GEMENGD NIEUWS. JEUK UIT DE RIJNSTREEK. - UIT DE OMSTREKEN. RECLAME. Madem. JaneDanjou. van liet T li a t r e Anloine, zegt Se dert gcraimen tijd wasch ill mij alleen met Recalzec-p. Ecus probecren, Leteekent nier. altijd gebrui ken nccalzeep zuivert de poriën dei- huid volkomen en scheukt haar die ge zonde werkzaamheid, die voor liet behoud der 'schoonheid onmisbaar is. 5869 kunnen gevonden worden tot delging van het restant der leening 1918, waarvan op 1 Januari 1925 van de eerste serie nog 1858 000 en van de tweede serie nog 11.392.000 zal uitslaan. Bij de bepaling van het maximum-bedrag der nieuwe lccning zop uil dezen hooide dus zijn te rekenen op een som van 12.250.000. In dat plan zouden tevens begrepen kun nen worden de buitengewone uilgaven, lot dekking waarvan het besluit van 19 Decem ber 1922 strekte. liet nieuwe plan zou dus een totaalsom van rond 14.700 000 moeten omvatten. Gcd. Staten stelten voor onder bepaalde voorwaarden aan de provinciale commissie ter bevordering van de geitenfokkerij in Zuid-IIolland voor hel jaar 192-1 een sub sidie van f 3000 uit de provinciale fondsen toe te kennen len behoeve van den Provin cialen en R.-K. bond van gcitenfokvorecni- gingen in Zuid-IIolland. Gcd. Staten stellen voor afwijzend le be schikken op liet verzoek van hel gemeente bestuur van Voorburg, om een hoogere bij drage uit de provinciale kas in de kosten van verpleging van arme krankzinnigen. Ged. Staten geven aan de Statenvergade ring in overweging niet aan te nemen bet voorstel van den heer Ter Laan inzake de afschaffing van tol- en bruggelden. Bij dit voorstel werd uit overweging, dat over de vraag of d« lol- en bruggelden, die in de provincie Zuid-Holland zoowel door de provincies als door gemeenten en parti culieren worden geheven, geheel of gedeel telijk behooren 1c worden afgeschaft, niet kan worden geoordeeld zonder een behoor lijk overzicht van hel aantal, de plaatsen waar en de omstandigheden waardoor en waaronder deze worden geheven het col lege van Ged. Stalen uilgenoodigd een vol ledig overzicht van de in de provincie Zuid- Holland gelieven wordende tol- en bruggel den te doen samenstellen en inzake even tueels opheffing de Slaton ten opzichle van de economische en financieele gevolgen van voorlichting te dienen. God. Stalen, er op wijzende dat in dit voorstel niet de heffingen door polders ge noemd zijn, hoewel de heer Ter Laan ver moedelijk deze niet opzettelijk heeft willen uitsluiten, merken op, dat een voldoening aan de Jiie; gemelde uilnoodiging een zeer ..JMrtangrijken arbeid met zich zou bren gen, die bovendien huns inziens vrijwel nutteloos zou zijn Gedop. Staten voeren o. a. aan, dat wanneer nu reeds van tevoren vastgesteld kan worden, dat de Stalen voor het overgroote mccrendeel dier heffingen niet zelf de afschaffing in handen hebben, en bovendien dat liet onder de gegeven om standigheden ook niet raadzaam kan zijn hunnerzijds zoo in het algemeen het bevor deren van die afschaffing Ier hand te ne men, wel als vaststaande mag worden aan genomen dat hel nut van het gewild onder zoek bij lange niet evenredig zou zijn aan den arbeid en tijd, die daaraan zouden moe ten worden besleed Door hel minder gunstige weder werden op Pinksteren de kustplaat sen, waar het dan anders zoo heel vol kan zijn, niet overdruk bezocht In een hofje in de Wester- baienstraat, de Westerbaenlaan, in Den Haag, heelt gistermiddag een ernstig mis drijf plaats gehad ten huize van v. d. S. Met dezen man en zijn vrouw waren daar bijoen 1?. van D. cn diens vrouw en nog een vijfde persoon. Den heelen middag schijnt de stemming onder het gezelschap nogal ru moerig to zijn geweest, hetgeen er door het gebruik van alcohol niet beter op blijkt te zijn geworden. Tegen 5 uur is het, nadat vooraf reeds eenig handgemeen was ont slaan, tot een bloedig conflict gekomen. Toen de politie in de woning van v. d. S. verschoen, vond zij daar den 38-jarigen F. van B. badende in zijn bloed op den grond liggen, met een diepe hoofdwonde. De vrouw van Van B., wie de klceren gedeel telijk van liet lijf waren gerukt, was met bleed besmoerd en geheel overstuur. Van B. werd door den goncskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal overgebracht. Hij verkeerde in een toe stand, die geen verhoor toeliet. De politie arresteerde onmiddellijk v. d. S. cn de overige bezoekers. Bij het verhoor ontkenden zij aanvankelijk, iels met het ge beurde uitslaande te hebben; later heeft v. d. S. echter bekend, den slag te hebben toe gebracht, doch, naar hij zegt, uit noodweer. liet geval schijnt zich als volgt te hebben toegedragen: Na herhaalde twistgesprekken beeft Van J3. de woning vail v. d. S. verla ten, om later gewapend met een groot mes terug te kecren. Dit mes heeft hij niet kun- ücn gebruiken; hij kreeg van v. d. S een zoodnnigen slag met een bijl op den sche del, dat hij onmachtig ineenzonk. Van der S is voorloopig in verzekerde be waring gehouden. Gisteravond laat was de toestand van Van B., die een nog jonge vrouw en een jeugdig kind heeft, de omstandigheden in aanmerking genomen, bevredigend. In den nacht van Zondag óp Maandag zijn twee heeren op den Loos- duinsche-weg bij Den Haag aangerand door Brabantschc grasmaaiers. Eén hunner kreeg ernstige^ steekwonden en werd naar pen ziekenhuis in Den Haag vervoerd, De ander kon, ra verbonden le zijn, huis waarts keeren. Da vijf grasmaaiers zijn allen opgesloten. Te Kijkduin is Zaterdag officieel geopend het rijwielpad, dat door do duinen is aangelegd naar de Laan-van- Mecrdervoort in Den Haag en is tot stand gekomen door de zorgen van dc vereeniging Rijwielpad Zuid-Holland. De voorzitter dier Vereeniging, kapt. P. W. Scharroo, hoopte, dat het pad langs do kust zou worden uitgebreid, om in de toe komst een zoo dusdanige verbinding to krijgen tusschen Hoek-van -Holland en Noordwijk. De dood vanden politie- hond. Albert, die in Maart Yan het vorig jaar, toen zijn meester, de polilie-beambte Water in het Burgerziekenhuist, tc Amsterdam ver pleegd werd, van heimwee stierf, was aan leiding, dat een commissie pogingen in hot werk stelde om een blijvend gedenklceken voor het ongetwijfeld intelligente dier op te richten. Het kostte heel wat moeite een fonds bijeen te krijgen, daar verschillende eigenaars van honden niet al le scheutig bleken le zijn. Ten slotte kwam het er toch van en Zaterdagmiddag had in een stil hoekje van het Oosterpark de onthulling van het gedenktecken plaats. In de Amsterdam schc cn Haar- lemsche couranten komen beiiohten voor over een zeer hinderlijk stinken van dc Haarlenischc grachten. Dc stank van de Haarlemschc grachten wordt erger naarmate er meer zout water uit het Noordzeekanaal de grachten bereikt en naarmate er minder toevoer is van zoet, zuurstofhoudend water uit het Zuiden. Met andere woorden: wanneer de twee Noor delijke gemalen van Rijnland, Spaarndam of Halfweg, één van beide even kunnen werken, bij toevoer van zoet water oyet Gouda, houdt alle last op. Het werken van de twee genoemde ge malen is echter onmogelijk. Het gemaal lo Spaarndam is defect en zal waarschijnlijk een maand niet kunnen werken. Het ge maal te Halfweg is pas voorzien van een nieuwe stoommachinedeze is echter zoo slecht uitgebalanceerd en drilt dientenge volge bij gebruik aoo sterk, dat liet onmo gelijk is er mee te werken. Gegeven de hocg-fet onvoldoende toestand van Rijnland's boezem, ook in normale ja-1 ren, zijn bij eenigszins sterke verdamping en bij niet abnormaal groote regenval zeer ernstige gevolgen te voorzien. Zaterdagochtend liepen een paar kinderen op de Leidsche Vaart bij de Brouwersvaart te Haarlem, met een kin derwagen: Op hetzelfde oogenblik naderde de auto van de firma Haverschmidt en Klaje. De chauffeur traditie bet stuur nog om te gooien, doch het gelukte niet. De kin derwagen, waarin een klein kind zat,, werd vernield, doch het kind bleef als door wonder gespaard. Het tienjarig meisje, Bar bara Bok, werd overreden en bij een daar wonendeu landarts binnengedragen. Daar na werd het meisje per brancard naar bet ziekenhuis gebracht, waar het na aankomst is overleden. De ongeveer veertigjarige, ongehuwde varengezel G. v. d. W., uit IJmuiden, is Zaterdagavond te Vel9en met een motor/iels tegen een autobus aangere den. Kort daarna is hij aan een hersen schudding overleden. De man verkeerde onder invloed van alcohol. Zaterdagavond stond juf frouw J. op den Schicdamschcn weg to Rotterdam, nabij de brug over dc Ael- brechtskolk op een vluchtheuvel to wach ten. Zij stond met den rug naar haar 3- jarig dochtertje, dat een paar meter van haar op de rijstraat stond. Plotseling zag zij een auto-bestehvagen van een in Span gen wonende bode aankomen. Zij gaf een gil, waarop haar dochtertje naar haar tos liep. Het kind wtrd door de auto overde den en was op slag dood. Het hospitaalkerkschip „D o Hoop" is weer voor zijn reis naar de vis- scbersgronden in de Noordzee vertrokken, om daar onder de vissohera zijn mooi werk te verrichten. Behalve dr. Stegcnga, als predikant, bevindt zich de geneesheer dr. Yan Aspe- icn aan boord. Kapitein is de heer Smit. Amerika heeft thans het in- voerverbod nog toegepast op snijbloemen, die gebezigd kunnen worden voor de voort- kweokerij, w'éo. ook seringen behooren. Dientengevolge zien de Aalsmeersche se- ringenkweekerijen haar verwachtingen te leurgesteld om op de bloemenmarkt te New- York met haar producten een loonend af zetgebied te vinden. Te Eem brugge (Geld.) is Zaterdagnacht dc bouwhoeve „De Roder- grolle" afgebrand. Twee pinken en ongeveer 70 kippen kwamen in de vlammen om. Door dc politic te Roosen daal is, naar „De Grondwet'' meldt, een zending wapenen aangehouden van Ameri- kaansch fabrikaat, bestemd voor iemand in Duitschland. Deze wapenen, die aange geven waren als te bestaan uit patronen en jachtgeweren, waren verpakt in een sierlijke kist. De politie-autoritciten lieten dc kist openbreken, waarna bleek, dat deze zes verschillende machinegeweren van bij zondere constructie en 10.000 scherpe pa tronen bevatte. De zending is in beslag genomen. Te Groningen w.ordt vermist» de 27-jarige mej. Alida Honigjh. Vermoed wordt dat zij in zenuwaehtigen toestand aan het dwalen is geraakt en haar toen een ongeluk is overkomen. De centrale re cherche stelt prijs op aanwijzingen. In de week van 1 tot en met 7 Juni is bij het hoofdbestuur van „Het Ne- derlandsohe Rooide Kruis" aam giften in gekomen met bestemming voor; Duitsch-- land f296.20; Nederlanders in Duitschland f 60,-- RECLAME. 2505 Naar aanleiding van het be- richt over een bril voor hardhoorenden schrijft een lezer van de ,,N.R.Ct.": Als ik ;s zomers fiets of wandel, draag ik voor het sohelle zonlicht een donkeren bril om nu niet voortdurend te behoeven om te kijken, bcb ik het linkerglas voor 1/3 gedeelte spiegelend gemaakt. Deze uitvin ding van mij is nu reeds ongeveer 25 jaar oud. Is het lioht niet schel genoeg voor mijn donkeren bril, dan gebruik ik er een met gewoon vensterglas, waarvan eveneens het linkerglas voor 1/3 spiegelend is ge maakt. Deze bewerking doe ik door de voorzijde met zwarte lak te bestrijken. In het Park. Bewaker: „Daar heeft u nu het kleintje op een pas geverfde bank gezet 1" Dienstmeisje: „01 Dat is niets. Hij heeft toch geen broekje aan." H BUITENLANDSCH GEMENGD. Boven Dusseldorf heeft Eersten Pink sterdag een wervelstorm gewoed, gepaard met onweer en een wolkbreuk. Het ergst werd het noordelijk gedeelte van de stad geteisterd. De Flora-garten werd door storm en hagelslag vernield. Op straat kon men zioh niet wagen, daar men anders go- vaar liep door dakpannen enz. te worden vermorzeld. Heele plankenstapels gingen dc lucht in en beukten de huizen, hetgeen aam heel wat vensterruiten het leven kostte Tal van woninggevels en balkons stort ten in, telefoondraden cn draden van cle sterkstroomleidingen knapten af. Honder den oude huisjes en talrijke boomen vie len als offers van den storm. De toren van de St. Maartenskerk werd omgeworpen en viel op een belendend huis. Een persoon werd gedood, een vrouw en een kind zijn zwaar gewond. In de Italiaamsche provincies Manloua en Novarra hebben hevige onweders ge woed, Het watergeweld bracht groote scha de toe aan den oogst en dc hooilanden. Er zijn drie docden. Het Italiaanschc koningspaar brengt eem bezoek aan Spanje. Het stoomschip „Majola" uit Londen naar Australië vertrokken, is het eerste schip dat is voorzien van reddingsboeien, die elk een ontvangtoestel voor het draad loos lichting zoeken aan boord hebben. Hiermee zullen die reddingsbooten zich in de richting kunnen begeven van het schip dat van verre naar hen toekomt om hulp te brengen. Gewapende werkloozen hebben uit het pestrijtuig van den trein tusschen Tagan rog en Rostof twee millioen roebel geroofd ten einde het geld aan te wenden voor on dersteuning van de huisgezinnen van hon gerlijdende arbeiders. Uit Bogota, de hoofdstad van de repu bliek Columbië, wordt gemeld, dat daar een watervliegtuig was in brand gevlogen. Er waren vijf dooden en één gekwetste. RECLAME. Waarom die onnoodige kwellingen verdragen van huiduitslag, enz. Krabt niet, Akker's Klooaterbalsem zal den jeuk doen bedaren.-ver- zachting en genezing brengen. 2872 Alphen. Op het te Renkum gehouden zangconcours behaalde het mannenkoor „Kunst na Arbeid" alhier in de derde af- dceling een derden prijs. Een motorrijder op weg naar Amster dam reed den Heerenwog alhier op; hij nam echter de bocht te scherp, waardoor hij in den graskant en de motor in een sloot terecht kwam. De motor werd met veel moeite weer op het droge gebracht. Gisteren viel nabij 's Molenaars een jongen van een voorbijvarenden motor in het .water. De jongen, die fliet zwemmen kon, werd niet zonder moeite uit het natte ele ment verlost. Zwammerdam. In dén nacht van Vrij dag op Zaterdag is door opschuiving van een raam aan de voorzijde ingebroken in de woning van den burgemeester aan den Sta tionsweg alhier. Ontvreemd is voor een waarde van plm. f 500.aan tafelzilver. De bewoners die boven sliepen hebben de inbraak eerst des morgens ontdekt. De da der is vermoedelijk per motorfiets geweest- althans iemand heeft dien-morgen omstreeks 5 uur een persoon met een motorrijwiel aan de hand in de omgeving van de burgemees terswoning gezien, welke persoon onmiddel lijk in snelle vaart in de richting Alphen a/d. Bijn verdween. Door B. en W. is tot 2en brandmeester bij brandspuit no. 1 benoemd de heer A. van Wijngaarden Sr.,zulks in de plaats van den h^er K. Griffioen, die wegens gezond heidsredenen bedankte. Haarlemmermeer. Bij de gehouden aanbesteding van het bouwen van een bakkerij enz. voor rekening van den heer F. Grosscurl, werd het laagst ingeschreven voor het metselwerk door P. v. d. Zwaard Az. atluer voor f 1389 en voor het timmer werk door C. Spaargaren C.Jzn. alhier voor f-1364,50. Aan deze inschrijvers werden ge noemde werken gegund. Het aantal werkloozen is in de laatsie weken in deze gemeente sterk verminderd. Bij de arbeidsbeurs alliier slaan nog slechts 12 personen als werkloos ingeschreven, waaronder 4 landarbeiders en 4 grondwer kers. Katwijk aan den Rijn. De vereeniging Bloembollenteelt hield haar jaarvergadering in „De Roskam". De voorzitter, de heer Jae. Wassenaar, opende de vergaderingen met een woord van welkom, waarna de secre taris, de heer H. W. Grimbergen, de notu len las. Deze werden goedgekeurd. Daarna volgde hel financieel verslag van den Ad ministrateur, den heer Jac. Meijer. Bit dit verslag stippen we aan, dat in 1923 is ge veild voor totaal f 93.822,76. Contant is be taald aan crediteuren f 22.056.fA per Fe bruari f 23.481,75 en met Mei 141 908,12. Opgehouden is voor f 6370,60. De veiliDg- kosten hebben bedragen 4'/« pCt. Een batig saldo is er van 1225,76. De administrateur wordt dank gezegd voor zijn gedane werk zaamheden. Vervolgens is aan de orde re kening en verantwoording van den pen ningmeester, den heer Jac. Meijer. Deze re kening sluit met een balig saldo van 1230; hierbij gevoegd het saldo der veilingrekening maakt ruim f 450. Hierna volgde bestuursverkiezing, perio diek aftredend de heeren Jac. Wassenaar, voorzitter, Jac. Meijer, penningmeester en G. Rous. Alle genoemde hec-ren worden met op één na algemeenc stemmen herkozen en nemen de benoeming aan. De contributie wordt vastgesteld op I 0.50, entree f 2.50. De salarissen van secr., penningm., bode en vei lingmeester worden vastgesteld als in 1923. Komt in bespreking het contract betreffende snijverbod, waarmede het bestuur in 1923 moeilijkheden heeft gehad. Het bestuur deel de mede, dat voortaan in het veilingregle ment een clausule zal worden opgenomen, vermeldend, dat eventueele boeten, voort vloeiende uit het niet nakomen van de be palingen beirelfende dit contract, hetgeen alle bollenkweekers bekend is, zullen wor den verhaald op de koopers of verkoopers. Bij de bespreking over veilingaangelcgen- heden wordt dc vraag gestold of het niet mogelijk zal zijn maatregelen te treffen, waardoor per 1 Nov. b.v. 70 pCl. van het tegoed kan worden uitbetaald, liet bestuur zegt toe, deze zaak ernstig te zullen bestu- deeren en in de volgende vergadering hier over verslag te zullen uitbrengen. Dan wordt nog gesproken over do wenschelijk- heid om in het drukst van het seizoen niet eens, doch tweemaal per week tc veilen, waarmede de vergadering accoord gaat. In de volgende vergadering zal hierover meer uitvoerig gesproken worden cn een regeling gotroffen worden. Het bestuur meende den lcdn er dan nog op le moeten wijzen, dat alhoewel de veiling niet streng verplichtend is, de leden toch moreel verplicht zijn alle door hen gekweekte bollen ter veiling le brengen. Het bestuur is voornemens van die leden, die meenen de veiling te mogen gebrui ken voor den afzet van hun restanten, in het vervolg geen opgaven meer aan te nemen. Ook biermede was de vergadering het roerend met het bestuur eens. Dan werd nog aangedrongen op den aanvoer van de geheelo partijen op één veiling, en b.v. een partij niet le verdeelen over drie veilin gen. Het belang van leden, koopers en de veiling is, flinke partijen aanvoeren cn goede sorteering. Geen belangrijks meer te bespreken zijnde, sluit de voorzitter met dank aan de leden voor hun opkomst en de aangename besprekingen, de vergadering. Katwijk-aan-Zee. Onder zeer groote belangstelling gat gistermiddag de gymn.- verecniging een openlucht-oeiening, waar bij door heeren- en damesafdeeiingen zeer verdienstelijk werd gewerkt. Wij meenen, dat door deze oefening zeer veten een ge noeglijken middag is bezorgd. Van de trawlvisseherij kwamen Zater dag te IJmuiden aan de maikt dc loggers: KW 140 met f 189; KW 38 met 1 357; KW 147 met f226; KW. 170 met f239; KW. 138 met f135; KW 115 met f251; KW. 66 mei f 228; KW 39 fet f 260; KW 5 met 1242; KW. 8 met f170; KW 126 met fill; KW. 44 met 1494; KW 143 mei (354; KW 22 met f 228; KW 39 met f 260.KW 5 met f 242; f428; KW 169 met f399;; KW 110 mot f 152; KW 137 met f 183; KW GO met f 235; KW. 96 met f 195; KW. 105 met f 517; KW 87 met f94; KW 172 met f147; KW 41 met f 339, cn KW. 89 met f 117 besomming. Lisse. Bij de te Weesp gehouden mu- ziek-wedstrijden behaalde de vereeniging „Eensgezindheid" alhier in de atdecling Uitmuntendheid een 2den prijs en tevens een 2den prijs in den Marschwedstrijd. Voorschoten. Eenige heeren uit den Haag, Zondag met een plezierjacht varendo in den Vliet alhier kwamen zich verpoozen in den tnin van den heer A. alhier langs do Vliet. Na eenigen tijd aldaar te hebben doorgebracht, wilden zij vertrekken, doch tot hun grooten schrik, bemerkten ze dat het vaartuig er verdwenen was. Een tijd lang hebben de heeren gezocht langs de Vliet, doch niets teruggevonden; daarna hebben zij van het geval aangifte gedaan bij de politie te Leiden. Ze hadden het jacht geleend van hun kennissen. RECLAME. Burgerlijke Stand. Ge horen: Picter, Z. van P. van der Bont eo M. lloogerdijk Margarelha Joanna Maria D. van G. A. van Adrichem en A. JJ. yan' Leeuwen Jacobus Theodoras, Z. van ft Weslcrbeek en K. C. van der Zwet Ondertrouwd. J. L. van der Post 33 j. A. E. Zonneveld 30 j. J. C. Vreeswiik 26 j. en M. J. van den Berg 26 j. Getrouwd: W. var. der Geest en M. G. Lamboo G. H. van Leeuwen en A. f Limburg L. C. Stolk cn C. Besuyen. Overleden: J. G. van Casscl jm. 26 j. W. BeyleveldVan Wijk 76 j. Voorhout. Gemeenteraad, Voorzitter de burgemeester. Tegen woor- dig alle leden. Dc vergadering wordt met gebed geopend, waarna de secretaris dc notulen leest, diè goedgekeurd worden. Hierop volgt de mededceling van eenige ingekomen stukken. Goedgekeurd is van Ged. Stalen dc. be grooting terug ontvangen. Eveneens is dit geschied met de verorde ning op de heffing van schoolgelden. Verschenen is het beredeneerd gemeente verslag 1023 waaruit blijkt, dat aangegeven zijn 85 geboorten; cn vestiging van 95 man nen en 79 vrouwen; overleden waren 28 personen; vertrokken -428 mannen cn 95 vrouwen. Totaal verminderd 292, daardoor het zielenaantal kwam op 2397. Van Sassenlieiin is een declaratie van 1922'23 over achterstallig schoolgeld voor de gemeente Voorhout ingekomen, groot f 171 7G. Besloten werd, dit niet le betalen. Door P. v. d. llulst en A. v. d. Vlugh, is een adres gezonden, waarin gevraagd wordt I dat door de gemeente de kosten van kabel- I legging zal worden gedragen, voor aanslui- ting aan het electrisch net Geïnformeerd is naar de kosten welke resp. I 206 en f 137 j zullen bedragen, en indien men zelf het graafwerk verricht, nog belangrijk lager, i B. en W. adviseeren afwijzend. De heer Roozcn zou de adressanten ge heel of ten deele ter wille willen zijn; aan dc Zandstoof sprong de gemeente ook wel bij Spreker doet een voorstel tot onderhandelen. De hoer W. v. d. Laan zag liever een con creet voorstel, waarvoor een nieuw adres moet worden ingediend lint bedrag wil hij afstemmen. Het geval Zandslool door den heer Roo zcn aangevoerd, betrof gasaanleg, waarbij de bcalnghebbenden den zinker betaalden. De heer Colijn wil eveneens in dien geest te werk gaan; waarna afwijzend op h> t ver zoek wordt beschikt. Hierna volgde stemming over het voor stel subsidie le verlcencn aan dc geitenfok- vcreeniging. B, en W. adviseeren afwijzend. Vorige maal staakten de stemmen. Met -i tegen 3 stemmen wordt besloten wel subsidie te geven. Met dezelfde stem verhouding wordt hierna aangenomen het bedrag op f 50 te bepalen, nadat het voor stel van f 100 verworpen was. Over de verbouwing van de dokterswo ning adviseerden B. cn W. thans deze voor rekening van de gemeente te nemen. De heer Colijn kan zich niet best begrij pen, dat het zoover boven de begrooting van den gom.-opzichter gaat. De Voorzitter zegt. dat deze zegt zich werkelijk vergist te hebben. Het gemakkelijkste om er af Ie komen, zcgLde beer Colijn. Dc heer v. d. Laan stelt er prijs op (e zeggen ,dat hij in het advies van B. cn W. de minderheid is die er legen is, op grond dal- het geen ambtswoning is en er alleen destijds een woning is gebouwd om dc gele genheid open le stellen zich te vestigen. De raad heeft zijn goeden wil zetoond door bereid tc zijn het grootste gWcelle, 1 250, te betalen, en daarop is niet inge gaan. De Voorzitter, die dit op verschillende gronden bestrijdt en de billijkheid er van tracht aan le toon en, wordt door den heer v. d. Laan bestreden. De heer Colijn denkt, dat de woning er niet door verbeteren zal, doch de voorzitter zegt, dat alles er weer uitgenomen kan worden. De heer v. d. Laan merkt .nogmaals op, dat des voorzitters voorstel nog nadere toe lichting noodig heeft of anders niet ge grond is. Bij stemming werd het voorstel van B. en W. met 6 tegen 1 stem verworpen. Hierna de rondvraag, die niets opleverde, waarop de raad in geheinje zitting ging. Warmond. Burg. Stand over de maand Mei. Geboren: Gerardus Antonius, Z. van II. Hulst en C. M. Koppers Adriana Maria, D. van C. J. Romijn en J. Sikking Hendricus Johannes, Z. van A. van van Moorsel en F. W. van den Berk. CorneÜs Johannes, Z. van Anthonius L Bcl- lekom en M. J. Kroon. Overleden: Johannes Voogd G8 j. Joannes van Rijn 86 j. Cornelia van der Zon 75 j. Anthonius Adrianus Hekkef 2 jaar. Gehuwd: Anthonius Franciscus Koks 32 J. en Elizabeth Maria van Winsen 29 j. Gevestigd: Jac. Schoneveld, C. J. Wilsen- burg en gezin, Th. M. Vollebrcgt A. J- de Groot F. L. Quink, W. G. M. Kuit en gezin, -W. van Leeuwen, F. M. Manceau, II. Hogcnboom, P. XV. M. Klunne, F. J- val1 der Horst, A. L. II. Righart van Gelder en gezin, J. G. Pabst en gezin, C. J. de Haas, Joh. Burgmeer en gezin A. J. Kamer' lingh Onnes L. van der Pol L Schermer en gezin, E. Wilncff. Totaal ge vestigd 22 m. en 15 vr. Vertrokken: J. W. C. Bouwma vertrokken naar Zwammerdam J. v. d. Niet na- Noordwijk C. N. M. van Dijken na Haarlemmermeer P. Th. Zwetsloot n Iasse J. Dartels naar Alkemade - dc Vos en gezin naar Berkcl en Rode" P. H. van der Geest naar Alkcmade 2871 Doorzitten bij wielrijders Stukloopen Schrijnen en Smetten der Huid brand Doorgeloopen Branderige Voeten verzacht en geneest men met PUF 'V LI - -

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6