oak deed, om er den datum in te schrijven of waarvoor je het kreeg. Bob Lan zoo is die tante bij wie je al tijd kwam iogeeren, naar Indië vertrok ken. Woont die andere tante naar wie je nu misschien wel eens zult gaan, ook in Srijn buurt? Suze Maaaurel je mag wel 5 of 6 of meer ffaadsele op-lossen, dat is niet verboden, maar 3 of 4 goede oplossingen zijn vol doende om vermeld te worden. MLen Remmelenkamp, de titel van jou prijs is mij bekendwie heeft het geschre ven? Want er zouden ooft; 2 boeket met dien titel kunnen bestaan. Adrde Kesselring, och als je eenige va- cantiedagen hebt genoten, dan is het toch ook wel prettig om weer naar school te gaan en de vriendinnetjes terug te zien en weer gewoon aan het weak te gaan. Drie zusjes De Haag er was nu al een heel Fransoh briefje bij van Marie. Heeft kleine Zus nog veel last van de tandjes? Suze en Izak Kret, ik zat beneden in de zaal, heb aHes goed gezien en gehoord, vond de operette heel aardig en ook erg vroolijk als allen groot en klein zongen. Als ik de liedjes kende, zonk ik ook mee. Gerie Slootweg ik was ook dien Maan dag omstreeks 5 uur in Oegstgeest en ben met eent tram van ieta over vijven van Oegstgeest naar Leiden gegaan, dus misschien hadden we elkaar wel kunnen ontmoeten. Corrie de Groot, ik heb je briefje gelezen en zal er maar op je verzoek niet op ant woorden. De jeugd mag mij alles schrijven, wat ze maar willen maar het zijn niet altijd dingen waar men in de courant op kan ant woorden. Mientje Metselaar, een gezond Hollandsch kind geeft er niet om, om kletsnat te rege nen, schreef je mij, Nu tenminste als je kleeren aanhebt, die er tegen kunnen. Maar als je nu eens een mooie mantel en hoed aan had gehad die totaal waren bedorven, dan zou het toch niet zoo heel prettig zijn ge weest, denk je ook wel Viertal Oostdam» dat kiekje van een van jullie is dat nu Pieter of Hendrik? vertel mij dat nog eens. En die mevrouw in wier tuin het is genomen, woont die in dat heel gnoote huis op de Breestraat Vertel mij ook nog eens wat scheeld er eigenlijk aan Nellie Oostveen dat is voor mij altijd zoo aardig als mijne raadselkinderen mij iets schrijven over ouders of grootouders, die mijne familie hebben gekend. Zoo, staat het portret van mijn vader nog in het album van je gTootvader. Waar jij nu over schreef, was rn het jaar 1S96 dus al 28 jaar geleden. Rika van Leeuwen hoe naar dat je moeder nu weer ziek is, nadat zij al zoo goed voor uitging; dat weet ik bij ondervinding welk een teleurstelling dat is als men al zoo blij was dat een zieke zooveel beter was. Engeltje Staffeleu ik vind best als je mij eens op komt zoeken, mijn adres is Frederik Hendriüdaan 157, dus kan ik niet beloven dat je mij thuis zult vinden. Nellie Kleijn tot en met je elfde jaar mag je met de kleintjes meedoen. Ga je ook op dezelfde school ak die twee meisjes die in dezelfde straat wonen als jij 1 Marietje van Went al ging ik de Pinkster dagen heelemaal niet uit, daarom speet het mij toch wel erg voor alle andere menschen, die die dagen eens grnag naar buiten wil den dus voor jou spijt het mij ook heel erg, hoor. Jo van Duuren mocht ik weer eens op het Witte Huis komen, dan zal ik eens kijken of ik kan vinden waar je woont» hoe heet de 1 straat Jo Otto dat vind je zeker wel heerlijk 's zomers eenige weken in Katwijk in een eigen huisje. Kan je al goed zwemmen of is het maar enkel baden wat je doet 1 Annie Huisman dat is dunkt mij naar jou beschrijving te oordeelen, een heel aardige avond geweekt, de zaal zag er zeker gezel lig uit en dan VToolijke muziek er bij, dan W'wdt het echte feestavond. Nelta v~n de Loosdrecht zie je wel dat i.'< je brief heb ontvangen cn je naam heb ver meld bij de goode oplossingen^ Attie kan nu natuurlijk nog niet meedoen, het is nu nog te moeilijk voor haar Rie van Staveren, dat is ook eene groote teleurstelling hoor als til es reeds staat in gepakt om een dag naar bnitcn te gaan en je moet dan thuis blijven. Voor mij was het niet zoo erg, want ik bleef toch thuis bij mijn broer al was het ook nog zulk mooi weer geweest. J. Smits zijn alle bloesems afgewaaid van de pereboomen, dat is jammer. Maar je zegt; onderaan alles. Wie weet, wat er boven in den boom nog is blijven zitten. Ida van Riet kleine poesjes spelen zoo graag met een kluwen, het is alleen wel eens lastig als ze dan het katoen of de wol heelemaal in de war maken dat is mij wel eens overkomen. Janny en Marietje Gordijn de nichtjes mogen natuurlijk meedoen als ze bij hen thuis het Leidsch Dagblad lezen. Ik heb wel dikwijls over den Seringenberg gehoord maar ben er helaas nog nooit geweest. Zoo dra ik er c-ens kom. zal ik het jullie schrij ven. i/ouise Boekkooi ik begrijp zoo dat je erg hebt genoten in de diergaarde in Rotterdam ik was er ook heel dikwijls en iedere keer opnieuw kwam ik oogen te kort. Bij welke dieren stond jij nu het liefste te kijken Annie Bavelaar zoo ben jij weer terug gekomen en hoe heerlijk dat je flink bent aangekomen en je wangen ook eene gezon der kleur hebben gekregen. Dat je soms erg naar Vader en Moeder verlangde, dat is heel natuurlijk. Geniet maar goed van den tuin nu je beneden woont. Niesje de Gelder het is o zoo veilig om mij een geheimpje toe te vertrouwen. Als er bij wordt geschreven; wilt u er niet op ant woorden in de correspondentie, nu dan doe ik dat ook niet, dat beloof ik. Geertje Hoff en Marie Kuivenhoven van daag maar eens aan de 2 vriendinnen samen geantwoord. Jammer hé dat de fietstocht 2en Pinksterdag niet door kon gaan. Geluk kig dat je elkaar hadt en nu samen allerlei spelletjes kon gaan doen. Corrie» Marijtje en Diewertje Uittenbo- gaard ik verzeker je dat ik jullie namen wel had opgeschreven bij de goede oplossingen, ik kan er dus niets aan doen, als ze er niet bijstaan. Ik ken wel zoo'n Hokus Pokus Pa^ boek zooals kleine Gretha heeft gekregen en ik begrijp dat ze er veel plezier van heeft. Dat is flink hoor Diewertje dat je je zusje wat voorthelpt met leeren nu ze om haar beentje thuis moet blij verf. Bertha en Nellie Mulder hebben jullie al gezien dat ik nu de brieven der vorige week ook nog heb ontvangen. Dat is altijd veel aardiger om je dieren zelf te voeren zooals je nu, ook met je konijntjes doet. Nellie en Corrie Mens ach is de poes dood dat is jammer. Gezellig dat jullie dadelijk een jong poesje in de plaats ervan hebt ge kregen. De meeste van de raadsels die Nel lie mij stuurde, hebben er al eens in ge staan, dus kan ik die niet nog eens plaatsen. Allen nu weer hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN Allen die gewoon zijn mij den brief over de post te zenden, moeten de volgende week de brieven bijtijds naar het Bureau Leidsch Dagblad zenden, want het zou kunnen zijn dat ik in Haarlem ben. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Azië, Azor. azijn. 2. XIX XX 3. Een ruiter te paard. 4. Correspondentie. Pen, Cor. teen, roos, dor. 5. Amerongen. rog, groen, merg, naam. 6. Omdat zij niet vierkant ie. 7. Zandvoort, voorn, zand, tand. 8. Geen van beiden, want ze branden al len korter. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGE*! VAN Neeltje van Leeuwen (Nieuwveeü), Lien de Graaf. Marie Kuivenhoven. Geertje Hoff. Janny Gordijn. Marietje Gordijn. Rie van Staveren. Jan Meyeraan Con e Mens. Nellie Mens. Emanuel Eijou. Mien ven Zwieten de Blom. Jo van Zwieten de Blom. J. Smits. Bob Lan. Mientje Metse laar. Ida van Riet. Gerrie Slootweg. Gret Sierag. Stiena Sierag. Corry den Dopper Fodor liona. Gerda Beswinkel. Mientje Henny. Piet Nieboer. Marie Meyers. Rika Meyers. Clarina van Yenetie. Frits vau Aken. Hendrik Jan Broekserea. Betje Broeksema. Willem Kr assenburg. Azmit Huisman. Marietje van Went. Corrie M. de Groot. Henk Broers. Nelly Broers. Ber. nard Esderts. Piet Esderts. In» Houpt Tonnie Houpt. Mien Remmelenkamp. Sue; Kret. Izak Kret, Jo Otto. Marietje de Haas. Mijntje de Haas. Annie de Haas. Adrie Kesselring. Salomon van Wezel. Clazina Singerling. Adriana Singerling. Semien VoorbroodJohanna Vooibrood Lena Planken. Louise Boekkooi. Pieter, i Hendrik, Corrie en Wiekie Oostdam. Suze Maauxel. Nella van de Loocsdrecht. Nel van Bieeen. Diewertje Uittenbo gaard. Jetty Groenenberg. Annie Bavelaar. Riks van Leeuwen. Nelie Oostveen. Marie Klik- Ier. Piet Kiikler. Bertha Dnirval. Gerritvaa der Horst. Nellie Kleyn. Ooba de Wit. Jo van Duuren. Nellie Mulder (2 brieven). Bertba Mulder (2 brieven). Annie van Wel- zen. Annie Zirkaee. Annie Bonte Aikke Bonte. Willem Bonte. Oato Gaastra. Aafje Key. Louis Hartkamp. Adriaan Overdulve. Niesje de Gelder. Engeltje Staffeleu en een briefje zonder naam op een papiertje met blauwe ruitjes. RAADSELS. Om uit te kiezen, de grooteren 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Nelie Oostveen Welke sleutel wordt er nooit Door een smid gemaakt, En is nimmer in een slot Nog kapot geraakt? II. Ingezonden door Cornelis Koet. Mijn geheel is een dorp in Nederland V 9 letters. 1, 7„ 6, 4 een vervoermiddel. Een 4. 3. 8, 7 vindt men aan ieder huis of gebouw. 7, 8. 9 is een sterke drank. 2, 5, 6, is lekker zoet dat men op brood smeert. III. Ingezonden door Geertje Hoff. Welk spreekwoord van 7 woorden, d met een w begint, staat hier: iwen ed nhoecs naa meh trkkee tp» (de woorden staan door elkaar). IV. Ingezonden door Dirk de Groot Een blinde zag een haas loopen, een lamme liep hem ila en ving hem een naakte stak hem in zijn 2ak. Ra, ra, wat is dat? V. Ingezonden door Engeltje Staffeleu. Aan welke kant van de ark sliep Noach VI. Ingezonden door Klaziena Parlevliet. Een woord van 5 letters, neem één letl weg eh er blijft nog acht over. VII. Ingezonden door Clazina Singerling. 1 De kruisjes van boven naar beneden 0 ken een eiland van Zuid-Holland, x een metaal, x een spijs, x klein, rond en eetbaar, x vindt men in bo9ch of buitenplaat x vindt men op een schip, x een rivier in Duitschland. x een vrucht, x een meisjesnaam, x een zwemvogel. Hrt zijn allemaal woorden van 4 lette VIII. Ingezonden door Adrie Kesselring. In welke kast vindt men nooit een mui IX. Ingezonden door Marie Kuivenhoven. 'en bekend gebouw in Leiden van ló letl 4. 13, 4, 7, 15 een vrucjht die niet in \nd groeit. 11, 14, 5 is een ander vroord voor vlug Een 6. 3. 1, 2 is bijna altijd welkom. Een 12, 9, 10, 15 zit onder aan schoe en laarzen.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 28