kunnen worden. B. en W. verleenden de bouwvergunning onder voorwaarde, dat op de schoorsteen een roet- of vonkenvanger geplaatst moest worden, met openingen van een vierkanten centimeter. Daar dit volgens deskundigen praclisch onmogelijk is, ging het bestuur van „Onderling Belang" in be roep bij de Kroon. Naar wij vernemen werd door den Raad van State uitspraak gedaan de voorwaarde van B. en W. vernietigd. De roetvanger, welke op de schoorsteen werd geplaatst, zal als overbodig in korten lijd verdwijnen. Katwijk-aan-Zee. Van de trawlvis- scherij kwam Zaterdag te iJmuiden aan de markt de logger KW 138 met 1159 besom ming, en van de haringvisscherij de logger KW 165 met 26 last pekelharing. fasse. Burger!, stand. Bevallen: P. de JongSeheele, Z. A. de VriesAangeenbrug. Z. M. J. Romijn van Stijn, Z. P. M. Tijsscnvan Hage, Z. J. M. NijsLangeveld, D. G. Salman Lindaard, Z. C. P. Ruigrok-v. Rooyen, D. De aideeling Lisse van hel H. B. G. hield in hotel „De Witle Zwaan" een leden vergadering. Allereerst werden na de opening en hel lezen der notulen de afgevaardigden geko zen voor de algemecne vergadering te Haar lem. Voor de groep hyacinthen werden be noemd de heeren L. Onderwater en J. P. Vink terwijl de heer J. van Woerden als secundus zal fungeeren. Voor de darwintulpen werden benoemd de heeren L. v. d. Burg en L. Schoorl; voor vroege tulpen de heeren J. v. d. Vlugt en P. Warmerdam en voor de groep narcissen zullen de heeren B. Berbee en P. Clemens bel oleit voeren. De stand van het gewas besprekende, was de vergadering van oordeel, dat het gewas van hyacinthen best is, van darwin tulpen goed, vroege tulpen middelmatig, zells dubbele tulpen zullen daar beneden blijven. Soort erocussen middelmatig en gele cro- cussen daarentegen goed. Hierna ging men over tot het ramen der prijzen van de verschillende artikelen. Uit de besprekingen bleek, dat de prijzen der hyacinlhen in een vrij slerk stijgende linie waren. De prijzen der narcissen bleven vrij wel stationair, evenals de tulpen. Besloten werd aan het hoofdbestuur 1250 at te dragen tot hel beschikbaar stellen vafl prijzen voor de vollegrondslenloonstelling in 1925. De aideeling was daarvoor jn de gelegen heid gesteld, doordal een der bestuursleden mei een inleekenlijsl vrijwillige bijdragen bad gevraagd voor dat doel. Door de vergadering werd een besluit ge nomen om aan het hoofdbesluur le verzoe ken een gouden medaille beschikbaar te stellen voor hyacinthen, één voor tulpen en één voor narcissen, namens de aideeling, terwijl de overige f 100 ter vrije beschikking gesteld werd van het hoofdbesluur. De voorziller brengt dank aan de leden voor hun bijdragen, maar niet in het minst aan hem, welke geheel belangloos de moei lijke taak had vervuld om de leden le be zoeken en hun het belang van het doel in het oog te brengen. De heer Segers bracht dank aan het be- sluur voor de aan den dag gelegde activiteit. De heer Van Woerden vond het zeer ge- wenscht in het Kweekersblad de aandacht eens te vestigen op koopbriefjes met onmo gelijke conditiën, welke den kweeker maar in de handen worden gestopt. Over deze aangelegenheid zullen de af gevaardigden in de algemeene vergadering een bespreking houden. Ten slotte vroeg een der aanwezigen naar de mogelijkheid van vrijen toegang voor de leden op de tentoonstelling. Volgens de toelichting van den voorziller zal dat kansje heel klein zijn. De bloempjesdag ten bate van bet SA.N.T.O.S.-fonds heeft alhier opgebracht f 126,70. Nooidwijk. Burger 1. Stand. Geboren: Anna, D. v. M. Chr. Hansen en A. E. A. v. d. Reijden. Cornells Albertus Petrus, Z. v. Th. J. Ruigrok en J. de Haas. Johanna Jozefa, D. v. E. v. d. Linden en C. H. Weterings. Leuntje, D. v. D. P. Barnhoorn en A. Hoek. Margarefha Cor nelia Maria, D. v. A. C. W. Alkemade en J. M. M. v. d. Berg. Trijntje, D. v. C. v. Rooijen en T, Onderwater. Lena, D. v. E. Lindhout en L. v. d. Kooij. Adriaanlje, D van E. de Haas en If. Willemsen. Clazina Wilhelmina, D. van C. v. d. Poel en G. Ifogervorst. Jannetje, D. v. J. N. Baalbergen en W. W. v. Brugge. Jar., Z. van J. Duindam en A. Noppe. Onderla: Laurenlius Hendrikus Heems kerk 27 jte Noordwijkerhout, en Clazina Adriana Kocmans, 20 j. Albertus Plug 28 j. en Arentlina van der Sloot 23 j. Getrouwd: W. P. G. van Lieshout 25 j., te Nijmegen en B. M. Sleenvoorden 29 j. W. Brouwer 26 j., alhier, onl. le Den Haag en I. Stok 30 j., wed. v. J. Verveer, Den Haag Nooidwijk-aan-Zee. Geslaagd is voor het examen in boekhouden en a. v., afge nomen vanwege de Ver. van Leeraren in het Boekhouden, de heer H. Valenlgoed, alhier. Noordwijkerhont. Zondagmiddag werd alhier, onder begunstiging van mooi zomer weer, de aangekondigde encycliek-meeting gehouden. Reeds tegen één uur werd een stroom van menschen ons dorp ingebracht door treinen en autobussen, terwijl eeh groole schare per rijwiel binneii kwam. In de St. Jozefkerk had te halfdrie een plechtig Lof plaais, waaraan alle meeting- gangers deelnamen. Na afloop- ging het in optocht naar het meeling-terrein. Voorop „Jeanne d'Arc", de R.-K. muziekvereen. alhier, daarachter een open victoria, waarin de geestelijken van 't dorp hadden plaais genomen; vervolgens een onafzienbare stoet van mannen en vrou wen. Drie muziekcorpsen gaven om beurten opgewekte marschen te hooren en een twin tigtal ontplooide banieren gaven een vroo- lijk aanzien. Na een langen vermoeienden tocht kwam de stoet eindelijk op het afge zette terrein aan, waar als sprekers optra den reclor Jansen van Amsterdam en de heer Ifufselmans, lid van hel centraal be stuur te 's-Hage. Verschillende liederen werden op het feestterrein ten gehoore gebracht. Jongedames collecteerden voor „Herwon nen Levenskracht". In calé „De Zwaan" vergaderde Zater dagavond de atd. Noordwijkerhout van het (H. B. G.) Holl.- Bloemkweekers Genoot schap. De voorzitter opende de vergadering, heet te allen welkom en besprak het verblijdend verschijnsel, dal de prijzen der bloembollen sleeds stijgende zijn. Bij de prijsraming bleek, dat, vooral en kele tulpensoorten (Darwin) hooger geno teerd 2ijn dan in 1923. Ook vele soorten narcissen zijn in prijs opgeloopen. Tot afgevaardigden naar de algem. verg. le Haarlem werden gekozen de heeren Th. Langeveld en Malh. Verdegaal. Voor de in 1925 te houden tentoonslelling te Haarlem zal de verecniging een bijdrage uil de kas beschikbaar stellen. Hierna rondvraag en sluiting. Burg. Stand Geboron: Adrianus Cornells, Z. van J. van Kampen en C. M. Boékel Johannes Petrus, Z. van M. van den Burg en A. van der Raad Leonardus Petrus, Z. van J. C. Uilendaal en C. Meijer Helena Johanna, D. van P. Heemskerk en H. van Wetlcn Hendrikus Johannes, Z. van J. van den Berg en J. M. Smit Agalha Clara, D. van P. A. Turenliout en M. A. Cornelisse Johanna Margaretha, D. van A. van den Burg en M. Zwetsloot Maria Antonia, D. van J. R. Zonneveld en Q. M. Weslerhoven Neellje, D. van W. Hogendoom en M. van der Niet. Overleden: Johannes Thomas Wansinck 34 j. te Nieuwkoop (St. Bavo) Hermanus J. de Haas 80 j. van Amsterdam (St. Bavo) Maria Wilhelmina Slaal 74 j., weduwe van Johannes Janssen Schmidt alhier, over leden te Schoten Hendrikus Wildeboer 29 j., ongehuwd, van Assendelft (St. Bavo) Arend van Dijk 36 j., echtgenoot van C. Verloop, overleden te Leiden Andries Meerlens 54 j. van Helder (St. Bavo). Ondertrouwd: A. van der Holst 31 j. van Eindhoven en Johanna H. de Groot 27 j. alhier. Getrouwd: Cornells van der Post en Jo hanna Cornelia Romijn. Rijnsbuig. Ds. C. M. Luleijn nam gis teren (Zondag) afscheid van de Ned. Herv. Gemeente alhier. Spr. herdacht in het kort de werkzaamheden, door hem gedurende 3 jaren in deze gemeente verricht en gaf ui ling aan de gevoelens, die hem thans bij dit afscheid nemen bezielden. Een voor recht en troost noemde spr. het, ook in dit laalste samenzijn van gemeente en leeraar, weder Gods woord te mogen brengen. Spr. hield daarna zijn afscheidspredikatie naar aanleiding van Jesaja 55 10 en 11. Na de prediking richtte spr. het woord tot verschillende personen en corporaties, die hem gedurende zijn ambtsloopbaan alhier hadden bijgestaan en met liefde en vriend schap waren tegemoet gekomen. Spr. sprak den wensch uit, dat Gods zegen op hun ar beid mocht blijven rusten. Ds. v. Balen, de a.s. consulent dezer ge meente, een predikant namens de Ringpre- dikanten en ds. Bollee als scriba-quaestor van het classicaal bestuur uit Leiden, spra ken den scheidenden leeraar nog toe, waar na de heer De Vletter, namens den Kerke- raad nog een kort afscheidswoord sprak. De gemeente zong ds. Luteyn Psalm 121: 4 toe, waarna de plechtigheid was geëindigd. In een onbewaakt oogenblik geraakle de 7-jarige van V. aan den Vliet te water. De heer M. v. d. Guglen, spoedig te hulp geroepen, mocht het genoegen smaken het kind behouden op het droge te brengen. Aan den Sandllaan gelukte het een hit de weide te verlaten, waarna hel dier in de richting van het dorp holde. Ter hoogte van den Heerenweg schrikte het voor een tram, waarna het in een sloot sprong, waarbij het rijwiel van een jongen, die niet spoedig ge noeg uit de voeten kon komen, werd mes- gesleurd. Met vereende krachten kon het dier daarna weder op den weg gebracht worden. Het rijwiel weid ernstig beschadigd. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Aan den heer Lancaster, onderwijzer aan een Chr. school alhier, is met ingang van 16 Juni ontslag verleend. Voorschoten. Geboren: Johannes Jaco bus, Z. van J. F. Balfoorl en J. P. van Hagen Ondertrouwd: C. Th. A. den Hollander 27 j en C. E. M. E. Lempers 22 j. RECLAME. MUNKARDT's Siaal-Tablaticn .90" v Maag-Tabletten.75 Zenuw-Tabletten .75" Laiteer-Tablette n 60 Hoofdpijn-Tabletten co<a Bij ApollL- en Drogistcr>. 8121 KORFBAL. (Van onzen speeialen verslaggever). D. T. V.—Fluks 7—4 Fluks beeft in Amsterdam een zware ne derlaag geleden, zoodat bet kampioenschap Nederland dit jaar niet in Leiden terecht zal komen. Wij moeten volmondig beken nen, dat Fluks verdiend verloren heeft, want ze was voor bet grootste deol yan den strijd in de meerderheid. Zij bad een ware „off day". Bovendien gelukte liet D.T.V. wonderwel met bet sobieten. De Amsterdamscbe korven schijnen een bij zondere aantrekkingskracht te bezitten. Tegen bet goede schieten der Amsterdam mers konden de Leicïsahe vertegenwoordi gers bet niet volhouden. Fluks hield wel taai vol maar zij moest bet in snelheid en doorzettingsvermogen tegen de D.T.V.'ers afleggen. Men kon goed bemerken dat de Leidenaars met bet ongelukkige grintveld niet goed overweg konden, gewend als zij zijn steeds op grasvelden te spelen. De Leidenaars duidden niets te wagen uit vrees voor thuiskomst met een knie vol gTint. Dat Fluks een 6—1 achterstand nog in een 7—4 uitslag wist te verandereö, spreekt voor het taaie volhouden van baar. Voor de rust bad dan ook Fluks weinig in te brengen. Er na woog zij volkomen tegen D.T.V. op. Fluks bad twee invalsters, terwijl D.T. V. volledig is. Als scheidsrechter Vliegen beginnen fluit, zien wij direct flink cn vurig aanvaJspel van D.T.V. De gebrs. Madsen brengen onophoudelijk den Leidseben mand in gevaar. Schneider ban zijn tegenpartij lastig houden. Aan de andere zijde wordt Bemmel goed door Willemse bewaakt, cn daar deze speler met het oog op bet ge vaarlijke veld en zijn zwakke knie zich niet geheel kan gcveD, dreigt er van dozen kant geen gevaar. Wassenaar, die dit keer in den aaffival speelt, moet ook de meerdere erkennen in Gulden. Een schitterende aan val van D.T.V. wordt besloten met een even schitterend schot van Madsen Sr dat doel treft (1—0). 6poedig daarop plaatst Schneider verkeerd uit, waarvan Madsen Sr. keurig gebruik maakt (2—0). De wisseling brengt Meyer en Christiaafl- se in den aanval, die fanatiek aanvallen. Een schitterend schot van Meyer verkleint de voorsprong (21). Maar D.T.V. valt daarna weer verwoed aan en als Wasse naar even niet oplet maakt Gulden daar een goed gebTuik van (3—2). D.T.V. is nu voort-durend sterker. Willemse in het- mid denvak schittert door zijn snel en behen dig spel. In de D.T.V.-aanval is Siegmurfl de gevaarlijke man, die dan ook voor 41 zorgt. Soheider en Ragut komen 6om6 aar dig door de verdediging heen, maar hun schieten faalt. Aan de andere zijde vcv- hoGgt Siegmund de score met een schitte rend scihot. (5—1). Met dc beginopstelling zijn de gebrs. Madsen weer aan het woord. Al weesr gauw heeft Madsen Sr. het 6e punt ter wereld gebracht. Ondanks het goede verdedigen van Willemse heeft Bem mel nu toch succes met een ver schot, waar door rust met 6—2 ingaat, welke .tay piet te geflatteerd is voor D.T.V. Na de rust is bet Fluks dat weer net eerst moet „vissohen" als Gulden zijn genpartij goed ontloopt en 7—2 scoort Dan is het de beurt aan Fluks om van riek te doen hooren. Zij speelt veel beter dan voor rust. Mej. Gottmer maakt goed 7j Het gaat nu een tijd lang gelijk op, totdgf Schneiders netjes 7—4 scoort. Tegen b<j einde daalt het spelpeil, en doet de warm. te zijn invloed gelden. De la-1 tele minuten zijn geheel voor Fluks, maar Schneider en Ragut hebben geen zeeces met ichieten Zoo komt het einde met 71 root D.T.V en is dus dit twaalftal Westelijk kampioen en zal dat ook wel weer van Nederland worden, daar het Oostersch spel nog niet hoog genoeg staat om het D.T.V. op den duur lastig te maken. Zooals gezegd had Flukse er. „off-daj". Alle spelers speelden beneden hun kuanea Alleen Meyer was een uitzondering. Der« eigenaardige speler heeft zeer goed ge speeld, zoodat Siegmund weinig togJn hem in te brengen had. Schneider zwoeg, do van begin tot eind, maar was drkwjjli ontactisch. Hij trof het niet dat Ragut rijn vorm had tbuisgelaten, wat schijnbaar op Schneider werkte. CSiristiaajise beeft te veel schitterend spel met slecht spel afge wisseld. In de verdediging was hij zeer goed. Hij speelt echter wat te onbesuisd en heeft oogenblikken waarin het lijkt ól hij geheel afwezig is. Op het laatst sciicon hij niet meer te wilen verdedigen tegen Maier. Hij trof het in zooverre, dat hij ds slechtste D.T.V.-speler tegenover zich had. Bemmel had het zwaar te verantwoorden tegen Willemse, welke laatste een schitte. rende partij leverde. Ook de andere D.T. V -speler Gulden was zeer goed en beide zijn zeer vlugge en enthousiaste spelers Wassenaar viel niet erg op. De Fiuks-ch- mes hebben goed gespeeld, maar waren toch de minderen van de D.T.V.-dames De invalsters hebben goed voldaan on zul- feu met een beetje oefening wel een plaste in bet Jste twaalftal kum1 en innemeo. Mej. Buys was de beste dame. Jammer dat mej. Meycr niet wat egoïstischer was om zelf te doelen. Zij kwam herhaaldelijk möti vrij, maar liet het doelen aan de anderen over. Mej. Buys was de eenige dame dia nog wel eens doelde, maar zonder succes. V erder waren de gebrs. Madsen goed öp dreef. Schneider en Ragut konden ze 'dit keer niet houden. D.T.V. heeft hoofdzake lijk gewonnen door veel betere doelcapaci- teilen. Scheidsrechter Vlio~<-n voldeed goed Uifzlagcs. Kamp. Wesi. 3e klasse: D.T.V:—Fluks 7—i W. IZ.: DordrechtRozenburg 101. O. IB: D. O. V. A—D. O. S. 0—5; Rapi- dilas—Naas 1—0. Prom, en degr. West. le hl.: K. Z Her cules 6—1. Overzicht. Fluks heeftb aar kansen op een NA kampioenschap verspeeld door een 7-4- nederlaag togen D.T.V. (Zie verslag). laatste (of voor-laatste1) comp.weds in de IZ-klasse eindigde in een grootc van Dordt op Rozenburg, n.I. 10-1. In d# Oostelijke te plaats B. won D.0.6. gemak kelijk van D.O.V.A. met D—O, terwijl Et piditas en Naas een zeer spannenden strijd geleverd hebben, die in een 1—0 zege voor de thuisclub eindigde. Hercules is nu uit de 1ste klasse gewor pen door een 6—1 nederlaag, tegen K.Z. De Koog-Zaandijkers en Westqrkwartièr zijn dus in de IN-klasso. de nieuwe late klasse rs. CRICKET. Uitslagen. le klasse. AjaxV. O. C.: V. O. C. wint met 41 runi V. B. A.Haarlem: V. R. A. wint innings en 5 runs. H. W.B. C. C.: II. C. C. wint met 9 rui!. 2e klasse. VleermuizenR. W. U: R. W. II wit' met innings en 35 runs. C. V. H—V. R. A. lis* C. V. H. wint mei 18 runs. H. D. V. S. n—U. V. v.: U, V. V. wint met 27 runs. V. O. C. II—H. C. C. HI: II. C. C. III wip) met 14 runs. Overzicht. Ook dit keer heeft Ajax niet kunnen win nen. V. O. C. was in het batten sterker dan Ajax en wist 165 runs te maken na op een oogenblik 8124 te hebben gestaan en én-' 2 runs onder hek Ajax-lotaal was (zie ver slag). V. R. A. heelt een voorsprong gekregen op II. C. C. door Haarlem met innings te slaan De Amsterdammers gooiden dank Rincker Haarlem voor 25 runs uit. V. R- maakte daarna slechts 105 runs. Dit bleek voldoende le zijn om Haarlem met inninis te slaan, want de 2e innings leverde 75 runs op dus 5 runs te kort om de faningsneoer- laag te ontgaan. Tusschen R. W. en H. C. C. heelt net erg gespannen. Er werd lustig gescoord. In geheel werden er 481 runs gemaakt. R bereikle het mooie totaal van 236 run'- Maar H. C. C. wist dit net met 9 runs, overschrijden. Intusschcn een mooie rrPSl tie van R. W. In de 2de klasse behaalde R. W. R inningszege op Vleermuizen, door deze w 69 en 35 runs uit te gooien en zelf 139 r te scoren. C. V. II. sloeg V. R. A. II in 2 jnDTJ¥DSj C. V. H. maakte 49 en 74, V. R. A 11 en 45 runs. j, U. V. V. behaalde een voorsprong op^ le innings en wist die te behouden door uitspelen. Totalen waren H. D. V. j en 1088 fgeslolen). U V. V. 9i en 4- II G. C behaalde een kleine V. O. C. 11. Scores: V. O. C. II 1® n" H. C. C. 111 119—9.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6