Om te kleuren. In het Bosch. Nooit weer doen! ANEKDOTES. CORRESPONDENTIE. Wat Jan voor zijn cent kreeg. ine Jantje van den Akker ad voor 't raam van Sluys, den bakker, ine Jantje had zoo'n trek wat zoets, zoo'n lekkerbek"! dat lekkere choeolaadje, cies dezelfde kreeg Maatje ktst cadeau van oom Versteeg, 'jjjeloof, het doosje- is al leeg! ook schuimpjes liggen daar, e. witte, had ik ze maar! >ht, in mijn zak heb ik nog een cent!" naar binnen. Kleine vent, zeg op. wat zal het zijn? ?s ia hier even fijn!" 63 wat ik krijgen kan >r ijn cent", roept kleine Jan. trouw lacht en zegt dan„Ik ff je dan een reuzenflik Een klein ondeugend baasje Met een hansopje aan. Was op een zomeravond Heel stil uit bed gegaan. Want buiten scheen de zon nog En 't weer was toch zoo fijn, Toen dacht 't ondeugend ventje 'k Wil liever buiten zijn Rij glipte door de kamer, In 't venster keek de kat Naar 't mooie zomerzonnetje En streek haar huidje glad Zij keek naar 't stoute baasje Met o, zoo'n boos gezicht En spindestoute bengel Kneep bei' haar oogjes dicht. De gTOote, grijze waakhond Lag 's avonds in de gang En onze kleine kerel Was voor dat beest erg bang. De hond past op de dieven, Als hij mij maar niet bijt, Omdat ik niet in bed ben! Dacht 't joggie en had spijt. Had ik 't maar niet begonnen, Wat dom heb ik gedaan! Ik zal voor Moeder 't opmerkt, Maar gauw naar bed weer gaan Die kleine domme dreumes Krppp onder 't dek en sliep Hij werd niet eerder wakker, Dan toen zijn moeder riep.- TRUUS SALOMONS Ingezonden door Philippus v. d. Meer. Een haas, die miauwt. Gast (na het nuttigen van een haas): „Nu juffrouw, die haas had al heel weinig vleesch op zijn ribben zitten". Waardin: ..Maar mijnheer dat begrijp ik niet. want die rakker had in den laatsten tijd heel wat worst bij mij gestolen." Ingezonden door Annie Zirkzee. A: „Die Meier moet zóó verbazend rijk zijn, dat hij zijn rente zelfs niet kan ver teren." B: „Nu. dat kan ik ook niet." A: „Hè ben jij dan dbk zoo rijk?" B: „.Volstrekt niet, maar ik heb geen rente, dus ik kan die ook niet verteren." Het deed mij genoegen in zoovele brie ven vroolijke verhalen te lezen over de Pinksterdagen, over wandelingen, fiets tochten, logees, of gasten voor één dag en allerlei andere pretjes. Laat ik even op alle vragen boe of ik mijn Pinksterdagen heb doorgebracht, antwoorden: heel stil letjes thuisgezeten in Utrecht bij mijn broer, die nog ziek te bed ligt. Annie van Leeuwen, dank voor je aar dige ansichtkaart uit 's-Gravenzande. Vol gende week hoor ik zeker wel of je veel pleader hebt gehad. Neeltje van Leeuwen als jij op het oogenblik niets meer had te vertéllen, dan de hartelijke groeten, don doe ik maar hetzelfde en zend ik je alleen vele groe ten terug. Lien de Graaf als je grootmoeder ook (Je kindercourant had, dan kon je daar ook mooi de raadsels oplossen, je hebt erg veel plezier gehad met Pinksteren, merk ik uit je brief. Henk en Nelly Broers ik heb jullie niet vergeten bij de goede oplossingen, ik had jullie namen wel opgeschreven, net is mijn schuld niet. Ja, het waa wel heel jammer dat het de feestdagen geen mooier weer was. Mag je vader al uitgaan? Cato Gaastra tot nu toe noemde ik js Toos, maar zde nu dat je je opeens Cato onderteekent, zal ik je dus voortaan ook zoo noemen Louis Hartkamp nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, ik heb het niet eerder geweten. Het was zeker wel een vroolijke dag en heb je veel moois en prettigs ge kregen? Annie Zirkzee al was dit je laatste brief met raadseloplossingen, daarom verliezen wij elkaar niet uit het oog, niet waar? we kennen elkaar al zóóvele jaren, we zullen elkaar nog wel dikwijls zien eD zeker heel dikwijls over elkaar hooren. Vóór dat je dit leest, heb je al een teeken van leven ontvangen, dat ik een zekeren datum niet vergeet. Willem van der Horst, ik vond het heel aardig nog eens een brief van je te krij gen, al kan je de raadsels niet meer op lossen. Wat een buitengewoon aardig por tretje kreeg ik daar van je moeder met drie van jullie. Ik vind kleinen Thijs be paald een schat van een kind, hij ziet er heerlijk gezond uit, ik hoop hem zeker eens te zien. Wel bedankt hoor voor het por tret. Drietal Bonte natuurlijk mag Willem voortaan ook meedoen, nu hij Oud genoeg is om zelf te schrijven en de raadsels op te lossen. Nel van Biezen dat is gezellig hé, dat ja grootmoeder naast je woont, dan kan je telkens eens bij haar binnenloopen om een praatje te maken. Ja Hemelvaartsdag was het mooier weer dan met Pinksteren. Aafje Key, mooi duidelijk kiekje heb je mij gezonden, ik ben er heel blij mee, maar wil je mij nu nog eens vertellen, wie te alle drie zijn, zit jij rechts met die witte muts op En wie is Marietje Spoor, de middelste? Of het meisje met de vlechten? Gerda Boswinkel zijn dat van die dunne zilveren ringen waarvan men er een bee- leboel als armband kan dragen of tien verschillende armbandjes? Clazina van Venetie het was een teleur stelling voor velen die regen de beide Pink sterdagen, maar ik hoorde van velen die er toch maar op uittrokken en er een nat pak aan waagden. Mientje Henny, heb je die papegaai al lang en wie heelt lrem dat praten geleerd? Lk vind dat hij maar eens hard moest noe- pen te-gen de mussohen, die zijn eten weg komen stelen, dan zouden ze wel verschrikt weg vliegen. Annie van Weizen, beb je een wit Keesje, hoe aardig dat vind ik zoo'n lief soort, en nu ook nog een wit poesje er boj Spelen Polly en Miesi leuk samen? Marie en Rika Meyers jullie hebt bet in huis maar gezellig gemaakt, die feestda gen met de logees, groot gelijk hoor. Mien van Zwieten de Blom, ik vroeg niet om een bedankje, lieve kind, heelemaaJ niet, maar ik wou alleen weten of je niet erg verheugd was geweest toen je j-» naam bij de prijswizisters had geaien. Dal vind ik altijd een aardig idee zooals jij nu

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 27