MAANDAG 16 JUNI Anno 1924 Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het vcr ^aamste nieuws van heden. fio. 19713. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTEKTONi 80 CU. per regel Bij regelabonnement belangrijk tageren prij*, Kleine Adverfentlèn, uitsluitend bij vooruitbetaling, .Woensdags én Zaterdags 60 CU., bij een maximum aantal woorden van SO. Incasso volgens postrechl Voor eveptueele opzending yan brieven 10 CU. porlo le betalen. Bewijsnummer 6 CU. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer» vooi Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Lelden per 8 maanden ƒ2.85, per week 10.10, Buiten Lelden, waar agenten gevestigd tljn. per week Tiivcs- .0.18, Franco per post 8.85 Ft- portokosten. Olt nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan don gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18. lel. 1225 is Dinsdag ver krijgbaar GROOTE SCHELVISCH a f 0.27, SCHOL a i 0.15—f 0.34, MAKREEL a f 0.20 TARBOT a I O.GO por pond en NIEUWE I1ARJNG a f 0.06 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leidon, 16 Juni 1924. Ned. Vereeniging van Staatsburgeressen. Zaterdag en gisteren is alhier in de boven zaal van „De Harmonie" de zomervergade ring gehouden van bovengenoemde Vereeni ging. waaraan werd vastgeknoopt een feest avond op „Huis tor Duin", te Noordwijk- aan-Zee, door de atdoeling Leiden dier Ver eeniging de vergadering aangeboden. De Zaterdagmiddag- vergadering. Nadat de afdeelingsvoorzitsler, mevrouw AlingsVan Mets, den talrijken aanwezigen hoofdbestuursleden, afgevaardigden en leden, een hartelijk welkom in de Sleutelstad had toegeroepen, opende te halftwee de waar nemend presidente, mevrouw S. van der HoeveBakker, de vergadering en sprak de beste wenschen uit voor de in Amerika ver- loevende oud-presidente mevr. AleltaJa cobs en voor mevr. ThielWehrbein, die wegens opgesleldheid verhinderd was aan wezig le zijn en die om gezondheidsredenen als presidente heelt moeten bedanken. Spreekster nam daarna stelling tegen de strooming, die thans weder sterker wordt, om de vrouw als een „minderwaardige" le 'beschouwen van den man. Ook do maat delen, door de Regeering genomen om de- 1 gehuwde vrouw uil haar betrekkingen terug le dringen naar het gezin, hebben, zooals rspr. vreest, het heimelijk dool om de vrouw I in haar rechten te beperken. Na enkele me- dedeelingcn verklaarde de presidente de vergadering geopend. I .Tel afgevaardigde naar de Nat. Vrouwen raadsvergadering, die het volgende jaar te Amsterdam zal worden gehouden, werd 's-G-avenhagc aangewezen. Mej. Van der Hoeven bracht daarna ver slag uit over een, door dc atdeeling Amers foort gehouden, enquête in zake moeder- srhapszorg. Dat verslag zal in druk ver schijnen. De aldccling Amersfoort stelde voor op den herdenkingsdag op 27 September a.s, als onderwerp te kiezen: „Zuigelingenzorg". Op het voorstel waren verschillende amendementen ingediend, waaronder een van de afdeelingen Utrecht en Maarssen, dat beoogde tol onderworp te kiezen: „Achter-. uilzetting der vrouw door de tegenwoordige liegeering en wat kan de Vereeniging daar- I tegen doen?" Dit amendement werd onder applaus aan genomen. Vergaderingen in en builen de af- I deelingen zullen worden gehouden. Ver schillende spreeksters en sprekers werden reeds genoemd. Hierna kwam aan de. orde een voorstel der atdeeling Groningen, luidende: „Nu de belangen der vrouw meer en meer in liet gedrang komen, richlc men een federatieven liond op van alle vrouwenverenigingen, die ten doet hebbeji de vrouwenbelangen te bevorderen, iedere vereeniging blijve intact, doch de federatieve bond zij een centraal punt, vanwaar kracht uilgaat, lol gemakke lijke actie, die daardoor krachtiger kan lot filing komen." De presidente wilde het eersl lalen stem men over de-vraag, of de vergadering een organisatie, zooals door Groningen bedoeld, wil. Er gingen echter luide slemmen op om dc verdere behandeling van het voorslei tot den •v°!gcnden dag te verdagen, waartoe einde lijk werd besloten. Naar N o o r d w ij k-a a n-Z e e„ Na afloop der middagvergadering vertrok ken de meesten der aanwezigen naar Noord- wijk aan-Zee, waar op „Huis ter Duin" eerst word gedineerd en vervolgens de feeslavond gegeven. dezen feeslavond kwamen ook een ssnlal dames en heeren belangstellenden, voornamelijk uit Leiden. Nadat mej. N. EngelbreclU eenige num mers op de piano had laten hooren en de aanwezigen zich hadden verlustigd in anblik op de zee, opende mevr. Alings— an Alels deze bijeenkomst met een harlc- 'Ja welkom en gat het woord aan mevr. r. BakkerNort, lid der Tweede Kamer, .le 'n een gloedvolle rede de achteruitzet- lr|g der vrouw in dezen tijd en onder deze peering schelste cn de aanwezigen op ritte om daarin niet te berusten. De Re- pRng doet hel wel .voorkomen, dat zui- "glic-id haar drijft lot het ontslag van de gehuwde ambtenares, maar in wezen ligt aan deze achteruitzetting de reactie ten grondslag, verklaarbaar als men den geest kent, die in dit opzicht onder de partijen der echterzijde heerschl, al zijn er teekenen waar te nemen, dat men vooral onder de vrouwen ook daar het onrecht begint le voelen. De spr. werd met groole aandacht gevolgd, doch de luidruchtigheid van eonige heeren, die in een nevenverlrek dineerden, was zoo wel voor de spreekster als voor die. haar aanhoorden bijzonder hinderlijk. Ook tijdens de declamatie van mej. With. Korswagen, die ,,'t Krabbeltje" en „De Ge rechtigheid" van Fred, van Eeden voor droeg, was het rumoer nog hinderlijk, wat gelukkig niet belette, dat de aanwezigen van haar mooie voordracht hebben genoten. Mej. N. Engelbreoht gat daarna weder een tweetal nummers op de piano, waaronder zij haar goeden naam als pianiste weder handhaafde, waarna mej. Korswagen het eerste gedeelte van den avond met een af wisselende reeks voordrachten sloot. Na de pauze sprak mej. Westerman, ook lid der Tweede Kamer, over hetzelfde onder werp. De achterstelling van de vrouw is niet alleen het deel van de vrouwelijke ambte nares; ook spr. heeft liet zelve wel eens on dervonden, dat men dc vrouw minderwaar dig acht. Het is haar gebeurd, dat zij in de Parlementaire Unie plaats nam in de rijen der mannen en door een brommig heer haar duidelijk werd gemaakt, dat haar plaats op de galerij was (gelach). In ons Parlement is de vtouw ook niet zoo in tel als de man. Hoe spr. met mevr. BakkerNort en mej. Suze Gtocneweg haar best heelt gedaan om eoi. vrouw een plaatsje te geven in de huishoudelijke commissie der Tweede Kamer, het is haar niet mogen ge lukken. Spr. behandelde nu meer speciaal de achteruitzetting der vrouw op het gebied van het onderwijs. Zij deed ten slotte uitkomen hoe noodig het is, dat de gehuwde ambtenares haar taak ernstig opvat. Als zij het niet doet, be rokkent zij de beweging legen de achter uitzetting veol kwaad. Ook ivaarscliuwde 'spr. tegen de misvatting, dat alleen geestes arbeid voor do vrouw past. Haar eenvoudig en dikwijls geestig woord vond veel bijval. Mevr. Van Ilaltie-Van Embden sprak uit haar ervaring tijdens haar verblijf in Dene- marken een opwekkend slotwoord. Daar wordt de vrouw gewaardeerd in het open haar teven. Niet minder dan de man is zij draagster van een ministers-ambt, zoowel als dat van burgemeester en niemand vindt dat ongewoon. En Denemarken ligt nu loch niet aan de andere pool der aaide. Ook hier kan verandering komen. Ministe ries, en de partijen waardoor zij gedragen worden, wisselen toch ook elkaar af, en deze Regeering zal niet altijd blijven. Laten de vrouwen, met Denemarken voor oogen, moedig aan het werk gaan. (applaus) Nadat mej. M. de Wijs op voortreffelijke wijze begeleid door mej. Engelbrecht, Sona tine, van Dvörak, voor viool, had gegeven en mej. Korswagen eenige liederen had ge zongen, sloot de Voorzilsler de zeer geslaag den avond en trokken de bezoekers in opge wekte stemming naar Leiden terug. De tweede dag. Zondagvoormiddag te tien uren waren de dames reeds weer op het appèl. Omtrent hel voorslcl-Groningen had de nacht raad verschaft, liet werd nu ingetrok ken en zooals lol dusver, blijft de Vereeni ging aangesloten bij het Permanent Comité voor Vrouwenbelangen. Iliema werd een schriftelijke groet yan mevrouw Thiet, zoo pas binnengekomen, voorgelezen en besloten dien brief in het Maandblad af te drukken. Ilièrna kwam aan de orde het voorstel van het Hoofdbestuur, luidende: Er worde bij de komende verkiezingen een krachtige actie gevoerd tegen deze Regeering, die ds rechten en belangen der vrouwen schrome lijk verkort cn benadeelt. Een langdurig debat ontspon zich daar uit, totdat ten slotte op aanstichting yan mevrouw Vau Ilallie cn anderen het Hoofd besuur zijn voorsiet aldus wijzigde: „De Vereeniging van Staatsburgeressen stelle een eigen program op, waarin haar doelpunten volkomen tot hun rcclit komen. Zij werke daarmede met alle kracht onder de kiezers en kiezeressen." Dit voorstel werd bij acclamatie aange nomen en daarna besloten, dat in de win tervergadering. in November te houden, dit programma, waarvan het hoofdbestuur een ontwerp zat aanbieden, zal worden bespro ken en vastgesteld. Van verschillende zijden werd er aanga- drongen ook vanwege de Vereeniging jeugd organisaties op te richten, Vervolgens werd door mevr. Bakker Nort een door een commissie, waarvan zij voorzitster was, ontworpen rapport over „Huwelijkswetgeving" toegelicht en ten slotte, na langdurige, en warme discussie, vastgesteld. Eindelijk kwam nog aan de orde hef in de .vorige zomervergadering aangehouden voorstel van de atdeeling Apeldoorn, dat bu.- oogde aan le dringen bij bevoegde autori teiten. dat aan leerlingen van inrichtingen van M. O. in den meest uilgebrefden zin in de hoogste klassen enkele lessen worden gegeven in sexueele hygiëne, liefst door een medicus. Het bestuur had een tweetal medici, n.l. n.l. mej. dr. Cnoop en dr. Premselaar, uit Amsterdam, waarvan de eerste een tegen-, standster en de tweede een voorstander van sexueele voorlichting van de jeugd is, be reid gevonden deze kwestie le bespreken. De eerste was verhinderd, zoodat alle :n dr. Premselaar in een helder referaat zijn oordeel gaf. Ten slotte werd een commissie van twee leden benoemd, bestaande uit do dames Brunner Brouwer en dr. Van der Pijl, die zich meerdere leden kunnen assu- meeren, om deze materie nader in studie to nemen. Daarna werd na een drukke rondvraag de vergadering gesloten. Met veel waardeering werd gesproken over de wijze, waarop de eigenaar der „Haxmo- nie" de aanwezigen een aangenaam ver blijf had bereid. Met name over de lunch was maar een roep van tevredenheid, Eindexamen Gymnasium. Geëxamineerd 9 candidaten voor Aid, A en 6 voor Afd. B. Geslaagd zijn voor A: Lucie M. Gorter, Francisca de Graaff, Johanna w. Herfst, Emilie W. D. Kuenen, Nico H, Muller, Aagje Plooij en Adriana Plooij. Afgewezen 1 vrouwelijke en 1 maniijke candidaat. Voor aid. B zijn geslaagd: Andries R. Blok, Annie C, A. M. Fleerkamp, Abraham Pel en Comelis M. Seret Het examen wordt voortgezet met een .vrouwelijke en een manlijken candidaat, In verband met punt 20 der agenda van de Raadsvergadering op heden stolt de heer B. J, Huurman Dzn. den Raad voor, de perceelen Hoogewoerd Nos. 5 en 7 voor amolie en daarna het vrijgekomen terrein, alsmede het perceel Stqenschuur No. 2, in hel openbaar te verkoojien. De lieer P. Heemskerk stelt voor in No. 165 ingekomen stukken (No. 2d der agenda) 6ub III als volgt te lezen: te bepalen, dat deze nieuwe regeling van den arbeidsduur en de sub II genoemde verordening in wer king treden naarmate dit, na 1 Januari 1925, door B. en W. in overleg met de hoofden van lakken van dienst wordt bepaald. Hel besluur der Nederlandsche Dahlia- Vereeniging stelt haar leden weder in de gelegenheid om hun nieuwe dahlia-aanwin sten uit le planten in verschillende proef-, monster en publieke tuinen of parken. Met het oog op hel late voorjaar kunnen de data van inzending der planten eerst later worden bekend gemaakt. Het is echter nood zakelijk om nu reeds op te geven hoeveel en welke variëteiten door dc leden zulten worden ingezonden. Wat belreit den monsterluin alhier, deze is gelegen op gemeentelijk terrein en i3 op gericht voor 1924 met het oog op de alhier te houden speciale Dahliakeuring in Sep tember. Hiervoor kunnen worden ingezon den uitsluitend nieuwe dahlia's van elke variëteit 10 stuks tot een maximum van 3 variëteiten of 30 planten, De Loge „Leiden Vooruit" van de Neutrale Onafhankelijke Orde van Goede Tempelieren houdt, buiten haar gewone wekelijk3che zittingen, des Zaterdagsavonds in „Patrimonium" een bijeenkomst, waar ieder, die belangstelt in het alcoholisme en zijn bestrijding, welkom is. Een gelukkig tceken is, dat vooral ook de jongere generatie hier sterk vertegenwoor digd is, waaruit de Loge later haar leden tracht te recruteeren. 't Wordt den aanwezigen daar gezellig gemaakt. Eerslens boudde heer Fred. A. Wempe, die op verzoek van het bestuur der Logo de leiding van deze bijeenkomsten heeft, de een ot andere causerie, hetzij over ander of eigen werk; hij vindt steeds een aandachtig gehoor; en ook is er gelegenheid lot het geven van piano-muziek, terwijl de andere tempelieren en ook de aanwezige meisjes en jongens zich nmuseeren met de sjoelbak, domino-, dam- en andere spelen. Er heerscht een gezellige geest. Een der dames-tempelieren zorgt voor de thee en zoo worden hier die uurtjes van acht tot tien op hoogst nuttige en aangename wijze doorge bracht. (Vooral ook voor de jongeren van twaalf tot negentien jaar zijn deze bijeen komsten van het grootste belang, daar be stuur en leider alles doen om te trachten hen in het goede spoor te houden, om hen sterk te doen staan tegen de verfeidingen, in het latere teven. Zoo wordt hier het nuttige mei Het aan gename vereenigd en hoe 'of men Ook' over het alcoholvraagstuk moge denken, èn be stuur èn leider verdienen in deze voor hun streven zeker een woord van waardeering. Geslaagd zijn voor Eet examen in boekhouden en a. v„ afgenomen vanwege de Vereeniging van Leeraren in Het Boek houden: mej, W, D. Ruigendijk, en óo heeren .1, (W, vail Bqrselpn Jr.; en J, J. v, 'd. Het bouwen van een complex wonin gen aan de Morschkade alhier i3 opgedra gen aan Gebrs. Ransdorp, aannemers tie Lisse. Abusievelijk is ons bericht, dat de Heer J. "Schalkwijk, alhier, aan de Techni sche Hoogeschool te Delft slaagde voor het examen voor electro-technisch ingenieur, Het betrof het propaedeutisch examen. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen van 814 Juni 149 volwassen personen, 11 kinderen, totaal 160, Berg, alhier. li-'O v V - vA,vW p De begrafenis van jhr. De Savornin Lobman Even eenvoudig als ds nu overledene zelf wa3, is ook zijn begrafenis geweest. Op diens wensch geen redevoeringen en geen bloemenslechts ean eenvoudige krans van de Koningin-Moeder. In de omgeving van de woning van den overledene aan de Tromp straat hadden zich reeds velen om elf uur Zaterdagmorgen opgesteld. De bewoners der straat hadden allen de gordijnen neergela ten. ,Te kwart over elven kwamen Prins Hen drik als vertegenwoordiger van de Koningin en jhr. mr. A. Schimmelpenninck namens de KoninginMoeder aan het sterfhuis aan, waar overigens de familieleden aanwezig waren. - Dr. Van Gheel Gildemeesler, pred. bij de Ncd.-Herv. Gem, te 's-Gravenhage, sprak er een kort woord naar aanleiding van Psalm 103: „Looft den Heer, mijn ziel", en ge waagde van het groote verlies, dat land en volk door het heengaan van den afgestor vene hadden geleden. Nadat een kort gebed was uitgesproken begaf de stoet zich graf waarts. Overal, waar de stoet passeerde, werd perbiedig gegroet. Velen volgden naar het kerkhof „Oud Eik en Duinen". Hier hadden zich om twaalf uur reeds vete autoriteiten cn bekende persoonlijkheden uit de politieke wereld verzameld; alle ministers, de verte genwoordigers van de verschillende Kamer fracties uit de Eerste en Tweede Kamer, het hoofdbestuur der C.-H. Unie, de hoofdredac tie van „De Nederlander", de burgemeester van Den Haag, mr. Palijn, mr. Loder, pre sident van het Int. Gerechtshof en lallooze anderen. Het was halféén toon de lijkstoet op de be graafplaats aankwam. De belangstelling van de zijde van het publiek was zóó groot, dat de hekken moesten worden gesloten. De po litie zorgde voor de afzetting, hetgeen noodig was, daar de smalle wegen den toevloed van auto's, rijtuigen en fietsen niet konden verzwelgen. De stoet reed direct door tot nabij het graf, waarheen de kist werd gedragen door boden der Eerste en Tweede Kamer, die ook als slippendragers hadden gefungeerd. Om de groeve had zich oen groote menigte opgesteld. Nadat de kist was neergelaten trad de oudste zoon van den ontslapene, jhr. mr. W. H. de Savornin Lohman, president van den Hoogen Raad naar voren. Deze sprak ongeveer als volgt: Het was de uitdrukkelijke wensch' van Onzen vader, dat aan zijn grai geen woord zou worden gesprokenmaar dat verhindert ons, kinderen, niet, om uiting le geven aan onze dankbaarheid bij dit laatste afscheid, die in de eerste plaats uitgaat, naar het Koninklijk Huis, onze geëerbiedigde Vorstin, die zicli door u, Koninklijke Hoogheid, aan dit graf doet vertegenwoordigen en naar H. M. de Koningin-Moeder voor de eer, ons aangedaan door zich hier te doen representeeren. Onze dank is te inniger, nu wij zoovele bewijzen van deelneming hebben ontvangen gedurende de laatste maanden toen voor den thans overledene het leven werd tot een lijden. In dat lijden zijn die vele bewijzen van deelneming geweest als een zonneslraal. Onze dank breidt zich uit tot alten, die hier tegenwoordig zijn, die den overledene heb ben gekend, zooals hij voortdurend met land en volk meeleefde en die daarin een reden .vonden om zich rond deze groeve te scha ren, lk dank hier ook voor de belangstelling en de liefde, geloond gedurende de vele maan den vóór het overlijden. Thans zal ik ik daarbij echter niet ianger stilstaan. 'De overledene tóch heelt gewenscht, dat Hier niet zou worden gesproken, maar wel dat er aan het graf zou worden gebeden. Ik zal daarom ds. Van Gheel Gildemeesler straks verzoeken ons in gebed voor 1e gaan, Toch heb ik nog behoefte, om u modedee- ling te doen van de laatste woorden van Onzen vader, die geschreven zijn, als waren zij tot u allen gericht, en die blijkbaar kort voor zijn overlijden op schrift zijn gesteld. Men zou ze een geloofsbelijdenis kunnen I noemen. Zijn eigenen zich niet om in zijn geheel te worden voorgelezen. De laatste woorden ochler sluiten zich geheel aan bij wat voor den overledene in zijn leven het beheerschende centrum was. Naast en boven vele andere vraagstukken stelde hij belang in de centrale problemen van hel Christen dom, die echter zijn geloof onaangetast lie ten, omdat zijn geloof voor hem geen vraag stuk, maar eenvoudig een daad was: ver trouwen in een overgave aan God, In dien BINNENLAND. Bij de interacademiale scherm- en tarn- wedstrijden te Leiden heeft Leiden den wisselbeker gewonnen. Begrafenis van jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman. In de zaak van het drama te Baarn heelt de officier van jnstitie te Utrecht hooger be roep aangeteekend tegen de vrijspraak van den potitie-agent. Van 17 Jnni al znlien de Ned. Spoorwegen op verscheidene lijnen zgn. marktkaarten uitgeven. De korlbalwedstiijd om het westelijk kam pioenschap is door Flnks met 74 verloren. Mr. Troelstra treedt waarschijnlijk niet tnsschentijds af als Kamerlid. BUITENLAND. De samenstelling van het nienwe Fran- sche ministerie. Een verzoek van den Volkenbondsraad inzake de beperking der bewapening. Een rede van Stresemann. De Grieksche nationale vergadering heeft een motie van vertrouwen in het kabinet aangenomen. geest is dit stuk geschreven, dat voor de kin deren onvergetelijk zal blijven. Het besluit aldus: „Ik weet dus, dat mijn ziel is gered. Ik verlang Hem te zien, Die dat gedaan heeft. Daarom verlaat ik rustig deze wereld, al scheid ik met wbeesoet) van zoovelen, die mij hun lietdo hebben gegeven, maar ik ver wacht hen allen terug te zien." Dr. Van Gheel Gildemeesler sprak daar na een gebed uit. Hij dankte voor den zegen, dien het Koninklijk Huis, Land en Volk, Volksvertegenwoordiging en speciaal zijn naasle omgeving in dc groote figuur van mr. Lohman hadden ontvangen, en eindigde met het uitspreken van oen zegenbede. Diep onder den indruk yerüetcn de aan wezigen, waaronder lal va® dames, dim dooctenakker. H. M. de Koningin heelt Zaterdagmid-* dag een bezoek gebracht aan het door de ge meente Apeldoorn gesubsidieerde ziekenhuis aan den Sprongenweg, waarin oen harre employés wordt verpleegd. Ook andere zie ken zijn toegesproken en hun werden rui kertjes aangeboden. Na een uur in liet zie kenhuis le hebboh vertoefd, waarbij II. M. door de directie werd rondgeleid, keerde Bij naar het Loo terug. Den vorigen dag hcett de Koningin aan mej. Van der Zande, die nog niet hersteld was, een bezoek gebracht. Door den Minister van Waterstaat is een nieuwe regeling getroffen voor de rij- gehten, welke zullen bedragen: Voor commiezen, belast met den dienst ia de postrijluigen, voor de uren lusschen 6 u, v.m. en 10 u. n.m. 20 c. pre uur, voor de overigs uren 45 c. per uur, terwijl deze ver goedingen voor surnumerairs, adspirant- commiezen, adjunct-commiezen en klerken zullen bedragen 16 en 40 cent. De assisten ten, conducteurs, kantoorknechten en be stellers zullen een vergoeding ontvangen van 7 en 34 cent. Indien laatstgenoemde categorie overnacht op een plaats, waar heen van Rijkswege logies wordt verstrekt, zal de taaiste vergoeding van 34 cent wor den teruggebracht op 7 cent per uur. De voorzitter van den Hoogen Raad van Arbeid heelt benoemd lot leden van commissie III uit den Raad ter behandeling van een wet lot wijziging van de bepalin gen van de Arbcidswel, betreffende de broodbakkerijen: Voor de Ned. Vereen, van Werkgevers de heeren II. R. Iietzel en W. J, van der Meer, beiden le 's-Gravenhage; voor den Ned. Bakkersbond de heeren Fred. C. Stable, Laren; en II. Smilkamp, 's-Gra venhage; voor den Ned. 11.-K. Bakkers- patroonsbond den heer A. C. J. Ooor, Wecsp, voor den Alg. Ned. Bond v. Arbeiders(sters) in het bakkers-, chocolade- en suikcrbcwer- kersbedriji de heeren A. Ilillcbregt, en Is. Goudsmil, beiden te Amsterdamvoor den Ned. Gen Ir. Bond van Chr. Arbeiderststere) in de bedrijven van voedings- en genotmid delen den heer A. Hanemaayre, Rotterdam; voor den Ned. R.K. Bond van Bakkers-, Cac. Choc, en Suikerwerkers, den lieer II. J Sprokop. Utrecht, en voor den Neulr. Bond van personeel in de voedingsbedrijven d-h heer A. Pruysen, Rotterdam. Aan Hel Verslag van de vergadering van hel hoofdbestuur der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur, opgenomen in hot orgaan der Vereeniging, i3 het volgende ontleend: Bij de beantwoording van de vragen, ge steld door de z.g. Tijdscom missie met be trekking tot den zomertijd, zal tegen hand having van den zonnjrlijd, als zijnde sch»-

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1